ammers laat zijn voeten spreken SAR verwacht er helemaal niets van Tafeltennissers zijn optimistisch gestemd invaller kent met Zeeland Sport uitstekende start vrijdag 15 September 2006 wb 23 Deelname Jones onzeker DEN HAAG - De deelname van drievoudig Olympisch kampioene Marion Jones aan de wedstrijden om de World Cup atletiek, dit weekeinde in Athene, is nog onzeker. Sprintster Jones zou de grootste naam zijn op het evene ment, waar alle continenten met hun beste atleten strij den om grote geldprijzen als afsluiting van het atletieksei- zoen. Volgens de organisatie heeft Jones nog niets van zich la ten horen. De Amerikaanse atlete heeft tot vanmiddag om haar aanwezigheid te bevestigen. De 30-jarige Jones werd vorige week vrijgesproken van het gebruik van do ping. GPD/Reuters Squasher Naudé in hoofdtoernooi DEN HAAG - Squasher Annelize Naudé heeft het hoofd toernooi van de British Open bereikt. De Nederlandse won in de laatste kwalificatieronde tegen de Engelse Bec ky Botwright; 9-5, 9-1, 9-3. In het hoofdtoernooi is de Ne derlandse Vanessa Atkinson als tweede geplaatst. GPD Tamaëla uitgeschakeld DEN HAAG - Voor Elise Tamaëla is het WTA hardcourt- toernooi op Bali voorbij. De Nederlandse tennisster ver loor gisteren in de tweede ronde met 4-6, 1-6 van de als tweede geplaatste Zwitserse Patty Schnyder. Titelverdedigster Lindsay Davenport en de als eerste ge plaatste Svetlana Koeznetsova bereikten wel de kwartfi nales. Tamaëla en Schynder gingen tot 4-4 in de eerste set gelijk op, maar in het vervolg van de wedstrijd won de Neder landse nog slechts één game. Bij 1-2 in het tweede bedrijf brak Schnyder de 22-jarige Tamaëla en was het verzet ge broken. Davenport en Koeznetsova rekenden in de tweede ronde allebei met een Japanse opponente af. Davenport had wei nig moeite met Akiko Morigami (6-2, 6-3) en Koeznetsova zette Erika Takao (6-1, 6-2) opzij. GPD/ISS Cash naar Tennis Classics EINDHOVEN - De organisatie van de Alex Tennis Clas sics heeft de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira en de Austra liër Pat Cash vastgelegd. Daarmee is het deelnemersveld van het dubbelevenement - van 12 tot en met 15 oktober in Indoor Sportcentrum Eindhoven - compleet. Henri Le- conte, Marcelo Rios, Richard Krajieek, Michael Stich, Jan Siemerink, Goran Ivanisevic, Mansour Bahrami, Paul Haarhuis en Jacco Eltingh hadden zijn de andere cracks die meedoen. GPD Hemmes kwartfinalist DEN HAAG- Fred Hemmes heeft de kwartfinales van het Challengertoernooi in New Orleans bereikt. De Neder landse qualifier was in de tweede ronde met 6-2, 7-5 te sterk voor de Deen Frederik Nielsen. Bij de laatste acht treft Hemmes de Filipijn Cecil Mamiit. Hemmes kondigde vorig jaar nog aan te stoppen met ten nis. Hij hervond echter het plezier in de sport. In de tus sentijd was Hemmes afgezakt naar de 791ste plaats op de wereldranglijst, 569 plaatsen lager dan zijn volgende op ponent Mamiit. GPD/ISS fRnnde Waal SSINGEN - Dat zijn vader is van de club waar elf in het eerste team speelt hij geen voordeel. Toch er- spits Joren Lammers dit als een zware last. Voorlo- Isat hij zijn voeten spreken, drie doelpunten in twee petitiewedstrijden snoert Ie critici de mond. betere start van de competi- hadden Zeeland Sport en rjen Pattenier idergaat jkoperatie eersteklasser Oost- dle staat morgenmiddag de ede uitwedstrijd van het sei- tegen GJS in Gorinchem programma. ia traditiegetrouw staat de noeting met GJS borg voor doelpunten, volgens trainer IVergouwen, die de ontmoe- door fysieke problemen aan zich voorbij moet la- gaan. Hans Burgs neemt de waar. Arjen Pattenier ergaat vandaag een kijkope- eaan zijn knie. eerste seizoensnederlaag te- Unitas heeft bij RCS niet r onrust gezorgd. „Het was goede ploeg, alleen vond ik dat we het te goedkoop weg aldus trainer Alexander treft de Souburgse jpe op eigen veld in Madese seen stugge ploeg, met een de individuele uitschieter, is ons eigen spelletje spe- r, weet de trainer. Aschraf rouz is het enige vraagteken RCS. Remco Felius is na een eloperatie op de weg terug. gaat zondag op be- Longa, een ploeg die op terug is na de titel in de klasse. „En bovendien na- oegintact is gebleven", weet idPenmngs. Danny ter Stee- iseft de training hervat. spits Joren Lammers zich nau welijks voor kunnen stellen. De debutant in de vierde klasse B van het zondagvoetbal boekte meteen twee overwinningen, ter wijl ook de 19-jarige Lammers zich direct liet gelden. „Toch hadden er al meer dan drie in moeten liggen", vindt Joren Lammers. Dat wil niet zeggen dat de jeug dige speler tot nu toe veel te kla gen heeft. „In een redelijk ster ke competitie is het zeker met een tamelijk nieuw team altijd maar afwachten hoe het gaat. Maar dat we na twee wedstrij den op doelsaldo zelfs koploper zouden zijn, is wel meer dan wat ik verwacht had", stelt Lam mers. De tweedejaars student bedrijf seconomie aan de Hogeschool Zeeland voelt zich evenals vorig seizoen als een vis in het water in het 4-4-2-systeem dat Zee land Sport. „Ik beschik over re delijk wat snelheid, terwijl ande ren mij meer zien als een pure af maker. Samen met Silvion Ura- nie in de spits, weet ik die twee zaken goed te combineren", stelt Lammers, die tegelijkertijd ook nog wel wat zaken aan durft te stippen die bij zijn ei gen spel voor verbetering vat baar zijn. „Ik mag mezelf in de duels wel wat nadrukkelijker la ten gelden. Fysiek leg ik het nog wel eens af, maar dat wil niet zeggen dat ik mezelf maar moet laten afbluffen. Ik hoor van ver schillende kanten dat ik de duels pittiger in moet gaan, en meer van me af moet bijten. Toch probeer ik door mijn snel heid wel de ruimte op te zoeken, en het contact soms te vermij den. Je wilt niet weten wat er vooral vorig jaar in de vijfde klasse soms voor een aanslagen werden gepleegd." Een seizoen als in zijn debuut jaar bij de senioren wil Joren Lammers dan ook niet meer meemaken. „Dat was twee jaar geleden toen ik samen met Ar- noud Stok vroeg de overstap naar de eerste selectie maakte. Eerst zorgde een enkelblessure voor een lange afwezigheid, waarna liesproblemen de rest van het seizoen verknalden. Niet dat diverse overtredingen daar nu direct de oorzaak van waren, maar ik vond het wel vreemd, omdat ik daarvoor ei genlijk nooit wat mankeerde." Diep in de nacht Vorig seizoen speelde Lammers de frustratie van een bijna verlo ren jaar met twintig doelpunten aardig van zich af. Een uiteinde lijk was daar toch nog de promo tie naar de vierde klasse, de kroon op het seizoen. „Dat we het eerder hadden kunnen beslis sen is wel waar, maar de verha len dat we niet al te serieus naar belangrijke wedstrijden toeleef den waren ietwat overtrokken. Ik ga zelf voor een wedstrijd nooit tot diep in cle nacht stap pen", beweert Joren Lammers. Desondanks zijn er wel andere zaken waardoor sommigen hem met argusogen blijven volgen. Het feit dat vader Toby de be stuurlijke scepter zwaait bij Zee land Sport, deden critici Joren Lammers al snel het stempel op drukken van 'het zoontje van'. „Gelukkig bepaalt nog steeds de trainer de opstelling, en niet de voorzitter", weerlegt hij de voor oordelen. „Maar ik ben wel blij dat in de ploeg zelf niemand mij anders benadert vanwege het feit dat mijn vader voorzitter is", voegt hij er snel aan toe. Na de flitsende seizoenstart heeft het er inderdaad voorals nog de schijn van, dat Zeeland Sport de uitgesproken ambitie om direct bovenin mee te draaien, waar kan maken. „Of dat nu al reëel is, betwijfel ik", zegt Joren Lammers. „Als we over tien wedstrijden nog zo staan, wordt het een ander ver haal, maar na twee duels kun je daarover nog niet veel zeggen. Met Nasser Gashi en Jamal Bou- zambou hebben we er wel twee belangrijke spelers bij gekregen, en ook trainer Abdu Ben Kedda is zeer goed in staat om de zwak ke punten van het team aan te pakken. Het ziet er dus wel goed uit." Totaalscore Stiekem hoopt Joren Lammers zelf dan ook zijn totaalscore van vorig seizoen te evenaren. Iets wat hem best wel eens op het verlanglijstje van andere clubs kan doen belanden. „Iedereen wil natuurlijk hoger op, maar als het zo blijft gaan zoals we begonnen zijn, is er wei nig reden om te vertrekken bij Zeeland Sport." Joren Lammers: „Ik mag mezelf in de duels wel wat nadrukkelijker laten gelden." foto Ruben Oreel van ■Gravenpolder breedte sterker DDELBURG - De dammers i PWG 's-Gravenpolder len morgen hun eerste in de hoofdklasse van nationale competitie. Vorig het sterkste Zeeuwse na een ongelukkig niet verder dan de acht- plaats. Het vertrek van Ben- Provoost en Johnny de raw speelde het tiental par gaat PWG met veel optimisme van start. Dank- de komst van Arie van de en Ruud Kloos- het team in de breedte geworden. Op basis van gemiddelde rating is de ïelandseploeg zelfs het sterk- team in hoofdklasse B, al »:de verschillen in cle top kanshebbers voor de ti- zijn Den Haag, Damlust, de damclub en Hiltex Tegen dat laatste team, dat opzichte van vorig seizoen ©enlijk versterkt is, gaat TG zaterdag in Amsterdam b start. Deze openingswed- ifTs een uitstekende graad- voor de kansen van de ■Se tweede klasse E gaat de damclub van als een van de belangrijk- ■favorieten. Na een jaar afwe- (aeid maakt Piet Allaart zijn te bij de Middelburgers, zaterdag in wijkcentrum ot-Laurens beginnen met een ©wedstrijd tegen Gorinchem tiental van PWG dat in vergelij- met vorig seizoen nauwe- wijzigingen heeft onder- begint met een uitwecl- njd tegen de Heerlense nieuw- ®8 Eureka. fsekcties zien er als volgt uit: ^'Gravenpolder: Andres van I' Hsnlc Gunter, Erwin 2m'?naf Easse, Ruud Kloos- Arjo Kousemaker, Martijn Kees Rijk, Aart Wal- "in de Weteringh en de Weteringh. *lburg: Piet Allaart, Frans pmdDavidseJaap de Jon- 1.™ ^mineraal, Wim Koppe- MniWoens, Piet Niemvenhuij- «ter Schimelaar en Ad Trap- jG's-Gvavcnpolder 2: Hans van Jan vanBeeck, RenéDus- den Hollander, Ko Lou- S Rentmeester, Niels ■2»n,Adrie van de Schraaf 08 Wild en Evert Wiskerke. door Alex Krappen MIDDELBURG - Elf Zeeuwse teams komen dit seizoen uil in de landelijke tafeltenniscompeti- tie. Van TTC Middelburg komen de meeste teams aan de start, twee mannen- en drie jeugd- teams. De enige vrouwenploe- gen komen traditioneel van SAR'72 uit Kloosterzande. Voor het hoogstspelende Zeeuw se team, TTC Middelburg, dat komend seizoen het energiebe drijf Delta als hoofdsponsor heeft, is handhaving in de eerste divisie het hoofddoel. Trainer en technisch coördinator Peter Boon van de Middelburgse vere niging ziet daartoe reële moge lijkheden. „We hebben een pri ma voorbereiding gehad. Met na me Marijn Veijgen heeft de trai ning serieuzer aangepakt dan voorgaande jaren. Hij had al lang aangegeven weer eens op zijn oude niveau te willen terug keren." Jan Henk Bomhof en Mare Hac- kenberg speelden al diverse ke ren op dit niveau, Wesley Weg man is nieuw. Aan de mogelijk heden van Wegman zal het niet liggen, weet Boon. „Tafeltennis sen kan hij prima en hij traint echt heel veel. Tactisch zijn er nog wel verbeterpunten voor hem, maar ik heb er wel vertrou wen in," Eén klasse lager zit SAR'72 in hetzelfde schuitje. Ook kopman Dennis Verdunnen is optimis tisch. „Elke jaar spelen we na promotie uit de derde divisie voor handhaving. Dit jaar is de kans daarop groter dan andere jaren. De poule die we hebben is minder sterk dan andere jaren." In de derde divisie komen de re serves van TTC Middelburg uit. Zij promoveerden uit de hoofd klasse en treffen slechts onbe kende tegenstanders. Omdat dit team met veel verschillende spe lers aantreedt zal het lastig wor den om handhaving te bewerk stelligen. Peter Boon: „Maar het zijn wel allemaal spelers die ach ter de tafel niets weggeven." In de hoogste jongensklasse móét het dit jaar gebeuren voor de jongens van TTC Middel burg". Vorig jaar leken Wouter van der Mark, Sören de Witte en Emiel de Rijke op weg naar plaatsing voor de kampioens- groep, maar werd die in de laat ste twee wedstrijden uit handen gegeven. Ook Arnemuiden komt uit in cle A-klasse. Om het ver trek van Wilbert Poppe en Ar jan Korstanje op te vangen werd Danny Roks van Back hands aangetrokken. Selecties en indelingen Mannen TTC Middelburg: Jan Henk Bom hof, Mare I-Iackenberg, Marijn Vey- gen, Wesley Wegman. SAR'72: Dennis Verdurmen, Leon van Boven, Wim 't Hooft, Pascal Neve. TTCM 2: Thomas Groenewoud, Jeroen Louw-s, Leo Zuidweg, Riny Kasse, Koen de Vries. Vrouwen SAR'72: Stefanie Fassaert, Lind- sey Boerdam, Audrey Koole, La- cey Koole. SAR'72 2: Chantal Remorie, Natha lie van Wolffelaar, Marieke Mun- ne. Jongens TTC Middelburg: Wouter van der Mark, Sören de Witte, Emiel cle Rijke. Arnemuiden: Danny Roks, .Max Vleugel, Thijs Vleugel. TTCM 2: Anthony Laco, William Marinissen, Marco Louisse. TTCM 3: Kristian Davidse, Niels van der Mark, Rogier Berndsen. Reynaert: Erik Mangnus, Henk Mangnus, Joris Malcontent. Scaldina: Koen van Velthoven, Niels van Velthoven, Dennis Smal- heer. Indelingen Mannen. Eerste divisie groep 1: TTC Middel burg, Kluis, Herwaarden, Unicum, Pecos, Westa 2. Tweede divisie groep 3: SAR'72, Stiphout, FvT 2, Ilac 2, Vice Versa, Falco. Derde divisie groep 7TTCM 2, Ho- tak, Noad, Westa 3, Belcrum 2, Kluis 3. Vrouwen. Eerste divisie groep 2: SAR'72, Do- cos, SKF, Red Stars 2, Vice Versa, US. Tweede divisie groep 3: SAR 2, Dordrecht, FvT 2, Belcrum, Vrien denschaar, Shot'65. Jongens A-klasse groep 3: TTC Middelburg, FvT, HBC 3, Taverzo, Slagvardig, VDN/Salamanders. Groep 1: Arnemuiden, DTV'84, Red Stars, Kampenion, De Tref fers, VTV. C-kiasse groep 4: TTCM 2, Tana- ka, Taverzo 2, Rapidity 2, FvT 2, De Treffers 2. Groep 5: Reynaert, HBC 4. Bel crum 2, Doko, SVO, Noad 2. Groep 7: TTCM 3, Scaldina, Rapi dity, Steeds Hoger/TSB 2, Vitac 2, HTC 2. Vrouwenteam komt tot veler verrassing uit in eerste divisie door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Lindsey Boerdam, Audrey en Lacey Koole en Stephanie Fassaert ta feltennisten ruim een jaar gele den min of meer in de anonimi teit in het tweede vrouwenteam van SAR/Rabobank. De jonge meiden stroomde na het uiteen vallen van het keurkorps echter door en debuteerden in de hoofd macht. SAR/Rabobank eindigde in cle voorjaarscompetitie op de derde plaats van de tweede divi sie, maar komt komend seizoen tot veler verrassing in de eerste divisie uit. SAR/Rabobank is als gevolg van een combinatie van facto ren tot cle op één na hoogste klasse doorgedrongen. De vier de divisie is opgeheven. Daar naast worclt komend seizoen in de eerste divisie voor het eerst in twee reeksen gespeeld, omdat van verschillende verenigingen twee teams tot deze klasse wa ren doorgedrongen. De Zeeuws-Vlaamse equipe begint het seizoen zaterdag met een uit wedstrijd, De eerste confrontatie wordt meteen een zware, omdat het Amsterdamse US tot de titelkan didaten wordt gerekend. De ploeg uit Kloosterzande is er dan ook veel aan gelegen om de schade zo klein mogelijk te hou den en vooral zelfvertrouwen op te doen voor het restant van de competitie, „Je moet het realis tisch bekijken", zegt Lindsey Boerdam. „We weten welke clubs er in cle eerste divisie spe len en kennen al die dames. We verwachten er helemaal niks van en zijn blij als we wat pun ten kunnen pakken. Het zou na tuurlijk heel leuk zijn als we er in zouden kunnen blijven, maar ik denk dat dat vrij hoog gegre pen is." Studentes Boerdam is met haar 24 jaar de oudste van een team, dat verder uit studentes bestaat. De in Sint-Jansteen woonachtige speelster met de meeste dienst jaren traint als enige in Kloosterzande, waar Naomi Schelfhout en verschillende mannen trainingspartner zijn. Audrey en Lacey Koole stude ren sinds kort in Nijmegen. Ste phanie Fassaert studeert in Til burg. Lindsey Boerdam: „Audrey en Lindsey Boerdam: „Balvastheid wordt in de eerste divisie wel belangrijk." Lacey proberen een club in Nij megen te zoeken, waar ze kun nen trainen. Ze hebben genoeg trainingen gehad om zelf een oe fening in elkaar te steken. Ste phanie zit met haar zus Liselot- te (die in het tweede team van SAR speelt) in Tilburg. Het is voor het eerst dat ik als enige van mijn team nog in Klooster zande train." Qua trainingsarbeid leggen de Zeeuws-Vlamingen het op voor hand af tegen de meeste oppo nenten, weet ze. „De meeste ploegen trainen drie of vier keer per week. Ik train zelf nu nog twee keer per week, maar ga bin- foto Wim Kooyman nenkort onregelmatige diensten draaien. Ik hoop dat ik dan nog één keer kan trainen. Balvast heid wordt in de eerste divisie wel belangrijk. Plet gaat boven dien sneller. Het wordt voor ons belangrijk om het tempo eruit te kunnen halen. We zullen onze service moeten aanpassen. We zijn bovendien vrij sterk gericht op onze forehand topspin. Het wordt heel belangrijk om die laat te pakken. Dan vertraag je het spel. Dat hebben de meeste tegenstanders niet graag. Ze hebben liever dat je hard speelt, dan hoeven ze alleen maar te blokken." Spanningen Voor Lindsey Boerdam en haar teamgenoten kwam de indeling in de eerste divisie als een vol slagen verrassing. SAR/Rabo bank wist in de najaarscom petitie degradatie naar de derde divisie maar net te ontlopen en legde in het laatste seizoen beslag op de derde plaats. „We waren één van de titelkandida ten, omdat er geen ploeg uit de eerste divisie terugkwam", weet ze. „We zijn niet goed met die druk omgegaan. Ik ben daar zelf nooit geweldig in geweest", be kent ze. De schrijvende pers, de radio en televisie kwamen. Ik kan niet goed met spanningen omgaan." „We hebben punten laten liggen tegen titelkandi daat Docos en tegen een ploeg die minder was dan wij. Pas toen vaststond dat we niet zou den kunnen promoveren, zijn we weer beter gaan spelen. Van spanningen zullen we nu gaan last hebben", voegt ze er snel aan toe. „We hebben in deze klasse niks te verliezen. Ik wist niet wat ik zag, toen ik op de site van de NTTB (tafeltennisbond) naar de indeling keek. Het is heel leuk, maar we verwachten er hele maal niks van. We zullen vooral veel ervaring opdoen." De verre reizen neemt ze daarbij net als voorgaande jaren voor lief. „Het worclt aLleen wel veel nachtwerk", verwacht ze. „De meeste wedstrijden be ginnen pas om vijf uur of half zes, Dan wordt het laat als je te rug moet komen uit Veenendaal of Amsterdam. In de auto is het altijd wel gezellig hoor. We kunnen direct na een wedstrijd soms verschrikkelijk balen, boos zijn of verdriet hebben. Het eerste kwartier in de auto wordt de wedstrijd nog even geëvalueerd, maar daarna gaat de muziek aan. Dan houden we optredens in de auto. Een beetje play-backshow. Dat ziet er grappig uit voor mensen die ons inhalen. We laten onze kop niet hangen door een nederlaag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23