Feyenoord voorkomt een blamage Ajax heeft het moeilijk met zichzelf AZ wacht zware klus na nipte zege Groepsfase Uefa Cup blijft in zicht na 2-2-gelijkspel tegen Lokomotiv Sofia pm vrijdag 15 september 2006 Blessure voor Charisteas SOFIA - De kans is groot dat Angelos Charisteas het duel van zondag met PSV aan zich voor- bij moet laten gaan. De spits van Feyenoord viel gis teravond tegen Lokomotiv Sofia uil met een liesblessure. Ook in valler Ali Boussaboun moest vroegtijdig naar de kant, nadat bij een knieblessure had opgelo pen. Het waren twee tegenval len voor Feyenoord. Erwin Koe man was na de 2-2 alleen tevre den met het resultaat. „We moe ten we het over twee weken in deKuip afmaken." GPD Groningen is weg kwijt DEN HAAG - FC Groningen is de terugkeer op de Europese vel den niet goed bevallen. De onze kere ploeg ging in Belgrado met 1-2 onderuit tegen Partizan. Van de ploeg die zich zo overtui gend plaatste voor Europees voetbal, was gisteravond in Bel gfado niet veel meer over. Bin nen een kwartier stond Partizan met 2-0 voor, door de benutte penalty van Marinkovic en Zajic. De frustratie liep toen al koog op bij de bezoekers. Zo kreeg Koen van de Laak geel, omdat hij woedend de bal weg gooide na een overtreding. Pas na een halfuur kroop Gro ningen enigszins uit zijn schulp. Maar zelfs het iets aanvallender spel werd weifelend uitgevoerd. De Groningers trapten voortdu rend inde buitenspel val (zestien keer) en uit een afgeslagen aan val stond Marinkovic in twee passes voor het doel van Roor- da. Het schot verdween onder oo keeper, die bij de tweede goal ook niet geheel vrijuit ging. De vierde goal van Partizan in de laatste minuut leek de dood steek. Zajic schoot een afgesla gen corner binnen. Maar Luis buarez gaf Groningen met zijn oerste doelpunt voor de club n°g een kleine strohalm voor over twee weken in Euroborg. Partizan Belgrado (Ser) - FC Gro ten (Ned) 4-2 (3-0). 4. Marinko- w ij (strafschop), 15. Zajic 2-0, mnnkovic 3-058. Fledderus Zajic 4-1, 90. Suarez 4-2. stemrechter: Lajuks (Let). Gele rt: Rnic, Vukelja (Partizan), o Laak, Lindgren (FC Gro- 15000 ^anta^ toeschouwers: jCGroningen: Roo; Levtsjenko en Meirus Salmrda; Silva, San- 3 Kniijswijk (63. Svejdilc) en mer Linden; Van de Laak (72. «wwd! Lindgren (30. Cornelisse) Reuland, GPD Feyenoord-doelman Henk Timmer haalt de bal uit het doel nadat Lokomotiv Sofia 1-0 heeft gemaakt. Ploeggenoot Serginho Greene (rechts) treurt. foto Robert Vos/ANP Klasse van Sneijder en Babel geeft doorslag tegen IK Start door Jop van Kempen LILLESTRÖM - Ajax had het gisteravond moeilijker met zich zelf dan met IK Start. Louter in dividuele klasse (Wesley Sneij der en Ryan Babel) zorgde er voor dat de Amsterdammers zichzelf niet volledig kwijtraak ten in Noorwegen. Pas nadat de ploeg van Henk ten Cate zich in de tweede helft had terugvon den, liepen de Amsterdammers nog soepel uit naar 5-2. Maar ondanks de ruime zege had Ajax een moeilijke avond. Na een prima opening, met een doelpunt van Klaas-Jan Huntel- aar (rebound op een kopbal van Jaap Stam uit een corner) en nog vier andere kansen, kwa men de Noren vanuit het niets op 1-1. Mauro Rosales en John Heitinga slaagden er samen niet in om de opgekomen Marrus Johnsen te dekken, waarop de verdediger een voorzet vanaf rechts prach tig binnengleed. Na dat doelpunt verloor Ajax het hoofd. De overtuigende ope ningsfase ten spijt verloren de Amsterdammers de grip op het spel volledig. Het was puur aan de snelheid van Ryan Babel te danken dat Ajax vlak voor rast op een 2-1-voorsprong kwam. Babel, na ruim een halfuur inge vallen voor Rosales, sprintte weg bij zijn tegenstander en bood Markus Rosenberg een goe de kans. Het was eigenlijk niet de bedoe ling dat Babel nog zo belangrijk werd. Ten Cate hield de links buiten aanvankelijk op de bank voor Rosenberg. Door de povere prestatie van Rosales, de Noorse gelijkmaker en de onrast die daaruit volgde, moest Babel toch nog invallen. Wesley Sneijder, die een dag voor het duel nog verhoging had, kon gewoon spelen. Dat was een hele geruststelling voor Ajax, want met een vrije trap had Sneijder na een uur een be langrijk aandeel in de zege. Na dat de Noren na slordig verdedi- Ajax-verdediger Jaap Stam (rechts) duelleert met Todi Jonsson van IK Start. foto Heiko Junge/EPA gen van Roger in de 55ste mi nuut via Geir Ludvig Fevang al weer op gelijke hoogte waren ge komen, bracht de kleine Utrech ter redding: 3-2. Met die treffer kwamen ook het verstand en de rust terug in het Amsterdamse spel. Met snel combinatievoetbal en soms mooie aanvallen verzekerde de ploeg van Ten Cate zich in het laatste halfuur van de wedstrijd van een comfortbabele uitgangs positie voor de return over twee weken. Roger (4-2) en Huntel- aar (5-2) zorgden voor de doel punten. Het moet voor de Ajacieden niet altijd even gemakkelijk zijn ge weest de concentratie te bewa ren Arasen Stadion. Op de tribu nes zaten 1840 mensen, van wie het gros ongeveer zes uur in de auto had gezeten om de reis te maken van thuisstad Kristi- ansand naar Lillestrsm. Het sta dion in Kristiansand is niet ge schikt voor internationaal voet bal. Op de balkonnen van de omlig gende complexen werden de Am sterdamse voetballers nog gade geslagen door een tiental men sen. Voor wie de entourage van de Champions League is ge wend, was het even slikken in Lilleström. Voor het eerst sinds 2001 kwalificeerden de Amster dammers zich niet voor het mil joenenbal. Maar gezien het wis selende spelpeil tegen de Noorse middenmoter IK Start had Ajax daar dit seizoen ook helemaal geen recht op. „Ik weet niet of de ambiance in vloed had op mijn spelers. Maar de omgeving maakte ook niet uit. We hebben de eerste twintig minuten wèl goed gespeeld", zo meende trainer Henk ten Cate. „We waren zoveel sterker dat er misschien wat gemakzucht in het team sloop. Spelers volgden niet langer hun man, maar ze volgden de bal. Daarmee namen ze een gok. Er werd op een be paald moment zoveel gegokt, het leek wel een casino. Daarom wisselde ik op Mauro Rosales en Gabri ook." „In de rust heb ik niet gezellig een kopje thee met de selectie ge dronken. Ik heb spelers bij de neus gepakt en de neuzen dezelf de kant op gezet. Degene die bij ons vandaag echt goed speelde was Ryan Babel. Ook Wesley Sneijder en Thomas Vermaelen waren goed." IK Start (Noo) - Ajax (Ned) 2-5 (1-2). 17. Huntelaar 0-1, 27. John sen 1-1, 43. Rosenberg 1-2, 56. Fe vang 2-2, 63. Sneijder 2-3, 67. Ro ger 2-4, 87. Huntelaar 2-5. Scheids rechter: Gilewaki (Pol). Gele kaart: Nielsen (IK Start). Aantal toeschouwers: 1840. IK Start: Nilssen; Pedersen, Ha land, Engedal en Johnsen; Strom- stad, Schindzielorz (71. Garba) en Hastad; Fevang, Jonsson (66. Niel sen) en Barlin (76. Hanssen). Ajax: Stekelenburg; Heitinga (74. Ogararu), Stam, Vermaelen en Emanuelson; Gabri (62, Linden- bergh), Roger en Sneijder; Rosales (35. Babel), Huntelaar en Rosen berg. GPD doorTheo Brinkman ALKMAAR - De eerste Europe se wedstrijd van AZ in het nieu we stadion is een spektakelstuk geworden. Het enerverende duel met het Turkse Kayserispor le verde een overwinning op, zij het een benauwde: 3-2. De return, over twee weken in het oosten van Turkije, belooft nog een zware klus te worden voor de koploper van de eredivi sie. De ploeg van trainer Louis van Gaal was gisteren in eigen huis weliswaar, zoals mocht worden verwacht, de aanval- lendste ploeg, maar toonde zich defensief kwetsbaar. Waar dat in de Nederlandse competitie niet werd afgestraft, wist Kayse rispor wél twee keer een bres te slaan. De Turken presenteerden zich in Alkmaar minder verdedigend dan in het AZ-kamp vooraf was gedacht. Bovendien liep het elf tal, zoals trainer Ertugral Sag- lam al had beloofd, niet alleen maar achteruit. Die opstelling van de gasten bood AZ de nodi ge ruimte, vooral op de vleugels. Op links maakte Rogier Mol hoek (vervanger van de geschor ste Tim de Cler) daar een enkele keer gebruik van, maar op rechts dook Kew Jaliens niet één keer het gat in. De semi-in- temational werd in de rast ver vangen door Grétar Steinsson. AZ kende een bliksemstart, Nog voordat de wedstrijd goed en wel op gang was gekomen, had den de Alkmaarders de ban al gebroken. Shota Arveladze ont deed zich handig van zijn bewa ker Toscali, maar werd vervol gens pootje gehaakt. Het lever de AZ een strafschop op, die door Danny Koevermans werd benut. Gesteund door die snelle voor sprong drong AZ vervolgens wel aan, maar grote kansen wist het nauwelijks te creëren. Het kreeg bovendien al snel een waarschu wing van Turkse kant, toen Gök- han Ünal de lat trof. Bij die ene oprisping zou het niet blijven. De Alkmaarse defensie werd meerdere keren in verlegenheid gebracht, zowel via vrije trap pen als via gewoon veldspel. De gelijkmaker van Bölükbasi, na een klein half uur, kwam dan ook niet geheel uit de lucht val len. Hetzelfde gold voor de twee de Turkse treffer. Pijnlijk was hoe eenvoudig de Alkmaarse de fensie zich daarbij liet uitspe len. Aan het eind van de simpele aanval stond middenvelder Ra- gip Basdag. Hij schoot van zes tien meter raak. De treffer van Basdag was een streep door de rekening van AZ, dat via treffers van Molhoek en Arveladze juist op een redelijk comfortabele 3-1 was gekomen- Gezien het gevaar had AZ met zo'n uitslag tevreden kunnen zijn. Nu was de tweede tegen treffer een vieze tegenvaller. In de slotminuten sleepte AZ toch nog bijna een grotere over winning binnen, via Stijn Schaars en Demy de Zeeuw. AZ (Ned) - Kayserispor (Tur) 3r2 (2-1). 6. Koevermans 1-0 (straf schop), 25. Bölükbasi 1-1. 33. Mol hoek 2-1, 64. Arveladze 3-1, 67. Basdag 3-2. Scheidsrechter: Rodri guez Santiago (Spa). Gele kaart: Molhoek, ArveladzeOpdam (AZ), Johnson, Ceylan (Kayserispor). Aantal toeschouwers13.500. AZ: Didulica; Jaliens (46. Steins son), Luirinlc, Opdam- en Molhoek (75. Mendes da Silva); Meerdink, Cziommer, De Zeeuw en Schaars; Koevermans (46. Dembélé) en Ar veladze. GPD Heerenveen na zege dichtbij tweede ronde LISSABON - Heerenveen is gis teravond in de eerste ronde van de Uefa-Cup begonnen met een overwinning. In Lissabon werd het tegen Vitoria Setubal 0-3. De Braziliaan Alves scoorde na mens de Friezen na rast twee keer uit een vrije trap, Nilsson maakte in blessuretijd 0-3. Over twee weken is de return in het Abe Lenstrastadion in Heeren veen. Vitoria Setubal (Por) - SC Heeren veen (Ned) 0-3 (0-0). 59. Alves 0-1, 65. Alves 0-2, 90. Nilsson 0-3. Scheidsrechter: Fleischer (Dui). Gele kaart: Binho, Auri (Vitoria Setubal), Bosvelt (SC Heeren veen). Aantal toeschouwers: 3027. Vitoria Setubal: Tabuas; Janico, Hugo, Auri en Nandinho; Sandro, Ribeiro (65. Amuneke) en Binho; Varela, Litis Silva (79. Carlos) en Adalto (65. Mbamba). SC Heerenveen: Vandenbussche; Zuiverloon, Hansson, Dingsdag en Breuer; Prager, Bosvelt (75. Kissi) en Pranjic; Nilsson, Friend (79. Tarvajami) en Alves (88. Yildi- rim). ANP Spierblessure velt Phillip Cocu EINDHOVEN - Phillip Cocu is voorlopig uitgeschakeld door een spierblessure in het bovenbeen. De aanvoerder van PSV had al enige dagen last van de spier. In het Anna Ziekenhuis in Geldrop is een mri-scan gemaakt en die wees uit dat de quadriceps, de voorste bovenbeenspier. gescheurd is. Het herstel zal minstens twee tot drie weken vergen. Cocu mist dus zeker de volgende Champions League-wedstrijd, op 27 september uit tegen Bordeaux. GPD WK levert 135 miljoen winst op DEN HAAG - Het WK voetbal in Duitsland heeft de orga nisatie 135 miljoen euro winst opgeleverd. Het geld wordt verdeeld onder de Duitse voetbalbond DFB, de Duitse voetballiga, de wereldvoetbalbond Fifa en de Duitse fisr cus. De winst is het gevolg van meevallers bij de kaartver koop - er kwamen meer fans naar de wedstrijden dan ge pland - en lagere uitgaven. Zo was het geld dat achter de hand werd gehouden voor extra veiligheidsmaatregelen niet nodig, omdat het WK opvallend vreedzaam verliep. De belastingdienst strijkt het grootste deel van het over schot op (bijna 45 miljoen euro). De Duitse voetbalbond wil zijn aandeel in de winst (ruim 25 miljoen) vooral ge bruiken voor schoolvoetbal, vrouwenvoetbal en integra tieprojecten, aldus vice-president Theo Zwanziger van de DFB. GPD Ronaldo terug in selectie Madrid DEN HAAG - Ronaldo zit weer bij de selectie van Real Madrid. Hij werkte gisteren zijn eerste groepstraining van het nieuwe seizoen af. De Braziliaan onderging na het WK een knie-operatie in eigen land en was de afgelo pen weken herstellende. Of trainer Fabio Capello de aan valler komend weekeinde al inzet in de competitiewed strijd tegen Real Sociedad is onduidelijk. GPD KNVB verplaatst duels oudejaarsdag ZEIST - De oudejaarsdagwedstrijden NEC-Ajax en Wil lem II-NAC worden op een andere dag gespeeld. Dit heeft de KNVB besloten omdat de burgemeesters van Nijmegen en Tilburg geen toestemming voor spelen op 31 december gaven. NEC-Ajax wordt nu op zaterdag 30 december ge speeld, Willem II-NAC op zondag 14 januari. De wed strijd NEC - Sparta is verplaatst van zondag 19 novem ber naar zaterdag 18 november om zo het programma van dat weekeinde beter te verdelen. Het bekerduel tussen de amateur-vereniging Doto uit Pernis en FC Twente zal op woensdagavond 20 september in Rotterdam worden ge speeld op Stadion Woudestein van Excelsior. GPD ADO-fans niet welkom in Arena AMSTERDAM - Fans van ADO den Haag zijn niet wel kom bij de bekerwedstrijd tegen Turkiyemspor, die ko mende woensdag in de Arena wordt gespeeld. Nadat ADO aan de hoofdklasser was gekoppeld, ontstond een speurtocht naar een geschikte locatie. Angst is er vooral voor een confrontatie tussen de fans van ADO en Ajax. Uiteindelijk werd besloten dat het duel alleen in de Are na gespeeld kan worden. Afgesproken werd dat ADO-sup- porters welkom zijn, indien er een treincombi-regeling ge troffen zou worden. Dat lukte echter niet. GPD jerrymander Hooft SOFIA-Bij de naam Rapid Boe karest kreeg menig Rotterdam mer hel afgelopen jaar spontaan hoofdpijn. De Roemeense ploeg zorgde vorig seizoen in de eerste ronde van de Uefa Cup voor de uilschakeling van Feyenoord en die schande moest deze jaar gang worden uitgewist. In Bul garije beleefde de ploeg echter een helft lang een pijnlijk «.vu, maar zette het de za ken alsnog recht. Na het gelijk spel legen Lokomotiv Sofia (2-2) staat de deur naar de groepsfase nog open. In vergelijking met een jaar gele den heeft de selectie weliswaar een ware metamorfose onder gaan, vruchten heeft dat nog niet afgeworpen. Na drie compe- tilïewedstrijden heeft Feye noord al vijf verliespunten en de ploeg draait vooralsnog vooral van geen kant. 'Van de negen spelers die deze zo mer werden gehaald, begonnen er gisteren zes in de basis. Dat feit geeft aan dat Erwin Koe man nog bezig is een team te smeden, alleen ontbreekt daar dé tijd. Na de nerveuze maand augus- lus. waarin Dirk Kuijt werd ver kocht, een lange en moeizame zoektocht naar een spits volgde en de fans zich nadrukkelijk roerden, is september meteen de maand van de waarheid voor Feyenoord. Zondag wacht in Eindhoven landskampioen PSV endedonda-dag daarop is Veen- dam de tegenstander in het na tionale bekertoernooi. Na de stadsderby tegen Excelsior volgt de return tegen Lokomo tiv, waarin Feyenoord het uiter ste van zichzelf zal moeten ver gen, Afgrijzen •Waar Erwin Koeman zijn spe lers vooraf voor had gewaar schuwd, kwam namelijk tot zijn eigen afgrijzen uit. De lepe Bul garen konden al na vijf minuten op voorsprong komen, omdat rechtsback Tiendalli zich op rechts eenvoudig liet uitspelen. De afgemeten voorzet van Do- brev werd door Genkov strak langs keeper Timmer gekopt (1-0). Het was het ideale scena rio voor Lokomotiv, dat na die treffer rustig achterover leunde en het initiatief aan Feyenoord liet. De thuisploeg speculeerde daar bij op een snelle uitval en kreeg na 24 minuten wat het wilde. Een slim uitgelokte vrije trap werd door specialist Davtsjev van ruim twintig meter binnen- getrapt: 2-0. De Bulgaarse spel verdeler. kreeg daarbij alle hulp van Timmer, die veel te laat rea geerde. Een blamage tekende zich af voor het ploeterende Feyenoord, maar de ploeg kwam in de blessuretijd van de eerste helft terug in de wed strijd. Charisteas werd na een steekpass van Hofs onderuit ge haald, aanvoerder Lucius benut te de toegekende strafschop. Opdracht voltooid Plet strijdplan na rast was daar door duidelijk: zelf nog mini maal één keer scoren en achter in nu wel de nul houden. De eer ste opdracht werd na een kwar tier voltooid, toen Greene aan de eerste paal een corner van De Guzman binnenkopte: 2-2. Koe man haalde meteen zijn twee spitsen Huysegems en Charis teas naar- de kant, waardoor Boussaboun en Van Hooijdonk het nieuwe duo voorin gingen vormen. Lang duurde die samen werking niet, omdat Boussa boun al snel geblesseerd weer het veld af moest. Kolkka was zijn vervanger, maar ook de Fin kon er in het laatste kwartier niet voor zor gen dat Feyenoord onder de druk van Lokomotiv uitkwam. Waar de Bulgaren in de eerste helft alle middelen in de strijd gooiden om het spel te vertra gen, maakten ze nu wel haast. Feyenoord bleef met kunst- en vliegwerk op de been en Tim mer had nog een paar nuttige reddingen in huis. Met het 2-2-gelijkspel mocht Feyenoord daardoor de handen stevig dicht knijpen. Lokomotiv Sofia (Bul) - Feye noord (Ned) 2-2 (2-1). 4. Genkov 1-0, 28. Daftsjev 2-0, 45. Lucius 2-1 (strafschop), 60. Greene 2-2. Scheidsrechter: Sandomen (Noo). Gele kaartVarbanov (Lokomotiv Sofia), Lucius, Greene, De Guz man FeyenoordAantal toeschou wers: 4326. Lokomotiv Sofia: Golubovitsj; Var banov, Markov en Tsvetkov; Orats- jev, Koilov, Daftsjev (68. Ivanov Karadjinov en DobrevGenkov en Antoenovitsj (89. Velitsjkov). Feyenoord: Timmer; Tiendalli, Greene, Bahia en Drenthe; Buijs, Hofs, Lucius en De Guzman; Cha risteas (61. Van Hooijdonk) en Huysegems (60. Boussaboun/78. Kolkka). GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21