[ypotheekrenteaftrek onder vuur Welgestelden ontvangen een extraatje voor kinderopvang iri yj Hf PZC AlediaÊAIarkf PZC Nog 2 dagen! Auto "ICPB vindt subsidiëring van eigenwoningbezit amper te rechtvaardigen Ruimtestation krijgt nieuwe zonnepanelen calculator/ tekenaar Dierenpartij rekent op doorbraak 16 Samir A. bedreigt op video het Westen U i li im li ps si II rSm< lezen we zeeuws www.raymondo.nl wolkenvelden maar overwegend droog. Lkke tot matige naar noordwest tot 'noorddraaiende wind. Maximaal 23 °C MAANDMENU 23,50 SEPTEMBER - TC'JC wijdag 15 september 2006 los nummer 1,25 nrPaul Koopman DEN HAAG-Een forse be- erking van de hypotheek- .enteaftrek heeft vooral po sitieve gevolgen voor de Ne derlandse economie. Wel worden huiseigenaren ge confronteerd met een waar devermindering van hun be ril (maximaal 14 procent) gemiddeld 1,75 procent koopkrachtverlies. concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een studie naar de fiscale behandeling van de eigen woning. Volgens het CPB is de huidige subsidiëring van het eigenwoningbezit. waar- jaarlijks 14 miljard euro is oeidj amper te rechtvaarcli- Het woningbezit heeft ook negatieve gevolgen. „Eigenwo- iningbezitters zijn minder mo- ibiel dan huurders, waardoor de fileproblematiek wordt ver sterkt." Ook zou de renteaftrek vooral 'overconsumptie' bevor deren. Het CPB-rapport is koren op de molen van PvdA-fractieleider die eveneens voor beper- van de hypotheekrenteaf- jtiek pleit, zij het minder rigou reus dan het CPB. CDA en WD Ihebben dit onderwerp taboe ver klaard. Nivellering WD-Kamerlid Dezen- het CPB zich op glad ijs. „Ik kan het niet anders lezen dan als een politiek pleidooi Water in plaats van spuitwijn bij doop korvetten VLISSINGEN - De korvetten Diponegoro en Hasanuddin roor de Indonesische marine on dergaan zaterdag bij De Schel de in Vlissingen een bijzondere doop. Er komt geen champagne aan te pas. In plaats daarvan zal een kruik met water uit Indone sië tegen de boeg van de sche pen worden stukgeslagen. De alcoholvrije doopplechtig heid houdt verband met het ovenvegend islamitische karak ter van Indonesië. In imam zal tier inzegening een gebed uitspre ken, iDedoop van de eerste twee van jde vier korvetten die Schelde jilarinebouw voor Indonesië jhouwt, is in nog een opzicht bij zonder. De schepen liggen kop aan kont in het bouwdok, waar door het noodzakelijk was twee doopbordessen op te richten. Mevrouw Sudarsono, de echtge note van de Indonesische minis ter van Defensie, verricht de [döpp van de Diponegoro en me- vrouw Soebijanto, de echtgeno te van de bevelhebber van de zeestrijdkrachten in Indonesië, eeemt de laatste beletselen weg. Bij de doop van de Hasanuddin isde rolverdeling andersom.. Zaterdag in de PZC •DeSchelde is een normaal bedrijf geworden. voor inkomensnivellering. Onbe grijpelijk dat het CPB met dit verhaal komt. Er blijkt toch overduidelijk dat afschaffing van de renteaftrek leidt tot een bloedbad op de woningmarkt." CDA-Kamerlid De Nerée hekelt de 'ongelukkige timing' van het CPB, 'zo vlak voor de verkiezin gen'. Volgens het CPB zijn er niette min goede redenen om naar dit onderwerp te kijken. Als de sub sidiëring van de eigen woning wordt gehalveerd tot 7 miljard euro en de opbrengst wordt 'te ruggesluisd' in de vorm van lage re tarieven voor de inkomstenbe lasting, dan kunnen dertigdui zend meer mensen aan het werk en krijgt de economie een groei-impuls van 0,2 tot 0,3 pro cent. Huurders profiteren ook van de verlaging van de inkom stenbelasting, waardoor deze groep er gemiddeld 3 procent op vooruit gaat. Omdat de prijs van woningen met 4 tot 14 pro cent daalt, profiteren starters op de woningmarkt van lagere prijzen. Huidige woningbezit ters kunnen worden ontzien AARDEBAAN - De bemanning van het ruimteveer Atlantis heeft het Interna tionale Ruimtestation (ISS) gisteren voorzien van twee nieuwe zonnepanelen. Daarmee hebben de astronauten Heidemarie Stefanyshyn-Piper (onder) en Joseph Tanner (boven) de belangrijkste taak tijdens de elfdaagse missie vol bracht. De zonnepanelen, elk 73 meter hoog, ontvouwden zich zonder problemen. De Ame rikaanse ruimtevaartorganisatie Nasa reageerde opgetogen en sprak van een 'grote dag' voor het ruimtestation. De panelen moeten de hoeveelheid energie waarover het ISS beschikt verdubbelen. Dat betekent dat er in de toekomst zes astronauten tegelijk kunnen werken in het ISS in plaats van drie nu. foto RTR/Nasa (Advertentie) VACATURES Bent u de die VDS Staal- en Machinebouw B.V. zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures, (Advertentie) 1 Het grootste gekkenhuis aller tijden Van maandag 4 t/m zaterdag 16 septemberUi tverkoop bi j Jtedia Markt Restpartiien en laatste iaen maandaa - jaen Vari maandag 4 -uLciuag 16 september Uitverkoop bij Me- dia Markt Restpartijen, demomodellen en laats- stuks voor gekke prijzen Alles moet weg .hUfe zijn helemaal gek MIDDELBURG Mortleieboulevari Tel, 0118 - 60 70 00 w.mediamark».nl Ik ben toch niet gek. door Hans van Soest DEN HAAG - Ook hogere inko mens krijgen vanaf volgend jaar een tegemoetkoming van het Rijk voor hun uitgaven aan kinderopvang. Het kabinet trekt de inkomensgrens voor huishoudens die in aanmerking komen voor die bijdrage op van 96.000 naar 130.000 euro per jaar. De maatregel wordt bekendge maakt op Prinsjesdag, volgende week dinsdag. Volgend jaar trekt het kabinet 125 miljoen euro extra uit voor de kinderopvangregeling. Daar mee komt het totaalbedrag op 1 miljard euro. Zo'n 80 procent van de gezinnen die gebruik maakt van crèche of buiten schoolse opvang profiteert er van. Eerder werd bekend dat de Be lastingdienst voortaan zowel de bijdrage van het Rijk als van de werkgever zal uitkeren. Ook heeft minister De Geus van So ciale Zaken aangekondigd dat de werkgeversbijdrage verplicht wordt gesteld. Zij worden ge acht in totaal eenderde van de kosten die hun werknemers ma ken voor kinderopvang te ver goeden. Bij tweeverdieners beta len beide werkgevers allebei een zesde deel. Kinderbijslag Behalve dat ouders volgend jaar wat extra krijgen via de kinder opvang, gaat ook de kinderbij slag omhoog met ruim 30 euro per kind. Ook daar trekt het ka binet in totaal 125 miljoen euro extra voor uit. Het is het tweede jaar achtereen dat het kabinet met extra geld de koopkracht van ouders onder steunt. Ook vorig jaar met Prins jesdag werd extra geld voor de kinderopvangregeling toege zegd (200 miljoen) waarmee vooral middeninkomens tege moet werden gekomen. Daar naast kregen gezinnen met kin deren een belastingvoordeel via een hogere aanvullende combi natiekorting. GPD door Erwin Buter DEN HAAG - Na de strijd tegen onderdrukking van vrouwen, kinderen en slaven wordt het nu tijd voor de bevrijding van de dieren. Met die emancipatie- boodschap bracht de Partij voor de Dieren gisteren haar partij programma naar buiten. Volgens lijsttrekker Marianne Thieme is Nederland toe aan een 'beschavingsoffensief' om het. evenwicht tussen mens en natuur te herstellen. Het pro gramma bevat daarom 220 voor steden voor een groener en dier vriendelijker Nederland. De par tij pleit bijvoorbeeld voor het di rect afschaffen van de bio-indus- door de hypotheekrenteaftrek langzaam af te bouwen, waar door de daling van de huizen prijzen geleidelijker verloopt. Het CPB vraagt zich tot slot af of er nog wel behoefte is aan het van rijkswege bevorderen van het eigen woningbezit. GPD Milieukorting op zuinige auto's inspireert tot misbruik Platteland verstedelijkt rap Het typisch platteland verdwijnt en krijgt steeds meer een stedelijke uitstraling, aldus het Milieu- en Natuur- planbureau. Volgens Natuur en Milieu toont de rappor tage het failliet aan van het ruimtelijk beleid. De stich ting wil dat de rijksoverheid 'serieuze drempels opwerpt' tegen bouwen in het open land. „Ne derland wordt rommeliger, voller en lelijker." Zeeland moet 'parels' koesteren VLISSINGEN - Zeeland moet zijn pareltjes in het nekvel grijpen. De provincie moet gebruikmaken van de kennis en expertise van Zeeuwen op vooraanstaande posten en sleutelposities. Die raad gaf M. Vermeulen van de Univer siteit van Tilburg op een minisymposium van het Regionaal Pedagogisch Opvoedingcentrum Zeeland (RPCZ). Feyenoord met schrik vrij Feyenoord (foto) is het Uefa Cup-toernooi gisteren tegen Lokomotiv Sofia begon nen met een 2-2-gelijk- spel. De ploeg werkte in Bulgarije een 2-0-ach- terstand weg. Aja'x klop te in Noorwegen IK Start: 2-5. AZ won van het Turkse Kayseris- 4 por: 3-2. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 9; Radio Televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 17,18 en 19; Sport: 20, 21, 22 en 23; Redactie Reactie: 24; Auto: 25 en 27 van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het vorig jaar ok tober gevonden videotestament van terreurverdachte Samir A. is gisteren in het tv-programma Nova te zien geweest. Samir werd na de vondst van de bood schap opgepakt op verdenking van het beramen van een aan slag op overheidsgebouwen. Vol gende maand staat hij terecht. Op de video, waarvan de inhoud al in grote lijnen bekend was, spreekt Samir in het Arabisch over de gerechtvaardigde strijd van moslims tegen het Neder landse volk. „Jullie kruisvaar ders steunen Bush." Hij zegt een 'daad voor Allah' te willen ver richten en bidt dat hij en zijn fa milie Allah's martelaren mogen zijn. Niet vertoond werd het fragment waarin hij zegt dat de aanslagen van moslimstrijders tegen het Westen zo zwaar zul len zijn 'dat ze zelfs de afschu welijkheden van de Holocaust moeten doen vergeten'. Samir zegt voorts wraak te willen ne men voor het 'onrecht dat de moslims wordt aangedaan'. Daarmee doelt hij onder meer op de oorlog in Irak en Afghanis tan en op de behandeling van moslimgevangenen. Verder zegt hij: „Tussen ons en jullie zal het zwaard gelden tot dat jullie de moslims met rust la ten. Jullie vermogen en jullie bloed zijn voor ons een geoor loofd doel." Tijdens het uitspre ken van zijn boodschap was Sa mir gekleed in een zwart-wit ge waad en en een hoofdband. Op de achtergrond is een Scor- pion-machinepistool te zien. Dit is zeer waarschijnlijk een van de twee wapens die begin deze maand zijn gevonden in de kel der van een Haagse woning, waar Soumaya S. woonde, een vrouw die behoort tot de kring van Samir. Ook Soumaya zit in voorarrest. GPD/Novim Lijsttrekker Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren. foto Phil Nijhuis/GPD trie. Het platteland moet ver sterkt worden. Thieme benadrukt niet alleen voor dieren op te willen komen. „Wij zijn ook een partij voor boeren, burgers en buitenlui." Thieme hoopt dat zij als een luis in de pels bestaande partijen kan wijzen op hun verantwoor delijkheid voor de natuur. „Hal- sema van GroenLinks heeft het nooit over dieren", aldus Thie me. „Haar partij heeft wel een aantal goede milieupunten, maar het is voor haar bijzaak." Vijf zetels tiet is de derde keer dat de Par tij voor de Dieren meedoet aan verkiezingen. Volgens Thieme staat haar partij aan de voora vond van een 'historische door braak'. Zij verwacht op basis van eerdere uitslagen drie tot vijf Kamerzetels. Het zou voor het eerst zijn dat een dierenpar tij zitting neemt in het parle ment. Bij de vorige verkiezingen wist de partij net geen zetel te bemachtigen. De Partij voor de Dieren kan rekenen op een groeiende schare bekende Ne derlanders. Meer dan tien BN' ers als Kees van Kooten, Georgi- na Verbaan en Maarten 't Hart zijn lijstduwer. GPD (Advertentie) SS ME xa «9H O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig loesiemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn de laatste 'drié maanden geen Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - per maand met automatische incasso (€21.501*. O per kwartaal mei aulomalische incasso 81,50)* CZl per jaar met automatische incasso 236,00)* mer gratis PZC-paraplu Antwoordnummer 713. HBO WB Goes s'imóssussssso11 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1