Oostelijke ontsluitingsweg gewenst Strippenkaart voor de camping is succes Hardnekkige brand in Zierikzees café Eis werkstraf tegen bezitters van kinderporno ((MIK* •min traditionele lerenverkoop Op pad met de kampeerzwerfpas toners willen voorrang alternatieve toegangsweg plan Rondom Arnemuiden MmCTIVITEITEN JSTKAPELLE - Buitenplaats lepen- j moo - 21.00 uur: Zeeuwse Nazo- Sfilr. -Wijkcentrum Het Palet d, 19 tot 22 uur: Super Meiencentrum Midgard, 21.00 uur: Avorid met optredens van de en Reach (pop/rock); - Coosje Buskenstraat/ 8.00 - 16.00 uur: Week- Hoi, 9.00 uur: Hatha yoga en om Power yoga; irasntrum Ter Reede: Open dag en van Club Vief, de fitness- Supermarkt Cor- Eoo-17.00 uur: infobus Nationaal (Advertentie) UITNODIGING! Zaterdag 16 september (van 11.00 tot 16.00 uur) GRATIS PROEFRIJDEN voorlichting op de SPARTA ION en de BATAVUS PADOVA ELEKTRISCHE FIETSEN en ontdek zelf alle voordelen! PROFIL- IGH - In Burgh wordt mor- n de traditionele perenver- gehouden. De Stichting Dag tekent wederom kt instandhouden van dit gebruik. het voorlezen van de meer honderd jaar oude verkoop- wraaarden wordt morgenoch- pd om hall tien het startsein pen voor de verkoop. Dat ge- jwtaanhet einde van de Kerk rat voor slagerij Polderman, [ilingmeester H. van Felius vervolgens met potentiële van boom tot boom door voor de verkoop bij op- De peren hangen daar te op de pluk. De traditie voor dat cle kopers zelf van de boom plukken. Bezorgklachten: Ü800-0231231 ej)maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdagstot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 A330 EB middelburg Iel: 0118-493000 E-mail: redwalch pzc.n I 'MèürifsSep (chef) Nadia Berkelder EdithRamakers Miriam van den Broek Belma Osman Wendy van den Hurk Keende Vries (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes $1 (0113)315500 fa* (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Vernet 'Avw.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Riet en Andé Bernds uit Leersum maken al jaren gebruik van het zwerfpaspoort. door Emile Calon DOMBURG - Ideaal. Zo omschrijven Marjanne en Jan Vissers uit het Bra bantse Goirle het kampeerzwerfpas- poort van de Roompot-campings. Voor 135 euro kunnen ze met z'n tweeën bui ten het hoogseizoen tien dagen lang kamperen op een van de campings van het recreatiebedrijf. Reserveren is niet nodig en ze kunnen zelf kiezen waar ze staan: Kamperland, Breskens, Dom burg, Dishoek of Vrouwenpolder alsme de enkele campings buiten Zeeland. „Echt ideaal", herhalen ze. Bezitters van een zwerfpaspoort kun nen in het voor- en naseizoen kamperen op de dertien campings. In het bedrag zit een parkeerplaats voor de auto, een stroomaansluiting, sanitaire voorzienin gen en gebruik van het zwembad. Ze ko pen als het waren een strippenkaart en kunnen per dag aan de balie van een van de bedrijven van Roompot een strip laten afstempelen. Het bedrijf bedacht acht jaar geleden deze manier om kampeerders aan zich te binden. Met succes, aldus woordvoer der Piet Hamelink. Per jaar worden er tussen de 15.000 en 20.000 overnachtin gen via een zwerfpaspoort geboekt. Het zijn met name senioren die gebruik ma ken van het paspoort, weet hij. „Men sen die buiten het seizoen op vakantie kunnen." Ideaal André en Riet Bernds uit Leersum en Gerda en Joop Smet uit Hilversum zijn al jarenlang fervente gebruikers van het zwerfpaspoort. Jaren terug ontdek ten beide echtparen de voordelen van deze manier van kamperen. Het is vol gens hen de ideale manier om tegen niet al te hoge kosten te genieten van alles wat kamperen leuk maakt. Ze kunnen bij wijze van spreken vandaag beslui ten om Kampeerresort Hof Domburg te verlaten en hun geluk te beproeven in Breskens of Egmond aan Zee. Niet dat ze dat doen, want Domburg bevalt pri ma. Maar die vrijheid hebben ze wel om naar een van de andere twaalf cam pings te gaan. De familie Bernds staat met de camper op Hof Domburg. Niets dan lof over het zwerfpaspoort. Zelfs zijn ze inmiddels niet meer zulke zwervers. Vaak verkas sen doen ze niet. Dat komt ook omdat Hof Domburg zo goed bevalt, verklapt Riet. André knikt, hij is helemaal weg van de zee. Elke dag rond elf uur gaat hij zwemmen. „Heerlijk toch." Jaarlijks neemt het aantal kampeerders af maar de belangstelling voor het zwerfpaspoort neemt volgens Hamelink juist wat toe. Dat komt omdat met dat systeem ingespeeld wordt op de moge lijkheid om zonder te boeken erop uit te trekken. Dat last-minute-gevoel is vol gens de 'zwervers' op Hof Domburg een belangrijk voordeel van het paspoort. Aanvankelijk wilde de beide Bernds gis teren vertrekken. Toen ze hoorden dat het weer aangenaam zou blijven, stel den ze hun vertrek een paar dagen uit. Het enige nadeel, zo zegt Joop Smet, is het feit dat de 'strippen' niet houdbaar zijn. „Ze moeten voor het einde van het jaar zijn opgemaakt." Dat zorgt volgens hem voor een levendige handel in 'strip pen'. Hij herinnert zich ook nog de begintijd van het zwerfpaspoort. Dat was toen je vier paspoorten voor de prijs van drie kon kopen. „Kon je toch mooi tien da gen gratis kamperen." Die tijd is tot zijn spijt voorbij. Attent Het echtpaar Vissers had wel van het systeem gehoord maar werd begin deze week bij de receptie van het Domburgse bedrijf geattendeerd op de mogelijk heid om een zwerfpaspoort te kopen. Hij: „Heel attent." Vandaag gaan ze weer naar huis want feitelijk behoren ze niet tot de doelgroep. Ze werken nog. Desondanks zijn ze zeer te spreken over het systeem en zijn vast van plan bin nen een aantal weken terug te komen. Waarschijnlijk naar Domburg maar mis schien ook wel naar een andere cam ping. „Dat is het mooie van het sys teem. We zien wel." vrijdag 15 september 2006 w 15 Dief loopt bij toeval tegen de lamp TERNEUZEN - De politie heeft bij toeval een 38-jarige Terneuzenaar aangehouden die twee inbraken op zijn kerfstok had. De man werd afgelopen zondag om 22.05 uur in de Nieuwstraat in Terneuzen aangehouden. Hij werd door surveillerende agenten aangesproken omdat zijn fietsver lichting niet in orde was. Hierop rende de man een horeca gelegenheid binnen waar hij zich insloot in een douche op de eerste verdieping. Nadat de politie de deur forceerde kon de man worden aangehouden. Bij nader onderzoek bleek dat de man nog enkele boetes open had staan. De Terneuzenaar is overge bracht naar het huis van bewaring in Middelburg. Hij heeft inmiddels bekend dat hij in de periode van 15 tot 30 augustus dit jaar twee keer heeft ingebroken in een wo ning aan de Scheldekade in Terneuzen. Uit de schuur van de woning heeft hij twee fietsen gesto len en uit het huis zelf een mobiele telefoon en enkele fles sen wijn. De Maat leidt EHBO Zeeland KOEWACHT - De nieuwe voorzitter van de EHBO dis trict Zeeland is L. de Maat uit Hulst. Hij is de opvolger van S. Himsehoot, die het district Zee land van de bond voor kennis van eerste hulp bij ongeval len veertien jaar leidde. De Maat (41) haalde zijn eerste EHBO-diploma in 1983 en is sinds 1989 voorzitter van de EHBO-vereniging in zijn geboorteplaats Lamswaarde. Daarbij is hij al tien jaar gediplomeerd lid van Lotus, de Landelijke Opleiding tot Uitbeelding van Slachtoffers die assisteert bij oefenin gen van hulpverleningsdiensten. Himsehoot blijft be stuurslid bij het district en bondsraadslid van de Nationa le Bond voor EHBO. Winkelinbraak in Kruiningen KRUININGEN - In een winkelpand aan de Snellemarkt in Kruiningen is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. De inbrekers zijn binnengekomen door een deur te forceren. De buit bestond uit enkele honderden eu ro's. Monumentenstichting krijgt prijs ZIERIKZEE - De Stichting Monumenten Schouwen-Dui- veland heeft de Monumentenprijs Schouwen-Duiveland 2006 gewonnen. De bijbehorende cheque van 2269 euro werd gisteravond door wethouder R. van der Wekken uitgereikt. De monu mentenstichting, een dochter van de Stichting Renesse, heeft de prijs gekregen vanwege de inzet voor het behoud en beheer van monumenten. Zo heeft de club zich hard gemaakt - en doet dat nog steeds - voor behoud van het Brouwse stadhuis en de houtloodsen in Zierikzee. De stichting -wil nog een aantal monumenten onder haar hoede nemen. De onderhandelin gen daarover worden naar verwachting in november afge rond. Het bestuur van de Stichting Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven en R. Ramakers van 't Oude Anker in Burgh-Haamstede waren eveneens voor de prijs genomi neerd. Zij kregen geen cheque maar werden wel om uit voerig om hun inzet geprezen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Vlissingen en een 42-ja- rige inwoner van Koudekerke moesten zich gisteren bij de rechtbank in Middelburg verant woorden voor bezit van kinder porno. Officier van justitie G. Oosterveld eiste tegen beide mannen 180 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De officier wil verder dat het tweetal zich laat behandelen in een kliniek. De verdachten werden opge pakt na een wereldwijd onder zoek, dat door de FBI in Ameri ka werd gestart. Het spoor leid de naar een netwerk van kinder porno in Wit-Rusland. De ver dachten kwamen aan de kinder- pornopiaatjes via een betaalsite. De databestanden werden van het internet gedownload en op de harde schijf van hun compu ter opgeslagen. Interpol wist de verdachten aan de hand van creditcardgegevens op te sporen. In Nederland gaat het om 400 verdachten, waar van tien in Zeeland. Politie en justitie in Nederland deed op 5 oktober 2004 een inval op de adressen van de kinderpornover zamelaars. Bij de Vlissinger werden 7500 bestanden op zijn computer aan getroffen. De Koudekerkenaar had minder afbeeldingen van kinderporno, maar in de eis werd ook nog het plegen van on tuchtige handelingen met een achtjarig buurmeisje meegeno men. De Vlissinger, die in zijn werk met jonge kinderen omging, kreeg meteen zijn ontslag. „Vol gens mij vonden de jongens het fijn. Hoe duurder het abonne ment, des te strafbaarder de han delingen", zei hij over de kinder pornoplaatjes. De officier repte over een landelijke trend, waar tot haar spijt geen zwaardere straffen op staan. „Er schuilt een criminele wereld achter. Kinderen worden misbruikt en jullie houden de commerciële porno in stand. Het zal de kinde ren hun leven lang achtervol gen." De 42-jarige verdachte zei de kinderporno in eerste instantie niet te hebben gewild. „Ik klikte op dinky toys, waarna ik kinder porno kreeg". Ik heb de plaatjes weggeklikt." Hij gaf wel toe met een creditcard een abonnement op de site te hebben genomen. Nadat de computer in beslag was genomen schafte hij een Z nieuwe computer aan. Daarop Z bezat hij ook kinderporno. „Ik j had de drang om kinderporno te r bekijken. Ik ging er 's nachts voor uit mijn bed". Hij is inmid- dels in therapie gegaan. Raadsman D. Olie bepleitte vrij spraak voor zijn 42-jarige cliënt, omdat er geen bewijs was voor het bezit van de diskettes - met kinderporno. De rechtbank doet 27 september uitspraak. De kinderpornozaak tegen twee - Middelburgers (52 en 27 jaar) werd aangehouden, (Advertentie) «0UIDEN - Bij de plan- Mr dt project'KondomAr- Liien' moet met voorrang ,„H worden aan een nieuwe „lijkt ontsluitingweg, Die „kekap kregen vertegenwoor- van de gemeente Middel- note boren tijdens een bijeen- van de Wijktafel Arne- pén. s nieuwe ontsluitingsweg is fa enkele bezoekers van die Wijktafel dringend nodig omdat het nu al een crime is om in en uit Arnemuiden te komen tijdens de drukke momenten. Als straks het station ook nog eens gesloten wordt, wordt het alleen maar drukker en nog hec- tischer, zo werd voorspeld. Ook zullen dan meer bussen door het 30-kilometergebied van Arne muiden moeten rijden om alle mensen die nu de trein nemen, te vervoeren. Een van de spre kers gisteravond voorspelde een verkeerschaos zolang die nieu we ontsluitingsweg er niet ligt. De bewoners van Arnemuiden werden tijdens de bijeenkomst ingelicht over de plannen om hen te betrekken bij de ont wikkeling van het gebied ten oosten van hun dorp. Ze mogen meepraten over de inrichting van de Oranjepolder, Wilhelmi- napolder en Suzannepolder. Wethouder F. Streng benadruk te verscheidene malen dat er nog geen concrete plannen lig gen voor dat gebied. Na een sceptische vraag verzekerde hij 'dat de pap absoluut nog niet ge stort is'. Betrekken Er is een speciaal consortium op gericht om de bewoners bij het maken van die plannen te be trekken. M. Rijnveld (TNO) riep inwoners op om actief of passief mee te doen met het bedenken van die plannen. Actief door zit ting te nemen in een advies groep, passief door de ontwikke lingen in de verschillende groe pen te volgen. Want naast de ad viesgroep zijn er ook nog de pro- cesgroep, de expertgroep en de begeleidingsgroep. In de eerste zitten vertegenwoordigers van de overheden die bij het project zijn betrokken, in de tweede me dewerkers van (belangenorgani saties als Rijkswaterstaat, land bouw, recreatie en Kamer van Koophandel. Vanuit de zaal werd gisteravond ook nog benadrukt dat in die nieuwe wijk niet alleen vrije ka vels moeten komen en woningen voor mensen uit de Randstad. Volgens de spreekster is er in Ar nemuiden juist ook behoefte aan starterswoningen. Eind volgend jaar moeten de ver schillende groepen klaar zijn met hun werk. Dan komen ze met een advies voor de gemeen te. Die gaat het vervolgens verder vorm geven. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De brand in café Old Dutch in Zierikzee die woensdagochtend vroeg leek ge blust, is gisterochtend weer op gelaaid. Nadat eerst het café be neden grotendeels was uitge brand, is gisteren de bovenver dieping zwaar beschadigd. De brandweer is om 7.06 uur ge alarmeerd door een passant die een rookkringel uit het dak zag komen. Volgens officier van dienst L. Vermeer van de brand weer moet tussen de verdieping slagen vuur zijn blijven smeu len. „We hebben te maken met een oud pand. Daarin is goed brandwerend materiaal ge bruikt, maar daar tussenin zit ten nog wel oude hout- en gipsla- gen weggetimmerd", luidt zijn verklaring. „Ik vind dit heel slordig van de brandweer. Dit had toch voorko men moeten worden. Ik zit zelf in de aannemerij in Rotterdam en ken dus wel de risico's. Ik ga hier een rapportje over schrij ven en stuur dat aan het gemeen tebestuur", zegt Ph. de Jager. Hij voelt zich emotioneel bij het gebeuren betrokken, omdat zijn dochter direct naast Old Dutch woont. De reactie van Vermeer: „Het is een kwestie van afwegen of we die lagen en zogeheten kniebe schotten op het dak openbre ken. Als we drie dakpannen te veel weghalen, komt er ook kri tiek." Brandweer noch Techni sche Recherche en verzekering zagen, volgens hem woensdag aanleiding te gaan breken op de bovenverdieping. „Er is geko zen voor schadebeperking om dat die bovenverdieping nog goed intact was. Maar we laten ons nu niet meer verrassen. De brandweer vertrekt nu pas als het pand helemaal open ligt", zegt de officier van dienst. Leeuw Bij de buurtbewoners heerst gro te verbijstering over de branden die dit café in korte tijd treffen. In hun poging een verklaring daarvoor te vinden, kennen som migen symbolische waarde toe aan het levensgrote, grijze beeld van een leeuw dat tot twee da gen geleden een jaar lang op de hoek bij Hotel Zierikzee heeft gestaan. „Misschien hadden we het toch niet weg moeten halen. 'Leeuw waakt over Lange No- Brandweermannen komen even bij wanneer ze voor de tweede keer in een etmaal bij hetzelfde café een brand geblust hebben. foto Marijke Folkertsma belstraat', schreef de krant er vo rig jaar nog over", zegt hoteluit baatster M. van de Tonnekreek. Zij heeft na lang dralen op aan drang van de gemeente het beeld juist deze week verwij derd. Eigenaar K. Berrevoets van café Old Dutch staat er verslagen bij donderdagochtend. Hij is weer terug uit het ziekenhuis waar hij de dag daarvoor is behan deld voor de koolmonoxidever giftiging die hij woensdag bij de uitslaande brand had opgelo pen. Fysiek gaat het wel weer met hem, maar mentaal zit hij er doorheen. „Ik weet het nou niet meer, ik laat het maar over me komen", zegt hij, wat wezen loos starend naar de brandweer lieden die inmiddels vanaf de ladderwagen zijn dak openleg gen. De omwonenden hebben met Berrevoets te doen. Zoe kend naar de juiste woorden die in deze situatie nauwelijks te vinden zijn, houden de meesten het maar op: „Ha, Ko" en strij ken even troostend over zijn rug. Beesten „Dit geloof je toch gewoon niet. Ik dacht dat ze een oefening hiel den toen ik hier vanochtend weer de brandweer zag", zegt buurvrouw M. de Jager. Tijdens de brand twee jaar geleden woonde ze hier nog niet. Vol gens haar heerst er in de buurt geen onrustover mogelijke brandstichting. De meesten hou den het op een fatale samenloop van omstandigheden. Volgens -de Technische Recher che is het zeer waarschijnlijk dat de brand woensdag is ont staan door een technisch manke ment aan de televisie die voor aan in het café stond. A s t rand p ai I j ocn PABABISfi Westkapelle (oössesweg Duinovergang Aardappeldal B T 01 18 562101 0118 594872 F 0 118 594872 paradisovv@xs4all.nl Ook bij ons JAZZ BY THE SEA Vrij. 15/9 21.30 uur A TASTE OF HONEY oude jazz op vinyl Za. 16/9 20.00 uur DE BAND 'NOT JAMES DEAN' Zo. 17/9 16.00 - 20.00 uur MUZZ Zie ook www.jazzbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15