Profronde weer lang in spanning PZC Chaotische finale van Waod-koers Oranje boekt zege in Middelburg Touwtrekster nog één keer naar WK Datum Zeeuwse wielerwedstrijd blijft struikelblok Eneco Tour twee dagen in Terneuzen Eindstrijd driebanden Bevelands onderonsje Einde unieke reeks van Atlanta Braves donderdag 14 september 2006 zl6. door Frits Bakker GOES - De Italianen Mirko Ce lestino, Simone Cadarauro, de Duitser Danilo Hondo en de Bel gen Gert Steegmans en Nico Eeckhout zijn de bekendste ren ners die volgende week zaterdag van start gaan in de Delta Profronde. De organisatie heeft vier Pro Tourploegen kunnen vastleg gen, maar werd in de jacht op een mooi deelnemersveld op nieuw in de wielen gereden dooi de ongunstige datum. De Profronde wordt gereden in het weekeinde van het WK op de weg. Lieuwe Rienstra, scheidend voorzitter van de koers, is lang in spanning gehouden over de definitieve komst van aanspre kende renners. Dat had vooral te maken met de nationale selec ties voor het WK. Bovendien was er lang onzekerheid over het aantal Pro Tourploegen. Het Franse Crédit Agricole zou eerst wel komen en dan weer niet. En Patrick Lefèvere van Quick Step heeft pas woensdagavond toegezegd met een ploeg naar de Profronde te komen. Ook bij Rabobank zijn er op het laatste moment twijfels over de samenstelling van de ploeg. Bram de Groot, vorig jaar win naar in Goes, staat niet op de door Frits Bakker TERNEUZEN - De Eneco Tour, die in augustus door Nederland en België rijdt, komt volgend jaar zeker naar Terneuzen. Het schema is nog niet helemaal rond, maar vrijwel zeker wordt Terneuzen op zaterdag 25 augus tus finishplaats. Een dag later wordt er de start gehouden. De Temeuzense organisatie gaat er voor pleiten om het peloton kort na het vertrek door de Wester- scheldetunnel te laten rijden. Het parkoers van een etappe Knokke-Terneuzen zal voor het grootste deel over Zeeuws- Vlaams grondgebied worden ge reden. Voor de hand ligt dat de renners kort na de start in Knok- ke bij Sluis de grens over gaan en zo veel mogelijk plaatsen aan doen. Het contract voor deze etappe wordt morgen op het stadhuis van Terneuzen gete kend. Adhémar van Waes, sport wethouder van Terneuzen, is bij zonder blij met de toezegging. „Het is voor Terneuzen een ge weldig initiatief", vindt hij. „De Eneco Tour is een wedstrijd met door Wim de Vos NIEUW-NAMEN - De jury had heel wat uit te leggen na afloop van de Grote Scheldeprijs in Nieuw-Namen. Veel wielren ners kwamen langs om verhaal te halen over de beslissing van de Waod-afgevaardigden om het gedubbelde peloton in de wedstrijd te houden en gelijktij dig met de leiders af te laten spurten. „Ze zijn maf", brieste Eric Ver- eecken, die deel uitmaakte van de leidersploeg en bijzonder veel hinder had van die grote groep gedubbelde renners. De overwinning ging naar de bijna thuisrijder Patrick Bolssens uit Kieldrecht. De kritiek was niet mals op de juryleden. Want waarom had den ze de gedubbelde renners niet enkele ronden voor het ein- door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Het eerste van de zestien persoonlijke kam pioenschappen van het biljart district Delta Zuid-West in het driebanden klein derde klasse is een Bevelandse aangelegenheid. Liefst zeven van de acht deelne mers in Zaal Reseda in Sas van Gent komen van Zuid-Beve land. Nummer acht is een Wal- cherenaar. Rob Duitemeyer van de organiserende vereniging HGL/KOT '86 moet genoegen nemen met een plaats op de re servelijst. Het is wel een sterke groep die in Zaal Reseda aan tafel ver schijnt. Liefst vijf van de acht fi nalisten behaalden in de voor^ wedstrijden promotie naar de tweede klasse. De deelnemers lijst: Sjaak van 't Westeinde, Kwadendamme 0.438; Johan van Eenennaam, VEGABV 0.434; Huub Verdonk, OBK 0.428; Rudy Rooze, LBV 0.423; Rob Jacobs, ALM 0.423: Rinus Traas, De Toekomst 0.390; Jan Rentmeester. OBK 0.379 en Mar cel Rooze, LBV 0.376. Aanvangs tijden: vrijdag 19.00 uur. Zater- deelnemerslijst. Hij is één van de vier reserves bij Rabo, dat nog een vervanger moet aanwij zen voor Jan Boven. De super knecht is deze week aan de WK-ploeg toegevoegd. De Fran se ploeg van Agritubel, die met een wildcard zo verrassend pres teerde in de Tour de France, heeft nog wel een gaatje gezien om naar Zeeland af te reizen. Rienstra is weken in onderhan deling geweest, vooral omdat Hans Dekkers uit IJzendijke in die ploeg rijdt. De sprinter won vorige week zaterdag nog een etappe in de Tour de l'Avenir en mag in de Profronde als één van de kanshebbers worden gezien. De andere Zeeuw in de koers is Johnny Hoogerland van Jartazi, dinsdag nog winnaar van de koers in Desselgem. De twee Italianen van Milram zijn al lang geen onbekenden meer in de Nederlandse koer sen. Simone Cadamuro heeft in de Eneco Tour al twee jaar op rij de harten van het publiek ge stolen. Die populariteit ontleent hij niet alleen aan zijn sprintver mogen, maar meer nog aan de huldigingen na de etappes. Ca damuro pleegt steevast even de microfoon te grijpen en de toe schouwers pauselijk toe te spre ken met: „Bedankt voor die bloe men." Ook Mirko Celestino is een onbetwiste topper in die ploeg. Gert Steegmans, in de ploeg van Davitamon Lotto, was in de schaduw van Tom Boonen de grote man van het voorjaar. In de Tour lag zijn volgende hoog tepunt, als gangmaker in de win nende sprints van Robbie McE- wen. Leon van Bon, die volgend jaar overstapt naar Rabo, rijdt de Profronde als één van zijn laatste wedstrijden in Belgische dienst. Ook terug op Zeeuwse grond is Nico Eeckhout, twee jaar geleden nog winnaar in Goes. De Belgische krachtpat ser met de bijnaam Rambo had maar wat graag het WK gere den, maar werd gepasseerd voor de selectie. Dat heeft kwaad bloed gezet. Eeckhout haalde de ze week zwaar uit naar de keuze heren. „Als McEwen kans heeft om dit WK op dit parkoers te winnen, had ik het ook aange kund", zei de Belgische kam pioen en leider van de Europe tour. De Rabobank komt in elk geval met één sprinter naar de Profronde. Graeme Brown won dit jaar al een etappe in de Ron de van Duitsland en de Tour De Rijke in Nederland. Kai Reus en Roy Sentjens zijn de andere snel le mannen in de ploeg. De bekendste ploegen (en bekend ste renners) die volgende week de Delta Profronde rijden: Rabobank (Roy Sentjens, Graeme Brown, Kai Reus, Matthew Hayman), Mil ram Mirko Celestino, Simone Ca damuro, Maarten den Bakker), Da vitamon Lotto (Gert Steegmans, Leon van Bon, Tom Steels, Henk Vogels), Quick Step (Wouter Wey- landt, Servais Knaven, Remmert Wielinga, Nick Nuyens, Kevin van Impe, Steven de Jongh), Chocola de Jacques (Nico Eeckhout, Wou ter van Mechelen), Jartazi (Johnny Hoogerland, Janek Tombak), Wie- senhof (Marcel Sieberg), Lamonta (Danilo Hondo), Procom (Björn Hoeben), Skil Shimano (Sebastian Langeveld, Aart Vierhouten), Agri tubel (Hans Dekkers), Landbouw krediet (James van Landschoot), Unibetcom (Geert Omloop). veel toprenners en alle sterke ploegen, die bovendien veel tv-zendtijd heeft." De kopstukken van de Eneco Tour hebben morgen een onder houd met initiatiefnemer Ap den Doel der en wethouder Van Waes. Ook oud-renner Bart Vos kamp, die over het parkoers van de Eneco Tour gaat, zal naar Terneuzen komen. De gemeente Terneuzen staat ga rant voor de organisatie en gaat het bureau Libéma waar Cees Priem werkt benaderen om de voorbereiding voor zijn reke ning te nemen. De Eneco Tour behoort tot de ProTour en is daardoor verzekerd van de komst van alle Pro Tourploegen. Dit jaar werd de Duitser Stefan Schumacher eindwinnaar. Tom Boonen was de gevierde sprin ter. Het etappeschema voor vol gend jaar is weliswaar nog niet bekend, maar in kringen van de Eneco Tour staat de etappe Knokke-Terneuzen zo goed als vast. De Temeuzense organisa tie zet in op meer dan honderd kilometer over Zeeuws-Vlaamse grond. In Terneuzen zijn twee doorkomsten gepland. de af laten spurten? „Ze zullen het ook nooit leren bij de Waod. Er was sprake van pure koers- vervalsing. Het gaat me echt niet om de uitslag maar wij kon den in de finale niet onze eigen kans gaan", stelde Eric Ver- eecken na afloop. Als reactie voerden de Waod-af gevaardigden op: „we hebben besloten om alles door te laten rijden omdat we anders zeker dertig coureurs uit de strijd had den moeten halen. Dan hadden er maar een paar renners rond gereden in de laatste ronden." Van de chaos in de slotfase maakte Patrick Bolssens dank baar gebruik. In de wedstrijd had hij zich door de overige kop lopers mee laten zuigen. Een paar ronden voor het einde reed hij weg. Dat had niemand van de overige koplopers in de ga ten. Vereecken spurtte nog wel naar de tweede plaats. MIDDELBURG - Het Nederlands vrou wenelftal onder 19 jaar heeft gisteravond de vernieuwde accommodatie van de voet balvereniging FC Dauwendaele ingewijd. Oranje speelde in Middelburg vriendschap pelijk tegen België. Voor 700 toeschou wers werd het 2-0. De ploeg van bondscoach Ed Engelkes kwam in de 19e minuut op voorsprong na een fout van de Belgische keepster. Anne- loes Koek, samen met Marlous Pieëtte de uitblinker aan Nederlandse zijde, profi teerde: 1-0. België had hierna pech dat een prachtige vrije trap van Davina Philtjens werd afgekeurd door arbiter Bart Wattel. De vrije trap was indirect. Na de pauze be paalde invalster Chantal de Ridder de eindstand op 2-0. De interland werd ge speeld ter gelegenheid van de opening van de nieuwe tribune en kleedkamers. foto Ruben Oreel dag en zondag 12.00 uur. Finale zondag omstreeks 15.30 uur. Later in het seizoen zal het aan deelnemers uit eigen streek niet ontbreken, want er volgen nog zes districtsfinales in de regio, het Schelde Toptoernooi en nog twee regionale kampioenschap pen. Overzicht persoonlijke kampioen schappen seizoen 2006-2007 op Zeeuws-Vlaanderen. 15-17 sept. D Driebanden klein derde klasse HGL/KOT '86, Sas van Gent. 20-22 okt. D Driebanden klein eer ste klasse Reynaert, Hulst. 10-12 nov. D Libre vierde klasse WBC, Walsoorden. 17-19 nov. D Driebanden groot derde klasse HGL/KOT '86, Sas van Gent. 15-17 dec. D Libre tweede klasse Hof van Eede, Eede. 27-29 dec. D Schelde Toptoernooi SBC, Sluiskil. 5-7 jan. R Libre derde klasse De Kastanje, Kloosterzande. 2-4 feb. D Bandstoten vierde klas se De Kastanje, Kloosterzande 23-25 mrt. D Bandstoten tweede klasse Den Ouden Arend, Sint Jan steen. D Districtskampioenschap, R Regionaal kampioenschap, NK Nederlands kampioenschap. door Niels Bouterse KWADENDAMME - Annieta Sparreboom behoorde tot de ab solute wereldtop van het touw trekken. Negen jaar geleden zet te de moeder van twee kinderen haar sport op een zijspoor. Maar op het wereldkampioenschap touwtrekken, dat dit jaar in As sen wordt gehouden, wil de 34-jarige inwoonster van Kwa dendamme nog één keer vlam men. Het touwtrekken is Sparreboom met de paplepel ingegoten. Elk jaar deden haar ouders met de muziekvereniging mee aan de touwtrekwedstrijden in hun woonplaats Oostvoorne. De kleine Annieta was verkocht en werd lid van De Duinhazen. Vanaf dat moment ging het snel. Sparreboom bleek geknipt voor de sport. Ze had een snel voeten werk en een geweldige techniek. Sparreboom nam al op 15-jari- ge leeftijd deel aan het EK in Ier land. En ook de jaren daarna bleef ze een vaste kracht bij haar club en het Nederlandse touwtrekteam. Ze werd Neder lands kampioen. Europees kam pioen en zelfs wereldkampioen met het nationaal team en met haar eigen vereniging. Na haar opleiding op het cios in Goes bleef Sparreboom in Zeeland hangen. Tegenwoordig woont ze in Kwadendamme. Annieta Sparreboom zette ne gen jaar geleden het touwtrek ken op een lager pitje. „De laat ste keer dat ik meetrok was op een EK in 1997 in Jersey", ver telt ze. Om nog bij een vereniging touw te kunnen trekken moest ze soms honderden kilometers rij den. Ze was onder meer actief in Muiden, Eerbeek en Holten. „Het was dan twee uur rijden heen, twee uur trainen en weer twee uur terug. Dat was bijna Annieta Sparreboom wil op het WK touwtrekken nog één keer vlammen foto Ronald den Dekker een dagtaak." Touwtrekken is niet zo gemakkelijk als het lijkt, vertelt Sparreboom. „Je ziet vaak bij wedstrijden dat iedereen gelijk krom gaat staan, maar dat is niet de juiste houding. Het moet eigenlijk zo." Ze wijst naar een foto waar man nen met moeilijk kijkende paar se gezichten de rug en benen recht houden. Achteroverleu nend en met gestrekte armen trekken ze samen de tegenstan der over de streep. Er is niet al leen kracht voor nodig. „Het gaat ook om de techniek en een heid in de groep", legt de touwt rekster uit. „Je moet samenwer ken. Als er één niet meewerkt, verlies je. Net als bij roeien." Touwtrekkers dragen een team tenue met een riem over het shirt. Verder zijn speciale schoe nen een vereiste. „Vroeger droe gen we legerkisten zonder pro fiel met een stalen hak van vijf milimeter", legt Sparreboom uit. „Tegenwoordig is het een soort ijshockeyschoen met een zelfde dikke zool." Toekomst De touwtreksport in Nederland is vrij onbekend. Ook al strijden verenigingen als De Galliërs, Vechtlust, de Bosapen en de Noormannen om meer bekend heid, de toekomst voor het touw trekken ziet er niet best uit. Er zijn steeds minder verenigingen. „Vroeger had je in Zuid-Hol land veel ploegen. Nu is daar he lemaal niks meer van over", stelt Sparreboom. „In landen als Schotland, Ierland en Enge land wordt het veel meer ge daan. Vooral in Zweden is het een populaire sport. „Hier zie je alleen in het oosten van het land nog wat fanatieke verenigin gen." Vandaag en morgen strij den in Assen ruim tweehonderd clubteams uit de hele wereld om de eerste plaats. De nationale se lecties van achttien landen trek ken zaterdag en zondag in ver schillende gewichtsklasses om het goud. Sparreboom is geselec teerd voor het Nederlands vrou wenteam. De acht vrouwen mo gen bij elkaar 560 kilo wegen. Ook trekt Sparreboom mee bij de treksters van haar eigen vere niging, Jagersrust uit Schijf. Vo rig jaar presteerde het Neder landse vrouwenteam matig op het EK, maar dit jaar ziet Spar reboom kansen. „Ik wil nog één keer vlammen. Ik ga voor goud", legt ze uit. Maar of dit echt haar laatste keer is, weet Annieta Sparreboom nog niet ze ker. „Over drie jaar wordt het EK weer in Nederland gehou den. Het blijft toch aan je trek ken." Sranang speelt tegenstander weg GOES - De futsallers van FM Sranang hebben te®- DZV/Biggelaar en Zn. laten zien waartoe ze in staat ziig De Bosschenaren werden in Goes met 7-1 weggespeeld Met de van een blessure herstelde Jasper Huijsmanvvas de thuisploeg veel beter dan DZV. Steven Fitsch, Hum" man en Ibrahim el Uarichi scoorden voor rust. DeBrabai. ders maakten hun treffer ook voor de pauze. In de tweed helft waren opnieuw Fitsch (2) en Ibrahim el Uarichi Mohammed el Uarichi trefzeker. De Goesenaren hebbei nu twee van de drie duels gewonnen. Skeeleraars in de prijzen GOES - Bij een skeelerwedstrijd in het Franse Roue kwamen de drie leden van het Zeeuws-Vlaams Cijsouw-team goed uit de verf. In de finale van de loot zware en snikhete wedstrijd streden ze met twaalf ands ren om de eindzege. Axelaar André van Espen werd viji de, Kees Cijsouw uit Oostburg zesde en de Belg Jean-Lu Ostijn zevende. In hun leeftijdsklasse 35-50 werden zere pectievelijk tweede, derde en vierde. Gilbert winnaar GP Wallonië NAMEN - De Belg Philippe Gilbert heeft de GP vartfa!- lonië gewonnen. De renner van Francaise des Jeux bleef" zijn landgenoot Nick Nuyens (Quick Step), de winnaart van verleden jaar, nipt voor. De 24-jarige Gilbert boekte in Wallonië zijn rijfde sei zoenszege. Afgelopen zondag betrad hij nog het hoogs:-' podium bij de GP van Fourmies. Hij opende het seizor met winst in de Omloop Het Volk. GPD China werft roeiers via televisie PEKING - China gaat via een reality-televisieshoir roeiers werven voor de olympische mannen- en vrouwen-, acht die deelneemt aan de Olympische Spelen van 21 Peking. In de serie van veertien afleveringen strijden twin tig mannen en vrouwen om een plekje in de boot. Chins won in augustus op het WK in Eton drie gouden medail les, op de Olympische Spelen van 2004 in Athene met éér medaille. GPD/Reuters Baeckermatloop start van seizoen WESTDORPE - Zaterdag gaat de eerste wedstrijd in he: kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnex-scriterium va stai-t. In Westdorpe houdt het comité trimlopen Westdor- pe de vierde editie van de Baeckermatloop. Er tellen dit seizoen twaalf lopen mee in de wedstrijdencj- clus van de stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen Om voor een plaats in het klassement in aanmeiking te ko men dienen de atleten aan minimaal negen weds mee te doen. Zaterdag staan drie verschillende afstanden op het pro gramma: 2500, 5600 en 11.000 meter. Alle drie de afstan den worden gelopen over één grote ronde. Voor de liefheb bers bestaat de mogelijkheid om de middenafstand om wandelend af te leggen. Vooi'afgaand aan deze lopen is om 14.45 uur een jeugdloop over 500 meter. De over deelnemers gaan om 15.00 uur van stai't vanaf De B< ckermat in Westdorpe. uitslagen Mönchengladbach. WK Groep B: Duitsland - Zuid-Korea 0-0. Duitsland en Zuid-Korea naar halve fina les, Nederland in strijd om vijfde plaats. Groep A: Spanje - Japan 4-2 (1-1). Spanje naar halve finales. Peking. Mannen. Tweede ronde Baghdatis (Cyp/3) - Wang (Tai) 7-6 (4) 6-4. Udomchoke (Tha) - Karlovic (Kro/7j 6-2 3-1 opgave Karlovic, Hrbaty (Slw/5) - Peya (Oos) 6-1 2-6 6-0, Davidenko (Rus/2) - Carlsen (Den) 6-3 6-4, Ancic (Kro/4) - Galvani (Ita) 6-3 7-5. Bali. Vrouwen. Tweede ronde. Koez- netsova (Rus/1) - Takao (Jap) 6-1 6-2, Sromova (Tsj) - Nakamura (Jap/9) 6-3 7-5, Czink (Hon) - Widjaja (Ino) 7-6 (1) 6-1, Bartoli (Fra/6) - DelI'Acqua (Aus) 6-1 6-3, Tamaëla (Ned) - Vento-Kabchi (Ven) 6-2 6-0. Boekarest. Mannen. Tweede ronde: Serra (Fra/2) - Arguello (Arg) 6-4 6-1, Hi dalgo (Spa/6) - Rochus (Bel) 3-6 6-3 6-1. Melzer (Oos) - Simon (Fra/4) 3-6 6-3 6-4, Mayer (Dui/7) - Roitman (Arg) 6-4 6-1 Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo- bo Terneuzen. Klasse A: ROS-Zaman Sport 3-0, Jacobs/Tuin-BN/De Stem 3-0, Dees Sport-Scheldesport 3-0, Del- ta-Dow 1-2. Stand: Dees Sport 2-6, ROS 2-6, Dow 2-5, Jacobs/Tuin 2-3, BN/De Stem 2-3, Delta 2-1, Schelde- sport 2-0, Zaman Sport 2-0. Klasse B: Dees Sport 2-Van de Poel BV 0-3, Dow 2-PSOVZ 1-2, Rabobank Terneuzen/ Sas-BN/De Stem 2 3-0, NHI Terneu- zen-De Pooter 3-0. Stand: PSOVZ 2-5, Rabobank Terneuzen/Sas 2-5, Van de Poel BV 2-4, NHI Terneuzen 2-3, BN/De Stem 2 2-3, Dow 2 2-3, De Pooter 2-1, Dees Sport 2 2- -1Klasse C: Echo Au- dio-EI.Van Fraeyenhove 0-3, De Hoop-V&K/CIOOO Hoek 1-2, Visser Smit Hanab-Delta 2 0-3, Gemeente Ter- neuzen-TeVoRe 2-1. Stand: El.Van Frae yenhove 2-5, Delta 2 2-3, Gemeente Ter neuzen 2-3, V&K/C1000 Hoek 2-3, De Hoop 2-3, Visser Smit Hanab 2-2, Te- VoRe 2-2, Echo Audio 2-1. Klasse D: Dow 3-URS 1-2, ASYA Kartallari-PSOVZ 2 1-2, Scheldesport 2-WBAZ 1-2, NHI Terneuzen 2-Yildiz 0-3. Stand: WBAZ 2-5, Yildiz 2-5, Dow 3 2-4, Scheldesport 2 2-3, URS 2-3, ASYA Kartallari 2-2, PS OVZ 2 2-2, NHI Terneuzen 2 2-0. Klasse E: BN/De Stem 3-BN/De Stem 4 C-l HCO-Zeeland Seaports 2-1, Gemws Terneuzen 2-Philippine 3-0, ffe cap-V&K/C1000 Hoek 2 3-0 Stand:G; meente Terneuzen 2 2-6, HC02-5,Zs land Seaports 2-4, Nacap 1-3. EKï Stem 4 2-3, V&K/C1000 Hoek22-2.fr lippine 2-1, Hydro IS Partner 1-0,5)0 Stem 3 2-0. Ronde Nieuw-Namen. Waod-koet 1 Patrick Bolssens IB), 2. Eric V? eecken (Hulst), 3. Geert Ceulemars,: 4. Stefaan Adriaenssens (B), 5. KnsV Muys (B), 6. Kenny de Maertelaere 7. Krist van Someren (B), 8. Bart Rcc- baut (B), 9. Franky Weemaes IB), Fonny Kint (Driewegen), 19. Wim Waal (Axel), 22. Rudi Raboul (Heiife zand), 25. Peter Mol (Kapelle). Ronde van Spanje, ProTour, Zev» tiende etappe, Adra - Granada:l.üi nielson (VSt) 166 km in 4,09.55,2 Vtó koerov (Kaz), 3. Samuel Sanchez ISpi 1.10, 4. Kasjetsjkin (Kaz) 1.39,5 Sffi! (Spa), 6. Goubert (Fra), 7. Perez(SpaU Valverde (Spa), 9. José Angel Gora (Spa), 10. Piepoli (Ita), 36. Eltink7.K 60. Engels 12.29, 108. Weening M 132. Giling. Algemeen klassement' Vinokoerov 67.29.41, 2. Valverde 08 3. Sastre 1.51, 4. Kasjetsjkin 2.14, j.J» sé Angel Gomez 4.32,6. Danielsonff- 7. Beltran (Spa) 6.33. 8. Ssw Sanchez 7.25, 9. Karpets (Rus) 7.4S Perez 9.04, 27. Eltink 36.18,61. Wee» 1.23.39, 125. Engels 2.20.39,126 2.21.58. Namen. GP Wallonië. 1. Gilbert 203 km in 4.57.43, 2. Nuyens Ifó Bonnet (Fra) 0.03, 4. Salmon (Fralt* 5. Vanhuffel (Bel) 0.06,6. SemjensIS, 10. Boonen (Bel) 0.24, 23. Ten W 2.15, 25. De Groot 2.23, 33 Vansd 4 56, 47. Matthé Pronk 10.00,48 Sr* neman. ES833B8BHHL- Rizhao (Chn). WK 470. VromW eindstand: 1. De Koning/Berk^. (Ned) 71 punten, 2. Kondo/W® (Jap) 74, 3. Torgersson/ZahnssonlZ» 95, 4. Oliveira/Swan (Bra) 96- Yoshisako/Okuma (Jap) 97. Maw eindstand: 1. Asher/Willis (GW punten, 2. Wilmot/Page (GBr) 71, Kliger/Gal (Isr) 77,4. Zandonaiïrart 79, 5. Fantela/Marenic (Kro) 83,8.a« Coster/Kalle Coster 101 van onze sportredactie DEN HAAG/ATLANTA - Voor de honkballers van de Atlanta Braves is een eind gekomen aan een unieke reeks: ze kunnen een vijftiende divisietitel op rij ver geten. De ploeg van superster Andruw Jones, geboren en getogen op Cu racao en dit voorjaar nog actief voor Oranje in de World Base ball Classic, kan in de oostelijke divisie van de National League de nu leidende New York Mets niet meer achterhalen. Ook de 'wild card' voor de play-offs, voor de beste nummer twee van de drie divisies in de National League, lijkt onhaalbaar Liefst veertien jaar waren de Braves ongenaakbaar in hun? visie. Een record dat door enkele andere ploeg ook n£ benaderd wordt. De New u Yankees, met afstand dem«=- succesvolle honkbalclubter'j reld, haalden 'slechts' acht a- sietitels op rij. Champagne Voor Andx-uw Jones zal h|W nen zijn om in oktober tW zitten.' De 29-jarige nndveKW weet sinds zijn debuut tien pa geleden niet anders dan eind september chamR voor weer een divisietitel, de maat voor deelname aanL- play-offs. Daarin waren dew* ves overigens een stuk B®* succesvol. Slechts een koere nen ze de World Series, b

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38