Profronde weer lang in spanning Flikweert keert terug aan biljart PZC Oranje boekt zege in Middelburg Eneco Tour twee dagen in Terneuzen Driebanders openen Schouws seizoen Einde unieke reeks van Atlanta Braves Datum Zeeuwse wielerwedstrijd blijft struikelblok uitslagen donderdag 14 september 2006 door Frits Bakker GOES - De Italianen Mirko Ce lestino, Simone Cadamuro, de Duitser Danilo Hondo en de Bel gen Gert Steegmans en Nico Eeckhout zijn de bekendste ren ners die volgende week zaterdag van start gaan in de Delta Profronde. De organisatie heeft vier Pro Tourploegen kunnen vastleg gen, maar werd in de jacht op een mooi deelnemersveld op nieuw in de wielen gereden door de ongunstige datum. De Profronde wordt gereden in het weekeinde van het WK op de weg. Lieuwe Rienstra, scheidend voorzitter van de koers, is lang in spanning gehouden over de definitieve komst van aanspre kende renners. Dat had vooral te maken met de nationale selec ties voor het WK. Bovendien was er lang onzekerheid over het aantal Pro Tourploegen. Het Franse Crédit Agricole zou eerst wel komen en dan weer niet. En Patrick Lefèvere van Quick Step heeft pas woensdagavond toegezegd met een ploeg naar de Profronde te komen. Ook bij Rabobank zijn er op het laatste moment twijfels over de samenstelling van de ploeg. Bram de Groot, vorig jaar win naar in Goes, staat niet op de door Frits Bakker TERNEUZEN - De Eneco Tour, die in augustus door Nederland en België rijdt, komt volgend jaar zeker naar Terneuzen. Het schema is nog niet helemaal rond, maar vrijwel zeker wordt Terneuzen op zaterdag 25 augus tus finishplaats. Een dag later wordt er de start gehouden. De Temeuzense organisatie gaat er voor pleiten om het peloton kort na het vertrek door de Wester- scheldetunnel te laten rijden. Het parkoers van een etappe Knokke-Terneuzen zal voor het grootste deel over Zeeuws- Vlaams grondgebied worden ge reden. Voor de hand ligt dat de renners kort na de start in Knok- ke bij Sluis de grens over gaan en zo veel mogelijk plaatsen aan doen. Hel contract voor deze etappe wordt morgen op het stadhuis van Terneuzen gete kend. Adhémar van Waes, sport wethouder van Terneuzen, is bij zonder blij met de toezegging. „Het is voor Terneuzen een ge weldig initiatief", vindt hij. „De Eneco Tour is een wedstrijd met door Joop van den Oudenhoven NIEUWERKERK - De ruif met persoonlijke biljartkampioen schappen van het district Delta Zuid-West is ook dit seizoen weer rijkelijk gevuld. De regio Schouwen-Duiveland pikt er een stevig graantje van mee. Van morgen tot en met zondag beleeft café De Meebaal de ou verture. De driebanders in de derde klas se bijten het spits af van een sei zoen waarin maar liefst zestien persoonlijke kampioenschappen op de agenda staan. Morgen be ginnen acht deelnemers onder de ervaren leiding van biljarter- eniging DOS Nieuwerkerk aan him eerste echte krachtmeting van het seizoen. Het deelnemersveld: Anne Stins van Even Buiten 0.419 (promo tie); Henk Reede, Witte van Hae- mstede 0.412 (promotie); Toon Klaassen, Delta 0.394; Cees de Graaf, Windenburg 0.393; André van der Made, De Graan- beurs 0.377; Wim van Dijke, OKK 0.343; Jan Schouwenburg, De Graanbeurs 0.333; Jean Paul de Jonge HIO 0.322. Aanvangstijden: vrijdag 19.00 uur. Zaterdag en zondag 12.00 De Stene Brug verder in beker OOSTERHOUT - Het drieban denteam van De Stene Brug had in Oosterhout een gemakkelijke start in het nationale bekertoer nooi. Met 2-6 en 3-9 in sets werd de eerste ronde overleefd. Bij de Goesenaren ondervond vooral Piet Koek tegenstand van enige betekenis. Hij verloor na een spannend duel van Hans Matton, 2-1. Arjo Hollestelle stond een set af maar Wim de Kok en Marco van der Hout wonnen hun partij gemakkelijk. In de volgende ronde treft de Goese ploeg opnieuw een vierde divisionist in een uitwedstrijd: Capelle 7. DSMK 3 - De Stene Brug 2-6 (3-9): Hans Matton - Piet Koek 2-1 (15-9, 12-15, 13-15; moyennes 0.689-0.672); Adri de Vormer - Ar jo Hollestelle 1-2 (7-15, 12-15. 15-13); (0.357-0.452); Leo Kops - Wim de Kok 0-3 (6-15, 5-15, 8-15) (0.308-0.661); Jan de Wijs - Marco van der Hout 0-3 (5-15, 6-15, 11-1.5) (0.268-0.548). deelnemerslijst. Hij is één van de vier reserves bij Rabo, dat nog een vervanger moet aanwij zen voor Jan Boven. De super knecht is deze week aan de WK-ploeg toegevoegd. De Fran se ploeg van Agritubel, die met een wildcard zo verrassend pres teerde in de Tour de France, heeft nog wel een gaatje gezien om naar Zeeland af te reizen. Rienstra is weken in onderhan deling geweest, vooral omdat Plans Dekkers uit IJzendijke in die ploeg rijdt. De sprinter won vorige week zaterdag nog een etappe in de Tour de l'Avenir en mag in de Prof ronde als één van de kanshebbers worden gezien. De andere Zeeuw in de koers is Johnny Hoogerland van Jartazi, dinsdag nog winnaar van de koers in Desselgem. De twee Italianen van Milram zijn al lang geen onbekenden meer in de Nederlandse koer sen. Simone Cadamuro heeft in de Eneco Tour al twee jaar op rij de harten van het publiek ge stolen. Die populariteit ontleent hij niet alleen aan zijn sprintver mogen, maar meer nog aan de huldigingen na de etappes. Ca damuro pleegt steevast even de microfoon te grijpen en de toe schouwers pauselijk toe te spre ken met: „Bedankt voor die bloe men." Ook Mirko Celestino is een onbetwiste topper in die ploeg. Gert Steegmans, in de ploeg van Davitamon Lotto, was in de schaduw van Tom Boonen de grote man van het voorjaar. In de Tour lag zijn volgende hoog tepunt, als gangmaker in de win nende sprints van Robbie McE- wen. Leon van Bon, die volgend jaar overstapt naar Rabo. rijdt de Profronde als één van zijn laatste wedstrijden in Belgische dienst. Ook terug op Zeeuwse grond is Nico Eeckhout, twee jaar geleden nog winnaar in Goes. De Belgische krachtpat ser met de bijnaam Rambo had maar wat graag het WK gere den, maar werd gepasseerd voor de selectie. Dat heeft kwaad bloed gezet. Eeckhout haalde de ze week zwaar uit naar de keuze heren. „Als McEwen kans heeft om dit WK op dit parkoers te winnen, had ik het ook aange kund", zei de Belgische kam pioen en leider van de Europe tour. De Rabobank komt in elk geval met één sprinter naar de Profronde. Graeme Brown won dit jaar al een etappe in de Ron de van Duitsland en de Tour De veel toprenners en alle sterke ploegen, die bovendien veel tv-zendtijd heeft." De kopstukken van de Eneco Tour hebben morgen een onder houd met initiatiefnemer Ap den Doelder en wethouder Van Waes. Ook oud-renner Bart Vos kamp, die over het parkoers van de Eneco Tour gaat, zal naar Terneuzen komen. De gemeente Terneuzen staat ga rant voor de organisatie en gaat het bureau Libéma waar Cees Priem werkt benaderen om de voorbereiding voor zijn reke ning te nemen. De Eneco Tour behoort tot de ProTour en is daardoor verzekerd van de komst van alle Pro Tourploegen. Dit jaar werd de Duitser Stefan Schumacher eindwinnaar. Tom Boonen was de gevierde sprin ter. Het etappeschema voor vol gend jaar is weliswaar nog nigt bekend, maar in kringen van de Eneco Tour staat de etappe Knokke-Terneuzen zo goed als vast. De Terneuzense organisa tie zet in op meer dan honderd kilometer over Zeeuws-Vlaamse grond. In Terneuzen zijn twee doorkomsten gepland. uur. Finale zondag omstreeks 15.30 uur. Overzicht persoonlijke kampioen schappen.. 15-17 sept. D Driebanden derde klasse, DOS Nieuwerkerk. 6-8 okt. D Driebanden tweede klas se Onder Vrienden Burgh Haamste de. 13-15 okt. R Driebanden derde klasse De Graanbeurs Zierikzee. 27-29 okt. D Libre vijfde klasse Old Dutch Zierikzee. 10-12 nov. D Libre vierde klasse Phoenix Ouwerkerk. 1-3 dec. D Libre derde klasse Win denburg Noordgouwe. 12-14 jan. D Bandstoten vijfde klasse Even Buiten Oosterland. 2-4 feb. D Bandstoten vierde klas se De Poedel Sommelsdijk 16-18 feb. R Libre eerste klasse Witte van Haemstede Burgh Haam stede. 24-25 feb. NK Libre derde klasse jeugd De Graanbeurs Zierikzee. 1-3 mrt. D Bandstoten derde klas se WRW Ooltgensplaat. D Districtskampioenschap, R Regionaal kampioenschap NK Nederlands kampioenschap. Vos grijpt de leiding in Ronde Toscane van onze sportredactie VOLTERRA - Wielrenster Ma rianne Vos is na de tweede dag de nieuwe leidster in de Ronde van Toscane. De renster uit de nationale selec tie van bondscoach Johan Lam- merts nam de leiderstrui over van de Italiaanse Naomi Cante- le, die op haar beurt in de och tendetappe Vos' ploeggenote Iris Slappendel onttroond had. In die ochtendrit won Cantele en waren met Vos (derde), De Goede (zevende) en Beltman (tiende) drie Nederlandse ren- sters vertegenwoordigd in een kopgroep van tien. Dankzij boni ficatieseconden wist Vos, in haar korte carrière al twee keer wereldkampioene, in de avond etappe het leiderstricot weer aan Cantele te ontfutselen. Chantal Beltman is derde in de stand. Ook Suzanne de Goede, vijfde op zeven seconden, staat nog in de top van het klasse ment. De Nederlandse ploeg be reidt zich in Italië voor op het WK in Salzburg, dat op zater dag 23 september wordt verre den. ANP/GPD MIDDELBURG - Het Nederlands vrouwenelftal onder 19 jaar heeft gisteravond de vernieuwde accommodatie van de voetbalve reniging FC Dauwendaele ingewijd. Oranje speelde in Middel burg vriendschappelijk tegen België. Voor 700 toeschouwers werd het 2-0. De ploeg van bondscoach Ed Engelkes kwam in de 19e minuut op voorsprong na een fout van de Belgische keepster. Anneloes Koek, samen met Marlous Pieëtte de uitblinker aan Nederlandse zijde, profiteerde: 1-0. België had hierna pech dat een prachtige vrije trap van Davina Philtjens werd afgekeurd door arbiter Bart Wattel. De vrije trap was indirect. Na de pauze bepaalde inval ster Chantal de Ridder de eindstand op 2-0. De interland werd ge speeld ter gelegenheid van de opening van de nieuwe tribune en kleedkamers. foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven NIEUWERKERK - Peter Flikweert uit Nieuwerkerk neemt de biljartkeu weer ter hand. Na een afwezigheid van twee jaar keert hij terug in de gelederen van 3BSD Partyservice dat in de vierde divisie drieban den groot uitkomt. Evenals zijn vader wijlen Wim Flikweert, oprichter van 3BSD en jarenlang drijvende kracht achter het Schouwse driebanden op de matchtafel, was de 23-jarige Peter Flik weert een biljartliefhebber pur sang. Twee jaar geleden borg hij van de ene op de ande re dag zijn keu op en gaf zijn maatschappe lijk carrière voorrang. Nu hij terugkeert op het groene laken recht vaardigt dat de vraag of hij het biljarten heeft gemist. „Eigenlijk niet", zegt de Nieu- werkerkenaar. „Ik denk dat ik het te druk heb gehad om het te missen. Na mijn hbo-studie in Rotterdam heb ik me in Den Haag nog een jaar gespecialiseerd in IT. Daarna heb ik een leuke baan gevonden bij een webdesignbureau. Het succes van het bedrijf blijkt uit de volle orderportefeuille, waardoor er vaak moet worden overge werkt. Ondertussen is mijn moeder ver huisd en verkaste de zaak waar ik werk van Den Haag naar Stellendam. Kortom ik heb geen tijd gehad stil te staan bij het biljar ten." Even valt er een aarzeling te bespeuren in zijn betoog. „Nu je die waag stelt bedenk ik me opeens hoe snel ik eigenlijk ja heb ge zegd toen Philip van der Male vroeg of ik zin had de leemte op te vullen die het ver trek van Ron Speijer bij 3BSD achterliet. De honger was er kennelijk wel," „Ik maak wel een voorzichtige start. Mijn optreden zal nog maar mondjesmaat zijn. Twee jaar geleden heb ik er een streep door gezet om dat ik het te druk had. Nu kom ik terug en heb ik het nog altijd druk. Dan heb ik het nog niet over wat er binnen niet al te lange tijd nog meer op me af komt." „Ik heb namelijk een huis gekocht in Som melsdijk en krijg daar in december de sleu tel van. Dan volgt een periode van verbou wen en inrichten. Tot de winterstop ben ik beschikbaar en daarna zie ik of het allemaal te combineren is. Maar mogelijk heeft dan het biljartvirus al zo toegeslagen dat ik niet Peter Flikweert uit Nieuwerkerk neemt de biljartkeu weer ter hand. foto Dirk-Jan Gjeltema meer zonder kan." Teamleider Jan Suyker- buyk is content met de comeback van Flik weert: „Een regelrechte aanwinst voor het team. Vorig seizoen werden we twaalfde en we hopen dankzij zijn komst het aanzienlijk beter te doen." De Schouwse ploeg begint het seizoen mor genavond met een thuiswedstrijd in de kwa lificatieronde van het nationale bekertoer nooi tegen Buro Balans uit Oosterhout, net als 3BSD een vierde divisionist. De regulie re competitie begint voor de Schouwenaren maandag met een uitwedstrijd tegen Cate ring van Peer uit Sint Willebrord. Rijke in Nederland. Kai Reus en Roy Sentjens zijn de andere snel le mannen in de ploeg. De bekendste ploegen (en bekend ste renners) die volgende week de Delta Prol'ronde rijden: Rabobank (Roy Sentjens, Graeme Brown, Kai Reus. Matthew Hayman), Mil ram Mirko Celestino, Simone Ca damuro. Maarten den Bakker). Da vitamon Lotto (Gert Steegmans, Leon van Bon, Tom Steels, Henk Vogels), Quick Step (Wouter Wey- landt, Servais Knaven, Remmert Wielinga, Nick Nuyens, Kevin van Impe, Steven de Jongh), Chocola de Jacques (Nico Eeckhout. Wou ter van Mechelen), Jartazi (Johnny Hoogerland, Janek Tombak), Wie- senhof (Marcel Sieberg), Lamonta (Danilo Hondo), Procom (Björn Hoeben), Skil Shimano (Sebastian Langeveid, Aart Vierhouten), Agri tubel (Hans Dekkers), Landbouw krediet (James van Landschoot), Unibelcom (Geert Omloop). Sranang speelt tegenstander weg GOES - De futsallers van FM Sranang hebben i DZV/Biggelaar en Zn. laten zien waartoe ze in staat i De Bosschenaren werden in Goes met 7-1 wego( SSV/E1 Toro boekte zijn eerste overwinning in di klasse. De Goesenaren versloegen NVS met 3-2. FM Sranang-DZV/Biggelaar en Zn. 7-1: Met de vans blessure herstelde Jasper Hu ijsman was de thuisp^ veel beter dan DZV. Steven Fitsch, Huijsman en IbnH el Uarichi scoorden voor rust. De Brabanders maa^ hun treffer ook voor de pauze. In de tweede helft vj) opnieuw Fitsch (2) en Ibrahim el Uarichi en Mohan^ el Uarichi trefzeker. De Goesenaren hebben nu tweeti' de drie duels gewonnen. SSV/E1 Toro-NSV 3-2: De thuisploeg had het grotentó aan zichzelf te danken dat het tot het laatste spannend bleef. SSV liep in de tweede helft (ruste 1-1, goal Murat Gokoglugil) uit naar 3-1, maarzag^ akelig dichtbij komen door slap verdedigend optredèi Na rust scoorden Menno van Tilburg en Micha Floret een mooi uitgespeelde aanval afwerkte. Kansloze nederlaag driebanders RILLAND - Het klasseverschil in de bekerwedstrijd b| jarten tussen De Heerenstraat, het voommljj Korenbeurs/'t Kaaitje, en Bart Hultermans Installatie^ drijf uit Dongen was er niet alleen op papier maar ooi- de praktijk overduidelijk, 0-8. Het gemis van kop; Kimmo Pankow gevoegd bij het gebrek aan voort--* ding én niveauverschil maakte de thuisploeg kansloos.it leen Jan Westdorp presteerde op niveau, maarookik was niet voldoende om ook maar een eerreddendeseltit nen te halen. De Heerenstraat - Bart Hultermans Inst. Bedr. 0-8 M in sets): Jan Westdorp - Wilfried Swaans 0-3 (12-15,9.1 5-15; moyennes 0.509-0.865); André Karelse - DingeJ Picocrie 0-3 (10-15,12-15,3-15; 0.390-0.7030; PietScM - Willie Damen 8-15, 10-15,6-15; 0.300-0.548); JeanLol Smulder-Bart Hultermans 4-15 10-15 7-15; 0.228-0,41 Bedrijvenloop goed bezet GOES - De WEA-bedrijvenloop die vrijdag in Goes;; houden wordt, heeft veel deelnemers. Er hebben innö; dels 160 atleten ingeschreven voor de vier rondenrJ 1900 meter. Vrijwel alle Zeeuwse toppers komen aari start aan de Grote Markt. Theo Rabout kan zijn overq ning van vorig jaar niet alleen prolongeren maarsq met Erik Goossen, Eric Cappon en Sandra de Blocko] een gooi doen naar de overwinning voor beclrijfsteamh dere sterke teams zijn PWG met Arjan Beije, het Mfs mixteam met Franky Beljaars, en Koole Sport met JÉ quel van Tongeren. Er nemen 40 teams van vier atla deel aan deze bedrijvenloop. De beste drie tijden bepis de einduitslag. De loop start om 19.30 uur. Gilbert winnaar GP Wallonië NAMEN - De Belg Philippe Gilbert heeft de GP vanWi lonië gewonnen. De renner van Francaise des Jeuxt's zijn landgenoot Nick Nuyens (Quick Step) nipt voor.3 24-jarige Gilbert boekte in Wallonië zijn vijfde seizos zege. Afgelopen zondag betrad hij nog het I dium bij de GP van Fourmies. Hij opende het si winst in de Omloop Het Volk. GPD Mönchengladbach. WK mannen. Groep B: Duitsland - Zuid-Korea 0-0. Duitsland en Zuid-Korea naar halve fina les, Nederland in strijd om vijfde plaats. Groep A: Spanje - Japan 4-2 (1-1). Spanje naar halve finales. Oudelande. Wip 1: Ie hoofdvogel: L.v.Dijke (ADLM), 1e zijvogel: P.Nagel- kerke (Eensgezindheid), 2e zijvogel: J.de Koeyer (Diana), 3e zijvogel: J.de Jonge (ADLM). 4e zijvogel: M.J.Ver- donk (Jac.v.Beieren), Ie kal: J.Verbart (Willem Teil), 2e kal: C.Riemens (Victo ria), 3e kal: H.Franse (Willem Teil), 4e kal: C.Boonman (Vrije Schutters). Wip 2: Ie hoofdvogel: J.Rentmeester (Wil lem Teil), 1e zijvogel: S.Raas (Victoria), 2e zijvogel: A.Rijk (ADLM), 3e zijvogel: J.Rentmeester (Willem Teil), 4e zijvo gel: S.Raas (Victoria), 1e kal: J.de Jonge (ADLM), 2e kal: H.Janssen (Ons Genoe gen), 3e kal: J.Rentmeester (Willem Teil). Verenigde Senioren 's-Heerenhoek. Wip 1: 1e hoofdvogel: C.Boonman (Vrije Schutters), 2e hoofdvogel: C.Jere- miasse (Zorgvlied), Ie zijvogel: J.v.d.Dries (Eensgezindheid), 2e zijvo gel: A.Rijk (ADLM), 3e zijvogel: A.Rijk (ADLM), 4e zijvogel: A.v.d.Dries (Vrije Schutters), 1e kal: J.Harinck (Diana), 2e kal: C.Jeremiasse (Zorgvlied), meeste kleine vogels: A.de Jonge (Soranus), vliegende vogel: A.Rijk (ADLM). Peking. Mannen. Tweede ronde: Baghdatis (Cyp/3) - Wang (Tai) 7-6 (4) 6-4, Udomchoke (Tha) - Karlovic (Kro/7) 6-2 3-1 opgave Karlovic, Hrbaty (Slw/5) - Peya (Oos) 6-1 2-6 6-0, Davidenko (Rus/2) - Carlsen (Den) 6-3 6-4. Bali. Vrouwen. Tweede ronde: Koez- netsova (Rus/1) - Takao (Jap) 6-1 6-2, Sromova (Tsj) - Nakamura (Jap/9) 6-3 7-5, Czink (Hon) - Widjaja (Ino) 7-6 (1) 6-1, Bartoli (Fra/6) - DelI'Acqua (Aus) 6-1 6-3, Tamaëla (Ned) - Vento-Kabchi (Ven) 6-2 6-0. Boekarest. Mannen. Tweede ronde: Serra (Fra/2) - Arguello (Arg) 6-4 6-1, Hi dalgo (Spa/6) - Rochus (Bel) 3-6 6-3 6-1. Veld 7, 3 Piet Voskamp/'t Zand,// Poule B: 1 LVV, 2 Dauwendaelè.oi ma elektro, 4 Beko; Poule C: 1 Bw de Kruitmolen, 2 AKZ 2, 3 Zie'<H Walcheren, 4 Delta cars. Vrouwen, poule D' 1 Tence,2ffel kamp, 3 Ziekenhuis Walcheren, schoenmode; Poule F: 1 Smith Im MZ/Wagenvoorde, 3 Vlijtig Üesji LVV. mam Ronde Nieuw-Namen. 1. Patrick Bolssens (B), 2. Ett! eecken (Hulst). 3. Geert Ceulem» 4. Stefaan Adriaenssens (B), 5.W Muys (B), 6. Kenny de MaertelBt 7. Krist van Someren (B), 8. BartR baut (B), 9. Franky WeemaeslBl Fonny Kint (Driewegen), 19 Vife Waal (Axel), 22. Rudi Rabout(He«i zand), 25. Peter Mol (Kapelle) Ronde van Spanje, ProTour.Zn tiende etappe, Adra-Granada:' nielson (VSt) 166 km in 4.09.55,2.i' koerov (Kaz), 3. Samuel Sanchez li 1.10, 4. Kasjetsjkin (Kaz) 1.39,5,Si (Spa), 6. Goubert (Fra), 7. PerezISpi Valverde (Spa), 9. José Angel Ga (Spa). 10. Piepoli (Ita), 36. Elfinlj 60. Engels 12.29, 108. Weening2 132. Giling. Algemeen klasseraa Vinokoerov 67.29.41. 2. Valverdej 3. Sastre 1.51, 4. Kasjetsjkin 2.14,5 sé Angel Gomez 4.32,6. DanieM 7. Beltran (Spa) 6.33, 8. Sa Sanchez 7.25, 9. Karpets (Rus)7A3 Perez 9.04, 27. Eltink 36.18,61. Ws 1.23.39,125. Engels 2.20.39,126.G 2.21.58. Namen. GP Wallonië. 1. Gilbert 203 km in 4.57.43, 2. Nuyens led Bonnet (Fra) 0.03, 4. Salmon (Frill 5. Vanhuffel (Bel) 0.06,10. Boonem 0.24, 23. Ten Dam 2.15, 26. De 2.23, 33. Van Bon 4.56, 47. Mi Pronk 10.00,48. Scheuneman, Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eindstand aanvangstoer- nooi. Mannen, poule A: 1 Ardito, 2 Rizhao (Chn). WK 470. V eindstand: 1. De Konlnafën (Ned) 71 punten, 2, Kond&Ks (Jap) 74, 3. Torgersson/Zahrissonj 95, 4. Oliveira/Swan (Bral ft Yoshisako/Okuma (Jap) 97 M»1 eindstand: 1. Asher/Willis (Gw punten, 2. Wilmot/Page (GBr! i Kliger/Gal (Isr) 77,4. Zandonalren 79, 5. Fantela/Marenic (Krol 83,8 Coster/Kalle Coster 101. van onze sportredactie DEN HAAG/ATLANTA - Voor de honkballers van de Atlanta Braves is een eind gekomen aan een unieke reeks: ze kunnen een vijftiende divisietitel op rij ver geten. De ploeg van superster Andruw Jones, geboren en getogen op Cu racao en dit voorjaar nog actief voor Oranje in de World Base ball Classic, kan in de oostelijke divisie van de National League de nu leidende New York Mets niet meer achterhalen. Ook de 'wild card' voor de play-offs, voor de beste nummer twee van de drie divisies in de National League, lijkt onhaalbaar Liefst veertien jaar Wjg Braves ongenaakbaar in hm visie. Een record dat doorj enkele andere ploeg ook 3 benaderd wordt. De New) Yankees, met afstand de ro succesvolle honkbalclub tff reld, haalden 'slechts'achti sietitelsoprij. I Voor Andruw Jones zal het' nen zijn om in oktober tha zitten. De 29-jarige mid« weet sinds zijn debuut tien geleden niet anders dan d! eind september champagn voor weer een divisietitel.® maat voor deelname aan. play-offs. Daarin warende! ves overigens een stuk m succesvol. Slechts een keer' nen ze cle World Series, GPl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32