zc Afrika-reis niet uit gemeentekas De Kraaijert in actie voor kapel jjoese raadsmeerderheid fluit college terug Orvkkery Nazomeren Foto ^0113-315649 pzc.nl ^31,4460 AA Goes lSrtenlie-exp'0'tat'e: CJ en Midden-Zeeland: 0113-315520; ÈSs Vlaanderen: 0114-372770; EBM562S00. 14 september 2006 yrandcofé itefano s Vooraf gemengde salade met gebakken geitenkaas omwikkeld met spek gegarneerd met rodeport siroop Als hoofdgerecht gegrilde doradefilet met een limoen-ansjovis saus En als dessert appelcake met caramelsaus en vanille-ljs tel. (01 18) 4I8 019 www.stefanos.nl editie Bevelanden-Tholen fcrftank Balkenende Een zevenkoppige Goe- U delegatie mag niet op kosten M de gemeente een studiereis naken naar Mozambique. Een mme raadsmeerderheid steun- de gisteren in een extra raads- trgadering een motie van GroenLinks en PvdA. Ktllege van burgemeester en uders wil zich begin okto- i Mozambique oriënteren i een bestaand cultureel uitwis- •oject dat de basis kan innen voor een Goes' Afri- •jaarin 2009. De gemeente is mee in contact gekomen door Schyvens, die regisseur is lit project. Schyvens trok mg jaar ook het jubileumspek- liel Goe-s 600 jaar. ede ferme uitspraak van de ge- tenteraad bekijkt het college voornemen opnieuw. Wet- juder S. van 't Westeinde IVD, cultuur) gaf na afloop de 'teleurstellende uit- de moed nog niet op. raadsmeerderheid is op ch niet tegen een cultureel pro- et rond het thema Afrika. zijn enkele alternatieven: de legatieleden betalen de reis it eigen zak, de gemeente zoekt lonsors in het Goese bedrij fsle ede gemeente stuurt één ver- enner of het college laat het varen en zoekt een ander ana voor 2009. hervallen eel raadsfracties voelen zich vervallen door het collegebe- uit over de reis naar Mozambi- ue, bleek gisteren. B en W heb- en daar tot nu toe niet over ge- iroken met de raad. Formeel ook niet, maar als je (Advertentie) vanmiddag 16.00 uur overhandiging ie exemplaren van het boek door de auteur Martijn Adelmund aan Bert van Leerdam (Omroep Zeeland) enWimScholten (SCEZ) vanavond 19.00 uur Kees Slager interviewt de auteurs Mauk Mulder, Frank Robroeken Henk Sti over vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu mei kleine lekkernijen, lasagne en stracciatelle €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 draagvlak wilt creëren, is het wel aan te bevelen. Wethouder Van 't Westeinde trok het boetekleed aan: „In ons enthousiasme zijn we vergeten de raad te polsen." Volgens haar biedt het project Umoja Cultu ral Flying Carpet echter een unieke kans. „We stappen in een beproefd project en kennen de regisseur. Er kan een mooie culturele en educatieve uitwisse ling ontstaan. Bovendien zijn er goede kansen om hiervoor subsi dies binnen te halen." De fracties van GroenLinks, PvdA en CDA vinden het daar entegen onnodig om een 'zware' delegatie naar Mozambique te sturen en zeker niet op kosten van de gemeente. De reis kost 12.500 euro, waarbij het college voor zeven personen de vlieg tickets wil betalen: burgemees ter D. van der Zaag, wethouder Van 't Westeinde, gemeentese cretaris C. Maas, twee ambtena ren en twee vertegenwoordigers van Stichting Dansz en de Zeeuwse Muziekschool. Publiciteitsstunt Volgens WD-fractievoorzitter S. Heijning is de 'oppositie al leen uit op een publiciteits stunt'. „Waar praten we over? Het afscheidsfeestje van drie wethouders kostte veel meer, een personeelsreisje ook. Daar hoor je niemand over." PvdA, GroenLinks, CDA en SGP/ChristenUnie (die overi gens tegen de motie stemde) zijn niet overtuigd van nut en nood zaak van het bezoek. Volgens hen is fysieke aanwezigheid bij een slotmanifestatie van het Umoja-project, waarvan is be sloten het met drie jaar te verlen gen, absoluut geen voorwaarde om erbij aan te haken. Dat kan met de gemakken van internet ook vanuit Goes, is de gedachte. Wethouder Van 't Westeinde vond dat onzin: „Je moet toch contacten leggen, weten wie je partners zijn." Voor het CDA speelt mee dat een delegatie 'loodzwaar' is. Daarmee worden bij de partners in het project (muziek- en dans scholen in Mozambique, Zim babwe, Zuid-Afrika en Noorwe gen, evenals Norad, de Noorse organisatie voor ontwikkelings samenwerking) te veel verwach tingen gewekt. CD A-fractievoor zitter E. van Waveren, na af loop: „Zeker bij Afrikanen. Als die Goese bestuurders en ambte naren ontvangen, denken ze: 'daar zijn onze nieuwe part ners'. Dan kun je al niet meer te rug." Volgens Van Waveren is het beter om één persoon pools- te laten nemen in Mozambique. „Bij een positief besluit kan later alsnog een dele gatie het project gaan bekij ken." Enthousiast CDA en GroenLinks zijn op zich niet tegen een Goes' Afri- ka-project. De WD is er enthou siast over. Bij de PvdA viel giste ren nog weinig animo te bespeu ren. De SGP/ChristenUnie en ook 'haar' wethouder J. Adriaanse wijzen het af, onder meer omdat Afrikaanse dans en zang niet strookt met hun geloofsovertui ging- door Frank Balkenende WEMELDINGE - Met het kwik dik boven de 25 gra den zomert Zeeland na in september. Veel mensen zochten gisteren verkoeling aan de waterkant en bruinden er het lijf nog even bij. Druk was het op het strandje van Wemeldinge. Een Belgisch echtpaar had zich er strategisch bovenop de dijk geposteerd, zodat het zee en dorp kon overzien (rechtsonder). De aanlegsteiger net voorbij de brug in Wilhelminadorp is een favoriete springplank (boven). Jongeren haalden er gisteren weer capriolen uit in een poging de mooiste duik of het vetste bommetje te la ten zien. Veel volk zat ook bij het Goese Sas, het strandje bij het Katseveer en rond het Veerse Meer. Vanaf de steiger bij camping De Paardekreek in Kort- gene visten twee jongens en een meisje op krabbetjes, garnalen en visjes (linksonder). Uren waren ze zoet, bewijzend dat je geen i-pod nodig hebt om je te verma ken. Met een schepnet heb je minstens zoveel lol. foto's Ronald den Dekker (Advertentie) door Harmen van der Werf LEWEDORP - Bewoners van De Kraaijert in Lewedorp zijn in het geweer gekomen tegen de mogelijke sluiting van de kapel in het zorgcentrum. Het bestuur van De Kraaijert, dat ook over Poehvijck in 's-Heer Arendsker- ke gaat, beslist maandag over de toekomst van de gebedsruim te. Meer dan zeventig handtekenin gen zijn in het zorgcentrum en de omliggende aanleunwonin gen verzameld voor handhaving van de kapel. Ook de kring Mid den-Zeeland van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) heeft zich achter de actie geschaard en het bestuur van De Kraai jert- Poelwijck gevraagd de gebeds ruimte in ere te houden. De Kraaijert is van origine een rooms-katholiek centrum. De meeste bewoners zijn ook nog rooms-katholiek en zij willen in een daarvoor speciaal ingerich te ruimte hun geloof kunnen be lijden. De kapel wordt echter maar één dag in de week een uur gebruikt, was de aanleiding om eventueel tot sluiting over te gaan, en de kerkdiensten zou den ook in een ruimte kunnen plaatsvinden waar andere activi teiten worden gehouden. De ka pel zou dan fitnesszaal kunnen worden, waardoor die geld ople vert. Of dit doorgaat, is de vraag. Het bestuur van De Kraaijert/Poel- wijck is er nog niet uit, laat voor zitter H. Zwartelé weten. „We komen maandag opnieuw bij el kaar en nemen dan een beslis sing." Hij wil niet vooruitlopen op die besluitvorming. Lekkage Niet alleen de discussie over de toekomst van de kapel heeft in De Kraaijert tot onrust geleid. De kapel wordt momenteel als recreatieruimte gebruikt, omdat de grote zaal wordt verbouwd. Dit werk is begin juni begonnen en zou eind juli klaar zijn, maar tegenslagen zoals lekkage heb ben roet in het eten gegooid. De verwachting is dat pas eind de ze maand of begin oktober het Goes verrijkt met Da Vinciplein GOES - Goes heeft zichzelf verrijkt met een Da Vinci plein. En dat komt tussen de nieuwe derde Zeelandhal, het nieuwe vrijetijdscentrum met onder meer een bios coop én de bestaande Zeelandhallen. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, economische za ken) heeft dit deze week bekend gemaakt bij het bereiken van het hoogste punt van de derde Zeelandhal. Zij sprak daarbij de woorden: „Ik hoop dat iets van dat geniale - van Leonardo da Vinei - op de bedrijfsvoering van de Zee landhallen gaat afstralen en daarmee indirect op Goes." De nieuwe weg naar de Zeelandhallen vanaf de rotonde vlakbij de Deltaweg (Goes-Zierikzee) is ook vernoemd naar Da Vinei. Het Da Vinciplein moet eind 2006 klaar zijn, met de der de Zeelandhal. De oplevering van het vrijetijdscentrum is voorjaar 2007 gepland. Klaverblad regelt gratis film GOES - Mensen met een beperking kunnen gratis naar de film tijdens het festival Film by the Sea. Patiëntenplatform Het Klaverblad en de festivalorganisa tie hebben dat geregeld met financiële steun van de Pro vincie Zeeland. De actie hoort bij de manifestatie 'UIT goed voor ieder een!' waarmee Het Klaverblad uitgaan toegankelijker wil maken voor mensen met lichamelijke of verstandelijke be perkingen. Zij kunnen ook een begeleider gratis meenemen. Het festi val zondert premières en speciale voorstellingen uit van de actie. Wie geen begeleider heeft kan er één vinden via de website van het festival via het forum 'MovieMates! Celstraf voor beroepsoplichter MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een beroepsoplichter uit Hoedekenskerke vijftien maanden cel opgelegd. De man heeft in 2004 en 2005 on dernemers uit Dirksland en Middelharnis voor 340.000 eu ro gedupeerd. Aan andere slachtoffers moet de 49-jarige man 2000 euro schadevergoeding betalen. De Bevelander deed zich voor als een bonafide zakenman, die keramische vazen, tuinmeubelen en huishoudelijke ar tikelen aan een ondernemer te koop aanbood. Met een vlotte babbel wist hij bij het slachtoffer 285.000 euro af te troggelen, want de goederen werden nooit gele verd. Het tweede slachtoffer werd opgelicht voor 55.000 euro: het geld dat de ondernemer leende aan de oplichter voor de inkoop van een partij mobieltjes. In de strafmaat werd ook nog stalking van een (ex-) part ner meegenomen. De man geniet met name in Zuid-Neder land een kwalijke reputatie op het gebied van oplichting en flessentrekkerij. Zierikzees café weer getroffen door brand ZIERIKZEE - Voor de tweede keer binnen twee jaar is café Old Dutch in Zierikzee door brand getroffen. Verwoestte een uitslaande brand op 27 oktober 2004 de bo venverdieping van het monu mentale pand, gisterochtend vroeg werd de benedenverdie ping zwaar getroffen door we derom een uitslaande brand. De eigenaar is met koolmonoxide vergiftiging naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Volgens de Technische Recher che is de brand toe te schrijven aan een technische oorzaak, ver moedelijk wederom kortslui ting, en is er geen reden om aan te nemen dat er sprake is van brandstichting. De eigenaar heeft zelf om 5.20 uur de brandweer gealarmeerd. „Toen hij door rookmelders werd gewekt, moet het vuur al zeker twee uur hebben gewoed. Dankzij het brandwerend mate riaal dat bij de renovatie na de vorige brand is gebruikt, is de bovenverdieping behouden ge bleven", zegt officier van dienst L. Vermeer van de brandweer. (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) Uw dealers in Zeeland; MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl karwei af is. De twee bejaarden biljartclubs zien zich genood zaakt te spelen in café De Goede Verwachting, terwijl hun biljart tafels in containers staan. De koersbalclub is naar een zaaltje bij de hervormde kerk uitgewe ken. Een ander pijnpunt is de slui ting van het mortuarium in De Kraaijert dat nu wordt gebruikt als archiefruimte. Dit is ge beurd onder de deze zomer tot vertrek gedwongen directeur van De Kraaijert/Poelwijck. Zonder overleg vooraf met de cliëntenraad. „Het mortuarium moet terugkomen", zegt een lid van de cliëntenraad, „want zo'n voorziening is er niet op een an dere plek in Lewedorp." zeeuwse almanak Dezer dagen brengen de kin deren hun nieuwe schoolfo to's mee naar huis. De kiekjes worden veelal vroeg in het schooljaar gemaakt, als ieder een nog met een frisse blik in het schoolleven staat. Zo moeten schoolleidingen al thans redeneren. Bepalender lijkt hoe de fotograaf de klas jes tegemoet treedt. „Wat een strakke gezichten!" merkte de buurvrouw op, toen ze het plaatje zag van de groep 1 waar haar buurjon gen nu bij hoort. „Er kan geen lachje van af bij die kin deren!" „Welnee", riep diens vader te rug. „Da's de nieuwe pas poortgeneratie. Daar worden ze nu vast voor opgeleid. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23