PROVINCIA ongeren worden minder oud Ij Opvoedkundige tik wordt strafbaar PZC i i e@ ,jr Sporen ongeluk Stationsbrug nog zichtbaar I J $38 Bevel vanuit de Oosterschelde Zonder postcode ook geen post in Terneuzense nieuwbouwwijk AlediaÊi/Markf #3 sa «s iü '*I4 Nog 3 dagen! eltink.com jeugd eet slecht en beweegt veel te weinig Jeu Schietpartij op hogeschool in Montreal P I M 13 17 m IP. 1 lezen we zeeuws Wij heipen u effiaênler opbergen op kantoor! ftelzon,maar vooral vanmiddag meer Lkenjn de avond een lokale onweersjbui.Maxima 21 tot 25 graden. i no. 217 donderdag 14 september 2006 los nummer 1,25 internet: www.pzc.nl fjpnrNadia Berkelder JUDDELBURG - Sommige fiet- ;fri schrikken zichtbaar. Twee ten na het dodelijk ongeval 0n de Stationsbrug in Middel- borg zijn de tekeningen van de technische recherche nog te oen. Sa een ongeval wordt de situa- tie op het wegdek getekend. De plaats waar het slachtoffer ligt, wordt gemarkeerd. Normaal gesproken worden te keningen van de recherche met een weggehaald. „Dat doet de wegbeheerder", al dus een politiewoordvoerder. In dit geval is dat de provincie Zee land. „De politie heeft fout spul ge bruikt", zegt een medewerker van de provincie. „Normaal ge sproken gebruikt de politie kalk, maar nu is het verf. We krijgen het er niet af. De enige oplossing is om het zwart te ver ven." De politiewoordvoerder ontkent dat er verf is gebruikt. „We ge bruiken altijd kalk. Misschien moet de provincie een beter mid del aanschaffen." De provincie houdt vol dat het verf is. Die opvatting wordt ge steund door simpele waarne ming: het spul op het wegdek ziet eruit als verf. Ook bij medewerkers van de pro vincie roept de tekening emotie op. „Ik durf er niet meer overheen te rijden. Ik fiets er met een gro te boog omheen." ilnnr Chris van Alem WAGENINGEN - De huidi ge generatie jongeren leeft door haar slechte eetge woonten waarschijnlijk min der lang dan haar ouders. Wij moeten geen struisvogelpo litiek bedrijven. De gevolgen zijn groot als je op jonge leeftijd dik bent", zegt de Wageningse hoogleraar volksgezondheidson- derzoek D. Kromhout, tevens vi- ce-voorzitter van de Gezond- ren zouden dagelijks minimaal één uur moeten bewegen en ge zond moeten eten", aldus Krom hout. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) luid de in juni de noodklok over de ongezonde jeugd in zijn 'toe komstvisie op de gezondheids zorg'. Het percentage te zware kinderen is in bepaalde leeftijds groepen verdubbeld ten opzich te van 1997. Volgens het RIVM zullen Neder landers de komende twintig jaar nog steeds gemiddeld ouder wor den, maar komt er een kente ring zodra de huidige generatie jongeren ouder dan veertig zal zijn geworden. Driekwart van de jongeren haalt de minimumnorm voor ge zond bewegen - een uur per dag flinke inspanning - niet. Oude ren houden zich daar veel beter aan. Met name jongeren eten te veel suiker, verzadigde en transvet- la plaats van te bewegen zitten jongeren op scooters, hangen voor de tv en de computer, drin- Iken alcohol en eten slechte voe ding. Ouderdomssuikerziekte, nor maalgesproken een verschijnsel van na het veertigste levensjaar, komt tegenwoordig ook onder kinderen voor. kans dat een kind met overgewicht zijn verdere le ven dik blijft, is 80 procent, zou de eerste generatie de negentiende eeuw zijn die minder lang leeft dan de ge neratie van haar ouders. „Kinde- MONTREAL - Een jongeman met een geweer heeft gistermid dag zeker twaalf mensen ver wond door om zich heen te schie ten in het cafetaria van een hoge school in de Canadese stad Montreal. Na de schietpartij zou hij zelfmoord hebben gepleegd. Aanvankelijk werd gedacht dat B meer daders waren en dat cok onder de studenten doden waren gevallen, maar dat kon gisteravond laat door de politie Met worden bevestigd. De man, volgens getuigen onge veer twintig jaar oud, was ge heel in het zwart gekleed en had zijn gezicht bedekt toen hij het cafetaria binnenkwam en zon der iets te zeggen of te roepen het vuur opende op de aanwezi gen. Van de gewonden zijn er zes ernstig aan toe. De aanleiding tot de schietpartij en de achtergrond van de dader waren gisteren nog onbekend. He! incident vond plaats in het Dawson College, dat tiendui zend studenten telt en in een dichtbevolkte wijk van Montreal ligt. Honderden stu denten vluchtten in paniek het gebouw uit, waarin zich het ca fetaria bevindt. De schutter zou «n AK-47 Kalasjnikov hebben gehad. GPD/RTR - -v—- COLIJNSPLAAT - Sergeant-majoor Koot van de Prinses Irene Brigade staat op Vervolgens namen de militairen een duik in de Oosterschelde om het koord te do- het punt zijn manschappen het bevel te geven het water in te rennen. pen. foto Dirk-Jan Gjeltema De nieuwe lichting van de brigade kreeg gisteren in Colijnsplaat het blauw-oranje pagina 13 brigadekoord uitgereikt. hechte band tussen Irene Brigade en Colijnsplaat door Dick Hofland DEN HAAG - Ouders mogen hun kinderen niet slaan. Wie dat toch doet, kan zich er in de toekomst niet meer op beroepen dat het nodig was vanwege de opvoeding. De Tweede Kamer steunde gisteren minister Don- ner van Justitie, die dit wette lijk wil regelen. Slaan kan volgens de CDA-mi- nister leiden tot ander huiselijk geweld. Donner wil in het wet boek vastleggen dat ouders hun kinderen moeten opvoeden en verzorgen zonder hun toevlucht te nemen tot lichamelijk of gees telijk geweld. Dat houdt onder meer in dat ook de 'corrigerende tik', die Donner vorig jaar nog door de beugel vond kunnen, niet is toegestaan. Ook een Kamermeerderheid zag vorig jaar geen been in een draai om de oren af en toe. Maar Donner en de Kamer ver anderden van mening, omdat veel ouders die hun kinderen re gelmatig ernstig mishandelen, zich kunnen verschuilen achter de 'corrigerende tik', waardoor de rechter geen handvat heeft om hen te veroordelen. De op voedkundige rechtvaardiging voor klappen wordt daarom ge schrapt. Advertentie NIEUWE COLLECTIE Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH (naast de Basiliek) Tel: 0165 - 330620 paulpimbv gmail.com OPENINGSTIJDEN: di -do. 9.30 - 18.00 uur n- 9.30 - 21.00 uur a 9.30 -17.00 uur Paul Smith Brunello Cucinelli Polo Ralph Lauren Etro Manthé+Frangois Girbaud Coast+Weber+Ahaus Fay Gaetanonavarra Scapa Collections Juicy Couture Armani Collezioni Marccain Anne Fontaine Scervino Street Essentiel Gunex Santoni schoenen Tod's schoenen Cornell an i Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Fagonnable Polo Ralph Lauren For all mankind Gant Pal Zileri Van Laack Hugo Boss Coasl+Weber+Ahaus Fay Stone Island Santoni schoenen Tod's schoenen Van Bommel schoenen Hogan schoenen door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Wie in dit land geen postcode heeft, bestaat een voudigweg niet. En als je buiten je schuld geen postcode hebt, dan heb je pech. Krijg je dus geen post en ook geen krant. Dat ondervond Terneuzenaar Peter Hamelink deze week. Hamelink verhuist morgen naar zijn nieuwe woning in de nieuw bouwwijk Othene-Zuid. Hij gaf zijn nieuwe adres in de straat Stern netjes aan alle instanties door waar hij post van krijgt. Met zijn nieuwe postcode, die hem door de gemeente was gege ven. Daar begint het probleem voor Hamelink. Want de ge meente Temeuzen heeft verge ten de postcode te 'activeren' bij TNT Post. En is Hamelink dus niet bekend bij TNT Post. Ook de krant gaat aan z'n neus voor bij, want daarvoor heb je ook een postcode nodig. Een telefoontje naar het gemeen tehuis bracht niet meteen een oplossing. Het activeren van een postcode ging niet zomaar. Dat kon wel een maand duren. In arren moede laat hij de post maar voor een maand naar zijn werkgever verhuizen. „Kostte me nog 26 euro ook. Waarde loos", zegt Hamelink. „Fouten maakt iedereen. Dat neem ik de gemeente ook niet kwalijk. Wat me stoort is dat de gemeente ge maakte fouten niet probeert te herstellen." Een telefoontje van de krant W-, V m Vandaag bij de een extra bijlage over mode zuren en veel te weinig groen ten, fruit en vis. Regionaal zijn er grote verschil len. In de grote steden, het noor den van Nederland en Zuid-Lim burg zijn de problemen het grootst. GPD Kleine oogst, goed boerenjaar Extra geld voor visserij Minister Veerman heeft de visserij extra geld in het voor uitzicht gesteld. Hij kondigde in de Tweede Kamer aan op Prinsjesdag als 'goedheilig man' voor de dag te zullen komen. Met hoeveel geld hij de vissers wil steunen, wilde Veer man gisteren nog niet zeggen. Het geld is onder meer bedoeld voor vernieuwing van de Neder landse vissersvloot. Anti-climax voor hockeyers Voor het eerst in twintig jaar ontbreken de Nederlandse hockeyers in de halve finales van het wereldkampioen schap. In Mönchengladbach kwam gisteren de grote vrees van Oranje uit. Met de voltallige Nederlandse ploeg op dé tribunes maakten Duitsland en Zuid-Korea er in het laat ste groepsduel een karikatuur van een WK-wedstrijd van. Het duel eindigde in een bloedeloze 0-0. Daar mee waren beide landen in groep B met elf pun ten verzekerd van een plek bij de laatste vier. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten 8e Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio 8e Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16 en 17; Economie: 19, 20 en 21 Ik ben toch niet gek. Bovendien hebben veel ouders volgens Donner onvoldoende zelfbeheersing, waardoor steeds meer 'tikken' ontaarden in mis handeling. Volgens de bureaus Kindermishandeling worden jaarlijks tachtigduizend kinde ren het slachtoffer van mishan deling. Van hen zouden er enke le tientallen overlijden. GPD Advertentie gSfll SH ma «31 S9MU SU naar de gemeente Terneuzen opent deuren die voor Hamelink gesloten blijven. Drie uur later is het probleem opgelost. „Het is allemaal heel vervelend ge gaan", zegt woordvoerder Yvon ne Wanders. „Via een spoedpro cedure hebben we het voor el kaar gekregen dat de postcode vanaf nu bestaat. Het probleem is dus opgelost." Hamelink zegt in een reactie ver baasd te zijn dat een telefoontje van de krant zo snel resultaat had. „De gemeente belde mijn vrouw met de vraag of wij de krant gebeld hadden. Ik geloof dat ze daar niet blij mee waren. Vervolgens kreeg mijn vrouw te horen dat het probleem was op gelost. Hoe ik dat vind? Op z'n minst een beetje raar." laatste drie maanden geen en vast abonnement, en ontvang ik de wil ik betalen: (€20,55)*. 50 59.75)*. (€229,201*. Kijk op wwwp7c.nl/abonneren, bel gratis '"1 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes het alfabet van Zeeland T ctjaen Van maandag 4 ^•.ctuag 16 september Uitverkoop bij Me dia Markt Restpartijen, demomodellen en laats te stuks voor gekke prijzen Alles moet weg We zijn helemaal gek Advertentie Het grootste gekkenhuis aller tijden Van maandag 4 t/m zaterdag 16 september Uitverkoop bij Media Markt Restpartiien en laatste m ,m -m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1