Koeman snel tevreden met remise Barcelona zet lange zegereeks voort Hofs en Tiendalli mee naar Sofia Hockeyers tussen hoop en vrees na 6-1-zege op India fletse opening seizoen Champions League van PSV en Liverpool: 0-0 agenda Galatasaray krijgt geen bal tussen de palen woensdag 13 september 2006 Landis protesteert tegen dopingtest DEN HAAG - Floyd Landis wil de dopingtest waaruit bleek dat hij in de Tour de France het verboden middel testosteron heeft gebruikt, ongeldig laten verklaren. Volgens Landis en zijn advocaat Jacobs zitten er zoveel fouten en onzorgvuldigheden in de verschillende onderde len van de dopingtest, dat het positieve resultaat ervan geen enkele waarde heeft. Bovendien zou voor de tweede test een verkeerd urinemonster zijn gebruikt. In een verklaring herhaalde Landis dat hij onschuldig is. „Ik heb geen testosteron of een ander prestatiebevorde- rend middel genomen. Ik ben blij dat de wetenschap mijn onschuld bevestigt. Ik was opgelucht, maar niet verrast, toen ik hoorde dat deskundigen fouten in de test hadden gevonden." GPD Ballenjongen scoort bizarre treffer DEN HAAG - Een Braziliaanse ballenjongen heeft voor een opmerkelijk doelpunt gezorgd. In een wedstrijd tus sen Sorocoba en Santacruzense, om het kampioenschap van de staat Sao Paulo, keurde de scheidsrechter een tref fer van de knaap namelijk goed. In de laatste minuut van de wedstrijd, met een 1-0 voor- spronng voor Sorocoba, mocht de doelman van die ploeg een uittrap nemen. De ballenjongen rende het veld op en schoot de bal achter de doelman. Scheidsrechter Silvia Regina de Oliveira wees tot ieders verbazing naar de middenstip: 1-1. Volgens de officiële re gels van de voetbalbond van de staat Sao Paulo is het niet mogelijk om het doelpunt alsnog af te keuren. Sorocoba heeft inmiddels laten weten dat het alles op alles zet om het doelpunt alsnog ongedaan te maken, desnoods via de rechter. GPD Alonso sabelt Schumacher neer MADRID - Fernando Alonso heeft in een gesprek met de Spaanse radiozender Marca genadeloos uitgehaald naar zijn Duitse rivaal Michael Schumacher: „Zinedine Zida- ne neemt op een fraaiere wijze afscheid", sprak de Span jaard, verwijzend naar de beruchte kopstoot van de Fran se voetballer in zijn laatste officiële duel. De relatie tussen het Renault-kamp (Alonso) en Ferrari bereikte afgelopen weekeinde een dieptepunt, toen Alon so vijf plekken werd teruggezet na een klacht van Ferra- ri-rijder Felipe Massa. De Braziliaan meende dat hij tij dens de kwalificatie werd gehinderd door de Spanjaard, ook al zat er tussen beide coureurs een gat van honderd meter. De teambaas van Renault, Flavio Briatore, reageer de woedend toen de straf werd uitgesproken: „Dit WK is allang beslist achter de tafel", sprak de Italiaan. „We be grijpen hoe de zaken ervoor staan. De wereldtitel gaat naar Schumacher. Als je ziet wat er in de Formule 1 aan de hand is, moet ik slechts lachen om dat voetbalschan daal in de Serie A." ANP David Kopp breekt arm KEULEN/DEN HAAG - De Duitse wielrenner David Kopp moet zich een dag na zijn selectie voor de WK-ploeg alweer afmelden. Kopp kwam tijdens een trai- ningsrit ten val en brak zijn rechterarm. De 27-jarige ren ner van Gerolsteiner moet minstens drie weken rust hou den en mist daardoor op 24 september het WK in Salz burg. GPD gingen van de thuisploeg. Koné opende het duel nog met een prachtige rush vanaf de eigen helft, die eindigde op de lat. Verder kwam hij, net als Farfan, nauwelijks in het spel voor. Aan de overkant van het veld lonkten Bellamy en Kuijt ge haaid naar kansjes. Allebei ver schenen ze wel een keer of twee voor doelman Gomes, maar meestal was de afstand tot het doel te groot of kon een PSV-ver- dediger (Alex, Salcido) in extre mis ingrijpen. In de rust gooide Koeman zijn ploeg behoorlijk om. Hij liet PSV met drie spitsen spelen. Koné verhuisde van het cen trum naar links, Culina van links naar rechts en Farfan ging diep centraal spelen. Aan de flanken ontstond meer ruimte, maar ook Afellay en Mendéz kwamen gemakkelijker los van hun tegenstanders. Na een uur profiteerde Mendéz optimaal van de hem geboden ruimte. Hij legde een prima steekbal in de voeten van Koné, wiens afronding weer slap en slordig was. Het was PSV's beste kans van de avond en die inspireerde de ploeg. Mendéz haalde verwoes tend uit van een metertje of 35 en miste het doel maar net. Een schot van Kuijt, tien minuten la ter, was al net zo gevaarlijk. De coach dubde zichtbaar over de vraag of hij Kluivert zou laten invallen. De spits liep lange tijd warm, maar kreeg een kwartier voor tijd gezelschap van Addo. Dat Koeman uiteindelijk beide spe lers aan de kant hield, illustreer de het best dat PSV tevreden was met de puntendeling. PSV (Ned) - Liverpool (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Toeschouwers: 33.500. PSV: Gomes; Kromkamp, Alex, Salcido en Reiziger; Afellay (74. Vayrynen), Simons. Mendez en Cu lina (63. Aissati); Farfan en Koné. Liverpool: Reina; Finnan, Carragh- er, Agger en Fabio Aurelio (81. Gonzalez); Warnoclc, Sissolco (62. Xabi Alsonso), Pennant en Zen den; Kuijt en Bellamy (72. Ger- rard). GPD ^fFgn_svan den Nieuwenhof EINDHOVEN - Bijna een half 0 waren de vragende ogen „a Patrick Kluivert gericht op lonald Koeman. De trainer van pSY keek stoïcijns voor zich uit, fold de spits aan de kant en gaf djamiee aan dat hij wel kon le un met het O-O-gelijkspel tegen Liverpool. Vaarde ploegen in groep C moet ^Champions League nog begin- m De bleke remise brengt PSV meen ongunstige uitgangs positie, nu het de twee volgende volstrijden op bezoek moet bij Bordeaux en Galatasaray, die fisteren ook een 0-0 overeen- iwamen. Koeman moet het gevoel hebben Shad dat er niet meer inzat ioor het vernieuwde en dus on- winige PSV. Een dag voor de lèdstrijd nam hij al een voor pot op de uitslag door vast te stellen dat 'topvoetbal steeds jeer op schaken gaat lijken.' Degehoopte vrije trappen kwa len er niet, zodat de coach al vroegtijdig instemde met een ge- üjkspel. Hij bracht wisselingen ss!) óm het middenveld op sterk te houden, maar niet om de vedstrijd te winnen. Liverpool-trainer Benitez kon vrede mee hebben. De enige farsdenker was invaller Ger- rard,die twee minuten voor tijd nel een volley de binnenkant van de paal raakte. Doelman Go- is zag de bal terugstuiteren in Él veld. Gedaanteverwisseling PSV deed te weinig om Liver- pool mentaal te blesseren. Die ploeg had na de afgang tegen Everton een gedaantverwisse- ling ondergaan. Benitez zette K basisspelers van zaterdag (onder wie international Ger- jard) buiten de ploeg. Het leek gien enkele, of hooguit een posi tieve. invloed te hebben op de Wans binnen het elftal. Op papier stond het goed bij PSV, dat Farfan liet opereren in ftn teruggetrokken positie en Koné als enige spits opstelde. PSV speelde de meerderheid die op het middenveld had moeten ontstaan echter nooit uit. Liverpool liet de backs Krom kamp en Reiziger vrij, maar van hen kwamen weinig tot geen bruikbare ballen. Kromkamp wilde wel, maar zijn voortzetting was matig. Reizi ger, met 95 Europese wedstrij den de meest ervaren speler op het veld, durfde geen enkel ini tiatief te nemen. Door het vele balverlies bij PSV waren de tegenstoten van Liver pool gevaarlijker, in ieder geval dreigender, dan de aanvalspo- Dirk Kuyt (rechts) verliest een kopduel van PSV'er Alex. foto Broer van den Boom/GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Nick Hofs en Dwight Tiendalli reizen vandaag met Feye- noord naar Bulgarije voor de heenwed strijd tegen Lokomotiv Sofia in de eer ste ronde van de Uefa Cup. De kans dat ze morgen kunnen spelen, is echter klein. De middenvelder en de verdediger raak ten zondag in het duel bij Sparta Rotter dam (1-4-winst) geblesseerd aan hun hamstrings. Erwin Koeman selecteerde voor de zekerheid twintig spelers. Middenvelder Lorenzo Davids en verde diger Jeffrey Altheer komen de selectie in Bulgarije versterken. Beiden speel den nog geen officiële wedstrijden in het eerste team van Feyenoord. AZ kan morgen bij de eerste Europacupwedstrijd in het nieuwe sta dion geen beroep doen op Tim de Cler. De linksback zit een schorsing uit van wege zijn rode kaart vorig seizoen tegen Real Betis Sevilla. Vlak voor het einde van het duel in de derde ronde van de Uefa Cup kreeg de international zijn tweede gele kaart, die hem nu de thuis wedstrijd tegen Kayserispor kost. Ajax Kenneth Perez reist vandaag niet mee met Ajax naar Noorwegen voor het Uefa-Cupduel tegen IK Start. De Deense aanvaller heeft rugklachten. Ajax, dat met 18 spelers naar Kristiansand vertrekt, laat ook Nicolae Mitea (hamstring) en Jan Vertonghen (knie) met blessures achter in Amster dam. Ajax wist nog nooit een Europese be kerwedstrijd in Noorwegen te winnen. Het beste resultaat was het doelpunt loze gelijkspel tegen Rosenborg in 2002. In 1960 was Fredrikstad te sterk (4-3) en in 1977 won Lillestrom met 2-0. GPD PoujeG ™*enaL^^ Moskou, Hamburger jjoujèH 1 Wlan-AEK Athene. Anderlecht-Lille v'sng alle wedstrijden: 20.45 uur. door Martijn Krullaars MÖNCHENGLADBACH - Ze le ven nog. Tussen hoop en vrees, dat wel, maar de overtuigende 6-1-zege op India heeft er in elk geval voor gezorgd dat de Neder landse hockeyers het WK een dagje langer spannend houden. Vandaag wordt het billenknij- pen en nagels bijten. Pas om kwart voor zes, als het allesbe- slissende duel tussen Duitsland en Zuid-Korea voorbij is, zal de hartslag weer een beetje dalen. Oranje deed tegen India wat het moest doen. Het keurkorps van bondscoach Roelant Oltmans heeft het eigen lot op het WK in Mönchenglad- bach al enkele dagen niet meer in eigen handen, maar zorgde er in elk geval wel voor dat er tot aan de laatste wedstrijd in pou le B niets zeker is. Aan de hand van Taeke Taekema haalde Ne derland eindelijk eens lekker uit. De strafcornerspecialist, tijdens de eerste dagen van het WK nog hevig bekritiseerd, is toch nog vriendjes met het kunstgras ge worden en scoorde liefst vijf keer. Tot aan tien voor half vijf van middag moeten de internatio nals de tijd doden, want pas dan begint het beslissende duel tus sen Duitsland en Zuid-Korea. De situatie is duidelijk: wat de uitslag ook wordt, er moet een team verliezen wil Nederland zich nog plaatsen voor de halve finales. Verliest Duitsland, is Duitsland het kind van de reke ning, bij een nederlaag van Zuid-Korea moeten de Aziaten naar huis. In beide gevallen heeft Neder land een beter doelsaldo, wat te danken is aan de dikke zege op India. In die wedstrijd was een verschil van vier goals nodig om die gunstige marge te verkrij gen, een missie die ruimschoots slaagde. In Duitsland en Zuid-Korea kunnen ze ook rekenen en dus is de dreiging van een salonremise na de uitslagen van gisteren al leen maar toegenomen. Al te op zichtig mag dat 'abgesproche- nes Unentschieden' niet tot stand komen, maar er is geen Duitser of Zuid-Koreaan die aan het eind van de dag zal ba len van een puntendeling. Want of ze vrijdag nou Spanje of Au stralië treffen in de halve finale, zwaar wordt die opgave toch wel. En na gisteren is het ook wel duidelijk dat Nederland steeds beter in vorm komt. Zo'n ploeg kan je dus maar beter zo snel mogelijk kwijtraken als con current. Bernhard Peters liet Oranje gis teren nog even in onzekerheid. De mededeling dat er veel Ne derlanders bang zijn voor de af loop vanmiddag, pareerde de Duitse bondscoach met een dik ke lach. „Ik begrijp de Hollanders wel", grijnsde hij na de klinkende 5-0-zege op Zuid-Afrika. „Ik kan ook niet zeggen hoe het van daag gaat verlopen. En als het een gelijkspel wordt, ik ben slechts de coach", zocht hij al vast naar excuses. GPD Taeke Taekema scoorde vijf keer voor Oranje tegen India. foto Evert-Jan Daniëls/ANP fgujèl 1 ®noKiev-Sieaua Boekarest, Olympi- 51Lyon-Real Madrid. goüjè?~ ""'««ö-CeLlo. FC Kop.nha- woensdag champions league FC Barcelona - Levski Sofia 5-0 M). 7. Iniesta 1-0, 39. Giuly 2-0, 49. viul3-0,58. Eto'o 4-0, 90. Ronaldinho FC. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Gele nat Milanov, Ivanov (Levski Sofia), talal toeschouwers: 65.000. Chelsea - Werder Bremen 2-0 (1-0). 3 Essien 1-0, 68. Ballack 2-0 (straf- ifiop). Scheidsrechter: Vassaras (Gri). iile kaart: Terry, Drogba, Lampard, J Cole (Chelsea), Baumann (Werder Bre- M. Aantal toeschouwers: 32.135. Spartak Moskou FO(O-O). 48. Pizarro 1-0, 52. Santa Cruz 10,71. Schweinsteiger 3-0, 84. Saliha- jidnc 4-0. Scheidsrechter: Undiano spa). Gele kaart: Lucio (Bayern Mun- henl, Bistrov (Spartak Moskou). Aantal «chouwers: 66.000. porting Portugal - Inter Milan 1-0 Ml). 64. Caneira 1-0. Scheidsrechter: rt: 69. Vieira (In- e kaart: Liedson, Tonel (Sporting Portu- ~,J iter Milan). Aan- 1 1 0 0 3 4-0 1 1 0 0 3 1-0 1 0 0 1 0 0- Jlatasaray - Girondins Bordeaux 0. Scheidsrechter: Rosetti (Ita). Gele :3rt Ducasse (Girondins Bordeaux). jJSl toeschouwers: 40.000. 'V- Liverpool O-O. wpool 10 10 1 0-0 Kdeaux 10 10 1 0-0 7 10 10 10-0 Jiatasaray 10 10 1 0-0 i - Shaktar Donetsk 4-0 B 67_- Taddei 1-0, 76. Totti 2-0, 79. Rossi 3-0, 89. Pizarro 4-0. Scheids- «tenLByee (Fra). Gele kaart: Aquila- ASRorna), Marica, Tymoschuk, Hub- :man (Shaktar Donetsk). Aantal toe- rouvvers: 30.000 Vmpiakos Piraeus - Valencia 2-4 "8. Konstantinou 1-0, 34. Morien- |H 39. Morientes 1-2, 66. Castillo w. Albiol 2-3, 89. Morientes 2-4. Wdsrechter: Hauge (Noo). Gele n. Uuaddou (Olympiakos Piraeus), J Ayala (Valencia). Aantal toeschou- «30.000, 1 1 0 0 3 4-0 ■MM 1 1 0 0 3 4-2 opiates 1 0 0 1 0 2-4 van onze sportredactie DEN HAAG/BARCELONA - De Champions League is het po dium dat gemaakt lijkt voor het Barcelona van Frank Rijkaard. De houder van de Europacup voor landskampioenen ging gis teren onverdroten voort waar het op 17 mei in Stade de Fran ce was gebleven: winnen op het hoogste clubniveau ter wereld. Op 17 mei versloeg Barcelona Arsenal in de finale van de Champions League. De treffer uit de eerste helft van Campbell werd ongedaan gemaakt door twee late doelpunten van Eto'o en Belletti. De jaargang 2006-2007 van de Champions League was gisteren nauwelijks zeven minuten op gang, toen de eerste treffer van het prille seizoen ook al weer door een Barcelona-speler werd gescoord. Iniesta maakte de ope ningstreffer tegen Levski Sofia. Barcelona, met Van Bronck- horst in de basis, liep daarna soepeitjes uit naar 5-0. Giuly (kort voor rust), aanvoerder Puyol (49ste minuut), Eto'o (58ste) en Ronaldinho (blessure tijd) zorgden voor de treffers. Barcelona is al met al aan een opmerkelijke reeks bezig in de Champions League. Op 8 maart 2005 werd voor het laatst verlo ren, van Chelsea op Stamford Bridge, met maar liefst 4-2. Die uitslag betekende de uitschake ling in de achtste finales. Het seizoen daarna werd echter het jaar van Barcelona. Dertien duels leverden louter zeges en vier gelijke spelen op. De over winning van gisteren betekent dat Barcelona in de Champions League al veertien duels achter een ongeslagen is. Pikant in pou le A is dat Barcelona de grote ri- kou met maar liefst 4-0 klop te geven. Mark van Bommel, vorig jaar nog winnaar van de Cham pions League met Barcelona, stond in de basis bij de Duitsers en had ook een belangrijk aan deel in de overwinning. Pizarro opende de score. De tweede treffer van Bayern, van Santa Cruz, volgde op een assist van Van Bommel. Nadat Sch weinsteiger in de 71ste minuut voor 3-0 had gezorgd, en de wed strijd dus gespeeld was, werd Van Bommel vervangen door Mehmet Scholl. Salihamidzic maakte er ook nog 4-0 van. Roy Makaay speelde gisteren niet. De tweede wedstrijd in poule B ging tussen Sporting Lissabon en Inter Milaan. De Portugezen wonnen verrassend met 1-0 van de Italiaanse kampioen. Caneira scoorde en Vieira van Inter kreeg in de zeventigste minuut rood. De tweede Spaanse club die gisteren in actie kwam, Va lencia, deed evenals Barcelona goede zaken. Spectaculair Uit bij Olympiakos Piraeus was het scoreverloop spectaculair, maar trokken de Spanjaarden uiteindelijk met 2-4 aan het langste eind. In dezelfde poule D won AS Roma ruim van Sjak- tar Donetsk: 4-0. Het duurde even voor de Romei nen het doel in het Olympisch Stadion wisten te vinden, maar toen Taddei dat in de 67-ste mi nuut lukte, was het hek gelijk van de dam. Totti, De Rossi en Pizarro zorg den voor de ruime eindstand. Al met al was het dus een pro ductieve eerste speeldag in de Champions League. Met 22 tref fers in acht duels een gemiddel de van bijna drie, dat mag er zijn. GPD vaal van de laatste jaren treft: Chelsea. De Londenaren, met het imago van de grootste jetset- club ter wereld, stuitten giste ren in eigen huis op Werder Bre men. Chelsea won met 2-0, door doel punten van Essien en Ballack, die een strafschop binnen schoot. De twee zeges van de topfavorieten in poule A waren verwacht. Leuk wordt het waar schijnlijk pas op 18 en 31 okto ber, wanneer beide topfavorie ten voor de eindzege elkaar be strijden. In poule B is het heel wat moei lijker om te voorspellen welke ploegen verder gaan. In ieder ge val deed Bayern München uitste kende zaken door Spartak Mos- ISTANBOEL - Hasan Kabze van Galatasaray (rechts) probeert Marc Planus van Bordeaux van de bal te zetten. Voorzichtigheid was niettemin troef in het onderlinge duel tussen beide ploegen, die evenals de poulegenoten PSV en Liverpool doelpuntloos gelijk speelden. Beide teams zijn middenmoters in hun competitie en konden giste ren ook niet de indruk wekken een voorname rol in de Champions League te zullen spelen. Met steun van het fanatieke thuispubliek bouwde de ploeg van coach Erik Gerets voor rust een licht overwicht op. Dat leidde tot kansjes, onder ande ren voor de Japanner Inamoto. Het vizier bij hem en zijn ploeggenoten stond echter niet op scherp, getuige het feit dat de thuisploeg niet één keer een schot tussen de palen produceerde. Ook na rust bleef het spelpeil onder Europees niveau met de 0-0 als logisch gevolg. foto Kerim Okten/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47