i 1 PZC Borsele worstelt met grafbeleid Late eer voor held uit Borssele iriO Reimerswaal neemt de tijd voor bezwaar tegen besluit minister Dorpsraden praten mee over herijking Open Dag Donderdag 14 en vrijdag 1 5 september Brug over Goese Westvest NIEUW PASPOORT NODIG? Pasfoto's met icceptatie garantie! door Rob Paardekam KRUININGEN - Ondanks ver woede pogingen van de Christen- Unie wilde het college van Rei merswaal gisteren nog geen toe zeggingen doen over een beroep tegen het besluit van minister Veerman om de gemeente niet te compenseren voor het verbod op de mechanische kokkelvisserij. De minister schrijft in zijn brief dat de gemeente kosten claimt die geen direct gevolg zijn van het besluit om de vangst van kokkels op de Waddenzee stop te zetten. Zo wil hij het geld dat de gemeente stopte in een riool persleiding voor de kokkelbe- drijven - die er nu nutteloos bij ligt - niet terugbetalen. De mi nister stelt dat de gemeente het geld ook kwijt was geweest als het Rijk een ander besluit over de kokkelvisserij had genomen. Ook een vergoeding voor het ver lies aan werkgelegenheid is vol- (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Geluidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl gens Veerman niet op zijn plaats. De meeste fracties in de raad zijn daar verbolgen over, zo ook de CU, die dat gisteren nog eens liet blijken tijdens de raadsver gadering. Raadslid A. Jumelet wilde weten of het college al een brief heeft gestuurd waarin ze aangeeft niet akkoord te gaan met de afwijzing. Als dat niet het geval is, moet dat volgens hem snel gebeuren. Bijval van andere partijen kreeg hij niet. Die steunen de tactiek van het college om geen over haaste beslissingen te nemen. Uit de woorden van burgemees ter A. Huisman viel op te maken dat er zeker een brief geschre ven gaat worden, maar het colle ge heeft geen zin om dat in een emotionele bui te snel te doen „We zijn aan het bekijken op welke gronden we het best be zwaar kunnen maken. Ik doe het in dit geval liever goed dan snel." Advertentie Renovatie - Restauratie Zandstralen - Reinigen impregneren Kerkhoekstraat 23 Yerseke 0113 -573670 Mobiel 06 - 53990732 Kijkt u voor het volledige programma op www.werktvoorouderen.nl Stichting Werkt-vöor Ouderen Club Vief, Vredehoflaan 370, 4382 CJ Vlissingen, 01 1 8 - 448 448 Koensdag 13 september 2006 editie Bevelanden-Tholen zeeuwse almanak Paddenstoel Een groot aantal redacteuren van deze courant pleegt zich 's maandags rond de noen te verzamelen om onder meer de plannen voor de komende week te bespreken. Een van hen meldde dat hij zich deze dagen in padden stoelen wilde gaan verdiepen. Dat ontlokte een uitvoerige discussie waarbij alle mogelij ke aspecten van het onder werp aan de orde kwamen. Een collega uit Zeeuws-Vlaan- deren, die vaker opvalt door zijn onderkoelde humor, luis- j terde gelaten naar het debat, j „Ik hoor het al", concludeer- de hij. „Dat wordt een zwam- verhaal. ^ihimp.n van der Werf LkENSZAND - Het be- mafbeleid wordt herijkt door naaiuciciv. gemeente Borsele in samen- mak met de dorpsraden. Een etrsle overleg gisteravond lever- j( op dat dorpsraden wel naar (to hogere kostendekkinsgraad lillen, maar niet zo hoog als de gemeente. §2015 wil Borsele 90 procent |n alle begraafkosten uit de srkoop van grafrechten teen Dat is nu nog 67 pro- al.. Vertegenwoordigers van degisteravoncl aanwezige dorps- rien hadden er begrip voor dat jj gemeente de kosten wil ver ben, maar een kosten- ilkingsgraad van 90 procent is ben te hoog. De dorpsraden van Warland, Oudelande, Borssele, Héinkenszand, Ellewoutsdijk, i-Heer Abtskerke en Hoede- zijn het er over eens dat 75 procent 'een eoie tussenweg' is. Iroenonderhoud en punt van discussie is dan of het groenonderhoud op jBorselse begraafplaatsen tot tbegraafkosten moet worden prekend. In een aantal ge- raten valt het groenonder- id op begraafplaatsen onder algemene groenkosten. In sele is dat niet zo. Wet- ider F. Tollenaar (SGP/ ristenUnie) zegde toe te laten «Tekenen wat het betekent H Borsele dit systeem veran dert. |e toekomstige kostendekkings- lad is nog niet de zwaarste iber. Inwoners van Borsele jn vorig jaar opeens een re ling voor het verlengen van Hardrijder voelt de straf SKT-ANNALAND - Zijn mo tor heeft de 37-jarige motorrij der uit Sint-Maartensdijk inmid dels verkocht. Sinds 16 mei zijn rijbewijs is ingenomen omdat lij op die dag in Sint-Annaland 73 kilometer te hard reed - 153 van 80 kilometer per oor - zegt hij zijn les geleerd te lebben. Met zijn horecabedrijf a twee jonge kinderen ervaart iijdagelijks hoe hard hij zijn rij- lewijs nodig heeft. !fen verzoek om teruggave heeft (fe rechtbank niet gehonoreerd omdat hij ten minste twee eerde- je veroordelingen had, waaron der een voorwaardelijke ontzeg gingvan de rijbevoegdheid. Offi- der van justitie E. Bethlehem aste tijdens de zitting van de kantonrechter, gistermiddag in Zierikzee, dan ook een boete tan840 euro en zes maanden on voorwaardelijke intrekking van let rijbewijs met aftrek van de afgelopen maanden. Kanton rechter M. Klarenbeek maakte ar een maand korter van, waar door de man na 16 oktober weer apg rijden. (Advertentie) Fietser gewond op Noordzakweg 's-HEER ARENDSKERKE - Een 33-jarige fietser uit 's-Gravenpolder is gisterochtend kort na zeven uur ge wond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Noordzakweg met de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Arendskerke. Een 21-jarige Thoolse automobilist die van de Nieuwe Rijksweg kwam, verleende de fietser op het kruispunt geen voorrang. De fietser die met de ambulan ce naar het ziekenhuis in Goes is vervoerd, was gewond aan zijn schouder, pols en knie. Werkstraf voor drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer veroordeelde gisteren een 28-jarige inwoner van Poortvliet voor dronken rijden conform de eis tot veertig uur werkstraf en acht maanden rijontzegging. De man werd 2 juli in Sint-Maartensdijk aangehouden met een alcoholgehalte van 685 microgram: ruim drie keer zo veel alcohol als is toegestaan. Bij het parkeren van zijn au to reed hij tegen een andere auto. De verdachte is eerder voor verkeersdelicten veroordeeld. De Poortvlietenaar zei dat hij in de weekeinden zich te ge makkelijk liet meeslepen door vrienden. „Ik heb inmid dels de knop omgedraaid en contact gezocht met Emer- gis", zei hij. Actie met brommer kost 190 euro MIDDELBURG - Een negentienjarige inwoner van Rot terdam realiseerde zich gisteren in Middelburg een stom miteit te hebben begaan. Plet 'grapje' met een brommer kost de jongeman 190 euro. Dat is de boete die politierech ter A. Gaakeer de verdachte oplegde. De geboren Oostburger reed 5 juli in Cadzand als passa gier mee op een brommer. Toen zijn vriend een sanitaire stop maakte, pakte hij de bromfiets en reed circa driehon derd meter over de rijweg. De jongeman trok de aandacht van de politie, omdat hij geen helm droeg. De Rotterdamse student moest blazen met als resultaat 580 microgram, De beginnend bestuurder zat daarmee ruimschoots boven de limiet van 88 microgram. Zeeuwse overleden na fietsongeluk LUNTEREN - Een 68-jarige inwoonster van Vrouwenpol der is dinsdagmorgen overleden aan de gevolgen van een valpartij met haar fiets. Zij fietste met haar man van een helling in Lunteren af en verloor de macht over het stuur. Ze raakte bij de daarop volgende valpartij ernstig ge wond. De vrouw is met de traumahelikopter overge bracht naar het academisch ziekenhuis in Utrecht, waar zij bezweek aan haar verwondingen, aldus een woordvoer der van de politie. Advertentie in Club Vief de fitnessclub voor 50-plussers ^^0113-315649 {**EL,tie<§ pzc.nl Sllse31,446Ö AAGoes ffsïSiïSand: 0113-315520; Eiïnderenöim 372770; anaal; 020-4562500. Door een tijdelijke brug kunnen bezoekers sneller van Goes-West naar de binnenstad. Dit tot genoegen van de Goese ondernemers. door Frank Balkenende GOES - In Goes kun je sinds gisteren over de Westvest lopen. Een drijvende brug zorgt voor een snelle looproute tus sen Goes-West en de binnenstad. De brug is er gekomen op verzoek van de middenstand. Door de bouw van een par keergarage op de Kolverniershof en het Bleekveld en de herinrichting van die twee pleinen, vervallen tijdelijk nogal wat parkeerplaatsen. Bovendien is ook de Vlasmarkt dit jaar autovrij gemaakt, wat toch ook weer twintig parkeervak ken scheelt. Goes heeft zich dan ook verplicht rond de 160 tijdelijke parkeerplaatsen te scheppen, die in stand blijven tot de 530 plaatsen tellende parkeergarage gereed is. De bouw is al een paar keer uitge steld, maar begint waarschijnlijk begin volgend jaar en duurt tweeënhalf jaar. - Met wat kunst- en vliegwerk blijven op het Bleekveld voorlopig zestig parkeer plaatsen beschikbaar. De meeste tijdelij ke parkeerplaatsen schept de gemeente echter in de wijk Goes-West: op de kavel van de voormalige laboratoriumschool aan de Rommerswalestraat. De aanleg daarvan is al begonnen. Om te zorgen dat automobilisten die daar parkeren makkelijk te voet naar de binnenstad kunnen lopen, is gekozen voor een tijdelijke brug over de West- vest. Vanaf de Rommerswalestraat is het via de Zwakestraat nu een paar minuten lopen naar de Kolverniershof. De gemeente maakt ook de oversteek over de Westwal veiliger. Er komt een ze brapad en de vluchtheuvel wordt heringe richt. Vaste brug De tijdelijke brug kost 90.000 euro en maakt op termijn plaats voor een vaste brug, die een spil wordt in de beoogde fietsroute die de gemeente wil maken als ze de wijk West opnieuw inricht. In de gemeenteraad gingen dan ook stem men op meteen een vaste brug te plaat foto Ronald den Dekker sen. Dat stuitte echter op praktische pro blemen. „Als je voor de landhoofden hei palen slaat, ben je verplicht een archeolo gisch onderzoek uit te voeren. Dat zou al lemaal te veel tijd gaan kosten. Vandaar is gekozen voor deze oplossing. Boven dien kun je zo'n brug later weer verko pen", zegt gemeentelijk projectleider A. Potter. Aan de drijvende brug, kleeft dat be zwaar niet. Zowel de landhoofden als de brug vormen als het ware een drijvende steiger als in jachthavens. Het verschil is dat er hier leuningen op zijn gezet. De brug is alleen bestemd,voor voetgan gers. Fietsers mogen straks wel over de vaste brug. Diverse demonstraties en amusement. Ook workshops Nordic Walking Thai Chi Mandala tekenen en veel meer! U bent van harte welkom! grafrechten. Voor die tijd onder hield de gemeente oude graven praktisch stilzwijgend. De vorig jaar verstuurde rekeningen zorg den voor veel onrust. „Mensen hebben er slapeloze nachten van", zei een dorpsraadvertegen woordiger. Al die commotie was de aanlei ding om het begraafbeleid tegen het licht te houden, met name als het gaat om de duur van de grafrechten. In Borsele geldt nu een grafrecht voor twintig jaar met de mogelijkheid dit te ver lengen met twee keer tien jaar. Een dorpsraadlid kwam gister avond met een voorstel waar wethouder Tollenaar wel oren naar had. Hij deed de suggestie een grafrecht van veertig jaar in te voeren tegen een relatief gun stiger tarief dan een grafrecht van twintig jaar. „Mensen kie zen dan eerder voor vèertig jaar. Dat scheelt onrust en admini stratie." Vakantie Iets speciaals kwam ook nog aan de orde, dat mensen van bui ten Borsele, tot uit de Randstad, graag begraven willen worden in Nisse. „Komen ze een keer op vakantie in Nisse", vertelde een vertegenwoordigster uit Nisse, „vinden ze het zo'n leuk dorp dat ze daar hun laatste rust plaats willen vinden." De kans bestaat dat de begraafplaats dan sneller vol is en dat eerder graven moeten worden geruimd. Om hoeveel mensen van buiten Borsele het gaat in Nisse, bleef onduidelijk. De één had het over twee, een ander over vijf. Wethouder Tollenaar beloofde dit uit te zoeken. Een mogelijk heid is het begraven in Nisse te beperken tot mensen die er wo nen of hebben gewoond. Tolle naar wil daar niet op voorhand toe overgaan, maar de discussie met de dorpsraden krijgt nog een vervolg. door Rob Paardekam BORSSELE - Rob Spijkers is het wakend oog van Het Plein in Borssele. Omdat hij de vijver zo onveilig vindt, staat hij hele da gen voor het raam. Drie jaar ge leden kwam dat goed van pas toen de tweejarige Chico in het water viel. Spijkers haalde hem eruit en werd daar gisteren voor in het zonnetje gezet. Chico van Koeveringe ging 18 juni 2003 spelen bij de buren. Samen met zijn één jaar oudere ze met z'n allen iets gaan drin ken op het terras. De rit ging gis teren echter naar het gemeente huis, waar Spijkers uit handen van burgemeester E. Gelok de legpenning van het heldenfonds ontving. Zelf voelt hij zich eigen lijk helemaal niet zo'n held. „Ie dereen zou toch in het water zijn gesprongen?" Desondanks was de inwoner van Borssele erg blij met zijn penning en de daarbij behorende oorkonde. Het Plein in Borssele zal het bin nenkort zonder het toezicht van Spijkers moeten stellen, want hij verhuist naar Ellewoutsdijk. „Voor mijn rust zal dat goed zijn", zegt hij. „En de kinderen? Tja, je mag toch verwachten dat de ouders daar op letten? Laatst was er nog een feest in de buurt en zag ik dat een heleboel kinde ren rond het water aan het spe len waren. Ik vind dat daar een volwassene bij hoort te staan. Helaas gebeurt dat niet altijd. Laat mijn verhaal nog eens een waarschuwing zijn: mensen, let op je kinderen!" Drie jaar geleden redde Rob Spijkers de toen tweejarige Chico uit de vijver bij Het Plein in Borssele. Gisteren werd hij beloond inet een heldenpenning. foto Ronald den Dekker buurjongen werd hij naar de vij ver gestuurd om de eendjes te voeren. Dat ging goed mis, want Chico verloor zijn evenwicht en viel in het water. Het is maar goed dat Rob Spijkers de boel weer eens in de gaten stond te houden. Hij nam een spurt, sprong in het water en redde het leven van zijn buurjongen. Moeder Corline is hem daar eeuwig dankbaar voor. Toch heeft ze tot het begin van dit jaar gewacht met het aanvragen van de legpenning van het Car negie Heldenfonds. „Ik was bang om de buurvrouw die de kinderen naar de vijver heeft la ten gaan tegen de schenen te schoppen", legt ze uit. „Maar- dat is niet de bedoeling. Ik wil alleen dat de redder van mijn kind nog eens extra wordt be dankt." Spijkers, die met een smoes was meegelokt, zegt dat hij die eer na drie jaar niet meer had ver wacht, De ouders van Chico had den hem al weken geleden ge zegd dat hij de twaalfde vrij moest houden, want dan zouden Klaar terwijl u NIET lacht! #^SPftStfïPHOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27