Nieuwe kans voor camping Moens KRAS.NL PZC PZC Veere worstelt met oud en nieuw Heggenproject D'Aegen vindt sponsors 4 froject Zwakke Schakels veroorzaakt nieuwe omstandigheden in Westkapelle -11 LANG LAU F-/WAN DELSAFARI LANGLAUFSAFARI SKISAFARI Vliegreis SIERRA NEVADA woensdag 13 september 2006 DOMBURG - Het project De Zrakke Schakels biedt kansen «er camping Moens om op de jyjge locatie onder de West- Vergadering Oostkapelle fcslKAPELLE - In ontmoe- wscentrum De Halve Maan in jjlkapclle wordt vanavond a 19.30 uur een vergadering n de dorpsraad gehouden, n de agenda staan het woon complex, de verkeersknel- inien en dorpsraadverkiezin- m. Ook wordt gesproken over kwaliteitskring, een overleg- ean waarin onder anderen I fen van de verschillende Veer- dorps- of stadsraden, politie, meente en ondernemingsvere- gingen zitting hebben. ijeenkomsten ieuwe zorgwet [DDELBURG - In de gemeen- Jliddelburg worden de ko- ende weken bijeenkomsten ge- ovcr de Wet Maatschap- lijke Ondersteuning (WMO). januari wordt de gemeen- verantwoordelijk voor huis- Ldelijke hulp aan mensen die fet zelf kunnen schoonmaken. 6 een later tijdstip krijgt de ge- Êateernog meer taken bij. ijdens de bijeenkomsten wordt de nieuwe wet in- en wat voor gevolgen die voor bewoners van Middel bijeenkomsten zijn morgen ui tien tot twaalf uur in De Ar- rin Amenniiden, op dezelfde i» van half twee tot half vier de Stadsschouwburg, op 20 september acht 's tot half tien in stadskantoor, op donderdag september van half twee tot If vier in de Morgenster en op lensdag 27 september van tien twaalf uur in wijkcentrum Palet. oi'pen krijgen efibrillators - In de vijf dorpen Duiveland komen openbare ibrilatoren (AED) te hangen irdirecte hulp bij een hartstil- ml. De apparaten worden be rd door de plaatselijke afde- van het Rode Kruis. AED's zijn volautomatisch, het apparaat in werking gesteld, legt een compu- stap voor stap uit wat er -1 worden gedaan om de re- natie op gang te brengen. )ij nader inzien ariikel over de lintjes van afgelo- maandag is per abuis vermeld dat rdecoreerde Ben Vermeule 64 jaar is. Hij is een jaar jonger. Ook zat hij lotZOOO, maar tot 1985 bij de plaat svoetbalclub. ezorgklachten: 231 maandag t/m vrijdag ge- de openingstijden; tot 12.00 uur edactie alcheren 18 8070 EB MIDDELBURG 0118-493000 0118-493009 mail; redwalch@pzc.nl Sep (chef) Berkelder Ramakers dam van den Broek Ima Osman den Hurk en de Vries (sport) ntrale redactie 28 stbus 31 AA goes (0113)315500 (0113)315669 "a": redactie@pzc.nl IERNET web@pzc.nl kappelse Zeedijk te blijven. De fractie van de VVD van de ge meente Veere vindt dat de voor gestelde verhuizing van de cam ping naar de Joossesweg in Westkapelle achterhaald is door de problematiek rond de kust- versterking. „De vraag moet gesteld worden of we het onszelf niet onnodig lastig maken door de verplaat sing door te zetten", zegt P. Overmeen van de VVD. Acht- eneenhall' jaar geleden werd er voor de eerste keer gesproken over de verhuizing, nadat de pro vincie het gebied bij de camping tot natuurgebied had bestem peld. Daarin zou geen camping passen. Er werd geregeld dat de camping naar de Joossesweg kon verhuizen, waar verblijfsre- creatie geconcentreerd wordt. Moens zit echter nog steeds op dezelfde plaats aan de Zeedijk. De campingeigenaren willen hun camping op een gezonde ma nier voortzetten; of dat op de huidige locatie is of elders is bij zaak. „Als er nu maar snel dui delijkheid komt, want van die onzekerheid word je niet vro lijk", zegt Annelies Boogaard van camping Moens. De Veerse gemeenteraad wil dat de kust ter hoogte van de Joos sesweg landinwaarts versterkt wordt in het kader van de Zwak ke Schakels, De ruimte en uit breidingsmogelijkheden worden daar dan beperkt. Bovendien, zegt Overmeen, zijn de huisjeseigenaren van het bun galowpark tegen de uitbreiding. „Ze hebben al aangekondigd dat ze zullen gaan procederen." De andere omstandigheden brengen met zich mee dat er op nieuw gekeken moet worden naar de kwaliteiten en mogelijk heden van het 'gewijzigde kust- W-.v. 1 J - - Het Oranjeplein kan volgens de inwoners van Veere aantrekkelijker gemaakt worden. door Edith Ramakers VEERE - „Wat Veere nodig heeft? Dat is niet zo moeilijk: een goeie architect, die oog heeft voor oud en nieuw. Want we willen heus wel wat in Veere. Archi tect Stapper bijvoorbeeld, dat was een goeie. Die heeft in de jaren zestig onder meer een mooi huis aan het Oranjeplein ontworpen. Stapper wist precies de goeie snaar te raken. Stapper is dood, maar zijn bureau bestaat vast nog wel." Dat zegt Jaap (76), gids van de Grote Kerk van Veere en 'nachtburgemeester van Veere'. Veere; stapels plannen zijn er voor het stadje Veere ontwikkeld, maar haast evenveel plannen liggen nog ongebruikt in de lade. Sommigen zeggen dat de weg van Veere naar Middelburg gepla veid kan worden met papier van nooit uitgevoerde plannen. Het college van Veere heeft de gemeen teraad een startnotitie voor het stadje aangeboden, waarin in een stappenplan naar een toekomstvisie wordt toege werkt. Die visie moet er in het eerste kwartaal van 2008 liggen. Het college van B en W zegt nu te willen doorzetten en antwoord te willen krijgen op de vraag of er nieuwbouw mag komen op het Oranjeplein, wat er ondernomen moet worden om Veere een watersport centrum van allure te maken en welke gebouwen gesloopt mogen worden. De trouwe bezoekers van de viskraam op het Oranjeplein ('nee, zeg maar liever de kringetjesspugers, zoals ze vroeger zeidén'), hebben wel een mening over Veere. Sylvia, de uitbaatster van de viskraam, zegt dat er heus wel iets tot stand komt in Veere. „Er is wel wat gebouwd, maar het zou wel iets meer mogen zijn. Ik vind bijvoorbeeld dat het plan Marina Veere - met appartementen, ligplaatsen voor jachten en kampeerplaatsen langs het Kanaal door Walcheren - een kans moet krijgen. Waarom niet?" Tsja, zeggen Jaap en zijn buurman, „Als het maar niet te gek en massaal wordt. De historische stijl van Veere mag niet aangetast worden." Het valt niet mee in Veere. Want, laten ze erop volgen; „Het moet in Veere ook weer niet te stijf of te saai worden. Niet elk huis moet in oude stijl zijn opgetrok ken. Er mag best variatie zijn." In de jaren zestig, haalt Jaap aan, wil den ze op de hoek van de wal waar ooit de Montfoortse toren heeft gestaan, een hotel bouwen. „Goed dat dat niet is ge beurd. Veere zou met dat hotel een twee de Loosdrecht geworden zijn. 't Was nogal opzichtig en modern en had de 'verkeerde' toeristen aangetrokken." In Veere is de conclusie van twee van de vier trouwe bezoekers van de viskraam: het hoeft helemaal niet zoveel te veran deren. „Het is best goed wonen hier. Maar er mag wel kleinschalige verblijfs- accommodatie bijkomen. We horen hier maar al te vaak bij de viskraam dat be zoekers het jammer vinden, dat er zo weinig plaatsen in Veere zelf meer zijn waar je kunt overnachten." Eensluidend zijn de vier over bebou wing op het Oranjeplein. De parkeer plaats, vinden ze, is de portemonnee foto Lex de Meester van de middenstand. „Halveer je die, dan komen er minder- toeristen. Dat moet je dus niet doen." Maar het plein kan wel iets aantrekkelij ker gemaakt worden. Met een antieke zweefmolen of mooie carrousel met paarden bijvoorbeeld. „Voor kinderen is er heel erg weinig te beleven in het stadje. Veere richt zich te veel op de oude, serieuze toerist", vindt Sylvia. Ze vindt dat Veere vrolijker en levendi ger kan worden. „Net als vroeger zou den er weer winkeltjes in de kern moe ten komen, zoals een loodgieter, een stoffen winkel en schoenmaker." Dat vindt Jaap ook. Veere wordt dan ook aangenamer in de winter. „We hebben nu alleen maar souvenirwinkels." Bootjesmensen vinden weinig in Veere, mopperen ze. „Ze willen bijna allemaal hetzelfde: een supermarkt. En die is ver trokken. Een van de eerste dingen die terug moet komen is een supermarkt. Dat moet in die notitie opgenomen wor den." Want in een stadje dat op hoogtijdagen zo'n drieduizend bezoekers trekt (schat ten Jaap en zijn buurman), moet een su permarkt toch een bestaansrecht heb ben. door Selma Osman OOSTKAPELLE - Het Walcher- se heggenproject D'Aegen heeft sinds gisteren drie particuliere sponsoren. Om dat te vieren wer den hun namen in een drie me ter hoge kunstboom gehangen. De Groenfondsboom werd giste ren 'geplant' aan de Lij dijkweg in Oostkapelle. Met de bijdragen van de Ra bobank, camping De Pekelinge en Jansen de Jonge Van Wou- we notarissen wordt de eerste stap gezet voor uitbreiding van het heggenproject. Het geld komt terecht in het gisteren geopende landschapsfonds van Slichting D'Aegen. Naast parti culieren dragen ook de provin cie, de gemeente Veere, Land schapsbeheer Zeeland en Het Zeeuwse Landschap bij aan het project. D'Aegen wil van noord-Walche- ren weer de Tuin van Zeeland maken. Voor de inundatie stond het gebied vol bloeiende heggen met een grote aantrekkings kracht op vogels en vlinders. Om dat effect op te halen moe ten heggen, poelen en hakhout bosjes terugkomen. Drie kilome ter heg is al aangeplant. Dat ge beurde in januari van dit jaar bij Vrouwenpolder en Oostka pelle. D'Aegen (een samenwer kingsverband van het Zeeuwse Landschap en Landschapsbe heer Zeeland) wil dat er nog minstens zes kilometer heg bijkomt. Verder hoopt de stich ting de levensduur van het pro ject te verlengen naar 25 jaar. Daarvoor zijn veel sponsors no dig. In het najaar gaat D'Aegen actief geldschieters werven. Het geld is nodig om boeren en ande re grondeigenaren een jarenlan ge vergoeding te bieden voor het gebruik van hun grond en het onderhoud van de heggen. Met de huidige deelnemers is een agenda gebied'. „Hoe gaan we met de Joossesweg en omgeving om en wat kunnen de ondernemingen van ons verwachten? Het college van B en W verricht daarnaar een onderzoek." Burgemeester R. van der Zwaag van de gemeente Veere wil nog niet veel kwijt over de verhui zing. Hij zegt dat de gemeente probeert het dossier weer vlot te trekken om resultaat te berei ken. DE WINTERBROCHURE IS UIT! Volop wintersportplezier met KRAS Stervakanties.Of u nu beginnend skiër bent of een echte crack...KRAS is van alle markten thuis: langlaufsafari's inclusief langlauflessen! skisafari's skiën in de Italiaanse Dolomieten sneeuw/weekend in Duitsland skiën in de Sierra Nevada Vraag de uitgebreide brochure SNEEUWVAKANTIES aan ofkijkopwww.kras.nl 1 l339![ LANGLAUF SAFARI 8-daagse langlaufsafari naar Tirol Vrijwel iedere zaterdag vanaf 6/1 t/m 17/3 gezellig familiehotel gelegen in Pfaffenhofen met o.a. restau rant, café, bar, Stube en Kellerbar kamer met bad of douche, toilet, radio, telefoon, tv prachtige langlauftochten naar o.a. Giesenbach, Lermoos, Ehrwald en Seefeld met ongekende mogelijkheden Ook voor alleenstaanden! Ook INCLUSIEF langlauflessen (reisnr. EW 74.605) Reisnummer EW 74.605/74623/74609, zie www.kras.nl/74605/74623/74609 contract van acht jaar afgeslo ten. Het financiële beheer van het landschapsfonds D'Aegen is on dergebracht bij het Nationaal Groenfonds. Deze landelijke or ganisatie is gespecialiseerd in de financiering van natuur en landschapsprojecten. De namen van sponsoren van het Walcherse heggenproject D'Aegen werden gisteren in een drie meter hoge kunstboom gehangen. STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00-20.00 uur: Gym vanaf 50 jaar; MELISKERKE - Odulphuskerk, 13.30- 16.30: Openstelling met orgelspel; Ons Huis, 11.00-17.00 uur: infobus Na tionaal Fonds Ouderenhulp; MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve, vanaf 13.30 uur: Dier- knuffelen; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Zwaan, 13.30 tot 16.30 uur: Dansmid- dag voor 50-plussers; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15-10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30-16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; Gebouw Berea, Gildeweg, 14-15.30 uur: Kinderclub Happy Kids; ZOUTELANDE -13.00-17.00 uur: Open stelling bunker. 8-daagse langlauf- en wandelsafari naar Tirol Vrijwel iedere zaterdag vanaf 6/1 t/m 10/3 verblijf in Hotel Aldranser Hof in Aldrans 4-sterren hotel met o.a. lift, lounges, zonnig terras, huisbar en overdekt zwembad ontbijt en diner kamer met bad of douche, toilet, radio, telefoon, tv prachtige tochten naar o.a. Giesenbach, Pertisau, Brandenberg en natuurlijk het Olympische langlaufgebied van Seefeld bezoek aan het mondaine centrum van Seefeld Reisnummer EW 74.600, zie www.kras.nl/74600 8-daagse langlaufsafari naar Salzburgerland Vrijwel iedere zaterdag vanaf 13/1 t/m 3/3 verblijf in Gasthof Goldener Stern in St. Koloman gezellig 3-sterren familiehotel met o.a. Stube, huisbar, restau rant, sauna en stoombad ontbijt en diner gezellig ingerichte kamer met bad of douche, tv prachtige tochten naar o.a. Abtenau, het langlaufgebied van Lungötz en St. Martin excursie naar de Mozartstad Salzburg en Faistenau Reisnummer EW 74.610, zie www.kras.nl/74610 8-daagse skisafari naar Salzburgerland Vertrekdata: 20/13-17-24/2 verblijf in Hotel Torrenerhof in Golling gezellig 3-sterren familiehotel met o.a. lift, bar, restaurants en meerdere Stubes uitgebreid ontbijtbuffet, 3-gangendiner, dansavond en een fakkelwandeling comfortabele kamer met bad of douche, toilet, tv tochten naar o.a. het sympathieke Russbach in Dachstein- West, Mühlbach am Hochkönig en Flachau/Wagrain Reisnummer EW 74.643, zie www.kras.nl/74643 8-daagse vliegreis naar Spanje Vertrekdata: vrijwel iedere zaterdag vanaf 16/12 t/m 24/03 verblijf in Hotel Don Juan in het centrum van Granada en op ca. een halfuurtje afstand van de sneeuw comfortabel 3-sterren hotel met o.a. lobby met receptie, lift, restaurant en bar kamer met bad of douche, toilet, haardroger, airco en tv de hele week staat de auto Cat. A (Fiat Seicentö of gelijk waardig) voor u ter beschikking tegen toeslag ook halfpension mogelijk Reisnummer EW 74.636, zie www.kras.nl/74636 Informatie, voorwaarden en boekingen: KRAsiM^« www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze 18 reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11