PZC I Maatschappelijke zorg valt uiteen Barbie is leuker dan vakantie o,- Business Center i°8o°-°ios kpn Zierikzee wil collectie fossielen uitwisselen GRATIS nationaal bellen? Dat is goed zaken doen! Goesenaar heeft reputatie op gebied van mensensmokkel falcherse samenwerking alleen nog maar achter de schermen 8 Toegift dinsdag 12 september 2006 editie Walcheren jnnrFriith Ramakers MIDDELBURG - De Maat schappelijke Zorg Walcheren j)IZ\V) wordt met ingang van 2008 opgeheven. Dat is de uit slag van een overleg tussen de drie wethouders van de gemeen- Icn Middelburg, Vlissingen en Veere. die in een gemeentelijke regeling de MZW vormgaven. iuig"is wethouder A. de Vries van Middelburg zal wel unifor miteit in het beleid en de veror deningen worden nagestreefd. •Want we willen niet dat de klant van die ontvlechting maar iets merkt." Middelburg zal tegen dit voor stel stemmen, waarover het bestuur van de MZW, clïën- tenverenigingen zich binnen kort buigen. „Middelburg had liever de financiële samenwer king willen handhaven en ook in de uitvoering bij elkaar wil len blijven. We dachten daar iets meer efficiëncy voordelen te kunnen behalen", zegt De Vries. Wetgeving en Vlissingen zien alleen maar voordelen in de nieuwe it De Vlissingse wethouder E. Walrave zegt dat de gedeelte lijke ontvlechting beter past bij deze, digitale tijd en de moder ne dienstverlening. Gemeenten kunnen bovendien beter inspe len op de veranderde wetgeving als ze hun eigen budget gaan be heren Door de invoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMÓ) op 1 januari 2007 krijgen gemeenten er meer taken bij op het gebied van zorg en ondersteuning. In de WMO zijn de vroegere Wet Boete voor heling van mobieltje MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Vlissingen veroor deeld tol een boete van 250 euro wegens heling van een mobiel tje. De verdachte had in januari in Middelburg op het station de ver onder de prijs gekocht vaneen man. Hij had volgens de politierechter kunnen vermoe- at het mobieltje van dief stal afkomstig was. Raadsman M. van der Want was daar niet zo zeker van, omdat de mobieltjes gewild zijn en in al lerlei vormen en prijzen te koop worden aangeboden. „Als men bijvoorbeeld een abonnement neemt dan krijg je de gsm er gra tis bij", probeerde hij duidelijk temaken dat zijn cliënt het niet heeft geweten dat de gsm gsto- !en was. De verdachte voelde zichzelf het slachtoffer. De poli tierechter wees op het prijsver schil- „De mobiele telefoon heeft een waarde van 370 euro, terwijl het mobieltje voor vijftig euro is gekocht." De verkoper had het gelei nodig om een treinkaartje te kunnen kopen Een 21-jarige vrouw uit Middelburg, die op haar beurt de mobiele telefoon van haar ')roer had gekocht, werd vrijge- I sproken. Voorzieningen Gehandicapten en de welzijnswet opgenomen. „Het beleid verandert niet. Voor de klant is het drempelverla gend, want ze krijgen maar te maken met een gemeente en een loket", zegt D. Boelen van de ge meente Vlissingen. Een klant heeft vanaf volgend jaar de mogelijkheid om zich bij een loket met allerlei vragen te melden. Die vragen kunnen gaan over een gehandicapten parkeerkaart, huishoudelijke hulp, rolstoel, of een aanvraag om in aanmei-king te komen voor bijzondere ziektekostenver zekeringen. Walrave zegt dat het voor de hand ligt om de dienstverlening niet meer in een algemene Wal- cherse regeling onder te bren gen. „Want we zullen niet alleen meer naar samenwerking kijken op Walchers niveau, maar Vlis singen kan ook eens alleen sa menwerking op Zeeuws niveau zoeken, met een paar Zeeuwse gemeenten." Volgend jaar wordt gezien als overgangsjaar voor de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu- Corrie (rechts) en Willeke Bosschaart uit Koudekerke weten bijna zeker dat ze de grootste Barbieverzameling van Nederland hebben. foto Lex de Meester door Selma Osman KOUDEKERKE - Bij vijfdui zend zijn ze gestopt met tellen. En dat was een jaar of tien gele den. Corrie en Willeke Bos schaart uit Koudekerke weten 'haast wel zeker' dat ze de groot ste Barbieverzameling van Ne derland hebben én houden. Weg doen? „Dat nooit", zeggen ze al lebei resoluut. Bij veilinghuis Christie's in Lon den gaan op 26 september vier duizend Barbies onder de ha mer. Het is de collectie van de Nederlandse Ietje Raebel en haar dochter Marina. Vorig jaar nam Marina het besluit om de poppen weg te doen omdat haar moeder ziek werd. De collectie uit de periode 1959 tot 2002 kan rond de 150.000 euro opbren gen, schat Christie's. Moeder en dochter Boschaart kennen de verzameling. Zelf gaan ze er niet op bieden. „Wij hebben alles al!", lachen ze. Het toeval wil zelfs dat een aantal van die poppen bij de familie Bosschaart in Koudekerke is ge kocht. Corrie Bosschaart werd 26 jaar geleden fanatiek verzamelaar. „De meisjes waren toen nog klein." Ze bleef poppen kopen en heeft inmiddels vijf slaapka mers vol. De liefde voor de tie nerpop sloeg over op drie van haar vier dochters. Die vroegen steeds mooiere poppen voor hun verjaardag. In de jaren tachtig speelde fabrikant Mattel handig in op de verzamelwoede; er kwa men collectors-Barbies. „Die zijn niet meer gemaakt om mee te spelen", legt Willeke uit. „Barbie is meer een hobby voor volwassenen dan voor kinde ren." Zelf is ze verzot op de ge neratie Barbies in designer-kle ren. Haar moeder vindt de Silkstone-poppen erg mooi. „Die kwamen een jaar of zeven geleden uit. Ze zijn zwaarder en ze lijken weer op de eerste Bar bies." De twee vrouwen kopen allang niet meer elke Barbie die op de markt komt. „Daarvoor zijn het er te veel geworden." Een snelle rekensom leert dat er misschien wel tweehonderd nieuwe varia ties per jaar uit de fabriek rol len. De meeste kinderbarbies ko men niet meer in de verzame ling terecht. „Ik denk dat we er elk jaar vijftig Barbies bij ko pen", schat Willeke. Corrie en Willeke Bosschaart zijn met hun verzameling (1959-2006) bekend tot in Ameri ka. De waarde van hun bezit moeten ze schuldig blijven. Cor rie: „Daar kijk ik niet naar. Ik ga zelf nooit op vakantie. Ik vind Barbie leuker." Meisjes van nu lopen nog steeds warm voor het vertrouwde pop je, bevestigt de bedrijfsleidster van de Middelburgse speelgoed zaak Bart Smit. Dat komt om dat Barbie blijft veranderen. Ze heeft allang niet meer alleen blond, bruin of rood haar, maar ook roze lokken of een Afro-cou- pe. Volgens veilinghuis Chris tie's had Barbie door de jaren heen 45 nationaliteiten, 43 huis dieren en 95 verschillende beroe- (Advertentie) HERKZEE - Het Maritiem Mu- scum in Zierikzee zou de collec tie kunnen uitwisselen met het Paleontologisch museum uit Uhilhac (Frankrijk). Dat idee uerd geboren tijdens de jaarlijk se speurtocht naar fossielen in Dosterschclde van afgelopen zaterdag, de Koren Bottocht. Burgemeester J. Asselbergs van öchouwen-Duiveland heeft als voorzitter van het genootschap Koren Bol belangstelling. e Paleontologische vondsten le j ü6 jaar uit enkele geulen van de Oosterschelde worden ge- vrst, hebben grote overeenkom- ®n met fossielen die in een eek in het Centraal Massief worden gevonden. Zowel in de Oosterschelde als bij het dorpje Chilhac (departement Haute- Loire) worden onder meer res ten van mastodonten, de zuide lijke olifant (mammuthus meri- dionalis) en het kleine hert (cer- vus rhenanus)gevonden. Uit de Oosterschelde komen slechts fragmenten naar boven omdat de fossiele resten uit het vroeg- pleistoceen, zo'n twee miljoen jaar geleden, opgekord worden van de bodem op een kleine veertig meter diepte. In Chilhac worden complete sche dels en skeletten gevonden. De twee miljoen jaar oude aard laag waar de fossielen in liggen, ligt vlak onder het oppervlak en is daardoor heel erg toeganke lijk. Nu bij het Business Center 1, 3 of 6 maanden GRATIS nationaal bellen bij een Business Select of Bundel abonnement. Nokia 6021 Stijlvol en zakelijk tri-band toestel Geïntegreerde handsfree luidspreker Bluetooth l.c.m. een 2-jarig nieuw Business Select of Business Bundel abonnement Livingstoneweg 11, GOES, OIO - 457 05 55 Mobiel Internet Kaart 710 Altijd en overal online met uw laptop Toegang tot internet, e-mail en uw bedrijfsnetwerk Gratis geïnstalleerd Gratis Mobiel Internet Kaart p/mnd lc m. een 2-jarig Internet Flat Fee Lite abonnement Federer viert titel nu wél uitbundig ning en de ontvlechting van de MZW. De wethouders beklemto nen dat de Walcherse gemeen ten hun kennis en expertise met elkaar blijven uitwisselen. Op bestuurlijk en ambtelijk niveau wordt het overleg over de aan bieding van zorg gecontinueerd. Plan voor standbeeld Molukkers MIDDELBURG - Het bestuur van Tabadila, het verzor gingshuis voor Molukkers in Middelburg, overweegt een kunstwerk over de Molukse gemeenschap in Zeeland te plaatsen in Middelburg. Het verzorgingshuis viert vol gend jaar zijn tienjarig bestaan. Volgens het bestuur is dat een mooie gelegenheid om een kunstwerk op te rich ten. Vijf jaar geleden wilde Tabadila ook al een kunstwerk op richten, maar dat plan werd door alle activiteiten rond de herdenking Vijftig jaar Molukkers in Nederland naar de achtergrond gedrongen. Met het komende jubileum in het vooruitzicht, heeft het bestuur weer oriënterende gesprek ken gevoerd met onder meer het Middelburgse gemeente bestuur. Volgens wethouder A. de Vries, gaat de gemeente de ko mende tijd bekijken waar het kunstwerk zou kunnen ko men te staan. Drankrijder belooft beterschap MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een veertigjarige inwoner van de Zeeuwse hoofd stad voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot acht maanden rijontzegging en achthonderd euro boete, waarvan driehonderd euro voorwaardelijk. De Middelburger werd op 28 mei in Vlissingen betrapt met een alcoholgehalte van 795 microgram- bijna vier keer zoveel alcohol als is toegestaan. Hij vertelde twee 'emmertjes' bier te hebben gedronken. „Na een ruzie met mijn vrouw ben ik in cle auto gestapt. Stom." Het rijbe wijs werd na de aanhouding meteen ingenomen. Het was de eerste keer dat verdachte zich moest verantwoorden voor het rijden onder invloed. „Sinds die dag heb ik geen druppel alcohol meer gedronken. U zult mij hier niet meer zien", zei de Middelburger, die het rijbewijs voor zjn werk moeilijk kan missen. Middelburgers ZK Jeu de boules MIDDELBURG - Dertig teams hebben zondag op het ter rein van Club Jeu de Boules in Middelburg gestreden om de titel van het Open Zeeuws kampioenschap jeu de bou les. Van de deelnemende teams kwamen er vier uit Goes, een uit LTden en vijfentwintig uit Middelburg. De finale van de A-hoofdpoule werd gewonnen door Fabian Moes en Hans Wirtz uit Middelburg. Op de tweede plaats ein digden Bert van Veen en Bouke Vleeshouwer. De catego rie A-troost is gewonnen door Cheetan Wootan en Arjen van Noppen uit Goes. Zij wonnen van het Middelburgse team van Max Claassen en Theo de Jonge. In de B-poule ging de Zeeuwse titel naar Loek Franchi- mont en Cees Barmenthlo uit Middelburg Zij lieten hun clubgenoten Marco Wouters en Mario Fillippes achter zich. pen. Om over outfits maar niet te spreken: kleren en schoenen zijn ontelbaar. Hoewel moeder en dochter sinds 1988 officieel Mattel-dealer zijn, blijft Barbie toch vooral een spannende hobby. „Om de zoveel jaar verandert haar ge zichtje en ze heeft telkens ande re kleding aan", verwoordt Cor rie het leuke van deze vrijetijds besteding. Barbie houdt haar da gelijks bezig. Ze geniet ervan om het popje telkens anders aan te kleden. Maar zo ver als Ietje Raebel - die er zelf ook als een Barbie uitzag - zal ze niet gaan. „Daar ben ik toch een te nuchte re Zeeuwse voor." door Emile Calon MIDDELBURG - De Goese naar, die vorige week op een jacht voor de Walcherse kust werd aangehouden op verden king van mensensmokkel, is een goede bekende van politie en jus titie. Op het gebied van de smok kel van mensen en drugs heeft de veertigjarige man zelfs een erg gekende reputatie. Zijn ad vocaat A. Neels vreest dan ook dat de man, als justitie de be wijsvoering rondkrijgt, reke ning moet houden met een wel zeer pittige eis. De Goese schipper werd vorige week dinsdag aangehouden op tien mijl voor de kust van Vrou wenpolder. Bij het doorzoeken van het jacht trof de marechaus see vijf illegale Chinezen aan. Bij de man thuis werd vervol gens ook nog een hennepplanta ge ontdekt. De man is nog niet zo lang op vrije voeten. Drie jaar geleden werd hij, destijds woonde hij in Vlissingen, ook opgepakt voor mensenhandel en drugssmok kel. Tijdens de daaropvolgende rechtszaak zei officier van justi tie R. Rammeloo dat de man deel uitmaakte van een interna tionale organisatie die al twee jaar lang illegalen en drugs naar Engeland smokkelde. De Vlissin- ger was volgens de officier zelfs de organisator, de man die sche pen en bemanning regelde. Volgens Rammeloo ging het de Vlissinger bij het smokkelen van mensen niet om ideële be doelingen maar puur om het ver dienen van fikse sommen geld. Hij betitelde hem dan ook als een beroepscrimineel. Hij wees daarbij ook op de acht jaar lan ge detentie van de man in een Franse gevangenis voor de han del in drugs. Daar zou hij de con tacten hebben gelegd voor het opzetten van een organisatie die zich vervolgens ging toeleggen op het smokkelen van met name Aziaten naar Engeland. Rammeloo eiste destijds drie jaar cel. Een eis die werd overge nomen door de Middelburgers rechters. In hoger beroep hoor de de man, tot zijn verbijste ring, de aanklager een zwaarde re straf eisen: drieënhalf jaar. Een eis die wederom ook zonder problemen werd overgenomen door de rechters van het Hof. De man werd door de rechtbank ook nog eens veroordeeld tot het terugbetalen van 20.000 euro aan de staat. Dat geld zou hij verdiend hebben met zijn smok- kelactiviteiten. Neels probeert in hoger beroep dat bedrag om laag te krijgen. Neels had zijn cliënt tot gisteren nog niet gesproken. De man zit nog in beperking zodat hij al leen contact mag hebben met een piketadvocaat. Gisteren werd de man wel voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die be sliste dat de man nog twee we ken in hechtenis mag blijven. Vernieling GOES - Een 19-jarige Goese naar is in de nacht van zondag op maandag aangehouden we gens vernieling van een telefoon cel in Goes. Dat gebeurde op de hoek van de Oostwal en de Gast huisstraat. zeeuwse almanak Na het Nazomerfestival is ook de nazomer losgebroken. Ge zien in een Vlissingse buiten wijk, een sketch voor twee rennende kinderen. Voorop de dertienjarige zus in een dolle bui: „Ik ben niet gek, ik ben niet gek, ik ben een vliegtuig!" Met achter haar het vierjarig broertje: „Jij bent gek, jij bent, gek, jij bent géén vliegtuig!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9