At II wir r gaat erom dat het ideetje werkt Het W&ütè PZC p:rowawi\/ta PZC z Shorts at Sea Tien korte films strijden om de Goude Short 14 dinsdag 12 september 2006 Middletown Mother of Mine MANCHURIAN CANDIDATE, the Special; regie Jonathan Demme, land VS, jaar 2004, lengte 129 min taal Engels, Ned. ondertiteld, scena rio George Axelrod, boek The Manchurian Candidate van Richard Condon, camera Tak Fujimoto. muziek Rachel Portman, cast Meryl Streep, Liev Schreiber, Denzei Washington, Jeffrey Wright, Jon Voight. Raymond Shaw, de zoon van de machtige senator Eleanor Shaw, keert als held terug uit de Golfoorlog. Zijn collega's kunnen zich geen heldendaden herinne ren. Eén van zijn kameraden, beroepssoldaat Ben Mar co (Denzei Washington), wil meer over Shaw's leven te weten komen. Jonathan Demme (New York 1944) kwam via zijn hobby, film, bij de schoolkrant terecht als filmcriticus. Na de middelbare school werkte hij bij een krant als re censent, Hij viel op door zijn schrijftalent en via via rol de hij de filmwereld in; later ging hij ook regisseren. Eén van zijn bekendste films is Silence of the Lambs. MAN PUSH CART Genomineerd voor publieksprijs; regie Ramin Bah- rani, land Groot-Brittannië, jaar 2005, lengte 87 min taal Engels. Ned. en Frans ondertiteld, scenario Ra- min Bahrani, camera Michael Simmonds, muziek Peyman Yazdanian, cast Ahmad Razvi, Leticia Dolera, Charles Daniel Sandoval, All Reza. Man Push Cart is het portret van een straatverkoper in New York, die vanuit een kar koffie en hot dogs ver koopt. Zijn vrouw is overleden en zijn zoontje werd ont voerd door zijn schoonmoeder. Dan ontmoet hij een oude bekende die zegt hem in contact te kunnen bren gen met iemand die hem verder kan helpen. Ramin Bahrani is een Amerikaan met een Iraanse ach tergrond. Hij studeerde filmtheorie aan de universiteit van Colombia. Zijn werkwijze kenmerkt zich door een realistische benadering van zijn onderwerpen. De hoofdrolspeler van Man Push Cart heeft in het verle den echt een duwkar gehad. MARIA BETHANIA Muziekspecial; regie Georges Gachot, land Frank rijk Zwitserland, jaar 2005, lengte 82 min., taal Portu gees, Ned. ondertiteld, scenario Georges Gachot, ca mera Matthias Kalin, muziek Maria Bethania, cast Maria Bethania, Nana Caymmi, Miucha. Maria Bethania is een van de beroemdste Braziliaanse zangeressen ooit De documentaire, verteld door Bethania, geeft de kijker een beeld v en focust op de historie vi Georges Gachot (Neuilly sur Seine 1962) is technicus (electrical engineering) en gepassioneerd pianist. Zijn beide passies - muziek en film - combineert hij in het maken van muziekdocumentaires, zoals Martha Arge- rich, conversation nocturne (2003). MAROCK Genomineerd voor publieksprijs en voor het Gou den MovieSquad Schild; regie Laila Marrakchi, land Marokko/Frankrijk, jaar 2005, lengte 105 min., taal Marokkaans, Ned. ondertiteld, scenario Laila Marrakchi, camera Maxime Alexandre, muziek Char les-Henri de Pierrefeu, Mathieu Dugelay, cast Morjana Alaoui, Mathieu Boujenah, Assaad Bouab. In Casablanca hebben de jonge rijken het druk met feestjes, liefde en dromen over de periode na school. Dit is het 'Marock' waar de 17-jarige Rita in leeft: mo derne leefstijl, weinig tradities. Toch stelt haar familie haar liefde voor een joodse jongen niet op prijs. Laila Marrakchi (1975) ontving internationale erken ning voor haar korte films over het hedendaagse Ma rokkaanse leven. Marock is haar eerste lange film. MASTERMIND Film en Literatuur buiten competitie, genomi neerd voor publieksprijs; regie Peter Flinth, land Zweden, jaar 2005, lengte 102 min., taal Zweeds, En gels ondertiteld, scenario Stefan Ahnhem, boekver- filming een kort verhaal van Henning Mankell, came ra Eric Kress, muziek Adam Nordén, cast Krister Hen- riksson, Johanna Sallstróm, Ola Rapace. Iemand is het Ystad politiebureau binnengedrongen. De schuldige is overal en nergens. Op hetzelfde mo ment probeert Kurt Wallander het verband te begrij pen tussen de dochter van zijn collega Martinson, The- rese, en een vrouw die opgehangen wordt gevonden. Peter Flinth (1964) neemt met Mastermind hel zesde deel van de Henning Mankell Series voor zijn rekening. Hij maakte zijn eerste speelfilm in 1997: Eye of the Eag- MIDDLETOWN Genomineerd voor publieksprijs; regie Brian Kirk, land Ierland, jaar 2006, lengte 88 min., taal Engels, scenario Daragh Carville, camera Adam Suschitzky, muziek Debbie Wiseman, cast Matthew Macfadyen, Daniel Mays. Eva Birthistle, Gerard McSorley. Middletown is een puriteins dorp. Jim en Caroline zit ten er vast door Jims vader, een oude zieke man. Zijn broer, pastoor Gabriel Hunter, keert na jaren terug om de mensen in het dorp terug bij God te brengen. Er ont staat een strijd tussen Jim en Gabriel die dreigt heel Middletown mee te sleuren. Brian Kirk werd geboren in Noord-lerland en woont nu in Londen. Hij regisseerde Murphy's Law, een ge waardeerde tv-serie Zijn serie Funland werd genomi neerd in de categorie beste televisiedrama bij de BAF- TA awards. Middletown is zijn eerste lange speelfilm. MOTHER OF MINE (originele titel' Aideistri Parhain) Film en Literatuur in competitie; regie Klaus Harö. tand Finland/ZwodcMi jaar 2005. lengte 111 min.. Karlsson Kirsi ViXman, hookverfilming Aideisto 9-jarige Eero wordt naar het front gestuurd. Als Eero's moeder bericht krijgt dat ze weduwe is geworden, stuurt ze Eero naar het veilige, neutrale Zweden. De Finse regisseur Klaus Harö (1971) debuteerde met As If I Didn't Exist (2002), de Finse inzending voor de Oscar. Die eer viel ook Mother of Mineten deel LOS MUERTOS Cursus reizen in het donker; regie Lisandro Alon so, land Argentinië, jaar 2004, lengte 78 min., taal Spaans, Ned. ondertiteld, scenario Lisandro Alonso, muziek Flor Maleva, cast Argentino Vargas. Een gevangene komt vrij, In de film volgen we de man op zijn meditatieve boottocht, op weg naar zijn doch ter, in een tempo dat wordt bepaald door zijn primaire levensbehoeften. Zwijgend is hij één met het oerwoud en de rivier. Lisandro Alonso (Buenos Aires 1975) regisseerde en schreef in 1996 samen met Catriel Vildosola de korte film Dos en la vereda. Voor zijn speelfilmdebuut La Li- bertadontving hij op het festival van Rotterdam eervol le vermeldingen. Los Muertos is zijn tweede speelfilm. NEIL YOUNG; Heart of Gold Muziekspecial; regie Jonathan Demme, land VS, jaar 2006, lengte 103 min taal Engels, scenario Jo nathan Demme. camera Ellen Kuras, muziek Neil Young, cast Neil Young, Pegi Young, Emmylou Har- ris, Ben Keith. Neil Young: Heart of Gold is een muzikaal portret van de legendarische singer/songwriter Neil Young, ge filmd tijdens de wereldpremière van Young's 'Prairie Wind' concert in Nashville's Ryman Auditorium. Hoewel hij vooral bekend werd door zijn speelfilms, heeft Jonathan Demme (1944) veel muziekdocumen taires op zijn naam staan: Stop Making Sense (1984) over de Talking Heads, Swimming to Cambodia (1987) over Spalding Gray en Storefront Hitchcock (1998) over Robyn Hitchcock. NINE LIVES Genomineerd voor publieksprijs; regie Rodrigo Garcia, land VS, jaar 2005, lengte 115 min., taal En gels, scenario Rodrigo Garcia, camera Xavier Pérez Grobet, muziek Ed Shearmur, cast Kathy Baker, Amy Brenneman, Elpidia Carrilo, Glenn Close, Holly Hunter, Sissy Spacek, Robin Wright Penn. Negen episodes, gefilmd in één onafgebroken shot, over de levens van verschillende vrouwen. De persona ges duiken in eikaars verhalen op. Rodrigo Garcia is de zoon van de Colombiaanse schrijver Gabriel Garcia Marquez. Garcia werkte onder meer voor de serie The Sopranos en regisseerde de film Things You Can Tell Just by Looking at Her (2000) NO. 2 Genomineerd voor publieksprijs; regie Toa Fraser, land Nieuw-Zeeland, jaar 2005, lengte 94 min., taal Engels, scenario Toa Fraser, camera Leon Narbey, muziek Don McGlashan, cast Michele Ang, Mia Bla ke, Ruby Dee, Taungaroa Emile. Grootmoeder Nana, afkomstig van de Fiji-eilanden, wordt op een nacht wakker met het idee dal ze een groot familiefeest moet organiseren. Dat wordt een moeilijke opgave, omdat een groot deel van haar kin deren en kleinkinderen niet meer met elkaar spreekt. Toa Fraser (Groot-Brittannië 1975) verhuisde in 1989 naar Auckland, Nieuw-Zeeland. In 2000 won zijn derde toneelstuk No. 2 een prestigieuze prijs op het Edin burgh Fringe Festival. Dat toneelstuk heeft hij nu be werkt tot filmscript en speelfilm. NOT HERE TO BE LOVED (Originele titel: Je ne suis pas la pour être aimé) Genomineerd voor publieksprijs; regie Stephane Brizé, land Frankrijk, jaar 2005, lengte 93 min., taal Frans, Engels ondertiteld, scenario Stéphane Brize Juliette Sales, camera Claude Granier, muziek Eduar- do Makaroff Chr. H Muller, cast Patrick Chesnais, Anne Consigny, George Wilson, Lionel Abelanski. Jean-Claude Delsart verzorgt het papierwerk voor huis uitzettingen en inbeslagnames. Hij wil iets nieuws en gaat tangolessen volgen. Zo ontmoet hij Frangoise. Jean-Claude en Frangoise hebben niet echt iets ge meen, behalve dat zij meer van het leven verlangen. Stéphane Brizé begon in de theaterwereld, maar maakte in 1994 de overstap naar film met zijn korte film Blue dommage. In 1999 kreeg zijn eerste speel film, Le bleu des villes, prijzen op diverse filmfestivals. Not here to be loved is zijn tweede speelfilm. OSS 117Cairo, nest of spies Nominatie publieksprijs; regie Michel Hazanavi- cius, land Frankrijk, jnnr 2006, lengte 99 min., taal Frans, Ned. ondertiteld, scenario Jean-Frangois Halin, boekverfilming de boeken van Jean Bruce, camera Eric Vallee, muziek Ludovic Bourne, Kamel Ech-Cheikh, cast Jean Dujardin, Berenice Bejo, Aure Atika, Philippe Lefebvre, Constantin Alexandrov. Egypte, 1955: Cairo is éen groot spionnennest. De Fran se president Rene Coty stuurt zijn geheime wapen: Hu- bert Bonisseur de la Bath, alias OSS 117. Michel Hazanavicius debuteerde in 1999 met Mes Amis. Nu komt hij met een film in de serie van OSS 117, een personage in 1949 bedacht door Jean Bruce. PARIS, JET'AIME Panorama; 21 regisseurs, land Frankrijk/Duitsland, jaar 2006, lengte 120 min taal Engels Frans, Ned. ondertiteld, regie scenario o.a. Olivier Assayas, Joel Ethan Coen, Wes Craven, Christopher Doyle, Frédéric Auburtin 8i Gerard Depardieu, Gus Van Sant, Tom Tykwer; camera achttien cameramensen, onder wie Eric Gautier, Eric GuichorO. muziek Pierro Adenot; cast Steve Buscomi. Barbel Sohroeder. Juliette Bino che, Willem Dafoo. Gnrnrci Dopordieu POMPOKO Genomineerd voor publieksprijs; regie Isao Taka- hata, land Japan, jaar 1994, lengte 119 min., taal Ne derlands, scenario Isao Takahata. In de animatiefilm Pompoko zijn de Tanuki, een soort wasbeerachtige figuurtjes, de centrale figuren. Halver wege de twintigste eeuw beginnen stadsuitbreidingen hun leefgebied te bedreigen. De Tanuki besluiten vooi zichzelf op te komen. Isao Takahata (1935) groeide uit tot één van de be kendste makers van Japanse tekenfilms. Zijn bekend ste film is Grave of the Fireflies (1988), een triest ver haal over het leven van twee wezen in het Japan korl na de Tweede Wereldoorlog. REQUIEM Panorama, genomineerd voor het Gouden Mo vieSquad Schild; regie Hans-Christian Schmid, land Duitsland, jaar 2006, lengte 93 min., taal Duits, Ned. ondertiteld, scenario Bernd Lange, camera Bogumil Godfrejów, cast Sandra Huiler, Burghart Klausner, Imogen Kogge, Anna Blomeier. Ook al lijdt Michaela Klinger al jaren aan epilepsie, toch is zij vastberaden een studie voor docente te gaan volgen. Niets in haar streng katholieke opvoeding heeft haar voorbereid op de vrijheden en de werkdruk waaraan ze wordt blootgesteld. Als ze met haar medi catie stopt, gaat het mis. Hans-Christian Schmid (Beieren 1965) volgde een documentaire-opleiding en scenarioschrijven. In 1996 maakte hij zijn eerste lange speelfilm Nach fünfim Ur wald. In 2000 volgde Crazy, in 2002 Lichter. RIVER QUEEN Panorama; regie Vincent Ward, land Nieuw-Zeeland, jaar 2005, lengte 114 min., taal Engels Maori, Ned. ondertiteld, scenario Vincent Ward, camera Alun Bol linger, muziek Karl Jenkins, cast Samantha Morton, Kiefer Sutherland, Cliff Curtis. Nieuw-Zeeland, 1868: Britse kolonisten en Maori-stam men zijn in oorlog. De jonge Ierse vrouw Sarah O'Brien (Samantha Morton) is wanhopig als haar zoon door zijn Maori-grootvader wordt ontvoerd. Vincent Ward (Nieuw-Zeeland 1956) debuteerde in 1984 met Vigil. Daarop volgden The Navigator (1988), Map of the Human Heart (1993) en What Dreams May Come (1998), met Robin Williams. River Queen is zijn eerste film sindsdien. SCOOP Openingsfilm; regie Woody Allen, land Groot- Brittannië/VS, jaar 2006. lengte 96 min., taal Engels, Ned. ondertiteld, scenario Woody Allen, camera Re mi Adefarasin, cast Hugh Jackman, Scarlett Johans son, Ian McShane, Woody Allen. Scarlett Johansson speelt de studente journalistiek Sondra Pransky, die uit het publiek gehaald wordt tij dens een optreden van een goochelaar (Woody Allen) Tot haar schrik komt ze er op dat moment achter dat ze de pas overleden journalist Joe Strombel kan horen en zien. Hij leidt haar naar een primeur. Net als zijn vorige film Match Point speelt Woody Allen's Scoop zich af in Londen. Allen won veel prij zen: Oscars voor Annie Hall (1977) en Hannah and Hei Sisters (1986). SHUT UP AND SHOOT ME Genomineerd voor publieksprijs; regie Steen Ag- ro, land Tsjechie, jaar 2005, lengte 90 mm., taal Tsje chisch, Engels, Engels ondertiteld, scenario Steen Ag ro, camera Howard Smith, muziek Frank Gough, cast Karei Roden, Andy Nyman, Anna Geislerova. Shut Up and Shoot Me is een zwarte komedie over de Tsjechische Pavel Zeman, die zes baantjes heeft om zijn vrouw Liba van designkleding te voorzien. Pavel ontmoet de depressieve Engelse toerist Colin Framp- ton. Eeq onwaarschijnlijke vriendschap ontstaat. Steen Agro put inspiratie uit zowel Hollywood mainstream als onafhankelijke filmmakers zoals Ste ven Spielberg. Shut Up and Shoot Me is zijn debuut. SIX FIGURES Film en Literatuur in competitie; regie David Chris tensen, land Canada, jaar 2005, lengte 108 min., taal Engels, Ned. (elektr.) ondertiteld, scenario David Christensen, boekverfilming Six Figures van Fred Leebron, muziek Alec Harrison, cast JR Bourne, Caro line Cave, Deborah Grover Warner (JR Bourne) is half dp dertig, getrouwd, lieefl twee kinderen en geldzorgen. Zijn vrouw Claire raakt in een coma. Warner wordt verdacht. De verfilming van de roman van Fred Leebron is het debuut van David Christensen als filmregisseur. SNAKES ON A PLANE Spijkerbroekenpremière; regie David R. Ellis, land VS, jaar 2006, lengte 121 min., taal Engels gespro ken, Ned. ondertiteld, scenario John Heffernan, Se bastian Gutierrez, muziek Trevor Rabin, cast Samuel L. Jackson, Byron Lawson, Nathan Phillips. Nadat Sean (Nathan Phillips) per ongeluk getuige is van een brute moord, moet hij onder bescherming van FBI-agent Nelville Flynn (Samuel L. Jackson) naar Los Angeles gevlogen worden. De gangsters zijn niet van plan het zo ver te laten komen en smokkelen slangen in het vliegtuig. David R. Ellis maakte carrière als stuntman. In 1996 was Lost in San Francisco zijn regiedebuut. Hij regis seerde in 2004 Cellularmel Kim Bassinger, die te zien was tijdens FbtS 2004. dinsdag 12 september 2006 Beelden uit een aantal korte films die te zien zijn tijdens Shorts at Sea. Linksboven: foto van opnamen van één van de films. :m bieden aan if tend met Film podium", vertelt heeft daar zin in ijgen. Nu zijn we maar willen we degenheid geven zochten." ?n bescheiden be- s in de dop, een van jonge rijsuitreiking tij- ndsdien is de tichting Juister n over een beleid lurkunst. Een be- ran Soepenberg teerd voor de competitie. Een landelijke jury, bestaande uit de actrices Caro Lens- sen en Victoria Koblenko en presentator Filemon Wesselink, maakt bekend wie de Gouden Short wint. Omdat behalve speelfilms ook experi mentele films en documentaires zijn inge stuurd, is besloten nog twee presentaties te organiseren, los van Film by the Sea. Onder de noemer Shorts at Sea Expo worden de experimentele films op 30 sep tember om 16.00 uur vertoond in Kipvis in Middelburg. Een dag later volgt Shorts at Sea Docu met twee korte docu mentaires in 't Beest in Goes (15.30 en 16.30 uur), Internet „Het was onmogelijk die drie genres met elkaar te vergelijken", aldus De Kam. „Van sommige films zou het ook zonde zijn ze maar één keer te vertonen. Die zijn nu vaker te zien in Kipvis." Hij is blij met de grote respons. „Daardoor had den wij de luxe om een selectie te kun nen maken. Dat maakt het programma sterker." Door de beschikbaarheid van betaalbare digitale camera's, de montage programma's voor pe's en internet als po dium, is de korte film de laatste jaren enorm populair geworden onder jonge ren. Ook in Zeeland blijkt een circuit van jonge filmmakers te bestaan. De Kam re lativeert dat wel. „Wil je een goede film maken, dan moet je nog steeds een ver haal kunnen vertellen en de filmtaal kun nen spreken. Daar helpt de beste appara tuur je niet mee. De beste film is ook niet per se de film met de meest perfecte opna men. Het is net als met muziek. Liever een slechte opname van goede muziek, dan een perfecte opname van slechte mu ziek. De film van Kees-Jan Mulder is daarvan een goed voorbeeld. Dat is ge woon een ideetje. Het maakt niet uit hoe dat technisch is uitgevoerd, het gaat er om dat het ideetje werkt." De tien genomineerde filmpjes tonen aan dat het de jongeren inderdaad niet aan ideeën ontbreekt. Opvallend is hoe vaak wordt aangeknoopt bij de actualiteit, bij voorbeeld van Nederland als drugsland, geweld op straat, inburgering en vooroor delen over extremisme en buitenlanders. „Het is leuk om te laten zien wat de jon geren bezighoudt", vindt De Kam. „De een maakt een maatschappijkritisch sta tement, de ander een humoristische film over een hond en de volgende een horror film met een lekkere slachtpartij. Door die films in één programma te presente ren en de makers bij elkaar te halen tij dens een festival als Film by the Sea, sti muleren we hopelijk ontmoetingen en uit wisselingen. Zo kunnen jonge filmers van elkaar leren. En de aandacht die tij dens zo'n festival op de films wordt ge vestigd, dat kan toch niet anders dan sti mulerend werken?" Voor de competitie Shorts at Sea, die de Stichting Juister tij dens het filmfestival houdt, zijn on verwacht veel korte films ingezon den. Goedkope apparatuur en inter net hebben het genre populair ge maakt. Maar Dirk de Kam van Stichting Juister waarschuwt: „Dat het makkelijker is geworden om een korte film te maken, wil niet zeggen dat het makkelijker is ge worden om een goede film te ma ken." Met zijn compaan Rieks Soepenberg leurde De Kam enkele jaren gele den om een podium bij Film by the Sea. Directeur Leo Hannewijk was altijd gene gen om het product van de jonge Zeeuw se filmstudenten een plek te geven in het bijprogramma. Inmiddels zijn ze de drij vende krachten achter de Stichting Juis ter, die door de provincie als vehikel wordt gebruikt om de audiovisuele ama teurkunst in Zeeland te stimuleren. Nu zijn zij het die een podium bieden aan jongeren, opnieuw meeliftend met Film by the Sea. „Wij regelden ons eigen podium", vertelt De Kam. „Niet iedereen heeft daar zin in of weet dat gedaan te krijgen. Nu zijn we zelf geen amateurs meer, maar willen we wel graag jongeren de gelegenheid geven die we voor onszelf ook zochten." Vier jaar geleden werd een bescheiden be gin gemaakt met Mossels in de dop, een presentatie van filmpjes van jonge Zeeuwen, ook met een prijsuitreiking tij dens Film by the Sea. Sindsdien is de meeste energie van de Stichting Juister gaan zitten in meedenken over een beleid voor audiovisuele amateurkunst. Een be vlogen inspraakreactie van Soepenberg Vrijdag 22 september worden tijdens Shorts at Sea tien korte films vertoond. Het programma begint om 15.30 uur met On zichtbaar voor de wereld van Toine van Otto (duur: 10 min.). Deze film dingt overigens niet mee naar de Gouden Short, de prijs voor de beste korte film, die aan het eind van de middag wordt uitgereikt. Na Onzichtbaar voor de wereld wordt be kendgemaakt welke film het Gouden Mo vieSquad Schild wint. Dit is de prijs van de jongerenjury, die een aantal door hel festi val geselecteerde films bezoekt en daaruit de beste kiest. Vervolgens worden de tien tijdens het opstellen van de huidige pro vinciale cultuurnota leidde tot een pro vinciaal budget van 30.000 euro. Daaruit vloeide een beleidsnotitie voort die op 22 september in Vlissingen wordt gepresen teerd. Dat gebeurt tegelijk met de prijs uitreiking van Shorts at Sea, een ambiti euzer vervolg op Mossels in de dop. De Kam: „Het eerste resultaat van de notitie is dus gelijk te zien." Door de drukke bezigheden is de wer ving voor de competitie vrij laat begon nen. „We hebben er twee of drie weken reclame voor kunnen maken", zegt De Kam. „We hebben onze contacten aange schreven en er zijn oproepen op internet geplaatst." Gevraagd werd naar niet-pro- fessionele films van maximaal twintig mi nuten, gemaakt door - liefst Zeeuwse - jongeren, aantrekkelijk voor een jong pu bliek en niet eerder elders vertoond. Het resultaat is boven verwachting. In to taal zijn dertig films ingezonden. „Dat geeft wel aan hoe sterk de behoefte is aan het podium dat wij bieden", ver klaart De Kam. Tien films zijn geselec- Het gaat om de volgende films: Een provincie kiezen van Kees-Jan Mulder (1986), duur: ITO. Groeten uit Holland van Andries Kooijman (1969), duur: 14'. Choose life van Joël Duinkerke (1984), duur: 8'. Politie trauma van Meivin Rijk (1988). duur: Op een cla;/... van Jasper Verknal?» (1Ö86). Honderd procent van Paul Polfliet (1982), duur: 15'. Ernst Jan Rozcndaal van deze tien korte films de Gouden Short wint. A dog's life van Joël Duinkerke (1984), duur: 2'54. Tijd doet. helen van Vincent van Willegen (1985), duur: 15'. Asef (sorry) van Martin Putto (1973). duur: 3'. Lacly bird van Maurice Trouwborst (1981), duur: 2'.30. Om IR.OO uur wordt bokonrlRcmMiilcI wrlkr Omdat behalve korte speelfilms ook experi mentele films en documentaires zijn inge stuurd voor Shorts at Sea, worden los van Film by the Sea nog twee presentaties geor ganiseerd Deze vinden plaats op 30 september vanaf 16.00 uur in Kipvis in Middelburg (Shorts at Sea Expo) en op 1 oktober vanaf 15.30 uur in 't Beest in Goes (Shorts at Sea Docu). Bij de presentatie in 't Beest worden twee films vertoond: Ren monument van Joep Kuijper 1 £1 7duur. li min. en Wee/ van Koes-Jan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41