DOEN VLISSINGEN bed a n kt mams. Powered by DELTA r DELTA N.V. voor het mede mogelijk maken van de geweldige externe locatie PZC m www.binnenuit.nl ^»Wi Stichting DOEN is het fonds van de Goede Doelen Loterijen. DOEN werkt aan een leefbare wereld waaraan iedereen kan meedoen. Ze financiert initiatieven op het gebied van Duurzame Ontwikkeling, Cultuur en Welzijn. Dit jaar biedt Film by the Sea met films uit Afrika, Latijns Amerika en Azië mensen in Zeeland een venster op de hele wereld. Bijzondere films die je in het reguliere aanbod nauwelijks tegenkomt. Daarom ondersteunt Stichting DOEN Film by the Sea uit de bijdrage van de Nationale Postcode Loterij. STICHTING I NATIONALE I ILOTERI Jl GEMEENTE 15 Kjell-Ake Andersson heeft de eer de eerste film uit de Henning Mankell Series te mogen regisseren. Dil ambitieuze project - met 20 miljoen euro één van de duurste Scandinavische filmprojecten ooit - moet der tien nieuwe Wallander-films opleveren, met een nieu we Kurt Wallander (Krister Henriksson) en gebaseerd op nieuwe verhalen van Mankell. WILDE BENDE, de Originele titel. Die Wilden Kerle. Kinderfilm, special; regie Joachim Masannek, land Duitsland, jaar 2003, lengte 94 min., taal Nederlands, scenario Joachim Masannek, camera Sonja Rom, muziek Gert Wilden Jr., cast Jimi Ochsenknecht, Ra- ban Bieling, Sarah Kim Gries, Constantin Gastmann. De Wilde Bende bestaat uit een groepje vrienden, dat door het slechte weer in huis voetbalt. Ze krijgen huis arrest. Ze v S: Joachim Masannek (Hamm 1960) studeerde naast Germanistiek en filosofie ook televisie en film. Vanaf 1985 werkte hij afwisselend voor film en televisie als cameraman en producer. Daarnaast is hij auteur en verfilmer van de kinderboeken over De Wilde Bende. WILD BLUE YONDER, the eerd voor publieksprijs; regie Werner land Groot-Brittanmë/VS/Duitsland/Frankrijk, lengte 81 min taal Engels, scenario Wer Herzog, camera Tanja Koop, muziek Ernst Reijsi- ger. cast Franklin Chang-Diaz, Brad Dourif. Een groep astronauten cirkelt ronde de aarde in een ruimteschip, maar kan niet terugkeren omdat onze pla neet onbewoonbaar is geworden. De bemanning van het ruimteschip moet een meer gastvrije plaats in de ruimte zien te vinden, en laat een sonde los vanuit hun laadruim, Galileo. Werner Herzog: zie Fitzcarraldo. WIND, the e titel: El Viento ineerd voor publieksprijs en voor Gouden quad Schild; regie Eduardo Mignogna, land nie/Spanje, jaar 2005, lengte 100 min,, taal Spaans, Engels ondertiteld, scenario Eduardo Mignogna, muziek Juan Ponce De Leon, cast Federi- co Luppi, Antonella Costa, Pablo Cedron. Wanneer de dochter van de Patagonische schapenher der Frank overlijdt, laat hij zijn hond bij de buren ach ter en vertrekt hij naar Buenos Aires om zijn kleindoch ter het tragische nieuws te vertellen. Eduardo Mario Mignogna 11940 Buenos Aires) regis seerde in 1983 zijn eerste film. Eviia. quien quiera oii que oiga. Verschillende van zijn films werden geselec teerd voor nationale en internationale filmfestivals, waar ze vaak in de prijzen vielen. WORLD TRADE CENTRE Special, panorama; regie Oliver Stone, land VS, jaar 2006, lengte 125 min,, taal Engels, Ned, onderti teld, scenario Andrea Berloff, camera Seamus Mc. Garvey, muziek Craig Armstrong, cast Nicolas Cage, Michael Pena, Maria Bello, Maggie Gyllenhaal. World Trade Center volgt een aantal mensen op de dag van de aanslagen op 11 september 2001Politieof ficier Will Jimeno en sergeant John McLaughlin beho ren tot de eerste hulpverleners, maar komen vast te zit ten onder het beton als de Twin Towers instorten. Oliver Stone 1946) diende in Vietnam, en verkreeg door zijn trilogie over die oorlog: Platoon (1986), Borr, on the Fourth of July (1989), en Heaven Earth (1993). Hij maakte ook klassiekers als Wall Street (1987), JFK (1991), Natural Born Killers 1994) en Nixon (1995). ZWARTBOEK regie Paul Verhoeven, land Nederland/ Duitsland/Groot-Brittannie, jaar 2006, lengte 138 min., taal Nederlands. Engels, Duits, Nederlands on dertiteld, scenario Gerard Soeteman Paul Verhoe ven, camera Karl Walter Lindenlaub, muziek Anne Dudley, cast Carice van Houten, Thorn Hoffman, Hali- na Reijn, Sebastian Koch. Rachel Steinn (Carice van Houten), een jonge joodse revuester, belandt in het laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog in het Nederlandse verzet. Daar wordt ze beschuldigd van verraad. Pas na de bevrijding koml ze erachter wie de verrader was, en neemt ze wraak Paul Verhoeven (1938) wordt gezien als één van de grootste Nederlandse regisseurs. Na zijn debuut Wai zien ik (1971) volgde een lange reeks successen, met de Jan Wolkers-verfilming Turks Fruit (1973) en de WOll-film Soldaat van Oranje (1977 ZENJI FLAVA Special, regie Bram Vergeer 8f Raymond Verhoef, land Nederland, jaar 2006, lengte 67 min taal En gels, Swahili, Ned. ondertiteld; kaarten voor deze voor stelling bij de ZanziBar, de stand van het uitwisselings project Xploarion and Xchange, te vinden in CineCity. Zenji Flava is een documentaire over de hiphopscène op het eiland Zanzibar. Bram Vergeer en Raymond Verhoef ontmoetten el kaar tijdens hun studie. Begin dit jaar leidde hun vriendschap tot een samenwerking op het gebied van audiovisuele producties. Ze realiseerden de fictiefilm Destiny te zien in Shorts al Sea) en tien korte filmpjes voor het online hiphoptijdschrift Statemagazine.nl. ZWARTE INKT Special; regie Will jaar 2006, lengte 5 Willemiek Kluijfhoi Hofman. Zwarte inkt is een portret van Wim Hofman, de bekend ste Zeeuwse kinderboekenschrijver van dit moment. Snow Cake A Soap Something Like Happiness Son of Man Stormbreaker SNOW CAKE Panorama; regie Marc Evans, land Groot- Brittannië/Canada, jaar 2006, lengte 112 min., taal Engels, scenario Angela Pell, camera Steve Cosens, muziek Broken Social Scene, cast Alan Rickman, Sigourney Weaver, Emily Hampshire, Carrie-Anne Moss, James Allodi, David Fox. Nadat Alex Hughes (Alan Rickman) op weg naar Ontario liftster Vivienne heeft opgepikt, wordt zijn auto geramd door een vrachten. Vivienne overleeft het ongeluk niet. Schuldgevoel en herinneringen aan zijn verleden drijven hem ertoe op zoek te gaan naar de moeder van de liftster. Mare Evans maakte de films House of America (1997), Ressurection Man (1998) en My Little Eye (2002). Recent regisseerde hij Trauma. Zijn latere werk kenmerkt zich door een verrassende benade ring van het horrorgenre. SOAP, a Panorama, genomineerd voor Gouden Mo- vieSquad Schild; regie Pernille Fischer Christen- sen, land Denemarken, jaar 2006, lengte 104 min., taal Deens, Ned. ondertiteld, scenario Pernil le Fischer Christensen Kim Fupz Aakeson, came ra Erik Molberg Hansen, muziek Magnus Harlbo Sebastian Öberg, cast David Dencik, Elsebeth Steentoft, Frank Thiel. De 32-jarige Charlotte wordt de bovenbuurvrouw van de transsexuele Veronica. Veronica geeft er de voorkeur aan op zichzelf te zijn, met haar hond en een romantische soap op de televisie, terwijl Char lotte de nachten doorbrengt met one-night stands. De Deense regisseuse Pernille Fischer Christen sen (1969) maakte in 2002 een andere korte film, het veelgeprezen Habibti My Love. A Soap, waar voor ze samen met Kim Fupz Aakeson het scenario schreef, is haar speelfilmdebuut. SOMETHING LIKE HAPPINESS Originele titel: Stesti Genomineerd voor publieksprijs; regie Bohdan Slam, land Tsjechië, jaar 2006, lengte 102 min., taal Tsjechisch, Ned. ondertiteld, scenario Boh dan Slama, muziek Leonid Soybelman, cast Pa vel Liska, Tatiana Vilhelmova, Anna Geislerova. Drie vrienden, Tonik, Monika en Dasha, leven in een stad die wordt gedomineerd door een chemi sche fabriek. Dasha is moeder van twee kinderen. Als zij in moet worden opgenomen, nemen Tonik en Monika de opvoeding van de kinderen op zich. De Tsjech Bohdan Slama (Opava 1967) kreeg voor zijn debuut Wild Bees (2002) een Tiger Award op het filmfestival van Rotterdam. Something like happiness is zijn tweede film. SON OF MAN Genomineerd voor publieksprijs; regie Mark Dornford-May; land Zuid-Afrika, jaar 2006, lengte 86 min., taal Xhosa, Engels ondertiteld, scenario Mark Dornford-May, Andiswa Kedama Pauline Malefane, camera Giulio Biccari, muziek Charles Hazlewood, cast Andile Kosi, Andries Mbali, Pauli ne Malefane, James Anthony, Joel Mthethwa. In de staat Judea in Zuid-Afrika beheersen geweld en armoede het leven. In een arm gezin wordt een heilig kindje geboren. Zijn beschermengelen bie den hem een vlucht naar de hemel aan. Hij wei gert. Dit is zijn wereld en hij wil die redden. Mark Dornford-May werkte in Engeland 25 jaar lang voor het theater. In 2000 besloot hij naar Kaap stad te vertrekken om daar een nieuw theatergezel schap te beginnen, de groep Dimpho Di Kompane. Zijn debuutfilm U-Carmen e-Khayelitsha, een ope- ra-achtige musical, won vorig jaar in Berlijn de Gouden Beer voor beste film. STATE OF DOGS Originele titel: Nohoi Oron; Klassieker in het kader van Grenzeloos Kij ken; regie Peter Brosens, Dorjkhandyn Turmunkh, land Mongolië, jaar 1998, lengte 91 min., taal Mongools, Ned. ondertiteld, scenario Peter Bro sens Dorjkhandyn Turmunkh, camera Sakhya Byamba, Heikki Farm, muziek Cahrao Calvo, cast Nyam Dagyrantz, Banzar Damchaa, Purevdavaa Oyungerel, Jamyansuren Oyunstingel. Inleiding door Jannie Regnerus, auteur van De vol le maan als beste vriend/twee jaar in Mongolië. De documentairefilm vangt aan met het gedicht Dood, voorgedragen en geschreven door de jonge Mongoolse dichter Baatar Galsansukh. Volgens de Mongoolse mythen reïncarneert een hond als mens. De film is opgenomen vanuit het perspectief van de dolende ziel van de gestorven straathond genaamd Baasar. Peter Brosens (Leuven 1962) maakte samen met de Mongoolse Dorjkhandyn Turmunkh State of dogs, een film over het Mongoolse leven. Volgens Brosens is het geen film óver, maar mét Mongo len. Brosens studeerde geografie en sociale en cul turele antropologie. State of Dogs is zijn debuut. STOP MAKING SENSE Muziekspecial; regie Jonathan Demme, land VS, jaar 2005, lengte 88 min., taal Engels, Ned. en Frans ondertiteld, scenario Jonathan Demme, Talking Heads, camera Jordan Cronenweth, mu ziek Talking Heads, Chris Frantz, Jerry Harrison, Ti na Weymouth, cast Talking Heads. In 1983 legden regisseur Jonathan Demme en ca meraman Jordan Cronenweth Blade Runner) drie concerten van de Talking Heads vast. Toen de film in 1984 uitkwam, werd Stop Making Sense als de beste concertfilm ooit gemaakt beschouwd. Jonathan Demme: zie Manchurian candidate. STORMBREAKER Panorama; regie Geoffrey Sax, land Duitsland/ VS, jaar 2006, lengte 93 min., taal Engels, Ned. ondertiteld, scenario Anthony Horowitz, boekver- filming Stormbreaker van Anthony Horowitz, ca mera Chris Seager, muziek Alan Parker, cast Alex Pettyfer, Ewan McGregor, Mickey Rourke. De 14-jarige Alex Rider woont bij zijn oom lan Ri der, die op mysterieuze wijze overlijdt. Alex ont dekt dat zijn oom spion was en dat hij werd ver moord door een huurmoordenaar. Net als zijn oom neemt Alex daarop dienst in de geheime unit M16. Geoffrey Sax begon zijn carrière in de jaren '70 bij de BBC en maakte veel televisiefilms. Pas vorig jaar maakte hij zijn speelfilmdebuut White Noise, gevolgd door de verfilming van één van de Alex Ri- der-boeken van Anthony Horowitz, Stormbreaker. THANK YOU FOR SMOKING Film en Literatuur in competitie; regie Jason Reit- man, land VS, jaar 2006, lengte 92 min., taal Engels, Ned. ondertiteld, scenario Jason Reitman, boekver- filming Thank You for Smoking van Christopher Buck ley, camera Jim Whitaker, muziek Rolfe Kent, cast Aaron Eckhart, Maria Bello, Cameron Bright, Adam Brody, William H. Macy, Robert Duvall. Nick Naylor (Aaron Eckhart) is de belangrijkste woord voerder van tabaksfabrikant Big Tobacco. Hij ziet zich geconfronteerd met gezondheidsfanatiekelingen en een opportunistische senator. Hij maakt zich zorgen over het beeld dat zijn zoontje Joey van hem heeft Jason Reitman (1977) is de zoon van regisseur Ivan Reitman. Hij kreeg het filmvak met de paplepel ingego ten. Thank You for Smoking is zijn eerste speelfilm. TONY TAKITANI Film en Literatuur in competitie; regie Jun Ichika- wa, land Japan, jaar 2004, duur 75 min., taal Japans, Engels ondertiteld, scenario Jun Ichikawa, boekver- filming de novelle Tony Takitani van Haruki Muraka mi, camera Taishi Hirokawa, muziek Ryuichi Sakamo to, cast Issey Ogata, Miyazawa Rie, Nishijima Hidetos- hi, Shinohara Takahumi. Tony Takitani groeide geïsoleerd op,. Na zijn idéale baan te hebben gevonden als technisch illustrator, raakt hij gefascineerd door Eiko, een cliënte die op haar beurt gefascineerd is door haute couture. Jun Ichikawa (Tokyo 1948) won met Toyko Lullaby in 1998 de prijs voor beste film in Montreal. Hij legt het dagelijkse leven vaak op symbolische wijze vast. TRUTH ABOUT CHARLIE Special; regie Jonathan Demme, land VS, jaar 2002, lengte 104 min taal Engels, Ned. ondertiteld, scena rio Jonathan Demme, camera Tak Fujimoto, muziek Rachel Portman, Leigh Corman, cast Mark Wahlberg, Ted Levine, Franpoise Bertin, Thandie Newton. Regina is pas getrouwd en ontdekt na enkele maanden dat haar man een onverbeterlijke charmeur is met een duister verleden. Precies op het moment dat ze een scheiding wil aanvragen ontdekt ze dat hij dood is en dat al hun geld verdwenen is. Jonathan Demme: zie Manchurian candidate. WAH WAH Genomineerd voor publieksprijs en Gouden Mo- vieSquad Schild; regie Richard E Grant, land Groot-Brittannié, jaar 2005, lengte 99 min., taal En gels, Ned. (elektronisch) ondertiteld, scenario Richard Grant, muziek Patrick Doyle, cast Gabriel Byrne, Miranda Richardson, Emily Watson, Julie Walters, Ni cholas Hoult, Celia Imrie, Julian Wadham. Wah Wah is een semi-autobiografische film verteld door de jonge Ralph Compton. Gesitueerd gedurende het Britse imperium in Swaziland, Zuid-Oost-Afrika in 1969, waar de familie Compton centraal staat. Richard E. Grant werd geboren in Kaapstad en stu deerde Engels en drama aan de universiteit. Zijn vader was de laatste minister van onderwijs in de Britse kolo nie Swaziland voordat dit onafhankelijk werd. VOOR DE VORST Originele titel: Innan Frosten Film en Literatuur buiten competitie, genomi neerd voor publieksprijs; regie Kjell-Ake Anders son, land Zweden, jaar 2005, lengte 93 min taal Zweeds, Engels ondertiteld, scenario Stefan Ahnhem Per Berglund, boekverfilming Innan Frosten van Henning Mankell, muziek Adam Nordón, cast Krister

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40