Child CA/C' Af/UKA Sluis noemt 3300 bomen waardevol GIRO 2884 Ik schilder water met gevoel DIS THAT Eede heeft plek voor nieuwe huizen Friends of Child Care Afrika... ...are friends for life! TRENDSETTER? Alleen bij noodzaak kappen Auto Soepele gewrichten en gezond kraakbeen met Glucon Combi. GRATIS! Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Steun ons en word nu donateur. Ga naar www.greenpeace.nl of maak uw gift over GReeH7£AC6- www.childcareafrika.org Markt 73 MIDDELBURG 0118-650151 Langstraat 11-13 ZOUTELANDE 0118-566003 dinsdag 12 september 2006 door Frank van Cooten SLUIS - Op het grondgebied van de gemeente Sluis staan 3300 waardevolle bomen. Ande re bomen, die niet als waardevol zijn aangemerkt, mogen zonder kapvergunning worden omge zaagd. Het dagelijks gemeentebestuur heeft dat besloten, om een aan tal bureaucratische regels te schrappen. Momenteel is voor vrijwel iedere boom een kapver gunning nodig. Als de gemeente raad de nieuwe bomenverorde- ning vaststelt, is dat niet altijd meer nodig. In een werkgroep die de bomen- verordening opstelde, zaten naast enkele ambtenaren van de gemeente Sluis ook enkele verte genwoordigers van de gemeen ten Hulst en Terneuzen. Reden hiervoor is te komen tot een ver ordening die zo breed mogelijk wordt gedragen in Zeeuws- Vlaanderen. Samen met verte genwoordigers van natuurbe schermingsverenigingen Het Duumpje en De Steltkluut is uit- Kampioenschap kanonniers CLINGE - Zaterdag bulderen de kanonnen op het terrein van schietvereniging de Schutterij in Clinge. De Nederlandse Ka nonniersvereniging, met zo'n 90 leden uit alle windstreken, houdt er het Nederlands kam pioenschap. De deelnemers rich ten hun minikanonnen zowel op de 25-meterbaan (kartouw) als de 50-meterbaan (bombarde). D'è eerste series beginnen om 10.00 uur. Er strijden zo'n veer tig deelnemers om de titel. eindelijk de bomenverordening tot stand gekomen. Een lijst met alle waardevolle bomen op het grondgebied van de gemeente Sluis vormt daar voor de basis. Alle bomen die op deze lijst staan, komen slechts bij hoge uitzondering voor een kapvergunning in aanmerking. De bomen mogen alleen worden omgezaagd bij een dodelijke ziekte of als ze een ernstige be dreiging vormen voor de openba re veiligheid. Een waardevolle boom mag ook worden omge zaagd als er sprake is van blij vende schade aan een bouw werk. Dit moet de eigenaar van de boom aantonen met een bouwkundig rapport. Onvervangbaar De 3300 waardevolle bomen heb ben specifieke kenmerken. De boom is door zijn leeftijd en ver schijning onvervangbaar voor het karakter van de omgeving, is van cultuurhistorische waar de en/of is zeldzaam. Ook kan een boom waardevol zijn omdat er zeldzame dieren of planten in leven. Of de boom is de dikste, oudste of hoogste in de gemeen te, regio of provincie of is van re ligieuze betekenis zoals een sym bolische treurboom op een be graafplaats. De lijst met waardevolle bomen komt ter inzage te liggen. De in tentie is alle eigenaren van de bomen persoonlijk een beschik king te sturen, zodat zij even tueel bezwaar kunnen aanteke nen tegen opname van hun boom op deze lijst. De bomenverordening komt woensdag 20 september aan de orde in de vergadering van de raadscommissie Middelen en Al gemeen Bestuur. De vergade ring begint om 19.30 uur in de raadzaal in Sluis. Georges de Wilde schildert realistisch. Hij toont een van zijn pastelwerken. foto Wim Kooyman door onze correspondent KLOOSTERZANDE - Deze maand zijn er in de openbare biblotheek in Kloosterzande kunstwerken te bewonderen van dorpsbewoner Georges de Wilde. Er hangt een aantal pastelteke ningen, aquarellen en pente keningen. Zijn olieverfschilde rijen heeft hij thuis gelaten, omdat daarvoor te weinig plaats was. Georges de Wilde woonde en werkte zijn hele leven in en om Antwerpen. Vele jaren heeft hij gevaren, is vervolgens wal kapitein geworden en onderdi recteur van een scheepvaartbe drijf in Antwerpen. De nu 75-ja- rige krasse kunstenaar woont in middels acht jaar met zijn (Kloosterse) vrouw in Klooster zande. Als kleine jongen is hij begon nen met tekenen en schilderen. Aanvankelijk werkte hij niet met verf. Maar toen hij zijn hui dige vrouw leerde kennen, kwam hij in Kloosterzande in het café in contact met (kunst)schilder Jan Goossen. Die gaf hem een partij olieverf en spoorde hem aan daar eens mee aan de slag te gaan. De Wilde nam de uitdaging aan en begon met olieverf. Rond 1980 kwam hij terecht op de kunstacademie in Beveren, waar hij veel bewondering oogst te. In 1986 had hij zijn eerste ex positie in Boom, waarover vol lof in de krant werd geschreven. De kunstenaar staat bekend om zijn veelzijdigheid. „Ik had eens 32 stukken ingebracht voor een tentoonstelling in Beveren. Veel bezoekers konden niet geloven dat al deze kunstwerken door één persoon gemaakt waren. Dit vanwege de grote diversiteit", zegt hij. De Wilde maakt graag taferelen met boten, landschappen en stil levens. Hij heeft vele zeilsche pen op het doek vastgelegd. „Door mijn werk op zee lukt het mij om het water te schilderen, zoals het werkelijk is. Ik schil der water met gevoel." Voor Ant werpse scheepsbedrijven maak te hij grote doeken met schepen. Maar hij schildert ook stillevens (boeketten bloemen), land schappen of boerentafereeltjes. Van zijn onderwerpen maakt hij eerst foto's. Die werkt hij thuis uit in zijn atelier: een tuinhuisje achter zijn appartement. Zijn technieken variëren. Hij schildert in olieverf, maakt aquarellen, pasteltekeningen en pentekeningen. Met behulp van oude foto's heeft hij pentekenin gen gemaakt van vroegere situa ties in de gemeente Hontenisse. Een aantal hiervan is te zien in de bibliotheek. door Frank van Cooten EEDE - In de bebouwde kom van Eede is ruimte voor woning bouw. Dat blijkt uit het Uitvoe ringsprogramma Woningbouw 2006-2015 voor dit dorp. Zo staan op twee bedrijfsperce- len aan de Brieversstraat sterk verouderde schuren. Op deze plek kunnen volgens het uitvoe ringsprogramma in de toekomst nieuwe huizen worden ge bouwd. Dat kan ook aan de Scheiding straat waar nu een constructie bedrijf is gevestigd. De gemeen te overweegt verplaatsing van dit bedrijf naar het bedrijventer rein, omdat het erf volgens het dagelijks gemeentebestuur 'geen parel in het landschap is'. Ook aan de Rijksweg is ruimte voor nieuwe woningen maar de geluidhinder van het verkeer kan een struikelblok zijn. In Eede is ook grond beschik baar voor nieuwbouw. Gedacht wordt aan de zuidzijde van de percelen vanaf de Brievers straat 38. Een deel van dit ge bied ligt binnen de grens 'be staand bebouwd gebied'. Grondwaterpeil Het meest zuidelijk deel wil het gemeentebestuur benutten voor de aanleg van groen en een vij ver, om de problematiek van het hoge grondwaterpeil in Eede op te lossen. In het concept stede lijk waterplan Sluis wordt im mers aangegeven dat de hoge stand van het grondwaterpeil in Eede belemmerend is voor wo ningbouw. De gemeente wil wel eerst we ten hoeveel geld een waterpartij kost, omdat slechts een gering aantal woningen wordt ge bouwd. In het uitvoeringsprogramma staat dat bij elk nieuw te bou wen huis rekening moet worden gehouden met archeologisch on derzoek vooraf. Eede staat im mers hoog genoteerd op de Indi catieve Kaart Archeologische Waarden. De kans dat histo risch materiaal in de grond wordt aangetroffen, is groot. De gemeente Sluis heeft al uit voeringsprogramma's voor wo ningbouw gemaakt voor Aal burg, Oostburg, Sluis en Uze dijke. Het uitvoeringsprogtj» ma voor Eede is het eerstee- een klein dorp. Het programma komt dinst- 19 september aan de orde in vergadering van de raadso®. missie Ruimte. In die vergadering wordt het gewijzigde bestemming plan Heille behandeld. Op bestemmingsplan is een aanü bezwaren binnengekomen. D- meeste zijn van agarariërs dk onder meer vrezen voor te fe perkte intbreidingsmogdijlfc. den voor hun gebouwen. De opmerkingen vormen voet het dagelijks gemeentebestuc echter geen aanleiding het tl stemmingsplan te verandert In een aantal gevallen zijn ne wijzigingen opgenomen. Verdachte van mensensmokkel al eerder gepakt MIDDELBURG - De Goet naar, die vorige week op ta jacht voor de Walcherse 1® werd aangehouden op verden king van mensensmokkel, is ko goede bekende van politie cn jus- titie. Op het gebied van de smokte van mensen en drugs heef! veertigjarige man zelfs eenerj gekende reputatie. Zijn advo caat vreest dan ook dat de rot als justitie de bewijsvoer® rondkrijgt, rekening moet hoe den met een wel zeer pittige et De Goese schipper werd vors week dinsdag aangehoudene tien mijl voor de kust van Vns- wenpolder. Bij het doorzate van het jacht trof de marechaus see vijf illegale Chinezen at De man is nog niet zo lang vrije voeten. Drie jaar gelede werd hij, destijds woonde hij ii Vlissingen, ook opgepakt voer mensenhandel en drugssmok kel. Justitie zei dat de man dee uitmaakte van een internationa le organisatie die al twee jaar lang illegalen en drugs naar En geland smokkelde. STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND in samvmverkini; mm O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT Glucon Combi bevat belangrijke bouwstoffen voor behoud van kraak been en soepele gewrichten. Glucon Combi is een krachtige kraak beenondersteuner die de gewrichten van o.a. rug, nek, knieën en heupen soepel houdt. Glucosaminesulfaat en chondroïtinesulfaat worden door het lichaam zelf aange maakt. In het lichaam worden glucosaminesulfaat de structuur van alle collagene weefsels zoals kraakbeen, bindweefsel, pezen, banden en bot. Echter naarmate we ouder worden, kan de lichaamseigen productie veran- gunstige invloed op de gewrichts functie. Naast glucosami nesulfaat en chon droïtinesulfaat zijn ook vitamine C en E en de mineralen koper, man gaan, seleen en zink toegevoegd vanwege hun rol in de opbouw en instandhouding van kraakbeen. Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen 1 Voor smering van de gewrichten en chondroïtinesulfaat gebruikt voor deren. Aanvulling hiervan heeft een Kijk ook eens op www.kortingsactie.nu Met toegevoegde vitaminen en mineralen Liesbeth Hst: "Ik kan iedereen aanraden om net zoals ik vanaf zijn of haar vijftigste te beginnen met het slikken van Glucon Combi." Uw voordeel 17,95 Meest verkochte glucosamineproduct nu tijdelijk héél voordelig! Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabl. 31,50) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. geldig t/m 2 weken na verschijning Innatura Gezondheidswinkeis, Brouwerijstraat 11 Innatura Gezondheidswinkeis, Havenstraat 26 (Steenen Beer) DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34