AflUkA Kleine fracties vrezen slinken raad GIRO 2884 PZC DIS THAT WEER VERLIEFD? Goesenaar heeft reputatie op gebied van mensensmokkel Goes: Friends of Child Care Afrika... ...are friends for life! GReeHPfAce- Voorstel van minister Remkes oogst verdeelde reacties Auto Soepele gewrichten en gezond kraakbeen met Glucon Combi. GRATIS! Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 zonder evcnwïcütHHB valt de wereld stil C HI LD www.childcareafrika.org Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Steun ons en word nu donateur. Ga naar www.greenpeace.nl of maak uw gift over op giro 44. dinsdag 12 september 2006 s| door Emile Calon MIDDELBURG - De Goese naar, die vorige week op een jacht voor de Walcherse kust werd aangehouden op verden king van mensensmokkel, is een goede bekende van politie en jus titie. Op het gebied van de smok kel van mensen en drugs heeft de veertigjarige man zelfs een erg gekende reputatie. Zijn ad vocaat A. Neels vreest dan ook dat de man, als justitie de be wijsvoering rondkrijgt, reke ning moet houden met een wel zeer pittige eis. De Goese schipper werd vorige week dinsdag aangehouden op tien mijl voor de kust van Vrou wenpolder. Bij het doorzoeken van het jacht trof de marechaus see vijf illegale Chinezen aan. Bij de man thuis werd vervol gens ook nog een hennepplanta ge ontdekt. De man is nog niet zo lang op vrije voeten. Drie jaar geleden werd hij, destijds woonde hij in Vlissingen, ook al opgepakt voor mensenhandel en smokkel van drugs. Tijdens de daaropvol gende rechtszaak zei officier van justitie R. Rammeloo dat de man deel uitmaakte van een in ternationale organisatie die al zeker twee jaar lang illegalen en drugs naar Engeland smokkel de. De Vlissinger was volgens de officier zelfs de organisator, de man die de schepen en beman ning regelde. Volgens Rammeloo ging het de Vlissinger bij het smokkelen van mensen niet om ideële be doelingen maar puur om het ver dienen van fikse sommen geld. Hij betitelde hem dan ook als een beroepscrimineel. Hij wees daarbij ook op de acht jaar lan ge detentie van de man in een Franse gevangenis voor de han del in drugs. Daar zou hij de con tacten hebben gelegd voor het opzetten van een organisatie die zich vervolgens ging toeleggen op het smokkelen van met name Aziaten naar Engeland. Rammeloo eiste destijds drie jaar cel. Een eis die werd overge nomen door de Middelburgers rechters. In hoger beroep h- de de man, tot zijn ver% ring, de aanklager een zwaai*, re straf eisen: drieënhalf ]is Een eis die wederom ook zont. problemen werd overgenome door de rechters van het Hoi. De man werd door de rechtbari ook nog eens veroordeeld tott; terugbetalen van 20.000 ei®,' aan de staat. Dat geld zou Ij, verdiend hebben met zijn smok- kelactiviteiten. Neels probeen' in hoger beroep dat bedrag om- laag te krijgen. Neels had zijn cliënt tot gistere nog niet gesproken. De man zit nog in beperking zodat hij al leen contact mag hebben ntf een piketadvocaat. Gistere werd de man wel voorgeleid de rechter-commissaris. Diebs- sliste dat de man nog twees- ken in hechtenis mag blijven. Veer Breskens tot 1 november in uurdienst MIDDELBURG - De Fast Fem Vlissingen-Breskens blijft ker nog tot 1 november beperkt tot een uurdienst. De repara tie van de tweede boot blijkt enkele weken langer te duren dan verwacht. Gedeputeerde M. Ie Roy maakte dit gistereuta kend. Het provinciebestuur laat onds- tussen onderaoeken of de tse- veerboten, waarmee de fiets-c voetverbinding wordt onderbe den, voldoende bedrijfszeke zijn. „Hebben we te maken :-:i opeenvolgende pechgevallen d voldoen de schepen niet?", s luidt de vraag die de provisos beantwoord wil zien. Statenfracties deden de sugge- tie een reserveboot aan te schaf fen voor het geval de twee fer ry's mankementen blijven verto nen. Maar ze legden zich uitein delijk neer bij het dringende ver zoek van de gedeputeerde te wachten op de uitkomsten van het onderzoek. Die worden it november verwacht. door Frank Balkenende GOES - De gemeenteraden moe ten krimpen. Het kabinet wil de raden vanaf 2010 verkleinen en met het geld dat daarmee wordt bespaard, de raadsleden een be tere vergoeding geven. Zo tracht het kabinet meer mensen warm te maken voor het raadslidmaat schap. Goed idee? De meningen in Zeeland zijn verdeeld. Van 'gerommel in de kantlijn' tot 'ik zie geen bezwaar'. Vroeger maakten de wethouders deel uit van de gemeenteraad en wérden ze opgeteld bij het aan tal raadsleden. Met de invoering van het dualisme in 2002 wordt een duidelijk onderscheid ge maakt tussen de wethouders (de uitvoerders van het beleid) en de gemeenteraad (de contro leurs van de uitvoerders). Wet houders behoren niet meer tot de gemeenteraad, maar diezelf de raad is wel even groot geble ven. Dat betekent dat er per sal do elke vergadering meer politi ci aan tafel zitten. Volgens minister Remkes kan het wel een onsje minder. De ra den moeten terug naar hun om vang van voor 2002. Het kabi netsvoornemen betekent dat er landelijk 1500 raadszetels ver vallen. Omgerekend gemiddeld drie tot vier per gemeente. Dat levert naar verwachting een be sparing op van 18 miljoen euro. Remkes wil dat geld gebruiken om raadsleden beter te belonen voor hun maatschappelijke in zet. Hun vergoeding zou gemid deld 16 procent omhoog gaan. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gaat akkoord met het plan. Volgens de Middelburgse PvdA- fractievoorzitter S. Szarafinski 'schiet dit voorstel niet op'. „De bedoeling van het dualisme is dat je als volksvertegenwoordi ger meer naar de inwoners toe gaat, hoort wat er leeft. Het heeft tot meer werk geleid en het aantal vergaderingen is er niet minder op geworden. Dan is het prettig als je het werk bin nen de fractie kunt verdelen. Van inkrimpen ben ik dus geen voorstander. Bovendien in dit ting vanaf gaat, maar ik besteed wel elke week minstens twaalf uur aan het raadswerk. Zestien procent erbij, nou ja. voor het geld moet je dus niet in de poli tiek gaan. Het is een roeping." De Goese burgemeester D. van der Zaag ziet weinig in het kabi netsvoorstel. „Niemand ervaart de huidige omvang van de ge meenteraden als een probleem. Ik ben wel voor een hogere ver goeding van raadsleden, maar geloof niet dat je er betere men sen mee aantrekt. Bovendien is het de verantwoordelijkheid van politieke partijen om kwali tatief goede raadsleden te leve ren." Szarafinski is het er hartgron dig mee eens. „Je moet zorgen dat ze een goede opleiding krij gen. Binnen de PvdA is dat geen enkel probleem, het vinden van goede kandidaten evenmin." Daadkracht Volgend jaar wordt al het aan tal leden van Provinciale Staten teruggebracht, in Zeeland van 47 naar 39. Waarom dan ook de gemeenteraden niet, vindt bur gemeester C. van Liere van Noord-Beveland. „Ik zie geen bezwaar. Ik geloof niet dat een kleinere raad ten koste gaat van de daadkracht." Fractievoorzitter J. van Felius van de lokale partij Alert! op Schouwen-Duiveland (oud-ge- meentesecretai'is van de gemeen te Laren) vreest van wel. „Ik ben bang dat met name klei nere fracties de dupe worden van dit plan. Wij hebben nu twee raadsleden. Als dat er door het kabinetsvoornemen eentje wordt, leidt dat tot kwaliteits verlies. Het raadswerk is nu al een flinke belasting. Sta je er al leen voor, dan kun je gewoon minder doen. Als je wilt bespa ren, kijk dan in liet geval van Schouwen-Duiveland eens naar het aantal wethouders. We heb ben er vijf, terwijl een iets grote- re gemeente als Goes het klaar speelt met drie. Geef dan de bur gemeester, toch de duurst betaal de kracht in onze gemeente, wat extra taken. Daar zie ik eigen lijk meer heil in dan in het voor nemen van het kabinet." voorstel gaat het om een paar raadsleden minder en een niet al te grote verhoging van de ver goeding. Dat zet geen zoden aan de dijk, het is gerommel in de kantlijn. Ga dan de discussie aan of je bei'oepspolitici of ech te volksvertegenwoordigers wenst. Ik kies voor het laatste. Het raadslidmaatschap moet een bijbaan blijven, zodat je van uit je werk voeling houdt met de samenleving." Een inkrimping van een ge meenteraad kan ertoe leiden dat een éénmansfractie straks bui ten de boot valt, omdat de kiesdeler verandert. De Borselse WD- fractievoorzitter R. Boek- holt, die het liberale gedach- tengoed in zijn uppie moet ver dedigen. is zich terdege van dat gevaar bewust. Toch steunt hij het kabinetsvoornemen. „Ik denk dat een kleinere raad effi ciënter kan werken en voor de kwaliteit maakt het niet zo veel uit." Boekholt, werkzaam bij een au todealer in Goes, draait alweer zijn dex-de raadsteimxijn. In te genstelling tot de PvdA in Mid delburg kan de WD in Borsele maar moeilijk aan (goede) kandi daten komen. De door Remkes in het vooi'uitzicht gestelde sala risver-hoging zal daar weinig ver andering inbrengen, denkt hij. „Ik krijg nu vierhonderd euro per maand, waar nog wat belas- Vooral kleine partijen vrezen het slachtoffer te worden van het kabinetsvoornemen om gemeenteraden in te krimpen. foto Dirk-Jan Gjeltema Langstraat 11-13 ZOUTELANDE 0118-566003 Markt 73 MIDDELBURG 0118-650151 STAP MAAR IK DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O Meest verkochte glucosamineproduct nu tijdelijk héél voordelig] Glucon Combi bevat belangrijke bouwstoffen voor behoud van kraak been en soepele gewrichten. Glucon Combi is een krachtige kraak beenondersteuner die de gewrichten van o.a. rug, nek, knieën en heupen soepel houdt. Glucosaminesulfaat en chondroïtinesulfaat worden door het lichaam zelf aange maakt. In het lichaam worden glucosaminesulfaat de structuur van alle collagene weefsels zoals kraakbeen, bindweefsel, pezen, banden en bot. Echter naarmate we ouder worden, kan de lichaamseigen productie veran- gunstige invloed op de gewrichts functie. Naast glucosami nesulfaat en chon droïtinesulfaat zijn ook vitamine C en E en de mineralen koper, man gaan, seleen en zink toegevoegd vanwege hun rol in de opbouw en instandhouding van kraakbeen. Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de en chondroïtinesulfaat gebruikt voor deren. Aanvulling hiervan heeft een Kijk ook eens op www.kortingsactie.nu gewrichten Met toegevoegde vitaminen en mineralen Liesbeth List: "ik kan iedereen aanraden om net zoals ik vanaf zijn of haar vijftigste te beginnen met het slikken van Glucon Combi." Uw voordeel 17,95 Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabl. 31,50) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. geldig t/m 2 weken na verschijning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30