Lof voor facelift Zoutelande vrezen voorstel minister Remkes GIRO 2884 PZC Kleine fracties Adder gevonden in tuin Clinge DIS THAT SPORTIEF TYPE? College wil meer dan plannenmakerij GReebireAce- Friends of Child Care Afrika.. ...are friends for life! GRATIS! Soepele gewrichten en gezond kraakbeen met Glucon Combi. Auto dinsdag 12 september 2006 Veer Breskens tot 1 november in uurdienst iMIDDELBURG - De Fast Ferry Vlissingen-Breskens blijft zeker nog tot 1 november gekortwiekt tot een uurdienst. De reparatie van de tweede boot blijkt enkele weken langer te duren dan ver wacht. Gedeputeerde M. Ie Roy maakte dit gisteren bekend tij dens een vergadering van de sta tencommissie voor economische zaken en mobiliteit. Het provinciebestuur laat onder tussen onderzoeken of de twee veerboten, waarmee de fiets- en voetverbinding wordt onderhou den, voldoende bedrijfszeker zijn. „Hebben we te maken met opeenvolgende pechgevallen of voldoen de schepen niet?", zo luidt de vraag die de provincie beantwoord wil zien. Statenfracties deden de sugges tie een reserveboot aan te schaf fen voor het geval de twee fer ry's mankementen blijven verto nen. Maar ze legden zich uitein delijk neer bij het dringende ver zoek van de gedeputeerde te wachten op de uitkomsten van het onderzoek. Die worden in november verwacht. Het onder zoek wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bureau uit Rot terdam. Ook de verzekeraar is erbij betrokken. Zolang de tweede boot uit de vaart blijft, blijft exploitant BBA bussen inzetten om zono dig passagiers via de Wester- scheldetunnel naar de overkant te brengen. Nu het toeristensei zoen voorbij is, ziet de BBA geen aanleiding om als noodop lossing nog langer een vervan gende boot te laten varen voor alleen voetgangers. De twee ferry's zijn eigendom van de provincie. Die is dan ook verantwoordelijk voor de kwali teit van de twee schepen. De BBA kan als exploitant alleen noodmaatregelen treffen. „Alle respect voor de manier waarop de BBA dat gedaan heeft", zo zei de gedeputeerde. Mocht blijken dat de ferry's niet aan gestelde eisen voldoen, dan zit de provincie met een pro bleem. Statenleden vroegen zich gisteren af hoe dat dan moet worden opgelost, en wie daar voor moet betalen. Maar zolang het onderzoek loopt, wil de gede puteerde daar niet op in gaan. door Edith Ramakers DOMBURG - De plannen om Zoutelande een facelift te ge ven, werden gisteravond in de commissievergadering van de ge meente Veere door iedereen om armd. Commissieleden en een af gevaardigde van de onderne mingsvereniging Zoutelande, die ook namens de Dorpsraad Zoutelande sprak, waren er lo vend over. Raadslid J. Wisse-Francke van de CDA-fractie waarschuwde er nog wel voor dat het niet bij een mooi plan alleen blijft. „Zoute lande kan niet nog meer onafge maakte projecten gebruiken, zo als 't Kustlicht en de golfbaan, die nog geen golfbaan is", zei ze. Wethouder W. van Tatenhove (CDA) reageerde dat het college van B en W nu echt iets moois van de grond wil krijgen in de kustplaats. „We hebben een re delijk lange broedtijd doorge maakt, maar die is noodzakelijk geweest. Het college wil 'nu zo spoedig mogelijk duidelijkheid geven aan bewoners en onderne mers zodat ze weten waaraan ze toe zijn." De entree van Zoutelande met de Rabobank en het VW kan toor en het vier lagen hoge flat gebouw iets verderop moet meer allure krijgen. Op de plaats van het bankgebouw zou een combi natie van een horecagelegen heid, museum, galerie of winkel kunnen komen. De gemeente wil de regie in han den houden, maar Van Tatenho ve sluit niet uit dat andere par tijen, die 'misschien iets draag- krachtiger zijn dan de gemeen te', zich met de ontwikkeling op deelgebieden kunnen mengen. W. Bartels van Dorpsbelangen en Toerisme Veere stelde nog voor om de plannen in tweeën te splitsen. „De aanpak van de Westkapelseweg en de rondweg, zijn ingrijpende processen. Die nemen veel tijd en energie in be slag." Zijn vrees is dat de projecten waarvoor een lange adem nodig is, vertragend werken op onder delen uit het plan die gemakke lijker te realiseren zijn; die de gemeente zelf in de hand heeft. Dat geldt bijvoorbeeld voor de verplaatsing van de school en de supermarkt naar het sportpark en de uitbreiding van het sport park van de Meeuwen zelf. Van Tatenhove ontraadde dat voorstel. De opwaardering van Zoutelande is een totaalplan, dat de gemeente in zijn geheel wil presenteren en in zijn geheel onder de aandacht wil brengen van bijvoorbeeld subsidiege vers. „De school zal niet verhui zen in de richting van het sport park als er geen zekerheid is dat de Westkapelse weg daar afge sloten wordt", zei Van Tatenho ve. Zoutelande is een van de Zwak ke Schakels in de Nederlandse kustlijn. De start van de facelift is gedeeltelijk afhankelijk van het besluit van Rijkswaterstaat en de provincie Zeeland over de manier waarop de kust bij Zou telande versterkt wordt. Veere heeft geadviseerd om de duinen tot aan het Kustlicht landin waarts te verbreden. De instan ties moeten nog op deze wens reageren, waarna een uitvoe ringsplan gemaakt kan worden, waarvoor subsidie aangevraagd kan worden. door Harold de Puysseleijr CLINGE - An en Jim de Kra ker uit de Beatrixstraat in Clin ge hebben zondagavond een ad der gevangen in hun tuin. De ongeveer vijftig centimeter lan ge slang is gistermiddag opge haald door medewerkers van reptielenzoo Iguana in Vlissin- gen. De ontdekking van de slang komt eigenlijk op naam van de poes van het echtpaar De Kra ker, Sylvester. Die liep zondag avond rond half zeven steeds ongedurig rond een buxuspot in de tuin. „We dachten eerst aan kikkers omdat die wel va ker in onze tuin zitten", zegt An de Kraker. „Maar toen ik die buxuspot wat opzij trok en recht in de opgeheven kop van die slang keek, schrok ik me wezenloos." Haar echtgenoot Jim ving de pinkdikke slang vervolgens met een waterpomptang en deed het beest in een potje. De vangst werd gemeld bij de politie, maar toen die niets meer van zich liet horen, scha kelde de familie de Hulster bio loog George Sponselee in. Die ontfermde zich gisterochtend over de slang en kwam tot de conclusie dat het wel een vip era berus of adder moet zijn. „Je kunt het zien aan de teke nen op de rug", zegt hij. „De zigzagstrepen zijn een ken merk van de adder." De beschermde slangensoort is de enige Nederlandse gifslang, hoewel het dier volgens Spon selee pas gevaarlijk wordt als het zich echt flink in het nauw gedreven voelt. De adder komt in ons land voor op heide- en veengronden en ook langs bos randen en open plekken in het bos. In Zeeuws-Vlaanderen is er volgens Sponselee nog nooit een exemplaar waargenomen. „Het zou kunnen dat ze in de Vlaamse bossen aangrenzend aan ons waterwingebied voor komen", denkt hij. „Aan de achterkant van de Bea trixstraat ligt een verwaar loosd bos en een verwaarloos de wei met een water erbij. Dat is een biotoop waar zo'n slang zich perfect thuis voelt." foto Wim Kooyman door Frank Balkenende GOES - De gemeenteraden moe ten krimpen. Het kabinet wil de raden vanaf 2010 verkleinen en met het geld dat daarmee wordt bespaard, de raadsleden een be tere vergoeding geven. Zo tracht het kabinet meer mensen warm te maken voor het raadslidmaat schap. Goed idee? De meningen in Zeeland zijn verdeeld. Van 'gerommel in de kantlijn' tot 'ik zie geen bezwaar'. Vroeger maakten de wethouders deel uit van de gemeenteraad en werden ze opgeteld bij het aan tal raadsleden. Met de invoering van het dualisme in 2002 wordt een duidelijk onderscheid ge maakt tussen de wethouders (de uitvoerders van het beleid) en de gemeenteraad (de contro leurs van de uitvoerders). Wet houders behoren niet meer tot de gemeenteraad, maar diezelf de raad is wel even groot geble ven. Dat betekent dat er per sal do elke vergadering meer politi ci aan tafel zitten. Volgens minister Remkes kan het wel een onsje minder. De ra den moeten terug naar hun om vang van voor 2002. Het kabi netsvoornemen betekent dat er landelijk 1500 raadszetels ver vallen. Omgerekend gemiddeld drie tot vier per gemeente. Dat levert naar verwachting een be sparing op van 18 miljoen euro. Remkes wil dat geld gebruiken om raadsleden beter te belonen voor hun maatschappelijke in zet. Hun vergoeding zou gemid deld 16 procent omhoog gaan. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gaat akkoord met het plan. Volgens de Middelburgse Pv- dA-fractievoorzitter S. Szara- finski 'schiet dit voorstel niet op'. „De bedoeling van het dua lisme is dat je als volksvertegen woordiger meer naar de inwo ners toegaat, hoort wat er leeft. Het heeft tot meer werk geleid en het aantal vergaderingen is er niet minder op geworden. Dan is het prettig als je het werk binnen de fractie kunt delen. Van inkrimpen ben "v dus geen voorstander. Bovb- dien in dit voorstel gaat hel oa een paar raadsleden minder een niet al te grote verhoaj van de vergoeding. Dat zetgj zoden aan de dijk, het is gerom- mei in de kantlijn. Een inkrimping van een gome®, teraad kan ertoe leiden dal eg eenmansfractie straks buiten i- boot valt, omdat de kiesde'e: verandert. De Borseis VVD-fractievoorzitter R, Boa' holt, die het liberale gedachter. goed in zijn uppie moet verdei- gen, is zich terdege van dat g. vaar bewust. Toch steunt hij w kabinetsvoornemen. „Ik dat een kleinere raad efficiënts kan werken en voor de kwalitë maakt het niet zo veel uit." Boekholt, werkzaam bij een®, todealer in Goes, draait ah® zijn derde raadstermijn. In genstelling tot de PvdA in M:c delburg kan de WD in Bom!: maar moeilijk aan (goede) karrj. daten komen. De door Remkg in het vooruitzicht gestelde sak- risverhoging zal daar weinig vu- andering inbrengen, denkt lij. „Ik krijg nu vierhonderd euro per maand, waar nog wat belas ting vanaf gaat, maar ik besteed wel elke week minstens twaaU uur aan het raadswerk. Zesdes procent erbij, nou ja, voor het geld moet je dus niet in de pi tiek gaan. Het is een roeping.' De Goese burgemeester D.ve der Zaag ziet weinig in het kat netsvoorstel. „Niemand ervaar de huidige omvang van de ge meenteraden als probleem, k ben wel voor een hogere vergoe ding van raadsleden, maar ge loof niet dat je er betere mpiiy, mee aantrekt. Bovendien is hg de verantwoordelijkheid van po litieke partijen om kwalitatie! goede raadsleden te leveren." Volgend jaar wordt al het aan tal leden van Provinciale States teruggebracht, in Zeeland vat 47 naar 39. Waarom dan ook éi gemeenteraden niet, vindt bur gemeester C. van Liere var Noord-Beveland. Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Steun ons en word nu donateur. Ga naar www.greenpeace.nl of maak uw gift over op giro 44. Child www.childcareafrika.org Glucon Combi bevat belangrijke bouwstoffen voor behoud van kraak been en soepele gewrichten. Glucon Combi is een krachtige kraak beenondersteuner die de gewrichten van o.a. rug, nek, knieën en heupen soepel houdt. Glucosaminesulfaat en chondroïtinesulfaat worden door het lichaam zelf aange maakt. In het lichaam worden glucosaminesulfaat de structuur van alle collagene weefsels zoals kraakbeen, bindweefsel, pezen, banden en bot. Echter naarmate we ouder worden, kan de lichaamseigen productie veran- gunstige invloed op droïtinesulfaat zijn ook vitamine C de gewrichts- en E en de mineralen koper, man functie. gaan, seleen en zink toegevoegd Naast glucosami- vanwege hun rol in de opbouw en nesulfaat en chon- instandhouding van kraakbeen. Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de gewrichten en chondroïtinesulfaat gebruikt voor deren. Aanvulling hiervan heeft een Kijk ook eens op www.kortingsactie.nu Met toegevoegde vitaminen en mineralen Liesbeth List: "Ik kan iedereen aanraden om net zoals ik vanaf zijn of haar vijftigste te beginnen met het slikken van Glucon Combi." Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 Uw voordeel 17,95 Markt 73 MIDDELBURG 0118-650151 Langstraat 11-13 ZOUTELANDE 0118-566003 Bij aankoop van verpakking Glucon Combi 6o tabl. 31,50) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. geldig t/m 2 weken na verschijning Meest verkochte glucosamineproduct nu tijdelijk héél voordelig! DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND m samenwerking met O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT www.disandthat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12