Turnschool extra jaar onder dak Woestijnschepen in Bruinisse 13 Motorrijders gewond bij twee ongevallen Organisatie mag tot september 2007 in Vlissings noodlokaal blijven Monument herleeft keer op keer Vlissingse hellingbaan watersporters wellicht bij Binnenhavens Feestje RedBCti®: 0113-315649 l^.pzc.nl c n| Ktes'»"?065 jff'SK Zeeland: 0113-315520; tenderen: 0114-372770; Slat 020-4562500. 11 september 2006 dEUS overdondert op Abdijplein Jongens richten vernielingen aan in Kapelle jKAPELLE - Vier jongens uit Ka pelle, in leeftijd variërend van zeventien tot twintig jaar, heb ben vrijdagnacht diverse vernie lingen aangericht in hun woon plaats. Even na middernacht; hoorde een bewoner van de Oude Vei ling eên harde klap. Hij ging kij ken, zag dat zijn autospiegel was vernield en wist daarna in zijn auto één van de jongens Mem te rijden. De andere drie meldden zich in de loop van de ochtend op het bureau, waar ze loegaven ook de ruiten van een bushokje bij het station kapot te hebben geslagen. Een bezoekster van de Open Monumentendag bekijkt Hof Hazenberg in Aagtekerke vanaf een afstandje. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek AAGTEKERKE - Ze waren van tevoren door vrienden en fami lie gewaarschuwd. Dat een huis met een monumentenstatus be- perkingen met zich meebrengt. Dat niet zomaar alles kan wor den verbouwd. Maar de familie De Visser uit Aagtekerke heeft geen spijt. „De beperkingen val len reuze mee." Tweeënhalf jaar geleden kocht Clazien de Visser Hof Hazen berg aan de Prelaatweg in Aag tekerke, vertelt ze zaterdag tij dens de Open Monumentendag. De boerderij was in slechte staat. De bramenstruiken reik ten tot aan de dakgoot en de ko zijnen waren verrot. Clazien en haar man lieten zich daar niet door afschrikken. Ze wisten dat Hof Hazenberg een pareltje kon worden. De boerderij was im mers al een paar generaties lang in de familie. Het gezin met de vier kinderen woont nu al anderhalf jaar naast de boerenwoning, in een portakabin. De boerderij wordt gerestaureerd. De buitenkant is klaar. Binnen moet nog erg veel gebeuren. Clazien weet dat het hof rond 1645 gesticht is als buitenplaats voor de latere burgemeester van Middelburg Hubrecht de Haze. Het herenhuis is in 1834 afgebro ken. De pachtboerderij, van waaruit de buitenplaats onder houden werd, wordt nu de wo ning van familie De Visser. „Op het moment dat we de boerderij hadden gekocht, kregen we met een van allerlei mensen informa tie over Hof Hazenberg", vertelt Clazien. „Landkaarten, kopie tjes uit boeken waarin het hof genoemd werd. Elke keer zat er weer iets anders in de brieven bus." Nu de restauratie aan de binnen kant is begonnen, gaat het huis op een andere manier extra le ven. „Toen we de bedsteden er uit haalden, ontdekten we op el ke plank de naam van de bewo ner. Verder hebben we ons laten vertellen dat de ronde balken op zolder scheepsmasten zijn. En toen we in onze toekomstige woonkamer het behang weghaal den, zagen we dat het stucwerk ineens overging in stucwerk van een andere soort. Dan vraag je je toch af: wat is het verhaal? Waarom heeft iemand dat ge daan?" SCHARENDIJKE - Op Schou- wen-Duiveland vonden gister middag twee aanrijdingen plaats, waarbij twee motorrij ders gewond raakten. Even na half drie vond de eerste aanrijding plaats op de Brou- wersdam bij Scharendijke. Een 45-jarige automobilist uit 's-Gravendeel wilde parkeren aan de linkerkant van de weg; stopte op de weg om enkele voet- gangei's voor te laten gaan. Een naderende 42-jarige Vlaarding- se motorrijder kon niet meer stoppen; hij raakte bij de bot sing gewond aan zijn schouder en werd naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Om tien voor vier volgde een tweede aanrijding op de Ooster- steijnweg in Ouwerkerk. Een 24-jarige motorrijder uit de ge meente Schouwen-Duivelancl passeerde in een bocht een voor hem rijdende, even oude motor rijder uit dezelfde gemeente. Uit tegenovergestelde richting kwam een 52-jarige automobi list uit Hellevoetsluis waar de passerende motorrijder waar schijnlijk van schrok. Hij kwam in de berm terecht en viel in de afrastering. Zijn motor gleed te rug op het wegdek en de andere motorrijder reed daar tegenaan. Hij viel en kwam onder de auto. De man is met rugletsel naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Drumkorpsen tweede op NK MIDDELBURG - De Juliana Korpsen Middelburg heb ben zaterdag hoge ogen gegooid op het Nationaal Kam pioenschap voor showkorpsen in Oss. Zowel het Juliana Drum Bugle Corps als het Junior Drum Corps Johan Friso eindigde in hun klasse op de tweede plaats. Voor Jo han Friso zit hiermee het zomerseizoen erop, Juliana moet nog twee weken flink repeteren voor het Europees Kampioenschap dat op 23 september wordt gehouden in Rotterdam. Joyrider botst tegen boom MIDDELBURG - Een negentienjarige Middelburger is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Montgomerylaan in Middelburg met een geleende auto tegen een boom gere den. De man was zonder toestemming van de eigenaar met de auto weggereden. Hij had geen rijbewijs en geen rijervaring en kwam bij het nemen van een bocht in de problemen. Hij gaf te veel gas, schoot de stoep op, reed een aantal tuinhekjes kapot en belandde tegen de boom. De bijrijder raakte gewond aan zijn hoofd en is voor be handeling naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder is meegenomen naar het politiebureau en kreeg een pro- ces-verbaal. De auto raakte zo beschadigd dat die moest worden weggesleept. Betrapt op stelen van lege flessen VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is zaterdagoch tend in zijn woonplaats aangehouden voor het stelen van lege flessen. Een bewoner van de J. van de Capellelaan hoorde rond half negen iets kraken achter zijn huis. Toen hij uit het raam keek, zag hij iemand in de tuin met een tas lege flessen uit de schuur. De bewoner opende het raam en sprak de man aan. Nog voordat die via de schut ting de tuin uit kon vluchten, werd hij tegengehouden door de bewoner en een familielid. Zij hebben de man overgedragen aan de politie. Aanhouding in Terneuzen TERNEUZEN - In de Nieuwstraat in zijn woonplaats werd zaterdagnacht een 36-jarige Terneuzenaar aange houden wegens het bedreigen van een medewerker van parkeerbeheer, eerder die avond. De man had zaterdag een bekeuring gekregen in de Nieuwstraat. Tijdens het uitschrijven van de bon begon hij cle medewerker uit te schelden. Hij rukte de parkeerbon weg en gooide deze naar de medewerker. Daarna stapte hij in zijn auto en reed weg. De parkeercontroleur en zijn collega waar schuwden de politie en toen de 36-jarige enkele uren later uit een horecabedrijf kwam, werd hij aangehouden. Hij is in verzekering gesteld en overgebracht naar Torentijd. rinnrMiriam van den Broek VLISSINGEN - De Turnschool Zeeland in Vlissingen is tot vol gend jaar september verzekerd jvan een onderkomen. Daarna slaat de Turnschool opnieuw op slraat. Dat heeft de gemeente aande overkoepelende organisa tie Stichting Turn Overleg Vlis singen (TOV) gemeld. bi een heel jaar kreeg de TOV te horen dat in september 2006 de filmschool moet vertrekken uit ijenoodlocatie in Paauwenburg. Waar naartoe, weet niemand. 1We hebben net van een gemeen telijke afdeling een brief gekre gen waarin staat dat we nog één jaar in Paauwenburg mogen blij ven en dat er daarna geen plek meer is voor ons", zegt F. Kui persvan TOV. „Aan de ene kant; is het fijn dat we een jaar uitstel hebben gekregen. Aan cle ande re kant weten we nu nog niks." De vier Vlissingse turnverenigin gen en de Turnschool Zeeland, die samen TOV vormen, probe ren al meer clan een jaar een nieuwe turnhal te bouwen. Het lukt ze alleen nog niet om daar voor een sluitende exploitatie te krijgen. Het verzoek aan de ge meente om 100.000 euro bij te dragen, is tot nu toe niet gehono reerd. Inmiddels is TOV tot de conclusie gekomen dat een bij- llrage van een ton niet eens meer genoeg is. Slroef ,We zijn druk bezig om de ex ploitatie rond te krijgen", zegt Kuipers. „Wat we nodig heb ben, zijn organisaties die cle nieuwe hal een aantal uren in de week van ons willen huren. We hebben al gesprekken gevoerd met scholengemeenschap Schel- demond en nu ook met de boks club, maar het probleem is dat een turnvloer voor weinig ande re activiteiten geschikt is. Schel- demond dacht bijvoorbeeld aan danslessen. Maar een turnvloer is veel te stroef om op te dansen. En van bokstrainingen krijgt de vloer ook veel te lijden. Verder staan er turntoestellen in cle hal die veel plaats innemen." Zo blijven er niet veel andere al ternatieven over dan peuter- gym. „En daar krijgen we cle ex ploitatie ook niet mee rond", zegt Kuipers. „Toch blijven we zoeken naar andere oplossin gen." De Turnschool is inmiddels al drie jaar aan het verhuizen. In 2003 moest de school weg uit Middelburg door een conflict met de Middelburgse turnvereni ging MTV'69. Na een periode van heen en weer laveren tussen verschillende accommodaties, streek de Turnschool uiteinde lijk neer in het Scheldekwar-tier in de Van Dishoeckstraat in Vlis singen. Voor de herinrichting van het Scheldeterrein moest dit gebouw worden gesloopt. De turners mochten daarna ge bruik maken van het ROC-ge- bouw in Paauwenburg. Als er vóór september 2007 geen uit zicht is op een ander pand, zal de Turnschool volgens Kuipers verdwijnen. van den Broek j VLISSINGEN - De gemeente j Vlissingen gaat zich inspannen i voor de komst van een helling- baan voor de watersport. Dat heeft de gemeente geantwoord opvragen van de Lokale Partij j Wissingen. Do partij hield twee maanden geleden een pleidooi voor een hellingbaan. Fractievoorzitter j W, Hirdes zei het onbegrijpelijk te vinden dat een maritieme als Vlissingen geen goede hellingbaan heeft. Er is er wel óén in de Ruyterhaven, maar die m klein en slecht bereikbaar. •Sportvissers, zeilers en andere "waterrecreanten kunnen nu al- Men bij Neeltje Jans goed het Inwater op. Halve dag OmdeWesterschelde en met na- - me Vlissingen te bereiken, moe ien zesorns een halve dag omva ren. Het gevolg is dat veel varen de toeristen en sportvissers op de Oosterschelde blijven of ande re havens dan die van Vlissin gen bezoeken. Waar de nieuwe hellingbaan moet komen, maakt de LPV niet zoveel uit. De gemeente heeft aan de frac tie laten weten dat een helling baan voor de watersport hele maal aansluit bij het nog te ont wikkelen plan voor een nieuwe jachthaven. In zowel het master- plan Dokkershaven als de Struc tuurvisie Edisongebied staat dat er een jachthaven moet ko men. In beide plannen wordt ook ge sproken over het veranderen van de Binnenhavens. Volgens het college van B en W zou de hellingbaan op die plaats heel goed tot zijn recht komen. Op dit moment is de ruimte bij de Binnenhavens te klein om de hellingbaan al meteen te bou wen, laat het gemeentebestuur weten. Maar het college belooft samen met de eigenaren en be heerders van de Binnenhavens te kijken óf en hoe er een helling baan kan komen. (Advertentie) - Geachte werkgever, Wilt u voortaan de risico's van arbeidsongeschiktheid zelf nemen. Of weet u het nog niet? Ga eerst naar uwv.nl fifuwv zeeuwse almanak Een 59-jarige Middelburger vierde afgelopen vrijdag al vast zijn 60e verjaardag. Ko mende woensdag is hij echter pas echt jarig. „Als hij die dag nou maar haalt", zei zijn zoon tegen de zwager van de jarige. „An ders is het best wel bizar dat we z'n verjaardag nu al ge vierd hebben. „Ach", zei de zwager na het nuttigen van de nodige bier tjes, „wat maakt het uit. Het feestje hebben we in ieder ge val al gehad. BRUINISSE - Veel techniek komt er niet bij kijken. Gewoon vastpakken, gaan en zorgen dat je zo snel mogelijk de 500 meter aflegt. Tweeëntwintig teams van ieder twee perso nen verschenen zaterdag aan de meet in de Bruinisser Oudestraat om het tegen elkaar op te nemen op een kameel. Eigenlijk was de grootste kunst om de schokkerige rit uit te zitten, want de dieren werden door hun persoonlijke begeleider met stevige hand voortgedreven. In een zadel was niet voor zien. „Dat heb je ook niet nodig", zegt me de-organisator Kees Verspoor. „Je zit ge woon tussen de bulten en dat zit best wel goed. Op zich vrij zacht, beter dan op een za del vind ik. In die vacht zit tenminste ve ring," Om de kamelen tussendoor nog een beetje rust te gunnen, was er in het feestpro gramma rond café 't Veerhuis een optreden ingelast van de band Sidewalkstone. Win naar van de kamelenrace werd - na een cor rectie - het team van de Oosterschelde Jacht werf (OJW) in een tijd van 22.3 seconde, tweetiende van een seconde sneller dan de jockeys van de Stichting Bruinisse (Bru.nu). Ze deelden het erepodium met de rijders van Peter Spelt Elektronica, die er 22.9 se conde reden en daarmee de derde tijd neer zetten. foto Dirk-Jan Gjeltema Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9