PZC
Brentjens vierde in eindstand WB
Amateurvoetbal
Betaald voetbal
maandag 11 september 2006
2 0 2 0 2 3
2 0 2 0 2 0
2 0 111 0
I Hill 11 11 ii 11—
Hoofdklasse B: Ajax-Huizen 2-1,
Sparta Nijkerk-Hoek 2-4, Kloetinge-
SSV65 0-0. Quick Boys-IJsselmeervo-
gels 3-3, GWV-Geinoord 2-2, VVOG-
Bennekom 2-1. Spakenburg-Nunspeet
1-3.
Hoek 2 110 4 4-2
Nunspeel
IJsselmeerv.
Ajax
WOG
Quick Boys
Sparta N.
Geinoord
G VVV
Kloetinge
SSV'65
Bennekom
Spakenburg 10 0
Huizen 2 0 0 2 0 2-4
Eerste klasse C: WGZ-Meerkerk 3-0,
Terneuzense Boys-Roda Boys 0-2, Achil
les Veen-LRC 0-2, Nivo Sparta-Nieuw
Lekkerland 1-3, GJS-Rijsoord 1-2, Oost-
kapelle-Schelluinen uitg.
Rijsoord 2 2 0 0 6 3-1
VVGZ 2 110 4 3-0
LRC 2 1 1 0 4 3-1
GJS 2 10 13 4-3
Nieuw L'land 2 10 13 4-4
RodaBoys 2 10 13 3-3
Achilles Veen 2 10 13 3-3
Meerkerk 2 10 13 2-4
Schelluinen 10 10 1 0-0
Nivo Sparta 2 0 1112-4
Oostkapelle 1 0 0 1 0 0-1
Tern. Boys 2 0 0 2 0 1-4
Tweede klasse E: GPC Vlissingen-Ril-
landia 2-0, Zaamslag-De Meeuwen 2-2,
Dinteloord-AZW 0-0, Kapelle-Arnemui-
den 0-2, Tholense Boys-Zwaluwe 1-0,
Bruse Boys-Heinenoord 2-2.
Zaamslag 2 1 1 0 4 7-4
GPC 2 1 1 0 4 4-2
Arnemuiden 2 1 1 0 4 3-1
Tholense Boys 2 1 1 0 4 2-1
Dinteloord 2 110 4 1-0
Zwaluwe 2 10 13 1-1
Heinenoord 2 0 2 0 2 4-4
AZVV 2 0 2 0 2 0-0
Meeuwen 2 0 111 2-3
Bruse Boys 2 0 1112-3
Kapelle 2 0 111 0-2
Rillandia 2 0 0 2 0 2-7
Derde klasse A: Dauwendaele-
SKNWK 2-2, Duiveland-Krabbendijke
1-2. Heinkenszand-Noad'67 0-2, Nieuw-
dorp-Veere 2-2, VCK-Bevelanders 0-0,
Serooskerke-WHS uitg.
SKNWK 2 1 1 0 4 7-2
Nieuwdorp 2 1 1 0 4 5-2
VCK 2 1 1 0 4 3-0
Krabbendtjke 2 1 1 0 4 4-3
Serooskerke 1 1 0 0 3 3-0
Noad'67 2 1 0 1 3 2-3
Dauwendaele 2 0 2 0 2 4-4
WHS 10 10 12-2
Heinkenszand 2 0 111 2-4
Veere 2 0 1112-5
Bevelanders 2 0 111 0-3
Duivelend 2 0 0 2 0 1-7
Vierde klasse A: Nieuwland-DFS 4-3,
's-Heer Arendskerke-Borssele 4-1.
Goes-Cadzand 1-6, Apollo-SVD 1-4,
Wolfaartsdijk-Spui 3-0. Wemeldinge-
MZVC 2-2, Colijnsplaatse Boys-Arends-
kerke 6-3.
Col. Boys 2 - 6 Arendskerke
SVD 2-4 Spui
Wolfaartsdijk 2 4 Goes
Nieuwland 2 4 Wemeldinge
DFS 2-3 MZVC
Cadzand 2 3 Arendskerke
Apollo 2 - 3 Borssele
Vierde klasse B: FSV-Chrislandia
Vrederust-Brouwershaven 2-1, Yerseke-
ZPR 3-0. Waarde-Mevo 1-4, ZSC-Smer-
diek 2-2, WIK-Kruiningen 0-2, SPS-Sta-
venisse 0-0.
Yerseke 2 - 6 Smerdiek 1 - 1
Kruiningen 2 - 6 Stavenisse 1 - 1
ZSC 2- 4 SPS 2-1
FSV 1 - 3 WIK 1-0
Vrederust 1 - 3 Chrislandia 1 - 0
Mevo 2 - 3 Brouwersh. 2 - 0
ZPR 2 -3 Waarde 2- 0
Hoofdklasse: VVGZ 2-Kozakken Boys
2 2-1, Hoek 2-Heerjansdam 2 0-1, Slied-
recht 2-ASWH 2 0-1, Oranje Wt
2-Groote Lindt 2 0-3, Meerkerk 2-Rijs-
oord 2 4-0, Arnemuiden 2-Kloetinge 2
BNO.
Gr. Lindt 2 2- 6 Koz Boys2 2 1
ASWH2 2- 6 Hoek 2 2- 1
Heerjansd. 2 2- 4 Sliedrecht 2 2- 1
VVGZ 2 1 - 3 Kloetinge 2 0- 0
Meerkerk 2 2-3 A'muiden 2 1-0
Rijsoord 2 2-3 Oranje Wl 2 2-0
Eerste klasse: SSV 2-Sliedrecht 3 0-1,
AZVV 2-Terneuzense Boys 2 1-3, ASWH
3-Serooskerke 2 3-1, Heerjansdam 3-
Zwerver 2 0-8, GPC 2-VVGZ 3 2-0, Oost
kapelle 2-Rijsoord 3 afg.
ASWH 3 2- 6 Oostkapelle 2 1- 1
Sliedrecht 3 2- 6 WGZ3 2- 1
GPC 2 2-6 Serooskerke 22-1
Zwerver 2 2-3 Heerjansd. 3 2 1
Tern. Boys 2 2- 3 Rijsoord 3 1- 0
SSV2 2- 3 AZW2 2- 0
Tweede klasse A: Arnemuiden 3-Ka-
pelle 2 1-4, Veere 2-Heinkenszand 2 6-7,
De Meeuwen 2-Zaamslag 2 1-3, Yerseke
2-Bruse Boys 2 3-0, Kloetinge 3-Dau-
wendaele 2 2-3, Hoek 3-Wemeldinge 2
0-4.
Zaamslag 2 2-6 H'zand 2 2-3
Kapelle 2 2-6 A'muiden 3 2-3
Dauwend. 2 2-6 Kloetinge 3 2-1
Wemeld. 2 2-3 Bruse Boys 2 2-1
Yerseke 2 2 3 Veere 2 2 0
Meeuwen 2 2- 3 Hoek 3 2- 0
Tweede klasse B: SPS 2-Drechtstreek
2 afg., Gunners 2-SKNWK 2 4-1WHS 2-
Duiveland 2 7-2, Kapelle 3-Klundert 2
TNO, Kogelvangers 2-Zwaluwe 2 1-4,
Kloetinge 4-Olympia 2 1-6.
Gunners 2
2- 6 Kapelle 3
0- 0
Olympia 2
2- 6 Klundert2
1 - 0
Zwaluwe 2
2 - 6 SPS 2
1 - 0
WHS 2
2 - 4 Drechtstr. 2
1 0
Kogelv. 2
2- 3 Duiveland2
1 - 0
SKNWK 2
2 - 1 Kloetinge 4
2 0
Derde klasse A: Bevelanders 2-Zeelan-
dia 7 3-0, Oostkapelle 3-Hoek 4 afg.. De
Meeuwen 3-Terneuzense Boys 3 1-2,
Nieuwdorp 2-Mevo 2 1-1, Spui 2-GPC 3
3-0, Serooskerke 3-VCK 2 4-4.
Tern. Boys 3 2 6 VCK 2 2 -2
Serooskerke 3 2-4 Oostkapelle 3 1-1
Mevo 2 2-4 Zeelandia 7 2-1
Bevelanders 2 2-4 Nieuwdorp 2 2-1
Hoek 4 1-3 Meeuwen 3 2-0
Spui2 2- 3 GPC3 2 0
Derde klasse B: Kruiningen 2-Arends-
kerke 2 0-0, Serooskerke 4-Krabbendij-
ke 2 6-2, Wolfaartsdijk 2-Apollo 2 3-2,
Terneuzense Boys 4-SSV 3 0-4, WHS 3-
VVC 2 2-1, Tholense Boys 2-Yerseke 2
4-2.
Thol. Boys 2 2-6 Wolfaartsd. 2 2-3
Serooskerke 4 2-6 Apollo 2 2-1
SSV 3 1- 3 Kruiningen 2 2- 1
WHS 3 1- 3 Arendsk. 2 2- 1
Krabbend. 2 2- 3 Tern, Boys 4 2- 1
Yerseke2 2- 3 WC2 2-0
Derde klasse C: Kogelvangers 3-DVO
2 2-2, Seolto 2-Unitas 7 2-2, Good Luck
2-Klundert 3 2-1, Dinteloord 2-lnternos
14 8-2, Rood Wit 7-FSV 2 BNO, Noad'67
2-DSE 2 6-1
Dinteloord 2 2- 6 Gd. Luck 2 2- 3
Kogelv 3 2-4 Noad 2 2-3
DVO 2 2 -4 Seolto 2 2- 1
Unitas7 2 - 4 DSE2 2-0
Rood Wit 7 1- 3 Klundert 3 2 0
FSV 2 1-3 Internos 14 2- 0
Eerste klasse C: Unitas' 30-WSC 1-3,
Rood Wit V-RKDVC 2-0, Terneuzen-Rho-
de 1-0, Desk-TOP 2-0, Nuenen-lnternos
4-1, OSS' 20-Best Vooruit 1-2.
Terneuzen 2 2 0 0 6 7-1
Desk 2 2 0 0 6 5-1
WSC 2 2 0 0 6 6-3
Nuenen 2 110 4 4-1
Best Vooruit 2 1 1 0 4 2-1
Rood Wit V 2 10 13 4-3
OSS'20 2 1 0 1 3 4-3
Umtas'30 2 0 1 1 1 1-3
TOP 2 0 1110-2
Rhode 2 0 0 2 0 1-4
Internos 2 0 0 2 0 2-7
RKDVC 2 0 0 2 0 1-8
Tweede klasse E: Madese Boys-EBOH
0-0, Unitas-RCS 3-2, Vlissingen-Halste-
ren 3-2, Oosterhout-LONGA 4-3, Zierik-
zee-Dongen 0-1, BSC-SC 't Zand 3-3.
Dongen 2 2 0 0 6 3-0
Oosterhout 2 2 0 0 6 6-4
Unitas 2 2 0 0 6 5-3
Madese Boys 2 1 1 0 4 3-2
RCS 2 10 13 4-4
Vlissingen 2 10 13 4-4
SC 'tZand 2 0 111 5-6
Longa 2 0 1114-5
EBOH 2 0 111 1-2
Zierikzee 2 0 111 1-2
BSC 2 0 1113-5
Halsteren 2 0 0 2 0 3-5
Derde klasse A: Zeelandia Middel
burg-Steen 4-0, Dosko-Roosendaal 0-2,
Moerse Boys-MOC'17 3-0, HVV'24-Meto
3-0, HSC28-SC Gastel 2-0, Steenber-
gen-Goes 1-1.
HW'24 2 2 0 0 6 6-1
Goes 2 1 1 0 4 4-2
Moerse Boys 1 1 0 0 3 3 0
Roosendaal 1 1 0 0 3 2-0
Zeelandia M. 2 10 13 5-3
HSC'28 2 1 0 1 3 3-2
Steen 2 10 13 4-4
Melo 2 10 13 2-4
Steenbergen 2 0 2 0 2 3-3
SC Gastel 2 0 111 2-4
M0CT7 2 0 0 2 0 1-6
Dosko 2 0 2 0 0-6
Vierde klasse A: Koewacht-IJzendijke
3-3, Sluiskil-Corn Boys 4-3, Breskens-
Ria W 2-4, Biervliet-Hulsterloo 1-0, Clin-
ge-Hontenisse 2-1, Axel-Aardenburg
2-1.
Axel
2
2
0
0
6
5-
1
Sluiskil
2
2
0
0
6
6-
4
Clinge
2
1
1
0
4
4-
3
RiaW
1
1
0
0
3
4-
2
Biervliet
1
1
0
0
3
1-
0
Breskens
2
1
0
1
3
8-
5
Aardenburg
2
1
0
1
3
5-
4
IJzendijke
2
0
1
1
1
4-
5
Hulsterloo
2
0
1
1
2-
3
Koewacht
2
0
1
1
1
5-
7
Hontenisse
2
0
0
2
0
1-
5
Com Boys
2
0
0
2
0
4-
10
Vierde klasse B: Domburg-Walcheren
2-2, FC Bergen-Divo 1-0, Val Aan-De
Noormannen 2-0, Zeeland Sport-Grens-
wachters 2-0, Patrijzen-De Schutters
1 -2, Odio-Luctor'88 2-1
Zeeland Sport 2 2 0 0 6 8-4
Val Aan 2 2 0 0 6 4-1
Walcheren 2 1 1 0 4 4-2
De Schutters 2 1 1 0 4 3-2
Odio 2 1 1 0 4 3-2
Luctor'88 2 1 0 1 3 4-3
Grenswachters 2 10 13 1-2
FC Bergen 2 10 13 1-2
Domburg 2 0 1113-5
Divo 2 0 0 2 0 1-3
Patrijzen 2 0 0 2 0 1 -3
Noormannen 2 0 0 2 0 4-8
Vijfde klasse A: Vogelwaarde-Hoofd
plaat 1-2, Kwadendamme-SDO'63 5-2,
Sluis-Oostburg 1-3, Volharding-Schoon-
dijke 1-3, Philippine-Groede >1-,
Kwadend 2 - 4 Volharding 2 3
Schoondijke 2 - 4 Philippine 2 - 2
Groede 2 4 Sluis 1 - 0
Hoofdplaat 2 - 4 Vogelwaarde 2 - 0
Graauw 1 - 3 SDO'63 2 - 0
Oostburg 2 -3
Vijfde klasse B: Ouwerkerk-Kaaise
Boys 4-3, Dreischor-Hansweertse Boys
2-1. Renesse -Nieuw Borgvliet 2-1. Rim-
boe-Vivoo 1-3, Robur-Jong Ambon 0-4,
WVV'67-Lewedorpse Boys 3-3.
Jong Ambon 2 - 6 Renesse 2 - 3
Vivoo 2 - 6 Ouwerkerk 2 - 3
Dreischor 2- 6 WW'67 2 - 1
Lewed Boys 2 - 4 Kaaise Boys 2 - 0
Nw. Borgvliet 2 - 3 Rimboe 2 - 0
Hansw.Boys 2 - 3 Robur 2 - 0
Vijfde klasse C: Cluzona-Achtmaal
2-2, SC Kruisland-Lepelstraatse Boys
1-4, FC Moerstraten-SC Welberg 3-0, De-
vo-NVS gestaakt bij 1-2, Dioz-Schijf 2-3,
Vosmeer-NSV3-7.
Lepelstr. Boys 2 - 6 Achtmaal 1 - 1
Schijf 2 - 6 Cluzona 2 - 1
NSV 2 - 6 NVS 1-0
Devo 1 - 3 SC Kruisland 1 - 0
Dioz 2- 3 SC Welberg 2- 0
Moerstraten 2 - 3 Vosmeer 2 - 0
Eerste klasse: Vlissingen 2-Halsteren
3 1-2, Papendrecht 2-Zierikzee 2 2-1,
Unitas'30 2-HVV24 2 1-3, Moerse Boys
2-lnternos 2 3-1, BSC 2-RCD 2 0-2, Noad
2-Jeka 2 afg.
HW'24 2 2- 6 Noad 2 1- 1
RCD 2 2-6 Internos 2 2-1
Papendr. 2 2-4 Zierikzee 2 2-1
Halsteren 3 1-3 Vlissingen 2 2-0
Jeka2 1 - 3 BSC 2 2- 0
Moerse B. 2 1-3 Umtas'30 2 2-0
Tweede klasse 201: Dosko 2-Terneu-
zen 2 1-0, RCS 2-MOC17 2 5-0, Zeelan
dia Middelburg 2-Zundert 2 5-3, HVV'24
3-Terheijden 2 2-2, SC Gastel 2-Goes 2
1-2, Steen 2-Alliance 2 2-6.
Goes 2 2- 6 Alliance 2 2- 3
RCS 2 2- 6 SC Gastel 2 2- 3
Dosko 2 1- 3 HW'24 3 2 - 1
Zeelandia M 2 2- 3 Terheijden2 2- 1
Steen 2 2-3 Zundert 2 1-0
MOC'17 2 2 - 3 Terneuzen 2 2- 0
Tweede klasse 202: TSC 2-Dubbel-
dam 2 0-1, Hardinxveld 2-Bavel 2 1-0,
Jeka 4-IFC 2 3-1, RKTVV 2-Veerse Boys
2 0-0, Oosterhout 2-Gilze 2 2-1, Zeelan
dia Middelburg 3-SC 't Zand 2 5-2.
Jeka 4 2- 6 Oosterhout 2 2- 3
Dubbeldam2 2- 4 TSC2 2-3
Hardinxveld 2 2-4 Veerse Boys 2 2-1
RKTW2 2 - 4 IFC2 1 - 0
Zeelandia M 3 1-3 Gilze 2 2-0
Bavel2 2- 3 SC'tZand2 2- 0
Derde klasse: Patrijzen 2-RCS 3 4-0,
Breskens 2-HVV24 4 0-3, Clinge 2-Hon-
tenisse 2 1-1, Domburg 2-Luctor'88 2
0-0. Oostburg 2-Walcheren 2 0-4, Noor
mannen 2-IJzendijke 2 2-4.
HW'24 4 2 - 6 Luctor '88 2 1 - 1
Walcheren 2 2-6 Breskens 2 2-1
IJzendijke 2 2-4 Clinge 2 2-1
RCS 3 2-3 Domburg 2 2-1
Patrijzen 2 2-3 Oostburg 2 2-1
Hontenisse 2 2-2 Noorman, 2 1-0
i
Eerste klasse: Smerdiek-Wartburgia 2
1-2, Ter Leede 2-RCL 1-2, Reiger Boys-
Stedoco 2 2-0, Rijsoord-Muiden 4-2, Bui-
tenveldert 2-Rijnvogels 0-6, Jodan
Boys-Oostkapelle 0-3.
Rijsoord 2- 6 Reiger Boys 2- 3
Oostkapelle 2 - 6 Wartburgia 2 - 3
RCL 2 - 6 Jodan Boys 2 - 3
Rijnvogels 2 - 3 Smerdiek 2 - 0
Muiden 2 - 3 Stedoco 2 2-0
Ter Leede 2 2-3 Buitenveld. 2 2-0
Derde klasse: Tricht-WIK 2-0, Peur-
sum-Papendrecht 1-7, Everstein-Stedo-
co 3 1-3, GJS-Zierikzee 3-0, Wieldrecht-
Kerkwijk 1-1.
Tricht 2 - 6 Everstein 2 - 1
Papendrecht 2 - 4 Kerkwijk 2 - 1
GJS 2 - 4 Meeuwen 0 - 0
Stedoco 3 2-4 Oostkapelle 2 1-0
Wieldrecht 2 - 4 Peursum 1 - 0
WIK 2-3 Zierikzee 2- 0
SCHLADMING - De Nederlandse mountainbiker Bart Brentjens
is gisteren in het Oostenrijkse Schladming in de laatste wedstrijd
voor de wereldbeker op de twaalfde plaats geëindigd. In de eind
stand van de wereldbeker werd de veteraan vierde.
Goesenaar Ruud Rentmeester speelde een bijrol in Schladming.
Hij finishte als honderdste. Christian Sauser won de wedstrijd.
De eindzege in de wereldbeker ging naar wereldkampioen Julien
Absalon uit Frankrijk.
Bij de vrouwen pakte de Noorse Gunn-Rita Dahle de zege in het
eindklassement. Marie-Helene Premont uit Canada won gisteren
de wedstrijd, voor wereldkampioene Dahle.
Foto Heinz-Peter Bader
Stuttgart (Dui). World Athletics Fi
nal. Mannen, 800m: 2. Som (Ned)
1 47,10. Kogel: 3. Smith (Nedl 20,74.
Interlaken (Zwi). Jungfraumara-
thon, 42 km. Mannen, H20: 438. Fred
van Es (Domburg) 5.54.52. H55: 103.
Jan Bostelaar (Westkapelle) 5.30.42.
187. Lein Lievense (Zoutelande)
6.04.23. H65: 14. Cor Muller (Renesse)
5.20.46. Vrouwen, D40: 139. Sandra
Priemis (Renesse) 6.07.30. D50: 57. Le-
nie Lievense (Zoutelande) 6.04.22.
Oostburg. Ir. Knaap Pupillencompe-
titie. Jongens A2, meerkamp (60m,
hoog, kogel): 1. Tom van den Berg
(Delta Sport) 1777, 2. Wouter Thomaes
(Wielingen) 1709, 3. Lyam Jones (Schel-
desport) 1630. 1000m: 1, Tim van de
Broeke (Dynamica) 3.22.4, 2, Tom van
den Berg (Delta Sport) 3.32.4, 3. Wouter
Thomaes (Wielingen) 3.34.4. A1 (60m,
hoog, kogel): 1 Joshua de Vries
(Scheldesport) 1451, 2. Coenraas Mari-
nisse (Dynamica) 1434, 3. Tijs Geluk
(Delta Sport) 1415.1000 m: 1. Sven de
Vos (Delta Sport) 3.58.8, 2. Tijs Gelijk
(Delta Sport) 3.38.9, 3. Coenraad Mari-
nisse (Dynamica) 3.48.9. B (40m,
hoog, kogel): 1. Kris de Kreek (Schel
desport) 1373, 2. Finn de Leng (Dynami
ca) 1309,3. Nigel van Waterschoot (RK-
HAV) 1222. 1000m: 1. Franklin van An-
rooy (AV'56) 3.39.2, 2. Tjeerd van de Vel
de (Delta Sport) 3.43.8, 3. Kris de kreek
(Scheldsport) 3.48.1. C (40m, hoog,
bal): 1. Timo Ponnutherai (Dynamica)
998, 2. Floris Huigh Wielingen) 991, 3.
Giel Kouijzer (RKHAV) 946 600m: 1.
Bert Balkenende (AV'56) 2.26.6, 2. Floris
Huigh (Wielingen) 2.27.3, 3. Giel Kouij
zer (RKHAV) 9.46. Meisjes A2, meer
kamp (60m, ver, bal): 1. Meike van
Gastel (Delta Sport) 1621. 2. Alleen
Blommaert (Delta Sport) 1518, 3. Jenni
fer Wouters (RKHAV) 1511. 1000m: 1.
Meike van Gastel (Delta Sport) 3.44.9, 2.
Aileen Blommaert (Delta Sport) 3.51.9,
3. Jennifer Wouters (RKHAV) 4.00.9. A1
(60m, ver, bal): 1. Sanne Nijsse
(AV'56) 1393, 2. Emma van Mourik (Del
ta Sport) 1349, 3. Maud van Liere (Delta
Sport) 1281. 10OOm: 1. Lindy van An-
rooy (AV'56) 3.51.0, 2. Emma van Mou
rik (Delta Sport) 3.55.6, 3. Valerie Volle
man (Scheldesport) 3.58.5. B (40m,
ver, bal): 1. Sarah van der Vliet (Delta
Sport) 1128, 2. Luca Murre (Schelde
sport) 1113, 3 Maureen Sprenkels
(Scheldesport) 1107. 1000 m: 1. Brett
de Mendoca (Delta Sport) 3.56.6, 2.
Maureen Sprenkels (Scheldesport)
3.58.7, 3. Sarah van der Vliet (Delta
Sport) 4.03.7. C (40m, ver, bal): 1. Ca-
ya Murre (Scheldesport) 1033, 2. Sione
Weijers (AV'56) 2.322.2, 3. Laura Elmen-
dorp (Delta Sport) 854. 600m: 1. Caya
Murre (Scheldesport) 2.26.7. 2. Simone
Weijers (AV'56) 2.32.2, 3. Tess de Men
doca (Delta Sport) 2.36.3.
Monza (Ita). Grote Prijs van Italië,
Formule 1. 1 Michael Schumacher
(Dui) Ferrari 53 ronden in 1.14.51,975. 2.
Raikkönen (Fin) McLaren-Mercedes op
8,046, 3. Kubica (Pol) BMW Sauber
26,414; op 2 ronden: o.a. 17. Albers
(Ned) Spyker MF1.
Middelburg. Kruitmolenrit. A-klas
se: 1. R. van deZande (Wissenkerke) 74
strafpunten; 2. J. Terpstra (Vlissingen)
124; 3. N. de Kok (Krabbendijke) 255.
B-klasse: 1. M.H. Eversdijk (Kapelle)
231; 2. R. van Stee (Yerseke) 244; 3. B.
Koens ('s-Heerenhoek; 266 C-klasse:
1. M.J. \eels (Krabbendijke) 196. 2. B.
van den Ent (Vlissingen) 211, 3. W. Olie
(Hellevoetsluis) 237
Hurghada (Egy). Wereldbeker drie
banden. Halve finale: Sanchez (Spa) -
De Bruijn (Ned) 3-2 (0-15 15-9 15-4
12-15 15-13/1,583-1,555), De Backer
(Bel) - Nilsson (Zwe) 3-0 (15-5 15-14
15-14/1,607-1,269). Finale: Sanchez -
De Backer 3-1 (12-15 15-2 15-9
15-13/1.461-1,026)
Bovec (Slv). EK. Mannen, tiende ron
de: Valnerïs (Let) -Podolskij (Dui) 1-1,
Georgjev (Rus) - Baljakin (Ned) 1-1,
Schwarzman (Rus)-Thijssen (Ned) 1-1,
Tsjizjov (Rus) Domtsjev (Lit) 2-0. Eind
stand: 1. Georgjev, Schwarzman, Val-
neris 14, 4. o.a. Thijssen, Baljakin, Tsjiz
jov 13. Vrouwen, tiende ronde: Dani-
lova (Rus) - Tkatsjenko (Oek) 1-1, Hoek
man (Ned) - Doumech (Ned) 2-0, Balta-
si (Oek) - Tansikkoezina (Rus) 1-1, Milsji-
na (Rus) - Ringeliene (Lit) 1-1, Litvinen-
ko (Oek) - Goloebjeva (Let) 0-2. Eind
stand: 1. Tkatsjenko 13. 2. Hoekman
12, 3. o.a. Tansikkoezina, Baltasi, Danilo-
va 11.
's-Gravenpolder. Zeeuws kampioen
schap. Hoofdklasse: L. Wilson-J. de
Leeuw uitgesteld; M. Walraven-P.
Schunselaar 1-1; A. Kousemaker-J. de
Jonge 1-1; W. Koppejan-P. Allaart 0-2;
C. Rijk-D. Kasse 0-2; J. van de Wete-
ringh-M. Rentmeester 0-2 Promotie
klasse: J. Flikweert-N. Roelofsen 0-2; J.
Veerhoek-J. de Wild 2-0; R. Rentmees-
ter-J. van der Hart 2-0; P. Blok-J. van Ak
keren 2-0; R. Dusebout-A. Goudzwaard
1-1; J. van Beeck-A. Slager 2-0 Eerste
klasse: L. van Schagen-D. Boogert 0-2;
J. Koppejan-J. van 't Padje 1-1; M. Bron-
ke-E. Frederiks 1-1; J. de Jonge-P. van
Nes 0-2; J. Houmes-F. Blaas 0-2; D. Wat-
tel-M. Poulisse 2-0 Tweede klasse: J.
Grim-L. Stouten 2-0; N. de Winter-R.
Jongejan 1-1, J Straaijer-W. Flikweert
0-2; J. Poppe-L. Mamed 0-2; W. van Op-
pen-T Wisse 0-2; A Smlt-J Verstraate
en J Sonnevijlle C.van Tongeren uitge-
Orleans (Fra). Vroegste drie meldin
gen per vereniging: 1,4,6. K. Minder-
houd (Koudekerke) 1183/1146/1139
m/m, 2,13,28. G. de Nooijer (Arnemui
den) 1159/1132/1104, 3. H
Mookhoek&Zn (Breskens) 1157, 5,12.
M. de Poorter (Sluis) 1141/1134, 7. B.
Provoost (Biervliet) 1138, 8, J, Touten-
hoofd (Westkapelle) 1137, 9,30. gebr.
Scheele (Terneuzen) 1136/1095, 10. A.
Rammeloo (Philippine) 1135.
Mönchengladbach. WK mannen.
Groep A: Japan - Nieuw-Zeeland 0-1
(0-0), Argentinië - Australië 0-4 (0-3), Pa
kistan - Spanje 2-2 (1-1), Australië - Ja
pan 3-1 (2-1Groep B, Duitsland - Ne
derland 2-2 (O-O): 37. Matthijs Brou
wer 0-1, 42. Reekers 0-2, 48 Christop
her Zeiler 1-2 (sc). 54. Fuerste 2-2.
Groep 8: Zuid-Afrika - India 1-1 (0-1),
Duitsland - Engeland 2-1 (1-1), Zuid-Ko-
rea - Zuid-Afrika 2-2 (1-0).
Axel. Zevende RES-cross. 85 cc: 1
Jordi van de Wiele, Sl. Jansteen 125
cc: 3. Jeffrey van Kempen, Oost-Sou
burg, 4. Sander de Braai; Zaamslag; 17.
Dimitri Dekker, Zandstraat. 250/500
cc: 7. Peter Verplanke, Koewacht Vete
ranen: 5. Rudy Walhout, Zandstraat; 7.
Johan Schelleman, Axel; 9. Ron Doppe-
gieter. Hoofdplaat; 10. Rinus Dekker,
Zandstraat; 11. Johnny Bakker, Koe
wacht; 17. Freddy Willemsen, Hoofd
plaat. Licentiehouders: 1 Dave de
Jonge, Heinkenszand; 3. Roy Gijsel, Hei
kant; 11. Kevin van Houdt, Terneuzen;
12. Pieter Menue, Sluis; 15. Dennis
Schelleman, Luntershoek.
ii'it'.u.m'.Mf—iPMUPF
Sepang (Mal). GP van Maleisië. Mo-
toGP: 1. Rossi (Ita) Yamaha 21 ronden
in 43.07,829 (162,077 km/uur), 2. Capi-
rossi (Ita) Ducati 0,849, 3. Pedrosa (Spa)
Honda 3,863. 250 cc: 1. Lorenzo (Spa)
Aprilia 20 ronden in 43.15,499 (153.903
km/uur), Z Dovizioso (Ita) Honda 5,428,
3. De Angelis (SMa) Aprilia 10,255 125
cc: 1. Bautista (Spa) Aprilia 12 ronden
in 26.52,154 (148,666 km/uur), 2. Kallio
(Fin) KTM 3.577, 3 Faubel (Spa) Aprilia
9,904; uitgevallen: Litjens (Ned) Honda.
Westdorpe. Dressuur Vlakteruiters.
Paarden, Z2: 1. Marlon Savat, Kai-
rouan (Zwinr.) 202; 2. Marjolein van Ker-
hoven, Sampras (Hulst) 200. 2e proef:
1. Marlon Savat, Kairouan, 204; 2. Mar
jolein van Kerkhoven, Sampras, 202.
Z1: 1. Eline Pauwels, Dampey (Hulst)
213; 2. Bianca Kors, Jalisco (Vlakter.)
206; 3. Agnetha Bertou, Vitamine H
(Zwinr.) 205. 2e proef: 1. Bianca Kors,
Jalisco, 202; 2. Romy Boeye, Narco
(Zwinr.) 200; 3. Agnetha Bertou, Vitami
ne H, 196. M2: 1. Mare Mahu, Sharai
(Honter.) 180. 2e proef: 1. Gertie Pau-
wel, Polle, 176. M1: 1. Mariska
Schreurs, Merlijn (Honter.) 183 2e
proef: 1. Mariska Scheurs, Merlijn, 197.
L2: 1. Jorien Muilwijk, Nadia (Vlakter.)
en Kelsey den Exter, Aviv Shakira
(Hulst) 193. 2e proef: 1Kelsey den Ex-
ter, Aviv Shakira, 185. L1: 1. Linda Wil
le. Unique (Oranjer.) 200. 2e proef: 1.
Linda Wille, Unique, 192. Pony's, Z1
cat. D: 1. Carmen Krijgsman, Rye-
thems Nomar (Kleppertjes) 215. 2e
proef: 1Carmen Krijgsman, Reythems
Nomar, 199 M2 cat. E: 1 Janey Ver
munt, Prins Melride V (Hulst) 180. 2e
proef: 1 Janey Vermunt, Prins Melride
V, 182. Ml cat. DE: 1. Janey Vermunt,
Willow. 186. 2e proef: 1. Janey Ver
munt, Willow, 187. M1 cat. BC: 1 Jas-
mien de Koeyer, Figaro (Hulst) 192. 2e
proef: 1. Jasmien de Koeyer, Figaro en
Julie de Baerdemaeker, Scooby-Doe
(Kleppertjes) 197. L2 cat. DE: 1 Yenca
Sips, Eros (Kleppertjes) 195. 2e proef:
1. Julie de Baerdemaeker, Quidam, 191.
L1Cat DE: 1, Yenca Sips, Cigan, 202.
2e proef: 1. Yenca Sips, Cigan, 191, L1
cat. BC: 1Kelly de Koeyer, Nel (Luctor
et Emergo) 172. 2e proef: 1, Kelly de
Koeyer, Nel, 172.
Tweede klasse zuid: Oemoemenoe -
Haaglanden 24-12, Vets - Tovaal 41-12,
Maastricht - RCE/PSV 52-5, Sparta - Obe-
lix 22-0, Tilburg - Rotterdam 3-17. Vrou
wen, B-poule: Oemoemenoe - Water
land 58-17, Castricum - HRC 5-30.
Vriendschappelijk: Oemoemenoe -
Essex 54-5.
Wanzl-Belcrum. D: 1. Thomas Groene-
woud, TTC. E: 1. Wouter de Heide,
ODT. F: 1. Patrick Wagenaar, Wester-
zicht. G: 1. Jimmy Meeuwissen, Breda.
H: 1. Linda van de Velde, TTVÓ. Dub
belspel, B/C-klasse: 1. Jacco
Schoone/Jeroen de Heide, Vice Vers
'51. D: 1. Hilair Bislip/Michel Sperling,
TTC. E: 1 Frans Rijn/Francois Baert, Ef-
fect'71. F: 1. Kees de 8laey/Marcel van
Dorst, Yerseke/ODT. G: 1. Jan de
Haas/Jimmy Meeuwissen, Breda. H: 1.
Dion van Dooren/Miranda de Hooge,
TCO "78/Vice Versa'51 Junioren, jon
gens 1:1. Raymon Joosen, Tanaka. 2:
1. Teun Snapper, Tanaka 3: 1. Toon
van Bokstel, Breda. 4: 1. Dennis Over-
beeke, Hotak. 5: 1 Martijn Stouten,
Scaldina. Junioren/Kadetten AB: 1.
Emiel de Rijke, TTC. Junioren C: 1.
Niels van der Mark, TTC. D: 1. Roy van
•Zundert, Breda. Kadetten C: 1. Miquel
de Witte, TTC. D: 1. Leonard Wielema-
ker, Westerzicht. Pupillen C: 1, Herbert
Keijman, Kapelle. D: 1Dirk Geuze, Scal
dina. Welpen D: 1. Joey Melio, Oude-
lande. Meisjes 1:1. Dianne Overbeeke,
Hotak'68. 2: 1. Cassandra v.d, Meulen,
Hotak'68. 3: 1. Maaike Molders, RDT.
Junioren BCD: 1. Stefanie van Gene
gen, Hotak'68. Kadetten AB: 1 Nikki
Snapper, Tanaka CD: 1. Daphne Naes-
sens, RDT. Pupillen CD: 1. Nadine
Mijnsbergen, Arnemuiden. Welpen D:
1. Renée Vos, Breda.
New York (VSt). US Open. Mannen,
halve finales: Federer (Zwi/1) - Davl-
denko (Rus/7) 6-1 7-5 6-4, Roddick
(VSt/9) - Joezjni (Rus) 6-7 6-0 7-6 6-3.
Vrouwen, halve finales: Henin-Hard-
enne (Bel/2) - Jankovic (Ser/19) 4-6 6-4
6-0, Sjarapova (Rus/3) - Mauresmo
(Fra/16-0 4-6 6-0 Mannendubbel, hal
ve finales: Bjorkman/Mirnii (Zwe/
WRu/2) - Fisher/Phillips (Aus/VSt) 6-1
6-4, Damm/Paes (Tsj/lna/6) - Hanley/UI-
lyett (Aus/Zim/4) 6-7 (1) 7-6 (9) 7-5.
Vrouwendubbel, halve finales:
Dechy./Zvonareva (Fra/Rus) - Peschke/
Schiavone (Tsj/lta/6) 6-4 6-1, Safina/Sre-
botnik (Rus/Slv) - Raymond/Stosur
(Vst/Aus/16-4 1-6 6-3. Finale:
Dechy/Svonareva (Fra/Rus) - Safina/
Srebotnik (Rus/Slv/8) 7-6 (5) 7-5. Ge
mengd dubbel, halve finales:
Peschke/Damm (Tsj) - Pratt/Hanley
(Aus) 6-4 6-1, Navratilova/Bryan
(VSt/VSt) - Shaug- nessy/Gimelstob
(VSt/VSt) walk over.
Enschede. Kwalificatie WK, tweede
wedstrijd. Mannen, meerkamp: 1.
Van Assche 85,550, 2. Herre Zonderland
83,550, 3. Hardon 80,800, 4. Van Minde
78,650 Hoogste score per onder
deel, vloer: Van Assche 14,450, volti
ge: Van Assche 14,400. Interland: 1.
Roemenië 236,400, 2 Nederland
228,750 Vrouwen, meerkamp: 1. Van
den Berg 56,675, 2 Linders 54,875, 3.
Van de Leur 54,250. Interland: Roeme
nië - Nederland 231.200 - 220,625.
CZSnZ&nSHHHHIlHi
Overgangsklasse B: Fortis-SDO
12-10, Albatros-Antilopen 15-16, SKF-
Tweemaal Zes 17-7, KCC/Van Santen-
GKV/Nettorama 15-10 Stand: 1. SKF
2-4, 2. KCC/Van Santen 2-4, 3. Albatros
2-2, 4. Fortis 2-2, 5. Antilopen 2-2, 6.
GKV/Nettorama 2-2, 7. SDO(K) 2-0, 8.
Tweemaal Zes 2-0. Eerste klasse G:
Swift-Ondo (G) 7-13, Tjoba-Maassluis
17-10, Nieuwerkerk-AII Ready 13-10,
Tempo-Merwede 12-8 Stand: 1. Tjoba
2-4, 2. Nieuwerkerk 2-4, 3. Maassluis
2-2, 4. Ondo (G) 2-2, 5. Tempo 2-2, 6.
Swift 2-2, 7. Merwede 2-0, 8. All Ready
2-0 Tweede klasse G: Kinderdijk-TOP
14-8, Valto-Ondo 7-8, RWA-Vitesse/Ma-
belis 11-11, Ventura Sport-Bolnes 6-10.
Stand: 1. Bolnes 2-4. 2 Ondo 1-2, 3.
Kinderdijk 2-2, 4. Vitesse/Mabelis 2-2, 5.
RWA 1-1, 6. Valto 2-1, 7 Ventura Sport
1-0, 8. TOP 1-0. Derde klasse P: To-
go-Scheldevogels 11-10, Vios-Seolto
10-9, Stormvogels-Good Luck 7-6, Oran
je Zwart-DSO 5-8 Stand: 1. DSO (K)
2-4, 2. Vios 2-3, 3. Stormvogels 2-3, 4.
Togo 2-2, 5. Oranje Zwart 2-2. 6. Schel-
devogels 2-1, 7. Seolto 2-1, 8. Good
Luck 2-0. Vierde klasse M: Zaam-
slag-BKC 11-8, Allas-Luctor 9-11, Blauw
Wit-Zevenbergen 10-7
Belgrado (Joe). EK. Mannen, finale:
Servië - Hongarije 9-8 (2-4 4-1 2-3 1-0),
om 3e plaats: Spanje - Roemenië 10-4,
om 5e plaats: Griekenland - Italië
10-11, om 7e plaats: Kroatië - Duits
land 11-7, om negende plaats: Rus
land-Nederland 15-10 (5-3 3-3 5-0 2-4).
Vrouwen, finale: Rusland - Italië
12-10, om 3e plaats: Hongarije - Span
je 12-11.
4.24, 119. Eltink 5.08, 127. Engels 5.23.
Vijftiende etappe, Motilla del Palan-
cer - Factoria Ford: 1. Förster (Dui)
182 km in 4.24.55, 2. O'Grady (Aus), 3.
Napolitano (Ita). 4. Hushovd (Noo), 5.
Bettim (Ita), 32 Eltink, 70. Gilïng 0.25,
109. Weening 0.33, 116. Boogerd, 154.
Engels 2.32 Algemeen klassement:
1. Valverde 58 48.23, 2. Kasjetsjkin 0.48.
3. Sastre 1.25, 4. Vinokoerov 1.38, 5. Jo
sé Angel Gomez (Spa) 2.23, 31. Eltink
24.13, 32. Boogerd 25.14, 47. Weening
40.03, 137. Giling 1.38.12, 150. Engels
1.48.51.
Karpacz (Pol). Ronde van Polen. Zes
de etappe, Szczawno-Zdroj: 1 Schu
macher (Dui) 162 kilometer in 4.19.39,
2. Wegmann (Dui) 0.02, 3. Evans (Aus)
0.04, 4. Ballan (Ita) 0.06, 35. Posthuma
5.32, 53. De Groot 19,43, 54. De Kort,
113. Van Heeswijk, Opgave: Reus, Tan
kink. Niet gestart: Löwik. Zevende
etappe, Jelenia Gora - Karpacz: 1
Schumacher (Dui) 126 km in 3.17.08, 2.
Nibali (Ita) 0.02, 3. Evans (Aus), 6. Bal
lan (Ita), 44. De Kort 1.50. 49. Van Hees-
wijk 1.53, 60. Posthuma 3.39, 61. De
Groot. Eindklassement: 1 Schuma
cher 31.09.41, 2. Evans 0.18, 3. Ballan
(Ita) 0.31, 30. Posthuma 9.31, 40. Van
Heeswijk 21.42, 43. De Kort 21.53, 78.
De Groot 40.43.
Fourmies (Fra). GP Fourmies. 1. Gil
bert (Bel) 198 km in 4.34.43. 2. Palma
res (Spa) 0.03. 3. Albasini (Zwi), 4. McE-
wen 0.08. 5. Bonnet (Fra), 19. Kroon.
Neurenberg (Dui). Rund um die Nü-
rnberger Altstadt, wereldbeker
vrouwen. 1. Schleicher (Dui) 116 km in
2.52.55, 2. Teutenberg (Dui), 3. Bronzini
(Ita), 7. Spijkerman, 10. Wild. 11. Marke
rink, 16. Wallaard. 17. Mansveld, 26.
Groenveld, 31. Van den Broek, 35. Vos,
56. Ringlever 0.12, 86. Visser 0.17, 92.
Bosman 1.23, 97. Bakker 2.58. Eind
stand wereldbeker: 1. Cooke473 pun
ten, 2. Teutenberg 311, 3. Beutler (Zwi)
244,, 16. Wild 97, 17. Gunnewijk 90, 22.
Melchers-Van Poppel 75, 34. De Goede
45, 36. Spijkerman 42, 42. Visser 32, 46.
Markerink 29. 47. Mansveld 28
Schladming (Oos). Wereldbeker
mountainbike, 6e wedstrijd. Man
nen, cross-country: 1. Sauser (Zwi)
2.00.36, 2. Vogel 0.33, 3. Naf 0.57, 12.
Brentjens 3.45, 32. Van Houts 7.14, 36.
Peters 7.55. Eindklassement WB: 1.
Absalon (Fra) 1205, 2. Sauser 1080, 3.
Hermida 960, 4. Brentjens 800, 36. Pe
ters 186, 57. Van Houts 110. Vrouwen,
cross country: 1. Premont (Can) 33,8
km in 1.46.50, 2. Dahle (Noo) op 0.11, 3.
Kalentijeva (Rus) 3.09, 11. Van
Rooij-Vink (Ned) 6.52, 33. Van Meurs
(Ned) op 2 ronden. Stand WB: 1Dahle
1300 punten, 2. Premont 1105, 3. Spitz
(Dui) 900, 26. Turpijn (Ned) 270, 35. Van
Meurs 194, 49. Elemans 121. 57. Van
Rooij-Vink 90.
Ovezande. Slotkoers TMZ, ama
teurs A: 1. Rein-Jan Elenbaas (Goes).
2 Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), 3
Frangois Franse (Kwadendamme). 4.
Jack van der Horst (Oost-Souburg). 5.
Fonny Kint (Driewegen), 6. Robert Son-
ke (Middelburg), 7 Johnny van der
Klooster (Lewedorp), 8. Jacq Schuit (Ar
nemuiden), 9. Martin de Kok (Tilburg),
10. Kevin Gideonse (Heinkenszand).
Amateurs B: 1. Gert-Jan van Dijke (We
meldinge), 2. Kees Elenbaas (Kloetin
ge), 3. Kees Oranje (Brielle), 4. Rudi Ra-
bout (Heinkenszand), 5. Sjaak Schipper
(Hellevoetsluis) Amateurs 40+: 1.
André Langenberg (Ossendrecht), 2.
Wim Oosse (Middelburg), 3. Christ de
Baat (Hoeven), 4. Jan van Noort
(Roosendaal), 5. Kees Christianen
(Sint-Willebrord) S/P-klasse: 1. Geert
Janssen (Borssele), 2. Jan-Willem van
der Hart (Nieuwdorp), 3. Lars van der
Beek (Huijbergen), 4. Leon Vogelzang
(Heenvliet), 5. Dick van Burg (Baarland)
Kruiningen. Open Zeeuwse kam
pioenschappen. Senioren, enkel
spel. Klasse B: 1 Dennis van Boven,
Arnemuiden. C: 1. Tommy Gimbrere,
Brussel (Bel). Parijs-Brussel. 1. McE-
wen (Aus) 219 km in 5.30.39, 2. Boonen
(Bel), 3. De Jongh (Ned), 21. Langeveld,
30. Rooijakkers.
Almussafes (Spa). Ronde van Span
je, ProTour. Veertiende etappe,
Cuenca - Cuenca: 1 Millar (GBr) 33,2
km in 40.54, 2. Cancellara (Zwi), 3. Vino
koerov (Kaz) 0.05, 4. Valverde (Spa)
0.13, 5. Kasjetsjkin (Kaz) 0.26, 44 Boo
gerd 2.58, 90. Weening 4.18, 92. Giling
Roermond. Open waterwedstrijden
RZ. Prestaties Zeeuwse deelne
mers. Mannen. 500m school, jun. 1
en 2: 1. S. Edenburg (LUC) 7.58.97; 16.
R. Breel (STV) 9.44.18 Jun. 3 en 4: 1
N. Tramper (BEV) 7.56,96 250m vrij,
min. 3 en jonger: 1. W. Stap (STV)
4.51,11; 3. A. Breel (STV) 5.03,85. 500m
vrij, min. 6 en jonger: 4. T. Tramper
(BEV) 7.47,10; 9. L. Breel (STV) 8.35,87;
11. L. Kort (STV) 8,49,18. 2000m vrij
sen./jeugd: 4. N. de Ridder (BRU)
24.53,05; 10. J. Dellebeke (STV)
26.27,88. 1000m vrij, jun. 1 en 2: 10.
R van Doeselaar (ZCK) 14.40,60; 13. T.
Pel (STV) 16.36,78. 2000m school,
sen./jeugd: 1. N. Tramper 30.08,59.
Vrouwen. 500m school, jun.: 1. J.
Kort (STV) 9.01,20; 2. I. Dingemanse
(STV) 9.01,79; 13. S, Klompe (STV)
9,55,91. 500m vrij, min. 6 en jonger:
11. T. van Dorl (STV) 9,10,49. 2000m
vrij, sen./jeugd: 3. C. de Ridder (BRU)
26.37,04; 12. D de Ridder (BRU)
27.01,36; 17. M. van Dort (STV)
28.21,34; 21. S van Waes (ZCK)
29.07,75; 24. A. Pel (STV) 29.30,37; 39.
S. van Doeselaar (ZCK) 32.17,23.
1000m vrij, jun.: 1. J. Stap (STV)
13.37,28; 4. A. Minderhoud (STV)
14.00,28; 6. J. Tramper (BEV) 14.08,93;
7. M. Minneboo (STV) 14,33,62; 9. D.
van Peenen (STV) 14.58,31; 11. S. Klom
pe (STV) 15.07,08; 13. J. Kort (STV)
15.21,84; 22. I. Dingemanse (STV)
16.29,74 2000m school, senJjeugd:
10. E. Nijskens (ZCK) 35.50,73.
id.-id.nuktu
Willem II - PSV 1-3 (1-3). 7 Messoudi
1-0, 14. Mendez 1-1, 21. Mendez 1-2, 45.
Farfan 1-3 (strafschop). Scheidsrechter;
Bossen. Toeschouwers: 13.900. Rode
kaart: 45. Kargbo (Willem II) Gele kaart;
Mendez, Afellay (PSV).
Willem II: Peersman; Wau, Kargbo,
Baelum en Valencia; Messoudi (68. Den
Ouden), Assou-Ekotto, Imschoot (46.
Nieuwendaal) en Bobson (46. Van der
Struijk); Redan en El Hamdaoui
PSV: Gomes; Kromkamp, Addo, Salci-
do en Reiziger; Afellay (75. Aissati),
Mendez (64. Culina), Simons en Cocu;
Farfan en Koné
Excelsior - SC Heerenveen 3-1 (1-1).
4. Hansson 0-1, 12. Bruins 1-1 (straf
schop), 72, Bruins 2-1 (strafschop), 82.
Slory 3-1Scheidsrechter; Liesveld, Toe
schouwers: 3135. Rode kaart: 10. Hans
son (Heerenveen). Gele kaart: Grot (Ex
celsior), Prager, Dingsdag (Heeren
veen).
Excelsior: Zwarthoed; Gyan (82. Band-
jar). Van Nieuwstadt, Drost en Zijm;
Bruins (90 Simr), Van Dieren en
Guijo-Velasco; Slory, Grot (63. Dijkhui
zen) en Steur.
SC Heerenveen: Vandenbussche; Zui-
verloon, Hansson, Dingsdag en Drost;
Bosvelt. Pranjic en Prager (78 Tarvajar-
vi); Nilsson (19. Breuer), Friend en Al-
ves.
Ajax - Vitesse 3-0 (2-0). 32. Huntelaar
1-0, 45. Roger 2-0, 55. Huntelaar 3-0.
Scheidsrechter: Temmink. Toeschou
wers: 42.000. Rode kaart: 59. Knol (Vites
se). Gele kaart: Heitinga (Ajax), Sansoni
(Vitesse).
Ajax: Stekelenburg; Ogararu, Heitinga,
Stam (52. Vermaelen) en Emanuelson;
Gabri (71 Perez), Roger en Sneijder;
Rosales, Huntelaar en Babel (79 Ma-
nucharyan).
Vitesse: Wapenaar; Verhaegh (46.
Sprockel), Knol, Sansoni en Blondelle;
Hersi (46. Rojer), Van der Schaaf, Jans
sen en Due; Junker (62. De Meersman)
en Lazovic.
Sparta - Feyenoord 1-4 (1-2). 10.
Hofs 0-1, 14, Hofs 0-2, 17. Anastasiou
1-2 (strafschop), 85
Lucius 1-3 (strafschop), 88. Boussaboun
1-4. Scheidsrechter: Haverkort. Toe
schouwers: 10.500. Rode kaart: 61. Guri-
de (2x geel). Gele kaart: Schenkel
(Sparta), Buijs, Drenthe, Charisteas,
Boussaboun (Feyenoord).
Sparta: Ponk; De Roover, Gudde,
Schenkel en Polak; Rose (77. Kaita),
Obodai, Medunjamn en Van Dijk (61.
Bouaouzan); Oost en Anastasiou.
Feyenoord: Timmer; Tiendalli (68. Sai-
di), Bahia. Greene en Drenthe; Buijs,
Hofs (70. Pardo), Lucius en De Guzman;
Charisteas en Huysegems (62. Boussa
boun).
NEC - AZ 0-2 (0-1). 31 Arveladze 0-1,
80. Schaars 0-2. Scheidsrechter: Kui
pers. Toeschouwers: 11 800. Gele kaart:
Denneboom (NEC), Steinsson (AZ).
NEC: Babos; Nalbantoglu (61. Eagles),
Wisgerhof, Olsson en El-Akchaoui; Ol
iën, Barreto en Snoyl; Denneboom, Hol
man en Niedzielan.
AZ: Didulica; Jaliens, Luirink, Opdam
en De Cler (46. Steinsson/71. Mendes
da Silva); Meerdink, De Zeeuw, Cziom-
mer en Schaars; Arveladze (80. Dembe-
le) en Koevermans.
FC Groningen - Heracles Almelo 2-1
(0-1). 1. Kruiswijk 0-1 (eigen doel), 61,
Van de Laak 1-1, 69. Levchenko 2-1.
BUITENLANDS VOETBAL
BELGIE
Moeskroen - Anderlecht 1-1, Z-Ware-
gem - Cercle B 1-2, Lierse - Standard L
1-3, Westerlo - St.Truiden 1-0, Brugge -
Bergen. 0-0, Charleroi - Roeselare 2-1,
FCBrussels - Germinal B 1-2, RC Genk -
Gent 3-1.
Stand: RC Genk 5-13, Anderlecht 5-13,
Westerlo 5-10, Charleroi 5-10, FCBrus
sels 5-10. Germinal B 5-9, Moeskroen
5-8, Brugge 5-7, Lokeren 4-6, Standard
L 5-5, Bergen 5-5, Roeselare 5-5, Cercle
B 5-4, St Truiden 5-4, Z-Waregem 5-4.
Gent 5-4, Beveren 4-3, Lierse 5-1.
DUITSLAND
DFB Pokal, eerste ronde: Dynamo
Dresden - Hannover 96 2-3, Hansa Ros
tock 2 - Schalke 04 1-9, TSG Thannhau-
sen - Borus.Dortmund 0-3, BV Cloppen-
burg 1 FC Nürnberg 0-1, Rot-Weiss Es
sen - Energie Cottbus 1-0, Stutt.Kickers
- Hamburger SV 4-3 (na verlenging),
TuS Koblenz - B.L'kusen 2-2 (B.L'kusen
wint na strafschoppen), FK Pirmasens -
Werder Bremen 1-1 (FK Pirmasens wint
na strafschoppen), SF Siegen -
Eint.Frankfurt 0-2, FC Homburg 08 - VfL
Bochum 1-2, Aleman.Aachen 2 - VfB
Stuttgart 0-4, FC St.Pauli - Bay.Mün-
chen 1-2 (na verlenging), SV Rossbach -
Bor.M'gladbach 1-4, FC Bremerhaven -
VfL Wolfsburg 1-3, SC Pfullendorf - Ar-
minia Bieleld 2-1, Chemnitzer FC - Ale
man.Aachen 0-2, Saarbrucken - FSV
Mainz 05 1-0, SV Darmstadt 98 - Hertha
BSC 0-1 (na verlenging). Winnaars naar
tweede ronde.
ENGELAND
Everton - Liverpool 3-0. Arsenal - Midd-
lesb. 1-1, Bolton - Watford FC 1-0, Chel
sea - Charlton 2-1, Newcastle - Fulham
1-2. Portsmouth - Wigan Athl 1-0,
Sheffield - Blackburn 0-0, Man.United
Tottenham 1-0, West Ham - Aston V.
1-1.
Stand: Man.United 4-12, Portsmouth
4-10, Everton 4-10, Chelsea 4-9, Aston
V. 4-8, Bolton 4-7, Fulham 4-7, West
Ham 4-5, Liverpool 3-4, Man. City 3-4,
Middlesb. 4-4, Reading FC 3-3, Wigan
Athl 3-3, Newcastle 3-3, Tottenham 4-3,
Charlton 4-3, Arsenal 3-2, Sheffield 4-2,
Blackburn 4-2, Watford FC 4-1.
FRANKRIJK
Bordeaux - Nice 3-2, Auxerre - Monaco
2-1, Le Mans - Lorient 1-1, Lens - Valen-
cienn 3-0, Lyon -Troyes 2-0, Nantes - Lil
le 1-1, Rennes - Sochaux 2-1, Sedan -
St.Etienne 2-2, Toulouse - Nancy 2-2.
Stand: Lyon 5-13, Marseille 4-10, Lille
5-10, Nancy 5-10, St.Etienne 5-10, Bor
deaux 5-9, Lorient 5-8, Sochaux 5-8, Le
Mans 5-8. Toulouse 5-8, Lens 5-7, Valen-
cienn 5-5, Auxerre 5-5, Paris SG 4-4. Mo
naco 5-4, Rennes 5-4, Sedan 5-3, Nan
tes 5-3, Troyes 5-2, Nice 5-1
Scheidsrechter: Nijhuis Toe^u
19.875. Gele kaart: Salmon V'jl
(FC Groningen), Everton Srj:.-
nar (Heracles).
FC Groningen: Roorda; Sib
ren), Sankoh. Kruiswijk én V-
den; Van de Laak (82. Cotna'L
gren, Lovre (46. Levchenko)^1
us; Salmon en Nevland
Heracles: Pieckenhagen ec<- -
kye en Klavan; Bridji (65. D=V
Biseswar, Schilder, Maas en 7
Everion en Quansah.
FC Utrecht - RKC Waa|wii
(5-0). 15. Fortune 1-0, 20 2
29. Cornelisse 3-0, 41 Kopiellj'-'i
Cornelisse 5-0. Scheidsrechler.Vm
kei. Toeschouwers: 18.200
FC Utrecht: Vorm; Cornelisse [i„
Broerse en Van Buuren (58 p,;
Van Dijk, Caluwe en SonieisT,,
Gun (79. Rossini), Fortune en fo,
(79. Douglas).
RKC Waalwijk: Van Dijk; Mutei
Ier, Teixeira (17. Bakens) en Van
veld; Van Diemen, Reuserenlifa
Remacle (46. Ikedia), Janssen 145
de Haar) en Van der Velden
AZ
Ajax
Groningen
Roda JC
Heerenveen
PSV
FC Utrecht
Heracles
Excelsior
Feyenoord
FC Twente
Vitesse
NAC
Willem II
Spana
NEC
RKC
ADO Den Haag
3 0
Programma, 15-09: RKC VVaaVi
ADO Den Haag, 16-09: Excelsior
lem II, Heracles Almelo - UtrecH.V.'s
se - NAC Breda; 17-09: PSV 'f,
noord, Roda JC - Ajax, Heerw.r*
NEC, Sparta - Groningen, AZ
Eerste divisie, 15-09: C;-;.
Leeuwarden - Graafschap, Omb:-.
AGOW, Emmen - Go Ahead E.^
Stormvogels/Telstar - TOP Ost
recht - Eindhoven, Helmom! Sgg
Veendam, Zwolle - Volendam.
Bosch - MVV, FortunaSittard-Wn
lo, RBC Roosendaal - Haarlem
Eredivisie
Sneijder
Alves
Cziommer
Koevermans
Schaars
Eerste divisie
MacDonald
Powel
Holwijn
Lopes
Ter Heide
Bechan
Chaiat
Van Beukering
Jongsma
AGOW
Graafschao
Stormv,
Dordrecht
AGOW
Den Bosch
Volendam
Zwolle
ITALIË
Roma - Lïvorno 2-0, Fiorentina K
2-3, Atalanta - Ascoli 3-1,Caglian U
nia 0-1, Chievo - Siena 1-2, Messrs
Udinese 1-0, AC Milan - Lazio2-I.Fs-
mo - Reggina 4-3, SampdoriaEi:
1-2.
Stand: Atalanta 1-3. Roma 1-3,M
mo 1-3. Inter 1-3, Empoli 1-3,Sén'
Messina 1-3, Catania 1-3, ParmaK';
rino 0-0, Chievo 1-0, Sampdcru'
Udinese 1-0, Cagliari 1-0, Ascot Hi
vorno 1-0, AC Milan 1-5, LaaoMIV
gina 1-15, Fiorentina 1-19.
PORTUGAL
Nacional - Sporting 0-1, Boavisu
ca 3-0, Ferreira - Marilimo 2-1, Bdrr
*ses - Setubal 3-0.
Stand: Sporting 2-6, Braga 2-6,
nenses 1-3, Naval 1-3, Porto Ufo
sta 2-3, Ferreira 2-3, Maritime2-3,ir
Mar 1-1, Academica 1-1,AvesHSa
bal 2-1, Leiria 1-0, Estrela Am10,5F
ca 1-0, Nacional 2-0.
SCHOTLAND
Aberdeen - Celtic 0-1, Dunferml. j
marnock 3-2, Hearts - St.MInen
Motherwell - Inverness 1-4, Rarer".
Falkirk 4-0, Dundee Utd - Hibernianf:
Stand: Celtic 6-13, Rangers SI
Hearts 6-10, St.Mirren 6-10, Afcde
6-9, Hibernian 6-8, Kilmamoó?
Falkirk 6-7, Inverness 6-6, Dundr.'
6-6. Dunferml. 6-5, Motherwell6:
SPANJE
Barcelona - Osasuna 3-0. At Vs--
Valencia 0-1, Gimnastic- Celts 12®
lorca - Deportivo 0-0, Villarreal-fifl
tivo 0-1, Levante - R. Madrid US»
dad - Sevilla 1-3, Betis - Bilbao34 2
fe - Santander 1-0,
Stand: Sevilla 2-6, Barcelona2-iY
fe 2-6, Valencia 2-6, R. Madnd2-i-<
ortivo 2-4, Recreativo 2-4, Betis 2-3.0
ta 2-3, Gimnastic 2-3, At Madrid-•
Mallorca 2-2, Villarreal 2-1. Sore:
2-1, Bilbao 2-1, Zaragoza 1-0, Esp;~-
1-0, Santander 2-0, Osasuna 2-0,
TURKIJE
Fenerbahce - Antalya 4 2 Kaysei'.
Genclerb. 0-0, Denizlisp. - Galans
1-1, Bursa - Sakaryasp 3-1, Gaziante:
Ankaragucu 2-2, Ankaraspor R«S
2-1, Konyaspor - Sivasspor 2-0,
saspor- Erciyssp. 5-1.
Stand: Fenerbahce 5-12. Mamcasi
5-11, Kayserisp. 5-10, Besiktas49.
sa 5-8, Sakaryasp. 5-8, Konyaspc
Genclerb. 5-8. Galatasar. 5-7, 6a
tep. 5-6, Ankaraspor 5-6, Trabzon
vasspor 5-4, Erciyssp. 5-4, Ank^
5-3. Antalya 5-3, Rizespor5-2.De*-r
5-2
Ruud van Nistelrooij viert één van zijn drie doelpunten ttj?11''
vante UD. Real Madrid won uiteindelijk met 1-4.