Terneuzen zwak in de afwerking HVV'24 in één minuut naar zege Peter van de Linde matchwinnaar Peter Rottier toont klasse in RES-cross thuiszege op Rhode komt pas na strafschop tot stand: 1-0 M pMlyvan der Hooft !'i IBXEUZEN - Na dc °Pzienba- 5.1-overwinning uit te- SHDVC was Ternouzon ook Jj, tweede speeldag van het ,„e seizoen goed voor de „He winst. Op eigen veld werd „liegen liet debuterende Rho- lp, M.1 Hel dank vooral aan Mi- i'Bul. die halverwege de twee- JH (geilt een strafschop verzilver- k M il ju was een overwinning met ({kleinst mogelijke verschil en «as op zich al opvallend, itfc „dat Terneuzen niet alleen reel sterker dan het povere Rho- f was, maar bij vlagen ook li» oortreffelijk combineerde. Al- ka al in het eerste halfuur liii teêerden de Zeeuws-Vlamin- s- B zich zoveel kansen dat een doelpunt slechts een kwestie van tijd leek. Naarmate de tijd echter verstreek liep ook het aantal missers op. Zo troffen Remco van Leeuwen, Hans van Damme en Dwight van Hulle van dichtbij doelman Rob van Vonderen op hun weg naar de openingstreffer, liet Mi ke But enkele mogelijkheden om van afstand raak te schieten liggen en spatte een schot van Jarno Waebeke op de lat uiteen. Het overwicht van Terneuzen in het eerste halfuur was ook zo groot dat een bestuurslid van de tegenpartij zich in de rust af vroeg of Rhode wel bijtijds het veld was opgestapt. De bezoekers, die vijf jaar terug nog in de vijfde klasse uitkwa men, lieten in elk geval een alles behalve grootste indruk na en hadden het verdedigen tot kunst verheven. „Ze hielden constant acht, negen man rond hun eigen strafschopgebied", had trainer Ardian Lekaj gezien. „Als je ge luk hebt en je kunt een doelpunt maken, krijg je een heel andere wedstrijd. Maar scoor je niet, dan wordt het moeilijk." Dreigend Dat bleek ook wel. Na een half uur spelen raakte Terneuzen zijn greep op de tegenstander kwijt en kwamen de bezoekers wat beter in de wedstrijd. Tot veel gevaar voor het doel van Dennis Wondergem leidde dat echter niet. Éénmaal slechts kwam Teun Latijnhouwers drei gend door, maar tot meer bleek Rhode niet in staat. Na de hervatting pakte Terneu zen de draad van het eerste half uur weer op, maar ging ook het missen van kansen onverdroten voort. Wie ook als eindstation fungeerde (of dat nu Mike But was, uitblinker Jarno Waebeke of Darryl Rawidjan), niemand die Terneuzen aan de zo bevrij dende treffer kon helpen. In de 69e minuut schoot scheids rechter Van Nunen de thuisclub ten slotte te hulp. Darryl Rawid jan werd op de rand van het zes tienmetergebied licht geraakt door René Raaymakers. Het was voor de leidsman voldoende om naar de stip te wijzen. „Zelfs achter het doel zeiden ze dat het geen overtreding was", ver woordde de centrale verdediger na afloop zijn frustratie. Straf schop of niet (Van Nunen kón hem geven): Mike But schoot van elf meter onberispelijk raak. De treffer had tot gevolg dat Rhode wat meer uit zijn schulp kroop, maar ook in het restant van de wedstrijd heerste Terneuzen op alle fronten. „We hadden het in de eerste helft al moeten afmaken", vond Ardian Lekaj na afloop, „Maar het be langrijkste is dat we hebben ge wonnen. We hebben nu, na twee wedstrijden, zes punten, dat staat wel". Terneuzen-Rhode 1-0 (0-0). 69. Mi ke But 1-0. Scheidsrechter: P. van Nunen (Middelburg). Gele kaart: Ronald van Gerwen (Rhode). Aan tal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Tim Faassen, Dennis de Kraker, Hans van DammeRem co van Leeuwen (62. Maïk de Wolf), Mike But, Dwight van Hul le, Jarno Waebeke; Darryl Rawid jan (79. Niels Burm), Sinan Coban (77. Mario de Fouw). Gewonden bij grasbaanrace UITHUIZEN - Bij grasbaanra- Uithuizen zijn zaterdaga- iond tien mensen gewond ge pakt nadat de Duitse coureur Enrico Sonnenberg uit de bocht fó «gevlogen. loor het ongeluk vlogen meerde- dranghekken het publiek in. jven mensen die door de hek en werden getroffen zijn naar ra «ziekenhuis gebracht. Ze zijn uniddels allemaal weer thuis, feraces zijn na het ongeval af- elast. De 27-jarige coureur aakie ook gewond. Zijn motor n: ütrd tijdens de finale van de 'klasse geraakt door een deelnemer, waarop hij fyaaeht over het stuur verloor, tl MAC-bestuur heeft van- ig contact gehad met de itoffers uit het publiek, motorclub gaat maatregelen (en om de veiligheid te verbe- j van ongelukken bij Indere grasbaanraces het afgelo- heeft de motorsport- oud de veiligheidszone tussen en het publiek al ver- LGPD Dennis de Kraker zoekt zich een weg door de verdediging van Meto. foto Wim Kooyman ixel rekent met traditie af: zege op Aardenburg 1XEL - Het was een traditie raarmee ze in het Axelse bos liet zo bijster gelukkig wa il tn.Thuiswedstrijden tegen Aar- denburg werden in de loop der jaren zelden gewon- nen. Maar gisteren rekenden de Axelaars af met dat verle- den. Het werd H voor de thuisclub, zij het dat Ie winnende goal pas in blessu retijd viel. hiner Erik Rijckaert stak zijn reugde met weg. „Ik ben trots p de ploeg", zei hij. Zijn colle- ibby de Muynck vond de van Axel te veel van het ede. „De wedstrijd verdiende Hulster debutant komt tegen Meto beter tot voetballen (3-0) Helemaal ongelijk had De Muyn- iruet. Vooral voor rust was "het ploeg die de wedstrijd dic- tede, zeker in de eerste twin- jS minuten. Het betekende ove- fens niet dat de Aardenbur- voor veel doelgevaar zorg- Tegen de verhouding in kwam hel op een voorsprong. Timo fe Brum, één van de smaak makers. schatte een pass van Bart Rijckaert goed in en zette daarmee de thuisclub aan de 'oordelige kant van de score 1-0). Aardenburg kwam vijf minuten ater langszij, toen Axel de za- in verdedigend opzicht te la- oniek opvatte. Het leidde naar Balverlies, naar balbezit voor de jagendeMichiel Leyte en uitein delijk naar een overtreding van doelman Tonny van der Veen. e strafschop werd door Niek van Sprundel tot treffer gepro moveerd. Ia greep de thuisploeg Jt initiatief. Al snel kwamen er nsen. Tot twee keer toe kopte ®?!tf Patrick Vinke naast het j" van Aardenburg. och kroop Axel nog een keer ■oor het oog van de naald. Mar ty van Voren zag een schot via •tiet zat ons niet mee", vond De Muynck. Jelmerde Pooter, die net in het Ptwas gekomen voor Timo de «an, schilderde in blessuretijd vrije trap op het hoofd van pe-ff die gretig raak A«l-Aardenlnirg 2-1 (1-1). 21. Ti- Ziefruin '"O. 27. Niek van '5; (strafschop), 90. Om- f-n „a9'c Scheidsrechter: G. Z„ °den (Papendrecht). Gele BnZi n9el°- Wieme> Bert de 0d>etden Aardenburg), (Axel)- Aantnl toe' muwers- 200. door Aector Dooms HULST - HVV'24 gaat na twee gewonnen wedstrijden aan kop in de derde klasse van het zon dagvoetbal. In een aantrekke lijk duel klopte de thuisclub gis teren Meto met 3-0. „We had den alleen nog wat beter met de kansen moeten omspringen", vond trainer Michel Leonhart. De Hulster ploeg deelde in de vijftigste minuut een gevoelige tik uit. Eerst maakte Jeroen Claessens met een fraai afstands schot 1-0. Kort daarna drong Evert van den Berg door in de Brabantse verdediging en gaf Meto-doelman Marc van Oeve- len met een geplaatste bal het nakijken: 2-0. De aangeslagen Brabanders, die tot dan gelijkwaardig waren aan HW'24, misten de veer kracht om terug in de wedstrijd te komen. Jari Vyane deelde een kwartier in de tweede helft de genadeklap uit. Na goed samen spel met Christophe Praet joeg de behendige spits de bal in de touwen: 3-0. HW verzuimde daarna de score op te voeren. Zo verschenen Claessens en Vyane vrij voor de doelman van Meto. De treffer van Vyane werd afgekeurd we gens buitenspel. De gedreven aanvaller had daarna nog de vierde goal op de schoen, maar de lob werd gepareerd door de keeper. Het zou ook iets te veel van het goede zijn geweest, want Meto toonde aanvallend net zoveel lef als de thuisploeg. Michel Leon hart: „Het niveau van vandaag geeft het verschil met de vierde klasse aan. Nu krijgen we tegen standers die ook willen voetbal len. Toch ben ik niet helemaal te vreden. We hadden scherper in de afronding moeten zijn." Kaarten De HW-trainer was natuurlijk wel blij met de winst. „Ik baal het meest van de drie gele kaar ten, die onnodig waren. We kun nen die tegenslagen wel opvan gen, want de selectie bestaat uit twintig spelers." Leonhart wist zich gisteren in een luxeprobleem, omdat hij over alle spelers kon beschik ken. „Deze jonge groep moet le ren omgaan met het doseren van de krachten. Kieran O'Shea en Jeroen Claessens moeten in het veld een verlengstuk worden, maar dat proces kost tijd." Wat ook opviel, was de fysieke kracht bij HW. „Dat is jaren lang het probleem geweest. En daaraan heb ik met deze groep gewerkt", verzekerde Leonhart. De wedstrijd kende een flitsen de start. In de eerste minuut raakte Vyane de bal net niet goed genoeg om zijn ploeg op een vroege voorsprong te zetten. Een minuut later werd aan de andere kant Meto-aanvaller Yoe- ri van Hooydonk net binnen het strafschopgebied gevloerd. De scheidsrechter legde de bal er buiten. De vrije trap van Dennis de Jong raakte de lat. Daarna golfde het spel wat op en neer, met wisselende kansen, maar voor de rust werd er niet gescoord. In de tweede helft kwamen de Brabanders goed uit de startblokken, maar in de vijf tigste minuut was de wedstrijd met twee HW-doelpunten ge speeld. HW'24-Meto 3-0 (0-0). 50. Jeroen Claessens 1-0, 50. Evert van den Berg 2-0, 60. Jari Vyane 3-0. Scheidsrechter: M. Donkers (Dies- sen). Gele kaart: Kieran O'Shea, Steffen de Weers, Robin Mac Tag- gart (HW'24). Aantal toeschou wers: 350. HVV'24: Tim Siersema; Steffen de Weers, Robin Mac Taggart, Job Ing- hels. Maarten Scheerders; Evert van den Berg, Kieran O' Shea, Jeroen Claessens (70. Davy Ker- stens), Tim Mechelink (60. Ruben van den Hoeven); Christophe Praet, Jari Vyane (75. Kana da Ro sa Bernardo). Jari Vyane (midden), topschutter van HVV'24, was opnieuw trefzeker voor de Hulster ploeg, die na twee wedstrijden nog ongeslagen is. foto Wim Kooyman van onze sportredactie TERNEUZEN - Schoondijke is de competitie in de vijfde klasse goed begonnen. Door een nogal geflatteerde winst bij Volhar ding (3-1) voert de ploeg samen met Kwadendame en Hoofd plaat de ranglijst aan. De derby tussen Sluis en Oost burg eindigde in winst voor Oostburg: 1-3. Peter van de Lin de scoorde de drie treffers voor het winnende elftal. Sluis-Oostburg 1-3. Op slag van rust scoorde Peter van de Linde met een vrije trap 0-1. Na de pauze werd Oostburg beter, al moest het wel tot tien minuten voor het einde wachten voor het 0-2 werd, opnieuw door Van de Linde. Twee minuten later werd het weer spannend toen Robin van Hal uit een strafschop 1-2 liet noteren. In blessuretijd maakte Peter van de Linde met zijn derde van de middag aan al le onzekerheid een einde. Vogelwaarde-Hoofdplaat 1-2. Een gelijkspel was op zijn plaats geweest. In de eerste helft kregen beide teams kan sen. Vogelwaarde wist er daar van één te benutten. Met een fraaie lob scoorde Bas Prinsen 1-0. Naarmate de tweede helft vorderde, nam de druk van Hoofdplaat toe. Dat resulteerde halverwege in 1-1 via Jean-Paul van Hoeve. Toen iedereen zich met een gelijkspel had ver zoend, liet Ruben Thomaes met een fraaie kopbal 1-2 aanteke nen. Philippine-Groede 1-1. Een rom melig duel van twee aan elkaar gewaagde ploegen. Kort voor rust bezorgde Bram Verkruijsse de Groedenaren de leiding. In de tweede helft een feller Philip pine. Die ploeg had nog wel ge luk dat Groede de lat trof en even later van dichtbij over schoot. Maar ook Philippine kreeg kansen. Toch duurde het tot de 85e minuut voordat Tim- my Goossens 1-1 liet noteren. Volharding-Schoondijke 1-3. Volharding kreeg misschien meer kansen, maar de bezoekers waren slagvaardiger. Net voor de pauze opende Jacco Seen de score. Hij liet in de tweede helft ook 0-2 aantekenen. Even keer de de spanning terug toen Wil fred van den Dries voor 1-2 zorg de. Bram Verhage maakte het karwei af voor Schoondijke: 1-3. K\vadendamme-SD0'63 5-2. SDO kwam sterk uit de ope ning. Binnen een kwartier stond het 0-2 door doelpunten van Rob d'Hont en Yusef Keskin. Daarna begon het offensief van de thuisploeg. Dat leidde nog voor de pauze naar 2-2 door doelpunten van Mario Mosiej en Marco Remijn. Na rust ging de thuisploeg op dezelfde voet ver der en liep uit naar 5-2 door tref fers van Marco Remijn, Maartin Smaardijk en Mark Doene. maandag 11 september 2006 z 2,3 Hoek 2 verliest op eigen veld HOEK - De voetballers van Hoek 2 moesten op eigen veld een 1-0-nederlaag incasseren tegen Heerjansdam 2. De Zeeuws-Vlamingen hadden weliswaar de gehele wed strijd een overwicht maar slaagden er ondanks de aanwe zigheid van Sam Usébaert niet in om uit een veelheid aan doelkansen te scoren. Een kwartier voor tijd kreeg Hoek 2 de rekening gepresenteerd. Bij Hoek 2 deed ook de Gha- nees Abdul Senanu mee. Terneuzen Al haalt fors uit ZUNDERT - De A-junioren van Terneuzen gaven de 4-1-thuiszege van vorige week op Oosterhout een passend vervolg De ploeg van trainer Alex Dehulsters won met 10-3 van Moerse Boys. Souffian Dooms was met drie tref fers topscorer. De overige doelpunten kwamen op naam van Engin Cogürcü (tweemaal), Remie de Die, Joris Geel- hoedt, Gianni Kimvidi, Bobby Adriaens en Robin Dek ker. Tern Boys Al herstelt zich TERNEUZEN - De A-junioren van Temeuzense Boys her stelden zich van de 0-2-nedeiiaag van vorige week tegen Zeelandia-Middelburg Al. Op eigen veld werd RCS Al met 4-2 verslagen. Na een 2-0-achterstand deden doelpun ten van Erwin Schoonakker, Ben Ongenae (tweemaal) en Muhammed Kilic deden de balans omslaan. HVV'24 Al begint met verlies OOSTERHOUT - Voor de A-junioren van HW'24 veldiep de eerste wedstrijd slecht. De ploeg van Dennis Sanches verloor met 3-0 van Oosterhout Al. De thuisclub liep voor de rust al weg naar 2-0. Zege voor Terneuzen BI TERNEUZEN - Na de 2-0-nederlaag van vorige week te gen Papendrecht BI bleven de B-junioren van Terneuzen zaterdag op eigen veld tegen Beek Vooruit BI wél aan de goede kant van de score. Na een 2-1-ruststand werd het 3-2. Voor Terneuzen scoorden Cihan Keten (tweemaal) en Jasper Vick. HW verloor ook zijn tweede wedstrijd. Op eigen veld bleek Virtus BI met 2-4 te sterk. Dankzij twee doelpunten van Stijn Anbeek was de ruststand nog 2-2. Terneuzen Cl op schot DORDRECHT - De C-junioren van Terneuzen waren hun tegenstander opnieuw de baas. Werd het vorige week te gen Oranje Wit Cl nog 5-1, dit keer was er een 9-1-over- winning op DFC Cl. Nick Claassen en Meivin Boone scoorden elk driemaal, Marvin Comelis (tweemaal) en Can Kiran maakten de overige doelpunten. Terneuzen Dl zwaar onderuit TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen leden op nieuw een nederlaag met dubbele cijfers. Na de 10-0 van vorige week tegen NAC Breda Dl (uit) werd het dit keer op eigen veld tegen RKC Waalwijk Dl 0-11. door Rinus Verberkmoes AXEL - Met nog drie wedstrij den voor de boeg neemt de span ning in de RES-competitie voor motorcrossers toe. De meeste kampioenen zullen in Axel pas in de tiende en laatste cross be kend worden. Het is nog niet zeker of die tien de wedstrijd ook wordt gereden. Vanwege slecht weer wordt de tiende race een inhaalwedstrijd. De vraag is of die in de Zeeuwse kalender kan worden ingepast. Martin Stroo uit Oost-Souburg werd in de zevende wedstrijd op Smitsschorre de nieuwe leider bij de licentiehouders. Al een tijdje aasde hij op die positie van Michaël Kools uit Sint Wil- lebrord. De Brabander liet zater dag verstek gaan, waardoor Stroo aan een vierde plaats vol doende had om de leiding over te nemen. De winst in die serie ging naar Dave de Jonge uit Heinkens- zand, na een fel gevecht met Peter Rottier uit Kalken. De Jon ge hield er een best gevoel aan over. „Even dreigde het mis te gaan. In de eerste manche ging ik onderuit, maar ik kon de scha de beperken door achter Rottier te finishen. In de tweede reeks had ik hem te pakken", aldus de crosser uit Heinkenszand. Voor De Jonge is geen rol van be tekenis weggelegd in het klasse ment. De ex-Zuiddorpenaar Rot tier doet wel volop mee. Hij schoof door naar de tweede plaats, die hij moet delen met Jeroen van Rijsselberghe uit Er- pe-Mere. De Heikantenaar Roy Gijsel werd knap derde. In de serie 250/500 cc gaat de slag om de hoofdprijs tussen Jos Kesters uit Opglabbeek en Mart Schildermans uit Opoeteren. Achter die twee toonaangeven de rijders knokte Peter Verplan- ke uit Koewacht voor de vierde plaats. Voor de 39-jarige machi nebankwerker was het zijn bes te klassering in tien jaar compe titie. „Drie keer ben ik zesde gewor den, nu ga ik er alles aan doen om vierde te blijven. Daarvoor moet ik mijn grote concurrent Jacobs uit Meliskerke achter me zien te houden. Vandaag lukte dat net." Winnaar in deze klasse werd Alain Roels uit Wetteren, een ex-Grand prix-coureur die voor al bekendheid kreeg als interna tionaal organisator van trai ningskampen. Mark Boot uit Burg-Haamstede was weer in zijn element. Door motorpech verspeelde hij veel punten, maar zaterdag liet hij zien dat hij over een uitzonder lijk talent beschikt. Op zijn mo tor met 85 cc als krachtbron was hij oppermachtig in de klas se 125 cc, Jacco de Korte uit Me liskerke leidt; deze klasse. Ach ter dit duo nestelde Sander de Braai uit Zaamslag zich op de derde plaats. Bij de oude garde bleef Koen Verburgh aan kop. Rudy Wal- hout uit Zandstraat en Ron Dop- pegieter volgden hem op gepas te afstand op de plaatsen twee en drie. Bij de kleinsten, de 85 cc-moto- ren, zegevierde Jordi van de Wie- Ie uit Sint-Jansteen met over macht. Hij bleef koploper in de ze klasse. Een valpartij kort na de start zorgde voor chaos in de klasse voor licentiehouders. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45