Zaamslag speelt matig tot slecht Korfbalwinst voor Zaamslag in derby Matig veld, toch mooie winnaar De la Ruelle slaat een dubbelslag Cadzand schiet zes keer raak Vrouwen krijgen elftallen niet bezet uitslagen Landau jubilceti met activiteiten Voorsprong tegen De Meeuwen na rust uit handen gegeven (2-2) Dhanis maakt zijn rentree na zware val ASSEN - Drie maanden na zijn zware val in Assen, waarbij hij een rugblessure opliep, maakte motorracer Fausto Dhanis uit Terneu- zen zijn rentree in Assen. In een veld van zestig rij ders werd hij zeventiende. „Ik schoof na een sterke start op naar de achtste plaats, maar kon die door gebrek aan wedstrijdritme niet vasthouden", vertelde hij na afloop. Winnaar werd Danny de Boer uit Temse. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwen- voetbal in Zeeuws Vlaanderen beleefde weer geen gelukkig weekeinde. Van de geplande zes wedstrij den voor de competitie op zater dag en zondag ging er ondanks het mooie weer maar één door. Alleen Zaamslag kwam op ei gen veld aan spelen toe en leed tegen Wolfaartsdijk een vrij kansloze nederlaag: 0-3. In alle andere wedstrijden ging het mis. Aardenburg kwam za terdag niet in actie, omdat Zee land sport te weinig speelsters had. Temeuzen kreeg te horen dat dat ook met OW'67 het ge val was. Bij DES 2-Steen had de thuisclub om uitstel ge vraagd. En FC Moerstraten kwam niet opdagen bij Hulster- loo: ook te weinig speelsters. Tot slot kon ook Clinge geen elf tal op de been brengen om naar Nieuw Borgvliet af te reizen. Zaamslag kon tenminste nog wel in het veld komen, maar had weinig succes. Voor de rust waren er nog de betere kansen voor Jolanda Fontein, Carmen de Brouwer en Karin Schelle- kens. Na de rust sloeg Wolf aartsdijk toe met drie winnen de goals. Michiel Roest van BKC schiet raak voor zijn team in de derby tegen Zaamslag. foto Wim Kooyman door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag en Luctor zijn na twee speel dagen nog ongeslagen en voeren in de vierde klasse de ranglijst aan. Zaamslag won thuis de streekderby tegen BKC Breskens met 11-8, Luctor kwam in Rit- them tegen Atlas met de 11-9-overwin- ning gelukkig weg. Zaamslag-BKC 11-8. In de derby, die lang gelijk op ging, toonde de thuis ploeg aanvallend wat meer dreiging, maar pas kort voor rust wisten Frans Verpoorte en Wilco van de Ree dat in de score uit te drukken: 6-4. Dat tweetal, in het vak goed gesteund door de vrou wen, kon de aanvoer van de medespeel sters ook daarna op waarde schatten. Samen waren ze goed voor zeven tref fers. Dat was voldoende om de ploeg uit Breskens na de pauze op afstand te hou den. Coach Wim Voorneveld mocht daar als excuus de afwezigheid door blessures van Wietse Roest en Sandra de Reu voor aanvoeren. „De score moest nu van te weinig mensen komen", analy seerde Voorneveld. Zijn achttal speelde ook te statisch, waardoor de verdediging van de thuis ploeg amper in de problemen kwam. Van 8-7 ging het via twee strafworpen naar 10-7. Zo ging Zaamslag naar de tweede overwinning van het nieuwe veldseizoen. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte 4, Wilco van de Ree 3, Joris de Bree 2, Marjan Ver- hage en Marco van Reeuwijk 1. Scores BKC: Michiel Roest en Marty de Vil der 3, Marielle Faas 2. Atlas-Luctor 9-11. De gelukkigste ploeg heeft gewonnen, bekende coach Peter Durink van Luctor. Durink doel de daarbij op de slotfase van een wed strijd, waarin twee goed spelende teams elkaar volkomen in evenwicht hielden. De invalbeurt van Paul Tholens bij Luc tor bracht wel wat lengteoverwicht, maar kon niet vertaald worden in de score. Met een 'stip' bij 9-9 in de slotmi nuten voor Atlas zag Durink de bui al hangen. De strafworp werd echter gemist, met een daarop scoorden de bezoekers 9-10. Rustig wachtend op de goede kans maakte Sylvia Trouwborst 9-11. Du rink had gelijk: goed weggekomen. Scores Luctor: Marjolein Durink en Davy Jonker 3, Ferry de Waele 2, Evelien van den Dool, Sylvia Trouwborst en Adrie de Jonge l. maandag 11 september 2006 Sasse biljarters Royal/De Parel ronde verder DONGEN - Het driebanden team van Royal/De Parel uit Sas van Gent heeft de volgende ronde gehaald in de voorronden van de nationale bekercompeti tie. In Dongen werden een krappe winst op Vink's Vaten behaald. De Brabantse derde divisionist bleef in partijpunten gelijk, 4-4 maar moest het afleggen op de setpunten 8-4. Het moest in dit bekerduel bij de Zeeuws-Vlamingen van de jeugd komen. Zowel Mathieu Vlerick als Jens van Dam be haalde een duidelijke 3-0-over- winning. Dirk Vlerick en Eddie van Goethem verloren met 2-1. Van Goethem had een afgetekende overwinning in de hand toen hij na winst in de eerste set in de tweede met 14-10 voor stond. Te genstander Lockamper pakte alsnog de setwinst. Het was de doorbraak naar de zege. In de volgende ronde neemt Royal/De Parel het thuis op te gen aMate Communications uit Heeswijk-Dinther. Vink's Vaten - Royal/De Parel 4-4, (4-8 in sets): M. Hayta- Dirk Vlerick 2-1 (15-14, 8-15, 15-10), gemiddeldes 0.633- 0.650; R. Lockamper-Eddie van Goethem 2-1 (6-15, 15-14, 15-9, 0.537-0.567); A. Vissers-Mathieu Vlerick 0-3 (6-15, 10-15,11-15, 0.329-0.542); J. Sonvillers - Jens van Dam 0-3 (13-15, 7-15, 2-15, 0.360-0.725). door Wim de Vos CADZAND-BAD - „Zo, dat is twee", reageerde Edwin de la Ruelle nadat hij gisteren in een indrukwekkende sprint om de zege Eric Cappon had geklopt in Dwars door de Zwingeul. De loop ging over het strand nabij Cadzand-Bad. De la Ruelle doelde op zijn twee de overwinning van dit weekein de, nadat hij zaterdag in Axel de Bevrijdingsloop op zijn naam had geschreven. De la Ruelle bereidt zich vooral voor op de Singelloop in Breda, die wordt gelopen op de zondag na de Zeeuwse kustmarathon. „Ik doe dus niet mee aan de ma rathon", zei hij. „Voor mij is een halve marathon lang genoeg." Op het zonovergoten strand in Cadzand was het voor de meeste atleten ook al lang genoeg voor wat de afstand van 7500 meter betrof. Ook De la Ruelle had moeilijke momenten. „Ik had nog niet eerder meegedaan. En in het begin moest er behoorlijk worden geklommen." Verrassend Toch kwam De la Ruelle net op tijd in het rritme. Hij moest in de slotfase nog toezien hoe Eric Cappon hem met een kleine hon derd meter voor ging. Op zich was dat verrassend, omdat de Zuidzandenaar nog aan het her stellen is van een achillespees blessure. In het mulle zand leek hij daar geen last meer van te hebben. Cappon moest echter in de laat ste tweehonderd meter De la Ruelle naast zich dulden en ook nog laten passeren. Bij de vrouwen ging de zege naar Addie Dieleman uit Sas van Gent. Vader en zoon Joost en Jesper Raman banen zich een weg door de Zwingeul. foto Wim Kooyman van onze sportredactie GOES - Yerseke en Kruiningen gaan na twee speeldagen samen aan kop in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Cad zand was in de vierde klasse A één van de ploegen die met scherp schoten. Zeven wedstrij den waren goed voor veertig doelpunten. Goes-Cadzand 1-6. Binnen twin tig minuten was de wedstrijd ei genlijk al beslist. Patrick Ver- couteren (twee keer) en Junior van den Acker schoten de Goese zaterdag club al naar een 0-3-achterstand. Vercouteren te kende na een uur ook voor 0-4, Machiel Standaert voor 0-5, waarna de thuisploeg via Virgil de Mesa de eer kon redden. De 1-6 kwam van Marnix Martlé. Wolfaarlsdijk-Spui 3-0: Na ze ven minuten kwam Wolfaarts dijk door Erik de Kok al op voor sprong. Leon Tavenier tekende vlak na rust vanaf elf meter voor 2-0 en net voor tijd maakte Harm Fluijt er iets geflatteerd 3-0 van. Yerscke-ZPR'84 3-0: Yerseke had in de vierde klasse B een makje aan ZPR'84. Adriaan van de Plasse bracht zijn ploeg voor rust aan de leiding. Na de her vatting tekende hij ook voor de tweede goal. De derde kwam van de voet van Ui-vin van Ka len. WIK'57-Kruiningen 0-2:To'a tachtigste minuut kon Ml stand houden. Arno vandefe ge zorgde toen voor 0-1 Tijde de jacht op de gelijkmakerC(Q terde Kruiningen via Stefanfo peneer naar 0-2. IJshockeybond zit na conflict zonder bestuur ZOETERMEER - Het voltiB? bestuur van de NederlandsU? hockey Bond is afgetreden! een brief aan de leden vani bond heeft voorzitter Jan Greef aangekondigd per diw op te stappen als gevolg vantfl vertrouwensbreuk met enkd eredivisieclubs. Die clubs hebben een e:w leidsplan ontwikkeld, dat des:- mende tijd tegen de zin vanbJ bestuur verder wordt uil» werkt. Volgens De Greef is 4 door de clubs ingeslagen wf een heilloze, die niet zal W tot verbetering van de hele site! tie van het Nederlandseijshoci-j ey. Vooral Heerenveen spew in de ogen van De Greef een wt-i velende rol bij het plan. MP I Axel. Bevrijdingsloop. 12,7 kilome ter: 1 E. de la Ruelle, Koewacht, 44.06; 2 D. van de Bogaert, Zwijndrecht, 45.09; 3 F. Warrens, Kloosterzande, 48.41; 4 F. Buhrbach, Hoek, 49.18; 5 P. Vervaet, Sint-Jansteen, 49.22. Eerste (en eni ge) vrouw: I. IJsebaert, Hulst, 52.20. Zeven kilometer: 1 J. Bakker, Axel, 27.20; 2 M. van Goethem, Hulst, 28.50; 3 P. de Sutler, Stekene, 29.07. Vrou wen: 1 C. Zegers, Koewacht, 34.32. Vier kilometer: 1 A. Masson, Gent- brugge, 15.16; 2 R. Moonen, Westdor- pe, 17.21; 3 A. van Goethem, Sint-Gilles Waas, 18.35; Vrouwen: 1 I. van Goethem, Sint-Gilles Waas, 19.52. 500 meter (jeugd): 1 N. van de Velde, Axel, 1.46; 2 K. van de Velde, Axel, 1.50, 3 J. Bakker, Axel, 2.04. Cadzand-Bad. Dwars door de Zwin geul, 7500 meter. Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 30.54, 2. Eric Cappon (Zuidzande) 30.59, 3. Rutger Veerman (Aardenburg) 32.30, 4. Peter van Waes (Aardenburg) 33.33, 5. Valeer Cockheyt (B) 33.55, 6. Michel de Ruys- scher (Breskens) 34.07, 7. Piet Wester- weele (Aardenburg) 34.30, 8. Jan van Hoeve (Oostburg) 34.38, 9. Yves van Kerkhove (B) 35.58, 10. Hans Spaans (Arnhem) 36.18. Vrouwen: I 'A Dieleman (Sas van Gent) 3846.2. tianne Vermorken (Nieuwvliet)ft1-»' Carien Vervaecke (B) 49.44 (1000 meter), jongens: 1. Jesse jwj (Cadzand). Meisjes: 1. Marennemf (Cadzand). Kampioenschap derde klasse d* banden van de Zeeuws-Vlaamsen jartbond in Hoek. 1 Levien Basting (BC Lovenhoek" 10 matchpunten, algemeen gei™ 0,313, hoogste serie 3 carambole-- Sjacco Maas (DOS Hoek) 10-0,2»NJ Peter Ceulemans (ABC Sres 6-0,311-4, 4. Frits van Hecke DJ- 6-0,306-3, 5. Piet Paulusse 4-0,292-4, 6. Ad Bakker ('t Bierwm A- Terneuzen) 4-0,268-5 (hoogste sene,.- Cor van Eek (BW Terneuzen) «.-bA" Eede. Acht van Eede, A/B-categ^ Waod: 1. Dries Echelpoels (BI. Vereecken (Hulst), 3. Kristofvan te (B), 4. Nico de Vrient (B), 5. re>- (Kapelle), 6. Johnny van der (Lewedorp), 7. Filip TimbreurlBU'. bién Hanssens (8). 9- Mat"35'j3 10. Roelof Tolman (Heinkenszanor door Peter van Kouteren AXEL - De Bevrijdingsloop in Axel heeft het als eerste uit een serie van vier trimlopen van Road Running Axel elk jaar moeilijk wat deelnemersaantal betreft. Ook zaterdag was het niet echt druk. Toch kreeg de langste afstand een sterke winnaar. Edwin de la Ruelle uit Koewacht was ruim een minuut sneller dan de Belg' Van de Bogaert. Anton Wattel van Road Run ning Axel had wel een verkla ring voor de matige opkomst bij de Bevrijdingsloop. „We hadden concurrentie van drie trimlopen in België, die deel uitmaken van een criterium waarbij je aan drie van de vijf wedstrijden moet meedoen." Bovendien gaf een aantal atleten er de voor keur aan om zondag de Zwin- geulenloop in Cadzand te lopen. De la Ruelle, Van de Bogaert en Jan-Willem Bakker uit Axel be paalden direct na het startschot het tempo. Het drietal nam te gen de wind in snel afstand van de rest van het deelnemersveld en viel na vijf kilometer uiteen. Bakker vervolgde zijn weg op het parkoers van de zeven kilo meter. De la Ruelle schudde Van de Bogaert vervolgens van zich af. De atleet uit Koewacht is bezig aan een sterk seizoen. Onlangs werd hij in een veld van twintig duizend deelnemers 160e in de twintig kilometer van Brussel. Bovendien presteerde hi] sterk in de halve marathons van Bre da en Roosendaal. Edwin de la Ruelle loopt graag alleen en verzekerde zich in Axel op de langste afstand (12,7 kilometer) in een lange solo on bedreigd van de overwinning. Bij de vrouwen ging de zege op de langste afstand naar Ingrid IJsebaert uit Hulst. De nationa le marathonkampioene in de ca tegorie boven 35 jaar werd ze vende in het overall-klasse- ment. Jan-Willem Bakker liep op de zeven kilometer al snel een ge wonnen race. De voormalige vol leyballer Maarten van Goethem (ex Morres/Hulst) legde bgi op de tweede plaats. - De vier kilometer werd ges» nen door cle Belg MassoÜ ;s van de Velde uit Axel snelste op de vijfhonderd^ voor de jeugd. AXEL - De schaakverenigjJ Landau xiit Axel viert diu( het zestigjarig bestaan, Deva niging is opgericht in mis, j vernoemd naar de oud-Nede lands kampioen Salo Lanfe De schaakclub houdt inheta leumjaar een aantal extra 9$ teiten. Komende zaterdag j! een simultaan waann Zeeuwse en Belgische clubs; kers het opnemen tegen de;r- voudig Nederlands schaaf pioen John van der Wiel. De simultaan wordt gek/a in de bibliotheek van Axd start om 14.00 uur. Het overzicht van de jubiieu^ tiviteiten: j] Zaterdag: simultaan John n der Wiel. Zaterdag 4 november: bedrijf toernooi. Vrijdag 22 december: vierdiii sa van Harn schaak. Vrijdag 12 januari: SGTwri de Axel. Za. 20 januari: Landau-toaa (jeugd). Vrijdag 13 april; SGT 8e rc« Axel. Zaterdag 28 april: Rapid tha toernooi Landauvariant (9rj den Zwitsers). Judogoud opH DEN HAAG - De Nederlai junioren hebben op de Eurof^ judokampioenschappen in li linn drie gouden en twee but zen medailles veroverd. Kitty Bravik (-52 kg), Mictë Diemeer (-57 kg) en JudithJa qx (-78 kg) wonnen goud Lira Bolder pakte brons in de Zwaargewicht Jeffrey van C: clen (+100 kg) haalde ookbnrj door Peter van Kouteren ZAAMSLAG -Zaamslag speel de zaterdag één helft matig en één helft slecht. Het elftal van Dennis de Nooijer ging met een 2-1 voorsprong de rust in, maar moest na de hervatting toestaan dat De Meeuwen het initiatief nam. In de slotfase gaven de Zeeuws-Vlamingen de winst uit handen (2-2). Veel Zeeuwen en Belgen in koers Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - Het feestco mité van Nieuw-Namen houdt tijdens de plaatselijke kermis de jaarlijks wielerwedstrijd. Morgen staat een peloton aan het vertrek van renners die ko men uit het samenwerkingsver band met de WAOD, de Bel gische bond die in Zeeland be hoorlijk voet aan de grond heeft gekregen. Daardoor is ook Nieuw-Namen verzekerd van een aantrekkelijk deelnemers veld. Niet alleen van Belgische eo- reurs maar zeker ook van Zeeuwse renners, die ook de weg naar de wedstrijden van de WAOD hebben gevonden. Wim de Waal won dit jaar al meer dan tien wedstrijden. Ver der waren er zeges voor Eric Ver eecken, Rein-Jan Elenbaas en Johnny van der Klooster. De wedstrijd gaat morgen om 18.00 uur van start. De afstand is 60 kilometer. Op de gelijkmaker van De Meeu wen viel weinig af te dingen. Net als vorig seizoen boekten de bezoekers in Zaamslag hun eer ste winstpunt. Destijds gebeur de dat op fortuinlijke wijze na zes nederlagen op rij. Zaterdag was De Meeuwen in de tweede wedstrijd van het seizoen, die lang alle kanten op kon, de gelij ke van de thuisploeg. Zaamslag voert na twee wed strijden met vier punten de rang lijst in de tweede klasse aan, maar wekte tegen De Meeuwen geen moment de indruk in de loop van het seizoen een rol van betekenis te kunnen spelen. Bei de ploegen leden in de eerste helft in de opbouw veel balver lies en schakelden erg traag om. Daardoor ontstond op het mid denveld een zee aan ruimte. Amid Quadirzava zette De Meeuwen op voorsprong, nadat hij een persoonlijk duel op het middenveld in zijn voordeel had beslist. Zijn inzet werd net vol doende van richting veranderd om doelman Bakker kansloos te laten: 0-1. Gelijkmaker Niet veel later viel de gelijkma ker. De van Kloetinge gekomen Ugur Kahveci draaide zich in het strafschopgebied handig vrij, nadat hij strak was aange speeld: 1-1. Joris Rademakers zette Zaamslag vervolgens op voorsprong. Hij beroerde een mooi aangesneden vrije trap van Randy Lauret met het hoofd: 2-1. De thuisploeg moest na rust het initiatief aan De Meeuwen laten. De bezoekers mikten over en naast het doel van Youri Bakker, raakten de lat en slaagden er met nog een kwartier te spelen niet in om een strafschop te verzilveren. Ar nold Krijger schoot van elf me ter op de paal, maar was met een raak schot van afstand vier minuten voor tijd alsnog de ge vierde man (2-2). Zaamslag-spits Peter Dieleman vond dat zijn ploeg het onheil over zich had afgeroepen. „We hebben in de tweede helft alleen maar achteruit gelopen", zei hij. „We hadden gewoon lekker moe ten blijven voetballen. Toen die penalty er niet in ging, dacht ik nog dat het wel goed zou ko men." Zaamslag moest in de tweede helft ver terug, maar kreeg toch een prima kans. Op zoek Joris Rademakers kreeg halver wege een voorzet op maat van dichtbij niet in het doel van de tegenstander. De spits kopte op het been van doelman De Vries. De Meeuwen, dat geen neder laag verdiende, bleef daarna zelf naarstig op zoek naar de ge lijkmaker. Die viel uiteindelijk kort voor tijd. Zaamslag-De Meeuwen 2-2 (2-1). 19. Amid Quadirzada 0-1, 26. Ugur Kah veci 1-1, 36. Joris Rademakers 2-1, S6. Arnold Krijger 2-2. Scheidsrech ter: G. Daems (Gilze). Gele kaart: Gerben Schram, Jim deJongh (Zaam slag), Ewout Maas, Pieter Roelse, Mi chel Tempelman (De Meeuwen). Aan tal toeschouwers: 100. Zaamslag: Youri Bakker; Jim de Jongh, Gerben Schram, Jean Dooms, Tommy Tissink; Arjan Hamelink, Ugur Kahveci, Randy Lauret (82. Thomas Hennik), Coen Goossen (77. Björn den Hamer); Peter Dieleman (68. Maarten de Groene), Joris Rade makers. tjspopwf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44