Jan Huygens maakt droomstart PZC Terneuzense Boys ervaart realiteit Eerste punten voor Noad'67 en Krabbendijke Hoek laat tegen Sparta Nijkerk 4-2-zegeander gezicht zien z2\ Tweede 0-0 vanAZVV maandag 11 september 2006 «BEUK - De dodeiijk saaie «tian Hoek was op slag ver- op hel kunstgras van Lla Nijkerk (4-2-zege) toon- vernieuwde elftal zater- 4, KI totaal ander gezicht inde derby tegen Kloetin- Cees Houtepen was een U geleden nog uitgemaakt ,»r «n bange 0-0-trainer. in Bijkerk kreeg hij de belonmg vooreen gedurfde tactiek. ik SO-jange Brusselaar Jan Huvgens, die deze zomer is aan- jetrokken om te scoren, speelde tij zijn debuut in de Hoekse kleuren voor goudhaan. Zijn in- ralbeurt na de rust, bij 1-0 ach- Bi deed de wedstrijd kantelen. Tweegoals van de nieuwe schut- II openden het bal na de rust. lelkmet tien man, omdat We- Huygens is een spits voor de zestien NIJKERK - Hoe raakt een spits uil Brussel nou in Hoek ver- reild? Jan Huygens, goed voor mee winnende goals zaterdag inNijkerk, bleef er zelf ook nog al vaag over. nog een club in België, nog een contract voor een jaar. .Mijn manager had Robbie de Moor, de keeper, bij Hoek onder gebracht. En hij vond dat ook wel een club voor mij. Zo ben ik daar terechtgekomen." De Brus selaar heeft zo'n tien jaar in de opéén na hoogste klasse van Bel gië achter de rug. „Ik ben een spits voor de zestien", maakte bij zaterdag duidelijk. Meestal goed voor tussen de tien en twin tig goals in een seizoen. Hij liet bet tegen Sparta Nijkerk gelijk al zien, met een kopbal die in- als een kogel en een re bound van de keeper. Of Hoek weereen spits heeft van het kali- ïo van Oost, zal nog moe ien blijken. „Ik doe altijd mijn lest', zei Huygens bescheiden. GOES - De tweede klasse E in het zaterdagvoetbal kent vijf koplopers. Het kwintet (Zaam- slag, Amemuiden, GPC Vlissin- gen, Dinteloord en Tholense Boys) heeft vier punten uit twee duels. Rillandia is na de 2-0-ne- tegen GPC Vlissingen als enige club nog zonder pun ten. AZW speelde voor de tweede week op rij met 0-0 gelijk; dit maal bij Dinteloord. Bruse Boys-Heinenoord en Zaam- slag-De Meeuwen eindigden eveneens in een gelijkspel. Bij beide duels werd het 2-2. GPC Vlissingen-Rillandia 2-0: Wessel Leyer stond na negen mi nuten op de goede plaats om de rebound van een schot van Ro om de Pagter alsnog tot doel punt te promoveren. De bezoe kersslaagden er daarna nooit in gevaarlijk te worden, maar om dat de thuisploeg verzuimde ver der afstand te nemen bleef het tot zeven minuten voor tijd span nend Lunven Vermeer, die eer der een strafschop miste, maak te na een vlotte aanval aan alle onzekerheid een einde. Tholense Boys-Zwaluwe 1-0: DevanSPS overgekomen Thijs Nijmeijer tekende na veertien minuten voor 1-0. Die voor sprong kon de thuisploeg vervol gens vrij eenvoudig vasthouden I tot het einde. Dinteloord-AZW 0-0: De voor zichtig opererende teams waren aan elkaar gewaagd. Pas in de slotfase leverde iets meer durf nog in een paar kleine kansjes op, maar terecht kreeg geen van heide teams drie punten. Bruse Boys-Heinenoord 2-2: Na ntim een half urn- schoot Marco Ketting van buiten het straf- schopgebied Bruse Boys naar Wn( 1-0-voorsprong. Kort na J*st ™am Heinenoord via San- Baumler op gelijke hoogte, maar in de 71e minuut kwam fse Boys opnieuw op voor drong na een strafschop van ats Willemse. In blessuretijd maakte Jeroen Blom, eveneens mt een strafschop (hands Alex Andeweg), 2-2. Eapelle-Arnemuiden 0-2: Ame- muiden was voor rust veel ster- er'maai' kon slechts één keer p0^en- *n de 18e minuut kopte art van Steveninck een hoek se op van Marvin Meerman bin- neiL ^a de pauze was Kapelle ®instens gelijkwaardig. In de nuut 'egde Marinus Baas ^.overduidelijke buiten- vast. sley de Smet met twee keer geel werd weggestuurd, haalde Hoek in het boeiende slot de eerste winst binnen. Cees Houtepen zag al snel in hoe belangrijk het is om vanaf de start mee bovenin te draaien. En Jan Huygens kon helemaal zijn geluk niet op. „Wat een droomstart in mijn eerste wed strijd in Nederland", zei hij bij het verlaten van het veld. Wat een ander Hoek stond er ook za terdag op het veld. „Het wordt steeds meer een team, dat kon je vandaag zien", vond Arthur van Huizen, de assistent-trainer. „Maar we zijn er nog lang niet", waarschuwde Houtepen voor te veel optimisme. De opvallendste metamorfose in één week was dat er nu opeens wél veel dreiging uitging van de voorhoede en er vanuit de twee de lijn voortdurend spelers voor in opdoken. Ramazan Kesikbas en Ferry Alfons bestookten de tegenstander maar al te vaak met snelle demarrages. Dennis van der Welle bloeide na de rust op, had een belangrijk aandeel in twee van de vier goals en strooide met voorzetten die op maat waren voor opkomende spelers. En Istvan Bakx maakte op links acties die de Spartanen de stuipen op het lijf joegen. Het elftal was ten opzichte van de derby op drie vitale posities gewijzigd. Mamadouba Gueye speelde nu centraal achterin, Jeroen van de Broeke op het middenveld in plaats van Tho mas Ragut en Ramazan Kesik bas net achter de spits, omdat Ferry Alfons was opgeschoven naar de positie waar Wilco de Valk speelde. Kunstgras Het oogde allemaal heel aanval lend, al kwam dat er voor rust nog allerminst uit. Houtepen: „Ik had gekozen voor spelers die zich beter thuisvoelen op kunstgras, dus voor techniek en snelheid." Maar omdat het ren dement voor rust uitbleef, gooi de de trainer er met Huygens nog een aanvaller meer in. Ferry Alfons zakte als diepste spits ver terug, maar vervulde ook die rol met verve. Hoek maakte achterin wat onno dige fouten, waarvan de eerste al na drie minuten met een te- gengoal werd afgestraft. Magel- haes en Dijs mochten vrij op goal schieten, via eerst de paal en tenslotte de voet van Gueye verdween de bal achter Hoek-keeper Robbie de Moor. Zelf was Hoek in die eerste helft amper gevaarlijk, omdat het zich te veel bezondigde aan lo pen met de bal. Kesikbas en Alfons zijn wel moeilijk van de bal te krijgen, maar op het on wennige gras liepen ze zich vaak vast op de verdedigers van de thuisclub. Sparta Nijkerk speelde slimmer, met korte, snel le combinaties in de opbouw. Houtepen gaf later toe: „We wa ren even aangeslagen door die snelle tegengoal en kregen ook geen grip op die ploeg." De om zetting in de rust, met Jan Huy gens als diepste spits, had on middellijk succes. De Belg, die vorige week nog ontbrak door een onwillige hamstring, kopte in de zesde minuut een voorzet van Van der Welle snoeihard en hoog in de netten. En na een kwartier schoot hij Hoek uit een fraaie pass van Bakx en een schot tegen de keeper van Van der Welle ook naar de voor sprong: 1-2. Stip De derde Hoekse treffer kwam vanaf de stip, nadat Sparta-keeper Onland bij het uitschieten een voet had uitge stoken naar de langs lopende Thijs Binnerts. Ferry Alfons te kende voor 1-3. Na een afstands kogel van Raoul Henar, die Hoek nog even deed schrikken (2-3), legde Bakx met een solo en een gerichte schuiver in de laatste minuten de eindstand vast: 2-4. Hoek raakte in die slot fase wel verdediger Wesley de Smet kwijt. Bij een opstootje in het strafschopgebied kregen de Belg en zijn tegenstander Coen Zwollo geel van de scheidsrech ter. Voor De Smet was het zijn tweede kaart, waardoor hij kon vertrekken. Sparta Nijkerk-Hoek 2-4 (1-0). 3. Mamadouba Gueye eigen doel punt) 1-0, 51. Jan Huygens 1-1, 60. Jan Huygens 1-2, 67. Ferry Alfons (penalty) 1-3, 80. Raoul Henar 2-3, 88 Istvan Bakx 2-4. Scheidsrech ter P. Oudijk (Beuningen). Rode kaart (2x geel)' Wesley de Smet (Hoek). Gele kaart: Dennis Heij- Icamp, Sven Onland (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Robbie de MoorWesley de Smet, Mamadouba Gueye, Djamel Buyse (64. Thijs Binnerts), Stefan van Dender (56. Thomas Ragut); Taoufik Ameziane, Ramazan Ke sikbas, Jeroen van de Broeke (46. Jan Huygens); Dennis van der Wel le, Ferry Alfons, Istvan Bakx. door Karei Pleunis TERNEUZEN - Twee wedstrij den ver is Terneuzense Boys in de eerste klasse. Nog nul pun ten en de eerste, zij het voor zichtig aangezette geluiden die duiden op onvrede, zijn hoor baar. „We missen voorin stoot kracht", zuchtte laatste man Ayhan Atmaca. En: „Waarom niet met twee spitsen spelen?", vroeg een geblesseerde Tim Louwiesse zich af na de 2-0-thuisnederlaag tegen Roda Boys. „We dwingen voorin niets af", aldus Jordy Goossen. „Maar volgende week", voor spelde trainer Danny van de Velde, „zal het anders zijn." Daarmee liep de oefenmeester, die vanwege een ontsteking in de enkel op krukken liep, overi gens niet vooruit op systeem en uitslag, maar op de samenstel ling van zijn ploeg. Marco Faas- sen keert tegen LRC zo goed als zeker terug in de spits. Dat zal ten koste gaan van Evert-Jan van Opdorp die za terdag al voor rust de plaats in nam van Tim Louwiesse, die met een zweepslag uitviel. Ook Ryan de Regt zal in Leer dam spelen vanaf de eerste mi nuut. „Ik heb gezegd dat zijn niveau omhoog moest toen hij van AZW kwam. Hij werkt hard op de training, hij zat van daag al dicht tegen een basis plaats aan." Die kreeg hij nog niet. Met enkele knappe indivi duele acties speelde De Regt zich als invaller echter van de reservebank af. Aan de oefenmeester de keuze wie sneuvelt. De opties zijn Oostdijk, Buijsse of Hoogestee- ger. Zeker Oostdijk liet geen beste indruk achter. Hij speel de te ver af van aanvankelijk Ryan de Regt (rechts) viel zaterdag sterk in tegen Roda Boys en stelde daarmee zijn kandidatuur voor een basisplaats komende zaterdag tegen LRC. foto Wim Kooyman Louwiesse en later Van Op- dorp. Daardoor liep het eerste uur vrijwel elke aanval simpel dood in de niet eens zo sterke laatste lijn van de bezoekers. Van de Velde hoopt zaterdag ook op Kees Duitemeijer, maar de beroepsmilitair hield nog een slag om de arm. Hij laat zijn rentree afhangen van wat de komende trainingen bren gen. Op papier gaat die terug keer van Duitemeijer ten koste van de jeugdige Dennis van den Broeke. De trainer zou ech ter ook Robert Bezemer of een niet overtuigende Ayhan Atma ca uit de opstelling kunnen schrappen. Kennismaken In elk geval maakte de ploeg za terdag écht kennis met het ni veau van de eerste klasse. Een week geleden tegen Meerkerk kon het optreden van falende arbiter Lindhout uit Goes nog als verzachtende omstandig heid voor de nederlaag (1-2) worden aangevoerd. Boven dien werd Terneuzense Boys toen niet weggespeeld. Zater dag waren die argumenten niet van toepassing. Met een uitste kende Cees Toorenaar als leids man viel de arbitrage niets te verwijten. En Roda Boys... Het elftal uit het 1800 zielen tellen de Aalst uit de Bommeler- waard was domweg een forse maat te groot voor de thuisclub. De bezoekers waren, positio neel gezien, veruit superieur. Het enige waarin Terneuzense Boys de bezoekers had kunnen aftroeven, was effectiviteit. Daaraan refereerde Van de Vel de na afloop terecht en begrij pelijk. Want Roda Boys had wel erg veel tijd nodig om het verschil in kwaliteit uiteinde lijk ook op het scorebord te zet ten. „Wij hebben, zeker in de tweede helft, ook onze kansjes gekregen", aldus de Terneuzen se oefenmeester. „Toen ging het ook allemaal wat beter. Als je één zo'n mogelijkheid benut, pak je een punt." Dat klopte. Het was de fase waarin vooral De Regt met en kele acties voor verwarring zorgde en Buijsse achter spits Van Opdorp aanzienlijk beter rendeerde dan als rechterspits. Hoogesteeger, Van Hecke kre gen kansen. De gelijkmaker had zomaar kunnen vallen. Dat was ook de grote vrees van trainer Frans van Dijk (Roda Boys). „Ik was al blij dat we nog voor rust op 1-0 kwamen, maar het had toen met 3-0 of 4-0 al lang beslist moeten zijn. Dat is het manco van deze ploeg. Gelukkig viel dan toch die tweede van Van der Meij- den. Dat bespaarde deze jonge ploeg een hectische slotfase." Terneuzense Boys-Roda Boys 0-2 (0-1). 44. Sebastiaan van Duel 0-1, 86. Mark van der Meijden 0-2. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Goes). Gele kaart: Matti Buijsse (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 300. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer, Ayhan Atmaca, Dennis van den Broeke, Jordy Goossen (77. David de Haan); Marco Bolleman, Anrico van Hecke, Ruud Hoogesteeger; Matti Buijsse, Tim Louwiesse (31. Evert-Jan van Opdorp), Arjen Oostdijk (69. Ryan de Regt). Verwarring rond kaart De Smet NIJKERK - Kreeg hij nou terecht rood, of eigenlijk geel, of werd hij zelfs voor de verkeerde speler aangezien? Wesley de Smet stond er zelf in de tweede helft van de wedstrijd Sparta Nijkerk-Hoek bij te kijken alsof het don derde in Keulen. Scheidsrechter P. Oudijk uit Beuningen liep na een opstootje in het strafschopgebied naar zijn as sistent-scheidsrechter, omdat hij zelf kennelijk niets had gezien. Hij hoorde het relaas aan en trok twee gele kaar ten. Totdat hij zich realiseerde dat De Smet al geel had ge kregen. En dus haalde hij ook nog eens rood uit zijn borst- zakje. Toen hij de verbazing bij De Smet zag, begon hij te twijfelen. Hij liep nog eens naar zijn grensrechter, maar bleef even later bij zijn beslissing: rood voor De Smet. Taoufik Ameziane ging om uitleg vragen. „De man wist het zelf ook niet zo goed meer", zei Ameziane na afloop. „Eerst gaf hij direct rood, dan weer geel, toen was het twee keer geel, dus ook rood." „En eigenlijk kreeg Wesley een elleboog, zelf heeft hij niets gedaan", maakte trainer Cees Houtepen de verwarring nog iets groter. Eerste driepunter Vlissingen VLISSINGEN - Dat het niet direct de schoonheidsprijs verdiende, deerde vrijwel niemand bij Vlissingen. De eer ste seizoenzege was binnen; en dat telde. Op eigen veld werd Halsteren met 3-2 verslagen. Ondanks een groot aan-' tal afwezigen leidde Vlissingen vlak na rust al met 3-0. Mervin Niemantsverdriet, Mark Minderhoud en invaller Chiel Maranus waren de doelpuntenmakers. Na een uur werd het 3-1 en vlak voor tijd 3-2. Viissingen-Halsteren 3-2 (2-0). 18. Mervin Niemantsverdriet 1-0, 19. Mark Minderhoud 2-0, 48. Chiel Maranus 3-0, 58. Roald Wil brink 3-1, 89. Raymond Haast 3-2. Scheidsrechter: M. Poots (Ze venbergen). Gele kaart: Sjaak Goedegebuure (Vlissingen). Defensieve fouten nekken RCS GORINCHEM - Een onnodige nederlaag. Zo bestempelde trainer AJexander van Keulen het verlies van zijn RCS gis teren bij Unitas. Verdedigende fouten aan Zeeuwse kant zorgden ervoor dat de Gorinchemse thuisploeg met 3-2 won. Al gingen ook de Souburgse aanvallers niet vrijuit. Zij hadden het duel bij een 2-1-voorsprong op slot moe ten gooien. Vooral Josimar Patinama kreeg na de rust de kansen om 1-3 te maken. Waar de aanvaller faalde, was+ zijn collega Christiaan Perrier aan de overkant wel trefze ker. Binnen vijf minuten boog hij de achterstand om in 3-2; hij had ook al de eerste goal gemaakt. Unitas-RCS 3-2 (1-2). 6. Christiaan Perrier 1-0, 32. Joey van der Zweep 1-1, 39. Gérard de Nooijer 1-2, 56. Christiaan Perrier 2-2, 60. Christiaan Perrier 3-2. Scheidsrechter: L.R.M. van Engelen (Vlijmen). Gele kaart' Youssef Afkir. Zierikzee laat kansen liggen ZIERIKZEE - Zierikzee wacht nog altijd op de eerste ze ge in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld verloor de ploeg gistermiddag met 0-1 van Dongen. Kansen kreeg Zierikzee in overvloed, maar met name Rut- ger Kooman en Martijn van Grunsven wisten er geen raad mee. Daardoor werd Osman Erbas in de 82e minuut matchwinnaar. Zierikzee-Dongen 0-1 (0-0). 82. Osman Erbas 0-1. Scheidsrechter M. Nijsse (Oost-Souburg). Rode kaart (2x geel): Freek Torensma (Zierikzee). Gele kaart: Martijn van Grunsven (Zierikzee). Ferry Alfons (midden) glipt tussen de verdedigers Henk van Steeg en Stefan Frederiksen van Sparta Nijkerk door. Jeroen van de Broeke (achtergrond) volgt zijn actie. foto Rianne den Balvert door Klaas Verspoor GOES - Krabbendijke pakte in de derde klasse A van het zater dagvoetbal bij Duiveland de eer ste punten van het seizoen. De ploeg van trainer Joost van de Griek won in Oosterland met 2-1. Ook Noad'67 boekte, uit bij Heinkenszand, de eerste winst partij: 0-2. SKNWK, Nieuwdorp en VCK voeren de ranglijst aan met vier punten uit twee duels. Dauwendaele-SKNWK 2-2: Ge zien de kansenverhouding kon Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer niet tevreden zijn met het ene punt. Via Abdulqadir Ahmed kwam de thuisploeg na een aantal corners op rij op voor sprong, maar uit een vrije trap zorgde Léon de Bruine in de 38e minuut voor de 1-1-ruststand. Uit een voorzet van Ignacio Mi- saine kopte Ahmed na rust de 2-1 binnen. Ronald van Vossen schoot SKNWK daarna naar de 2-2-eindstand. Heinkenszand-Noad'67 0-2: Voor rust kregen beide ploegen kansen, maar de keepers Wilko Heij en Kees Lozekoot (Noad'67) hielden de nul. Vijf minuten na rust mocht Danny Steijn op het randje van buiten spel doorgaan en maakte 0-1. Kort daarna was Noad'67 al dicht bij de 0-2, maar een inzet belandde op de paal. Vlak voor tijd, nadat Eelco Walhout een kans op 1-1 onbenut had gela ten, beslisten de bezoekers via Dennis van Dijke het duel defi nitief. Nieuwdorp-Veere 2-2: In de 33e minuut kwam de thuisploeg door een goal van Niels Mulder aan de leiding. Op slag van rust zorgde Theo van Tatenhove uit een vrije trap voor de gelijkma ker. Na een uur bracht Jason Blommaert via een Nieuw- dorp-verdediger Veere aan de leiding. Kort voor tijd leidde een lob van Marcel van de Does tot de niet meer verwachte ge lijkmaker. VCK-Bevelanders 0-0: De wed strijd in Koudekerke eindigde, evenals vorig seizoen toen beide teams nog in de vierde klasse A uitkwamen, zonder doelpunten. Het was een typische 0-0-wed- strijd, waardoor Bevelanders het eerste competitiepunt bin nensleepte. De uitslag was te recht en de wedstrijd, met slecht voetbal van beide kanten, een magere vertoning. Duiveland-Krabbendijke 1-2: Na de 0-1 van Martin Bal en de 1-1 door Dennie le Comte waren beide teams bij rust nog in even wicht. In de 57e minuut was het uiteindelijk Danny Weber die kinderlijk eenvoudig de volle winst in handen van Krabbendij ke bracht. Het waren de eerste drie punten voor debutant Krab bendijke. Smerdiek krijgt lid op de neus GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won Oostka- pelle met 3-0 van Jodan Boys. terwijl Smerdiek thuis teleur stelde met een 2-1-nederlaag te gen de reserves van Wartburgia. Jodan Boys-Oostkapelle 0-3: Met medewerking van Jodan Boys kon de wedstrijd, die in Oostkapelle was gepland, in Gouda worden gespeeld. De be zoeksters bleken een klasse be ter. Voor rust bleek vooral de Goudse doelvrouwe een sta-in-de-weg en ook de arbiter van dienst weigerde medewer king, want hij keurde doelpun ten van Maud Kuipers en Rosan- ne Lammerts af. Direct na de rust was invalster Marieke van de Dries wel succesvol. Halver wege de tweede helft tekende Marieke Kwast na een vlotte aanval voor 0-2 en een kwartier voor tijd zorgde ze met een fraaie lob ook voor 0-3. Smerdiek-Wartburgia 2 1-2: Een zwakke vertoning van de thuisploeg, die al in de eerste mi nuut via een schot op de lat aan een achterstand ontsnapte. Vlak voor rust werd het via Lenny Stoutjesdijk geflatteerd 1-0. Tot zeven keer toe creëerde Smer diek vervolgens na rust een één-tegen-éénsituatie met de be zoekende keepster, maar een be vrijdende tweede treffer leverde het niet op. Een kwartier voor tijd werd het prompt gelijk en vlak voor tijd leverde een verde- digingsfout van Angelique Hage zelfs de 1-2 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43