Bruse Boys oogst complimenten PZC Mevo pakt de eerste punten Volle pond voor Schouws trio Drie goals DFS zijn onvoldoende voor een punt All Ready went aan niveau eerste klasse Duiveland speelt nog te verkrampt Spektakelstuk tegen Heinenoord eindigt in een 2-2-gelijkspel maandag 11 september 2006 s2i ffiuwebkebk aan den «EL - DC korfbüllers an All >idv oil Zicrikzee hebben za- S«k de hveede wedstrijd Saste klasse verloren. In ïeuwerkerk aan den IJssel was 5 plerk met 13-10 te sterk „rdrdebutant. jjige week werd de ploeg te- gen Swift nog overrompeld. Dat was zaterdag minder het geval. All Ready kon zeker in het be gin van de wedstrijd goed mee komen. Tot 2-2 bleef het gelijk. Daarna liep Nieuwerkerk uit naar 6-2. Met name het vak met Esther Snoek, Anouk van Tiggel- hoven, Remy Quist en Jan-Wil lem van Nieuwenhuize liet daar na zien dat All Ready 'eerste- klasse-waardig' is. Het vak bleef goed scoren en maakte daarmee de marge kleiner. Het was alleen nog niet goed voor de overwinning. „Maai- op deze ma nier gaan we zeker nog punten pakken", vond aanvoerder Den nis Voshart. De nederlaag was er, maar All Ready was scherper dan een week geleden. Op individueel, tactisch en technisch vlak werd de ploeg ook niet afgetroefd. En dat belooft iets voor volgende week. Als All Ready aan de doel stelling wil voldoen - handha ven in de eerste klasse - moet van Merwede worden gewon nen. Ook die ploeg promoveerde vorig seizoen en ook die ploeg staat nog zonder punten op de laatste plaats. Voshart: „Het wordt een sleutel wedstrijd in de strijd tegen degradatie." Scores All Ready: Remy Quist 3, Henk de Graaff, Dennis Voshart en Esther Snoek allen 2, Jan-Wil- lem van Nieuwenhuize 1. ïüKISSE - Na een enerve- sod duel sleepte Bruse Boys za- „dag het eerste competitie- prat uit het vuur. Tot in blessu- ilijd had de ploeg van trainer ierjo Prins zelfs uitzicht op neer, maar opportunisme bij leinènoord leidde uiteindelijk Ktde2-2-einduitslag. Ie amusementswaarde bij het se! in de tweede klasse E van it zaterdagvoetbal was hoog. ïlnheid en sluwheid gekop- ie!d aan goed voetbal zorgden voordat de toeschouwers zich een moment verveelden, ^azzelpik", waren de eerste widen van Bruse Boys-trai- iGerjo Prins richting collega méScholts. De twee kennen el- iar van de cursus tainer/coach II. „Op het laatst loeten wij nog blij zijn met een ant", moest Scholts erkennen. De 2-2 is terecht. Bruse Boys as feller. Wi] hebben te weinig svoetbald en kregen te veel hoppen." Ie trainer wekte de indruk dat Imse Boys zich regelmatig ver- isp aan de tegenstander, naar uiteindelijk maakte zijn de meeste overtredingen toten verliezen doet soms pijn Bruse Boys kende dat gevoel. mge Bruse ploeg, met Biel Dorst, Wilko Hanzen en iter Willemse als ervaren ren, móet hebben ge- lerd van het thuisduel. De aan- fhtvan Prins zal de komende i zeker bij de dode spelmo- ipiten liggen, want die kostten h ploeg uiteindelijk de zege. Ik kan alleen maar een compli ment maken aan de hele ploeg. We hebben er met z'n allen hard voor gewerkt. Qua spelniveau zat er tussen vorige week en nu een klasse verschil." Heinenoord liet van meet af aan verzorgd voetbal zien, maar na dat Bruse Boys de schroom van zich had afgegooid, kregen Peter Willemse en Mats Willem- se de eerste kansen. Maradona Philips (2x) en Sander Baumler waren daarna voor Heinenoord gevaarlijk. In de 33e minuut leg de Emiel Dorst de bal op de zes tienmeter terug op Marco Ket ting die - via een verdediger - verwoestend uithaalde: 1-0. Kansen voor Peter Willemse, Baumler en Mats Willemse zorg den daarna voor nóg meer leven digheid. In de 43e minuut had laatstgenoemde op aangeven van George Geluk de 2-0 móe ten maken, maar alleen voor doelman Arjan van Dam schoot hij naast. Geluk maakte in bles suretijd wel een geldig doel punt, maar na een voorzet van Peter Willemse werd zijn doel punt onterecht afgekeurd. Vlak daarvoor had arbiter Vasten- burg een vlagsignaal eigenhan dig weggewuifd, maar hij kwam daar na Heinenoord-protesten op terug. „Die speler haalde voordeel uit een eerdere buiten spelsituatie", verklaarde de arbi ter later. Kansen Nadat Marco Ketting kort na rust dicht bij 2-0 was, scoorde Baumler uit een corner koppend de gelijkmaker. Daarna kreeg Heinenoord drie kansen op 1-2, maar scoorde Bru. In de 71e mi nuut bediende Wilko Hanzen met een steekpass Dorst. Die Bruse Boys-aanvoerder Peter Willemse wordt gedwarsboomd door Michel van de Heuvel van Heinenoord. sneed voorlangs bij Sander van der Pols en ging gretig naar het te lange gras. Mats Willemse bleef koelbloedig en zorgde, na dat Van der Pols met rood van het veld werd gestuurd, vanaf de penaltystip voor de 2-1. Acht minuten later verdiende Mats Willemse, na een handsbal bij Heinenoord, nog een penalty maar kreeg die met. In blessure tijd liet Bruse Boys toch nog twee punten glippen, toen Pleine- noorcl na een vrije trap een penalty kreeg. „Ik kreeg een duw in mijn rug toen ik sprong", keek Alex Andeweg te rug op zijn handsbal. Jeroen Blom zorgde voor enige opluch ting bij Heinenoord. Bruse Boys-Heinenoord 2-2 (1-0). 33. Marco Ketting 1-0, 49. Saiider Bmimler 1-1, 71. Mats Willemse 2-1, 90+1. Jeroen Blom 2-2. Scheidsrechter: D. Vastenburg (De Lier). Rode kaart: Sander van der Pols (Heinenoord). Gele kaart: Ar jan van Dam (Heinenoord), Alex Succes jeugd van Scaldina foto Dirk-Jan Gjeltema Andeweg, George Geluk en Emiel Dorst (Bruse Boys). Aantal toe- schoutvers: 175. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex Andeweg, Wilko Hanzen, Olaf Wil lemse en Dimitri Hooftman; Ge orge Geluk (85. Ben Schot), Marco Ketting, Emiel Dorst (80. Robin Meertens) en Thomas Groeneveld; Peter Willemse en Mats Willemse. KRUININGEN - Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen tafeltennis in Kruiningen deden de spelers van Scaldina van zich spreken. Martijn Stouten, Dirk Geuze en Gerwin Flikweert vielen in de de prijzen. Martijn Stouten moest in de categorie pupillen D zijn meerdere erkennen in club genoot Dirk Geuze. Stouten werd hierna wel winnaar van de groep jongens 5 door clubgenoot Gerwin Flikweert in drie games te verslaan. In de categorie meisjes BCD werd Nicole Verbraak verras send winnaar in haar poule door Stefanie van Genegen van Hotak achter zich te laten. In de halve finale was Car men de Witte van ttc Middelburg te sterk. Koen van Velthoven, Niels van Velthoven en Dennis Smal- heer kwamen uit in cle hoogste regionen. Ze kwamen een enkele keer tot winst, maar bereikten de finale niet. Pak slaag hockeysters HSD ZIERIKZEE - Het ten opzichte van vorig seizoen sterk ge wijzigde vrouwenteam van de hockeyvereniging HSD uit Zierikzee had geen hoopvolle competitiestart. Het verloor op eigen veld met 1-12 van Vlissingen 3. De mannen van die vereniging hadden eveneens in de re serve derde klasse ingeschreven, maar moesten zich terug trekken door personele problemen. HSD-Vlissingen 1-12: Het was allemaal nog wat onwen nig voor HSD. Vier vaste krachten zijn gestopt en de inge voegde jeugd en de overgebleven speelsters moeten duide lijk nog een hecht team worden. Tegen het geroutineerde Vlissingen 3 bx*ak dat gebrek aan collectiviteit HSD op. Bij rust was de wedstrijd al gespeeld, want toen stond het 0-6. Het was nog aan keepster Karlijn de Jonge te danken dat de score niet nog hoger uitviel. Pas bij de stand 0-12 scoorde Maite Timmermans. Mark Boot in zijn element AXEL - Met nog drie wedstrijden voor de boeg neemt de spanning in de RES-competitie voor motorcrossers toe. De meeste kampioenen zullen in Axel pas in de tiende en laatste cross bekend worden. Het is nog niet zeker of die tiende wedstrijd ook wordt ge reden. Vanwege slecht weer wordt de tiende race een in haalwedstrijd. De vraag is of die in de Zeeuwse kalender kan worden ingepast. Mark Boot uit Burgh-Haamstede was in zijn element. Door motorpech verspeelde hij veel punten, maar zater dag liet hij zien dat hij over een uitzonderlijk talent be schikt. Op zijn motor met 85 cc als krachtbron was hij op permachtig in de klasse 125 cc. Jacco de Korte uit Meliskerke leidt deze klasse. Achter dit duo nestelde Sander de Braai uit Zaamslag zich op de derde plaats. Zonnemaire houdt maximale score HANSWEERT - Ongekende weelde voor de voetballers van Zonnemaire. Na twee duels heeft de ploeg de maxima le score van zes punten. Na de 4-2-overwinning van vori ge week moest gisteren Hansweertse Boys 2 er met 6-3 aan geloven. Grote man aan de kant van Zonnemaire was Jasper Waal wijk, die drie treffers voor zijn rekening nam. De andere goals werden gemaakt door Steven Verseput, Richard de Bilde en Peter Stouten. kor Klaas Verspoor GOES - De vier Schouwen-Dui- tdandse voetbalclubs in de vier- le klasse B van het zaterdag- loetbal pakten gezamenlijk iéclits vier punten. Alleen Me- rakwam uit bij Waarde tot een l-l-ovenvinning. ZSC'62 speel- le gelijk tegen Smerdiek, ter- rijl WIK'57 en Brouwerhaven lun duel verloren. ïaarde-Mevo 1-4: Mevo maak- e voor rust het verschil: 0-3. ben Volken zorgde voor 0-1 eO-3 en tussendoor scoorde Mi- hlHendrikse. Via Frank Lob ezoo deed Waarde in de twee- helft wat terug. Michel Hen- nkse zorgde met zijn tweede ,oal voor de eindstand. Waarde indigde het duel met tien man, zdat Jan-Willem van Veldhuij- ffl na twee gele kaarten van K veld werd gestuurd. derijn de Vos n voorselectie long Oranje 1ERIKZEE - Voor de Schouw- 1 handbalbelofte Merijn de Vos lat donderdag een grote wens vervulling. Het zestienjarige - van eersteklasser eco/Delta Sport is geselec- trd voor de eerste training in Jong Oranje in Arnhem. fór start deze week de voorse ts voor jongens in de leeftijd W vijftien en zestien jaar. De iigdige regisseur van de Zierik- «se ploeg zal in Arnhem de |d aangaan met beloften van 'der meer Aalsmeer, BFC, Sit- EgiVolendam en Quintus. ZSC'62-Smerdiek 2-2: Een uit slag waarin beide ploegen zich konden vinden. Door een indivi duele actie van Arjan Smalheer kwam ZSC'62 al na twee minu ten op voorsprong, maar Erik van Haaften bracht Smerdiek nog voor rust langszij. Kort na de pauze scoorde Van Haaften opnieuw. Via zijn vierde sei zoensgoal hielp Arjan Smalheer ZSC'62 aan de gelijkmaker. WIK'57-Kruiningen 0-2: Tot de tachtigste minuut van de wed strijd kon WIK'57 standhouden en hadden beide ploegen eigen lijk al volop kansen gehad om te scoren. Arno van de Berge zorg de voor 0-1 en toen de thuis ploeg wanhopig op jacht ging naar de gelijkmaker counterde Kruiningen vlak voor tijd naar 0-2, via Stefan Oppeneer. Vrederust-Brouwershaven 2-1: Ook na het tweede duel zit Brou wershaven nog steeds zonder punten. Na een 0-0-ruststand was het Jean-Pierre Suiker- buijk die de score opende. Ivo Fonteine scoorde daarna de ge lijkmaker en daarna raakten bei de teams de paal. Uiteindelijk scoorde Erwin Demmers vlak voor tijd de winnende treffer. SPS-Stavenisse 0-0: Stavenisse vierde de uitslag als een over winning, want na een goed half uur kwamen de bezoekers met tien man te staan (rood Marco Klippel). Daarna verzuimde SPS om te profiteren van de overtalsituatie. Yerseke-ZPR'84 3-0: Adriaan van de Plasse bracht Yex-seke voor rust al aan de leiding en na de hervatting bouwden de Bevel anders de voorsprong uit. Van de Plasse tekende ook voor de tweede goal. Urvin van Hekelen maakte de derde treffer. Sander Uijl van Dreischor (gestreept shirt) baant zich een weg door de defensie van Hansweertse Boys. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het was gisteren een prima dag voor de drie Schouwse ploegen in de vijfde klasse B die alle op eigen bodem tot winst kwamen, zij het alledrie met slechts één doelpunt verschil. Dreischor blijft hier door samen met Jong Ambon, dat in Goes Robur met 4-0 kansloos liet, aan de leiding in deze klasse. In de vijfde klasse C kende Vosmeer tegen NSV kort na rust een 3-1-voorsprong, maar kwam het er met een 7-3-nederlaag uitein delijk nog genadig vanaf. Ouvverkerk-Kaaise Boys 4-3: Na een snelle openingstreffer liepen de bezoekers uit naar 0-2, maar op slag van rust tekende Erwin van der Maas de aansluitingstreffer aan: 1-2 halverwege. Kort na de pauze maakte Enk Bleiji gelijk (2-2), maar binnen enkele minuten kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong: 2-3. Ouwerkerk leek verslagen, maar toonde veerkracht met treffers van Jakkoo Brouwer en Wouter van Marie, die leidden tot een 4-3-overwinning. Dreischor-Hansweertse Boys 2-1: Nadat de thuisploeg in de dertigste minuut had ver zuimd uit een strafschop de score te openen, was Richard Ridderhof kort hierna aan de andere kant wél trefzeker: 0-1 halverwege. Halverwege de tweede helft bracht Sander Uijl de thuisploeg langszij: 1-1. Met nog een kwartier op de klok schoot Jimmy Versluis via een vrije trap rechtstreeks in de boven hoek Dreischor op voorsprong: 2-1. De slot fase was hectisch, maar er werd niet meer gescoord. Renesse-Nieuw Borgvliet 2-1: Een van bei de kanten matige eerste helft werd met 1-0 afgesloten door een doelpunt van Frenk van Hengel. Vanaf de strafschopstip maakte Vin cent Goedegebuure er na rust 2-0 van, waar na Sebastiaan Tempelaars twintig minuten voor tijd de spanning terugbracht: 2-1. De bezoekers gingen hierna fanatiek op zoek naar de gelijkmaker, maar omdat echte kan sen zeldzaam waren, bleef het bij 2-1. Robur - Jong Ambon 0-4 (0-2). Jaïr Tomasoa 0-1, Levi Waisapy 0-2, Martin Waisapy 0-3, Le vi Waisapy 0-4. WVV'67 - Lewedorpse Boys 3-3 (1-0). Dave de Crom 1-0, Roel Franse 1-1, Jasper Dessens 1-2, Jeffrey Jansen 1-3, Kevin van Loon 2-3, Kevin van Loon 3-3. j0[Ko de Ridder WERLAND - De voetbal- 5 van Duiveland bleven ook hveede speeldag van het |z"cn met lege handen achter. derdeklasser verloor op ei- n].e,i van nieuwkomer Krab- ndijke: 1-2. ^erLeen Koster van Duive- - "Wij moeten veel meer de et werk laten doen en een filing hoger spelen. Nu wa- 7 *e krampachtig op zoek ar het verlossende doelpunt. Voetballen kunnen wij wel, maar we missen dat net dat beet je extra om tijdig een tik uit te delen." Duiveland-aanvoerder Lex Zwang, die weer terug was na een lange schorsing, deelde die mening. Zwang: „De afspraken en taakverdelingen vooraf wa ren in orde. Maar dan moeten wij het ook wel uitvoeren zodra wij binnen de lijnen staan en daar ontbrak het aan."De thuisclub begon mat aan de wed strijd. Opponent Krabbendijke kreeg hierdoor enkele mogelijk heden. In de 23e minuut was het raak. Na een fout in de Duive- land-defensie kwam Krabben- dijke-aanvaller Martin Bal oog-in-oog te staan met Duive- land-doelman Hans Capelle. Bal twijfelde geen moment en zorgde voorde 0-1. Daarna waren er nog enkele kansen voor Krabbendijke. Wel was er voor Duiveland een goe de kans door een fraaie actie van Barry Steenpoorte. Zijn voorzet ging echter aan iedereen voorbij. Toch was dit het moment waar op Duiveland het juk van de angst van zich afwierp. In de 32e minuut werd het gelijk. Bar ry Steenpoorte nam op links een corner en Dennie le Comte zorg de op een fraaie manier voor de afwerking: 1-1. Verkeerde been Na de pauze (57e minuut) kreeg Danny Weber de bal in zijn be zit. Hij zette de Duiveland-de- fensie op het verkeerde been en liet de 1-2 aantekenen. In de res terende tijd zag Duiveland geen kans nog langszij te komen. Veel verder dan een goede kans voor Dennie le Comte kwam de thuisploeg niet. Duiveland-Krabbendijke 1-2 (1-1). 23. Martin Bal 0-1, 32 Den nie le Comte 1-1, 57. Danny Weber 1-2. Scheidsrechter: J. Pleune (Burgh-Haamstede) Aantal toe schouwers: 95. Duiveland: Hans Capelle; Mark IJ zelenbergJohn Bolle, Jan-Willem Bolle, Jan IJzelenberg (55 Dinge- man Voorbeijtel), Leen IJzelen- berg, Wilmar van der Sande, Lex Zwang, Marcel Zwager (82. Chris IJzelenberg), Dennie le Comte, Bar ry Steenpoorte. doorWim Broekhoven GOES - De doelpunten waren zaterdag goedkoop in de vierde klasse A. In de zeven wedstrij den van de tweede speelronde werd liefst veertig maal ge scoord. Colijnsplaatse Boys is na de 6-3-zege op 's-Heer Arendskerke de eerste koploper. DFS scoorde drie keer, maar te genstander Nieuwland vier keer en zakte naar de middenmoot. Colijnsplaatse Boys-'s-Heer Arendskerke 6-3: Robert-Jan van de Genugten tekende bin nen een kwartier voor 1-0 en 2-0. Via Gerben Eversdijk werd het na een klein half uur 2-1, maar met een goedkope straf schop van Van de Genugten werd het nog voor rust geflat teerd 3-1. Dave Bout, Nigel Hol mes en Michiel van der Weele zetten de 6-1 op het bord, voor dat de bezoekers nog tot 6-3 te rugkwamen door een goal van Robin Loopik en een eigen doel punt van Bertus Siereveld. Apollo'69-SVD 1-4: De bezoe kers wonnen dikverdiend. Ewout de Graaf tekenden na ne gen minuten voor 0-1 en halver wege de eerste helft voor 0-2. Pa trick Huiszoon deed vervolgens iets terug voor de thuisploeg, maar op slag van rust werd het door Edwin Goeman nog 1-3. Na de rust was de wedstrijd ge lijk opgaand, maar via een dei- de treffer van Ewout de Graaf in blessuretijd was er alleen suc ces voor SVD. Wolfaartsdijk-Spui 2-0: Na ze ven minuten in een verder gelijk waardige wedstrijd kwam de thuisploeg door Erik de Kok op voorsprong. Leon Tavenier te kende vlak na rust vanaf elf me ter voor 2-0. Vlak voor tijd werd het door Harm Fluijt zelfs geflat teerd 3-0. Wemeldinge-MZVC 2-2: Vijf mi nuten voor rust schoot Jelle Lu- kasse een bal in de bovenhoek voor de 0-1. In de slotminuut kwam de thuisploeg via een strafschop van Wilco Zuijddijk op gelijke hoogte, maar vanaf de aftrap werd het door op nieuw Lukasse ook weer 1-2. De thuisploeg, die de tweede treffer wegens een voorafgaande over treding zwaar had aangevoch ten, stormde de hele tweede helft. Tien minuten voor tijd le verde dat via opnieuw Wilco Zuijddijk uiteindelijk succes op. Hoedekenskerke-Borssele 4-1: Via doelpunten van Bernard Pre- vost en Niels Otte nam de thuis ploeg in de laatste vijf minuten voor rust een 2-0-voorsprong. Direct na de thee vergrootte Pre- vost de voorsprong tot drie tref fers, maar binnen een minuut werd het door een strafschop van Daniël Beyerlein 3-1. Tien minuten voor tijd zorgde Jeroen de Winter voor 4-1 Nieuwland-DFS 4-3: Carsten Feleus reageerde in de tiende en dertigste minuut attent op twee diepe ballen vanuit de verdedi ging voor de 1-0 en 2-0. Een kop bal van Anco van der Linde bete kende vlak voor rust 2-1 en via Remco Rotte werd het in de 54e minuut zelfs 2-2. Via opnieuw Feleus kwam Nieuwland halver wege de tweede helft terug öp voorsprong. Dennis van Belzen maakte er op voorzet van Feleus vlak voor tijd 4-2 van, waarna een fraai afstandschot van Rotte in de slotminuut de 4-3 eind stand opleverde. Goes-Cadzand 1-6: Binnen twin tig minuten was het door twee goals van Patrick Vercouteren en een treffer van Junior van den Akker al 0-3. Opnieuw Ver couteren tekende voor 0-4 en Machiel Standaert voor 0-5, waarna de thuisploeg via Virgil de Meza de eer kon redden. 1-6 werd het door Mamix Martlé. Vosmeer geeft voorsprong weg OUD-VOSSEMEER - Vosmeer leidde in de derby tegen NSV vlak na rust met 3-1 in de vijfde klasse C van het zondagvoetbal. Toen zakte de ploeg als een kaar tenhuis in elkaar: 3-7. Al in de derde minuut opende Danny Istha uit een strafschop de score: 1-0. Na de gelijkmaker van Rob Clarijs duurde het tot de tweede helft voordat er op nieuw werd gescoord: 2-1 en 3-1 door Jaco Vaders. Vosmeer leek op rozen te zitten. Leek, want uiteindelijk moest doelman Michel Nelen nog zes keer vissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37