Frustratie loopt op bij Zierikzee PZC Terneuzen zwak in afwerking Meerman kan nog over straat Vlissingen bejubelt eerste driepunter Tweedeklasser schiet de kansen niet binnen en verliest van Dongen: 0-1 Defensieve fouten kosten RCS de kop Toptrainers nemen Delta Sport onder handen maandag 11 september 2006 door Pieter van Klinken ZIERIKZEE - Freek Torensma liet zich verbaal gaan en Mar- tijn van Grunsven maakte een volledig onnodige overtreding. De frustraties bij Zierikzee lie pen gisteren hoog op. De ploeg voelde zich bestolen in de wed strijd tegen Dongen. Een aloude voetbalwet ging weer eens op: als je zelf niet scoort, doet de te genstander dat. Het werd 0-1. GORINCHEM - Een onnodige nederlaag. Zo bestempelde trai ner Alexander van Keulen het verlies van zijn RCS gisteren bij Unitas. Verdedigende fouten aan Zeeuwse kant zorgden er voor dat de Gorinchemse thuis ploeg met 3-2 won. Al gingen ook de Souburgse aanvallers niet vrijuit. Zij hadden het duel bij een 1-2-voorsprong op slot moeten gooien. Vooral Josimar Patinama kreeg na cle rust de kansen om 1-3 te maken en daarmee de overwin ning te bezegelen. Waar de aan valler faalde, was zijn collega Christiaan Perrier aan de over kant wel trefzeker. Binnen vijf minuten boog hij de achterstand om in 3-2, nadat hij ook al de eerste goal voor zijn rekening had genomen. Daar gingen ech ter wel defensieve fouten van RCS aan vooraf. Unitas-RCS 3-2 (1-2). 6. Christi aan Perrier 1-0, 32. Joey van der Zweep 1-1, 39. Gerard de Nooijer 1-2, 56. Christiaan Perrier 2-2, 60. Christiaan Perrier 2-3. Scheids rechter: L.R.M. van Engelen Vlij men,Gele kaart: Youssef Aflcir. RCS: Arvid Pieterse; Youssef Aflcir (75. Zico Tomassoa), Gérard de Nooijer, Alfaro Pentury, Dangelo Martien; Asehraf Elhrouz, Ray mond Wolff, Rodi Uranie; Joey van der Zweep, Dennis de Nooijer en Josimar Pattinama (70. Alwin van Ham). Het was maar een matige wed strijd. Zierikzee was de betere ploeg, maar vuurwerk leverde het niet op. Sterker: de tweede klasser zette het kleine over wicht niet om in een doelpunt. En aan de andere kant ging de bal er uiteindelijk wel in. Via een hoekschop. Torensma's te genstander Osman Erbas scoor de. Volgens Torensma werd hij geduwd, terwijl de scheidsrech ter nog zo tegen iedereen had ge zegd de handen thuis te houden. Het werd hem te veel en zijn woorden tegen de arbiter lever den hem geel op. En nog geen twee minuten later bleek de frus tratie nog niet geluwd. Opnieuw commentaar op de leiding kwam hem op de tweede gele kaart te staan. „Ik zeg niet wat hij zei, maar normaal zou dat een directe rode kaart opleve ren", zei scheidrechter Nijsse na de wedstrijd. Niet veel later ontving ook Van Grunsven een gele kaait nadat hij zijn tegenstander zonder re den omver schopte. De blessure nam aardig wat tijd in beslag, terwijl Zierikzee die tijd juist nodig had voor een doelpunt. Domme schop dus, die boven dien het geweeklaag over een Dongense wissel in de 95e mi nuut volledig onterecht maakte. Het waren smetten op een ver der sportieve wedstrijd, maar ze tekenden de Zierikzeese frustra tie. Na een kwartier kreeg Zierikzee de eerste kans. Mathijs Hage draaide weg bij zijn tegenstan der, gaf de bal mee aan Van Grunsven die keurig voorlegde. Rutger Kooman schoot echter van een paar meter voor een open goal hoog over. Drie kwar tier later uit een vrije trap van Van Grunsven miste hij op nieuw. Terwijl Kooman toch juist de man is die de doelpunten voor Zierikzee moet maken. Het zit hem dwars, want ook vorige week miste hij al twee opgeleg de kansen. Kooman: „Er is maar één manier om het op te lossen: hard trainen en wachten tot ze er een keer wel ingaan. Ik heb nu gewoon pech. Het zit in klei Wesley Goud (rechts) jaagt achter een afgeslagen hoekschop aan met een speler van Dongen. ne dingetjes, zoals een polletje of een eindpass die net te scherp is." Een doelpunt zou hem goed doen. „Ik baal er ook van, want ik wil ze er ook gewoon inschie ten. Het is alleen net een wiel dat moet gaan di-aaien. Draait dat eenmaal, dan blijft dat ook wel draaien." Handrem Maar nu staat dat wiel nog op de handrem en niet alleen bij Kooman. Ook de andere spelers lukte het dit seizoen nog niet. Al leen Hage scoorde vorige week, maar dat was uit een straf schop. De ploeg heeft inmiddels in 180 minuten voetbal nog geen velddoelpunt gemaakt. On danks de mogelijkheden die er waren. Het slotoffensief van Zierikzee zorgde voor nog meer kansen om de rem eraf te halen. Bij een vrije trap van een meter of twin tig schoot Mariko Rouw tegen het einde van de wedstrijd nog beheerst tegen de paal. In een moeilijke rebound lukte het ook Wesley Quist niet te scoren. Al heel diep in blessuretijd was het tenslotte ook Van Grunsven nog die geen geluk had. Hij schoot na een prima passje van Hage een crossbal nipt over. „In plaats van de drie punten die we hadden verdiend, staan we met lege handen", verwoord de trainer Gaby Niemans- verdriet de frustratie bij Zierik zee. „Maar ik zie gelukkig nog wel positieve dingen, hoor. Het ging al stukken beter dan vorige week. En Rutger gaat ook wel scoren. Bovendien is hij toch wel belangrijk voor de groep. Hij is als aanspeelpunt heel sterk, maakt ruimte voor andere spelers. Hij moet er misschien foto Dirk-Jan Gjeltema eentje maken, maar dat zal het probleem niet zijn. Dat komt vanzelf." Zierikzee-Dongen 0-1 (0-0). 82. Os man Erbas 0-1. Scheidsrechter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Rode kaart (2x geel): Freek Torensma (Zierik zee). Gele kaart: Martijn van Grunsven (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Werner Boot, Mariko Rouw, Barry Hage, Martijn van Grunsven; Wesley Goud (68. Patrick Roggeband), We sley Quist, Freek Torensma, Vin cent Bakker; Matthijs Hage, Rut ger Kooman. Verlies voor FM Sranang BERGEIJK - Hoofdklasser FM Sranang heeft het duel in de competitie verloren. De Goese futsallers \-^ ren met 4-2 van KWS/De Feestfabriek uit Berge® verjongde Sranang was vrijwel continu in de a-- maar zag de veel effectievere Brabanders met dev' aan de haal gaan. Voor Sranang scoorden Steven Fm i en Ugur Kahveci. Hoondert/de Waard is kansloos i RILLAND - De driebanclers van derde-divisie Hoondert/de Waard hebben het bekerduel met Bade Peeters EL uit Sint Willebrord, dat één klasse L speelt, met 8-0 verloren. De Brabanders waren op j fronten sterker dan de thuisploeg, die kopman Fransi Koek moest missen. Teamcaptain Gerrit Blom; „Voorcj was het niet meer dan een leuke voorbereiding op dec® petitie. Die mannen waren gewoon een maatje te voor ons." Hoondert/de Waard - Baderie Peeters EL 0-8: SjaanvanKvi Bernard Roovers (0.600) 1-2 (15-12, 11-15, 11-15, gemiil/i 0.528-0.600Johan Visser - Ad Roovers 0-3 (12-15, ,ï-jj jij 0.391-0.642); Gerrit Blom - Charles Mekes 0-3 (6-15, U-hu 0.448-0.775); Bram de Waard - Rien ChristianenfO 833) u j',? 9-15, 8-15; 0.415-0.833). EMM wint van hoofdklasser MIDDELBURG - De EMM-mannen hebben in de vcc> reiding een knappe prestatie geleverd. De eersteklas van trainer Hans Dierickx won tijdens een driekarapin gen huis met 17-14 van hoofdklasser Ventura. De Midi burgers revancheerden zich daarmee voor de zwakke^ kamp in Oisterwijk vorige week. Voorin oogde het dïi zij regisseur Jean Marie Toubiana strak en gedisei^ neerd. De zege betekende een opsteker voor oëfenmeefl Dierickx. „Iedereen moet voor elkaar willen werken.Z lang ze dat blijven doen, zul zul je mij niet horen klaga' De zege in de driekamp ging naar de Belgische hoofdlij ser Uylenspiegel. EMM kon het strakke tempo vandeB-i gen lang bijbenen, maar verloor uiteindelijk met 18-ü Ventura uit Schiedam verloor met 18-26 van de Beige? Kesselaar maakt nog steeds kans ZWOLLE - Brommerracer René Kesselaar uit 's-Gras polder maakt nog steeds kans op de Nederlandse tud de Expi-klasse. In Zwolle won hij zaterdag. Jeroen y pel uit Goes reed na een lange, noodgedwongen pa vanwege een blessure weer eens mee. Adriaan Meeuw uit Krabbendijke won in Zwolle de supermotard-kfc Kees Ridderhof uit Kapelle kwam als derde over de nish. Nicky Duivewaarde uit Kapelle werd vijfde, fci sportklasse ging Kevin Kloosterman uit 's Gravenpok als derde over de streep. Competitie bedrijfsvolleybal begin MIDDELBURG - De Middelburgse Bedrijfsvolleybal ft eniging (MBV) begint morgenavond het nieuwe seiz« met een toernooi. De dinsdag daarop start de compei Ruim zestig teams (verdeeld over 3 vrouwenklassen a mannenklassen) hebben zich ingeschreven voor dil s zoen. De wedstrijden worden tussen 19.00 en 23.00 uurs speeld in sporthal De Kruitmolen. door Koen de Vries KAPELLE - Huib Meerman kan de komende weken gewoon over straat in Arnemuiden. De trai ner van Kapelle verloor zater dag met zijn ploeg weliswaar met 2-0 van het elftal uit zijn woonplaats, maar sloeg niet eens zo'n gek figuur. „Er wor den misschien nog wat grapjes gemaakt, maar dan houdt het wel op." De tijden zijn veranderd, consta teerde Huib Meerman na de wedstrijd nog maar eens. Vroe ger, toen de 47-jarige Arnemui- denaar zelf nog voetbalde, zou den wedstrijden als Kapelle-Ar- nemuiden veel meer tongen heb ben losgemaakt. Bij spelers en publiek. „Vroeger zou men het verraad gevonden hebben als je als Arnemuidenaar bij een ande re club trainer werd. Dat is al lang niet meer zo." In de dagen in de aanloop naar de tweede competitiewedstrijd in de tweede klasse van het za terdagvoetbal werd er natuur lijk wel eens aan gerefereerd. Dat kon ook niet anders. Huib Meerman, die een groot deel van zijn carrière bij Arnemuiden speelde, komt zelf regelmatig bij zijn oude club. Hij traint en begeleidt er de E3, het team waarin zijn zoontje speelt. En Huib Meermans neef Marvin (zoon van Jaap Meerman) speelt in de eerste selectie van de vis- Bij de club hadden ze er het wel eens over het duel van zaterdag, maar op straat werd hij er niet over aangesproken. En dat zal ook na de wedstrijd niet gebeu ren. „Misschien stuurt Marvin nog een sms'je of belt hij even, maar daar zal het wel bij blij ven. Ik ga straks met opgeheven hoofd terug naar Arnemuiden. We hebben het lang niet slecht gedaan." Aan het begin van de wedstrijd moet de oefenmeester van Kapel le nog het ergste gevreesd heb ben. Zijn ploeg werd van het kastje naar de muur gestuurd en leek een zware middag voor de boeg te hebben. In de 18e mi nuut kon Bart van Steveninck bij de tweede paal een strakke hoekschop binnenkoppen (0-1) en leken er nog veel meer doel punten aan te komen. Daarna bleek echter weer het euvel dat Arnemuiden vorig seizoen in de eerste klasse fataal werd: van voorzetten geven hebben de spe lers niet veel kaas gegeten en mochten die dan eindelijk toch eens aankomen, dan is de afron ding een probleem. Ondanks een enorm veldoverwicht stond het na 45 minuten nog steeds 0-1. Daarna bracht Kapelle Arne muiden met een simpele tacti sche wijziging uit evenwicht. De ploeg verdedigde wat verder van het doel. Met de kleinere ruimte wist de vissersploeg nau welijks raad. De beste kansen waren zelfs voor Kapelle, dat met inzetten van Edwin van Damme twee keer dicht bij de 1-1 was. Vlak voor tijd werd het 0-2, omdat Marinus Baas vanuit buitenspelpositie raak mocht koppen. VCV Zeeland Zo kon het gebeuren dat er za terdagmiddag in Kapelle twee Arnemuidse trainers tevreden van hetzelfde veld afstapten. Huib Meerman en Jan Poort vliet voetbalden één jaar samen, in 1992 tijdens het laatste jaar van het bestaan van profclub VCV Zeeland. Samen bikkelden ze in de herfst van hun carrière op het middenveld, vaak samen met de punt naar achteren, sa men vaak tegen een overmacht die de club de zoveelste neder laag bezorgde. Veertien jaar later telde voor Ar- nemuiden-trainer Jan Poort vliet alleen de zege. „Alleen als je wint werk je aan je zelfver trouwen", was zijn redenering. „Veel te veel jongens twijfelen aan zichzelf. Ik snap niet waar om. Ze kunnen zo veel meer dan ze laten zien. En ze hoeven niet bang te zijn voor hun basis plaats. Zoveel wissel ik niet." Huib Meerman haalde moed uit het feit dat zijn jonge ploeg het Arnemuiden nog behoorlijk moeilijk had gemaakt. Kapelle,. startte zaterdag met vijf spelers die vorig seizoen nog in de vier de of vijfde klasse speelden. „Ik hoop dat we in het begin van de competitie af en toe wat punten meepakken. Het kost tijd om de ploeg aan het niveau te laten wennen." Kapelle-Arnemuiden 0-2 (0-1). 18. Bart van Steveninck 0-1, 89. Mari nus Baas 0-2. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Corjan Marijs (Arnemuiden), René van Boven (Kapelle). Aantal toe schouwers: 250. ZIERIKZEE - Over het idee van het bestuur hoefden de spelers van Meco/Delta Sport niet lang na te denken. Een gasttraining van het voormalige trainerskoppel van Jong Oranje Nico Stet (foto, tweede van rechts) en de Roemeen Alex Curescu wilden de gre tige pupillen van Bert Nuijens voor geen goud missen. Nuijens: „Ik was aangenaam verrast met de vraag van het bestuur, maar waarom zou je dit niet aanpakken met twee handen. Het is niet alleen hartstikke leuk voor de groep, maar ze steken er altijd wel iets van op." Normaal heeft Nuijens de re gie in handen, maar gisteren een paar uur tjes niet. „Ik heb Nico en Alex aanwijzingen over de groep gegeven. Voor de rest heb ik die jongens hun gang laten gaan. Tenslotte zijn ze daar toch ook voor gekomen." Het eerste uurtje was gereserveerd voor de voltallige groep. Het accent werd gelegd op de snelle balbehandeling en de passing. Het tweede en laatste uur werden de aanvallers apart onder handen genomen door het duo Stet (voorheen Hellas-trainer) en Curescu (trainer van eredivisionist Wings). De hoek- spelers, cirkels en de opbouwrij kregen allen specifieke opdrachten mee. Ook de technische uitvoering kwam aan bod. De respons op de trainingsstage was van beide kanten positief en voor herhaling vatbaar. „Op de eerstvolgende training eerst eens kij ken wat er is blijven hangen" grapte Nuijens na afloop, foto Dirk-Jan Gjeltema door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na de opzienba rende 6-1-overwinning uit te gen RKDVC was Terneuzen ook op de tweede speeldag van het nieuwe seizoen goed voor de vol le winst. Op eigen veld werd het tegen het debuterende Rhode 1-0. Met dank vooral aan Mike But, die halverwege de tweede helft een strafschop verzilverde. Het was een overwinning met het kleinst mogelijke verschil en dat was op zich al opvallend, omdat Terneuzen niet alleen veel sterker dan het povere Rho de was, maar bij vlagen ook voortreffelijk combineerde. Al leen al in het eerste halfuur creëerden de Zeeuws-Vlamin gen zoveel kansen dat een doel punt slechts een kwestie van tijd leek. Naarmate de tijd ech ter verstreek liep ook het aantal missers op. Zo troffen Remco van Leeuwen, Hans van Damme en Dwight van Hulle van dicht bij doelman Rob van Vonderen op hun weg, liet Mike But enke le mogelijkheden om van af stand raak te schieten liggen en spatte een schot van Jarno Wae- beke op de lat uiteen. De bezoe kers, die zes jaar terug nog in de vijfde klasse uitkwamen, lieten in elk geval een allesbehalve grootste indruk na en hadden het verdedigen tot kunst verhe ven. „Ze hielden constant acht, negen man rond hun eigen straf schopgebied", had trainer Ar- dian Lekaj gezien. Na de hervatting pakte Terneu zen de draad van het eerste half uur weer op, maar ging ook het missen van kansen onverdroten voort. Wie ook als eindstation fungeerde (of dat nu Mike But was, uitblinker Jarno Waebeke of Darryl Rawidjan), niemand die Terneuzen aan de zo bevrij dende treffer kon helpen. In de 69e minuut schoot scheids rechter Van Nunen de thuisclub ten slotte te hulp. Darryl Rawid jan werd op de rand van het zes tienmetergebied licht geraakt door René Raaymakers. Het was voor de leidsman voldoende om naar de stip te wijzen. Mike But schoot van elf meter onberispe lijk raak. De treffer had tot ge volg dat Rhode wat meer uit zijn schulp kroop, maar ook in het restant van het duel heerste Terneuzen op alle fronten. door Ron de Waal VLISSINGEN - De schoon heidsprijs verdienden de voet ballers van Vlissingen gisteren niet, maar dat deerde vrijwel niemand na de eerste seizoens overwinning in de tweede klas se. De thuisploeg was simpel weg veel effectiever dan Halste ren: 3-2. Tot kort voor aanvang van de wedstrijd had Vlissingen-trai- ner Ruud Pennings moeten puz zelen aan zijn basisfomiatie voor het duel met Halsteren. Bo venop het toch al forse aantal af wezigen kwam zaterdagavond nog eens de afmelding van Pim Bruins. Op de wedstrijddag zelf bleek Randy de Dreu niet in staat te spelen. „Daarom ben ik verschrikkelijk blij met. deze drie punten", zei de zichtbaar opgeluchte trainer na afloop. „Vooral op het middenveld heb ben we enorm moeten improvise ren. Dat er ondanks al die muta ties zo'n prestatie wordt neerge zet is knap. Ze verdienen een groot compliment", was de bood schap van Pennings richting zijn ploeg. Een paar nieuwkomers, zoals Mark Minderhoud en Chiel Ma- ranus, lijken langzaam maar ze ker naar tweede-klasniveau toe te groeien. Beide spelers waren één keer trefzeker tegen Halste ren. Vooral bij Chiel Maranus was de opluchting na zijn doel treffende uithaal groot. „Na tuurlijk was het even slikken toen ik op de bank moest begin nen, maar de uitleg van de trai ner was wel begrijpelijk. Ik heb mijn aanpassingsproblemen ge had, maar als je dan drie minu ten na je invalbeurt scoort, is dat lekker", zei de stralende Ma ranus. Lob Minderhoud, de andere nieu weling in de Vlissingse frontli nie, had zich al in de derde mi nuut laten gelden. De lob die Minderhoud losliet werd echter ternauwernood door Niels Lan- dar van de Halsterse doellijn ge werkt. Mervin Niemantsverdriet had iets later ook de openingstreffer op zijn schoen, maar toen lag keeper Sander Nachtegaal in de weg. Na ruim een kwartier was Niemantsverdriet wél succesvol toen laatste man Landar zich gruwelijk verkeek op een verre uittrap van Vlissingen-k® Wilfred Poleij. Niemantsw driet was er als cle kippen om de fout af te straffen. Naw lijks een minuut later werd scherpe voorzet van c Niemantsverdriet slecht weg werkt door de Brabantse ddec- sie. Minderhoud bedacht ai geen moment wat hij met deli moest doen. Met een formidè le knal in de bovenhoek W 2-0 een feit. Vlissingen benutte niet de mee lijkheicl om het aangeslagen!- steren de genadeslag toe tec; nen. Omdat de thuisploeg ruimte weggaf, kregen de brt kers zelfs de gelegenheidzids rug te spelen in de wedsüi „Het afwachtende was debd ling", zei Pennings na aflst „Ik wist vooraf dat we oi pen zouden worden als weps sievoetbal gingen sjoelen. Mets veel mutaties in de ploeg©s ten we gewoon, ook bij dievw sprong, vasthouden aan het c®1 cept." i Uiteindelijk zou het 't gefflij effect opleveren. Nadat hij was ingevallen voor Roef' Bhagola liet Maranus zich gj| den met een uitstekende vooral op Minderhoud. In cle daarop^ gende aanval kapte Marm zijn directe tegenstander ks| uit en schoof vervolgens zeil ij 3-0 binnen. Halsteren deed vrij rug na één van de weinigeI jes van doelman Polei] f Wilbrink werkte een door keeper losgelaten bal tegenK net: 3-1. Vlissingen schrokfl even toen de bezoekers ir.j laatste minuut via Ray®» Haast op 3-2 kwamen, maari ploeg van trainer Patrick V? meulen kwam niet vertó „Zwaarbevochten, maar zeer effectief", conclude® Pennings. Vlissingen-Halstercn 3-2 (2-0)|j Mervin Niemantsverdriet H Mark Minderhoud 2-0, Maranus 3-0, 58. Roald W#( 3-1, 89. Raymond Haast t] Scheidsrechter: M. Poots W bergen). Gele kaart: SjaakGotu gebuure (verzorger VlwW] Aantal toeschouioers: 150- Vlissingen: Wilfred Poleij. Poeketie (77. Najim Bousantm Jacques Blijlevens, Peterai^i Sander Goedegebuure (61 '"n Ahrouch); Tim van de Vhes niel Pattinama. Menno iar.- burg; Roepesh Bhagola f Maranus), Mark Minderheid Mervin Niemantsverdriet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36