Huygens maakt droomstart Gelijkspel voelt als een nederlaag PZC Eerste punten voor Noad'67 en Krabbendijke Tweede 0-0 van AZV V Hoek laat tegen Sparta Nijkerk 4-2-zegeander gezicht zien Kroniek van Zeeuwse derby in hoofklasse GOES - De tweede klasse E in het zaterdagvoetbal kent vijf koplopers. Het kwintet (Zaam- ,u Arneinuidcn, GPC Vhssm- JDinteloord en Tholense lov's) heeft vier punten uit twee duels. Rillandia is na de 2-0-ne- derlaag tegen GPC Vlissingen els enige club nog zonder pun ten. GPC Vlissingen-Rillandia 2-0: (Vessel Leyer stond na negen mi nuten op de goede plaats om de rebound van een schot van Ro bin de Pagter alsnog tot doel- oant te promoveren. De bezoe- Versslaagden er daarna nooit in gevaarlijk te worden, maar om bat de thuisploeg verzuimde ver der afstand te nemen bleef het totzeven minuten voor tijd span nend, Lunven Vermeer, die eer der een strafschop miste, maak- tena een vlotte aaanval aan alle onzekerheid een einde. Iholense Boys-Zwaluwe 1-0: De van SPS overgekomen Thijs Nijmeijer tekende na veertien minuten voor 1-0. Die voor sprong kon de thuisploeg vervol gens vrij eenvoudig vasthouden tot het einde. Dinteloord-AZVV 0-0: De voor zichtig opererende teams waren aan elkaar gewaagd. Pas in de slotfase leverde iets meer durf nog in een paar kleine kansjes op, maar terecht kreeg geen van beide teams drie punten. BmseBoys-Heinenoord 2-2: Na ruim een half uur schoot Marco Ketting van buiten het straf schopgebied Bruse Boys naar een 1-0-voorsprong. Kort na mst kwam Heinenoord via San- der Baumler op gelijke hoogte, maar in de 71e minuut kwam Bruse Boys opnieuw op voor sprong na een strafschop van Mats Willemse. In blessuretijd maakte Jeroen Blom, eveneens uit een strafschop (hands Alex Andeweg), 2-2. Zaamslag-De Meeuwen 2-2: Amid Quadirzada zette De Meeuwen halverwege de eerste helft op voorsprong (0-1), maar nog voor rust kwam de thuis ploeg door treffers van Ugur Ka- hveci en Joris Rademakers op -1. Na de hervatting miste Ewout Maas voor De Meeuwen een strafschop, maar dat herstel de hij later met een afstands schot: 2-2. door Frits Bakker NIJKERK - De dodelijk saaie start van Hoek was op slag ver geten. Op het kunstgras van Sparta Nijkerk (4-2-zege) toon de het vernieuwde elftal zater dag een totaal ander gezicht dan in de derby tegen Kloetin- ge. Cees Houtepen was een week geleden nog uitgemaakt voor een bange 0-0-trainer, in Nijkerk kreeg hij de beloning voor een gedurfde tactiek. De 30-jarige Brusselaar Jan Huygens, die deze zomer is aan getrokken om te scoren, speelde bij zijn debuut in de Hoekse kleuren voor goudhaan. Zijn in valbeurt in de rust, bij 1-0 ach ter, deed de wedstrijd kantelen. Twee goals van de nieuwe schut ter openden het bal na de rust. Zelfs met tien man, omdat We sley de Smet met twee keer geel werd weggestuurd, haalde Hoek in het boeiende slot de eerste winst binnen. Cees Houtepen zag al snel in hoe belangrijk het is om vanaf de start mee bovenin te draaien. En Jan Huygens kon helemaal zijn geluk niet op. „Wat een droomstart in mijn eerste wed strijd in Nederland", zei hij bij het verlaten van het veld. Wat een ander Hoek stond er ook za terdag op het veld. „Het wordt steeds meer een team, dat kon je vandaag zien", vond Arthur van Huizen, de assistent-trainer. „Maar we zijn er nog lang niet", waarschuwde Houtepen voor te veel optimisme. De opvallendste metamorfose in één week was dat er nu opeens wél veel dreiging uitging van de voorhoede en er vanuit de twee de lijn voortdurend spelers voor in opdoken. Ramazan Kesikbas en Ferry Alfons bestookten de tegenstander maar al te vaak met snelle demarrages. Dennis van der Welle bloeide na de rust op, had een belangrijk aandeel in twee van de vier goals en strooide met voorzetten die op maat waren voor opkomende spelers. En Istvan Bakx maakte op links acties die de Spartanen de stuipen op het lijf joegen. Het elftal was ten opzichte van de derby op drie vitale posities gewijzigd. Mamadouba Gueye speelde nu centraal achterin, Jeroen van de Broeke op het middenveld in plaats van Tho mas Ragut en Ramazan Kesik bas net achter de spits, omdat Ferry Alfons was opgeschoven naar de positie waar Wilco de Valk speelde. Kunstgras Het oogde allemaal heel aanval lend, al kwam dat er voor rust nog allerminst uit. Houtepen: „Ik had gekozen voor spelers die zich beter thuisvoelen op kunstgras, dus voor techniek en snelheid." Maar omdat het ren dement voor rust uitbleef, gooi de de trainer er met Huygens nog een aanvaller meer in. Ferry Alfons zakte als diepste spits ver terug, maar vervulde ook die rol met verve. Hoek maakte achterin wat onno dige fouten, waarvan de eerste al na drie minuten met een te- gengoal werd afgestraft. Magel- haes en Dijs mochten vrij op goal schieten, via eerst de paal en tenslotte de voet van Gueye verdween de bal achter Hoek-keeper Robbie de Moor. Zelf was Hoek in die eerste helft amper gevaarlijk, omdat het zich te veel bezondigde aan lo pen met de bal. Houtepen gaf la ter toe: „We waren even aange slagen door die snelle tegengoal en kregen ook geen grip op die ploeg." De omzetting in de rust, met Jan Huygens als diepste spits, had onmiddellijk succes. De Belg, die vorige week nog ontbrak door een onwillige ham string, kopte in de zesde minuut een voorzet van Van der Welle snoeihard en hoog in de netten. En na een kwartier schoot hij Hoek uit een fraaie pass van Bakx en een schot tegen de keeper van Van der Welle ook naar de voorsprong: 1-2. De derde Hoekse treffer kwam vanaf de stip, nadat Sparta-keeper Onland bij het uitschieten een voet had uitge stoken naar de langs lopende Thijs Binnerts. Ferry Alfons te kende voor 1-3. Na een afstands kogel van Raoul Henar, die Hoek nog even deed schrikken (2-3), legde Bakx met een solo en een gerichte schuiver in de laatste minuten de eindstand vast: 2-4. Hoek raakte in die slot fase wel verdediger Wesley de Smet kwijt. Bij een opstootje in het strafschopgebied kregen de Belg en zijn tegenstander Coen Zwollo geel van de scheidsrech ter. Voor De Smet was het zijn tweede kaart, waardoor hij kon vertrekken. Sparta Nijkerk-Hoek 2-4 (1-0). 3. Mamadouba Gueye (eigen doel punt) 1-0, 52. Jan Huygens 1-1, 60. Jan Huygens 1-2, 67. Ferry Alfons penalty1-3, 80. Raoul Henar 2-3, 88, Istvan Bakx 2-4. Scheidsrech ter P. Oudijk (Beuningen). Rode kaart (2x geel): Wesley de Smet (Hoek). Gele kaart: Dennis Heij- kamp, Sven Onland (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Robbie de MoorWesley de Smet, Mamadouba Gueye, Djamel Buyse (64. Thijs Binnerts), Stefan van Dender (56. Thomas Ragut); Taoufik Ameziane, Ramazan Ke sikbas, Jeroen van de Broeke (46. Jan Huygens); Dennis van der Wel le, Ferry Alfons, Istvan Bakx. maandag 11 september 2006 swb21 Huygens is spits voor de zestien NIJKERK - Hoe raakt een spits uit Brussel nou in Hoek verzeild? Jan Huygens, goed voor twee winnende goals za terdag in Nijkerk, bleef er zelf ook nogal vaag over. Hij had nog een club in België, nog een contract voor een jaar. „Mijn manager had Robbie de Moor, de keeper, bij Hoek ondergebracht. En hij vond dat ook wel een club voor mij. Zo ben ik daar terechtgekomen." De Brusselaar heeft zo'n tien jaar in de op één na hoogste klasse van Bel gië achter de rug. „Ik ben een spits voor de zestien", maakte hij zaterdag duidelijk. Meestal goed voor tussen de tien en twintig goals in een seizoen. Hij liet het tegen Sparta Nijkerk gelijk al zien met twee goals. Verwarring rond kaart De Smet NIJKERK - Kreeg hij nou terecht roocl, of eigenlijk geel, of werd hij zelfs voor de verkeerde speler aangezien? We sley de Smet stond er zelf in de tweede helft van de wed strijd Sparta Nijkerk-Hoek bij te kijken alsof het donder de in Keulen. De scheidsrechter, P. Oudijk uit Beuningen, liep na een opstootje in het strafschopgebied naar zijn as sistent-scheidsrechter, omdat hij zelf kennelijk niets had gezien. Hij hoorde het relaas aan en trok twee gele kaar ten. Totdat hij zich realiseerde dat De Smet al geel had ge kregen. En dus haalde hij ook nog eens rood uit zijn borst zakje. Toen hij de vei'bazing bij De Smet zag, begon hij te twijfelen. Hij liep nog eens naar zijn grensrechter, maar bleef even later bij zijn beslissing: rood voor De Smet. Taoufik Ameziane ging om uitleg vragen. „De man wist het zelf ook niet zo goed meer", zei Ameziane na afloop. „Eerst gaf hij direct rood, dan weer geel, toen was hef twee keer geel, dus ook rood." „En eigenlijk kreeg Wesley een elleboog, zelf heeft hij niets gedaan", maakte trainer Cees Houtepen de verwarring nog iets groter. Weer verlies Terneuzense Boys TERNEUZEN - Twee wedstrijden is Terneuzense Boys op weg in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Nog nul punten en de eerste, zij het voorzichtige geluiden van onvrede, zijn hoorbaar. „We missen voorin stootkracht", zuchtte laatste man Ayhan Atmaca. En: „Waarom niet met twee spitsen spelen?", vroeg spits Tim Louwiesse zich af na de 2-0-thuisnedex'laag tegen Roda Boys. „Maar vol gende week", voorspelde trainer Danny van de Velde,- „zal het anders zijn." Daarmee liep de oefenmeester overi gens niet vooruit op systeem en uitslag, maar op de samen stelling van zijn ploeg. Marco Faassen, Ryan de Regt en Kees Duitemeijer staan nadi-ukkelijk in de pictux-e om za terdag tegen LRC in de basis te stai-ten. Terneuzense Boys-Roda Boys 0-2 (0-1). 44. Sebastiaan van Drie( 0-1, 86. Mark van der Meijden 0-2. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Goes); Gele kaart: Matti Buijsse (Terneuzense Boys). Steinsson: erin en eruit NIJMEGEN - Gi'étar Steinsson mocht gisteren voor het eerst dit seizoen meedoen bij AZ, maar zijn optx-eden was van korte duur. De IJslandse verdediger kwam bij het be gin van de tweede helft in het veld voor de zieke Tim de Cler; 25 minuten later moest Steinsson alweer inrukken. Hij had een gele kaart gekregen en was door de scheids rechter gewaarschuwd dat een volgende overtreding rood zou opleveren. Om geen risico te nemen, haalde trainer Louis van Gaal hem naar de kant. GPD KLOETINGE - Kloetinge exx SSV'65 deelden zaterdag op het Wesselopark de punten (0-0). De ploeg van trainer Diederik Hiensch kreeg de meeste kansen op de zege tegen het team van lijn collega Marco Groeneveld. Dat liep vooral achter de tegen stander aan en scoorde liefst 29 j overtredingen en vier gele kaar- Sten (Kloetinge zestien om twee). Een kroniek van een kwalitatief magere hoofdklassederby. Ie minuut: John Schot lobt de bal vanaf de rand van de zes tien, maar SSV-keeper Christol van Campenhout ziet het leer tot zijn opluchting net over zijn jdcelgaan. 9e minuut: Daan Esser schiet vanafstand over het SSV-doel. 31e minuut: Christol van Cam penhout keert een schot van Ro nald Zwager. 32e minuut: SSV-aanvoerder Marcel Kole toucheert een schot iVanCorné Schilperoort met zijn noofd, maar de bal gaat net over. 15e minuut: Daan Esser schiet |d kansrijke positie recht op Christol van Campenhout. 58e minuut: Na een knappe voor at van Regilio Pinas heeft Daan Esser de hoek voor het uit zoeken, Maar de aanvaller kopt naast. 60e minuut: Niels Paardekooper ban doorlopen na een verre in gooi van Jaimy van Bloppoel en ffialt de bal vanaf de rand van strafschopgebied maar net er het doel van Kloetinge. minuut: Op slechts een paar van het SSV-doel schiet Kole de bal na een voorzet Zwager huizenhoog minuut: Christol van Cam verkijkt zich volledig een mislukte voorzet van Ben- amin Vexwest, maar ziet de paal redding brengen. minuut: SSV-invaller Chris- 'Mn Boon stuit in kansrijke po- ltleoP Eiwin van der Woerdt aet de rebound ver naast het Jd verdwijnen. w minuut; Christol van Cam- verwerkt een schot van Verwest tot hoek- Matste kans van de en de stand op het blijft derhalve 0-0. Ferry Alfons (midden) glipt tussen de verdedigers Henk van Steeg en Stefan Frederiksen van Sparta Nijkerk. Jeroen van de Broeke (achtergrond) volgt zijn actie. foto Rianne den Balvert door Klaas Verspoor GOES - Krabbendijke pakte in de derde klasse A van het zater dagvoetbal bij Duiveland de eer ste punten van het seizoen. De ploeg van trainer Joost van de Griek won in Oosterland met 2-1. Ook Noad'67 boekte, uit bij Heinkenszand, de eerste winst partij: 0-2. SKNWK, Nieuwdorp en VCK voeren de ranglijst aan met vier punten uit twee duels. Dauwendaele-SKNWK 2-2: Ge zien de kansenverhouding kon Dauwendaele-txainer Gérard de Nooijer niet tevreden zijn met het ene punt. Via Abdulqadir Ahmed kwam de thuisploeg na een aantal corners op x*ij op voor sprong, maar uit een vrije trap zorgde Léon de Bruine in de 38e minuut voor de 1-1-ruststand. Uit een voorzet van Ignacio Mi- saine kopte Ahmed na rust de 2-1 binnen. Ronald van Vossen schoot SKNWK daarna naar de 2-2-eindstand. Heinkenszand-Noad'67 0-2: Voor rust kregen beide ploegen kansen, maar de keepers Wilko Heij en Kees Lozekoot (Noad'67) hielden de nul. Vijf minuten na rust mocht Danny Steijn op het randje van buiten spel doorgaan en maakte 0-1. Kort daarna was Noad'67 al dicht bij de 0-2, maar een inzet belandde op de paal. Vlak voor tijd, nadat Eelco Walhout een kans op 1-1 onbenut had gela ten, beslisten de bezoekers via Dennis van Dijke het duel defi nitief. Nieuwdorp-Veere 2-2: In de 33e minuut kwam de thuisploeg door een goal van Niels Mulder aan de leiding. Op slag van rust zorgde Theo van Tatenhove uit een vrije trap voor de gelijkma ker. Na een uur bracht Jason Blommaert via een Nieuw- dorp-verdediger Veere aan de leiding. Kort voor tijd leidde een lob van Marcel van de Does tot de niet meer verwachte ge lijkmaker. VCK-Bevelanders 0-0: De wed strijd in Koudekerke eindigde, evenals vorig seizoen toen beide teams nog in de vierde klasse A uitkwamen, zonder doelpunten. Het was een typische 0-0-wed- strijd, waardoor Bevelanders het eerste competitiepunt bin nensleepte. De uitslag was te recht en de wedstrijd, met slecht voetbal van beide kanten, een magere vertoning. Duiveland-Krabbendijke 1-2: Na de 0-1 van Martin Bal en de 1-1 door Dennie le Comte waren beide teams bij rust nog in even wicht. In de 57e minuut was het uiteindelijk Danny Weber die kinderlijk eenvoudig de volle winst in handen van Krabbendij ke bracht. Het waren de eerste diie punten voor debutant Krab bendijke. Smerdiek krijgt lid op de neus GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won Oostka- pelle met 3-0 van Jodan Boys, terwijl Smerdiek thuis teleur stelde met een 2-1-nederlaag te gen de reserves van Wartburgia. Jodan Boys-Oostkapelle 0-3: Met medewerking van Jodan Boys kon de wedstrijd, die in Oostkapelle was gepland, in Gouda worden gespeeld. De be zoeksters bleken een klasse be ter. Voor rust bleek vooral de Goudse doelvx'ouwe een sta-in-de-weg en ook de arbiter van dienst weigerde medewer king, want hij keurde doelpun ten van Maud Kuipers en Rosan- ne Lammerts af. Direct na de rust was invalster Marieke van de Dries wel succesvol. Halver wege de tweede helft tekende Marieke Kwast na een vlotte aanval voor 0-2 en een kwartier voor tijd zorgde ze met een fraaie lob ook voor 0-3. Smerdiek-Wartburgia 2 1-2: Een zwakke vertoning van de thuisploeg, die al in de eerste mi nuut via een schot op de lat aan een achterstand ontsnapte. Vlak voor rust werd het via Lenny Stoutjesdijk geflatteerd 1-0. Tot zeven keer toe creëerde Smer diek vervolgens na rust een één-tegen-éénsituatie met de be zoekende keepster, maar een be- vi-ijdende tweede treffer leverde het niet op. Een kwartier voor tijd werd het px-ompt gelijk en vlak voor tijd leverde een verde- digingsfout van Angelique Hage zelfs de 1-2 op, door Bauke Boersma KLOETINGE - Zijn gezicht vertelde alles. Arjan Koop- mans was zaterdag na de derby tegen Kloetinge volledig uitge woond, doodop. De aanvallen de middenvelder van hoofdklas ser SSV'65 begroette het 0-0-gelijkspel met gepaste blijdschap. Maar oh, wat had den hij en zijn ploeggenoten er voor moeten afzien. „Het was zwaai-, loodzwaar", vertelde Koopmans na negen tig minuten ren-je-rotvoetbal aan Goese kant. „Wij kwamen geen moment aan voetballen toe. En dat was in mijn ogen vooral de verdienste van Kloe tinge." Maar zeker ook een gebrek van SSV. De ploeg van trainer Mar co Groeneveld bouwde nimmer op, maar hanteerde continu de lange bal. „Achterin stond het wel aardig goed, maar wij heb ben geen spitsen die een bal vast kunnen houden", weet Ar jan Koopmans, die zaterdag de lichtgewichten Jorden Takiddi- ne en Khaled Boufrahi de front- liixie zag vormen, tex-wijl de der de lichtgewicht (Chxdstiaan Boon) op de bank moest begin nen. „Dan krijgen de middenvelders ook de tijd niet om bij te slui ten. Het was gewoon niet te be lopen en we verloren daardoor overal op het veld de persoonlij ke duels. We zijn hier goed weg gekomen met dit gelijkspel." Tijdrekken Al durfde de Rillander in de slotfase nog stiekem aan de overwinning te denken. „Bij Kloetinge waren de krachten SSV'er Khaled Boufrahi zoekt naar een afspeelmogelijkheid. Achter hem kijken ploeggenoot Niels Paardekooper en Kloetinge-speler Joffrey Geldof (links) mee. foto Ronald den Dekker op een gegeven moment ook be hoorlijk op en dat gaf ons de ge legenheid toch iets meer naar voren te sluipen. In de laatste minuten wilden sonxmige ploeg genoten tijdrekken, maar ik wilde juist gas geven. Ik had het gevoel dat er nog wel iets te halen was." In dat geval was de realiteit op het Wesselopark wel erg veel geweld aangedaan, stelde ook Ex-win van der Woerdt. „Wij moeten hier gewoon met de overwinning van het veld stap pen", zei de aanvoex-der van Kloetinge, die probeerde te glimlachen, maar zijn frustra- tie over de 0-0 niet kon verber gen. „We hebben negentig pro cent van het duel gedomineerd, bij fases zelfs goed spel laten zien. Maar ja, als je de ballen er niet in schiet..." Kans Met name Daan Esser en Niels Kole mochten zich dat aantrek ken. Zij kregen in de tweede helft beiden een dot van een kans, maar evenzovele keren haalde Christol van Campen hout opgelucht adem. Zoals de doelman van SSV'65 in de 87e minuut al evenzeer zijn zege ningen telde toen een mislukte voorzet van Benjamin Verwest op de paal belandde. „Ik ver keek me er volledig op", erken de de Bx-abantse keeper. „Dacht dat de bal veel verder van me af draaide. Dan mag je heel erg blij zijn dat de paal uit komst biedt." Normale vorm Het was niet het eex-ste gelukje voor SSV'65, dat zaterdag op het Wesselopark geen schim was van de ploeg die vorige week Quick Boys nog het vuur na aan de schenen legde. „Maar misschien zegt dat wel alles over Quick Boys, dat zij nog lang niet hxxn normale vorm hebben", zo dacht Arjan Koopmans hardop. „Het wordt voor ons gewoon een lood zwaar seizoen, dat is wel duide lijk. En wat dat betreft, is dit punt natuurlijk wel een mooie opsteker. Blijf je lang met lege handen staan, dan wordt het ex- alleen maar zwaarder en zwaar der op." Bij Kloetinge zal dat zo'n vaart niet lopen, denkt Erwin van der Woerdt. „Ik had na van daag liever al vier punten ge had, da's logisch. Deze uitslag voelt als een nederlaag. Maai de punten komen wel. Ik denk dat de groep nu al hetzelfde ni veau heeft als vorig seizoen en dat dat in de loop van het sei zoen alleen nog maar kan gi'oeien. En waarom zouden we volgende week bij IJsselmeex-vo- gels niet minimaal een punt kunnen pakken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35