PZC Scholen denken aan fuseren Ondernemer khouwen-Duiveland schakelt )ver op een stemmachine Woestijnschepen in Bruinisse Kniertje staat centraal tijdens Wemeldinge(n)dag Onderzoek naar samengaan openbaar onderwijs Kapelle en Reimerswaal 13 Oplossing drugsoverlast gezocht Geachte werkgever. Feestje maandag 11 september 2006 editie Bevelanden-Tholen dEUS overdondert op Abdijplein Vechtpartij op Markt Goes GOES - Bij een vechtpartij op de Grote Markt in Goes is in de nacht van zaterdag op zondag een 36-jarige Goese- naar gewond geraakt. Aan de vechtpartij deden in elk ge val vier personen mee. Ze hadden even daarvoor 'ruzie ge kregen in een horecagelegenheid. Drie personen van 20, 25 en 28 jaar oud, allemaal afkomstig uit de gemeente Middelburg, zijn aangehouden. De gewonde Goesenaar is met verwondingen aan zijn gezicht en handen naar het ziekenhuis gebracht. Gehandicapten maken boottocht GOES - Ruim honderd verstandelijk gehandicapten heb ben afgelopen zaterdag genoten van een boottochtje over het Goese havenkanaal. Het jaarlijkse evenement wordt georganiseerd door de stichting Arti Carnaval. De deelne mers voeren op zo'n dertig motorbootjes en zeiljachten van Goes naar het Goese Sas om daar te feesten en pan nenkoeken te eten. Met een volle buik stapten ze daarna terug in de bootjes om voldaan weer terug te keren. Jongens gepakt voor vernielingen KAPELLE - In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben vier jongens uit Kapelle, in leeftijd variërend van zeven tien tot twintig jaar, diverse vernielingen aangericht in hun woonplaats. Even na middernacht hoorde een bewo ner van de Oude Veiling een harde klap. Toen hij buiten ging kijken, zag hij dat zijn autospiegel was vernield. Hij ging in zijn wagen achter de jongens aan en wist één van hen klem te rijden en aan de politie over te dragen. De an dere drie meldden zich in de loop van de ochtend op het bureau, waar ze toegaven ook de ruiten van een bushokje bij het station kapot te hebben geslagen. Tegen de jon gens is proces-verbaal opgemaakt. Drumkorpsen tweede op NK MIDDELBURG - De Juliana Korpsen Middelburg heb ben zaterdag hoge ogen gegooid op het Nationaal Kam pioenschap voor showkorpsen in Óss. Zowel het Juliana Drum Bugle Corps als het Junior Drum Corps Johan Friso eindigde in hun klasse op de tweede plaats. Voor Jo han Friso zit hiermee het zomerseizoen erop. Juliana moet nog twee weken flink repeteren voor het EK dat op 23 september wordt gehouden in Rotterdam. Diefstal uit auto in Noordwelle NOORDWELLE - Op de Rampweg in Noordwelle is gis termiddag een auto opengebroken. Uit de auto werden de radio/cd-speler en een tas met boeken gestolen. TERNEUZEN - Het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen hoopt binnen een maand de opdracht voor een onderzoek naar de beste gedoog- verkoopplaatsen voor softdrugs te verstrekken. Het onderzoek moet leiden tot oplossingen van de verkeers-, parkeer- en andere overlastpro- blemen in de Terneuzense bin nenstad en omgeving. Het ge doogbeleid staat niet ter discus sie, benadrukt loco-burgemees- ter J. van Schaik nog maar eens. Dat beleid is door het Rijk in gevoerd en heeft Terneuzen voor een groot deel van harde criminaliteit afgeholpen. Wilt u voortaan de risico's van arbeidsongeschiktheid zelf nemen. Of weet u het nog niet? Ga eerst naar uwv.nl :iu ■fuwv zeeuwse almanak Een 59-jarige Middelburger vierde afgelopen vrijdag al vast zijn 60e verjaardag. Ko mende woensdag is hij echter pas echt jarig. „Als hij die dag nou maar haalt", zei zijn zoon legen de zwager van de jarige. „An ders is het best wel bizar dat ive z'n verjaardag nu al ge vierd hebben. „Ach", zei de zwager na het nuttigen van de nodige bier tjes, „wat maakt het uit. Het feestje hebben we in ieder ge val algehad." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes oor Marcel Modde IERIKZEE - Het rode potlood in dc kast. Als één van de atste gemeenten in Nederland ihakelt ook Schouwen-Duive- ud over op de stemmachine. 0 apparatuur wordt bij de tus- parlementsverkiezin- in november voor het eerst stelling gebracht. Tevens wil- n burgemeester en wethouders stemmen in een willekeurig embureau mogelijk maken. et college heeft voor 115.000 aan stemmachines en bijho- nde programmatuur besteld j Nedap in Groenlo. Volgens J. Asselbergs is Iotorrijder otst tegen auto 1ESKENS - Op de Nieuwe- iisweg in Brcskens kwam gis- om kwart over vier n 21-jarige motorrijder uit rneuzen in aanrijding met een Ronenauto. Hij raakte daar- lichtgewond. "tan kwam uit de richting Nieuwvliet. Door onbeken- oorzaalc raakte hij op de lin- en botste frontaal een tegemoetkomende au- bestuurd door een 30-jarige 'omobilist uit Axel. motorrijder, die last had van onderrug, werd ter observa- naar het ziekenhuis in Ter- voor dat systeem gekozen, om dat negentig procent van de Ne derlandse gemeenten met Ne dap werken. „De ervaringen met dat type zijn zo goed, plus de apparatuur is dei-mate ge bruiksvriendelijk, dat de keuze eigenlijk voor de hand lag." Als alternatief is gekeken naar het modernere, maar ook duurdere computersysteem van SDU, huisuitgever van de rijksover heid. Ale 28 stembureaus op Schou- wen-Duiveland worden uitge rust met de nieuwe stemmachi nes. Hoewel met de bestelling aanvankelijk was gemikt op de provinciale statenverkiezingen maart volgend jaar, staat de ap paratuur er in november al, wan neer een nieuw parlement moet worden gekozen. „Dat redden we", garandeert de burgemees ter. Voor die tijd krijgen de le den van de stembureaus instruc ties over de werking van de ma chine. Ook wordt gekeken of nog voor de verkiezingen in ver schillende zorgcentra kan wor den proefgedraaid met het appa raat, zodat met name oudere kie zers alvast kunnen wennen. As selbergs: „Maar echt nodig is dat niet eens. Stemmen op zo'n machine is verschrikkelijk een voudig. Een kind kan de was doen." Grote voordeel Het grote voordeel is dat voor taan met een druk op de knop de uitslag per bureau bekend wordt. Binnen het uur moet straks ook in Schouwen-Duive- land duidelijk zijn hoe er is ge stemd, aldus de burgemeester. „Dus dat worden geen late avondjes meer." Het handmatig registreren en (twee keer) tellen van de ingevul de stembiljetten kostte door gaans veel tijd. Ook is die oude methode veel gevoeliger voor fouten, iets waarmee Schou- wen-Duiveland bij de statenver kiezingen in 2003 pijnlijk werd geconfronteerd. Bij de raadsver kiezingen afgelopen maart werd nog in slechts negentien Neder landse gemeenten gestemd met het rode potlood. Binnen Zee land hanteerde alleen Schou- wen-Duiveland nog de traditio nele methode, omdat de investe ring voor de apparatuur altijd te hoog werd gevonden. Het college wil de vernieuwing gelijk goed doorvoeren en bin nen de gemeentegrenzen ook het stemmen in een bureau naar ei gen keuze mogelijk maken. In meer dan driehonderd gemeen ten is eerder al de proef op de som genomen en dat is de kie zers prima bevallen, zegt Assel bergs. In de praktijk kan dat bijvoor beeld betekenen dat iemand uit Renesse in Zierikzee kan gaan stemmen, omdat hij daar werkt en dat makkelijker is. De raad moet het collegevoorstel eind de ze maand nog wel goedkeuren, benadrukt Asselbergs. „Maar ik weet bijna wel zeker dat de raad akkoord gaat. Willekeurig stem men is kiezersvriendelijk en op- komstbevordelijk. Wie kan daar nou tegen zijn?" BRUINISSE - Veel techniek komt er niet bij kijken. Gewoon vastpakken, gaan en zorgen dat je zo snel mogelijk de 500 meter aflegt. Tweeëntwintig teams van ieder twee personen verschenen zater dag aan de meet in de Bruinis- ser Oudestraat om het tegen el kaar op te nemen op een ka meel. Eigenlijk was de grootste kunst om de schokkerige rit uit te zitten, want de dieren werden door hun persoonlijke begelei der met stevige hand voortgedre ven. In een zadel was niet voor zien. „Dat heb je ook niet no dig", zegt mede-organisator Kees Verspoor. „Je zit gewoon tussen de bulten en dat zit best wel goed. Op zich wij zacht, be ter dan op een zadel vind ik. In die vacht zit tenminste vering." Om de kamelen tussendoor nog een beetje rust te gunnen, was er in het feestprogramma rond café 't Veerhuis een optreden in gelast van de band Sidewalksto- ne. Winnaar van de kamelenra- ce werd - na een correctie - het team van de Oosterschelde Jachtwerf (OJW) in een tijd van 22.3 seconde, tweetiende van een seconde sneller dan de joc keys van de Stichting Bruinisse (Bru.nu). Ze deelden het erepo dium met de rijders van Peter Spelt Elektronica, die er 22.9 se conde reden en daarmee de der de tijd neerzetten. foto Dirk-Jan Gjeltema Wlcl ie: 0113-316649 5:lS'clie«pzcnl £«31.4460 AA Goes .'«ntie-exploitatie: l m Midden-Zeeland: 0113-315520; Es'w,anderen: 0114-372770; C.1:020-4562500. Vlissingen krijgt hellingbaan ilISSINGEN - De gemeente flissingen gaat zich inspannen ■oor de komst van een helling- iaan voor de watersport. Dat de gemeente geantwoord vragen van de Lokale Partij h-actievoorzitter W. Hirdes zei iet onbegrijpelijk te vinden dat en maritieme stad als Vlissin- geen goede hellingbaan Er is er wel één in de Ruy- erhaven, maar die is klein en lecht bereikbaar. zeilers en andere /aterrecreanten kunnen nu al ien bij Neeltje Jans goed het rater op. In de tent op het dorpsplein van Wemeldinge voerde toneelvereniging Als 'n Dijk vijf keer de musical Kniertje op. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam WEMELDINGE - Mede dankzij het fraaie weer heeft de Wemeldinge(n)dag zaterdag weer honderden bezoekers naar het Zuid-Bevelandse dorp gelokt. Zelfs Kniertje had de weg naar Wemel dinge gevonden. U kent haar wel, van de beroemde uitspraak 'De vis wordt duur betaald'. In de tent op het dorpsplein voerde toneelvereniging As 'n Dijk vijf keer de musical Kniertje op. Behoorlijk wat mensen kwamen daar op af en ze werden niet teleurgesteld, al werd het verhaal van de arme Knier in een snel treinvaart uit de doeken gedaan. Leidraad vormde uiteraard het in 1900 geschreven toneelstuk Op hoop van ze gen van Herman Heijermans. Het ver haalt over Kniertje, die al een man en twee kinderen op zee heeft zien sterven, maar noodgedwongen toch haar jongste zoon Barend en diens broer Geert weer de zee op stuurt met het nauweüjks zee waardige schip Op hoop van zegen. Het schip vergaat en Barend en Geert komen te overlijden. Daarna spreekt Knier haar gevleugelde woorden uit: 'De vis wordt duur. betaald'. De musical in Wemeldin ge - hoe kort ook - legde de zware om standigheden, van de vissers en hun fami lie die slechts instrumenten waren in de handen van de grote bazen, mooi bloot. Er werd goed geacteerd en veel gezon gen. Op het eind gingen de acteurs zelfs de tent in om met het pubhek te dansen. Daar hadden de meeste Wemeldingers best zin in. Ze dansten vrolijk een paar pasjes mee. De Wemeldinge(n)dag bood verder weer vertier voor jong en oud. Dat begon 's ochtends met een lawaaioptocht voor de kinderen en eindigde in de late uurtjes met een gezellig bal. doorRobPaardekam KAPELLE - De openbare basis scholen in Kapelle en Reimers waal komen over een tijd wel licht onder één orgaan te vallen. De bestuurscommissies in beide gemeenten onderzoeken hoe ze kunnen samenwerken en of dat op termijn tot een fusie kan lei den. 1 Zowel in Kapelle als Reimers waal is het openbaar onderwijs op afstand geplaatst. Dat wil zeggen dat niet langer de ge- meente, maar een bestuurscom- missie de dagelijkse leiding voert. In Kapelle opereren de j dne openbare scholen onder de r,aam Facetscholen, terwijl de zei scholen in Reimerswaal ge- leid worden door de Federatie Openbaar Onderwijs Reimers waal (Foor). Volgens bestuursvoorzitter D. van Ree van de Facetscholen heeft een nieuw financierings systeem van het Rijk ervoor ge zorgd dat de scholen minder celd te besteden hebben. „We kunnen het hoofd nog best bo ven water houden", zegt hij. LMaar door dingen samen te doen met openbare scholen in andere gemeenten, en dus effi ciënter te werken, houden we ge- :woon meer geld over voor leuke en nuttige dingen." Brief JCollega M. Damen van de Foor denkt daar niet veel anders over. Volgens hem kan door sa menwerking of zelfs fusie flink Worden bespaard op de admini stratieve lasten en de kosten voor bovenschools management. Hij wil deze maand nog een brief sturen naar de Reimers- waalse raad met het verzoek om toestemming voor het onder zoek naar een mogelijke samen werking. De bestuurscommissie uit Kapel le heeft al zo'n brief naar haar gemeente gestuurd. Burgemees ter en wethouders hebben alvast positief gereageerd. In een noti tie aan de raad herinneren ze er aan dat ook de protestants-chris telijke scholen in de gemeente zijn opgegaan in een groter ge heel, omdat ze het alleen niet dreigden te redden.. Het college schrijft dat ze de openbare scho len deze mogelijkheid ook wil bieden. Het onderzoek zal zich op ver schillende scenario's richten. Sa menwerking, en mogelijk fusie, tussen Kapelle en Reimerswaal ligt om te beginnen het meest voor de hand, maar eventueel kunnen ook Noord-Beveland en Goes er bij worden betrokken. Een verbond tussen alle openba re scholen op de Bevelanden ligt volgens Van Ree minder voor de hand. „Het is een mooie gedach te, maar we zullen Borsele niet meekrijgen. Daar vallen de open bare scholen nog volledig onder de gemeente." Damen kijkt on dertussen de andere kant op. Wat hem betreft kunnen ook scholengroepen uit West-Bra bant zich bij de samenwerking aansluiten. De raad van Kapelle bespreekt het verzoek van de openbare scholen om het onder zoek te mogen uitvoeren in de vergadering van dinsdag 19 sep tember. Die begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. uw financiën accountancy goed geregeld WGGGNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27