pzc Stress overmeestert Van Minde Van Boven is Rodenburg de baas Verwachte winnaars dubbelkampioenschappen Verjongd Vlissingen toont inzet in eerste competitie wedstrij d 25 Goese turner presteert ook tijdens tweede WK-kwalificatiewedstrijd onder niveau ingecalculeerde nederlaag FvT Crosser Boot vergroot zijn voorsprong maandag 11 september 2006 Is Inscheie i was zaterdag de Li"êtërimd Nederland-Roeme- PortugalHet was voor de olior* turnbond tevens de kwalificatiewedstrijd OTr het WK dat over een m,i in Aarhus is. De twee lmme deelnemers - Anthony mAsscheuit Sas van Gent en Carlo vm Minde uit Goes - gin- paooien verschillende manier imxdstnji in. Van Assche was -o goed als zeker van een plaats OIRSCHOT - Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft in het Brabantse Oirschot een nationale motorcross in de 85cc grote wielen ge wonnen. De crosser was in beide manches het snelst en breidde daarmee zijn voor sprong op zijn naaste bela ger in het Nederlands kam pioenschap fors uit. In de eerste manche ging de 14-jarige crosser als derde van start. Na de start zag mj een heftig duel ontstaan tussen Van Wezel en Van deBogaert. Hij liet de twee hun gang gaan en kreeg al spoedig de tweede plaats in handen toen Van Wezel met pech naar de kant moest. Een paar ronden ver der passeerde hij ook Van de Bogaert en reed hij on bedreigd naar de overwin ning. In de tweede manche be gon de CPB Yamaha-cou- reur net buiten de toptien, maar na een paar ronden lag hij al op de derde plaats. Nadat er eenzelfde duel als in de eerste man che was ontstaan, versloeg Boot opnieuw zijn concur renten. Boot staat met nog drie wedstrijden te gaan 167 punten voor op Van Wezel. De overwinning was het derde succes voor de jonge Zeeuw deze week. Vorig weekeinde was hij de snel ste in de 85cc in het bijpro gramma van de Grote Prijs van Nederland MX 1 en 2 bi Lierop. Zaterdag was hij het snelst in de MX 2-klas- se tijdens een clubwed- strijd in Axel. i de selectie en Icon ont- turnen. Voor Van Min- 'rnhet erop of eronder. Vu-Rneland van Vliet tóNSCHEDE - Turnen is zijn wte passie, maar het leek zater dag of Carlo van Minde tegen de wedstrijd opzag. Hij zuchtte con stant en keek voor zijn oefenin gen zorgelijk naar de grond. Pu re stress had zich meester van hem gemaakt, gaf hij later toe. pit was misschien wel de be langrijkste meerkamp van mijn seizoen, maar ik had heel erg last van zenuwen en buikkram pen. Het is er daardoor weer niet helemaal uitgekomen." De achttienjarige Van Minde voor een score te kunnen gwu van boven de 80 punten. Ruim een week geleden, tijdens de eerste WK-kwalificatiewed- t [strijd in Heerenveen, eindigde hij op 77.850. Zaterdag in En schede was hij nauwelijks beter: '78.650. „Zelfs op sprong, toch mijn specialiteit, ging het van daag verkeerd", vertelde hij. „Ik was in mijn hoofd al te vroeg net de landing bezig en landde uistdaarom niet goed." Mede daardoor kon Van Minde niet aantonen dat hij onmisbaar isindeWK-ploeg. Met Epke en Herre Zonderland, Jeroen Har- on en Anthony van Assche zijn a namelijk vier betere allroun- ders in Nederland. Ringenspe- cialist Yuri van Gelder, die za terdag ook op sprong uitkwam, en Jeffrey Wammes, die in En schede op sublieme wijze zijn rentree maakte op vier onderde len, mogen eveneens niet ontbre- :en in Aarhus. „Voor mij is dui Carlo van Minde presteerde zaterdag door zenuwen niet goed. „Ik beschouw het na de wedstrijd van vandaag als goed nieuws als ik de reserve ben." foto Johan Wouters delijk dat Carlo op dit moment de nummer zeven van Neder land is", zei Bram van Bokho ven, zijn trainer. „Dat is echt geen schande. Daar moet hij ook heel blij mee zijn." Van Bokhoven had ook gezien dat zijn pupil zich met pijn en moeite door de meerkamp sloeg. „Dat gezucht hè. Pure span ning", zei hij. „Maar hij had de ze wedstrijd heel anders moeten in gaan. Hij liep hier rond alsof hij wat te verliezen had, terwijl hij had moeten turnen alsof ex- iets te winnen viel. Hij had zich goed aan het publiek moeten la ten zien. Borst vooruit, ontspan nen-brik, hier ben ik! Van Min de baalde zelf ook van zijn ge miste kans. De Goesenaar bleef, net als in Heerenveen, wel Anthony Runia voor, waardoor hij vrijwel zeker als reserve mee reist naar het Deense Aarhus. „Het is nog even afwachten tot maandag. Dan horen we alles. Ik beschouw het na de wedstrijd van vandaag als goed nieuws als ik de reserve ben. Dan mag ik toch mee naar het WK. Dat zou een nieuwe stap in mijn ontwik keling zijn", aldus de Goese naar. Van Bokhoven: „Men moet goed beseffen dat Carlo relatief laat begonnen is met turnen. Dan is het al heel wat als je op je acht tiende reserve mag zijn op een WK. Hij blijft een belofte voor de toekomst." Van Assche Voor de één jaar jongere Antho ny van Assche zit er in Aarhus heel wat meer in. Als het aan zijn trainer Rob Stout ligt, turnt de Zeeuws-Vlaming op zijn tweede WK - in 2005 was hij er in Melbourne ook al bij - een vol ledige meerkamp. „Daar is hij aan toe", stelde Stout. „Epke Zonderland is wel de beste Ne derlandse turner, maar Anthony is de stabielste en constantste van iedereen. Ik zou wel eens willen weten hoe hij ervoor staat ten opzichte van de rest van de wereld en dat kan het beste aan de hand van een hele meerkamp. Maar ik neem daar de beslissing niet over. Bonds coach Gerard Speerstra moet kijken of dat ook in het belang van het team is." Van Assche bleef in Enschede op sprong (14.750), bx-ug (13.900) en vloer (14.450) wat achter op zijn scores van Heeren veen. Op rek (13.900) en ringen (14.150) presteerde hij exact ge lijk. Op voltige (14.400) haalde hij echter alles uit de kast en zorgde hij ervoor dat hij toch een nieuw puntenrecord neerzet te. Stout: „Voltige moet zijn spe cialiteit worden, maar tot van daag kwam het er niet echt uit. Hij heeft wel een uitgangswaar de van ruim boven de 15 pun ten, maar kwam pas vandaag goed boven de 14 uit. Dat is een mooie opsteker." Voor Van Assche waren het twee slopende weken, gaf hij na afloop aan. „Na acht weken van aangepaste trainingen vanwege kleine blessures moest ik opeens weer twee keer vol aan de bak. Ik moest alles geven en dus ook harde landingen maken. Ik ben nu dus ook echt moe. Ik ga nu weer een beetje afbouwen, een beetje uitrusten voor het WK." Dat kan ook, weet Stout. „Hij is zo goed als klaar voor het WK. Het gaat nu alleen nog om wat puntjes-op-de-i-werk." Voormalige speler van Arnemuiden wint open Zeeuws kampioenschap door Alex Krappen KRUININGEN - Tafeltennisser Dennis van Boven is open Zeeuws kampioen ge worden in de AB-klasse De voormalig speler van Arnemuiden, vanaf dit sei zoen uitkomend voor Unicum in de eer ste divisie, bleef in een spannende acht- kamp Lennard Rodenburg (Stekene) net De ouverture van het tafeltennisseizoen, met deelnemers van heinde en verre, was voor de tweede maal op rij een succes. De hoogste klasse kende een deelnemers veld waarbij iedereen aan elkaar was ge waagd. Vooraf leken Dennis van Boven en Jan Henk Bomhof (een erkend toer- nooispeler) de meeste kans te maken op de titel. Op Rodenburg - met zijn defen sieve speelstijl vaak in het nadeel bij be kende tegenstanders - hadden weinig kenners gerekend. De verdediger uit Sou burg was dit weekeinde echter bijna on- passeerbaar, zo ondervonden zijn tegen standers één voor één. Hoewel tevredenheid overheerste bij Van Boven plaatste hij toch wat kanttekenin gen bij zijn spel. Heel geleidelijk, zo zei hij, wil hij van een afwachtende speelst ijl overschakelen op een aanvallend spel systeem, maar boven de tafel komt hij nog te kort. „Dit jaar ga ik werken aan mijn flip. In de derde divisie kwam ik nog weg met een passieve ontvangst, maar in de eerste divisie moet ik dat niet proberen. Dat zag je ook in de laatste pot tegen Jan Henk. Ik moest echt voor een ri sicovolle ontvangst kiezen." Voor Roden burg restte een ambivalent gevoel. „Ik was er zo dichtbij en ik speelde zo goed. Over mijn spel ben ik echt tevreden, maar die tweede plaats is heel erg zuur. Als ik had gewonnen, was het duidelijk geweest dat ik ook in een veld met beken den kan excelleren." In de hoogste klasse was de dubbeltitel van Jeroen de Heide en Jacco Schoone, die in de finale afrekenden met het SAR-duo Dennis Verdurmen/Johan 't Hooft, verrassend. Een klasse lager won Tommy Gimbrere het toernooi. De Bel- crum-speler besliste veel van zijn par tijen pas in de vijfde game of laat in de vierde en verloor van zijn clubgenoot En rico Schön. Johan 't Hooft werd tweede. In de D-klasse tenslotte bekroonde Tho mas Groenewoud een goed toernooi met de titel. In de finale was de speler van TTC Mid delburg met 3-0 te sterk voor Danny Roks (Backhands). Strijdplan Na vijf ronden hadden nog drie mensen kans op de zege: Rodenburg, Bomhof en Van Boven. In de zesde ronde stond de topper Van Boven-Rodenburg op het pro gramma. De latere winnaar had zijn strijdplan klaar. „Normaal blijf ik na de eerste ope ning doorspinnen, maar nu werkte dat niet. Lennard werd steeds vaster. Na de eerste twee games (die Van Boven nipt won) werd het tijd te temporiseren. Ik wachtte met mijn opening en als ik kon aanvallen, dan probeerde ik dat meteen hard. In de derde game werkte dat nog niet, maar in de vierde werd Lennard slordiger en kon ik het afmaken." Maar de winst op Rodenburg was nog niet voldoende voor Van Boven want in de laatste ronde wachtte Bomhof nog. Een speler waarvan Van Boven nog nooit had gewonnen. De wedstrijd kende een spannend verloop. Pas in de vijfde game nam Van Boven afstand. Bomhof kwam vanuit een hopeloze positie terug, maar de latere kampioen was op tijd weer bij de les. Robbin de Man (links) slaat de bal terug naar Tommy Gimbrere. foto Ronald den Dekker MrAmoudStok 0ES - De favorieten in de °ogste categorieën hebben gis- :ren hun rol waargemaakt tij- ens de Matste dag van de wuwse dubbelkampioenschap pen. De tennissers Harold Schip- Dennis van 't Westeinde werden bij de mannen dubbel drie tot winnaar gekroond en Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik in de vrouwen dubbel De laatste poule en finalewed strijden werden gisteren in de brandende zon gespeeld bij ten nisvereniging 't Halve Maantje in Goes. De favorieten in de hoogste categorieën wonnen hun partijen met overmacht. Harold Schipper en Dennis van 't Westeinde hadden donderdag al weinig moeite met het duo Sander van Buren en Joost Oran je en rekenden gisteren ook zeer eenvoudig af met Jaap Moer land en Marcel Schouw. In een korte partij won het tweetal overtuigend met 6-1 6-3. Van Buren en Oranje wisten la ter nog wel de Zeeuwse titel in de dubbel vier te veroveren. Ze wonnen een spannende partij van Abe Kuijl en Maarten de Witte: 6-3 5-7 4-6. Bij de vrou wen dubbel vier was het niet an ders. Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik staken met kop en schouders boven de rest van het veld uit. Met hun goede spel wonnen ze ook hun laatste wedstrijd. Te gen Joke Ganseman en Marjon Snoek-Ubachs werd het verre van spannend: 6-2 6-0. Op zater dag moest het duo nog wel een set afstaan tegen Nancy Bae- cke-Verstraeten en Annegret Scheers-Dinnessen. Toen ging het eerste bedrijf met 7-5 verlo ren, maar daarna stelden ze or de op zaken: 6-1 6-4. GOES - Na de 6-1-nederlaag van vorige week gingen Kimberly 't Hooft en Simone de Klerk zaterdag met hun tafeltennisteam FvT nog harder onderuit tegen MD Caps Assen. Het Rotterdamse team van de tafeltennisters uit Kloosterzande verloor met 7-0. De nederlaag was ingecal culeerd tegen het sterke MD Caps. De Klerk verloor met 3-0 (4-11 7-11 3-11) van Neerlands nummer tien Dong Li en pakte een set tegen Jana Timina, de nummer zeven van Nederland (9-11 11-7 5-11 6-11). Diezelfde Timina gaf 't Hooft geen enkele kans (5-11 3-11 5-11). 't Hooft verloor later op de dag in vijf sets van Saskia Liefers (11-9 7-11 11-4 9-11 4-11). De Klerk dubbelde samen met Monique Posthuma. Dat duel ging met 3-0 verloren. Winst voor getergde Erik Boer ZUIDWOLDE - Mountainbiker Erik Boer uit Wolphaarts- dijk heeft in het Drentse Zuidwolde een wedstrijd om het landelijk jeugdkampioenschap gewonnen. Hij deed dat in categorie twee. Boer moest door een fout van de wedstrijdleiding op de laatste startlij beginnen en was erop gebrand om die mis ser recht te zetten. Na één ronde kwam hij als vierde door. Daarna reed hij met Perry van de Bos van Westland wil Vooruit weg bij de koplopers. In de laatste omloop liet Boer zijn medevluchter achter zich. In categorie vier werd Niels van den Boomgaard uit Kat- tendijke tweede. Hij werd in het laatste stuk voor de fi nish gepasseerd door de Nederlandse kampioen Roy Beu kers. Cor Muller is snelste Zeeuw GOES - De 68-jarige Cor Muller was zaterdag de snelste Zeeuw in de Jungfrau-marathon in Zwitserland. De inwo ner van Renesse legde het traject in de Zwitserse bergen af in 5 uur, 20 minuten en 46 seconden. Met die tijd eindig de hij als 14e in zijn leeftijdscategorie mannen 65+. Jan Bostelaar uit Westkapelle finishte in 5.30,42 en werd 103e in de categorie mannen 55+. Fred van Es (mannen H20) deed 5.54,52 over de ruim 42 kilometer. Lein en Lenie Lie- vense uiit Zoutelande passeerden gelijktijdig de finish na 6.04,22. Sandra Priemis uit Renesse had 6.07,30 nodig. De start van de Jungfrau-marathon was in Interlaken op 565 meter hoogte. De finish lag op 2110 meter in de buurt van de Eigergletscher. Bijna viei'duizend deelnemers haalden de finish. Slechts één haalde de streep binnen de drie uur: Eticha Tesfaye, een Afrikaan die woont in Genève. Oosterhuis wint run-bike-run HARDERWIJK - Tijdens het grote sportevenement Spor ting Hax-derwijk heeft Johan Oosterhuis uit Vlissingen de run-bike-run bij de junioren gewonnen. De 14-jarige atleet van Dynamica was één van de jong- sten in een groot deelnemersveld. Hij sloeg zijn slag vooi- al tijdens het tweede ondex-deel, het mountainbiken. Oos terhuis eindigde op dat onderdeel als derde overall, slechts anderhalve minuut achter de tiiatleet en ultralo per Nik Borsten. In de laatste drie kilometer gaf hij nog twee plaatsen toe. Hij finishte in een tijd van x'uim 57 mi nuten als eerste junior en vijfde overall. Er was ook succes voor Christel Janssen uit Aagtekerke. Met een tijd van 1.08 wei'd ze eerste bij de junior-vrou wen. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het sterk ver jongde en gewijzigde vrouwen team van Vlissingen is de hock- eycompetitie in de derde klasse goed begonnen. Met veel inzet werd Waalwijk met 1-0 versla gen. Goes redde het net niet te gen DDHC en verloor (na een voorsprong van 2-0) met 3-2. Vlissingen-Waalwijk 1-0: Vlis singen verdiende de winst op ba sis van inzet. Met twee meisjes A in de gelederen zorgde Vlissin gen in de eerste helft voor meer doelgevaar. Op slag van rust be hoedde Eline Reijnders de thuis ploeg voor een achterstand door de bal van de lijn te halen. Maar Kelsey den Exter gaat in klasse L2 door met winnen WESTDORPE - Kelsey den Ex- ter is met Aviv Shakira nog maar net gepromoveerd, maar gisteren sloeg ze in de klasse L2 al een dubbelslag. De amazone uit Vogelwaarde stuurde tijdens de dressuurwedstrijd van de Vlakteruiters in Westdorpe de Arabische volbloedmerrie in bei de proeven naar de overwin ning. In de eerste proef moest Den Ex- ter het erelint delen met Jorien Muilwijk met Nadia. De tweede proef schreef de 15-jarige Den Exter alleen op haar naam. Win nen is leuk, maar voor Den Ex ter lijkt het een probleem te wor den. „Dit is pas mijn derde wed strijd op dit niveau en telkens haal ik een winstpunt. Dat gaat hax'd. Aviv is vier jaar en een paard moet vijf zijn voor je er in M mee mag starten. Pas in janua ri kan ik de overstap maken." In de klasse LI deed Unique van Linda Wille met zijn aparte be wegingen zijn naam eer aan. De Axelse combinatie won beide proeven met scores van respec tievelijk 200 en 192 punten. Daarmee voegde ze drie bonus- punten toe aan haar totaal. Ma- riska Schreurs deed hetzelfde. De amazone uit Hontenisse was in beide proeven van de klasse Ml de beste met Mexiijn. ook de veldspeelster Suzanne Heuff vemchte enkele knappe reddingen. Acht minuten na de pauze liet Merel de Kam na een lange solo de winnende treffer noteren. Rosmalen-Rapide 1-3: Rapide had een veldoverwicht wat resul teerde in een paar strafcorners waaruit Kaxrin Martens voor de rust twee keer raak sloeg. Kort na de pauze kwam Rosmalen op 1-2. Halvei'wege de tweede helft scoorde Karlien Boussen uit de rebound van een strafcomer 1-3. Olympia-Den Dommel 2-8: Na dat de bezoeksters de leiding hadden genomen liet Heieen Maenhout 1-1 noteren. Daarna liep Den Dommel nog voor de rust uit naar 4-1. In de tweede helft bouwde het de voorsprong uit naar 1-7 voordat Karin Wijf fels 2-7 scoorde. Het werd ten slotte nog 2-8. DDHC-Goes 3-2: Het jeugdige Goes dicteerde in de eerste helft het spel. In die periode nam het ook een voorsprong van 2-0 door treffers van Lilach de Kraa en Noortje Hermsen. Na de doel- wisseling kwam er een totaal an der DDHC in het veld, dat di- rect het initiatief naar zich toe trok. Goes moest nu meer achter de tegenstandsters aanhollen en zag DDHC binnen een kort tijds bestek de achterstand ombuigen in een 3-2-overwinnning. Mannen Liberty-Rapide 1-5: Rapide stond al na vijftig seconden met 1-0 voor door Koen Totté. Uit de rebound van een strafcomer zorgde Yannick van Putte voor 0-2. Daarna kon de thuisploeg de aansluitingstreffer maken. In de tweede helft scoorde Jochem Voorbrood al na dertien secon den de 1-3. De tweede helft was nauwelijks vier minuten oud toen Totté voor 1-4 zox-gde. De wedstrijd was beslist. Jochem Beaart liet na elf minuten 1-5 noteren. Olympia-Mistxal 2-0: Olympia wilde snel de leiding nemen, maar moest wachten tot de 19e minuut voordat Ingvar Neve op aangeven van Paul Schueler 1-0 liet noteren. Een kwartier voor tijd counterde Olympia naar 2-0. Pieter Nijsten bediende Edwin Buijs die de bevrijdende treffer maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25