>zc Vlissingen erg blij met nipte zege Sterk debuut juniorenteam BC Vlissingen in eredivisie [ong Ambon laat Sobur kansloos Onnodige nederlaag van RCS bij Unitas Strafschop helpt Terneuzen aan zege Voortvarende start teams Oemoemenoe 23 - - Zierikzee laat kansen liggen maandag 11 september 2006 wb nfilNCHEM - Een onnodige Zbtl l« bestempelde trai- jllesander van Keulen het hjes van zijn ECS bij, Unitas. ïdedigende tallen aan Zeeuw- tant zorgden et-voor dal de pdtemse thuisploeg met 2won. Al gingen ook de Sou- aanvallers niet vrijuit, "hadden hel duel bij een l-2-voorsprong op slot moeten gooien. Vooral Josimar Patinama kreeg na de rust de kansen om 1-3 te maken en daarmee de overwin ning te bezegelen. Waar de aan valler faalde, was zijn collega Christiaan Perrier aan de over kant wel trefzeker Binnen vijf minuten boog hij de score om in 3-2, nadat hij ook al de eerste goal voor zijn rekening had ge nomen. Daar gingen echter wel defensieve fouten van RCS aan vooraf. Daarna kreeg Unitas. dat vorig jaar degradeerde uit de eerste klasse, nog genoeg kansen op 4-2. Bij RCS ging juist het licht uit. Opmerkelijk, want in de eer ste helft had de ploeg volgens Van Keulen met lef en goed voet bal de tegenstander zijn wil op gelegd. Het doelpunt van Joey van der Zweep en een van rich ting veranderde vrije trap van Gérard de Nooijer waren echter niet genoeg voor de winst. Unitas-RCS :!-2 (1-2). 6'. Christi aan Perrier 1-0. .12. Joey van der Zweep 1-1, 3!). Gérard de Nooijer 1-2, 56. Christiaan Perrier 2-2, 60. Christiaan Perrier 2-3. Scheids rechter N L M. van Engelen (Vlij men). Gele kaartYoussef Afkir (RCS). KCS :Arvid Pieterse, Youssef Afkir (75. Zico Tomassoa). Gérard de Nooijer, Alfaro Pentury, Dangelo MardenAschraf Elhrouz, Ray mond Wolff, Rodi, Uranie; Joey van der Zweep, Dennis de Nooijer en Josimar Pattinama (70. Alwin van Ham). londag-tweedeklasser wint met geïmproviseerd elftal van Halsteren: 3-2 wRon de Waal USSINGEN - De schoon- eidsprijs verdienden de voet- jllers van Vlissingen gisteren iel, maar (lat deerde vrijwel iemand na de eerste seizoens- lenviuning in de tweede klas- i De thuisploeg was simpel- eg veel effectiever dan Halste- b; 3-2. ot kort voor aanvang van de edstrijd had Vlissingen-trai- rRuud Pennings moeten puz- ien aan zijn basisformatie iorhet duel met Halsteren. Bo- uop het toch al forse aantal af- Eisen, kwam zaterdagavond g eens de afmelding van Pim ains. Op de wedstrijddag zelf eek Randv de Dreu niet in sat te spelen. „Daarom ben ik (schrikkelijk blij met deze je punten", zei de zichtbaar beluchte trainer na afloop, pooral op het middenveld heb- jenv/e enorm moeten impro vise ra Dat er ondanks al die muta- fczo'n prestatie wordt neerge- k is knap. Ze verdienen een feotcompliment", was de bood- thap van Pennings richting |d ploeg. in paar nieuwkomers, zoals brk Mmderhoud en Chiel Ma- inus, lijken langzaam maar ze- hnaar tweede-klasniveau toe tide spelers waren één keer tfzeker tegen Halsteren. Voor bij Chiel Maranus was de op- lehting na zijn doeltreffende ithaal groot. „Natuurlijk was |t even slikken toen ik op de Sik moest beginnen, maar de uitleg van de trainer was wel be grijpelijk. Ik heb mijn aanpas singsproblemen gehad, maar als je dan drie minuten na je inval beurt scoort, is dat lekker", zei de stralende Maranus. Minderhoud, de andere nieuwe ling in de Vlissingse frontlinie, had zich al in de derde minuut laten gelden. De lob die Minder houd losliet werd echter ternau wernood door Niels Landar van de Halsterse doellijn gewerkt. Mervin Niemantsverdriet had iets later ook de openingstreffer op zijn schoen, maar toen lag keeper Sander Nachtegaal in de weg. Na ruim een kwartier was Niemantsverdriet wel succesvol toen laatste man Landar zich gruwelijk verkeek op een verre uittrap van Vlissingen-keeper Wilfred Poleij. Formidabele knal Niemantsverdriet was er als de kippen bij om de fout af te straf fen. Nauwelijks een minuut la ter werd een scherpe voorzet van diezelfde Niemantsverdriet slecht weggewerkt door de Bra bantse defensie. Minderhoud be dacht zich geen moment wat hij met cle bal moest doen. Met een formidabele knal in de boven hoek was de 2-0 een feit. Vlissingen benutte niet de moge lijkheid om het aangeslagen Hal steren de genadeslag toe te die nen. Omdat cle thuisploeg veel ruimte weggaf, kregen de bezoe kers zelfs de gelegenheid zich te rug te spelen in de wedstrijd. „Plet afwachtende was de bedoe ling", zei Pennings na afloop. „Ik wist vooraf dat we overlo pen zouden worden als we pres sievoetbal gingen spelen. Met zo- orJos van Belzen JSSINGEN - Het was giste- i een prima dag voor de houwse ploegen in de vijfde isse B van het zondagvoetbal, kwamen alle drie in eigen is lot winst. Dreischor blijft ardoor samen met Jong Am- n, dat in Goes Robur met 4-0 [sloeg, aan de leiding gaan. iwerkerk-Kaaise Boys 4-3. De roekers liepen snel uit naar maar op slag van rust maak- Envin van der Maas de aan- itmgstreffer Kort na de thee akte Eric Bleiji gelijk (2-2). kele minuten daarna kwa- n de bezoekers opnieuw op irsprong: 2-3. Ouwerkerk k verslagen, maar toonde ■rkracht door treffers van Jak- Brouwer en Wouter van de. fischor-Hansweertse Boys Nadat de thuisploeg in de minuut had verzuimd een afschop te benutten, was Ri- inl Ridderhof aan de andere it wel trefzeker: 0-1. Halver- de tweede helft bracht 1-1. Met nog een kwartier op klok schoot Jimmy Versluis een vrije trap Dreischor op 'fsprong: 2-1. lesse-Nieuw Borgvliet 2-1: le eerste helft scoorde Frenk igel de 1-0, Vanaf de straf- opstip maakte Vincent Goe- ebuure er na rust 2-0 van. Se- Tempelaars bracht de even terug: 2-1. ierijn de Vos voorselectie ing Oranje RIKZEE - Voor de Schouw- andbalbelofte Merijn de Vos 1 donderdag een grote wens ervulling. Het zestienjarige nt van eersteklasser jDclta Sport is geselec- d voor de eerste training Jong Oranje in Arnhem. r start deze week de voorse- le voor jongens in de leeftijd vijftien en zestien jaar. De m regisseur van de Zierik- o ploeg zal in Arnhem de aangaan met beloften van f- meer Aalsmeer, BFC, Sit- lai Volendam en Quintus. veel mutaties in de ploeg moes ten we gewoon, ook bij die voor sprong, vasthouden aan het con cept." Uiteindelijk zou het 't gewenste effect opleveren, Nadat hij net was ingevallen voor Roepesh Bhagola liet Maranus zich gel den met een uitstekende voorzet op Minderhoud. In de daaropvol gende aanval kapte Maranus zijn directe tegenstander knap uit en schoof vervolgens zelf de 3-0 binnen. Halsteren deed vrij snel iets terug na één van de wei nige foutjes van doelman Poleij. Roald Wilbrink werkte een dooi de keeper losgelaten bal tegen het nel: 3-1. Vlissingen schrok nog even toen de bezoekers in de laatste minuut via Raymond Haast op 3-2 kwamen, maar de ploeg van trainer Patrick Ver meulen kwam niet verder." „Zwaar bevochten, maar wel zeer effectief', concludeerde Pennings. Vlissingen - Halsteren 3-2 (2-0). IS. Mervin Niemantsverdriet 1-0, li). Mark Minderhoud 2-0, 48. Chiel Maranus 3-0, 58. Roald Wil brink 3-1, S'J. Raymond Haast 3-2. Scheidsrechter: M. Poots Zeven bergenGele kaart: Sjaak Goede- gebuure (verzorger Vlissingen). Aantal toeschouivers: 150. Vlissingen: Wilfred Polei]; Marco Poeketie (77. Najim Bousantouh), Jacques Blijlevens, Peter de Jong, Sander Goedegebuure (61. Youssef AhrnuchTim van de VliesDa niël Pattinama. Menno van Til burg: Roepesh Bhagola (45. Chiel Maranus). Mark Minderhoud en Mervin Niemantsverdriet. Een speler van Vlissingen (rechts) probeert de bal onder controle te krijgen. foto Lex de Meester Robur-Jong Ambon 0-4: Na de openingstreffer van Jaïr To- masoa verzuimde Emiel Laisina uit een strafschop de voor sprong te verdubbelen. Op slag van rust deed Levi Waisapy dat wel: 0-2. Tien minuten na de thee besliste Martin Waisapy de wedstrijd de finitief (0-3). Dennis Weijers bet even later namens de bezoekers een strafschop onbenut. Levi Waisapy scoorde hierna nog de 0-4. WW'67-Lewedorpse Boys 3-3: Een gebjkopgaande eerste helft werd met 1-0 afgesloten door een doelpunt van Dave de Crom. Kort na rust maakte Roel Franse gebjk: 1-1. Met elf tegen tien (een speler van WW werd weggestuurd) liep Lebo uit naar 1-3 via Jasper Dessens en Jeffry Jansen. In de laatste vijf minu ten werd de overwinning uit handen gegeven omdat Kevin van Loon twee keer raak schoot uit een vrije trap: 3-3. Vosmeer-NSV 3-7: Al in de der de minuut opende Danny Istha uit een strafschop de score: 1-0. Na de gelijkmaker van Rob Cla- rijs in de 20e minuut duurde het tot de tweede helft voordat er opnieuw werd gescoord: 2-1 door Jaco Vaders. Vijf minuten later maakte Va ders er 3-1 van een leek Vos meer op rozen te zitten. Leek, want uiteindelijk moest doel man Michel Nelen alles uit de kast halen om te voorkomen dat NSV verder uitliep dan de 3-7. Vijfde klasse A Volharding-Schoondijke 1-3: Volharding kreeg meer kansen, maar Schoondijke was slagvaar diger. Net voor rust opende Jac- co Seen de score. Hij liet in de tweede helft ook 0-2 aanteke nen. Even keerde de spanning te rug toen Wilfred van den Dries voor de 1-2 zorgde, maar Bram Verhage maakte aan alle onze kerheid een einde. Kvvadendamme-SDO'63 5-2: Binnen een kwartier stond het 0-2 door doelpunten van Rob d'Hont en Yusef Keskin. Daarna begon het offensief van de thuis ploeg wat nog in de eerste helft leidde tot doelpunten van Mario Mosiej en Marco Remijn. Na rust ging de thuisploeg op de zelfde voet verder en bep ze uit naar 5-2 door treffers van Mar co Remijn, Maartin Smaardijk en Mark Doene. door Niels Bouterse VLISSINGEN- De jongensjunio ren van BC Vlissingen zijn de basketbalcompetitie sterk ge start. In eigen huis versloegen ze het ervarener Early Bird met 80-70. Dit seizoen debuteert BC Vlissin gen (onder 20 jaar) op het hoog ste niveau van Nederland, de eredivisie. Dat was niet tc zien, gisteren in sporthal Baskens- burg. De tegenstander uit Purmerend had het er maar moeilijk mee. Het team van Rak- his Angnoe schonk alleen in de eerste minuut Early Bird een voorsprong:0-2. De nervositeit aan het begin van de competitie was bij beide teams te merken. BC Vlissingen was de eerste ploeg die de rust vond in het drukke Ospel. De ploeg kreeg al snel de smaak te pakken en ging steeds gemakke lijker de bal rondspelen. „We begonnen vrij flitsend", vond Angnoe. Hij wees naar de tussenstanden op de scorelijst, op zijn schoot. „Halverwege de tweede periode hadden we al een verschil van meer dan twin tig punten opgebouwd." Vaste krachten Dorde Karadzic en Michel Bosters zorgden voor de nodige stootkracht richting Tweede plaats voor menner Van 't Westende AALTEN - Menner Jacco van 't Westende uit Ovezande is in Aal ten op de tweede plaats geëin digd in een samengestelde men wedstrijd. De hoefsmid uit Ovezande won met Ferro en Mibs het zilver in de klasse tweespan pony's klas se 1Simone van Hoepen stuur de haar pony's naar een tweede plek in de tweespan pony's klas se 2, de basket. De coach noemde ook Dennis de Paauw als een van de opvallende spelers. „Hij dribbel de er zo makkelijk doorheen. Af en toe moesten we hem zelfs een beetje afremmen." Aan het einde van de tweede pe riode kwam de klad er een beet je in. „De spelers dachten: het gaat wel goed. Dan ben je al snel de scherpte kwijt", legde Angnoe uit. De jongens van Ear ly Bird moesten fysiek aan de bak om terug te komen. Uitein delijk kreeg BC Vlissingen drie keer zoveel strafworpen dan de tegenstander. Ondanks het sterke spel van de Vbssingers kwam Early Bird aan het eind van de wedstrijd toch weer dicht in de buurt. Het verschil was halverwege de laat ste periode nog maar vijf pun ten. „Ze knokten zich goed terug, maar gelukkig hielden we ons Dorde Karadzic van Vlissingen (links) in gevecht om de bal met een speler van Early Bird. fo'o Lex de Meester koppie erbij." stelde Angnoe. „We hebben wel geen eredivi sie-ervaring, maar we hebben wel beleving en doorzettingsver mogen. Die ingrediënten moet je hebben om met de top mee te kunnen." Hoofd koel Doordat BC Vlissingen in de laatste vijf minuten het hoofd koel hield, haalde de ploeg met 80-70 het laatste eindsignaal. Rakhis Angnoe was tevreden over de wedstrijd. „Het ging bo ven verwachting. Zij hadden al acht oefenwedstrijden gespeeld en wij nog maar één." De trainer houdt er wel reke ning mee dat zijn ploeg nog wel zwaardere tegenstanders dan Early Bird zal treffen. „Er zijn teams met spelers die vier jaar ouder zijn dan onze jongens. Dat zal zwaar worden. Maar wij gaan gewoon voor het hoogst haalbare en dat is elke wed strijd winnen." Scores BC' Vlissingen: Michel Bosters 25, Dennis de Paauw 17, Dorde Karadzic 12, Wytse de Jong 11. Sjoerd van Peil .9, Benjamin Steenbeelc 2, Abdel el Kharbouchi ZIERIKZEE - Zierikzee wacht nog altijd op de eerste zege in de tweede klasse van het zondag voetbal. Op eigen veld verloor de ploeg gistermiddag met 0-1 van Dongen. Kansen kreeg Zierikzee in over vloed, maar met name Rutger Kooman en Martijn van Gruns- ven wisten er geen raad mee. Daardoor werd Osman Erbas in de 82e minuut matchwinnaar. Zierikzee-Dongen 0-1 (0-0). 82. Os man Erbas 0-1. Scheidsrechter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Rode kaart (2.v geel): Freek Torensma (Zierik zee). Gele Icaart: Martijn van i (Zierikzee). Verlies voor FM Sranang BERGEIJK - Hoofdklasser FM Sranang heeft het tweede duel in de competitie verloren. De Goese futsallers verlo ren met 4-2 van KWS/De Feestfabriek uit Bergeijk. Het verjongde Sranang was vrijwel continu in de aanval, maar zag de veel effectievere Brabanders met de winst aan de haal gaan. Voor Sranang scoorden Steven Fitsch en Ugur Kahveci. Hoondert/de Waard is kansloos RILLAND - De driebanders van derde-divisionist Hoondert/de Waard hebben het bekerduel met Baderie Peeters EL uit Sint Willebrord, dat één klasse hoger speelt, met 8-0 verloren. De Brabanders waren op alle fronten sterker dan de thuisploeg, die kopman Frans de Koek moest missen. Teamcaptain Gerrit Blom: „Voor ons was het niet meer dan een leuke voorbereiding op de com petitie. Die mannen waren een maatje te groot voor ons." Hoondert/de Waard - Baderie Peeters EL 0-8: Sjaan van Kuyk - Bernard Roovers (0 600) 1-2 (15-12, 11-15, 11-15; gemiddeldes 0.528-0.600); Johan Visser - Ad Roovers 0-3 (12-15. 5-15, 10-15; 0.391-0 642); Gerrit Blom - Charles Mekes 0-3 (6-15, 14-15. 6-15; 0 448-0.775); Bram de Waard - Rien Christianen(0.833) 0-3 (5-15, 9-15, 8-15; 0.415-0.833). EMM wint van hoofdklasser MIDDELBURG - De EMM-mannen hebben in de voorbe reiding een knappe prestatie geleverd. De eersteklasser van trainer Hans Dierickx won tijdens een driekamp in ei gen huis met 17-14 van hoofdklasser Ventura. De Middel burgers revancheerden zich daarmee voor de zwakke drie kamp in Oisterwijk vorige week. Voorin oogde het dank zij regisseur Jean Marie Toubiana strak en gediscipli neerd. De zege betekende een opsteker voor oefenmeester Dierickx. „Iedereen moet voor elkaar willen werken. Zo lang ze dat blijven doen, zul zul je mij niet horen klagen." De zege in de driekamp ging naar de Belgische hoofdklas ser Uylenspiegel. EMM kon het strakke tempo van de Bel gen lang bijbenen, maar verloor uiteindelijk met 18-25. Ventura uit Schiedam verloor met 18-26 van de Belgen. Kesselaar maakt nog steeds kans ZWOLLE - Brommerracer René Kesselaar uit 's-Graven- polder maakt nog steeds kans op de Nederlandse titel in de Expi-klasse. In Zwolle won hij zaterdag. Jeroen Ker- pel uit Goes reed na een lange, noodgedwongen pauze vanwege een blessure weer eens mee. Adriaan Meeuwsen uit Krabbendijke won in Zwolle de supermotard-klasse. Kees Ridderhof uit Kapelle kwam als derde over de fi nish. Nicky Duivewaarde uit Kapelle werd vijfde. In de sportklasse ging Kevin Kloosterman uit 's Gravenpolder als derde over de streep. Competitie bedrijfsvolleybal begint MIDDELBURG - De Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging (MBV) begint morgenavond het nieuwe seizoen met een toernooi. De dinsdag daarop start de competitie. Ruim zestig teams (verdeeld over 3 vrouwenklassen en 5 marmenklassen) hebben zich ingeschreven voor dit sei zoen. De wedstrijden worden tussen 19.00 en 23.00 uur ge speeld in sporthal De Kruitmolen. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na de opzienba rende 6-1-overwinning bij RKD- VC was Terneuzen ook op de tweede speeldag van het nieuwe seizoen goed voor de volle winst. Op eigen veld werd het te gen het debuterende Rhode 1-0. Met dank aan Mike But. die hal verwege de tweede helft een strafschop verzilverde. Het was een overwinning met het kleinst mogelijke verschil en dat was op zich al opvallend, omdat Terneuzen niet alleen veel sterker dan het povere Rho de was, maar bij vlagen ook voortreffelijk combineerde. Remco van Leeuwen, Hans van Damme en Dwight van Hulle troffen van dichtbij doelman Rob van Vonderen op hun weg naar de openingstreffer. Mike But het enkele mogelijkheden om van afstand raak te schieten liggen en een schot van Jarno Waebeke eindigde op de lat. Na rust pakte Terneuzen de draad van het eerste halfuur weer op, maar ook het missen van kansen ging onverdroten voort. In de 69e minuut schoot scheidsrech ter Van Nunen de thuisclub te hulp. Darryl Rawidjan werd op de rand van het zestienmeterge bied geraakt door René Raayma- kers. Mike But schoot van elf meter onberispelijk raak. Terneuzen-Rhode 1-0 (0-0): 69. Mike But 1-0. Scheidsrechter P. van Nunen (Middelburg). Ge le kaart: Ronald van Genven (Rhode). Aantal toeschouwers: 300. door Hans Marcusse GOES - Oemoemenoe is de va derlandse rugbycompetitie voortvarend begonnen. De Mid delburgers wonnen gisteren op sportpark De Voorborch met 24-12 van Haaglanden. Tovaal ging in Valkenswaard verras send onderuit hij promovendus Vets. Na een 15-12-achterstand bij rust verloren de Goesenaren met 41-12. Oemoemenoe wist de afgelopen twee jaar niet te winnen van Haaglanden en ook deze keer had de ploeg een zware dobber. Door tries van Martijn Boog aard en Rink Basie en een con version van Julien Minier kwam de thuisclub op een 12-0-voor- sprong, maar nog voor rust krab belden de bezoekers terug tot 12-12. Na de pauze bleef Haaglanden veel in balbezit, maar in de slot fase wist Oemoemenoe het duel toch nog in haar voordeel te be slissen. Kenneth Kik en op nieuw Rink Basie zorgden voor een 22-12-voorsprong en stel den zelfs een bonuspunt veilig. Julien Minier bepaalde de eind stand op 24-12. Vets-Tovaal 41-12: In de eerste helft waren er geen voortekenen dat Tovaal tegen een zware ne derlaag aan zou lopen. Er moest flink geïmproviseerd worden in de driekwarten, maar in de voor- waartsen kon Tovaal een goede partij neerzetten. Vets opende de score, maar Koen Spaas bracht beide ploe gen weer in evenwicht. Voor rust liep de thuisclub via een try en penalty-kick uit naar 15-5, maar een try van Arko Hoon- dert en een conversion van Niels van Harn hielden alle kansen op een goed resultaat open. In de tweede helft was Tovaal echter niet meer bij de les en buitte Vets de gaten in de Goese defen sie optimaal uit: 41-12. Ocmoemenoe-Waterland 58-17: Ook het vrouwenteam van Oe moemenoe kende een goede com petitiestart. Waterland hield lan ge tijd goed stand, maar na het uitvallen van de enige Noord-Hollandse international stortte het team volledig in el kaar. Joëlle Hoevenaar en inter national Linda Riel zorgden voor een 12-10-voorsprong bij rust. Na rust ging Oemoemenoe met succes op zoek naar meer tries. Aurelie Nieuwenhuyse, Anne Miep Baar, Shereza Pool (2x), Joëlle Hoevenaar (2x) en Kasjmira Kort (2x) voerden de score op tot 56-17. Linda Riel zorgde met haar vierde convers ion voor een 58-17-eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23