Huiswaarts met opgeheven hoofd productieve bui Fortis toont zich snelle leerling PZC Twee tevreden Arnemuidse trainers op voetbalveld van Kapelle VicrdcklüSSCTS i] Favorieten te over bij damstrijd Martin Stroo nieuwe koploper RES-cross maandag 11 september 2006 door Koen de Vries KAPELLE - Huib Meerman kan de komende weken gewoon over straat in Arnemuiden. De trainer van Kapelle verloor za terdag met zijn ploeg weliswaar met 2-0 van het elftal uit zijn woonplaats, maar sloeg niet eens zo'n gek figuur. „Er wor den misschien nog wat grapjes gemaakt, maar dan houdt het wel op." De tijden zijn veranderd, consta teerde Huib Meerman zaterdag na de wedstrijd nog maar eens. Vroeger, toen de 47-jarige Arne- muidenaar zelf nog voetbalde, zouden wedstrijden als Kapel- le-Arnemuiden veel meer ton gen hebben losgemaakt. Bij spe lers en publiek. „Vroeger zou men het verraad gevonden heb ben als je als Arnemuidenaar bij een andere club trainer werd. Dat is al lang niet meer zo." In de dagen in de aanloop naai de tweede competitiewedstrijd in de tweede klasse van het za terdagvoetbal werd er natuur lijk wel eens aan gerefereerd. Dat kon ook niet anders. Huib Meerman, die een groot deel van zijn carri'ere bij Arnemuiden speelde, komt zelf regelmatig bij zijn oude club. Hij traint en begeleidt er de E3'tjes, het team waarin zijn zoontje speelt. En Huib Meermans neef Marvin (zoon van Jaap Meerman) speelt in de eerste selectie van de vis- sersploeg. Bij de club hadden ze er het wel eens over het duel van zaterdag, maar op straat werd hij er niet over aangespro ken. En dat zal ook na de wedstrijd niet gebeuren. „Misschien stuurt Marvin nog een sms'je of belt hij even, maar daar zal het wel bij blijven. Ik ga straks met opgeheven hoofd terug naar Ar nemuiden. We hebben het lang niet slecht gedaan." Aan het be gin van de wedstrijd moet de oe- fenmeester van Kapelle nog het ergste hebben gevreesd hebben. Zijn ploeg werd van het kastje naar de muur gestuurd en leek een zware middag voor de boeg te hebben. In de 18e minuut kon s-GRAVENPOLDER - Het ZK dammen is zaterdag in 's-Gravenpolder van start gegaan zonder titelhouder Bennie Provoost. Ook Leo pold Sekongo doet dit jaar niet mee. De twee topspelers plaats ten zich dit jaar voor de fi nale van het NK en hoeven daarom geen voorwedstrij den te spelen om begin 2007 mee te kunnen doen aan de halve finale van het NK. Zonder Provoost, die zaterdag achter de Kame- roener Jean-Marc Ndjo- fang tweede werd in een sterk bezet sneldamtoer- nooi in Rijnsburg. is de strijd om de titel helemaal open. Veel .wordt verwacht van Martijn Rentmeester, die onlangs vierde werd in het jeugd-WK. Zaterdag sloeg de jeugdspe ler uit 's-Gravenpolder zijn eerste slag. Hij versloeg Jan van de Weteringh, die geen verweer had tegen een ijzersterke centrumaanval. Johnny de Leeuw, de Goe- senaar die op jacht gaat naar zijn elfde Zeeuwse ti tel, kwam zaterdag wegens ziekte niet in actie. Daaf Kasse, de nummer twee van vorig jaar, begon met een overwinning op Kees Rijk. Het was bepaald geen vlekkeloze partij. In het middenspel liet de Mid delburger een combinatie open staan, maar Rijk ver zuimde de schijfwinst te pakken. Later profiteerde Kasse van een dodelijke op sluiting. Piet Allaart was de derde speler die de openingsron de winnend afsloot. De man uit Ritthem won in een klassieke partij van Wim Koppejan. Arjo Kousemaker, een an dere kanshebber voor een hoge klassering, speelde een sterke partij tegen Jaap de Jonge, maar hij kreeg ondanks groot voor deel geen sluitende winst- variant op het bord. Dankzij een offer van twee schijven forceerde de Mid delburgse promovendus een gelijkspel. Bart van Steveninck bij de twee de paal een strakke hoekschop binnen koppen (0-1) en leken er nog veel meer doelpunten aan te komen. Daarna bleek echter weer het euvel dat Arnemuiden vorig seizoen in de eerste klasse fataal werd: van voorzetten ge ven hebben de spelers niet veel kaas gegeten en mochten die dan eindelijk toch eens aanko men, dan is de afronding een probleem. Ondanks een enorm veldoverwicht stond het na 45 minuten nog steeds 0-1. Daarna bracht Kapelle Arne muiden met een simpele tacti sche wijziging uit evenwicht. De ploeg verdedigde wat verder van het doel. Met de kleinere ruimte wist de vissersploeg nau welijks raad. De beste kansen waren zelfs voor Kapelle. dal met inzetten van Edwin van Damme twee keer dicht bij de 1-1 was. Vlak voor tijd werd het 0-2, omdat Marinus Baas vanuit buitenspelpositie raak mocht, koppen, De Kapelse grensrech ter Jan Beenakker leek even de kluts kwijt omdat hij kort daar voor terecht door arbiter Roe land vermanend was toegespro ken nadat hij zijn eigen ploeg iets te opzichting had bevoor deeld. Beenakker zwaaide bij de 0-2 wel voor offside maar deed dat niet met cle hand waarin hij de vlag had. VCV Zeeland Zo kon het gebeuren dal er za terdagmiddag in Kapelle twee Arnemuidsé trainers tevreden van hetzelfde veld afstapten. Huib Meerman en Jan Poort vliet voetbalden één jaar samen, in 1992 tijdens het laatste jaar van het bestaan van profclub VCV Zeeland. Samen bikkelden ze in de herfst van hun carrière op het middenveld, vaak samen met de punt naar achteren, sa men vaak tegen een overmacht die de club de zoveelste neder laag bezorgde. Veertien jaar later telde voor Ar- nemuiden-trainer Jan Poort vliet alleen de zege. „Alleen als je wint werk je aan je zelfver trouwen", was zijn redenering. „Veel te veel jongens twijfelen om /e kunnen zo veel meer dan zo laten zien. En ze hoeven niet bang te zijn voor hun basis plaats. Zoveel wisse! ;k niet." Huib Meerman haalde moed uit het feit dat zijn jonge ploeg het Arnemuiden nog behoorlijk moeilijk had gemaakt. Kapelle startte zaterdag mei vijf spelers die vorig seizoen nog in de vier de of vijfde klasse speelden. „Ik hoop dat we in het begin van de competitie af en toe wat punten meepakken. Het kost tijd om de ploeg aan het niveau te laten wennen." Kapelle-Arnemuklen <1-2 (0-1); Burt van Steveninck 0-1, 89. Man jan Marij Boven O Joe iJBpi Michel Moerland: Koen Sinke, Jor dan van Lriniin-elde <59. Rob Ooslrom). Edwin rati Dam.ne. Tim Jacpliusse (79. Romano Meer man); F er die Tilroe. Hans Tol- hoek. Huib Meerman foto Ronald den Dekker Bart van Steveninck (11) kopt Arnemuiden naar 0-1. door Rudy Booqert OOST-SOUBURG - Om kwart over vier gonsde het zaterdag rond het veld van Fortis. De Sou- burgse korfballers waren bin nen tien minuten naar een 5-1-voorsprong gewerveld. 5-1. Die voorsprong had Fortis een week eerder ook tegen GKV op gebouwd. Maar toen verloor het alsnog. Het zou toch niet weer... Nee, het gebeurde zaterdag niet. Het had echter zomaar wécr kunnen gebeuren. Het octet van Fortis verkwanselde de marge van vier doelpunten bijna op nieuw, maar tegenstander SDO kreeg de aansluitingstreffer er bij 10-8, 11-9 en 12-10 maar niet in. De Souburgse overgangs- klasser verdrong daardoor met een 12-10-zege de eerdere decep tie tegen GKV. De meeste voldoening haalde Fortis uit het eerste kwartier. Trainer Leonard Debbaut noem de die fase 'subliem'. „Als we dat de hele wedstrijd zouden vol houden, speelden we in de Kolf bal League.'" Met vlot aanvals- spel. haarscherpe schoten en een potdichte verdediging werd SDO gedegradeerd. In een mum van tijd leidde Fortis met 7-2. Het verval na die periode zat Debbaut niet zo dwars. „Het is logisch dat het vervolgens een beetje inzakt." Maar de magere voorsprong bij rust zat hem al lerminst lekker. SDO scoorde in de laatste drie minuten nog stie kem even twee keer. „Drie pun ten voorsprong was veel te wei nig. Dat hadden er vijf moeten zijn. Bij drie punten ruikt een te genstander er nog aan." Geen formaliteit De tweede helft werd daardoor allerminst een formaliteit. De marge werd weliswaar nooit kleiner dan twee punten, maar ook nooit groter dan drie pun ten. Bij 11-9 brak een periode van acht minuten zonder score aan. „Zouden wij scoren, dan was het klaar. Zou SDO scoren, dan werd het een spannende slotfase", constateerde Deb baut. Chaïm Koole brak de ban. met een doorLoper (overigens de vijfde op rij). Die slotfase zorgde binnen de Fortis-gelederen voor wat erger nis. Debbaut zelf gooide zijn hoofd 'ns niet begrijpend in zijn nek, hief zijn handen ten hemel, terwijl in het veld Ilagar Hoog werf en Wander Koole verbaal op een andere lijn zaten. „De spelers weten zelf ook wel dat ze zo'n voorsprong beter moeten vasthouden", verklaar de Debbaut. „Zeker omdat we de laatste trainingen juist heb ben geoefend op 'eindspcTsiüia- ties'. Dus: hoe ga je in de slotfa se öm met een voorsprong van één punt. Op de trainingen ging dat zó goed, maar tijdens deze wedstrijd werden de afspraken gewoon niet nagekomen. Van daar die discussie. En die 5-1-voorsprong die op nieuw geen vrijkaart voor de ze- - ge betekende? „Dat draai ik lie ver om", vergoelijkte Debbaut. „Vorig seizoen gingen we zó vaak met een achterstand de rust in. Nu gaan we rusten met twee en drie punten voorsprong. Dat we het daarna lastig krij gen, komt ook door de tegenstan der. Bij een achterstand heeft de ze niks te verliezen en speelt veel ongedwongener.v Lovende woorden waren op zijn plaats voor Mark Trimpe. De van onze sportredactie GOES - Na twee speeldagen gaan Yerseke en Kruiningen sa men aan de leiding in de vierde klasse B van het zaterdagvoel- bal. In 4A waren de doelpunten goedkoop. In zeven duels werd veertig keer gescoord. Yerseke-ZPR'84 3-0: Adriaan van de Plasse bracht Yerseke voor rust aan de leiding en na de hervatting lekende hij ook voor de tweede goal. De derde was van Urvin van Hekelen. WIK'57-Kniiningen 0-2: Tot de tachtigste minuut kon WIK'57 stand houden. Arno van de Ber ge zorgde toen voor 0-1. Tijdens de jacht op de gelijkmaker coun terde Kruiningen via Stefan Op peneer naar 0-2. ZSC'62-Smerdiek 2-2: Dankzij Arjan Smalheer kwam ZSC'62 al na twee minuten op voor sprong, maar Erik van Haaften bracht Smerdiek nog voor rust langszij. Kort na de pauze scoor de Van Haaften opnieuw: 1-2. Via zijn vierde seizoensgoal hielp Smalheer ZSC'62 aan de verdiende gelijkmaker. Waarde-Mevo 1-4: Mevo maak te voor rust het verschil: 0-3. Jeroen Volkeri (2x) en Miche] Iiendrikse scoorden. Via Frank Lobbezoo deed Waarde in de tweede helft wat terug. Michel Hendrikse zorgde met zijn twee de goal voor de eindstand. Waar de eindigde het duel met tien man, nadat Jan-Willem van Veldhuijzen twee keer geel had gekregen. SPS - Stavenisse 0-0: Stavenis- se vierde de uitslag als een over winning want al voor rust kreeg Marco Klippel rood. Daarna ver zuimde SPS om te profiteren van de overtalsituatie. Vierde klasse A Colijnsplaatsc Boys-Arendsker- ke 6-3: Robert-Jan van de Ge- nuchten had er binnen tien mi nuten al twee inliggen. Via Ger- ben Eversdijk werd het na een klein half uur 2-1, maar met een goedkope strafschop van Van de Genuchten werd het nog voor rust 3-1. Dave Bout, Nigel Hol mes en Michiel van der Weele brachten hun ploeg vent? op 6-1. In de slotminuten- de Arendskerke nog fO via Robin Loopik en een doelpunt van Bertus Siere^ Apollo-SVD 1-4: Ewoui Graaf tekenden na negenr ten voor 0-1 en halveru® eerste helft voor 0-2. Huiszoon deed vervolgens terug, maar op slag van werd het door Edwin Gt® 1-3. Na de thee gingdestrijot lijk op. Alleen EwoutdeGn had in blessuretijd nogs®^' Wolfaartsdijk-Spui 3-D: Njj ven minuten kwam de Hj ploeg door Erik de Kok op w sprong. Leon Tavenier vlak na rust vanaf elf a voor 2-0. Wak voor tijd se# Harm Fluijt geflatteerd 34 Wemeldinge-MZVC 2-2: Vri nuten voor rust schoot Jeii; kasse een bal in de bovaè 0-1. In de slotminuut ke;- thuisploeg via een strafei van Wilco Zuijddijk op hoogte, maar vanaf de ai werd het door opnieuw Lub 1-2. De thuisploeg viel de tweede helft aan. Tien mia voor tijd leverde dat viai nieuw Zuijddijk succes op. IIoedekenskerke-Borssele j Via Bernard Prevost en NiefeD te nam de thuisploeg 2-0-voorsprong. Direct thee maakte Prevost 3-0. g binnen de minuut was het een strafschop van Daniëlfe lein 3-1 Kort voor tijd zeg Jeroen de Winter vóór 4-1 Niemvland-DFS 4-3: Cn Feleus reageerde attent opa diepe ballen: 2-0. Een kcd van Anco van der Linde be^ de voor rust 2-1 en via fó Rotte werd het in de 54e m 2-2. Via opnieuw Feleus h Nieuwland 0- 3-2. Dennin Belzen maakte er vlak voor: 4-2 van, waarna Rota 4-3-eindstand vastlegde. Goes-Cadzand 1-6: Binnenlij tig minuten was het dootfi trick Vercouteren (2x)enW van den Acker 0-3. Opnia Vercouteren tekende voor!' De 0-5 was van MachielSt! claert, waarna Goes via Virgili Meza de eer kon reddend werd het door Marnix Martlè foto Ronald den Dekker nieuweling lijkt in niets op de Fortis-mannen van de laatste ja ren. die steevast klein, snel en wendbaar zijn. Hij speelde met name een foutloze eerste helft. Debbaut: ..Ik wil meer lengte in de ploeg en dat heeft hij. Ik heb hem wel gezegd, dat hij ook in de andere onderdelen van het spel moet groeien. l ortis-SDO 12-10 (S-5). Scores Ftmis: Chaïm Koole 4. Wander Kooit Mark Trimpe en Niels Be- belaar beiden 'J. Ruth Holmes 1. door Rinus Verberkmoes AXEL - Met nog drie wed strijden voor de boeg neemt de spanning in de RES-com- petitie voor motorcrossers toe. De meeste kampioenen zullen in Axel pas in de tien de en laatste cross bekend worden. Het is nog niet zeker of die tiende wedstrijd ook wordt ge reden. Vanwege slecht weer wordt de tiende race een in haalwedstrijd. De vraag is of die in de Zeeuwse kalender kan worden ingepast. Martin Stroo uit Oost-Sou burg werd in de zevende wed strijd op Smitsschorre de nieuwe leider bij de licentie houders. Al een tijdje aasde hij op die positie van Michaël Kools uit Sint Willebrord. De Brabander liet zaterdag ver stek gaan, waardoor Stroo aan een vierde plaats voldoen de had om de leiding over te nemen. De winst in die serie ging naar Dave de Jonge uit Hein- kenszancl, na een fel gevecht met Peter Rottier uit Kalken. De Jonge hield er een best ge voel aan over. „Even dreigde het mis te gaan. In de eerste manche ging ik onderuit, maar ik kon de schade beperken door ach ter Rottier te finishen. In de tweede reeks had ik hem te pakken", aldus de crossen! Heinkenszand. Voor De Jonge is geen rol re- betekenis weggelegd in lui klassement. De ex-Zuiddor- penaar Rottier doet wel volt? mee, Hij, schoof door naar tweede plaats, die hij moei de len met Jeroen van Rijssel berghe uit Erpe-Mere. De He- kantenaar Roy Gijsel weni knap derde. In de serie 250/500 cc gaatk slag om de hoofdprijs tussa Jos Kesters uit Opglabbea en Mart Schildermans té Opoeteren. Achter die tira toonaangevende rij dei-s knot te Peter Verplanke uit Kce wacht zich naar de raai plaats. Voor de 39-jarigeih- chinebankwerker was b?. zijn beste klassering in ti jaar competitie. Mark Boot uit Burgh-Haac- stede was weer in zijn elf- ment. Door motorpech ver speelde hij veel punten, maa zaterdag liet hij zien dailiij over een uitzonderlijk talon' beschikt. Op zijn motor md 85 cc als krachtbron was hij oppermachtig in de klas 125 cc. Jacco de Korte uit Me- liskerke leidt deze klasse. Bij de oude garde bleef Koe: Verburgh aan kop. Weliswaar werd hij tweede in het dag klassement achter Jos Ma- chiels uit Diepenbeek, maar dat was toereikend om leids te blijven. uitslagen Fortis voet. -speler C'haim Koole vangt de hal in hel duel met SDO. Marieke de Rijke (rechts) volgt de verrichtingen van haar teamgenoot op de foto Lex de Meester Regio Walcheren. Bekercompetitie: Hiwako/de Paauw - Onderandere 6-5, Draadkrabbers - Garderen/Dekker 2 2-14, DKW advocaten - Meiveld 0-16, AFC - Toma 2-4, Bouwbedrijf Geertse - Provincie Zeeland 7-3, sv Sloga - VAW 6-6 (Sloga w.n.s.), Groene ster - VZV/Hydrofa 3 13-1, Akkerdaas kado - Gouwe gheyt/SVB 6-0, Dekker/Tramper Jong Arnemuiden 0-6, Alfonds/zuidwest negen 2 - PSVW 10-3, Taxicentrale - VZV/Hydrofa 2 18-3, Geenidee - sv Sloga 1-8, MO de Schuur - Akkerdaas kado 10-3, Domburg - Groene ster 3-13, Murre/de Visser - Hiwako/de Paauw 8-2, Garderen/Dekker 2 - TSA Brandpreventie 12-4, MO de Schuur 2 - Voskampboys 12-5. Dom burg 2 - Bouwbedrijf Geertse 7-8, SS- VW '72 2 - VZV/Hydrofa 3-19, SSVW - Meiveld 5-0 (regl.l. Milano Domburg - Toma 12-5, Woontrend Zeeland - Garderen'Dekker 2-6, Akkerdaas kado 2 - VZV/Hydrofa 4 2-5, EPZ - Jong Arne muiden 5-0 (regl.). Jobse timmerwer ken - Murre/de Visser 2 6-8, Eede. Acht van Eede, A/B-ca'6'1* Waod: 1. Dries Echelpoels (BI Vereecken (Hulst), 3. Kristol vandiin te (B), 4. Nico de Vrient (B), 5. Pe'i-' (Kapelle), 6. Johnny van der (Lewedorp), 7. Filip Timbreur(Bl,«- biën Hanssens (B), 9. Mattias 10. Roelof Tolman (Heinkenszanc, agenda I maandag Biljarten Nationale bekercompetitie d'1- den groot. De Heerenstraat-»; termans Inst Bedr. Locatie: b;;» Jacobs te Rilland. Aanvang:i*3-"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 22