Vrouwengildes vooral gezellig dEUS is van wereldklasse KRAS.NL Die gasten een onvergetelijke dag bezorgen VILLA SAINT MARTIN HOLIDAY INN BASTILLE latholieke verenigingen voelen niets voor bevechten emancipatie Het Stille Feest als eerste van drieluik HOLIDAY INN at DISNEYLAND® RADISS0N SAS at DISNEYLAND® HOLIDAY INN BIBLIOTHEQUE Busreis BERLIJN mmmiExm (Advertentie) 3-daagse busreis Parijs Vrijwel iedere vrijdag van 6/10 t/m 15/12 het hotel ligt in het centrum nabij de Nationale Bibliotheek metrostation Bibliothèque Frangois Mitterand ligt op ca. 20 m op slechts 10 minuten van de kathedraal de Notre Dame o.a. receptie, lift, gezellige bar en restaurant extra aanbieding uitgebreide stadsrondrit slechts 15 tips: de Eiffeltoren, Notre Dame, en het beroemde museum het Louvre met o.a. het bekende schilderij de Mona Lisa Reisnummer HW 72.623, zie www.kras.nl/72623 3-daagse busreis Parijs Vrijwel iedere vrijdag van 6/10 t/m 15/12 het hotel ligt in het centrum bij het Saint Martin kanaal tegen over een oud klooster en de tuinen van Villemin vlakbij Gare de l'Est en het Gare du Nord o.a. receptie, bar en restaurant verzorging o.b.v. ontbijtbuffet extra aanbieding uitgebreide stadsrondrit slechts 15 tips: Arc deTriomphe en Hotel des Invalides met de vergulde koepel en de graftombe van Napoleon Reisnummer HW 72.624, zie www.kras.nl/72624 3-daagse busreis Parijs Vrijwel iedere vrijdag van 6/10 t/m 15/12 hotel ligt tegenover de Bastille Opera en op slechts een paar minuten lopen van het sfeervolle Place des Vosges en de Marais vlakbij metrohalte/station Gare de Lyon o.a. receptie, lift, lounges, ontbijtruimte en een fitnessruimte verzorging o.b.v.ontbijtbuffet extra aanbieding uitgebreide stadsrondrit slechts 15 tips: de prachtige basiliek de Sacré Coeur met de witte koepels en de bekende en drukbezochte schilderswijk Montmartre Reisnummer HW 72.622, zie www.kras.nl/72622 BUSREIZEN DISNEYLAND 3-daagse busreis Disneylands 3-daagse busreis Disneylands Vrijwel iedere vrijdag van 15/9 t/m 15/12 het hotel ligt op ca. 10 minuten van de Disney Parken o.a. restaurant, binnenzwembaden en fitness inclusief 2 dagen entree Disneyland® Resort Paris gratis bus naar de ingang van de parken verzorging o.b.v. ontbijtbuffet Walt Disney Studios® Park: welkom in de wereld van film, tele visie en animatie, non-stop actie, attracties en optredens Reisnummer EZ 17.447, zie www.kras.nl/17447 Reisnummer HW 72.626, zie www.kras.nl/72626 Informatie, voorwaarden en boekingen: kbabImwa www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr. 08 30-18.00 uur, za 10.00-15.00 uur Of boek bij één van onze 18 reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL maandag 11 september 2006 door René Hoonhorst SINT ANNA TER MUIDEN - Het Stille Feest moest een klein en intiem festivalletje worden: een feestje waarbij kunst met een kleine en kunst met een gro te K elkaar ontmoeten. Tegelij kertijd moest iedereen zich er thuis voelen. Het Stille Feest was een snoep- trommel, waaruit eenieder iets lekkers van zijn gading kon kie zen. Dat was de bedoeling van organisatoren Jan Peter Kake- beeke en Peer van Meer. Ze slaagden geheel in hun opzet. Het festival was klein en intiem, alleen al door de setting in het popperige, maar prachtige en poëtische Sint Anna ter Muiden. Het trok veel bezoekers, die het dorpje echter niet overspoelden omdat ze allemaal voor iets an ders kwamen. Een orgelconcert in de Neder landse Hervormde Kerk. Een wandelingetje langs de haag van roestvrijstalen kunstwerken aan het lindenlaantje naar het godshuis toe. Een kijkje bij de expositie van felgekleurde aqua rellen in het voormalige gemeen tehuis of even luisteren naar in goed rond Zeeuws vertelde ver halen. Kakebeeke at zelf de hele snoeptrommel leeg. Hij hoorde en bekeek alle voorstellingen en kunstuitingen. Het Stille Feest was zo succesvol dat hij en Van Meer nu al zeker weten dat het feest het eerste luik van een trip tiek is. Na poëzie van heden en verleden volgen in 2007 poëzie en architectuur en in 2008 poë zie en religie. Kakebeeke genoot zaterdag van de ontmoeting van poëten uit de oude kunstkolonie Sint Anna als P.O. Boutens en Willem de Mérode met eigentijd se dichters als Hans Dingeman- se en Ben Antheunis. Maar hét hoogtepunt was voor hem het pianoconcert van Marie Cécile Koeken en Diny Rijntjes. Hoe zij Trois bluettes faciles van Louis Vuillemin tot leven brach ten: „Adembenemend." Net zo adembenemend was het Stille Feest boven op de toren van de Nederlandse Hervormde kerk. Het uitzicht vanaf de mar kante, vierkante toren op Sint Anna, Sluis en de eindeloze pol ders is een feest voor de ogen. ^oorRenéHoonhprst !£RNEUZEN - De Katholieke Vrouwengildes in Zeeland zijn 1 in de eerste plaats gezelligheids- rerenigingen. De vijf Zeeuwse «óldes houden allen lezingen, zet- jen cursussen op touw en maken uitstapjes, die hun maatschappe lijke betrokkenheid tonen. Maar teen van de afdelingen van I K\G Zeeland voelt de behoefte om da het actief opzetten en on derhouden van netwerken de iiouwenemancipatie ook in de- re lijd te bevechten. De Brabantse commissaris van de koningin, oud-minister H. Maij-Weggen, ziet voor het Ka tholiek Vrouwengilde (KVG) nog wel een rol weggelegd in de anancipatie. Ze sprak vorige week tijdens de diamanten ju bileumviering van KVG Bra bant. Het achterblijven van het aantal wouwen dat een baan in de techniek heeft of ambieert, gelijke kansen voor mannen en vrouwen op de arbeidsmarkt, het aansluiten van netwerken van allochtone vrouwen bij tra ditionele vrouwenverenigingen abetere kinderopvang zijn nog steeds onderwerpen die op de emancipatieagenda prijken, be toogde Maij-Weggen. Regionaal Zeeuwse voorvrouwen van de I gildes hebben niet de indruk dat die onderweipen zo leven bij I himachterban. Het landelijk be- stuur van het gilde is vorig jaar juist opgeheven, omdat vrou wen zich meer lokaal en regio naal wilden profileren en niet zo'nbehoefte hadden aan lande lijke aansturing. De onderwer pen die het landelijk KVG aan droeg, werden vaak wel plaatse lijk ingevuld, maar vrouwen doen dat toch liever in hun ei- gsigemeente of regio. Het emanciperen van zichzelf of 'van wouwen in de streek is geen reden voor dames om zich aan je sluiten bij een KVG, weten Zeeuwse bestuursleden. Vrou wen hebben zich de laatste de cennia steeds meer ontwikkeld, stelt plaatsvervangend voorzit Vrijwel iedere vrijdag van 15/9 t/m 15/12 het hotel ligt op ca. 10 minuten van de Disney Parken o.a. restaurant, binnenzwembad en fitness inclusief 2 dagen entree Disneyland® Resort Paris gratis bus naar de ingang van de parken Disneyland® Park: een dag vol magie en meer dan 50 attracties Reisnummer EZ 17.441zie www.kras.nl/17441 Reisnummer HW 72.625, zie www.kras.nl/72625 door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - „Het is niet omdat we zo graag kilometers maken achter het stuur hoor, dat doen we elke dag al. Maar die gasten een onvergetelijke dag bezorgen, daar doen we het voor", aldus Eric uit Sint-Jan- steen. Hij was één van de 260 chauf feurs, die zaterdag tijdens de 19e Truckrolldag de 280 deelne mende verstandelijk gehandi capte bijrijders..een prachtige dag bezorgde met een 107 kilo meter lange rondrit door het West-Zeeuws-Vlaamse land. Ik vind het super om mee te mogen rijden. Ik ben al erg ze nuwachtig sinds gisteren. Van ochtend heb ik bijna niets gege ten. Ik kan niet wachten om in de truck te stappen", zei de 18-jarige Dave uit Terneuzen voordat hij met zijn chauffeur Eric alweer voor het vijfde jaar de rondrit door Zeeuws-Vlaan- deren ging maken. Toen iets over half tien de eerste colonne luid toeterend vertrok vanaf het Vlaanderenplein ston den de opgekomen toeschou wers, familie en vrienden film end, en plaatjes schietend de wa gens uit te zwaaien die op pad gingen voor hun jaarlijkse tocht. Colonnes In totaal vertrokken de 260 trucks, kranen, vuilniswagens en brandweerauto's van de 82 deelnemende bedrijven in vier colonnes, allemaal voorafge gaan door vrijwillige motorrij ders en verkeersregelaars. Een drietal uren later keerden de wagens terug op de eindbe stemming. Breed lachend en vol enthousiasme klommen gasten, begeleiders en chauffeurs uit hun wagens op weg richting lunch en het muzikale middag programma met zanger Jakco de Braai en het kwartet The Mu sic Lovers. Chauffeur Martino uit Koe wacht verwoordde na afloop met zijn reactie het gevoel van alle deelnemende vrijwilligers Het is schitterend om aan een dergelijk evenement mee te wer ken. De organisatie regelt het al tijd prima en om dan die gasten een prachtige dag te geven is voor ons chauffeurs echt maar een kleine moeite en het is voor ons allemaal een groot plezier! Rond 16.30 uur was de dag ten einde en keken velen alweer uit naar volgend jaar, wanneer de colonnes voor de 20e editie de weg op zullen gaan. door Ernst Jan Rozenriaal MIDDELBURG - Hoe ironisch je zijn? Het concert waar de de Belgische band dEUS zaterdag op het Abdijplein in Middelburg het Zeeland Nazo- jnerfestival afsloot, begon met bet nummer Theme from turn- P«e, waarin telkens de zin no wore loud music terugkeert, «et tweeduizendkoppige pu- buek kreeg vervolgens een over donderende muur van geluid voorgeschoteld. Presentator Cor de Jonge prees HS aan als de beste band van België. Terecht en tegelij- tertijd een understatement. Er °n" zaterdag namelijk een band van wereldklasse. De spil van de dEUS is zanger/ gitarist Tom Barman. Hij had er duide lijk zin in. „Het is lang geleden dat we nog eens voor een terras ken hebben gespeeld", merkte hij op. Dat was te merken. De show van dEUS zou in een sta dion ook niet hebben misstaan. Na de eerste drie nummers kon het concert al niet meer stuk. In No more loud music deed Barman met zijn lage, grom mende stem nog denken aan Tom Waits. De muziek was donker en stu wend, met die onverwoestbare cadans die zoveel nummers van dEUS kenmerkt. In Stop-Start Nature ging er nog een schepje bovenop. Alsof er werd gemusiceerd in de krochten van de onderwereld. Het derde nummer Instant street werd akoestisch ingezet. Op de plaat is dit al een parel tje, maar de live-uitvoering was werkelijk verbluffend. Door de lieflijke melodie leek het eerst alsof de zon begon te schijnen, maar naarmate het nummer vorderde, begon het te donderen en te bliksemen. De donder kwam van de drums, de stuwende bas en de gitaren, de bliksem van de imposante licht show. Hier toonde dEUS zich in optima forma. Balancerend op het randje van de gekte, ge orkestreerde waanzin, maar nooit chaos. En zo denderde het concert voort. Naast Barman eiste gita rist Mauro Pawlowski de aan dacht voor zich op. Geen cool- ere muzikant dan hij. Bijna ach teloos speelde hij de mooiste gi- taarriffs. Toch stuiterde ook hij af en toe over het podium, net als de gedreven Bal-man. Hoogtepunten De hoogtepunten regen zich aaneen. In het prijsnummer Suds Soda loeide de viool van Klaas Janzoons als een sire ne in een keiharde wervel storm. Prachtig was ook Nothing really ends, het meest toegankelijke liedje van dEUS. Barman slaagde er live niet in het nummer vlekkeloos te zin gen, maar Mauro's gitaar maak te de uitvoering scherper dan op de plaat. Mooi was boven dien de naadloze overgang - de loeiende feedback van de elek trische gitaar - naar Bad ti ming. Binnen de kortste keren zat de anderhalf uur erop. De band wekte de indruk eigenlijk niet te willen stoppen. Ook het pu bliek wilde nog wel meer, op zijn minst Sister Dewmaar Bannan weigerde resoluut. Des ondanks zal iedereen die aan wezig was deze zaterdagavond herinneren als een gedenkwaar dige. Benieuwd of dit concert tijdens komende edities van het Zee land Nazomerfestival nog- wordt overtroffen. ter L. d'Hooghe van het KVG Hulst. De afdeling biedt hen nog steeds mogelijkheden tot ontplooiing door cursussen en le zingen op touw te zetten. Educa tieve uitstapjes zijn zeer gewild, stelt ook voorzitter A. Zweedijk van het KVG Goes. Maar de Goe- se afdeling bezoekt ook een bier brouwerij omdat de dames graag een dagje uit zijn met el kaar. Alle afdelingen zijn lokaal en regionaal betrokken. Zo zet ten ze zich in voor goede doelen en kunnen gemeenten een be roep op hen doen als er bijvoor beeld uitwisselingsprojecten zijn. Zo heeft het Vlissingse gil de een delegatie van vrouwen uit Taganrog', een Russische ha venstad waarmee Vlissingen een stedenband onderhoudt, ontvan gen en wegwijs gemaakt, memo reert secretaris M. Dobbelaer. Leerzaam puntje Maar gezelligheid onder elkaar is voor alle Zeeuwse afdelingen een wezenskenmerk. Ook voor zitter J. Vosveld van de afdeling Terneuzen onderschrijft dat. Maar ze wil wel gezegd hebben dat de meeste activiteiten zijn voorzien van 'een leerzaam punt je'. Vosveld kan zich - evenals de andere bestuursleden - ook voorstellen dat de ideeën van Maij-Weggen bij de bestuursver gadering van het KVG Zeeland morgen nog eens ter sprake ko men. Truckroll-chauffeur Martino Vlassenrood krijgt als dank bloemen en een cadeautje van zijn bijrijder Erwin Sturms; begeleider Rudi Mar tens kijkt toe. foto Wim Kooyman De Belgische band dEUS bezorgde het publiek op het Abdijplein in Middelburg zaterdag een gedenkwaardige avond. foto Lex de Meester 4-daagse busreis naar bruisende metropool! Vrijwel iedere maandag van 2/10 t/m 18/12 schitterend 4-sterren hotel met o.a. overdekt zwembad o.a. bar, uitstekend restaurant en gezellige lounge de Brandenburger Tor en de indrukwekkende Rijksdag Kurfürstendamm, met vele winkels en uitstekende restaurants de Gedachtniskirche, Alexanderplatz en de Berliner Dom Checkpoint Charlie en het prachtige Pergamonmuseum het schitterende warenhuis KaDeWe en Unter den Linden Reisnummer HW 72.611zie www.kras.nl/72611

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13