Logistiek heeft WCT nodig O A APK 44.95 64.95 Al> PZC Afscheidsreceptie Cees de Smit Bedrijfsleven wijst op belang containerterminal Dethon Hulst huldigt robijnen jubilarissen Draagvlak binnen gemeenteraad Hulst voor bezuinigingen Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden J.C. Hoekman Voor een Zorgzame Begeleiding y cxv_j Zeeuws Vlaanderen 11iii i i iii 11 ii i BE3IB3iEBmSBaEjEggii msmzmsan zaterdag 9 september 2006 Hulst in het geweer tegen verkrotting HULST - De gemeente Hulst wil de verkrotting van wonin gen in bepaalde delen van de ge meente actiever tegengaan. Dat zegt wethouder P. Weemaes (Ruimte). De wethouder zegde de gemeen teraad deze week toe dat hij snel met een notitie komt waar in staat welke gebieden in aan- merking komen voor de nieuwe aanpak. „We zijn natuurlijk op sommige plaatsen al bezig", zegt Weemaes. „Zo zal het uitge- 1 brande pand aan de Zoutestraat in Hulst voor 1 november ge sloopt zijn. Maar daarnaast wil len wij best met de gemeente raad een lijn opzetten hoe we met verkrotting om willen gaan." De wethouder voegt daar wel direct aan toe dat de raad niet mag verwachten dat de ge meente zelf veel geld gaat ste ken in de aanpak van bouwvalli ge panden. De fracties van de SP en het CDA stelden de ver paupering en verkrotting tij dens de vergadering van de ad viescommissie Ruimte aan de or de. De SP drong er nogmaals op aan het pand aan de Zoute straat zo snel mogelijk tegen de vlakte te gooien. Het pand staat er sinds een brand in december 2004 in als een bouwval bij. Samenwerken CDA'er D. Steijaert heeft niet al leen het fractievoorzitterschap van zijn vader overgenomen, maar ook het dossier 'verkrot ting'. Die hamerde jaren gele den al op aanpak van het pro bleem, zijn zoon komt nu met een serie oplossingen. „Strenge re regels zoals boetes en ingrij pen bij niet nakomen", somt hij op. „We moeten zoeken naar ju ridische mogelijkheden binnen de Wet Ruimtelijke Ordening, milieuwetgeving en Algemene Plaatselijke Verordening. En verder moeten we op dit ter rein structureel samenwerken met de woningcorporaties en projectontwikkelaars door slooppanden op te kopen en te saneren." Het zijn volgens de CDA'er voorbeelden van de structurele aanpak van de ver paupering en verkrotting die broodnodig is om de streek een betere uitstraling te geven. door Ben Jansen MIDDELBURG - Zonder grote containerterminal is Zeeland niet interessant voor bedrijven in de sector van op- en overslag, behandeling en vervoer van goe deren. Omvangrijke ladingstromen zijn nodig om de kosten per een heid laag te houden en daarmee een aanvaardbaar rendement te behalen. Het georganiseerde bedrijfsle ven in Zeeland (Kamer van Koophandel, Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging en MKB- Zeeland) hebben gisteren een rapport uitgebracht waarin de noodzaak van grootschalige con taineractiviteiten in de Zeeuwse havens wordt onderstreept. De presentatie van het rapport was aanvankelijk strategisch ge pland: aan het begin van de maand waarin de Staten van Zeeland een volgende stap zou den zetten in de richting van de Westerschelde Container Termi nal (WCT). Het moment waarop dat besluit valt is evenwel uitge steld. Nieuwe gezichtspunten bevat het rapport Logistiek in Zee land niet, erkent voorzitter L. Ezinga van de Kamer van Koop handel Zeeland. „Het leek ons zinvol een inventa risatie te maken van de beteke nis van de logistieke sector voor de Zeeuwse economie en de speerpunten om die betekenis te versterken." Knooppunt Daarbij gaat het om de WCT, de ontwikkeling van Zeeland als knooppunt in een kustvaartnet werk, beschikbaarheid van be drijventerreinen, stimulering van (bio-)energieproductie in de havengebieden, verbetering van de verbindingen via weg, spoor en water, aanleg van een multi- modaal bedrijventerrein in de Kreekrakpolder en de oprich ting van een logistiek kenniscen trum met de Hogeschool Zee land en innovatienetwerk Syn- tens. Ezinga: „Belangrijk is dat we die speerpunten goed in beeld houden. Zo kunnen tijdig maatregelen worden getroffen de-Seinekanaal in Noord-Frank- dat kanaal zal het binnenvaart- noodzakelijk dat de capaciteit om er ten volle van te profite- rijk is zeker van belang voor de scheepvaartverkeer flink doen van de Volkeraksluizen wordt ren. Een voorbeeld: het Schel- Zeeuwse havens. De aanleg van toenemen. Maar daarvoor is wel aangepast." Dethon-jubilarissen Ingrid Pardon en Piet de Waal werden opgehaald met een oldtimer. foto Wim Kooymna door Jeanette Vergouwen HULST - Ze zijn veertig jaar in dienst bij Dethon. Ingrid Par don uit Kloosterzande en Piet de Waal uit Kuitaart vierde gis teren hun robijnen jubileum en beleefden het feest van hun le- Ze werden opgehaald door een oude witte Citroen en voelden zich als een prins en prinses toen ze het terrein van Dethon in Hulst opreden. In de kantine stond de taart en de koffie al klaar en na de toespraken en de vele cadeautjes, genoten ze van de humoristische sketches die werden opgedragen. Het was een leuke terugblik op veertig jaar trouwe dienst. Ingrid Pardon-van de Branden kwam na de MLK school op haar achttiende in dienst bij Dethon. Toen heette dat nog Hulster Ambacht en zat zij op de afdeling voor vrouwen in de Van Waesberghestraat. Zij werd na een stage geplaatst als pro ductiemedewerkster in de mon tageafdeling. Haar werkgever noemt haar een harde werker die verschillende werkzaamhe den aankan. Zij monteerde on derdelen voor typemachines, scheidde hypofysen voor produc ten voor Organon en was een ster in het inpakken van onder delen voor Bruynzeel tot en met glas voor Leerdam. Zij leerde haar grote liefde kennen op de werkplek en trouwde in 1980 met A. Pardon, die ook werkt bij Dethon. Het stel neemt regelmatig een snipperdag, maar Ingrid geniet nog steeds van het werk en wil het nog enkele jaartjes volhou den. De andere jubilaris die het al veertig jaar volhoudt bij Dethon is Piet de Waal. Plij werkte eerst bij een fietsenhandel in Sluiskil en daarna maakte hij Vlacowo- ningen schoon en werkte als vrij williger bij het dierenasiel in Temeuzen. Hij trad in dienst bij Dethon Terneuzen in 1966 en toen de familie in 1980 verhuis de naar Kuitaart kwam hij op de houtafdeling in Hulst. Piet houdt niet van veranderin gen en wil graag hetzelfde werk doen. Hij begon als aanpakker en werd daarna, volgens de direc tie, super houtschuurder. Hij komt elke dag op zijn fiets naar zijn werk. De andere jubilarissen, die giste ren in de bloemetjes werden ge zet, zijn: Emiel Koole, Addie de Kraker en Anne Vael (12,5 jaar) en Frank de Gx-oene en Stanny la Heijne (25 jaar). door Harold de Puysseleijr HULST - Binnen de gemeente raad van Hulst tekent zich een brede meerderheid af voor de be zuinigingsmaatregelen die het college van burgemeester en wet houders voorstelt om tot een sluitende begroting 2007 te ko men. Zo veel is duidelijk na de behan deling van het rapport Hulst Herstelt in de adviescommissie Middelen. In het rapport wordt voor een totaalbedrag van 930.000 euro aan 'ombuigingen' opgesomd. Wethouder F. de Vries maakte de raadsleden in de commissie vergadering duidelijk dat de ge meente aanzienlijk in eigen vlees snijdt. Dat gebeurt onder meer door minder personeelskos ten te begroten en minder werk uit te besteden. Desalniettemin ontkomt de ge meente er niet aan ook het mes te zetten in het geld dat ze uit geeft aan voorzieningen voor ouderen en gehandicapten (WVG). Hier wil het college 300.000 euro op bezuinigingen, een ingreep die wordt verdedigd met het argument dat de ge meente Hulst in verhouding tot andere gemeenten altijd veel ruimhartiger is geweest met uit keringen op dat gebied. Op wel ke manier de bezuiniging bin nen de WVG tot stand komt, laat het college mede over aan de gemeenteraad. De bedoeling is binnenkort een werkgroep uit de raad samen te stellen die daar een uitspraak over doet. CDA, Groot Hulst en SP noem den deze bezuiniging donderdag avond 'onaanvaardbaar'. „Je treft er een hele kleine groep mensen mee die toch al in de hoek zitten waar heel veel klap pen zijn gevallen", zei G. van Unen (SP). Zowel de SP als de andere tegenstanders van de be zuinigingsmaatregel op de WVG verzuimde echter (vooralsnog) een alternatief aan te dragen. Dat moet wel op tafel komen, wil de gemeente een sluitende begroting kunnen overleggen aan de provincie. „En die pi geen boterzacht dekking^ meer, zo veel is duidelijk",j waarschuwde de wethouder, Andere fracties brachten alskri tiek op Hulst Herstelt naar» ren dat de gemeente hier daar nog wel mogelijkheda kan benutten voor een gezonde re financiële huishouding, j, we ons inkoopbeleid aanscha- pen, kunnen we daar ook ra wel wat profijt halen", drce E. Burm (Groot Grondpolitiek „Zijn we werkelijk vanplan«j nog wat meer aan de inkorastê kant te gaan doen?", vroegB.Sa man zich namens de PvdA har op af. Hij doelde daarbij me'.a me op de grondpolitiek die das meente voert. Ook de partijen die een posit; advies uitbrachten over hel presenteerde dekkingsplan, a) overigens van mening dat des; meente goed na moet denk over de wijze waarop de beziiic ging op de WVG gestalte mee krijgen. Volgens A. Hegger (Progress Hulst) is het in eerste instant zaak goed te kijken naar 'onk doeld gebruik' van de voort- ningen voor ouderen en geharii capten. De PvdA wil dat het verven voor deze doelgroep behoud-: blijft, en stelt voor een persoos gebonden budget in te voere zodat mensen zelf kunnen fe zen hoe ze hun vervoer inkopej Woninginbraak in Terneuzen TERNEUZEN - In een wonii aan de Kamerlingh Onnesstra in Terneuzen werd tussen giste ochtend zes uur en kwart vb drie 's middags ingebroken. Door een raampje te forcen is/zijn de dader(s) de wonii binnengekomen. Uit de wonii is een dvd-speler meegenomi en een geldbedrag van enks honderden euro's. Familieberichten vervolg van pagina 12 Voor uw blijk van medeleven die ik mocht ontvangen na het overlijden van mijn geliefde en zorgzame man Cornelis Geijs Kees betuig ik u mijn hartelijke dank. J.L. Geijs-van Goeije Lewedorp, september 2006 Dankbetuiging Het is onmogelijk u allen persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en belangstelling die ik van u heb ontvangen na het overlijden van mijn man Charles de Ruijsscher Daarom wil ik dit doen langs deze weg. Uw kaartjes en woorden hebben me goed gedaan. Speciaal dokter Couckuyt en de medewerksters van de Thuiszorg wil ik danken voor hun grote zorg en inzet tijdens de ziekte van mijn man. Oscarien de Ruijsscher-de Puysseleire Hoofdplaat, september 2006 Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedan ken voor de zeer vele blijken van belangstelling en mede leven die we van u mochten ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van onze vader en opa Jan de Visser Willen wij u langs deze weg hartelijk bedanken. Wij heb ben dit zeer gewaardeerd. We willen in het bijzonder nog noemen de collega's molenaar. Hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Meliskerke, september 2006 In Memoriam In memoriam Ronnie Goovers 09-09-2000 09-09-2006 Uit ons leven maar niet uit ons hart Voor altijd een liefdevolle herinnering Pa, Ma, Patrick Mattijs 09-09-2004 09-09-2006 We missen je steeds meer! Carin, Peter, Jeroen, Suzanne NACHT bereikbaar op: II Overal te ontbieden H Alle voorzieningen om thuis op Je baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geloeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geloeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder mmxttf www.uitvaartzorgcentrum.nl Begrafenis- en Cremaiieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 y! Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND" M, DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee F www.uitvaartzorgcentrum.nl Bijna 16 jaar heeft Cees de Smit leiding gegeven aan, wat nu heet, Dyade Middelburg en haar rechtsvoorgangers. Hij heeft er voor gekozen, tot zijn vervroegde uittreding, zich te richten op diverse landelijke projecten. Velen kennen Cees als een betrokken en gedreven directeur die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de ontwikkeling van de Dyade-vestiging Middelburg tot dé dienstverlener voor het onderwijs in Zeeland en daar buiten. Wij geven Cees graag de gelegenheid afscheid te nemen van allen met wie hij in de achterliggende jaren contacten heeft opgebouwd en onderhouden. U wordt van harte uitgenodigd voor een afscheidsbijeenkomst op: woensdag 20 september 2006 van 15.30 uur tot 17.30 uur in Grand Hotel Arion Boulevard Bankert 266 4382 AC Vlissingen. Dienstverlening Onderwijs Per 1-09-2006 wordt de praktijk van tandarts Cappenberg mede door tandarts mevr. R.C. v. Driei-Silva gevoerd. Gebeurtenissen deel je op senlinqjjl Een kennis overleden? Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdens berichten uit uw regio Zoek, vind en reageer. i» (flensen nq.nl Uitnodiging Namens de Zeeuwse Loges 250 jaar Vrijmetselarij in Nederland Voorlichtingsavond op woensdag 20 september om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Drs. E. P. Kwaadgras, conservator van de blibliotheek van de Orde van Vrijmetselaren te 's- Gravenhage, zal die avond spreken over: WAT IS VRIJMETSELARIJ Belangstellenden wordt verzocht zich op te geven bij de heer J.H. Hennink tel. 0118 612462 (na 20.00 uur) e-mail: jhennink@zeelandnet.nl Voor een zorgzame begeleiding i geheel Zeeuws Vlaanderen Uitvaartdienstverlening Maakt deel uit van Uitvaartverzorging 'Df. Bevelanden' Hoofdkantoor: Geldelóozepao 20,4463 Aj Goes (Qll-3):311444 www.uitvaartzorgcentrum.nl UiTvaaKTveKZOKgmg H. jJ[obse Uw zorg m onze banden vook Geheel Walchenen Rouwcentra beschikbaar in Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www.hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hjobse-uilvaart.nl Tevens beschikken wij over SÏITÏÏ" NATU^ Nijverheidsstraat 53/55 4538 AX Terneuzen Tel.: 0115-612617 Fax:0115-617727 Mobiel 06 51536854 wwW.hamelinknatuursteen.nl Grafmonument^ Gedenktekens, Urnen. Ontwerp en realisatie naar uw wens. Opschriften graveren, strofe; en laseren. Ruime keuze marmer, graniet, hardsteen keuring personenauto benzine diesel v.a. Bosch Car Service... Daar kom je graag terut Driesct^wen^md^18^re|ef^tT^H5^5^n^ Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dirk Dronkersweg 15, Telefoon 0113 - 27 36 65 •ESSï Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 i,',n.i.]=n:iii:t^ïïlW!T?!ltHrrTini^i Herculesweg 12, Telefoon 0118 - 62 76 80 L'i IL-L--JIM jUTII HlWi fftilXIIIJ Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 59 15 2' Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 86

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 76