PZC Plan cultuurhuis met sporthal Griezelen in het maisdoolhof Ondernemer museum. Clubhuis van scouts staat op instorten Oppositie staat alleen in vraag onderzoek huren dorpshuizen hernieuwde poging podiumvoorziening na mislukking Mondragon tiJöUs THEE- EN PORSELEIN- WEEKEND ZEEUWS Bejaarden ii Redactie: 0113-315649 KSilleepK.nl Mh» 31, «60 AA Goes sHuertentie-exploitatie. S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 9 september 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode j 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland HnnrAli Pankow ZIERIKZEE - Het wordt de hoogste tijd voor een cultuur huis in Zierikzee, het liefst in combinatie met een nieuwe sporthal annex zwembad, vin den de wethouders W. Renden (cultuur) en A. Verseput (sport). Zij presenteerden gisteren daar voor de startnotitie 'Samen on derdak'. „Die titel wil niet zeggen dat bei de voorzieningen werkelijk on deréén dak samengebracht moe ten worden, maar het liefst wel in eikaars directe nabijheid. Dat biedt de mogelijkheid tot ge meenschappelijk gebruik van di verse ruimten in beide accommo daties", zegt Renden. Beide wethouders doen nog geen uitspraken over waar cul tuurhuis en sporthal moeten ko men. Ook over de termijn waar binnen de accommodaties gerea liseerd moeten worden, willen ze zich niet uitspreken. Ze zou den echter wel graag zien dat de (Advertentie) NAJAAR 2 OOb MODESHOW 12 SEPTEMBER 10.00- 13.30- 16.00 reserveren gewenst WALSTRAAT 199 VLISSINGEN 0118 - 440450 eerste steen in hun huidige ambtsperiode wordt gelegd, bin nen drie jaar dus. En wat die lo catie betreft, denken ze alletwee aan de rand van Zierikzee. In de binnenstad ontbreekt er de ruim te voor. Ook het door Poppo dium Brogum voorgestelde ter rein van het voormalige, tijdelij ke gemeentehuis is volgens de wethouders te klein. Het bruto vloeroppervlak vergt achtdui zend vierkante meter. „Maar dat is niet uitsluitend begane grond. Die ruimte kan ook in verdiepingen gerealiseerd wor den", zegt ambtelijk projectlei der A. van der Wouden. Raad en college hebben gekozen voor een onderzoek naar de com binatie van een podium- en sportvoorziening nadat het 'pro ject Mondragon' is mislukt. Geen enkele commerciële inves teerder bleek belangstelling te hebben om dit voormalige thea ter nieuw leven in te blazen. Toch kijken B en W nu voor het realiseren van een cultuurhuis/ sporthal wederom richting marktpartijen. „Dit is heel an ders", haast wethouder W. Ren den zich te antwoorden op de vraag of ze uit de Mondragon-er- varing geen lering hebben ge trokken. „Als de raad bij de aan- steding van Mondragon het voor stel van het college had gevolgd, had dat meer kans van slagen ge had." Volgens Renden is toen een zeer serieuze kandidaat afge haakt doordat de raad eerst chk zes ton voor Mondragon op tafel wilde hebben. Oplossen Met de bouw van een cultuurhuis/sporthal hopen Ren den en Verseput veel problemen ineens te kunnen oplossen. Sportvoorziening Onderdak is in 2012 formeel afgeschreven en in de cultuur- en welzijnssector kampen meerdere organisaties met huisvestingsproblemen. Zo worstelt Poppodium Brogum al jaren met achterstallig onder houd. De programmering voor professionele podiumkunsten is sinds de sluiting van Mondra gon gereduceerd tot twaalf voor stellingen per paar in de dorps huizen, met alle beperkingen van dien. Filmtheater Fizi zit in een huurpand en zoekt op ter mijn naar wat meer ruimte. Ver der staat de bibliotheek in Zie rikzee aan de vooravond van bouwkundige aanpassingen, vol doet de Muziekschool niet meer aan de eisen van deze tijd en is er behoefte aan een plek voor jeugdtheater en aan oefenruim tes voor popmuziek. Met geld uit de verkoop van hui dige cultuurpanden denkt het college een bijdrage te kunnen leveren in de investeringskos ten. Voor de uitwerking van de plannen is ambtelijke inzet en externe deskundigheid nodig. De raad wordt voorgesteld daar 75.000 euro voor beschikbaar te stellen. Het betreft in korte tijd het zoveelste budget voor onder zoek naar - mede - een podium voorziening. „In het verleden zijn daar inderdaad al bakken met geld voor uitgegeven", er kent wethouder Verseput. Vol gens hem is er op dit moment echter niet aan te ontkomen nog maals te investeren in het op de rails te zetten van dit nieuwe plan. Motorrijder valt bij inhalen BRUINISSE - Op de Philipsdam bij Bruinisse is gister middag een 38-jarige motorrijder uit Tholen gewond ge raakt. Voor de Krammersluizen stond een kleine file, om dat er een defect was geweest aan één van de slagbomen van de brug. Op het moment dat het verkeer weer op gang kwam, reed de man vol gas langs de rij. Door de onover zichtelijke bocht achter het sluizencomplex, had hij niet in de gaten dat er uit de andere richting een auto kwam, die eveneens de file voor hem voorbij reed. De Tholenaar kon nog net uitwijken, wist zo een aanrijding te voorko men, maar slaagde er niet in zijn motor onder controle te houden en viel. Omdat de situatie zich in eerste instantie ernstig liet aanzien, werd de hulp van twee ambulances en de traumahelikopter ingeroepen. De motorrijder werd naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd geconstateerd dat hij slechts lichte verwondingen had opgelopen. De man kon na behandeling weer naar huis. Zowel tegen de motorrijder als de automobilist is door de politie pro- ces-verbaal opgemaakt, voor gevaarlijk rijgedrag. Bloemen voor bouwval ZIERIKZEE - Inwoonster Erna Jurg uit Zierikzee grijpt vandaag de Open Monumentendag aan om aandacht te vragen voor de desolate toestand van de ingestorte pak- huisjes in de Maarstraat. Zij hangt vanochtend rond ne gen uur bloemen aan het hek rond de panden en schrijft daar met grote letters bij 'Laatste eer, gemeente restau reer!' „Ik hoop dat ik navolging krijg van veel mensen die hier tijdens de Open Monumentendag voorbij komen en hier dat bloedende open hart van Zierikzee, monumenten- stad moeten aanschouwen" zegt Jurg. Zij uit op deze wij ze een persoonlijk protest tegen de wijze waarop de ge meente met de historische pakhuisjes is omgesprongen. Zij betreurt het zeer dat de panden door achterstallig on derhoud gedeeltelijk zijn ingestort en gesloopt moeten worden. De bouwval ligt er inmiddels al meer clan een jaar. Inmiddels heeft de gemeente laten weten de pakhuis jes nog deze maand te zullen slopen. „Maar slopen zonder plan tot wederopbouw mag niet gebeuren", zegt Jurg uit angst voor het definitief verdwijnen van dit brokje stads- historie. Zij hoopt met haar bloemenactie respons te krij gen op haar protest tegen wat ze noemt 'slopen zonder meer'. Geluidsoverlast licht bestraft MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Rilland is gisteren in Middelburg wegens geluidsoverlast veroor deeld to t 300 euro boete, waarvan de helft voorwaarde lijk. De verdachte is beheerder van het dorpshuis in Krab- bendijke, waar vorig jaar 21 oktober teveel aan decibel len werd gemeten. Er werd een meting van 54 decibel vast gesteld, terwijl 45 dB is toegestaan. (Advertentie) «rteHin^hinese tuin. leeuwen-en iworkshopl drakendans, ta. cht, verhalen 10 -17 uur gratis Start: Wonderkamer HoekBalans/Bogardstraat Middelburg OUWERKERK- Je weg zoeken in het maïsdoolhof bij recreatieboerderij De Stelle in Ouwerkerk brengt op klaarlich te dag vooral bij kinderen al vaak enige spanning te weeg. Als de zoektocht ech ter bij invallend duister of zelfs helemaal in het donker wordt gemaakt, begint jong en oud te griezelen. Zenuwachtig ge giechel en schrille kreten wisselden el kaar gisteravond dan ook veelvuldig af vanuit de maïsbeplanting. Eigenaresse Wilma van Achterberg van De Stelle introduceert dit seizoen twee avondtochtjes door het doolhof. „En om de deelnemers echt wat spanning en sen satie te kunnen bieden, doe ik dat dus nu pas in september als het alweer wat vroe ger donker wordt. Later in het seizoen kan niet meer, want de snijmaïs is vrij wel rijp en de boer wil binnenkort gaan maaien", vertelt de gastvrouw. Zij bood de bezoekers gisteravond unieke ervaringen. Hun weg door het maïsdoolhof werd gekruist door heksen, bosnimfen en een indrukwekkende Dood van Pierlala. Ondanks de zaklantaarns die de deelne- (Advertentie) door Inge Heuff WESTERSCHOUWEN - Denk je het clubgebouw eindelijk de hoogstnoodzakelijke scliilder- beurt te kunnen geven, steek je dwars door het houtwerk heen. De clubleiding van scouting De Kaninefatengroep uit Wester- schouweu heeft nu een pro bleem. De Kaninefatengroep vierde be gin dit jaar het vijftigjarige be staan. Het scoutinggebouw mag datzelfde jaartal rekenen. Het is geheel van hout opgetrokken en vraagt dus om regelmatig onder houd. Twee jaar geleden is het dak volledig vernieuwd en geïso leerd. Toen was gelijk de spaar pot leeg. Naar de huidige maat staven is het gebouw echter niet praktisch ingedeeld, dus een ver bouwing zou op zijn plaats zijn. Dan zou het ook weer beter te verhuren zijn. Voor dit jaar stond het schilder werk op het programma, maar dat is uitgesteld. „Er blijkt hout- rot in de kozijnen te zitten", ver telt speltakleider Marcel Blom. „Op het eerste gezicht ziet het hout er goed, uit maar je kunt er zo doorheen prikken. Het groot ste kozijn is helemaal verrot en niet meer te redden. We hebben dus een probleem." De scouting groep krijgt gemeentelijke subsi die maar moet verder zijn eigen financiën (uit de contributie) re gelen. Het gebouw is in eigen dom en dat brengt lasten met zich mee. Sinds de rijkssubsidie aan de overkoepelende Scouting Nederland is stopgezet, valt daar geen verzoek in te dienen. En de aangeschreven fondsen hebben weinig opgeleverd. Daarom wordt dit jaar de open dag voor de werving van nieuwe leden (op 7 oktober op het scou tingterrein aan de W.G. Boot laan) gecombineerd met een sponsoractie. Bij golfclub de Mo lenberg kunnen gesponsorde teams zich inschrijven om het op de spinningfiets opnemen te gen de Miss Nederland van 2003, 2004 en 2005 en de huidi ge Miss Zeeland. „Als we de boel goed willen aanpakken, hebben we meer dan tiendui zend euro nodig", meent Blom. „Maar dan kunnen we ons ge bouw daarna ook weer goed ver huren en dat levert ons weer wat geld op." (Advertentie) Automobiliste valt op A58 in slaap www.pzcadverteren.nl van onze regioredactie WAARDE - Een negentienjarige automobiliste uit de gemeente Kapelle is donderdagavond rond kwart voor twaalf met haar auto over de kop geslagen op de A58. De vrouw viel ter hoogte van Waarde achter het stuur in slaap. De inwoonster van Kapelle schoot pas wakker toen ze met haar auto de berm inreed. Ze gaf geschrokken een nik aan het stuur. Als gevolg van die ma noeuvre sloeg haar auto over de kop. Het voertuig kwam onder steboven op het wegdek tot stil stand. De jonge bestuurster kwam met de schrik vrij. De auto raakte to taal vernield. mers geadviseerd was mee te brengen, was het dan ook vaak schrikken gebla zen. Zo verwachtte ook vrijwel niemand het snerpende geluid van een ketting zaag plotseling vlak naast zich. De griezeltochtjes door het maïsdoolhof worden vrijdag 15 september tussen 20.00 en 22.00 uur voor de laatste keer ge houden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - Er komt geen on afhankelijk onderzoek naar de exacte huuropbrengst van de dorpshuizen en multifunctione le centra op Schouwen-Duive land. Een voorstel in die rich ting van oppositiepartij Alert krijgt onvoldoende steun van an dere fracties. Alleen Leefbaar Schouwen-Dui veland (LSD), ChristenUnie en GroenLinks zijn met Alert van mening dat de mist rond de wer kelijke huurprijzen verdwijnt door de rekenkamercommissie of een accountant naar de cij fers te laten kijken. Alert betwist de rekenmethode van het college en houdt vol dat de gemeente zich zo rijk rekent. Burgemeester en wethouders zijn er van hun kant van over tuigd dat de oppositiepartij ver keerde cijfers hanteert, waar door de berekende bezuiniging na verkoop van de accommoda ties onterecht veel lager uitvalt (geen 266.325 maar slechts 55.977 euro). Het verschil zit vol gens wethouder R. Van der Wek ken (CDA) in het feit dat Alert de opbrengst van het multifunc tionele centrum in Zierikzee ver geet mee te tellen. In de vergadering van de com missie Samenleving en Bestuur donderdagavond werd het er al lemaal niet bepaald duidelijker op. Het CDA trachtte de diplo matieke weg te bewandelen en stelde vast dat zowel de eigen wethouder als Alert het bij het juiste eind hebben. „Deze discus sie sleept zich al bijna negen maanden voort", aldus N. de Danschutter. Beide berekenin gen kloppen volgens hem als een bus, alleen de invalshoeken zijn verschillend. Toen ook de wethouder met die redenering meeging, was voor R. Lievense (LSD) en J. van den Berge (ChristenUnie) de boot pas écht aan. „Ik hoor hier zeggen dat beide berekeningen kloppen. Maar het verschil is twee ton? Dat kan niet!", aldus Van den Berge. Van der Wekken liet zich echter niet vermurwen. Het col lege neemt immers de gemeente begroting als uitgangspunt en dat is de enige juiste manier, be toogde hij. Dat Alert niet was in gegaan op de uitnodiging om sa men die boeken nog eens door te nemen, nam de wethouder frac tievoorzitter J. van Felius hoogst kwalijk. Laatstgenoem de snapt op zijn beurt de koppi ge houding van de wethouder niet. „Het gaat er niet om wie ge lijk heeft, maar wat de juiste cij fers zijn wanneer we straks be sluiten de doipshuizen te verko pen." zeeuwse almanak „Moet je al die jonge gastjes zien huppelen. Dat gaat nooit lukkenmompelden twee verdedigende vijftigers van 't Vuufde van Temeuzense Boys vlak voor aanvang van hun partij tegen Zaamsldg 3. Niets bleek minder waar. De pijlsnelle spits van de Boys zorgde er in de eerste helft met drie treffers voor dat de oude mannen met een gerust hart thee konden gaan drin ken. In de pauze legden zij hun oor ter leedvermaak even te luis ter bij de kleedkamer van hun opponent en hoorden daar dat zij 'het een schande zou den vinden om van die bejaar den te verliezen'. Dat was olie op het vuur. „Daag een bejaarde niet uit!", klonk het ferm. Waarna de spits er nog eens drie in schoot en het jonge grut uit Zaamslag na afloop niets an ders restte dan een beleefd 'Dank U wel, meneer. Profi ciat.' WGGGNGR dagbladen Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63