Veel klachten over wateroverlast Ondernemer Gemeente pakt de Trompstraat zijn gezicht af Zeeland voor Zambia werft met kalender .Heerenhoekse nieuwbouwwijk mist goed drainage systeem THEE- EN PORSELEIN- WEEKEND 10SEPL ZEEUWS MUSÉUM vLP M LeERENHOEK - Inwoners San de 's-Heerenhoekse nieuw bouwwijk De Blikken kampen Eet wateroverlast. De gemeente Borsele heeft een enquête gehou den om inzicht te krijgen in de omvang van het probleem, maar weet nog niet of zij er iets aan gaal doen en zo ja, wat precies. 9 september 2006 editie Bevelanden-Tholen Pedactie: 0113-315649 nzc. n I IfïKffiS'and: 0113-315520; i-Vlianderen: 0114-372770; ■oZO-4562500. BRESKENS - De provincie Zee land voert van aanstaande maandag tot en met woensdag 11 oktober onderhoudswerk uit aan de N677 tussen Breskens en Hoofdplaat. Het gaat om de Duivelshoekse- weg ea de Westlangeweg. Hier door is de weg tijdelijk afgeslo- ten. Het autoverkeer wordt omge leid via omleidingsroutes en be- bording. De weg is wel toeganke lijk voor (brom)f ietsers De omleiding gaat via de route rondweg Breskens, de Rijksweg IN678 en Biervliet. De werkzaam heden bestaan uit reparaties en |t aanbrengen van nieuwe as- 'Èlagen. Hierna krijgt de weg nieuwe strepen. Advertentie ^rseleini=eh''nese tuin'. leeuwen-entworkshoP) drakendans, tai chi. verhalen 10 -17 uur I gratis Start: Wonderkamer Hoek Balans/Bogardstraat Middelburg De oostzijde van de Goese Trompstraat (rechterzijde op de foto) moet wijken voor een appartementen- en vraagt je af wat je straks kunt terugkopen." kantorencomplex. Bewoner Mark ten Veen (rechts) betreurt dat: „Je foto Ronald den Dekker door Frank Balkenende GOES - Het is een straatje uit de tijd van Bartje. Knusse arbei derswoninkjes, plaveisel van klinkers. Smal is de Goese Trompstraat ook. Als je te en thousiast de voordeur uitstuift, val je bij de overburen binnen. In naam van de vooruitgang moeten nu de even nummers te gen de vlakte. „Jammer. Dit straatje is pure nostalgie." het alfabet van Zeeland WeGGNeR dagbladen Eergisteren hebben de bewo ners een brief van de gemeente ontvangen. Een onheilstijding: de woningen aan de even zijde moeten worden gesloopt om plaats te maken voor een mo dern appartementen- en kanto rencomplex van vier bouwla gen, ergo veertien meter hoog, Dat moet medio 2008 verrijzen op de kavel van Pik, waar nu een tijdelijk parkeerterrein is in gericht. Alhoewel de gemeente tot voor kort haar plannen nooit open lijk had ontvouwd, vermoedden de bewoners dat het ervan ging komen. De gemeente Goes kocht immers al jaren - volgens bewo ners nogal stiekem - pandjes aan in de Goese Trompstraat, want voor de ontwikkeling van de smalle kavel van Pik (zo heet ten de eigenaren van de voorma lige Peugeot-garage op die plek) was meer grond nodig. „Eigenlijk is het op een schofte rige manier gegaan. Dan kwam er een makelaar langs met het verhaal dat-de een goedkoop huis zocht voor een oude man. Zo werd een huis aan de keuken tafel verkocht. Uiteindelijk bleek daar de gemeente achter te zitten", zegt bewoner Mark ten Veen. Op vijf huizen na is de even zij de van de Trompstraat nu ge meentelijk bezit. Sommige pan den zijn aan het verkrotten. Een Advertentie bewuste sterfhuis-politiek, fluis tert een aantal bewoners. „Er is niks meer aan gedaan, in de hoop dat mensen vertrekken. Desalniettemin kocht Ter Veen vier jaar terug een huis aan de kant die straks plat gaat. „Ik hoorde toen al van de bouwplan nen, maar wilde goedkoop wo nen. Bovendien is dit een char mant straatje, buitengewoon rustig en dat vlakbij de binnen stad en het station." Voor niks Zijn huis heeft hij binnen totaal gerenoveerd. Allemaal voor niks geweest, als hij in 2008 wordt ge dwongen te verkassen. „Natuur lijk vraag je je af wat je kunt te rugkopen. Kijk, voor ons is het niet zo erg, wij zijn jong, maar de buurman woont hier al der tig jaar." Even daar aanbellen, maar buurman is deze dag de hort op. Een eindje verderop staat Mus- hin Qully te zagen in de gang. Hij vernieuwt het toilet. Qully huurt het huis van de gemeente. „Ik ben wel een beetje boos over die beslissing van de gemeente. Wij wonen hier prettig. Het is rustig en we hebben goede con tacten met de buren. Maar ja, in Jongen gepakt voor helen fiets VLISSINGEN - Een Vlissingse heeft gisteren haar fiets, die werd gestolen op 29 augustus, te ruggevonden op de Adriaen van Ostadelaan in haar woonplaats. Bij de fiets stond een zestienjari ge plaatsgenoot, die verklaarde dat hij de fiets voor 50 euro had gekocht van een onbekende. De politie werd gebeld en aange zien de fiets (zelfs voor een leek) duidelijk meer waard was dan vijftig euro, is de jongeman aan gehouden wegens heling. De jongen is overgebracht naar het politiebureau. Daar is hij verhoord en is proces-verbaal opgemaakt. zo'n zaak ben je machteloos." Aan de kant van de blijvers, de westzijde met de oneven num mers, klinkt ook gemopper. An neke Snoep heeft er pas een huis gekocht. „Bij de verkoop is me niet verteld dat er op zestien me ter afstand een appartementen gebouw van veertien meter hoog tegenover me komt. Ik ben op het verkeerde been gezet. Boven dien: vier bouwlagen, dat is ach terlijk hoog in deze buurt." Snoep is bang voor bouwscha- de. De woningen zijn immers niet onderheid. Het pas getrouw de paar Peter en Marja Vreug- denhil delen die zorg. Ze heb ben net hun huis helemaal opge knapt. „Reken maar dat we te gen die tijd deskundigen in de arm nemen." Zonde van dat nostalgische straatje, vindt Marja. „De ge meente pakt de Trompstraat zijn gezicht af. Ik kom van een dorp en dit is één van de weini ge dorpsstraatjes in de stad." Ton van de Rijt van twee deuren verder: „Dit is een straatje van honderd jaar oud. Pure nostal gie. Dat vind je nergens meer. Als ze de overkant slopen, ver dwijnt de sfeer. Verschrikke lijk." Verhuizen dan maar? „Nee, je kunt nergens een huis voor deze prijs kopen." Voorbode Ton is blij dat de gemeente nu klare wijn heeft geschonken, maar vreest wel dat dit slechts een voorbode is van verdere ver nieuwingsplannen. „De hele driehoek tussen de De Ruyter- laan, Piet Heinstraat en Lijn baan is oud. Bovendien wil de gemeente de rondweg doortrek ken langs De Lijnbaan. Bewo ners zijn ervan overtuigd dat al les een keer tegen de vlakte gaat. Als je ernaar vraagt, zegt de wethouder dat hij niet in de toekomst kan kijken. Maar ie dereen weet: aan nostalgie valt niks te verdienen." Advertentie WGGGNGR dagbladen jtofHarmen van der Werf De Blikken is grotendeels ge bouwd op voormalige weilan den die in de winter geregeld blank stonden. Wie daar bekend fee was en in de nieuwbouw wijk ging wonen - zoals de gebo ren en getogen bewoners van Éeerenhoek - nam bij voor- Onderhoud aan weg Breskens en Hoofdplaat baat al maatregelen tegen wa teroverlast. J. Parée is zo ie mand. Parée vertelt dat hij tij dens de bouw rondom en onder zijn huis in het nieuwste deel van De Blikken direct drainage heeft laten aanbrengen. Hij heeft het zelfs aangedurfd een kelder onder zijn woning te la ten bouwen en die staat, vertelt hij, 'gewoon' droog. „Ik wist na tuurlijk dat De Blikken op één van de laagste plekken van 's— Heerenhoek is gebouwd." Zijn buren aan weerszijden aan de Verrnuestraat en ook een ach terbuurman aan de De Winter- staat hebben deze voorzorgs maatregel niet genomen. „En het gekke is", weet Parée, „dat één buurman geen waterover last heeft en de ander wel. Het lijkt dus erg plaatselijk te zijn." De twee buren hebben nog geen drainage. Een achterbuurman aan de De Winterstraat heeft die naderhand aangebracht. Hij heeft zijn hele tuin overhoop moeten halen. Twee andere bewoners die ook bekend waren met de geschiede nis van De Blikken, H. Traas en H. Boonman, hebben evenals Pa rée actie ondernomen. Boon man, die een metsel- en klusbe drijf heeft, heeft zijn huis zelf ge bouwd en doelbewust hoger dan de straat. Traas heeft drainage aangelegd. Hij werkt in de bouw en vindt het vreemd dat bij het bouwrijp maken van de nieuwe wijk niet direct een drai nagesysteem is gemaakt. „Ik weet dat dit bijvoorbeeld in Mid delburg verplicht is." Het probleem in De Blikken is niet alleen dat de wijk vrij laag ligt. Er is nog een meter grond opgebracht. Het zit 'm ook in de ondergrond. Een harde, blauwe kleilaag bevindt zich al op vrij geringe diepte en die laat geen water door. CDA-raadslid A. Schenk vroeg deze week in de Borselse ge meenteraad aandacht voor de wateroverlast. Hij herinnerde er aan dat vijf maanden geleden een enquête is gehouden onder bewoners en dat het sindsdien van de kant van de gemeente stil bleef. Die stilte wordt over anderhalf week verbroken. Het college van B en W bespreekt dan de situatie in De Blikken, liet verantwoordelijk wethou der F. Tollenaar (SGP/Christen- Unie) weten. Of de gemeente iets gaat doen, kon Tollenaar gisteren niet aan geven. Hij erkende dat er 'be hoorlijk wat klachten' zijn, maar zei ook 'niet te veel ver wachtingen te willen wekken'. Volgens hem is vooraf nagegaan of wateroverlast zou kunnen op treden. Onderzoek van het wa terpeil gaf geen reden daarvoor te vrezen. Op de vraag of het niet verstandig was geweest bij het bouwrijp maken een draina gesysteem aan te leggen, ant woordde de wethouder: „Het is niet onze gewoonte alles te drai neren." ndc Uit stapclbu .nntickluimlcldcpiigtur.nl De Pagter Antiek Interieur Globe Wernicke® Economisch delict licht bestraft MIDDELBURG - De economische politierechter J. Beg- heyn hield in de strafmaat tegen NC E O (Nieuwe Chemi caliën Embal Onderneming) uit Vlaardingen rekening met bijzondere omstandigheden. Het bedrijf kreeg een voorwaardelijke boete van 300 euro, omdat ze vorig jaar 23 november in Tholen zonder vergunning gebruikte va ten (afval) in een loods had opgeslagen. Een van de eigena ren van NCEO zei dat het (recycling) bedrijf vijftien jaar zonder problemen in de Botlek een opslag had. „Daar von den veel controles plaats en was altijd alles in orde. Er is mij nooit naar een vergunning gevraagd." Het bedrijf moest noodgedwongen verhuizen naar Tholen en beschikt inmiddels over een vergunning. Het verhaal kwam ook goed over bij officier van justitie J. Eijkelboom. Plij vond 500 euro boete voorwaardelijk passend. Motorrijder valt bij inhalen BRUINISSE - Op de Philipsclam bij Bruinisse is gister middag een 38-jarige motorrijder uit Tholen gewond ge raakt. Voor de Krammersluizen stond een kleine file, om dat er een defect was geweest aan één van de slagbomen van de brug. Op het moment dat het verkeer weer op gang kwam, reed de man vol gas langs de rij. Door de onover zichtelijke bocht achter het sluizencomplex, had hij niet in de gaten dat er uit de andere richting een auto kwam, die eveneens de file voor hem voorbij reed. De Tholenaar kon nog net uitwijken, wist zo een aanrijding te voorko men, maar slaagde er niet in zijn motor onder controle te houden en viel. Omdat de situatie zich in eerste instantie ernstig liet aan zien, werd de hulp van twee ambulances en de traumaheli kopter ingeroepen. De motorrijder werd naar het zieken huis gebracht. Daar werd geconstateerd dat hij slechts lichte verwondingen had opgelopen. De man kon na be handeling weer naar huis. Zowel tegen de motorrijder als de automobilist is door de politie proces-verbaal opge maakt, voor gevaarlijk rijgedrag. Aanrijding in Aagtekerke AAGTEKERKE - Een 23-jarige, Veerse automobiliste is gistermiddag rond kwart over twee gewond geraakt door rondvliegend glas, toen zij op de Pekelingseweg in Aagte kerke achterop een cultivator reed. Dat gebeurde op de Pekelingseweg. De wouw reed achter een tractor met cultivator, die linksaf wilde slaan om een akker op te rijden. Vermoedelijk heeft de automobiliste de snelheid van de tractor niet goed ingeschat. Door de botsing bogen het dak en een van de deurstijlen om. De voorruit barstte en de vrouw liep snij wonden op, in haar armen, door rondvliegend glas. Haar auto kan als verlo ren worden beschouwd en is weggesleept door een takel- bedrijf. NIEUWDORP - Zeeland voor Zambia: het allitereert niet al leen leuk, het wérkt ook. De werkgroep ontwikkelingssamen werking van de protestante kerk in Kapelle-Biezelinge steunt de actie met de uitgave van een kalender voor 2007. Zeeland voor Zambia begon als een eenmansactie van de Nieuw- dorper A. van Liere. Hij trof in- het dorp Chipembi een land bouwschool die niet gesteund werd door de regering. Met ver schillende acties werden geld en goederen ingezameld en het ini tiatief breidde uit als een olie vlek, in Zambia, maar ook in Zeeland. Inmiddels heeft Kerk in Actie het project geadopteerd en zijn de ondernemingen in Chi pembi aanzienlijk talrijker ge worden. Zeeland voor Zambia steunt niet alleen de scholen in het dorp maar ook een kliniek, volkshuisvestingsprojecten en de economie die eromheen is ge groeid. Dat laatste gebeurt: met de aankoop van levende have, de aanleg van een infrastruc tuur en het beschikbaar stellen van middelen voor trasport en onderhoud. Voor dat alles is geld nodig en met de kalender kan dat worden verdiend. Voor 8,50 euro is de maandkalender te koop via de protestante kerken en bij garage Van Liere Louisse in Nieuw- dorp. Per maand is het leven in Chipembi en in Zeeland in beeld gebracht. De overeenkom sten zijn treffend, maar ook de verschillen. Boven het water in de Zwarte Weel in Biezelinge steekt bevroren riet uit, boven een poeltje in Zambia de ogen en de oren van een nijlpaard. Op de achtergrond in Biezelinge zie je de dijk, in Zambia kuiert een olifant voorbij. De foto's zijn ge maakt door vrijwilligers van Zeeland voor Zambia. Inbraak in huis in Terneuzen TERNEUZEN - In de Kamer- lingh Onnesstraat in Terneuzen is gisteren tussen zes uur 's mor gens en tien voor drie ingebro ken. De dader(s) sloegen een ruit in om binnen te komen. Uit de wo ning is een dvd-speler meegeno men en een geldbedrag van enke le honderden euro's. De Zeeuw se politie heeft een buurtonder zoek gedaan, maar daar is nog niets uit gekomen. zeeuwse almanak Bejaarden „Moet je al die jonge gastjes zien huppelen. Dat gaat nooit lukken", mompelden twee verdedigende vijftigers van 't Vuufde van Terneuzense Boys vlak voor aanvang van hun partij tegen Zaamslag 3. Niets bleek minder waar. De pijlsnelle spits van de Boys zorgde er in de eerste helft met drie treffers voor dat de oude mannen met een gerust hart thee konden gaan drin ken. In de pauze legden zij hun oor ter leedvermaak even te luis ter bij de kleedkamer van hun opponent en hoorden daar dat zij 'het een schande zou den vinden om van die bejaar den te verliezen'. Dat was olie op het vuur. „Daag een bejaarde niet uit!", klonk het ferm. Waarna de spits er nog eens drie in schoot en het jonge grut uit Zaamslag na afloop niets an ders restte dan een beleefd 'Dank U wel, meneer. Profi ciat.' Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55