Bij Niels loopt alles dit seizoen op rolletjes PZC Van oma naar teveel bier drinken W13 Sascha Visser is dé hunk Urgent, maar niet heus OutKast blijft verademing Toch een beetje Twarres Madden: alleen voor de echte liefhebbers zaterdag 9 september 2006 1. Jan Smit - Als De Morgen Is Ge komen (15) 2 Basshunter - Boten Anna (1 3]Tiesto Ft Maxi Jazz - Dance4life (3) 4 Sergio Mendes Ft The Black Eyed peas -Mas QueNada(4) 5 Guillermo Tropical Danny - Top- pertjel (2) 6 Rihanna-Unfaithful (5) I Fedde Le Grand - Put Your Hands -Up 4 Detroit (8) 8 Marco Borsato - Rood (7) 9 Gebroeders Ko - Boten Anna (20) 10,infernal - From Paris To Berlin (10) II Pirates Of The Caribbean - He's A Pirate (Tiesto Remix) (6) 12 Blof-Mens (22) 13 Gnarls Barkley - Crazy (9) 14, Pakito-Living On Video (12) 15! Lily Allen-Smile(13) 16. Christina Aguilera - Ain't No Other Man (14) 17. Beyonce Feat Jay-z - Deja Vu (19) 18 Djumbo - Boya Boya Bay (11) 19. Use Delange - The Great Escape Pi 20. Justin Timberlake - Sexyback (36) 21. Shakira - Hips Don't Lie (18) 22. The Pussycat Dolls - Buttons (17) 23.Keane-Crystal Ball (23) 24.TheShapeshifters Chic - Sensi tivity (21) 25.1.o.s. - Altijd Wel Iemand (25) 26. Nelly Furtado - Promiscuous (--) 27. Robbie Williams - Rudebox(-) 28.Akcent-Jokero (24) 29. Evanescence - Call Me When You' re Sober (35) 30 Red Hot Chili Peppers - Tell Me Baby (29) 31.P!nk-U Ur Hand (34) 32. Paris Hilton - Stars Are Blind (32) 33. Bob Sinclar 81 Cutee-b - Rock This Party (-) 34. Fort Minor-Where'd You Go (30) 35. Juanes - La Camisa Negra (26) 36. Fonzerelli - Moonlight Party (28) 37 The Feeling - Fill My Little World (38) t 38. Mary J Blige And U2 - One (27) 39. R.o.o.o.m-First Thing (-) 40. Ne Yo - Sexy Love (39) BflFiV*W 1. Jannes-Laat Me Vrij (1) 2. J.J. Cale - Collected (2) 3. Bob Dylan - Modern Times (--) 4. Belle Perez - Gotitas De Amor i (17) 5.Christina Aguilera - Back To Ba sics (3) 6. Ilse Delange - The Great Escape 14) 7. Iron Maiden - A Matter Of Life And Death (-) 8. Muse - Black Holes Revelations (7) 9. The Pussycat Dolls - Pcd (9) 10. Jan Smit - Jansmit.com (22) 11. Gerard - Gordon - Rene - Toppers In Concert 2006(13) 12. Blof- Umoja (11) 13. John Fogerty - The Long Road Home/ult. Coll. (8) 14. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (6) 15. Sergio Mendes - Timeless (5) 16 Nick Simon - Nick Simon (14) 17. Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (12) 18. Keane - Under The Iron Sea (10) 19. Nelly Furtado - Loose (19) 20. Maria Mena - Apparently Unaffec ted (18) 21. Rolling Stones - Forty Licks (16) 22. Gnarls Barkley - St. Elsewhere (24) 23. The Veils - Nux Vomica (--) 24. Snow Patrol - Eyes Open (15) 25. Katie Melua - Piece By Piece (27) 26. Rihanna-A Girl Like Me (26) 27. Juanes - Mi Sangre (29) 28. Madonna - Confessions On A Dancefloor (--) 29. Pharrell - In My Mind (21) 30. Wolfmother - Wolfmother (23) 31. Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions (25) 32. Outkast - Idlewild (34) 33. Arctic Monkeys - Whatever Peop le Say I Am, That's What I'm Not (32) 34. Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (35) 35 Room Eleven - Six White Rus sians And A Pink Pussycat (31) 36 Slayer-Christ Illusion (36) 37 Paris Hilton - Paris (28) 38. The Cats - Those Were The Days H 39 The Kooks- Inside In/inside Out 40, Johnny Cash - American V: A Hundred Highways (--) Sascha 'Steven' Visser, de 17-jarige acteur uit onder andere de tv-serie Kees Co, mag zich volgens de lezers van jongerenweekblad Hitkrant dé Nederlandse hunk noemen. Een nunk' is volgens het tijdschrift een aanduiding die alleen be stemd is voor de allermooiste mannelijke sterren. Visser kreeg j>3 procent van de stemmen, oivra tweec*e Plaats eindigde PM-acteur Levi van Kempen, visser won hiermee de eerste «utig van een door Hitkrant uit geschreven 'Hittegolf Hunkver- Kiezmg', in een'eerder stadium je en bekende namen als Jim Tub1"11' ^an Smit, Valerio van PF en Jamie Westland van Ipi-rect af. Visser, die in eerdere interviews aangaf naakt te poseren bij een «verwinning, beloofde woord te 1 "Ouden. ANP Beton? Voor skeeleren prima materiaal om op te rijden, maar als het even kan, dan liever niet al te glad. Niels Steenbakker (17) wil het best uitleggen: „Dan krijg ik het gevoel dat het plakt. Het kost dan dom weg meer kracht en energie om snelheid te maken en te houden. Alsof je op kauw gom rijdt." De skeeleraar uit Biggeker- ke is inmiddels een expert als het gaat om de kwaliteit en rij eigenschappen van asfalt, be ton en straatklinkers. Als een ko meet schoot de skeeleraar van schaats- en skeelerclub De Poel de laatste jaren omhoog in het skeelerpeloton. Niels: „Ik begon met skeeleren als zomertraining voor de schaatssport. Nu is het omge keerd: ik schaats 's winters om conditie te krijgen voor het skeeleren in de zomermaanden. Voor het tweede jaar rijd ik nu mee bij de C-rijders in de Umyé -- World on Wheelscompêtitie, een klassementswedstrijd over in to taal dertien races. In de praktijk betekent dat heel veel reizen. Lange autoritten naar Hooge- veen, Staphorst,.Ommen, Nij- kerk. Niet direct in de buurt dus. Jammer genoeg zijn er in Zeeland te weinig wedstrijden. Gelukkig verloopt dit seizoen letterlijk en figuurlijk op rolle tjes. Promotie naar de B-rijders zit er dik in. Maar eerlijk is eer lijk, met dank aan mijn team. Samen met Erwin Mesu en Oli vier Goud rijd ik voor het Koole-Sport/Goudteam. Binnen het peloton vormen we een ijzer- sterk team. Tijdens een wed strijd kunnen we met z'n driet jes een tactisch concept uitvoe ren. We kijken wie er die dag sterke benen heeft en in vorm is. Dat klinkt raar, maar bijna al- Niels Steenbakker-wil dit seizoen promoveren naar de B-rijders: „Met dank aan mijn team." foto Ruben Oreel tijd kunnen we op basis van on ze kracht en techniek het pelo ton naar-enze hand zetten. Zo sterk zijn we als team." Dat het in de sport ook anders kan gaan, ondervond Niels vo rig seizoen. „Dat viel compleet in het honderd. Ik brak mijn arm tijdens een training en toen alles weer genezen was ging het voor de tweede keer mis, toen ik met mijn fiets onderuit ging. Ge lukkig heb ik dit seizoen minder pech. Ach, je gaat wel eens on deruit tijdens een wedstrijd. In Staphorst miste ik de laatste bocht. Ik ging toen rechtdoor de sloot in. Dan zit de schrik er wel even in. Maar twee weken later ben je dat alweer vergeten." Skeeleren is voor Niels niet al leen een kwestie van training, kracht en techniek. Ook het ma teriaal is een essentieel onder deel van de sport. „Skeeleren wordt de laatste jaren bijna een exacte wetenschap", lacht hij. „Neem nou bijvoorbeeld deze schoenen", wijzend naar zijn skeelers. „Die moeten perfect passen. Dus stop je je thermos- plastische schoenen in de oven, breng ze op de juiste tempera tuur en trek ze vervolgens aan. Daarna schuif je er een plastic zak omheen en trek je alles va cuum. Voila, je schoenen zitten dan als een tweede huid. Prima recept dus voor de perfecte pas vorm." Aantal wieltjes Ook de keuze van het aantal wieltjes - vier of vijf - is niet wil lekeurig. „Met vier wieltjes heb je meer druk per wiel en met vijf wieltjes heb je meer weer stand, dus kost het je meer kracht. Tja, het zijn details, maar alles telt in deze sport." De hoogtepunten voor hem in het skeelerseizoen vormen de rit ten voor de Holland Inline Cup. Niels: „Dat zijn echte klassie kers, wedstrijden over pakweg zestig kilometer. Erwin Mesu voert op dit moment de ranglijst in het tussenklassement aan." De doelstelling voor dit seizoen, promotie naar de B-rijders, wordt zeker gehaald. Niels: „Niet alleen door mij, maar ook door Erwin en Olivier. Zo kun nen we volgend seizoen ook als team weer verder bouwen aan nieuwe successen. Dat is belang rijk, omdat je als team een stem pel op een wedstrijd kunt druk ken. Ook praktisch gezien is rij den in een team wel handig. Denk alleen maar eens aan het vervoer naar een wedstrijd." De razende ridders op de ron kende wieltjes hebben zich voor het nieuwe seizoen al verzekerd van een nieuwe sponsor: Stich ting Promotie Zeeland. Als het aan Niels, Erwin en Olivier ligt, verloopt die promotie - in tegen stelling tot veel andere pogin gen in het verleden - wel op rol letjes! Hans Segboer Jan Smit is volwassen. De Vo- lendamse zanger, die eind dit jaar 21 jaar wordt, brengt op 15 september zijn nieuwe cd Op Weg Naar Geluk uit. „Ik ben muzikaal gegroeid, het klinkt veel meer volwassen", aldus Smit. „Vooral in de teksten hoor je dat goed." De zanger begon zijn carrière op elfjarige leeftijd met een lied je over zijn oma {Ik zing dit lied voor jou alleen). Zijn nieuwste hit - Als de morgen is gekomen - gaat over een kater na te veel drinken. De groei is duidelijk. „Ik zing over dingen die mij bezighou den. En te veel drinken komt wel eens voor in mijn leven", zegt de Volendammer lachend. De tekst werd volgens Smit ge schreven bij de herinnering aan zo'n avond. Het gevoel is waar schijnlijk voor veel mensen her- Bij C&A hangen de door Jan Smit uitgezochte kleren in de schappen. Ook is hij te zien in een grote reclamecampagne op TV. kenbaar, de single kwam hoog binnen in de hitlijsten. Op de nieuwe plaat staat ook een duet met Paul de Leeuw. Smit en De Leeuw hebben een warme band met elkaar. „Paul heeft me altijd gesteund, ook vroeger. Het is natuurlijk heel gemakkelijk om een jong ie mand af te branden, maar dat heeft hij nooit gedaan. Terwijl hij toch best grof kan zijn", zegt Smit. „Ik ben fan van Jan, maar dat heb ik wel vaker met kind sterretjes", meldt De Leeuw. Het duet wordt volgens Smit be wust niet als single uitgebracht. „Je ziet vaak dat artiesten een duet uitbrengen als hun car rière in een slop zit. Dat is bij ons beiden niet het geval." Verliefd Een ander nummer op de nieu we cd is Cupido. Dat lied ken merkt volgens de zanger het meest de muzikale groei die hij doormaakte na zijn vorige suc cesvolle album JanSmit.com, waarvan er meer dan 200.000 stuks zijn verkocht. „Ik vind die tekst heel volwassen." Hij zingt: 'Ik voel dat jij hier er gens bent maar telkens uit het zicht. Je wilt als in een sprookje een prinsesje aan mijn zij. Toch is er nog niet een die al mijn liefdesvuren blust, oh Cu pido laat me toch met rust'. Het nummer gaat over verliefdhe den. „Ik vraag aan Cupido waar om ik zo snel verliefd word, ter wijl ik daar helemaal geen tijd voor heb." De nummers schreef de zanger zelf, samen met zijn vrienden Nick Schilder en Si mon Keizer. Deze jongens, ook veelvuldig te zien in zijn eigen reallifeserie Gewoon Jan Smit, zijn ook druk bezig in de mu ziek. Als het duo Nick Simon brachten ze eerder dit jaar hun eerste cd uit. Jaloezie is er on derling totaal niet. Nick Si mon staan in het voorprogram ma van Smits' aankomende theatertour, waarmee hij dit na jaar vele zalen door heel Neder land aandoet. ANP TINTELT HET Bij U OOK IN DE TENEN De grootheid van Iron Mai den komt voort uit het baanbrekende werk van begin jaren tachtig en de immense in vloed die de band heeft gehad op de heavy metal.- Nieuwe pla ten van de band doen in feite weinig ter zake. Zo ook A Mat ter Of Life And Death - hoe ur gent de titel ook klinkt. Overigens een knap gemaakt en goed geproduceerd album. Iron Maiden maakt zich er niet ge makkelijk vanaf en klinkt even groots, mystiek en pretentieus als in de jaren tachtig. Want af gezien van enkele actuele verwij- zingen naar verre woestijnoorlo- gen heeft Iron Maiden niets met het hier en nu. Sinds Dance Of Death (2003) is de band terugge keerd naar het oude geluid - on- der het motto 'wat goed is blijft'. Gezien de verkoopcijfers heeft Iron Maiden al het gelijk j aan zijn zijde. Maaike Borst Iron Maiden: A Matter Of Life j And Death - EMI, 72.04 min. Het Amerikaanse OutKast is sinds begin jaren negentig uitgegroeid tot een van de meest creatieve popduo's. Begonnen in de hiphop lijken er na het over weldigende succes, van Speakerboxxx/The Love Below (2003) en de daarvan getrokken single Hey Yal geen grenzen meer te zitten aan de muzikale uitstapjes van André '3000' Ben jamin en Antwan 'Big Boi' Pat- ton. Deze zesde cd, Idlewild, is geen gemakkelijke opvolger en mist echte pakkende popdeu- nen. Maar de 25 nummers, die als soundtrack voor de gelijkna mige film dienen, gaan wel ver makelijk alle kanten op. Jaren dertig-swing, musical, blues, hiphop, r&b en zelfs fanfares. OutKast is en blijft een verade ming. Het duo is onvoorspel baar, goedmoedig, humoristisch en weird. De film is overigens pas volgend jaar in Nederland te zien. Peter van der Heide OutKast: Idlewild - Zomba/ So ny BMG, 78.05 min. Het is bijna drie jaar gele den dat Mirjam Timmer en Johan van der Veen een punt zet ten achter hun succesformatie Twarres. Van der Veen vond al gauw een baan als administra tief medewerker, Timmer stort te zich op het schrijven van nieu we liedjes. In de Engelse muzikant John Themis (als producer en/of gast muzikant te horen op platen van Dido, Ronan Keating, George Michael, Sugababes en anderen) vond ze een gelijkwaar dige partner. Files From London zit gedegen in elkaar en is - grotendeels door Mirjam zelf - prima gepro duceerd. Alleen echt verrassen doet het niet, ondanks de 'nieu we' Keltische invloeden. Te vaak valt Timmer terug op muzi kale vondsten uit haar Twar- res-tijd. Opener The Deep Blue Sea is een positieve uitzondering, al eist Simple Minds-zanger Jim Kerr in dit duet nadrukkelijk de hoofdrol op. Martin Groenewold MIR: Files From London - TMP/Coast to Coast, 43.06 min. De successtory van de PlayStation 2 loopt op zijn eind. Dat is niet iets wat het aan zichzelf te danken heeft en dat is ook geen negatieve ontwikke ling. Het is simpelweg de tand des tijd die zijn tol eist. Een nieuwe generatie consoles mag nu opstaan. Alle bekende series die de gevestigde spelcomputer orde - lees: Xbox, GameCube, PlayStation 2 - kennen, breien er een eind aan. Waaronder Madden NFL. Alhoe wel niemand zal ontkennen dat dit spel nooit echt de Europese markt wist te veroveren, kan Amerika ieder jaar weer de re leasedatum niet afwachten. American football is een sport die daar veel meer leeft. Het komt er dan ook vandaan. Dat dit een uitleidend deeltje van NFL is, zie je aan alles. Eigenlijk is er absoluut niets toe gevoegd aan het concept van NFL 06. Behalve wat simpele controlewij zigingen Maar het spel voelt compleet. Ziet er bovendien redelijk gelikt uit. Beter dan dit zal het voor de PlayStation 2 niet worden. Hoeft dus ook niet. Eén ding blijft feit. De bestu ring, de regels, de gecompliceer de tactieken die je iedere paar minuten weer opnieuw moet be palen, je moet ervan houden. Het kost erg veel tijd voor de leek die niets met American foot ball heeft, om dat allemaal te doorgronden. Té veel tijd eigen lijk. Voor dat kleine groepje fans is Madden NFL 07 de beste in zijn soort tot nu toe. Geldschieter EA Sports is uiter aard in het bezit van alle nodige licenties, die zorgen voor een complete game. Ook de uitgebreide mogelijkhe den, de immer aanwezige car rièremode en het goed doorge voerde spelgevoel, zullen voor heel wat uurtjes vermaak zor gen. Voor de liefhebber. Django Drost Madden NFL 07: ontwikkeld en uitgegeven door EA Sports, 60 euro. Platform: Playstation 2. Ook ver krijgbaar voor Xbox, Xbox 360, Gameboy Advance, Playstation 2 en Nintentdo DS. Zie ook www.madden07.co Het spel, uitgegeven door EA Sports, zorgt voor uren vermaak voor de American Footballfan. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39