PZC mag zijn Het corset geen straf Juist bij storm naar de Westkaap Schoen Pyjama Jaws Hedactie bijlagen: 0113-315680 .wwW.paa-bl E-mail:retiactie®pz.c,!I Postbus 3). «60 AA Goes ÉBXidden-Zeeiand: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal; 020-4562500. zaterdag 9 september 2006 buis waaruit vrouwen bevrijd moesten worden. Maar toen zij kwam met dat corset van Gaul- tiër, met die bullit-cups, kreeg dat navolging. En zag je het plot seling ook als bovenmode. En dat was nieuw", zegt Corine Kruiswijk. Het vuurtje werd brandend ge houden door andere sterren als Kylie Minogue, en voor het ima go als ondeugend en pikant kle dingstuk deed de film Moulin Rouge heel goed werk. Want hoe je het ook wendt of keert, zegt Sjef Dirks, een corset bete kent ook altijd nog erotiek. Zelfbewustzijn „Een corset doet iets met het zelfbewustzijn van mensen. Je houding wordt gecorrigeerd, je staat rechter, en dat weerspie gelt zich in hoe je je voelt. Je straalt power uit. Veel mensen ervaren dat als erotisch." Dirks en Kruiswijk begonnen twaalf jaar geleden met hun zaak. Van uit het niets, want ervaring in de mode hadden ze niet en ook over corsetten moesten ze nog alles leren. Het enige wat 'ze wis ten, was dat er ruimte was voor een zaak op dit vlak. Pogingen om met corsetten.uit het buiten land aan de gang te gaan waren weinig succesvol. „We hebben eens een maatcorset in Enge land laten maken en toen dat ar riveerde na drie maanden wach ten, zat het voor geen meter. Dat was enorm frustrerend", zegt Kruiswijk. En dus begonnen de twee maar zelf corsetten te maken. Corine diende als paspop. „We hebben alles opnieuw moeten uitvin den. Er bestaan wel boeken over corsetten maken, maar de mees te daarvan stammen uit de tijd dat mensen nog 1,50 meter wa ren. Die corsetten pasten niet. Ik heb een doorsnee lichaam, en elk nieuw corset werd op mijn lichaam ontworpen", zegt Cori ne Kruiswijk. Inmiddels is JC Creations voor al gespecialiseerd in maatcorset- ten. Vanaf 395 euro is er een cor set, afgestemd op de individuele maten van de klant. Die mag langskomen, of via internet een hele vragenlijst invullen over de afstanden in centimeters tussen diverse lichaamsdelen, en heup-, taille- en borstomvang. Als het goed is resulteert dat in een corset dat moeiteloos hele dagen gedragen kan worden. „Want dat is het belangrijkste: het moet lekker zitten", zegt Dirks. „Mensen moeten het graag dragen en niet als een straf ervaren omdat het te veel knelt of in het lijf prikt. Daar voor heb je de goede maten no dig, maar ook goed materiaal. Stoffen mogen niet mee rekken, baleinen moeten op precies de goede plek steun bieden en rug beschermers moeten voorkomen dat bij de rugveters stukken huid knel komen te zitten". Veters Dat laatste wordt vaak in de hand gewerkt door overenthou siaste partners, die de dragers wel eens extra strak willen in- In enkellange avondjurken kan het corset bijna onherkenbaar wor den weggewerkt in de bovenkleding. Combinaties met alle mogelijke stoffen zijn denkbaar. pakken. Sjef Dirks: „Als ik er gens een hekel aan heb, is het aan die mannen die met hun voet op de rug van hun vrouw de veters strak trekken. Die vrouw vindt dat helemaal niet Een klassieke vormgeving in eigentijdse uitwerking. prettig, en het corset wordt nau welijks nog gedragen." De laat ste jaren weten steeds meer men sen de weg naar de winkel van Dirks en Kruiswijk te vinden. Een gevolg van internet en mond-tot-mond reclame, want adverteren doet JC Creations niet. „Veel mensen hebben iets in hun hoofd maar kunnen het in het gewone winkelcircuit niet vinden. Uiteindelijk komen ze via internet achter ons bestaan. En dan is het goed dat we een winkel hebben. Want alleen in ternet vinden veel mensen eng, ze willen de mensen ook zien die er achter zitten." Uniek Vrijwel alles is met een corset te combineren, zegt Dirks. „Je kan het krijgen zoals je het hebben wil. We kunnen het bekleden met satijn, fluweel, welke stof je ook maar wilt", zegt hij. Vaak kiezen mensen er ook nog een bijpassend bolerootje bij, en een rok. Voor zo'n compleet en semble betaal je dan toch al snel zo'n duizend euro. „Maar dan heb je ook iets unieks", bena drukt hijEn laten we wel zijn, een corset is ook niet zo maar een kledingstuk. „Het corset, dat is uitgaan, glamour, BN'ers", zegt Dirks vol overtui ging. Met dank dus aan Madon na. Koos van Wees Wie wil opvallen kan altijd wel terecht bij Dolce&Gabbana en het submerk D&G. Kijk maar eens naar de horloges van D&G a Time. Fors, met glinsterende lo go's en veel doublé. Jaws is van staal, en veronderstelt een stevi ge grip op de pols. Het leer is imitatie-slangenleer, het logo, dat de sluiting bedektj is afgezet met steentjes en de kast komt aan de binnenkant van de pols. Jaws is er ook in doublé en bruin leer. Sommige mannen willen er abso luut niet in betrapt worden, an deren voelen zich heerlijk in een pyjama. Het als degelijk bekend staande ondermodemerk Schies- ser heeft wat geïnvesteerd in ui terlijk en kwaliteit van zijn pyja ma's, en dat resulteerde onder andere in de Web. Een paal schoenen er onder en je kan zo de straat op. Hij kost 79,95 euro.j Sinds Madonna zich tooi de in een corset van Jean-Paul Gaultier heeft het strakke keurslijfje zijn weg naar de bovenmode de finitief gevonden. Het Am sterdamse JC Creations maakt zelfs trouwjurken op basis van het corset. Want: „Het corset, dat is uitgaan, glamour, BN'ers". bruidje in corsettrouwjurk, en weer even verder zien we een da me in de oerversie van het cor set, met jarretelles en sexy ruches. De kledingstukken op de foto's zijn afkomstig van JC Crea tions, waarin met enige fantasie dé, voorletters van eigenaren Sjef Dirks en Corine Kruiswijk te herkennen zijn. Dirks en Kruiswijk verkopen uitsluitend corsetten, in alle soorten en ma ten, en bedoeld als onder- en bo venkleding. Met name dat laat ste komt de laatste jaren steeds meer voor. Met dank aan Madon na. „Door Madonna mag het cor set weer. In de zestiger en zeven tiger jaren werd het gezien als iets knellends, als een dwang- foto's GPD De winterschoen Spirit Igloo I van Merrell is er zowel voor ij mannen als vrouwen. Dik ge- ;j voerd, met anti-uitglijzool, en met een bontkraagje dat je tot nu toe vooral bij laarsjes zag. Die heeft Merrell trouwens ook, met deze schoen als basis, maar! houtje-touwtje-sluitingen aan de zijkant en dus geen veters. De Igloo is er voor 120 euro, de halfhoge laars voor 130 euro. De foto hangt prominent aan de muren van hun zaak in Amsterdam: Bridget Maasland, in strak corset, gefo tografeerd tijdens de uitreiking van de TMF Awards. Vlak daar naast hangt een foto van een Dijkpaviljoen De Westkaap in Westkapelle. foto Ruben Oreel Het is nog maar twaalf jaar geleden dat het Waterschap Zeeuwse Eilanden na lang wikken en wegen toestemming gaf voor bebouwing van de Westkappelse Zeedijk. De beheerder van de zeewe ring houdt angstvallig alle aanslagen op de stevigheid van de dijken in de ga ten. Gelukkig hebben particulieren doorgezet en het waterschap kunnen overtuigen. Want als je nu aan een tafel tje zit in het Dijkpaviljoen Westkapelle dan wil je, zoals aan de tafel achter ons, even naar huis bellen om te zeggen dat het hier verbluffend mooi is. De initiatiefnemers van destijds moes ten een laagdrempelig, demontabel ho recabedrijf neerzetten. De keuken trekt veel mensen aan. Jong en oud, voge laars, wandelaars, fietsers en toeristen die ervan houden hun auto vlakbij de plaats van bestemming te parkeren. Dat kan bij het dijkpaviljoen, tot bijna naast de ingang staan de auto's, soms schuin omhoog tegen de dijk. Eten, kijken en genieten, daar komen ])e tmük m itk S( Raymond we voor. Het is lunchtijd en we kunnen kiezen uit vier kaarten. Dat is wat veel en even bekruipt ons het gevoel dat we bij de Chinees zijn. Van de kaart met de Zeeuwse Tapas, de Zappaz (alle maal tussen €2 en €4), kiezen we oes ters, een garnalencocktail, mini papri ka's met feta en een geitenkaasje met honing. Nadat we de rode peperkorrels uit de garnalencocktail hebben gevist, Quote t/üH de tafel „Eerst even naar huis bellen hoe mooi het hier is. is er niets meer op de cocktail aan te merken. Bij het geitenkaasje is de ho ningpot uitgeschoten, de oesters krij gen een dikke voldoende en het papri kahapje is sterk van smaak. De blik dwaalt af. Met de ruggen ge kromd rijden fietsers op een tandem richting Westkapelle. Aan de water kant passeren een chemische tanker en een containerschip elkaar. De zwaarbe laden Hornisse geeft gas, de volle zee staat de snelle vaart toe. Het dijkpavil joen staat op een soort breukvlak van Walcheren maritiem en het Walcherse platteland. We kiezen voor het Dijkwerkerspanne tje (€16,90) en een halve kreeft (€15,50). De kreeft past in het decor, maar ook al zegt Joop Braakhekke dat alles binnenin de kreeft gegeten kan worden, we wennen maar niet aan de groene substantie. De huisgemaakte mayonaise is lekker met een hapje wit vlees. Het Dijkwerkerspannetje is meer ge schikt voor arbeiders die bergen werk verzetten. Het is een stoere, no-nonsen- se hap. Een van de vier serveersters aan onze tafel had me nog gewaar schuwd dat het veel was, maar dat zij het wel op zou kunnen. Meer dan de IfeoobdeliHcj Beoordeling: - De geserveerde maaltijd: I Entourage:**** Bediening aan tafel: ï/'i u Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Dit is een restaurant waar gasten speciaal p naar toegaan als het stormt. Die :i storm is thuis te zien; webcams I zijn op de omgeving gericht. - Conclusie: Het is een no-nonsen- I se restaurant, dat iets meer crea- :;y H tiviteit en schwung zou kunnen gebruiken. onvoldoende goed matig -. Uitstekend voldoende helft gaat terug van de twee ons var- kenshaas, spekjes en ui- en mosterd saus. De crème brülée is geslaagd met de toe voeging van Zeeuwse babbelaars. Het vliesdun laagje van gebrande suiker is niet overal even gelijkmatig verdeeld, maar een kniesoor die daarop let. De babbelaarcrème doet niet verlangen naar de originele crème brülée. Jammer dat tot eind 2007 aan de dijk wordt gewerkt en in het weekeinde ho ge hekwerken aan de waterrand staan. Restaurant Dijkpaviljoen De Westkaap Westkappelse Zeedijk 0118-572557 www.westkaap.nl Dagelijks geopend vanaf 10.30 uur. Keuken vanaf 12.00 uur. Er kan gepind worden. Rolstoeltoegankelijk. De rokers kunnen zich paria's voelen. Ze worden verwezen naar een bijge bouwtje. Het mooiste gedeelte van het restaurant is volledig rookvrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35