De Bruijn stunt in Egypte 'Joes Who' in bloedvorm bij US Open Makkelijke prooi, die KNVB Vettel troeft Schumacher af in vrije training Hockeyer Mahieu steekpartij voorbij 19 Hulstenaar klopt Caudron en speelt in halve finale tegen Sanchez Ihb zaterdag 9 september 2006 aalf renners n Tour vrijuit „a positieve plas 0 HAAG - Pierre Bordry, oorzitter van het Franse an- C Uopingbureau CPLD, is ver- 5 laasd over het feit dat liefst zes- procent van de 105 op do- L gecontroleerde renners m jour de France een medisch illest kon overleggen. Ie renners hebben daardoor toe- lemming bepaalde medicijnen 1 gebruiken, ook als die op de tn ópinglijst staan. Zo kon het ge- ■l?l guren dat twaalf coureurs posi- u Werden bevonden, maar y- öjuitgaan. Zij hadden toestem- -fflng van de UCI om het middel ■gebruiken. Tourwinnaar Flo- ^Landis werd betrapt op stosterongebruik. Hij had es een attest en is wel in staat van Bchuldiging gesteld. I;, ordry: „Zestig procent van de V )j renners, dat is verontrus- end." Volgens hem kunnen ren- lerszichzo toch van doping be- dienen. Bordry vertelde in een i -jniemew met Le Monde dat er li in de urinetesten de spierverster- v eis testosteron, salbutamol en lt! erbutaline en de corticoïden iL' ludésonide en prednisolone zijn 'Ijvonden. Bordry: „De UCI Jeeft buiten de zaak-Landis alle Iedere dossiers gesloten. Niet ek natuurlijk als je weet dat "diezelfde wereldwielerbond de ;n ."GPD en Bosch pakt de periodetitel 1USWIJK - FC Den Bosch ver- ekerde zich op het nippertje an eerste periodetitel in de erste divisie. De Brabanders fonnen bij Cambuur Leeuwar en met 2-1. Den Bosch profi- eerde van het verlies van FC •ordrecht bij Veendam: 2-1. Ie club kwam door de zege op dertien punten, FC Dordrecht lltel" °P dertien. Ook andere Mcurrenten van de Bosschena- als RBC Roosendaal (1-1 te- Go Ahead Eagles) en Volen- 'j® (verlies bij Eindhoven) le- den punten in. ANP door Frits Bakker GOES - De eindsprint van Jean Paul de Bruijn zette de speel zaal in het toeristenoord Hur- ghada op zijn kop. De Hulster biljarter vocht gisteravond laat in zijn kwartfinalepartij van het wereldbekertoernooi in Egypte tot twee keer toe uit verloren po sitie terug tegen de Belg Fré- déric Caudron. Het gevecht boei de tot de laatste caramboles en kreeg de ontknoping die nie mand meer had verwacht. De Bruijn vloerde zijn tegenstander in de beslissende set: 3-2. Met die stunt tegen de Europees kampioen schaarde De Bruijn zich bij de beste vier van het toernooi. Daniel Sanchez, we reldkampioen en aanvoerder van de wereldranglijst, is van daag zijn tegenstander. De ande re halve finalisten zijn de Belg Peter de Backer (clubgenoot van De Bruijn bij Delta/Bevers in Goes) en de Zweed Nilsson. Drie winstpartijen op rij in het Egyptische toernooi hebben de positie van Jean Paul de Bruijn in de topvijf van de mondiale ranglijst nu al sterker gemaakt. In Sluiskil en Porto struikelde hij eerder dit jaar nog in de kwartfinale. Tegen Caudron groeide hij gisteravond in de late uren boven zichzelf uit. De Belg leek in het begin van de partij een brug te ver, maar De Bruijn maakte tot twee keer toe een achterstand in sets goed. Hij vocht alsof zijn leven ervan af hing en trok na een prachtige eindsprint de winst naar zich toe: 9-15, 15-9, 10-15, 15-1 en 15-7 (1.684/1.513). Vooral de tweede set (drie beurten) en de laatste (zes) waren van een uit zonderlijke kwaliteit. Misser „Ik speel eigenlijk een heel gek toernooi. Want mijn moyennes zijn niet hoog, maar ik kan toe slaan op de belangrijke momen ten", zei hij gisteravond na de slijtageslag. „Mijn tweede set maakte ik na een misser in de eerste beurt uit met series van acht en zeven. En in de laatste Jean Paul de Bruijn vocht tegen de Belg Frédéric Caudron twee keer terug van een achterstand in sets. foto Camile Schelstraete set ging ik uit met zeven en vijf achter elkaar." De winstpartij tegen de immer gevreesde Caudron was een her haling van wat vorig jaar op het WK in het Spaanse Lugo gebeur de. Ook daar was De Bruijn in de halve finale te sterk voor Caudron en moest hij pas in de eindstrijd buigen voor Daniel Sanchez, die vandaag zijn tegen stander in de halve finale is. De dag begon gisteren voor de Zeeuws-Vlaming met horten en stoten. De Japanner Ryuji Ume- da, een onverstoorbare vechtma chine, gaf zich in een taai ge vecht niet zo maar gewonnen na dat hij op een 2-0-achterstand was gezet. Hij kwam terug tot 2-2 en werd pas in het zicht van de finish gevloerd. Het bleek nog niet het laatste kunstje van De Bruijn, want in de avondses sie had hij ook tegen Caudron de beste eindsprint. Dick Jaspers sneuvelde in de middagpartijen al tegen de Kore- aan Kim (3-1), Torbjörn Blomda- hl vloog gisteravond uit het toer nooi tegen Peter de Backer (3-1). De Belg, die deze zomer een transfer naar de drieban- ders van Goes afrondde, treft vandaag een verrassende oppo nent: de vrij onbekende Zweed Michael Nilsson. De halve fina les worden om elf uur gespeeld. Roland Forthomme werd giste ren uitgeschakeld door de Griek Polychrounopoulos Uil Vicente zet rechtszaak door ;,JJSSAB0N - Het bestuur van <iePortugese voetbalclub Gil Vi- «nte heeft besloten de juridi- sche stappen tegen de nationale etbalbond te handhaven, club gaat, tegen de regels i wereldbond Fifa in, naar de gerrechter om de degradatie de tweede divisie aan te iten. De Fifa dreigt de Portu- elftallen uit te sluiten van internationale toernooien. De Portugese bond bevestigde de -degradatie van Gil Vicente om- vöat de club vorig seizoen tegen r ile regels in de Angolees Mateus ^op een amateurcontract aan de ■selectie toevoegde. Voorzitter -Antonio Fiuza kondigt aan tot het Europese hof door te gaan met procedures om de straf on gedaan te maken. GPD/RTR NAC pakt eerste zege van seizoen DEN'HAAG - NAC heeft de eer- punten van het seizoen bin- De Bredase ploeg won in Haag met 2-0 van ADO. Leonardo opende de score in de erste minuut. Edwin de Graaf lesliste het duel in de slotfase anaf de strafschopstip, nadat Albert Saavedra Maceo Rigters ad neergelegd. Voor ADO was et de derde nederlaag op rij C Twente en Roda JC speelden n Enschede gelijk: 2-2. Daar mee verspeelden de Limburgers e eerste punten van het sei zoen, Voor Roda scoorde de van ■Z gekomen Ramzi twee keer. Kj Twente waren Wielaert en i kkircioglü de schutters, red Rutten, de coach van FC ite, vond dat zijn elftal it had op meer. „We hadden meer uit kunnen halen. Het was vooral dat we it hebben verdedigd en zeer knullige doelpunten kregen. Verder hebben we ontregeld en offensief spel zien. Daarin hebben we stap vooruit gezet." ANP DEN HAAG - De tweede vrije training voor de Grand Prix van Italië op het circuit van Monza van gisteren gaf een blik op de toekomst van de Formule 1. De pas negentienjarige Sebastian Vettel (foto) zette in zijn BMW Sauber de snelste tijd neer (1.22.631) en troefde daarmee zijn 37-jarige landgenoot Michael Schuma cher af: 1.23.138. De Ferrari-coureur, die morgen ken baar maakt of hij stopt of doorgaat, hield zijn teamge noot Felipe Massa achter zich. Regerend wereldkampi oen Fernando Alonso (Renault) klokte de achtste tijd. Midland Fl-coureur Christijan Albers (11de) bleef in de tweede vrije training Robert Doornbos (25ste) voor. In de eerste training waren de rollen nog omgedraaid. Daarin werd Doornbos zevende, terwijl Albers een plaats lager eindigde. GPD/ISS foto Gero Breloer/EPA door Gert-Jan van Geen DEN HAAG - Nikolai Daviden- ko en Michael Joesjni hebben zich bij de US Open bij de beste vier geschaard. Beide Russische tennissers worden kansloos ge acht op Super Saturday, zoals de tweede zaterdag op de US Open - met twee halve finales bij de mannen en de vrouwenfi nale - wordt genoemd. In het geval van Davidenko (25) is die aanname logisch. Tegen 's werelds beste tennisser en titel verdediger Roger Federer heeft de geboren Oekraïner een nega tieve score van 7-0. Zijn spel is solide, maar normaal gesproken niet voldoende om de geniale Zwitser te weerstaan. Ook al had die het in de kwartfinale zwaar tegen de Amerikaan Ja mes Blake. Misschien was het een goede wake-up call voor Fe derer, die dit jaar alleen van Rafael Nadal iets te vrezen had. En de Spanjaard zit al lang en breed op Mallorca na de neder laag tegen Joesjni. 'Joes Who' noemen ze de Rus in New York, maar dat doet de man die Rus land aan de eerste Daviscup-ze- ge ooit hielp onrecht. Joesjni sloeg eind 2002 in een kolkend Paris Bercy in de vijfde, beslis- Nikolai Davidenko sende pot het derde punt binnen voor zijn land, terwijl Frankrijk al lang en breed de winst vierde. Paul Henri Mathieu leidde im mers met 2-0 in sets. Dat Joesjni over een leeuwenhart beschikt, toonde hij toen aan. Wat volgde was een explosie van vreugde, eindigend in een wodkabad. Leegte De zege werd nog memorabeler toen bleek dat Joesjni (24) in die finale zijn hoofd allerminst bij tennis had. Drie maanden eer der was zijn vader overleden en de Moskoviet voelde meer leegte in zijn ziel dan een vol hart voor zijn vaderland. Het veranderde Henin in finale NEW YORK - Justine Henin- Hardenne heeft de finale van de US Open bereikt. De Belgische tennisster versloeg de 21-jarige Servische Jelena Jankovic met 4-6, 6-4, 6-0. ANP in de jaren erna amper, maar dat was meer te wijten aan het torenhoge verwachtingspatroon rond Joesjni. Volkomen onte recht werd hij de toekomstige nummer één van de wereld ge noemd. Met dat juk werd hij 54e van de wereld, met slechts twee Michael Joesjni ATP-titels op zak en - over 2006 gezien - tot de US Open 18 over winningen in 36 duels. Bloedvorm Maar in New York valt alles op zijn plaats. Eerst vernietigde hij de niet misselijke Spanjaard Tommy Robredo, om in Nadal zijn grootste scalp te vinden. Zijn bloedvorm werd nog die zelfde dag onderstreept in het dubbelspel met de onbekende Leos Friedl. De twee versloegen het beste dubbel ter wereld, de broers Bob en Mike Bryan. Tus sendoor verscheen Joesjni, te gen alle protocollen in, in alle rust op de persconferentie om zijn zege op Nadal toe te lich ten. De Amerikanen weten dus in middels wie 'Joes Who' is. Voor al Andy Roddick, zijn tegenstan der in de halve finale. Voor hem hoeft Joesjni ook niet bang te zijn. In vier ontmoetingen ver sloeg hij de Amerikaanse hoop op succes twee keer. GPD brandmerkt te worden, toch nog I aar eens een aanval op de meest bekri- fnH nSP°rtiev.e instantie van Neder- b yP °nze vrienden van de Konink je-Nederlandse Voetbal Bond! Het is te makkelijke prooi. Maar Lu nu weer in de bossen van Zeist Bentaar. uitgebroed, schreeuwt om com- U bond heeft een gat in de markt ont- Amateurvoetballers kunnen van af heden op de dag dat ze zelf gespeeld hebben, op internet alle uitslagen uit hun klasse terugvinden. Wat een vondst. Uiterlijk om 18.30 uur staan ze er allemaal op. Een seizoensabonne ment kost 9,99 euro en dan kun je de ge gevens van maar liefst vier verschillen de teams (klasses) opvragen. Zouden de glasvezelkabels net zijn aan gelegd in de Zeister bossen? Wie den ken ze hiermee te bedienen? Elke vere niging heeft tegenwoordig al een kwar tier na afloop alle uitslagen op een bord in zijn kantine hangen. En wie dat gemist heeft, surft thuis op zijn pc even naar voetbalzuid.nl of andere (club)sites en is helemaal op de hoogte. En van héél wat meer dan vier teams én zo gratis als het maar kan. Vanwege de onbekendheid met de nieu we dienst zijn er nog weinig aanmeldin gen, zegt een woordvoerster van het proefdistrict Oost. Me dunkt! Al staat er op elke hoek van de straat iemand het blijde nieuws te verkondigen, een stormloop zal echt uitblijven. Het wiel uitvinden als heel de wereld al op vier wielen rijdt, is weinig revolutionair. Maar stel dat iemand het bezwaar van de financiën (overigens is een abonne ment van twee halve seizoenen op de een of andere manier goedkoper dan dat van één heel seizoen) en het be zwaar van het beperkte aantal klasses voor lief neemt, dan is de abonnee nog afhankelijk van de welwillendheid en beschikbaarheid van de secretarissen van alle clubs. Van deze beste man of vrouw wordt ver- Sanchez wint dertiende rit Vuelta CUENCA - Samuel Sanchez heeft de dertiende etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard van Eus- kaltel had in Cuenca een minimale voorsprong op een gro te groep achtervolgers, die hem nog bijna achterhaalde. Thor Hushovd werd tweede, Alejandro Valverde eindigde als derde en pakte daarmee acht belangrijke bonificatiese conden voor het algemeen klassement. Michael Boogerd was betrokken bij een vroege ontsnapping, maar speelde in de finale geen rol van betekenis meer. Vandaag is er een tijdrit van 33 kilometer rondom Cuenca. GPD Suzanne de Goede naar T-Mobile ZOETERWOUDE - Suzanne de Goede rijdt volgend jaar in Duitse dienst. De 22-jarige wielrenster uit Zoeterwou- de stapt over naar de T-Mobile-ploeg. De Goede, wielren ster van het jaar in 2002 en 2005, kwam de afgelopen ja ren uit voor de formatie van Michael en Leontien Zijl aard-Van Moorsel. De Goede kijkt uit naar de nieuwe uitdaging. T-Mobile is een ploeg met veel kopvrouwen, maar er wordt altijd ge reden voor wie op dat moment de beste winstkansen heeft. Dat betekent dat ik ook mogelijkheden krijg om wedstrijden te winnen." Ook Chantal Beltman van Vrien den van het Platteland gaat naar T-Mobile. GPD Seizoen Thomas Dekker is voorbij AMERSFOORT - Het seizoen is voorbij voor Thomas Dek ker. Bij onderzoek kwam vast te staan dat de wielrenner van Rabo een middenhandsbeentje heeft gebroken bij een valpartij in de Ronde van Polen. De Noord-Hollander mist daardoor het WK in Salzburg op 24 september. GPD Armstrong sterkste in Ladies Tour BILZEN - Kristin Armstrong heeft gisteren in België de Ladies Tour gewonnen. In de laatste etappe (Bilzen-Bil- zen) won Katherine Bates uit Australië de massasprint. Armstrong behield in het klassement haar 21 minuten voorsprong op de Nederlandse Loes Gunnewijk. GPD Augé snelt naar de winst in Polen DEN HAAG - Stéphane Augé won gisteren de vijfde etap pe van de Ronde van Polen. De Fi'ansman van Cofidis ver sloeg zijn Amerikaanse medevluchter Aaron Olson (Sau- nier Duval). De Nederlander Max van Heeswijk won 21 seconden later de sprint van het peloton. De Italiaan Dan- iele Bennati blijft klassementsleider. GPD/ISS Tijdritzege van Clement in Finhaut FINHAUT - De Nederlandse eerstejaars wielerprof Stef Clement heeft gisteren de negende etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. De renner uit de ploeg Bouy- gues Telecom was de beste in een tijdrit over 24,5 kilome ter van Chamonix-Mont Blanc naar Finhaut. De Spaanse wielrenner Moises Duenas Nevado blijft lei der in het algemeen klassement. Daarin staat Rabowiel- renner Robert Gesink, die in de tijdrit 33 seconden moest toegeven op zijn winnende landgenoot, op de tweede plaats op 1.08 minuten van de Spanjaard. ANP door Norbert Kleinherenbrink VENLO - Als stoere hockeyer van Amsterdam en Oranje had hij al enige naamsbekendheid. Maar Jesse Mahieu kwam in fe bruari pas echt in het nieuws als slachtoffer van zinloos geweld. De rechtbank moet de zaak nog behandelen, maar de 28-jarige verdediger heeft de ingrijpende zaak fysiek en mentaal al groten deels afgedaan. Het WK in Mön- chengladbach slokt hem nu hele maal op. „Ik vertrouw volledig op het justitieel apparaat in Ne derland", zegt Mahieu. „De be langrijkste dader heeft al twee maanden in voorarrest gezeten. Ik weet niet wat hem nog te wachten staat. Dat laat ik aan de rechter over. Misschien kan hij als alternatieve straf werk zaamheden verrichten voor de stichting tegen zinloos geweld." Mahieu werd vlak voo6r zijn huis in Amsterdam door een tie ner in zijn dijbeen gestoken na dat hij een groepje van vier jon geren aansprak die aan het rom melen waren met zijn scooter. „Iedereen dacht dat de hoofdda der van buitenlandse afkomst was. Gelukkig niet, durf ik wel te zeggen. Het was een gewone Nederlander. Neersteken is neer steken, dat mag niemand doen." Mahieu: „Voor mezelf ben ik er klaar mee. Ik ga wel naar de rechtszaak, ook omdat ik nog een praatje wil maken met de da der. Hij heeft al eerder met mij contact gezocht, maar dat heb ik even afgehouden. Hij moet eerst zijn straf weten, dan staan we weer gelijk. We moeten alle bei de gevolgen van het incident kennen om een gelijkwaardig ge sprek te kunnen voeren." Mahieu was na een halfjaar weer de oude, als mens en als hockeyer. „De steekpartij heeft me niet echt veranderd, ik ben niet cynisch geworden. Wel heeft het me bewuster gemaakt van de wereld om me heen, van de mensen in mijn omgeving. De wereld is zoveel groter dan je ei gen kleine, beschermde kringe tje. Een steekpartij stond altijd ver van me af, maar is dichter bij dan je denkt. Niet alles is vanzelfsprekend meer." Terugval Door zijn fysieke en mentale te rugval miste Mahieu de Azlan Shah Cup en de Champions Trophy. Oranje won beide ke ren. Het WK in Duitsland leek voor hem verder weg dan ooit. Maar in de laatste fase van de voorbereiding overtuigde hij bondscoach Roelant Oltmans. Een basisplaats heeft de Amster dammer nog niet. „Ik heb Roe lant voor het WK bedankt voor het vertrouwen dat hij in mij hield. Het is bijzonder dat hij alsnog voor mij kooos. Dat zegt iets over hem. Maar ik ken hem langer dan vandaag. Hij wisselt niet zoveel achterin. Daarom kreeg ik nog niet veel speeltijd." Mahieu: „Ik weet van mezelf dat ik iets aan de ploeg kan toe voegen. Ik vind ook dat ik in het basisteam hoor. Ik vind mezelf echt beter dan anderen als ik speel zoals ik kan. Maar ik moet geduld hebben. Misschien komt mijn kans vandaag tegen Duits land. Het is voor ons een crucia le wedstrijd. En als het ergens om gaat, sta ik er altijd." ANP wacht dat-ie de uitslagen via een rela tie- en pincode vóór 18.30 uur op de KNVB-site tovert. Stel dat deze me neer of mevrouw het hartstikke naar zijn zin heeft in de kantine of dat deze direct na het voetballen een avondje uit gaat, dan zijn de uitslagen wel het laat ste waaraan hij denkt. Of stel dat (on)bewust de verkeerde uitslag wordt doorgegeven... U ziet 't: makkelijke prooi, die KNVB. Rudy Boogert Hockeyer Jesse Mahieu vindt dat hij in de basisopstelling van het Nederlands team thuishoort. foto Evert-Jan Daniels/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19