Complex Prelaat buitenbeentje Eindelijk weer zout water in m'n neus PZC PZC Tribune FC Dauwendaele dicht op het veld Menselijk bot uit bronstijd in groeve Jarenlang overleg tussen vereniging en gemeente levert niets op zaterdag 9 september 2006 13 ffESTKAPELLE - Meer dan vier jaar overleg over privatise ring van sportcomplex De Pre laat in Westkapelle heeft tot niets geleid. Die conclusie kan getrokken worden door alle par tijen: de gemeente Veere, ten nisclub De Westkaap, voetbalve reniging De Noormannen en korfbalvereniging De Stormvo- Leger des Heils verkoopt deel van inboedel VLISSINGEN - Het Leger des Heils korps Walcheren verkoopt vandaag in Middelburg en zater dag 16 september in Vlissingen een deel van zijn inboedel. In het pand aan de Dr. Staver- manstraat zijn vandaag van 10.00 tot 14.00 uur allerhande meubelen te koop. Zaterdag 16 september doet het Leger des Heils hetzelfde in zijn panden aan de Hoogstraat 20, 18 en 14 in Middelburg. Het pand in Vlissingen staat nog te koop, net als panden aan de Hoogstraat 14 en 12 in Mid delburg. Die aan de Hoogstraat 20 en 18 in Middelburg zijn inmiddels Vergadering ouderenbond OOST-SOUBURG - De Algme- ne Nederlandse Bond voor Oude ren, afdeling Souburg/Ritthem, houdt dinsdag vanaf 14.00 uur zijn najaarsvergadering in de Kwikstaart in Oost-Souburg. I Op 2 oktober wordt in het atri- I um van Ter Reede in Vlissingen de dag van de Ouderen gehou den. Het centrale thema is Wie zorgt voor wie? De ouderendag begint om half elf 's ochtends 1 uur en duurt tot ongeveer half «it Ouderen en veiligheid VLISSINGEN - De Algemene Nederlandse Ouderenbond houdt maandag een bijeen komst over Ouderen en Veilig heid. Oud-politiemedewerker H.Post verzorgt de themamid dag, die om 14.00 uur begint. Plaats van handeling is de re creatiezaal van Ter Reede in Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Het is terug naar af. De clubs blijven de accommodatie van de gemeente huren en alles gaat op de oude voet verder. De partijen kwamen er financieel niet uit met elkaar. „Uiteindelijk is alles terug te voeren op geld", erkent wethou der W. van Tatenhove. De vere nigingen vinden dat de gemeen te royaler over de brug had moe ten komen. Ze mopperen dat het niets mag kosten van de gemeen te en spreken van een lijdens weg. De gemeente zelf vindt dat ze 'juist heel ver is gegaan'. Ze mist bij de betrokkenen ook de instelling dat ze echt willen mee werken aan de verzelfstandi ging. Enige jaren terug besloot de ge meente om alle sportparken te privatiseren. Door clubs meer fi nanciële verantwoordelijkheid te geven, zal de betrokkenheid van de leden met hun club ook groter worden. Dat was de ach terliggende gedachte. De ge meente Veere wilde door de ver zelfstandiging ook uniformiteit in de uitvoering van onderhoud van de sportcomplexen regelen „Op sportpark De Prelaat na zijn we er met alle clubs uitgeko men in Veere. Maar in Westka pelle lag het ook wel wat moeilij ker", zegt Van Tatenhove. „Het was het enige complex waar drie clubs gebruik van maken. Daardoor is het ingewikkelder om iedereen tevreden te stel len." Geen problemen De gemeente constateert dat de clubs elkaar niet in de weg zit ten en dat er geen problemen zijn. Vanaf de opening maken de voetbal- en korfbalvereni ging al samen gebruik van de ac commodatie. „Dus dan kun je je afvragen: waarom zouden we Jeu de Boules MIDDELBURG - Op de banen van Club Jeu de Boules Middel burg wordt zondag 10 septem ber het Zeeuws Kampioenschap Jeu de Boules gehouden. Naast 26 teams uit Middelburg en Goes speelt er ook een team uit '.Uden mee. De wedstrijden be ginnen om 10.30 uur aan de Kou- dekerkseweg 139. Ronnie den Boer in de buurt van de Krammersluizen. door Marcel Modde BRUINISSE - Neptunus van ongeveer 25 kilo laat zich soepel over de laatste dam heen sjouwen. Dat scheelt snel een uur, schat Ronnie den Boer, ook al heeft hij de tijdswinst op zijn strakke schema niet écht nodig. „Maar in zo'n sluis lig je alleen maar te wachten. Dat is zo saai!" De fanatieke kanoër uit Hansweert zet te gisterochtend op de Philipsdam bij Bruinisse weer voet aan Zeeuwse wal. Eventjes maar, voor een kop koffie en een eierkoek, alvorens hij met ferme sla gen aan zijn laatste ruk naar de thuisha ven begon. Kort voor vier uur dook hij bij Schore onder de Vlakebrug door, op gewacht door familie en vrienden. Som mige vingers met tape omwikkeld, de knieën geschaafd van de kuiprand en een peesontsteking in z'n rechterarm. De stille getuigen van een 580 kilometer lange tocht, waarvan 206 kilometer non-stop. Een week geleden duwde Ronnie met echtgenote Mathanje af voor de jaarlijk se Friese elfstedentocht. Na 31 uur en 10 minuten kwamen ze over de finish. Mathanja was de eerste vrouw die deze proeve helemaal doorstond, zegt Ronnie trots. Zij moest weer terug naar huis om voor hun drie kinderen te zorgen, hij besloot de kano te nemen en plakte daar een goed doel aan vast. Dat lever de en passant ruim 3000 euro op voor het Astmafonds. Ronnie heeft zelf ast ma en moet medicijnen slikken om goed te kunnen functioneren. Omdat ook zijn zoontjes allergische reacties vertonen, wil hij graag bijdragen aan het medisch onderzoek naar de aandoening. Dit is zijn manier om dat te doen. Maar zijn belangrijkste drijfveer om Friesland rond en weer terug naar Zee land te kanoën, was toch vooral de fysie ke uitdaging. „Ik heb de elfstedentocht nu voor de derde keer gedaan. Hoewel dat non-stop is en daardoor best zwaar, heeft dat lichamelijk voor mij nooit pro blemen opgeleverd. Daarom leek het me leuk een keer een stukje verder te va ren." Oftwel 'een stukje' van bijna vier honderd kilometer. Ook nog eens vijftig kilometer langer dan gepland, omdat het door de harde wind onverantwoord was het hele IJsselmeer over te varen en vanaf Urk via het Veluwemeer een veili ger alternatief voorhanden was. Op de kop af vijf dagen is Ronnie onder weg geweest, het grootste stuk met te genwind. Alleen gisteren van Willem stad naar Hansweert duwde Eurus, de Griekse god van de oostenwind, hem in de rug. Elke ochtend rond zeven uur stapte hij in de kano. Drie uur later stond de camper van pa en ma te wach ten met een verkwikkende pot koffie, eten en bemoedigende woorden. Na zo'n zestig tot zeventig kilometer varen was het tijd voor een diepe nachtrust. „Even wat eten en om negen uur de slaapzak in." foto Dirk-Jan Gjeltema Ook op de Philipsdam markeert vrijdag de groene camper, met rode kano op het dak, het punt waar Ronnie kan aanme- rën voor een korte pauze. De kano - Neptunus gedoopt - is voorzien van drie afzonderlijke, waterdichte comparti menten en daarmee volledig zeewaar dig. In één van de compartimenten be waart Ronnie zijn proviand voor onder weg. Drinken doet hij via een slangetje uit een waterzak in z'n zwemvest. Het Volkerak is hem tegengevallen. „Niet zwaar of zo, maar saai. Het is zo'n lange lap vanaf Willemstad. De eni ge afleiding vox-men die grote boten die voorbij komen." Ronnie besluit de Krammersluis links te laten liggen en tilt zijn kano met hulp van pa over de Philipsdam en het slik de Slaak in. „Eim delijk weer zout water in m'n neus", snuift hij de vertrouwde geur gretig op. Even wat eten in Stavenisse en nog pro fiterend van het afgaand tij naar Zierik- zee om dan met behulp van de kente ring de Oosterschei de over te steken voor de laatste snelle slagen naar huis. „En dan morgen lekker uitslapen! bloggen.be/kanosponsortocht door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De kleuren blauw en geel zijn alom aanwe zig: in de stoelen van de tribune, de deuren van de kleedkamers, de toiletten en zelfs de tegeltjes in de douches. Iedereen zal weten dat dit het terrein is van FC Dauwen- daele. Apetrots zijn de vrijwilligers van de Middelburgse voetbalclub op hun gloednieuwe tribune en kleedkamers. Vanaf vorig jaar september waren ze bijna iedere zaterdag en op doordeweekse avonden te vinden langs het hoofdveld waar ze de nieuwe ac commodatie hebben gebouwd. Woensdag wordt de nieuwbouw officieel geopend met eerst een re ceptie en daarna een heuse oefen interland: Nederland-België, van dames onder de negentien. „Het gebouw is precies zoals oud-voorzitter Johan Kroon had gewild. Hij is vorig jaar overle den. Kroon was degene die be dacht had hoe het complex eruit moest komen te zien", zegt Mar- tien Schijvenaars, voorzitter van de bouwcommissie, „Hij wilde dat de tribune vóór de kleedka mers zou komen. Zo zit het pu bliek nog steeds dicht op het veld." De nieuwe tribune draagt de naam van de oud-voorzitter. En geheel naar zijn wens, valt de opening samen met een oefenin terland tussen damesteams. „Bij het damesvoetbal lag zijn hart", licht Schijvenaars toe. De voetbal club was dringend toe aan een nieuwe accommodatie. „Er ston den hier zes oude kleedkamers. Dat waren er veel te weinig. Bo vendien waren ze slecht af te slui ten. De gemeente gaf ons acht ton waarmee we elf nieuwe kleedka- mers konden laten bouwen. Door dat we zelf konden onderhande len met aannemers én hulp kre gen van zo'n dertig vrijwilligers, hebben we twaalf kleedkamers en een tribune met 190 stoeltjes in de clubkleuren kunnen neerzet ten." Maar niet alleen met de stoeltjes en de kleedkamers, is FC Dauwendaele blij. „Kijk eens", zegt Schijvenaars trots, „we kun nen nu onze materialen, zoals de voetballen, binnen opslaan. Dan hoeft er met vorst eindelijk niet meer met keiharde, bevroren bal len te worden getraind. iets veranderen?", verklaart Van Tatenhove. Hij voelt zich geen verliezer. „Ik betreur het wel, maar we hebben alles ge daan om er met elkaar uit te ko men. In december dachten we nog dat het compromisvoorstel succes zou hebben." Dat bleek niet het geval. Alleen de voetbal vereniging ging ermee akkoord. Daardoor, vindt het college, ver dient voortzetting van de huidi ge situatie de voorkeur. Jongen gepakt voor helen fiets VLISSINGEN - Een Vlissingse heeft gisteren haar fiets, die werd gestolen op 29 augustus, teruggevonden op de Adriaen van Ostadelaan in haar woonplaats. Bij de fiets stond een zestienjarige plaatsgenoot, die ver- klaarde dat hij de fiets voor 50 euro had gekocht van een onbekende. De politie werd gebeld en aangezien de fiets j (zelfs voor een leek) duidelijk meer waard was dan 50 eu- i| ro, is de jongeman aangehouden wegens heling. De jongen is overgebracht naar het politiebureau. Daar is hij verhoord en is proces-verbaal opgemaakt. Motorrijder gewond door val BRUINISSE - Op de Philipsdam bij Bruinisse is gister7 i middag een 38-jarige motorrijder uit Tholen gewond ge- raakt. Voor de Krammersluizen stond een kleine file, om-"! dat er een defect was geweest aan één van de slagbomen 1 van de brug. Op het moment dat het verkeer weer op gang j I kwam, reed de man vol gas langs de rij. Door de onover- zichtelijke bocht achter het sluizencomplex had hij niet in de gaten dat er uit de andere richting een auto kwam, die eveneens de file voor hem voorbij reed. De Tholenaar I kon nog net uitwijken, wist zo een aanrijding te voorlco- I men, maar slaagde er niet in zijn motor onder controle te j houden en viel. De motorrijder werd naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd geconstateerd dat hij slechts lichte verwondingen had opgelopen. De man kon na behande ling weer naar huis. Zowel tegen de motorrijder als de au tomobilist is door de politie proces-verbaal opgemaakt voor gevaaxdijk rijgedrag. - ;i Peuters helpen Nepalese scholieren 's-GRAVENPOLDER - Twaalf kinderen in Nepal kunnen" naar school dankzij een actie van de vijfjarige stichting peuterspeelzalen Borsele. Indira Basnet, zus van de direc teur van een school in het Nepalese Kirtipu, nam gisteren op een feestelijke bijeenkomst in peuterspeelzaal Olleke Bolleke in 's-Gravenpolder alvast 480 euro in ontvangst; twintig euro van de jubilerende stichting per speelzaal (twaalf stuks) en enkele speelzalen schonken het geld voor een jubileumcadeau. Elke peuterspeelzaal in Borsele had deze week ook een collectebus staan. De opbrengst daarvan was gisteren nog I niet bekend. Onderwijs in Nepal is gratis, maar kinderen kunnen pas naar school als zij een uniform en de eerste schoolspullen hebben. Het geld uit Borsele is daarvoor be- stemd. Stichting peuterspeelzalen Borsele is op het goede doel gekomen via Ko van Eijkeren uit Oost-Souburg die een pleegdochter heeft in Nepal. Zij is gehuwd met de di-_ recteur van de school in Kirtipu. Indira Basnet die mo menteel aan de Hogeschool Zeeland studeert, is de zus van deze directeur. Extra controles in stadspark Hulst HULST - De politie houdt het stadspark en de omgeving van het Havenfort in Hulst extra in de gaten na een aan tal berovingen in de afgelopen maanden. Bij de politie zijn twee aangiften gedaan van berovingen in de omge- ving van het park. Een 78-jarige vrouw uit Hulst werd op 22 augustus beroofd aan het Havenfort, een 68-jarige plaatsgenote een maand eerder aan de Hulster NieuW-"; landweg. Ook in de Zomerstraat in de binnenstad is in de zelfde periode een tasjesrover actief geweest. door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Beheerder R. Bleijenberg van de pleisto- ceengroeve in Nieuw-Namen denkt dat hij met de ontdekking van een vermoedelijk menselijk bot uit de bronstijd de vondst van zijn leven heeft Hij deed de vondst een half jaar geleden al, maar hield zijn ont dekking stil omdat hij eerst we tenschappelijk bewijs wilde voor zijn theorie dat hij op het hoogste punt van De Meester van der Heydengroeve dit voor jaar een duizenden jaren oude crematieplaats had gevonden. Bleijenberg is er teleurgesteld over dat cle provinciaal archeolo gen van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) nog al tijd geen duidelijkheid hebben verschaft. Met de landelijke Mo numentendag (vandaag) voor de deur, verbreekt hij zijn stilzwij gen. Houtskool Mensen die tijdens de Monumen- tendag een bezoek komen bren gen aan De Groeve, krijgen zijn verhaal te horen. „Op de top van de heuvel van De Groeve heb ik op 15 maax-t dit jaar een drie meter lange verbrande laag ontdekt", zegt Bleijenberg. „Houtskool, dacht ik in eerste instantie toen ik aan het schoon maken was. Maar er zat in die laag ook een verdikking, en daarin vond ik een stuk bot. Ik ben ervan overtuigd dat het een menselijk kaakbeen is, want in het bot zat ook nog een tand. En omdat het om onverstoorde grondlagen gaat, ben ik ervan overtuigd dat het geen bot van een varken of een ander dier is, maar van een mens." Advertentie Martien Schijvenaars (voor) en Gerrie van Wijngaarden van de bouwcommissie op de nieuwe tribu ne van FC Dauwendaele. foto Ruben Oreel nhedrijf Renovatie restauratie Zandstralen - Reinigenimpregneren Kerkhoekstraat 23 Yerseke 0113-573670 Mobiel 06 - 53990732 Bleijenberg meldde zijn vondst volgens de regels aan cle SCEZ, waarna het bot door assis tent-archeoloog H. Jongepier werd opgehaald voor nader on derzoek. Dat moet gebeuren aan de Rijks universiteit in Groningen, waar wetenschappers met de zogehe ten koolstofdateringsmethode vast kunnen stellen of de beheer der van De Groeve gelijk heeft of niet. „Maar ik heb te horen ge kregen clat het daar door drukte nog altijd niet van gekomen is. Daar ben ik teleurgesteld over, want in mijn ogen gaat het om een heel bijzondere vondst." Burgemeester J.F. Mulder van Hulst is het met Bleijenberg eens wat dat laatste betreft. „Ik hoop ook dat hij gelijk heeft, want het zou nog een extra di mensie geven aan de toch al bij zondere Groeve in Nieuw-Na- men. Ik vind ook dat er zo snel mogelijk duidelijkheid moet worden gegeven. Als er inder daad nog niets met de vondst is gedaan, zal ik er bij de provin cie op aandringen dat daar als nog op korte termijn werk van wordt gemaakt", zegt Mulder. Assistent-archeoloog Jongepier had gisteren een vrije dag én was niet bereikbaar voor eén ï-eactie. Humanistisch Verbond geeft lezing MIDDELBURG - De Walcherse afdeling van het Humanistisch Verbond houdt zondag een le zing in Middelburg. De voordracht heeft als titel 'De renaissance in de kunst in Italië en de bakermat van het huma nisme' en wordt verzorgd door J. Veldhuijzen. De bijeenkomst begint om 10.30 uur in de kanti ne van Zorgstroom aan de Breè- straat 15. Engelstalige kerkdienst MIDDELBURG - De gezamenlij ke Middelburgse kerken, vere nigd in de stichting Time4God, houden zondag een Engelstalige kerkdienst. De dienst begint om 19.00 uur in de Gasthuiskerk in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13