Peuterspeelzaal Nisse jaar gered PZC Klas heeft verdriet om Leticia PZC O Mensenhandelaar ook verdacht van hennepteelt Geld voor verkrijgen van blauwe vlag op strand De Banjaard hlleen SGP/ChristenUnie tegen extra financiële steun agenda |Sr ITflMililnO 70% korting Oftv*e.1/a iLu,iorIj/a1t .15 ZMF behoudt subsidie van Borsele Sportruimte van de toekomst Chinees op Nehalennia Bromfietsers op de bon Verwondering in Colijnsplaat weekenddiensten jnprHarmsn van der Werf MISSE - De me* sluiting be dreigde peuterspeelzaal in Nis- i se, waar kinderen uit Nisse en 's-Heer Abtskerke komen, kan in elk geval tot de zomer van 21)07 openblijven. De Borselse gemeenteraad steunde gister- avond vrijwel eensgezind een motie van 'de PvdA om daarvoor l maximaal 3000 euro beschik baar te stellen. „Nïsse en 's-Heer Abtskerke zijn te jong en te sprankelend om de peuterspeelzaal op te ge ven", bepleitte voorzitter M. \ffmKACTIVITEITEN j BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 20,00 uur: Jongerengroep Ouzo, voor'holebi-jongeren tot 27 jaar; 22.00 uur Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uun Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle- RKMaria Magdalenakerk, 12.30-16.30 uur: Geopend voor bezichtiging; Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jartvoorouderen, buurtwerk Goese Pol- 'dêr; HANSVUEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: liSëniorenso.os; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, j 20.00 uur; Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; DeVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KAPELLE - Lokaal Biezelingsestraat 63, 20.00 uur: Jaarlijkse open huis vijver- en aquariumvereniging De Vuurneon; KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Geopend voor publiek, gidsen zijn aanwezig; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 14.00 uur: Alzheimer(inloop)café Rei- merswaal; Zwembad Den Inkel, 9.00-10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; 10.00-11.30 uur; Ba- by-/Peuterzwemmen; POORTVLIET - Nederlands Hervormde kerk, 19.30 uur: Officiële opening Monu mentendag; RILLAND - Oude brandweerkazerne, 18.30-20.30 uur: Oud Hollandse spelle tjesavond; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: I 13.00uur: Soos; biljarten en kaarten; Feesttent op het Dorpsplein, 19.30 uur: I' Nostalgisch muziekfeest OKK Wemel- dinge YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur: Weekmarkt; Ij HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) dit weekend vrijdag, zaterdag en zondag 12.00 - 18.00 uur WALTHER DE BLOCK OUTDOOR TRAVEL Hulst OüdeZoutdijk 2-4 1(0114)312058 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Joosse van de ouderraad van de peuterspeelzaal haar zaak bij het begin van de raadsvergade ring. Zij onderbouwde dit met cijfers. Sinds het besluit van de stichting peuterspeelzalen Bor- sele bekend werd om 'Nisse' 12 oktober dicht te doen, is de ouderraad op 'kinderjacht' ge gaan. Dat was nodig om aan te tonen dat de peuterspeelzaal le vensvatbaar is én omdat ouders in Nisse en 's-Heer Abtskerke hun kinderen vaak laat aanmel- GOES - De Goesenaar, die wordt verdacht van smokkel van vijf Chinezen naar Engeland, moet zich ook ver antwoorden voor de aanwe zigheid van een hennepplantage in zijn woning. De marechaus see trof gisteren, bij het doorzoe- COLIJNSPLAAT - Verwonde ring is het thema van een exposi tie die morgen in de dorpskerk van Colijnsplaat wordt gehou den. Het thema is door inwoners van Colijnsplaat in woord en beeld gebracht in de vorm van onder meer foto's, houtsnijwerk, schil derijen en gedichten. De dorps kerk van Colijnsplaat is tijdens de tentoonstelling ook open voor bezichtiging, tussen tien en vijf uur. Zondagochtend om tien uur treedt in dezelfde kerk het zangkoor Ons Boerengoed op. den. Er is toch geen wachtlijst. De actie heeft succes gehad, Vol gens voorzitter Joosse zullen er in augustus 2007 veertien kinde ren de speelzaal bezoeken en half 2008 moet tien 'haalbaar' zijn. „Verder kunnen we niet kij ken, want die kinderen moeten nog geboren worden." Tien is voor de stichting peuterspeelza len Borsele het minimum en daar kwam Nisse onder. De PvdA nam vervolgens het voortouw voor een overbrug- ken van zijn huis een kwekerij aan. De veertigjarige Goese schipper werd dinsdagavond aangehou den op zijn jacht, tien mijl uit de kust van Vrouwenpolder. Aan boord had hij vijf illegale Chinezen die hij vermoedelijk naar Engeland wilde vervoeren. zaterdag 9 en zondag 10 september 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: gingsregeling, zoals ook in het basisonderwijs gebruikelijk is als een school zelfs twee jaar te weinig leerlingen heeft, hield raadslid P. Vollaard met name wethouder F. Tollenaar (SGP- ChristenUnie) voor. Tollenaar 'doet' onderwijs en peuterspeel zalen. Plet voorstel voor een overbrug gingsregeling, maximaal 3.000 euro tot september 2007, kreeg steun van CDA, Lokale Partij Borsele en VVD. SGP/Christen- Hij hield bij zijn aanhouding al thans een westelijke koers aan, aldus woordvoerder F. Veldhui zen van de Koninklijke Mare chaussee. De vondst van vijf ille galen aan boord van een jacht op zee is volgens de marechaus see zeer bijzonder. Zover Veldhuizen gisteren kon nagaan is het dit jaar de eerste Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland C. A. de Ruiter, Zonnebloemstraat 46, Goes, tel.06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: Urne stemde tegen. „Wij staan sympathiek tegenover peuter speelzalen", stelde raadslid J. Mol, „maar het peuterspeelzaal- werk is overgedragen aan een stichting. Die moet dat regelen. Zo is het afgesproken. Het is zwak om dan als gemeente bij te springen als zich ergens een pro bleem voordoet." De aangenomen motie speelt daarop in. Plet college van bur gemeester en wethouders wordt gevraagd zich op het hele peuter- maal dat deze vorm van men sensmokkel is ontdekt. Volgens hem worden door het recente sa menwerkingsverband met kust wacht, douane en marechaussee regelmatig jachten en andere vaartuigen gecontroleerd. Maar tot dinsdag werden nooit illega len aan boord van een plezier jacht aangetroffen. W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy; H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens- zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat, 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. W1 Brons, tel. (0166) 612596. Weekend- speelzaalbeleid te bezinnen, onder meer omdat de éne peu terspeelzaal met wachtlijsten zit ('s-Heerenhoek) en bij de an dere een tekort aan kinderen dreigt. En omdat er landelijk nogal wat kan gaan veranderen. Politieke partijen hebben aange geven kinderopvang 'gratis' te willen maken. Gaat dit door, dan heeft dat zeker gevolgen voor peuterspeelzalen als ou ders daarvoor moeten blijven be talen. De vijf Chinezen, in leeftijd va riërend van zeventien tot en met dertig jaar, zijn in bewaring ge steld. Waarschijnlijk worden ze uitgezet. De Goesenaar is giste ren voorgeleid aan de rech- ter-commissaris in Middelburg en kan zo goed als zeker reke nen op een rechtszaak later dit jaar. spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9,00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Rob Paardekam WISSENKERKE - Burgemees ter en wethouders van de ge meente Noord-Beveland willen zo'n zestigduizend euro uittrek ken voor een blauwe vlag op het Banjaardstrand. Vooral Duitse toeristen hechten veel belang aan dat kwaliteitskeurmerk. De blauwe vlaggen worden jaar lijks uitgedeeld door de ANWB. Als er één wappert, kunnen bad gasten er vanuit gaan dat het strand veilig, schoon en toegan kelijk is. Het Noord-Bevelandse Noordzeestrand is het laatste re creatieve stukje van de gemeen te dat nog niet blauw is, de jachthavens zijn dat wel. Omdat veel andere stranden in de buur gemeenten ook al een exem plaar hebben wapperen, vindt het college dat het. tijd wordt om ook voor het Banjaardstrand het keurmerk aan te vragen. Niet in de laatste plaats, omdat veel toeristen uit Duitsland hun keuze voor een vakantiebestem ming daar mede door laten bepa len. Om de blauwe vlag te krijgen, moet aan heel wat voorwaarden worden voldaan. Zo is een inva lidentoilet noodzakelijk en moet er een permanente voorlichtings campagne komen. Uiteraard moet het strand er in zijn alge meenheid schoon uitzien. De ge meente wil nu zestigduizend eu ro uittrekken voor onder meer de vervanging van de toiletwa gen, de aanleg van drukriole- ring en de komst van informatie borden. Wellicht wordt er ook nog voor gekozen om jaarlijks tienduizend euro uit te trekken voor het dagelijks verwijderen van het rottende wier. Dat is op dit moment echter niet per se noodzakelijk om een blauwe vlag te krijgen. Verlies Het is de bedoeling dat die vlag in de zomer van 2007 kan wor den gehesen. Daarna zal het strand elk jaar worden gecontro-, leerd. Burgemeester en wethouders zeggen er veel belang aan te hechten om de vlag dan te be houden, want het verlies eiwan zorgt volgens hen voor negatie ve publiciteit. Het voorstel om geld uit te trek ken, wordt besproken in de raadsvergadering van donder dag 14 september. Die begint om 19.30 uur in het gemeente huis in Wissenkerke. (Advertentie) iMede als'.gevolg 'van gestegen productie- en distributiëkosten-is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 okfober 2006.ala.volgt vastgesteld, Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 21,50 24,50 per kwartaal 61,50 64,50 per halfjaar 119,60 122,60 per jaar 236,00 239,00 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hébben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs- wordt aangehouden Directie PZC het alfabet van Zeeland vrijdag 8 september 2006 HEINKENSZAND - Een poging van de Lokale Partij Bor sele om de bijdrage van de gemeente Borsele aan de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) in te trekken, is gister-' avond mislukt. Lokaal raadslid N. Werri wilde de subsi diëring stoppen, omdat de ZMF voor ontpolderen is en dit. standpunt naar het oordeel van Werri probeert door te- drukken. De Borselse gemeenteraad heeft zich bovendien tegen ont— poldering uitgesproken. WD'er N. Boekholt was cle enige die Werri steunde. PvdA, CDA en SGPChristenUnie, een. ruime meerderheid, deden dat niet. Die partijen vinden dat een organisatie als de ZMF het recht heeft een andere mening te verkondigen dan de Borselse politiek. Dat hoort volgens hen bij een volwassen democratie. Borsele geeft de ZMF jaarlijks één eurocent per inwoner, oftewel ruim 224 euro. Het ging Werri niet om dat bedrag, maar- om 'het principe'. Diana, Afra, Naomi en Joël zitten bij de achtergebleven spulletjes van hun klasgenootje Leticia. Ze willen die snel naar haar opsturen. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam GOES - De kinderen uit de groepen vijf en acht van basisschool Het Noorder licht in Goes beleven een verdrietige pe riode. Hun klasgenootjes Glori en Leti cia zijn deze week plots naar het ver trekcentrum in Ter Apel gebracht. „We hebben niet eens afscheid kunnen ne men", zegt René Flohil, leraar in groep acht. „Ik vind dat geen manier van doen." De ouders van Glori en Leticia vlucht ten ruim dertien jaar geleden naar Ne derland, omdat Angola niet meer veilig voor ze was. Ze hadden op dat moment al twee kleine kinderen. Glori en Leti cia completeerden het gezin. Zij zijn in Nederland geboren. Om die reden vin den hun schoolgenootjes het zo erg dat ze terug moeten. „Ze spreken bijna geen woord Portugees", zegt Naomi van Haaster, een klasgenoot van Leticia in groep acht. „Het zal moeilijk voor ze worden." In de klas hing gisteren een droevige sfeer. Sommige leerlingen lieten hun tranen de vrije loop. Afgelopen maan dag was Leticia nog gewoon op school. Maar nadat alle kinderen op dinsdag een dagje vrij waren geweest, bleef het stoeltje van het meisje woensdag op eens leeg. Al snel werd duidelijk dat zij met haar ouders, broertjes en zusje naar het vertrekcentrum in Ter Apel was ge bracht. Totaal onverwachts. „We wis ten dat het gezin nog geen zekerheid had", vertelt leraar René Flohil. „Maar je kunt gewoon niet geloven dat ze kin deren, die in Nederland zijn geboren en hier al zo lang wonen, nog terugsturen. Dit is heel koud op ons dak komen val len." De boosheid zit hem vooral in de manier waarop het is gegaan. Flohil: „Natuurlijk zou het heel moeilijk zijn geweest om afscheid van Leticia te ne men, maar het zou wel van enig fatsoen hebben getuigd als ze ons die kans had den geboden. Nu was ze ineens weg" Dat is hard aangekomen bij Diana Ka- bonajoro, die veel met Leticia optrok. Zelf heeft ze in dezelfde onzekere situa tie gezeten en dreigde ze teruggestuurd te worden naar Burundi. „Ik mocht blij ven", zegt ze. „Helaas heeft het voor Leticia niet zo mogen zijn." Toch wen sen de ldasgenoten van het meisje de moed nog niet op te geven. „Ik vind dat we iets moeten doen om haar terug te krijgen", zegt Joël Geijs strijdbaar. Hij is het vriendje van Leticia en mist haar enorm. „We hebben nog steeds verke ring, hoor. Daar verandert dit niets aan." Volgens de meester is er door de klas al druk gespeculeerd over een mo gelijke demonstratie of een handteke ningenactie. Hij geeft er de voorkeur aan om het vertrek van Leticia eerst even te laten bezinken. „Mijn moeder had het idee om met de hele Idas een brief naar minister Verdonk te schrij ven", opperde Afra Wagen voort nog een ander idee. „Dan kunnen we laten weten dat we het heel jammer vinden dat Leticia weg is en dat we boos zijn over de manier waarop het is gegaan." Brieven Het vertrokken klasgenootje heeft niet eens haar spullen mee kunnen nemen. Die liggen allemaal nog in haar laatje. Kennelijk is het vertrek uit huis ook nogal rap gegaan, want in de tuin van de familie heeft Diana nog twee knuf fels gevonden. Die staan nu in de klas en worden binnenkort met een groot postpakket naar het vertrekcentrum ge stuurd. Daar zullen ook een hoop brie ven voor Leticia in zitten, want alle maal hebben ze een boodschap voor haar op papier gezet. Vertellen wat daarin staat, is voor veel jongens en mei den te moeilijk. Het komt er meestal op neer dat ze hun klasgenoot enorm mis sen en hopen haar snel weer te zien. Of dat lukt is nog maar de vraag, maar zelfs al gaat Leticia echt terug naar An gola, dan willen sommige van haar vrienden en vriendinnen uit de klas con tact met haar blijven houden. Een paar van hen hebben zelfs al gebeld naar haar mobiele nummer, maar dat schijnt al te zijn afgesloten. „In groep vijf ging ik al heel veel om met Leticia", vertelt Daphne Schaffer. „Toen heeft ze al een keer huilend aan mij gevraagd of we ook vriendinnen konden blijven als ze naar Angola zou worden gestuurd. Ik heb toen gezegd dat we voor altijd vrien dinnen blijven en daar denk ik nog steeds zo over." De komende tijd zal in de klas nog regelmatig worden gepraat over Leticia. „Dat is de beste manier om het verdriet te verwerken", zegt Flo hil. „Toch gaat het leven door en hoop ik dat er, ondanks deze ellende, ook snel weer eens gelachen kan worden." door Emile Calon GOES - Leerlingen van het ROC Zeeland gaan samen met architectenbureau A2 uit Apeldoorn een ontwerp maken voor een 'sportruimte van de toekomst'. Ze doen dat in het kader van het project Sport 'n Space. Aan dat initia tief van de Vereniging Sport en Gemeenten (VSG) doen twaalf scholen mee, in elke provincie één. Het gaat om vier basisscholen, vier middelbare scholen en vier instel lingen voor beroeps- en volwasseneneducatie. Het ROC Zeeland valt in die laatste categorie. Van elk van de drie onderwijsniveaus maakt de jury, waaronder jongeren van de Nationale Jeugdraad, in januari een winnaar bekend. Die krijgt een geldprijs. Volgens E. van Miltenburg van de VSG is het de bedoe ling dat de ontwerpen ook daadwerkelijk worden neerge zet. „Staatssecretaris Ross van Sport heeft veertig mil joen euro extra uitgetrokken voor cle bouw van sportac commodaties. Wij hopen gemeenten zover te krijgen dat ze dat geld voor deze initiatieven gebruiken." MIDDELBURG - Brugklassers van scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg kunnen les gaan volgen in Chi nees en Spaans. Met de nadruk op kunnen, want het gaat om keuzevakken. In Spaans kan in de toekomst misschien ook examen gedaan worden. Andere keuzevakken zijn debatteren, koken, drama en po diumkunsten. GOES - Bij bromfietscontroles op diverse locaties in en rond Goes zijn gisteren tussen 14.00 uur en 22.00 uur in totaal zeventig bromfietsen gecontroleerd. Eén bromfiet ser kon geen verzekeringsbewijs tonen. Drie berijders hadden geen helm op, twee personen kon den de agenten geen bromfietscertificaat laten zien, ze ventien bromfietsen bleken opgevoerd te zijn. Het gebodsbord op de Van Hertumweg werd 32 keer door weggebruikers genegeerd. Tijdens de controle werd ook een automobilist bekeurd die niet handsfree belde. Zes bromfietsers werden voor de tweede keer binnen één jaar betrapt op te hard rijden. Zij worden in het kader van de recidiveregeling extra be straft. Patiënten huisartsenpraktijk de Pijiers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33