PZC Kavel Pik krijgt grote gebouwen Kleine moeite, groot plezier met De Jochies Ondernemer Nacht van de Chemie bij Dow Hypotheken Verzekeringen jfep Pensioenen J©||| Huizen in Trompstraat wijken voor kantoren of appartementen Goes verklaart graffiti de oorlog bin (19H uit Palladio 6 en 1 oktober zeeuwse almanak Dromen vrijdag 8 september 2006 Thuis in.... sJEÉIÖHÉ RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.. 0118 615151 HnnrRob Paardekam GOES - Wat al een tijdje in de lucht hing, is nu zeker: de hui zen aan de even zijde van de Trompstraat in Goes moeten wij ken voor de komst van veertien meter hoge appartements- of kantoorgebouwen. 1 Die gebouwen komen op de zo- geheten.kavel Pik, waar nu nog parkeerplaatsen liggen. Die zijn momenteel nog hard nodig voor bezoekers van de binnenstad, maar als de nieuwe parkeergara- ij het Kolveniershof klaar kunnen ze best gemist wor den. De verwachting is dat de bouw op de kavel Pik medio ,2008 kan beginnen. Of de gebou wen, die vier lagen krijgen, ap- jjartementen of kantoorruimte gaan herbergen, is afhankelijk van de plannen waarmee pro jectontwikkelaars komen. De ge meente heeft er nog geen in de arm genomen en beslist binnen- kort op welke wijze ze gaat se lecteren. „Een combinatie van wonen en kantoren is ook moge lijk", zegt wethouder. M. Diele- man. „Persoonlijk zie ik die op tiebest zitten." Aangekocht De gemeente heeft de afgelopen jaren al de nodige huizen aange kocht aan de even zijde van de Trompstraat. Slechts vier wonin gen zijn nu nog in particulier be zit, Van de andere huizen wor ker overigens nog wel enkele bewoond, maar met deze men sen heeft de gemeente tijdelijke fwureontracten afgesloten. Met de woningbezitters zal de toe komstige projectontwikkelaar rond de tafel moeten. In het verleden is binnen de ge- Nieuwe wet waterschappen schaadt boeren DEN HAAG - De nieuwe Water schapswet jaagt boeren op kos- ten. Dat betoogde J. Veldhuis van de Land- en Tuinbouworga- I' nisatie (LTO) gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Ka mer. Als de wet wordt inge- i voerd, stijgt de waterschapshef- i fing op landbouwgronden ge- Imiddeld vijftig procent per hec- I tare. In de nieuwe wet, waarover de Kamer binnenkort een besluit neemt, worden infrastructurele werken net als landbouwgron den ingedeeld in de categorie on gebouwd. De heffing wordt ver volgens bepaald op basis van de Idelde waarde van de ob jecten, „Dat is alsof je iedereen n Nederland, van directeur tot taliemedewerker evenveel inko mensbelasting laat betalen", al dus Veldhuis. S. Schaap van de Unie van Wa terschappen reageerde tijdens de hoorzitting op het recente voorstel van de PvdA om de wa terschappen af te schaffen. ,De gedachte is dat daar 1,4 mil jard euro mee wordt bezuinigd. [Maar dat is geen rijksgeld. Als de waterschappen worden afge schaft, moet het werk wel wor- den gedaan. Het kost het Rijk dan juist twee miljoen euro om werk te financieren." ip noemde zowel de regio nale vertegenwoordiging als de regionale financiering van de waterschappen een 'groot goed'. Dertien bonnen bij controle bromfietsers THOLEN - Bij een bromfietscon- |tole, gisteren tussen 14.00 uur en 18.30 uur, zijn twintig over tredingen geconstateerd. De controle werd gehouden na bij de Thoolsebrug op Tholen. van de 53 bestuurders die wer den gecontroleerd overschreden °P de rollentestbank dertien be- stixurders de maximum construc- |esnelheid. Twee bestuurders waren niet in iet bezit van een bromfietscerti ficaat. Eén bromfiets was voor dien van blauwe verlichting en ®en had een begrenzer. Van twee bromfietsen moet nog na der bekeken worden of de verze kering in orde is. '.Eén bestuurster had teveel alco- "ól genuttigd. meenteraad wel eens gesproken over gebouwen met vijf of zes la gen, maar daar is van afgezien. „Vier lagen met een hoogte van veertien meter lijkt ons het best in de omgeving passen", aldus Dieleman. „Het gebouw wordt daarmee nets iets hoger dat het oude waterschapskantoor, dat aan de overkant staat, maar net iets kleiner dan de Stadspoort." Onder het nieuwe gebouwen complex komt wat de gemeente betreft een parkeerkelder, zodat de auto's van bewoners of kan toorpersoneel niet elders in de stad komen te staan. Woordvoerder K. Fokke van de werkgroep Trompstraat en om geving toont zich niet verrast door het plan. „Iedereen die een beetje kan nadenken, kon op zijn vingers natellen dat de hui zen aan de even zijde moeten wijken", zegt hij. „De gemeente heeft er niet voor niets al een he leboel aangekocht. Toch blijft het jammer, hoor. De Tromp straat is bij uitstek een leuk straatje voor starters. Dat wordt allemaal zomaar afgebroken." Fokke vreest dat het niet bij de huizen aan de even zijde van de Trompstraat blijft. Hij is ervan overtuigd dat de gemeente alle woningen in de driehoek Tromp straat, Lijnbaan en M.A. deRuij- terlaan op termijn weg wil heb ben voor hoge gebouwen. „Het bestemmingsplan staat dat soort gebouwen toe", verklaart hij. „Bovendien heeft de gemeen te ook in deze straten al huizen aangekocht." Dieleman kan niet anders dan dat laatste bevestigen, maar vol gens hem is momenteel alleen het plan voor de kavel Pik aan de orde. „De bewoners van de andere huizen hoeven nu niets te vrezen", verzekert hij. „Maar ik kan natuurlijk niet in de toe komst kijken. Over tien of twin tig jaar heeft de gemeente wel licht weer andere ideeën." Op donderdag 14 september is er een inloopavond over het hui dige plan. Die duurt van 17.30 tot 19.00 uur en vindt plaats in het stadskantoor. Ook J. Harks uit Geersdijk werd verrast met een miniconcert van De Jochies, in zijn eigen woonkamer. door Harmen van der Werf GEERSDIJK - Genieten, echt genieten. J. Harks uit Geersdijk en mevrouw J. van de Heyde- Westerweele uit Kamperland kregen gisteren in het kader van de verwenzorgdagen bezoek van het zangduo De Jochies. Harks: „Ik schoot echt vol." Harks, mevrouw Van de Hey- de-Westei'weele en zo'n twintig andere klanten van thuiszorgor ganisatie Allévo wisten niks van wat hen te wachten stond. Ze waren voor de verwenzorgda gen aangemeld door medewer kers van Allévo die bij hen thuis komen. Zonder hen daarvan iets te zeggen. Plet maakte de verras sing des te groter. „Ik was ge woon verbijsterd", zei Geersdij- ker Harks uit de grond van zijn hart. „Zo ontzettend leuk." De ras-Brabander, zoals hij zich zelf omschreef, genoot met volle teugen van de door De Jochies gezongen liedjes van André Ha- zes, Willy Alberti en Ria Valk. „Ik heb in Amsterdam gewoond en Hazes, Willy en Willeke Al berti zien optreden. Het is fan tastisch om hun liedjes te ho ren." De Jochies - Gijs van der Sluis en Rob Vaillant - mogen van Harks vaker komen, 's Ochtends om negen uur was het Allévo-zangduo al in Kam perland, bij mevrouw Van de Heyde-Westerweeie. M'n opa, schalde door haar woonkamer met uitzicht op een pas geploeg de akker, m'n opa uit de aloude televisieserie Ja zuster, nee zus ter. Hij is een vrolijke opa in het liedje van Annie M. G. Schmidt. 'In heel Europa was er niemand zoals hij'. „En", vroeg Rob Vail lant, „had u ook zo'n leuke opa?" Mevrouw Van de Hey de-Westerweeie reageerde di rect: „Nee, nee, we moesten maar werken." Later zei ze daar- Advertentie ELKAAR ONTMOETEN DOE JE IN DE BUURT Oranje Fonds! Op zaterdag 16 september is de Landelijke Ontmoetingsdag. Vanaf 14.00 uur houden sociale organisaties Open Huis, ook bij u in de buurt. U bent van harte welkom om daar uw buurtgenoten te ontmoeten en te zien hoe zij werken aan een leefbare buurt. Kijk voor een adres en programma bij u in de buurt op www.oranjefonds.nl of bel tijdens kantooruren 030-6598055. Komt u. ook? Advertentie Geniet van voordelig geprijsde showmodellen. buitenmeubelen buitenverlichting U vindt ons aan de Schouwersweg 7: (Ind. terr. Noordzak) Helnkenszand, 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond Is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenult.nl GOES - Gebouwtjes als deze aan de Oranjeweg - vol met graffiti en aanplakbiljetten - komen bin nenkort in Goes niet meer voor. Althans, dat is de bedoeling. De gemeente begint deze maand met een grote schoonmaakactie, omdat ze de zogehe ten 'klad- en plakvervuiling' meer dan zat is. Van alle gebouwen en andere objecten - ook als ze niet van de gemeente zijn - worden de kunstzinni ge uitingen verwijderd. De eigenaren kunnen de graffiti op kosten van de gemeente laten wegha len om daarna een voordelig onderhoudspakket af te sluiten. Het verwijderen van de graffiti en aanplakbiljetten begint deze maand in het een- Stopzetting kokkelvisserij geëist YERSEKE -De Faunabescherming vraagt vanmiddag in een kort geding voor de Raad van State in Den Plaag di recte stopzetting van de mechanische kokkelvisserij op de Oosterschelde. De visserij brengt volgens de natuur- en milieuorganisatie schade toe aan de natuur in de Ooster schelde. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) doet niet mee aan het kort geding. ZMF-medewerker G. van Zonneveld zegt niet uit angst voor kritiek uit de schelpdiersector zo te handelen. „Wij hebben eerder afgesproken met elkaar in gesprek te blijven." De ZMF neemt het minister Veer man van Landbouw wel kwalijk dat hij deze week zonder overleg een vergunning afgaf, waarna zes kokkelschepen onmiddellijk zijn uitgevaren. Van Zonneveld: „Maar wij houden ons aan ons woord en hebben daarom deze week in een brief bij Veerman aangedrongen op een open dia loog over de toekomst van de kokkelvisserij in de Zeeuw se delta." In afwachting van de uitspraak blijven de vis sers aan wal. Als de Raad van State het protest afwijst, zullen zij maandagavond weer uitvaren om tot eind van dit jaar 2000 van in totaal 7500 ton aan vlees op te vissen. Europees geld voor natuur MIDDELBURG - Drie keer is scheepsrecht. Na twee ver geefse aanvragen krijgt de provincie Zeeland één miljoen euro Europese subsidie om een deel van Plan Tureluur uit te voeren. Het gaat specifiek om de aanleg van 157 hecta re natuurontwikkeling op Schouwen: tussen de Kisters (of Suzanna's inlaag), de Cauwersinlaag en Zierikzee. Het totale plan beoogt de aanleg van 1200 hectare binnen dijks brakwatermoeras aan de Schouwse zuidkust. Ook Rijkswaterstaat Zeeland kreeg goed nieuws uit Brussel. Het ontvangt geld voor de Schelphoek bij Serooskerke. Daar legt de instantie honderd hectare nieuwe schorren aan om de zandhonger (het verdwijnen van schorren) in de Oosterschelde tegen te gaan. Om welk bedrag het gaat, kon Rijkswaterstaat gisteren niet zeggen. Beide subsidies komen uit het Life Natuur programma van de Europese Commissie. Dat heeft als doel beschermde natuurgebie den in de Europese Unie te behouden en herstellen. Onderzoek dioxine Westerschelde MIDDELBURG - De provincie laat een nieuw onderzoek uitvoeren naar dioxinen en andere giftige stoffen in de Westerschelde. Aanleiding zijn nieuwe Europese normen voor dit soort stoffen in levensmiddelen die over twee maanden van kracht worden. Onlangs is een onderzoek naar dioxine en vergelijkbare stoffen in visserijproducten uit de Westerschelde afgerond. Daarbij is vastgesteld dat de huidige normen niet worden overschreden, maar dat de nieuwe mogelijk niet worden gehaald. Drankrijder aangehouden GOES - Een 45-jarige Goesenaar is gisteren om 19.30 uur in de Brugstraat in Wilhelminadorp aangehouden voor rijj- den onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van 5 uur en een transactie uitgereikt. (Advertentie) foto Ronald Dekker over: „We hadden onder mekaar ook veel plezier." Opgeruimd is de Kamperlandse nog steeds. Ze liet het huiscon cert én de meegebrachte vlaai goed smaken. „Alleen jammer dat m'n achterkleinkinderen er niet waren." Allévo heeft de verwenzorgda gen met miniconcerten kunnen houden dankzij een bijdrage van het CZ-fonds. Zie onze advertentie in deze krant! n ftfosn»t®L«)voo«ONOüiN£f®öiNzije>Msf.Num*No WGGGNeR dagbladen trum, Goes-West en de Goese Polder. De andere wijken worden begin volgend jaar opgeschoond. Het werk wordt verricht door de firma Dwaynes uit Bodegraven, die gespecialiseerd is in het ver wijderen van graffiti. Medewerkers van sociale werkvoorziening De Betho in Goes bieden de nodi ge hulp. „We doen dit, omdat graffiti één van de grootste ergernissen van bewoners is", verklaart voorlichtster J. Boel van de gemeente. „Dat mer ken we steeds weer op praatavonden." Volgens haar gaat het niet om een eenmalige schoonmaak. De ingezette strijd tegen graffiti en aanplakbiljet ten is er één van blijvende aard. foto Ronald den Dekker De achtjarige Ammadé had een drukke laatste vakantie week achter de rug. Een be zoek aan de Bataviawerf dat veel indruk op hem maakte, fruit plukken op een akker bij Colijnsplaat en een dagje golf- Het laatste uitstapje ging naar Knokke, waar hij met een elektrische skelter op de boulevard mocht rijden. 's Morgens aan de ontbijttafel' bleek dat hij zo vol zat met aU lerlei indrukken, dat hij tijd nodig had om ze te verwer ken. „Ik heb vannacht van de Bataviaboot gedroomd", liet hij weten. „En het skelteren op de boule vard dan?" vroeg zijn moe der. „Daar droom ik morgen over", was het antwoord. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31