Compensatie voor groei campings Wegener respondeert Duo krijgt zestien weken celstraf voo bedrijfsinbraken Bauer bouwt feestje ZMF vraagt vergoeding voor verlies bos Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk Gespreksgroep voor lotgenoten huiselijk gewei WGGGNGR donderdag 7 september 2006 door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Het ver lies van bos door uitbreiding van campings bij Wolphaarts dijk moet worden vergoed, vindt de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF). ZMF-medewerkster G. van der Krogt laat weten op zich niet te gen groei van camping De Haas in Oud-Sabbinge (een dorp vlak bij Wolphaartsdijk) en camping 't Veerse Meer bij Wolphaarts dijk te zijn. Campingeigenaren moeten de mogelijkheid kunnen krijgen om aan kwaliteitsverbe tering te doen. Dat dit in het geval van De Haas en 't Veerse Meer ten koste gaat van bos direct naast de campings, is voor Van der Krogt ook niet hét probleem. De ZMF richt zich ook niet tegen de cam pingeigenaren. Die betalen een som geld aan de gemeente Goes om uit te kunnen breiden. Zij ko pen op die manier af dat zij het verlies aan natuur moeten com penseren. Het is daarmee aan de gemeente Goes om iets terug te doen voor het kappen van enke le hectares bos bij Oud-Sabbin ge en camping 't Veerse Meer. Van der Krogt van de ZMF: '„Voor wat, hoort wat. Voor het groen dat verdwijnt, moet in die omgeving van het Veerse Meer iets goeds terugkomen. En dat is tot nu toe niet duidelijk. Goes doet daar erg vaag over." De Goese wethouder M. Diele- man (CDA, ruimtelijke orde ning) heeft eerder meegedeeld dat het geld van de campinghou ders onder meer bestemd is voor een betere ontsluiting van de re creatiegebieden aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk. Niet alleen automobilisten zullen daarvan profiteren. In de fiets route rond het Veerse Meer ont breekt juist bij Wolphaartsdijk een schakel. Een nieuw fietspad zit ook in de planning. „Als het daarbij blijft", reageert ZMF-medewerkster Van der Krogt, „is dat wat ons betreft 'niet voldoende." De termijn voor het indienen van reacties op de plannen tot uitbreiding van de campings is ondertussen verstreken. Het was al eerder duidelijk gewor den uit een enquête dat onder de bewoners van Oud-Sabbinge weinig enthousiasme bestaat voor het kappen van het dorps bosje voor camping De Haas. De uitslag: 66 procent tegen uitbrei ding, 27 procent voor een be perktere uitbreiding, 6 procent geen bezwaar en 1 procent geen mening. Ook onder eigenaren van recreatiebungalows bij cam ping 't Veerse Meer ontstond la ter onrust. Negenentwintig be zwaren zijn bij Goes binnenge komen. Veertien over 't Veerse Meer, dertien over De Haas, twee over allebei (met name over de verkeersontsluiting). Het is de bedoeling dat het Goe se college van B en W over vier weken over de beroepsschriften een besluit neemt. HEINKENSZAND - Frans Bauer meldde zich giste ren bij Emergis. Niet omdat hij zich niet lekker voel de, maar om een feestje te bouwen. Het huidige Emer gis ontstond tien jaar geleden toen verschillende in stanties voor geestelijke gezondheidszorg fuseerden. Dat jubileum werd groots gevierd in De Stenge. Met vijftien bussen werden de cliënten vanuit heel Zee land - Emergis heeft ongeveer veertig locaties - naar Heinkenszand gebracht. Daar werd het naarmate de avond vorderde steeds spannender, want niemand minder dan Frans Bauer zou komen. Even na tien uur besteeg de Brabantse zanger het podium en de sfeer was meteen grandioos. Tot zijn grote tevredenheid zag Bauer dat ook in Zeeland iedereen zijn liedjes van a tot z kan meezingen. foto Ronald den Dekker door Aector Dooms MIDDELBURG - Twee mannen (29 en 30 jaar) uit Breda zijn gis teren in Middelburg voor be drijfsinbraken, heling en vernie ling veroordeeld tot gevangenis straffen van zestien weken. Het tweetal werd aangehouden nadat ze 16 juli in Serooskerke (W) een computer hadden gesto len uit een bedrijfspand. Op het bedrijventerrein aan De Zompe had de 29-jarige verdachte ook nog bij een ander bedrijf gepro beerd in te breken. Ook gaf hij toe dezelfde nacht in een dron ken bui een ruit te hebben inge gooid van het gebouw van de provincie in Middelburg. „Maar het was niet mijn bedoeling om in breken", zei hij. Gestolen auto De man was in een gestolen au to, die zijn kompaan bestuurde, meegereden naar Zeeland. De 30-jarige verdachte had 16 maart ook een inbraak in de Ho geschool in Breda gepleegd, waarbij een laptop was meege nomen. Politierechter B. Duinhof was somber gestemd over de komst van beide verdachte de laatste jaren veelvuldig mogensdelicten hebben pleegd. „De ellende blijft e doorgaan." De mannen leiden een zwen= bestaan en zien geen kans een nieuw leven op te bom De 30-jarige Bredanaars!: in auto's en weet zich inde; blemen als hij vrijkomt. „Ik moet rondkomen van voorschot van 70 euro vandi ciale dienst. Ik zit sinds; continu gedetineerd. Ik wfi eens op een terrasje meteenj kunnen zitten", zei hij, (j cier van justitie R. Ramus die zestien en achttien weke vangenisstraf tegen de Brd ders eiste, had er er een zr; hoofd in als ze straks weerr komen. „U zult er meer voor moeten doen om de zal op de rails te krijgen", was: advies. De mannen neer bij de straf. Schadeclaims van geduj werden niet-ontvankelijk klaard. De eigenaar van de autot een schadevergoeding van! euro toegewezen. aenr 'P® ijk, MIDDELBURG - Vrouwen die slachtoffer zijn van huiselijk ge weld kunnen vanaf volgende week terecht bij een lotgenoten groep. De lotgenotengroep is een initia tief van het Advies- en Steun punt Huiselijk Geweld Zeeland. De groepen komen bijeen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en in Toonbeeld in Terneu- zen. De lotgenotengroep is bedoeld voor vrouwen die slachtoffer zijn van huiselijk geweld. Ze krijgen tips om met de situatie om te gaan en ze leren inzicht te krijgen in hun eigen gedrag en het gedrag van de partneroü familielid dat gewelddadig" De groepen worden geleid i deskundigen van Emergis.! van m'n lijf en het Algec Maatschappelijk Werk. Ka algemene introductie spiè mensen in kleinere groepjs: een hulpverlener. Slachto: kunnen vrijblijvend en zo:; afspraak binnenlopen. De groepen komen maandi; bijeen. De eerste bijeenkom op 12 september in Middelt: Aanmelden kan ashgz@zeelandnet.nl of 01! 612992, maar is niet i lijk. Meer informatie op ie huiselijkgeweldzeeland.nl j Emotie is het mooiste bezit van de mens. Daarom kunnen we lief hebben, schateren maar ook een traan laten. Het juiste signaal raakt de juiste snaar. De mensen van Wegener verstaan de kunst om een miljoenenpubliek aan zich te binden door in alle producten die ze maken herkenbare signalen te laten doorklinken die mensen aanspreken en waarderen. Actie, reactie. Wegener respondeert. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42