Groei campings compenseren KRAS.NL ZMF hekelt kokkelvisserij Oosterschelde Beloning voor veel sporten PZC Raad eist snelle aanleg van tweede deel fietspad Schore BS De Reiger is sportiefste school IMF vraagt vergoeding voor verlies bos Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk GARDAMEER Gastvrij TIROL Ontdek TOSCANE Topvoordeel ANDORRA www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl u\ agenda STREEKACTIVITEITEN GOES - Terrein Zorgcentrum 't Gast huis, 11.00-17.00 uur: iNFO Plus Bus met informatie voor ouderen over hulp mobiliteit, wonen en ont- Magdalenakerk, 12.30-16.30 bezichtiging; iRT - Kaj Munk, 13.00 uur: uunGeopeni HANSWEER KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9,15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; DeVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Ex positie Fruit op zijn Kant; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 ui Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; Wingerd, 14.30 uur: Lezing Jaar van Rembrandt bij Christelijke Ouderenver.. OUD-VOSSEIVIEER - Basisschool De Ark, 14.30-18.00 uur: Zomermarkt; WEMELDINGE -Dorpshuis De Weme 13.00 uur; Soos; biljarten en kaarten; laan, 18.15 uur: Avondvier - Beatrixhaven, 09.30 uu 'ing en natuurvaart. Reserve I89393; Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-rnail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Om te laten zien hoe sportief ze zijn, snelden de kinderen van basisschool De Reiger gisteren op het schoolplein over ee: door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Een beetje zuur moet het wel geweest zijn voor de scho lieren van de Jan van Schengenschool in Heinkenszand. Zij eindigden als twee de in de wedstrijd voor sportiefste school van de gemeente Borsele. Uitge rekend de buren van basisschool De Rei ger wonnen de eerste prijs. Zij vierden gisteren feest op het schoolplein, terwijl de jongens en meiden van de Jan van Schengenschool door moesten blokken. Gelukkig hadden ze niet echt zicht op het feestgedruis van De Reiger. Daar dansten de kinderen er lustig op los en zongen ze uit volle borst mee met lied jes van onder meer Frans Bauer. Even daarvoor hadden de juffen Conny en Laura een grote beker en een cheque ter waarde van 250 euro gekregen van wet houder Mart de Bruijne. De Reiger is na melijk gekozen tot sportiefste school van de gemeente Borsele. De Bruijne zei zich af te vragen of de kinderen nog wel genoeg tijd hebben om dingen te leren nu ze zo vaak sporten. Juf Laura kon hem geruststellen. „Dat sporten ge beurt erg vaak op de vrije woensdagmid dag. Daar maken de jongens en meiden geen probleem van. De wedstrijd voor sportiefste school werd voor het eerst gehouden. Het afge lopen schooljaar is gekeken hoeveel de verschillende scholen op sportief gebied hebben gedaan. Hoe vaak ze deelnamen aan door de gemeente georganiseerde evenementen, bijvoorbeeld. Maar ook naar de dingen die ze zelf hebben geor ganiseerd. Al met al sprokkelde De Rei ger 436 punten bij elkaar. Onder meer door deel te nemen aan een handbaltoer- nooi, de schoolsport Olympiade en een zwemspelendag. Op eigen initiatief deed de school mee aan de avondvier daagse en wordt op vrijdagmiddag vaak gewandeld en gefietst. „We heb ben sport gewoon heel hoog in het vaan del staan", zegt juf Laura, die zweert dat de school geen extra dingen heeft gedaan om de wedstrijd te winnen. „Nee, hoor. In voorgaande jaren waren wij ook al heel sportief." Ook qua denksport trouwens, want een stuk of vijftien leerlingen zijn fanatiek aan het schaken geslagen. Ze hebben zelfs mee gedaan aan een toernooi. Ook dat lever de weer punten op. De cheque van 250 euro gaat de school gebruiken om alle kinderen van de bo venbouw een keer te laten fitnessen op isbaan. foto Ronald den Dekker een echte sportschool. Gisteren moesten ze het nog doen met een hindemisbaan op het schoolplein. Toen bleek meteen dat sporten soms ook pijn doet. Een meisje viel van het hek af en ging plat op haar snoet. De kleine jongens en meisjes werden door de oudere kinde ren over de hindernissen geholpen. De gemeente Borsele wil van de wed strijd een jaarlijks terugkerend feno meen maken en hoopt dat meer scholen zich dit jaar in de strijd werpen. Nu wa ren dat er slechts acht. „Dat wil niet zeggen dat de andere scholen nooit aan sportieve evenementen meedoen", bena drukt coördinator sport en bewegen Joy ce Buijze van de gemeente. „Ze hebben zich alleen niet opgegeven om in ons klassement opgenomen te worden." Zoals gezegd ging de tweede prijs naar de katholieke Jan van Schengenschool in Heinkenszand. De interconfessionele basisschool De Leeuwerik uit Lewe- dorp legde beslag op de derde plaats. door Harmen van der Werf GOES - De Zeeuwse Milieufede ratie (ZMF) gaat vrijwel zeker mede namens de Vogelbescher ming in beroep tegen de dinsdag afgegeven vergunning voor de visserij op kokkels in de Ooster schelde, maar de ZMF wil eerst van minister Veerman van Land bouw weten waarom hij 'haast heimelijk' een vergunning heeft gegeven. Volgens de ZMF gaat minister Veerman met het afgeven van de vergunning voorbij aan 'sig nalen dat de kokkelvisserij aan de Oosterschelde belangrijke schade zal toebrengen'. De orga nisatie doelt dan met name op een groot probleem waarmee de Oosterschelde kampt: zandhon- ger. De stormvloedkering in de Oos- terschelde-monding zorgt er voor dat er minder water in de zeearm stroomt, de waterdruk is verminderd, waardoor de voor de Oosterschelde zo kenmerken de zandplaten afkalven. En dat komt mede doordat er minder slib bezinkt. Het vissen op kokkels - die net in het zand zitten - dreigt het af kalvingsproces te versterken, al dus de ZMF, en daar is bij het af geven van de vergunning niet ge noeg rekening mee gehouden. De ZMF vraagt Veerman om een open dialoog over de toe komst van de kokkelvisserij in de Zeeuwse delta. Het kabinet heeft 1 januari 2005 die vorm van visserij in de Waddenzee verboden in ruil voor instem ming van D66 met het boren naar gas. Secretaris J. Holstein van de producentenorganisatie kokkel visserij zegt in een reactie de ver dere gang van zaken af te wach ten. De vergunning zit naar zijn oordeel stevig genoeg in elkaar om een rechtszaak bij de Raad van State te doorstaan. Zolang de Raad van State geen vonnis heeft geveld, kan er worden ge vist. In totaal is 2300 ton kokkel vlees vergund, waarvan ruim 2100 voor kokkelschepen en de rest voor handmatige kokkelvis sers. De vrees van de ZMF en Vo gelbescherming dat in afwach ting van een uitspraak sneller wordt gevist, is volgens Holstein ongegrond. De sector heeft een visplan dat loopt tot einde ver gunning, eind november. „Wij houden ons daaraan", verklaart Holstein. door Rob Paardekam SCHORE - De meeste partijen in de gemeenteraad van Kapel- Ie willen dat het fietspad langs de Schoorse Oudedijk zo snel mogelijk helemaal wordt aange legd. Wethouder G. Burger wil daar zijn best voor doen, maar sluit uit dat het pad in één keer wordt voltooid. Een fietspad op de Schoorse Oudedijk - tussen De Caisson bij Biezelinge en de Zeedijk langs de Westerschelde - staat al lang op het verlanglijstje van de gemeente Kapelle. Toen een gezworene van het water- schap onlangs het gemeente huis bezocht en vroeg of er nog wensen waren, was de keus dan ook snel gemaakt. Het schap is bereid het pad aan te leggen, maar de gemeente be taalt mee: 67.500 van de in to taal 550.000 euro. Gehoopt wordt dat ook de provincie eni ge middelen beschikbaar stelt. De gemeenteraad is niet zo te spreken over het feit dat in eer ste instantie alleen het deel tus sen De Caisson en de oprit naar de snelweg wordt aange- legd. Onlogisch „Nogal onlogisch", vindt P. Ar kenbout (WD). „Je scheidt de fietsers van het overige verkeer om ze daar een paar honderd meter verderop weer bij te voe gen." Ook Gemeentebelang en CDA willen dat het pad in één keer wordt aangelegd. Dat is volgens wethouder Bur ger een onmogelijke zaak, om dat voor het tweede deel (rich ting de Zeedijk) nog de nodige grond moet worden aange kocht. Daar gaat enige tijd in zitten. „Het leek ons niet han dig om te wachten tot alle gron den zijn verworven", zegt de wethouder. „Naar mijn mening is het alleen maar goed als het eerste deel er alvast ligt." Bur ger belooft wel dat hij z'n best zal doen om het tweede deel snel te realiseren. Het fietspad is stukken goedko per geworden dan jaren gele den al eens werd berekend. Toen ging men uit van 862.000 euro. Dat meer dan drie ton winst is geboekt, heeft te ma ken met het feit dat er geen stuk aan het viaduct over de snelweg moet worden aange bouwd. Door een soort schuine leunin gen te plaatsen kan ook genoeg ruimte voor fietsers worden ge maakt. donderdag 7 september 2006 krabImm www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18,00 uur, za.: 10.00-15,00 u Of boek bij één van onze 19 reisbureaus! ijnnr Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Het ver ges van bos door uitbreiding van campings bij Wolphaarts dijk moet worden vergoed, vindt de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF). Aquariumclub houdt open huis KAPELLE - Vijver- en aqua riumvereniging De Vuurneon houdt morgen open huis in Ka- pelle. De Vuumeon staat voor het ver antwoord houden van alles in iai rond de vijver en het aqua rium' en houdt vaak lezingen. Het open huis is vrijdagavond vanaf acht uur in het vereni gingslokaal aan de Biezeling- sestraat 63 in Kapelle. Vuur-expositie 's-Hr Abtskerke •s-HEER ABTSKERKE - Beel dend kunstenares Iris de Leeuw houdt vanaf zaterdag een ten toonstelling in de dorpskerk van 's-Heer Abtskerke. Het thema van de expositie met [schilderijen, gouaches en foto's is 'vuur'. Fotografie is voor De leeuw een nieuwe kunstvorm. De foto's die in de kerk te zien zijn, zijn gemaakt tijdens een be zoek aan de Indiase deelstaat Kashmir. De Leeuw heeft daar het afgelopen jaar een paar maanden verbleven. Kashmir wordt al jaren verscheurd door godsdiensttwisten. De tentoonstelling waarmee De Leeuw een statement wil maken tegen onverdraagzaamheid, is zaterdag te zien van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De expositie loopt tot 21 september. Op alle werk en zaterdagen tot 21 september kan de tentoonstelling van 13.00 tot 17.00 uur bezocht worden via het atelier van De Leeuw aan de Kloetingseweg 5, schuin tegenover de oude kerk van 's-Heer Abtskerke. ZMF-medewerkster G. van der Krogt laat weten op zich niet te gen groei van camping De Haas in Oud-Sabbinge (een dorp vlak bij Wolphaartsdijk) en camping 't Veerse Meer bij Wolphaarts dijk te zijn. Campingeigenaren moeten de mogelijkheid kunnen krijgen om aan kwaliteitsverbe tering te doen. Dat dit in het geval van De Haas en 't Veerse Meer ten koste gaat van bos direct naast de campings, is voor Van der Krogt ook niet hét probleem. De ZMF richt zich ook niet tegen de cam pingeigenaren. Die betalen een som geld aan de gemeente Goes om uit te kunnen breiden. Zij ko pen op die manier af dat zij het verlies aan natuur moeten com penseren. Het is daarmee aan de gemeente Goes om iets terug te doen voor het kappen van enkele hectares bos bij Oud-Sabbinge en cam ping 't Veerse Meer. Van der Krogt van de ZMF: „Voor wat, hoort wat. Voor het groen dat verdwijnt, moet in die omgeving van het Veerse Meer iets goeds terugkomen. En dat is tot nu toe niet duidelijk. Goes doet daar erg vaag over." De Goese wethouder M. Diele- man (CDA, ruimtelijke orde ning) heeft eerder meegedeeld dat het geld van de campinghou ders onder meer bestemd is voor een betere ontsluiting van de re creatiegebieden aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk. Niet alleen automobilisten zullen daarvan profiteren. In de fiets route rond het Veerse Meer ont breekt juist bij Wolphaartsdijk een schakel. Een nieuw fietspad zit ook in de planning. „Als het daarbij blijft", reageert ZMF-medewerkster Van der Krogt, „is dat wat ons betreft niet voldoende." De termijn voor het indienen van reacties op de plannen tot uitbreiding van de campings is ondertussen verstreken. Het was al eerder duidelijk gewor den uit een enquête dat onder de bewoners van Oud-Sabbinge weinig enthousiasme bestaat voor het kappen van het dorps bosje voor camping De Haas. De uitslag: 66 procent tegen uitbrei ding, 27 procent voor een be perktere uitbreiding, 6 procent geen bezwaar en 1 procent geen mening. Ook onder eigenaren van recreatiebungalows bij cam ping 't Veerse Meer ontstond la ter onrust. Negenentwintig bezwaren zijn bij Goes binnengekomen. Veer tien over 't Veerse Meer, dertien over De Haas, twee over allebei (met name over de verkeersont- sluiting). Het is de bedoeling dat het Goese college van B en W over vier weken over de be roepsschriften een besluit neemt. 8-/15-daagse autoreis Noord-ltalië Vrijwel iedere zaterdag van 23/9 t/m 14/10 gezellig gemoedelijk middenklasse hotel In het centrum van het plaatsje Castelletto di Brenzone gelegen 200m van het strand en 50m van de haven het hotel beschikt over receptie, bar, lift, restaurant zandstranden en watersport- en zwemmogelijkheden prachtig wandelen en fietsen in de prachtige natuur het heerlijke klimaat met prachtige landschappen leuke stadjes zoals Malcesine, Sirmione en Riva del garda Reisnummer AUTO 17.759, zie www.kras.nl/17759 8-/15-daagse autoreis Noord-ltalië 8-/15~daagse autoreis Oostenrijk Vrijwel iedere zaterdag van 16/9 t/m 30/9 hotel bij drielandenpunt van Oostenrijk, Italië en Zwitserland I o.a. restaurant, Stube, cafégedeelte, fitnesshoek en sauna I de Wildschönau met haar schitterende natuur en hoge bergen i Zillertal waar u vele heerlijke wandelingen kunt maken i| genieten in het kuurplaatsje Merano met gezellige wijnstuben - het leuke belastingvrije stadje Samnaun voor leuke souvenirs het mooie stuwmeer in het Kaunertal en bezoek aan de gletsjer de gezellige hoofdstad van Tirol; Innsbruck met de Altstadt Reisnummer AUTO 17.531, zie www.kras.nl/17531 8-/15-daagse autoreis Oostenrijk 8-/15- daagse autoreis Italië Gelegen in glooiende heuvels van Zuid-Toscane^ vrijwel iedere zaterdag van 16/9 t/m 28/10 prachtig gelegen op ca. 500 m van het Gardameer wellnesscenter met o.a. sauna en fitness (tegen betaling) o.a. 2 zwembaden, restaurant en GRATIS parkeergelegenheid het vissersdorpje Malcesine met middeleeuws kasteel Sirmione, schilderachtig dorpje met het bekende fort de fraaie stad Brescia met een aantal Romeinse ruïnes de bekende stad Verona met o.a. de Dom en Arena Gardone Riviera met o.a. Villa Alba en de botanische tuin Reisnummer AUTO 17.691zie www.kras.nl/17691 Vrijwel iedere zaterdag van 16/9 t/m 30/9 vriendelijk familiehotel in het centrum van het Greifenburg o.a. gezellig rustiek ingericht restaurant, Stube en terras geniet van schitterende meren, bergmassieven, ruisende beken, glooiende alpenweiden en historische bezienswaardigheden de Draubrücke en St. Jakobskerk in het sierlijke Villach dagtocht naar het prachtige en grote Karintische Merengebied de mooie Grossglockner Hochalpenstrasse met prachtig uitzicht de Italiaanse sfeer proeven in het leuke plaatsje Tarvisio Reisnummer AUTO 17.562, zie www.kras.nl/17562 Vrijwel iedere zaterdag van 16/9 t/m 28/10 verblijf in het comfortabele hotel Toscane in Zuid Toscane vlakbij het middeleeuwse centrum van Arcidosso o.a. restaurant, bar, terras, fitness en lift de glooiende heuvels met vele wijnranken en prachtige cipressen het adembenemende Siena, met het mooie plein 'Campo' het authentieke Assisi; de stad van de heilige Fransiscus prachtige hoog op een berg gelegen wijnstadje Montepulciano de mooiste kunststad ter wereld; Florence met de magnifieke Dom Reisnummer AUTO 17.812, zie www.kras.nl/17812 Advertentie 8-daagse vlieg-/excursiereis Andorra Spanje Informatie, voorwaarden en boekingen: Vertrekdata: 17-24/9,1 -8-15/10 verblijf in Hotel St.Gothard in het genoemde bergdorp Arinsal op slechts 10 km afstand gelegen van de hoofdstad Andorra o.a.bar,zwembad, sauna,zwembad, minigolf,tennis en zonneterras verblijf in 2-persoonskamer op basis van 7 x ontbijt en diner schitterend excursieprogramma met o.a. het stuwmeer Lac d'Engolasters, prachtige natuurtocht door de Pyreneeën met de Vall de Nuria, het charmante Spaanse stadje Seu d'Urgell, een mooie valleientocht en de hoofdstad Andorra la Vella. Reisnummer EZ 17.494, zie www.kras.nl/17494

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37