Vloeren?' Borsele scoort met sportproject Bauer bouwt een feestje Geachte werkgever. Scherven brengen kleur in Nieuwdorp Brandweer Terneuzen duikt autowrak op Ministerie geeft geld om overgewicht en pestgedrag tegen te gaan j Borsele is trots de subsidie voor het project De Gezonde Brede I School binnengesleept te heb- www.murremoens.nl bezoek onze showroom voor het grootste vloerassortiment van Zeeland vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Mediterrane amandelsoep en Paella of Risotto Florentine en Gegratineerde nectarines €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 tentoonstellingen: Tulpengoud Leo Erken, fotografie Het straatbeeld van Zanzibar 'Xploration of the Islands' Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl (Advertentie) U kunt kiezen. Voortaan kunt u de risico's van arbeids ongeschiktheid zelf nemen. Maar wat is wijsheid? Ga dus eerst naar uwv.nl zeeuwse almanak Sympathieke actie van die Vlissingse basisschool. Vanuit de gedachte dat een biologi sche kip een blije kip is, kre gen de leerlingen de aanspo ring een steentje bij te dragen aan de biologische pluimvee houderij. Adopteer een Kip! Bij zo'n actie hoort natuurlijk het invullen van een heus aan meldingsformulier, waarin de jonge kipsponsors persoons- en adresgegevens moesten in vullen. Dat leidde 's avonds tot enige consternatie in dat Vlissingse gezin. Verontwaardigd ver frommelde de dochter haar formulier. „Ze vragen of ik die kip geslacht wil hebben. Ledactie: 0113-315649 Pwww.pzc.nl £-maïl:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Wrtentie-exploitatie: oord en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; jtionaal: 020-4562500. donderdag 7 september 2006 MURRE-MQÊNS U AfWiRKtiViTiMiN door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Tegels kan ze niet meer zien, Mariska van Dam van de jeugdclub in Nieuw dorp. Gistermiddag moest ze er dan toch weer aan geloven. De kinderen kregen hun mozaïekte gels terug, in het trottoir voor hun huis. Op de Vlasmarkt in Goes deed Mariska van Dam het idee op. Tientallen mozaïektegels lagen daar vóór de herinrichting. Zij had toen nog geen idee wat zij, en met haar de andere vrijwilli gers van de Nieuwdorpse jeugd club, zich op de nek haalde. Geglazuurde tegels in twaalf kleuren eerst kapot slaan, kinde ren mozaïeken laten maken, zelf de 'schei-ven' plakken en niet te vergeten voegen. Wéken duurde die laatste klus. Lieflijk zijn de afbeeldingen. Een bloem in de zon. Een boot je. Mickey Mouse. Een paard. En veel voetbal, want in de tijd dat ze zijn gemaakt, voor de zo mer, was het wereldkampioen schap voetbal in Duitsland in aantocht. Vierenveertig mozaïektegels sie ren Nieuwdorpse straten van evenveel kinderen. Voor hun ei gen huis of - van kinderen die buiten wonen - bij school. En één tegel is met de maker ver huisd. foto Ronald den Dekker Goese veelpleger naar inrichting MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Goes moet twee jaar lang worden behandeld in een Inrichting voor Stelselmatige Daders. De rechtbank in Middelburg legde gisteren de ISD-maat- reg'el aan de veelpleger op, omdat de man telkens op nieuw in de fout gaat door vermogensdelicten te plegen. Dit keer had de Goesenaar een winkeldiefstal in Goes ge pleegd. Zeventien tips in zedenzaak MIDDELBURG - De politie Zeeland heeft na de tv-uit- zending van Opsporing Verzocht op maandag zeventien tips ontvangen over een poging tot verkrachting in Mid delburg. In het programma werd aandacht geschonken aan cle zaak. waarin een 21-jarige Middelburgse vrouw op 11 au gustus vlakbij de kruising met de Kleverskerkseweg en de Nieuwlandseweg door een onbekende man van haar fiets werd getrokken en de bosjes ingesleurd. Daar probeerde de man haar te verkrachten. Ook werd ze tot seksuele han delingen gedwongen. De vrouw bleef rustig en uiteindelijk liet de man haar gaan. N651 tijdelijk afgesloten ELLEMEET - De N651 tussen Sersookerke (S) en Elle- meet is vandaag afgesloten voor doorgaand verkeer. Op het traject wordt de wegmarkering verbeterd. De weg blijft wel toegankelijk voor aanwonenden, trans porten naar de daar gevestigde bedrijven en de hulpdien sten. Het overige verkeer wordt met behulp van borden omge leid. Aanpak files bij brug wél nodig TERNEUZEN - Bestrijding van de files voor de brug bij Sluiskil moet toch nog eens door B en W van Terneuzen worden aangekaart bij Rijkswaterstaat. De conclusie dat het verminderen van de filelengte alleen tot nieuwe files op het sluizencomplex en verkeersopstop pingen in de Temeuzense binnenstad leidt, is de CD A-fractie te simpel. Automobilisten kunnen tenslotte ook via de brug bij Sas van Gent rijden. Als vex-wijzings- borden rekening houden met de openingstijden van die brug, kan de file voor de brug bij Sluiskil toch vaak wor den vermeden. Het college moet Rijkswaterstaat er van doordringen dat de economische belangen van het wegverkeer net zo goed worden geschaad als de brug open is als die van het scheepvaartverkeer als de brug gesloten is. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen rukte gistermid dag met groot materieel uit om een auto uit het Kanaal van Gent naar Terneuzen te halen. Rijkswaterstaat had het wrak in de noordelijke kanaalarm, vlak bij de fabrieksterreinen van De Hoop, enige tijd terug met een peilbootje gelokaliseerd. De au to, waarin zich geen personen of goederen bevonden, lag op onge veer acht meter diepte. Twee duikers van de brandweer maak ten kabels vast, waarna een hoogwerker het wrak uit het wa ter takelde. Twee voertuigen met bemanning stonden klaar om assistentie te verlenen. De politie had opdracht gegeven het wrak uit het water te vissen om afval van de kanaalarm te verwijderen. De politie had geen aanleiding te denken dat de auto was gebruikt voor een afrekening of een andere mis daad, zei een woordvoerster. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes !KL00STERZANDE - Uit een bedrijf in Kloosterzande is dins- j dagnacht rookwaar gestolen. De I dieven sloegen een raam in. (Advertentie) deDRVKKERY li. HEINKENSZAND - Frans Bauer meldde zich gisteren bij Emergis. Niet omdat hij zich niet lekker voelde, maar om een feestje te bouwen. Het huidige Emergis ontstond tien jaar geleden toen verschillende instanties voor geestelijke gezondheidszorg fu seerden. Dat jubileum werd groots gevierd in De Stenge. Met vijftien bussen werden de cliënten vanuit heel Zeeland - Emergis heeft ongeveer veertig locaties - naar Hein- kenszand gebracht. Daar werd het naarmate de avond vorderde steeds spannender, want niemand minder dan Frans Bauer zou komen. Even na tien uur besteeg de Bra bantse zanger het podium en de sfeer was meteen grandioos. Tot zijn grote tevreden heid zag Bauer dat ook in Zeeland iedereen zijn liedjes van a tot z kan meezingen. foto Ronald den Dekker Vlissinger krijgt 41 dagen cel voor wapenbezit MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 26-jarige man uit Vlissingen voor bezit van een vuurwapen 41 dagen cel en twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf opgelegd. Omdat de verdachte nog in zijn proeftijd zat van een eerdere ver oordeling kreeg hij ook 120 uur werkstraf. De celstraf heeft hij in voorarrest uitgezeten. De man vertelde het semiautomati- sche pistool met scherpe patro nen 27 juli in Vlissihgen van straat te hebben geraapt toen ie mand het wapen had laten val len. Dezelfde persoon zou hem meermalen hebben bedreigd. Of ficier van justitie R, Rammeloo wist niet of hij het verhaal moest geloven. Hij ging dan ook af op de feiten. Een informant had de politie getipt dat de ver dachte met een wapen in zijn broekband door de stad liep. Het vuurwapen werd aangetrof fen in zijn woning. „Aan het be zit van een wapen wordt zwaar getild." De officier eiste drie maanden celstraf. Raadsman H. Dunsbergen zag een ni.et-ont- vankelijkheidsverweer worden verworpen. (Advertentie) Hnnr Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Meer kin deren aan het sporten krijgen en pestgedrag tegengaan. De ge meente Borsele krijgt in vier jaar 200.000 euro van de rijks overheid om die twee vliegen in één klap te slaan. Schooldirecteur A. Dekker aan verwondingen ongeval overleden ben. De gemeente eindigde bij een selectie uit vierhonderd in zendingen zelfs op de achtste plek. Er zit ook een 'maar' aan die hoge score, want het ministe rie van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport geeft niet voor niets geld 'weg'. Onderzoek door de Gemeen schappelijke Gezondheidsdienst (GGD) Zeeland heeft uitgewe zen dat onder Borselse kinderen op scholen meer overgewicht voorkomt dan in cle andere Zeeuwse gemeenten. De jeugd voldoet ook niet aan de Neder landse norm gezond bewegen en op Borselse basisscholen wordt meer dan gemiddeld gepest. Het door Den Haag geaccepteerde project van Borsele moet er in één klap zorgen dat die achter standen worden weggewerkt, klinkt het hoopvol. Meer bewegen In het kader van het programma gaat de gemeente onder meer buitenschoolse sport- en be- weegactiviteiten aanbieden in en rond scholen. Die moeten kin deren en jongeren prikkelen meer te bewegen. Ook voeding krijgt veel aandacht. De activi teiten zullen niet alleen gericht zijn op de scholieren zelf, maar ook op de onderwijzers en even eens op ouders. Voor de aanpak van pestgedrag wordt gedacht aan het opzetten van weerbaarheidstrainingen. Het is de bedoeling dat kinde ren leren hoe ze voor zichzelf kunnen opkomen, zodat ze zich veiliger voelen. Het project in Borsele richt zich op een behoorlijk brede doel groep, op kinderen en jongeren van nul tot negentien jaar. De door het ministerie van VWS verstrekte subsidie wordt uitge smeerd over vier jaar. Vanaf 2008 tot en met 2011 komt jaar lijks 50.000 euro rijkssubsidie beschikbaar. Het nieuwe pro gramma kan gezien worden als een actief vervolg op het project Borsele Beweegt. Informatie Over De Gezonde Brede School Borsele is eerder dit jaar nog een informatiebijeenkomst ge houden in Heinkenszand. Onder wijzers drongen daar aan op het aanstellen van aparte leerkrach ten lichamelijke opvoeding, om dat afgestudeerden van de peda gogische academie niet meer au tomatisch daarvoor een lesbe voegdheid krijgen. De directeur van een reformato rische school pleitte daar met name voor. Zeker op reformato rische scholen komt een aparte leerkracht lichamelijke opvoe ding goed van pas, gaf hij aan, omdat de meeste leerlingen van die basisscholen niet actief (mo gen) sporten. Het vaker voorko men van overgewicht onder schoolgaande kinderen in de ge meente Borsele zou daar mede aan te wijten kunnen zijn, vol gens de directeur. KRABBENDIJKE - De 53-jari- ge A. Dekker, die dinsdagavond op de Schapendijk bij Krabben- dijke werd aangereden door een auto, is overleden in een zieken huis in Antwerpen. Het slachtoffer - directeur van de Julianaschool in Krabbendij- i!ke - was met zijn vrouw aan het Avandelen toen hij in het donker over het hoofd werd gezien door ;'een 43-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal i pie man is door de politie aange- j'houden en verhoord, waarna hij ;op vrije voeten werd gesteld. Het is nog niet bekend of tegen hem vervolging wordt ingesteld. I Zaterdag is er vanaf 9.30 uur ge- legenheid om afscheid te nemen van Abraham (Bram) Dekker in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Krabbendijke. Om 110 uur begint een rouwdienst en ^aansluitend is de begrafenis op de Algemene Begraafplaats. Bedrijfsinbraak (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35