Meer frites maar minder overlast Wegener respondeert Bauer bouwt feestje Duo krijgt zestien weken celstraf voor bedrijfsinbraken -IX WGGeNeR Verbouwing fabriek McCain in Lewedorp baat iedereen donderdag 7 september 2006 HEINKENSZAND - Frans Bauer meldde zich giste ren bij Emergis. Niet omdat hij zich niet lekker voel de, maar om een feestje te bouwen. Het huidige Emer gis ontstond tien jaar geleden toen verschillende in stanties voor geestelijke gezondheidszorg fuseerden. Dat jubileum werd groots gevierd in De Stenge. Met vijftien bussen werden de cliënten vanuit heel Zee land - Emergis heeft ongeveer veertig locaties - naar Heinkenszand gebracht. Daar werd het naarmate de avond vorderde steeds spannender, want niemand minder dan Frans Bauer zou komen. Even na tien uur besteeg de Brabantse zanger het podium en de sfeer was meteen grandioos. Tot zijn grote tevredenheid zag Bauer dat ook in Zeeland iedereen zijn liedjes van a tot z kan meezingen. foto Ronald den Dekker door Aector Doorns MIDDELBURG - Twee mannen (29 en 30 jaar) uit Breda zijn gis teren in Middelburg voor be- drijfsinbraken, heling en vernie ling veroordeeld tot gevangenis straffen van zestien weken. Het tweetal werd aangehouden nadat ze 16 juli in Serooskerke een computer hadden gestolen uit een bedrijfspand. Op het be drijventerrein aan De Zompe had de 29-jarige verdachte ook nog bij een ander bedrijf gepro beerd in te breken. Ook gaf hij toe dezelfde nacht in een dron ken bui een ruit te hebben inge gooid van het gebouw van de provincie in Middelburg. „Maar het was niet mijn bedoeling om in breken", zei hij. De man was in een gestolen au to, die zijn kompaan bestuurde, meegereden naar Zeeland. De 30-jarige verdachte had 16 maart ook een inbraak in de Ho geschool in Breda gepleegd, waarbij een laptop was meege nomen. Politierechter B. Duinhof was somber gestemd over de toe komst van beide verdachten, die de laatste jaren veelvuldig ver mogensdelicten hebben ge pleegd. „De ellende blijft maar doorgaan." De mannen leiden een zwervers bestaan en zien geen kans om MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Goes moet twee jaar lang worden behandeld in een Inrichting voor Stelselmati ge Daders. De rechtbank in Middelburg leg de gisteren de ISD-maatregel aan de veelpleger op, omdat de man telkens opnieuw in de fout gaat door vermogensdelicten te plegen. Dit keer had hij een win keldiefstal in Goes gepleegd. een nieuw leven op te bod De 30-jarige Bredanaar si] in auto's en weet zich in de-j blemen als hij vrijkomt, „Ik moet rondkomen vat voorschot van 70 euro vancj ciale dienst. Ik zit sinds r continu gedetineerd. Ik wi| j eens op een terrasje meteen;} kunnen zitten", zei hij, cier van justitie R. RarmJ die zestien en achttien weke:;' vangenisstraf tegen de Bral ders eiste, had er er een a) hoofd in als ze straks weert! komen. „U zult er meerror voor moeten doen om de zaal' op de rails te krijgen", wal advies. De mannen legden J neer bij de straf. Schadeclaims van gedupeea werden niet-ontvankelijk klaard. De eigenaar van de;; werd een schadevergoeding 250 euro toegewezen. Kerkdienst vooi gehandicapten MIDDELBURG - In de Morpj ster in Middelburg wordt a dag een kerkdienst geliooj voor mensen met een verstas lijke beperking. Kinderkoor De Notenkraker? leent medewerking aan i dienst, die wordt geleid dooii minee L. Bom. De Morgens!; te vinden aan de Adriaanla wereyszstraat in 't Zand: dienst begint om 14.30 uur. Dierknuffelenl kinderboerderij De Klepperhoti MIDDELBURG - Op M boerderij De Klepperhora Middelburg kan jong en oudi men om 'lekker dieren te kus: len'. De activiteit wordt l3s tember gehouden, kost 1 e per persoon en begint om li uur. Ook Tanja, de shetlas kan geknuffeld en gebeur worden. Goese veelpleger naar speciale inrichting door Harmen van der Werf LEWEDORP - Minder verkeer, minder fritesdampen en minder lawaai. De grondige verbou wing van de fritesfabriek van McCain in Lewedorp afgelopen zomer moet alleen maar winst opleveren voor omwonenden. Het bedrijf gaat ook nog voor een deel voorzien in de eigen stroombehoefte. McCain heeft in Lewedorp een lange zomerstop achter de rug. Die begon 1 juli en duurde tot begin deze week. De fabriek is weer opgestart. Voor 'een paar miljoen euro' heeft het Canade se McCain in de Zuid-Beveland- se vestiging geïnvesteerd. Ten eerste om een deel van de pro ductie uit het gesloten filiaal in Hoofddorp over te kunnen heve len. Ten tweede om de fabriek in Lewedorp uit te rusten met de beste, nieuwste technieken, zoals de overheid in vergunnin gen ook eist. Hoofddorp moest dicht vanwe ge overcapaciteit op de Europe se frietmarkt. Bij McCain heeft vervolgens een herverdeling van producten plaatsgevonden. Le wedorp doet minder aan gewo ne friet en meer aan aardappel specialiteiten die eerder in Hoofddorp werden gemaakt, zo als aardappelblokjes, krokante producten en friet in speciale vormen. Milieubewust De productielijnen zijn aange past op de nieuwe activiteiten, maar dat zijn niet de voornaam ste investeringen geweest. Mc Cain heeft zich in Lewedorp ook van een milieubewuste (en tegelijkertijd kostenbewus- te)kant laten zien. Aardappel schillen - die bij het bedrijf wor den afgestoomd - worden niet meer afgevoerd, maar gaan een vergistingstank in waarin bio gas vrijkomt. Dat biogas wordt ingezet om in een warmtekracht centrale groene stroom te produ ceren. McCain slaat zo twee vlie gen in één klap; het bedrijf voor ziet voor een deel in de eigen elektriciteitsbehoefte én de stoomschillen (tien procent van de aardappelen) hoeven niet meer met vrachtwagens te wor den weggebracht. Dit scheelt ongeveer duizend transportbewegingen door Le wedorp op een jaar. oftewel zo'n vijf procent van het totale aan tal. McCain gaat aardappelen ook efficiënter verwerken, waar toe een herschillijn is geplaatst. Hoe efficiënter wordt gewerkt, des te minder aanvoer van aard appelen is ook nodig. Maar daar staat tegenover dat de fabriek in Lewedorp door de overcapaci teit op de Europese markt een paar jaar niet op vol vermogen heeft gedraaid. Het aantal ploe gen is nu weer teruggebracht op het oude niveau: van drie naar vier. Daarnaast zal er zes in plaats van vijf dagen geprodu ceerd worden. Omwonenden zullen daar wat betreft geluid en geur minder van merken, als het goed is. De bakdampen gaan voortaan door een nieuwe naverbrander, voor dat ze worden afgevoerd via de schoorsteen. En er zijn nieuwe ventilatoren geplaatst om het ge luid buiten te verminderen én de atmosfeer binnen te verbete ren. De productie bij McCain in Le wedorp is nu goed voor ruim honderdvijftig arbeidsplaaten, twintig meer dan voor de forse verbouwing. DAGBLADEN HUIS-'AAN-HUISKRAN TEN D I R E C T M A R K E T I N G MULTIMEDIA GRAFISCHE GROEP Emotie is het mooiste bezit van de mens. Daarom kunnen we lief hebben, schateren maat ook een traan laten. Het juiste signaal raakt de juiste snaar. De mensen van Wegener verstaan de kunst om een miljoenenpubliek aan zich te binden door in alle producten die ze maken herkenbare signalen te laten doorklinken die mensen aanspreken en waarderen. Actie, reactie. Wegener respondeert. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14