Safin een gevaar voor iedereen Schuchter applausje voor Charisteas Inter-boegbeeld Facchetti overleden Alles pais en vree bij Nederlands elftal Fifa geeft Portugal nog tien dagen Rus ouderwets in vorm op US Open Pessotto uit ziekenhuis dinsdag 5 september 2006 van onze sportredactie MILAAN - Giacinto Facchetti is op 64-jarige leeftijd over leden, zo heeft zijn club Internazionale gisteren bekendge maakt. De oud-speler van het succesvolle Inter uit de ja ren zestig was al wekenlang ernstig ziek. Facchetti was sinds januari 2004 voorzitter van Inter Milaan. Hij werd vier keer landskampioen met zijn club en won twee keer de Europa Cup 1. In totaal speelde hij 476 wedstrijden in de Serie A en hij trad 94 keer op in de nationale ploeg, meestal als aanvoerder. Met Italië werd hij Europees kam pioen in 1968. In 1970 verloor hij de finale van het WK in Mexico tegen Brazilië. GPD/Reuters Hincapie kampioen van VS DEN HAAG - George Hincapie is in Greenville aJ kaans kampioen geworden. De wielrenner van Disc^ Channel reed in de laatste kilometers van de 194,6 kil® terlange wegwedstrijd weg bij zijn toekomstige jjjoJ noot Levi Leipheimer (Gerolsteiner). De sprint om del de plaats werd gewonnen door Danny Pate. GPD 1 Schuster zegt nee tegen Maradom DEN HAAG - Diego Maradona heeft als vïce-voor van Boca Juniors voor de tweede keer vergeefs eenb gedaan op zijn vriend Bernd Schuster. De Duitse tri van het Spaanse Getafe wil niet ingaan op het verzoet] trainer te worden van de Argentijnse club. „Het was sportief gezien erg interessant, maar kwam het goede moment," aldus Schuster. Schuster spee twee jaar samen met Maradona bij Barcelona. GPD Trio uit Kroatische selectie gezet DEN I-LAAG - Het Kroatische voetbalelftal treedt mJ in het EK-kwalificatieduel in en tegen Rusland aanz] der Ivica Olie, Bosko Balaban en Darijo Srna. Bot coach Slaven Bilic zette het trio uit de selectie nadat zaterdagnacht zonder toestemming een nachtclub mi greb bezóchten. Bilic reageerde woest op het nachtel uitstapje van het drietal. „Plet is onaanvaardbaar da: iets drie dagen voor een belangrijke wedstrijd gebeu; aldus de coach. Balaban heeft zich inmiddels voor zijn drag geëxcuseerd. Bilic roept geen vervangers voor trio op. De Wit-Russische bondscoach Puntus heeft twee spelers uit de selectie voor het duel met Oranje g afloop van de wedstrijd tegen Albanië (2-2) misdrog Alexander Kulchy en Vitali Kutuzov zich ernstig. Be: zouden zeer dronken zijn geweest. Dit gedrag pikte bondscoach niet en hij zette beide basisspelers uit de: lectie. Kulchy en Kutuzov zijn ervaren internationals! respectievelijk voor het Russische Tom Tomsk en Italia se Parma spelen. GPD Wesley Sneijder vader van zoon DEN HAAG - Wesley Sneijder is in de nacht vanzoÈ op maandag vader geworden van een zoon genaamd!;1 sey. Moeder en kind maken het goed. De 22-jarige Ssi der meldde zich vanwege de aanstaande bevalling en! j weken geleden af voor de vriendschappelijke inter!; met Ierland en was ook niet bij de EK-kwalificati$ strijd tegen Luxemburg van afgelopen zaterdag. Voor. wedstrijd tegen Wit-Rusland van morgen keert hij fe in de selectie. GPD Nog meer Juve-spelers willen weg TURIJN - Juventus dreigt nog eens twee sterspelerski te raken. Mauro Camoranesi en David Trezeguet hebt te kennen gegeven dat zij weg willen bij de club diec wege een fraudezaak werd teruggezet naar de Serif Het duo is bereid om naar de rechter te stappen onn vertrek af te dwingen. De club uit Turijn raakte al veel stervoetballers kwijlt de degradatie: Viera, Ibrahimovic, Emerson, Thimj Cannavaro en Zambrotta. GPD door Gertjan van Geen NEW YORK - Hij heeft soms geen zin, is op andere momen ten geblesseerd, kan uit vorm zijn of zich door een plots opste kende storm in zijn hoofd laten afleiden. Maar wanneer Marat Safin zin heeft, niet geblesseerd is, de vorm zijn piek gaat berei ken en het hoofd enigszins koel blijft, berg je dan maar. Op dat soort momenten is hij tot alles in staat, inclusief het doorbre ken van de hegemonie van Ro ger Federer en Rafael Nadal. Olivier Rochus, die hem dit jaar in Dubai en Iialle de baas was, kan er sinds gisteren ook over meepraten. De Belg, nummer 26 van de plaatsingslijst bij de US Open, werd in precies anderhalf uur uit het derde stadion van Flushing Meadows - Grand stand - geblazen door Magic Ma- rat: 6-3, 6-2, 6-3. En dat nauwe- Krajicek stunt in gemengddubbel NEW YORK - Michaella Kraji cek heeft met Lukas Dlouhy voor een sensatie gezorgd in de eerste ronde van het gemengd- dubbelspel op de US Open. Het Nederlands/Tsjechische koppel versloeg het als eerste ge plaatste Amerikaans/Zweedse duo Lisa Raymond/Jonas Björk- mannmet 7-5, 6-1. In het vrouwendubbelspel ging Krajicek wel ten onder. De Ne derlandse tennisster verloor met haar partner Corina Morariu (VS) met 6-2, 6-1 van de Ameri kaanse legende Martina Navrati- lova en de Russin Nadia Petro- va. Rogier Wassen heeft met Jeff Coetzee de tweede ronde van het mannendubbelspel niet over leefd. De 30-jarige Nederlandse tennisser ging in New York met zijn Zuid-Afrikaanse partner met 6-3 3-6 6-2 ten onder tegen het als zevende geplaatste Israë lische duo Jonathan Erlich/ An dy Ram. GPD lijfcs 24 uur na de marathonpar tij die Safin tegen David Nal- bandian had gespeeld. In een he roïsch duel over bijna vier uur kreeg de Rus de nummer vier van de wereld in de tiebreak van de vijfde set op de knieën. Het is dinsdag en Safin staat door de vele regenval pas in de vierde ronde. Overbelasting ligt daarmee op de loer voor het fra giele lichaam van de 26-jarige Rus, die in New York arriveerde met slechts 17 overwinningen in 33 partijen in 2006. Hoewel een beer van een kerel, is Safin vaker geblesseerd dan hem lief is. Aan de ene kant doordat hij niet optimaal voor zijn lijf zorgt - Safin is levensge nieter in optima forma - aan de andere kant door het overvolle schema dat tennissers moeten af werken. Hij beklaagde zich meermalen over de slopende ka lender. Het maakt dat zijn car rière hoge pieken en diepe dalen kent. Op zijn twintigste beklom hij al de hoogste tennistrede. Het was in 2000, toen hij de US Open op zijn naam schreef door niemand minder dan Pete Sam pras te deklasseren. „Veel te vroeg bereikte ik mijn doelen", zou hij daar later over zeggen. Zeker gezien zijn status als levensgenieter. „Wat maakt het me nog uit of ik nummer 1 of 100 van de wereld ben? Ik ver dien miljoenen", vertrouwde hij een niet bij name te noemen ten- niscoach toe, toen die hem tot zijn verbazing met twee schoon heden aan zijn arm in kennelij ke staat in diens hotelkamer aantrof. Bloedvorm Dat Safin nu pas terug is te vin den op de 104de plaats op de we reldranglijst komt door zijn laat ste blessure - aan de knie - die hem maanden uit het circuit hield. Het zegt niets over zijn kunnen, zo blijkt in New York. Het feit dat Safin binnen een et maal na een dergelijke uitput tingsslag zo huis hield tegen Ro chus, betekent dat hij niet al leen fysiek, maar ook mentaal in bloedvorm verkeert. De man die minstens zo talent Marat Safin verloor dit jaar twee keer van de Olivier Rochus, maar maakte gisteren gehakt van de klei ne Belg. foto Shaun Best/Reuters vol is als Federer („maar ik zou nooit met hem willen ruilen en hij niet met mij") heeft nog twee hordes te nemen richting een nieuwe ontmoeting met de Zwit serse nummer 1 van de wereld. Op weg naar de laatste vier treft hij eerst Tommy Haas. De Duit ser klopte gisteren Robby Gi- nepri, halvefinalist van vorig jaar, in de tiebreak van de vijfde set. Een optreden op 'Super Sa turday' (twee halve finales en de vrouwenfinale) tegen Federer zou een herhaling beloven van cle halve finale bij de Australian Open in 2004. In de beste tennis wedstrijd van de laatste jaren, klopte Safin Federer om twee dagen later zijn tweede en voor lopig laatste Grandslamtitel te veroveren. Mocht Safin een nieuw huzaren stukje uithalen, dan kan hij in de eindstrijd ook Nadal laten zien dat er naast de Spanjaard en de Zwitser meer tennissers zijn die recht hebben op de troon. De twee ontmoetten el kaar nog nooit in een officieel duel. Het is te hopen voor het mannentennis dat de Rus zich in zijn tiende profjaar serieus gaat mengen in de machtsstrijd, cüe nu voorbehouden is aan Fe derer en Nadal. Duels tussen die twee ontbranden helaas zelden in memorabele duels, althans niet in de Grand Slams, het al lerhoogste podium. Safin heeft in het verleden bewezen juist op die momenten wel het beste in zichzelf en zijn tegenstander bo ven te halen. GPD Eindelijk zege Van Hees wijk OLSZTYN - Max van Hees- wijk weet weer wat winnen is. De Nederlander van Discovery won de eerste etappe van de Poolse Tom*. Hij was de snelste in de eindsprint van de etappe die ging van Warschau naar Olsztyn. Max van Heeswijk haalde zijn voorlaatste dagsucces ruim een jaar geleden, in de zevende etappe van de Vuelta, In de massasprint versloeg Van Heeswijk na 214 kilo- metr de Italiaan Fabrizio Guidi (Phonak) en de Belg Wouter Weylandt (Quick-Step). De Poolse Tour duurt nog tot en met zondag. GPD Wielrensters Wild en Visser naar WK NIEUWEGEIN - Bondscoach Johan Lammerts heeft de vrou wenselectie voor de WK wielren nen in Salzburg uitgebreid met Adrie Visser en Kirsten Wild. Nederland start in Oostenrijk met zeven in plaats van zes vrou wen omdat de Europese titel van Marianne Vos een extra startbewijs heeft opgeleverd. Lammerts wees eerder al Chan- tal Beltman, Suzanne de Goede, Loes Gunnewijk, Mirjam Mel- chers en Vos aan voor de wegra ce op 23 september. Melchers en Gunnewijk rijden drie dagen eerder ook de tijdrit. Wild (winnares van de Ster Zeeuwsche Eilanden) en Visser (winnares van de Ronde van Oud-Vossemeer) completeren de ploeg voor de wegwedstrijd, zo maakte de wielerbond KNWU gisteren bekend. ANP Wielrenner Garzelli weg bij Liquigas ROME - De Italiaanse wielren ner Stefano Garzelli verruilt zo als verwacht aan het einde van dit seizoen de ploeg Liquigas voor Acqua e Sapone. Garzelli (33), in 2000 winnaar van de Ronde van Italië, heeft een tweejarig contract gete kend. ANP/AFP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - De woede waar mee bondscoach Marco van Bas ten zaterdag Luxemburg verliet leek gisteravond alweer behoor lijk gezakt. Het Nederlands elf tal bereidde zich in Eindhoven voor op de EK-kwalificatiewed- strijd tegen Wit-Rusland. Op de training viel geen onvertogen woord. De matheid waarmee Oranje za terdag speelde, was nog niet uit de lijven verdwenen. Van Bas ten was stil en reageerde stoï cijns op alles wat hij zag. De training bood geen duidelijk heid over de speelwijze, de spe lers konden er niet uit opmaken in welke bezetting Nederland morgen voor eerherstel gaat knokken. Duidelijk is alleen dat cle verdedigingslinie waarschijn lijk een wijziging ondergaat. Jo hn Heitinga zal zijn plek wel ver liezen aan Nigel de Jong, die wat meer hangend op rechts kan spelen. Het cynisme overheerste giste ren. Doelman Edwin van dei- Sar zei, met een al dan niet ge meende knipoog, dat hij sinds het WK elke dag denkt: 'Was ik Moerenhout zegt af voor WK STEENBERGEN - Wielrenner Koos Moerenhout heeft zich bij bondscoach Egon van Kessel af gemeld voor het wereldkampi oenschap wielrennen in Salz burg. De renner van Phonak zegt zich niet meer te kunnen opladen voor de wedstrijd die over een kleine drie weken wordt verre den. „Ik heb geen wedstrijden meer tot die tijd. De motivatie is niet meer van dien aard dat ik die drie weken met training kan overbruggen", verklaarde Moe renhout, vorig jaar een van de uitblinkers bij het WK in Ma drid. Moerenhout zag zijn goede optreden afgelopen zomer be loond met een aanbieding bij Phonak, maar na de dopingaffai- re rond Floyd Landis bleek dat contract niets meer waard. De ploeg wordt opgeheven. Voorlopig zit hij voor volgend jaar nog zonder ploeg, „Het is wrang dat je na zo'n jaar nog met lege handen staat." ANP maar gestopt bij Oranje',: hoopt, maar is er niet zekerd dat het publiek morgènaflj naar het Philips Stadion om de spelers toe. te juichen! niet om ze uit te fluiten, f De Oranje-stemming is in a paar dagen volledig omge gen, zo bespeurde Van derS „Na de wedstrijd tegen lei was iedereen weer optimislii nu deugt er ineens niets ik van. Zo werkt dat. Gelii komt deze wedstrijd snelns vorige, zodat we iets kiiej rechtzetten." Kwade zin De meeste spelers hadden kri de zin en liepen er bedrukt: Gisteravond gaf Van Baste!) het trainingskamp in Nok wijk met behulp van videote den nog eens aan wat er zat dag allemaal fout ging. „Ma we weten allemaal wat we! presteerd hebben. Het wasfê te", zei Robin van Persie voot gaand aan de sessie. Matchwinnaar Joris Mathijs voelde cle kater ook nog stee: „Toen ik vanochtend watt werd, had ik nog steedss slecht gevoel. Ik was ere van. Wat moet je er verderfi zeggen? Tegen Wit-Kusla moet alles beter, want op goal na was het gewoon dran tisch." GPD TURIJN - Gianlucca. Pessod verlaat morgenochtend ua lk| weken het Molinette-ziekeabj waar hij werd verpleegd si&|j zijn spraakmakende zelfmow! poging. De voormalige Italiaanse intë national sprong op 27 juni? een raam van het Juvenilis-? bouw. Daarbij hep hij ondf meer een bekkenbreuk op. Pessotto was sinds kort team® nager van Juventus. Zijn ze- moordpoging zou samenbal# met het grote fraudeonderz® naar de club, dat uiteinde»! leidde tot de degradatie naar-- Serie B van de club. Pessotto verkeert volgens de ajj sen die hem onder hun h(w hadden in een uitstekendecow tie. Wel zal hij nog een #i breid revalidatieprogran^ moeten volgen. GPD als supporters kwaad zijn, dat is een teken dat de club leeft on der de mensen. En daarnaast, Charisteas wist natuurlijk wat hij kon verwachten" Scholten, die na zijn Feye- noord-tijd terugkeerde bij Ajax, heeft nog wel een tip voor de Griekse spits: „Hij is een voor beeldige prof en moet gewoon keihard werken. Dan komt er vanzelf een punt dat je wordt ge accepteerd. Bij Feyenoord moet je het publiek voor je winnen." GPD van onze sportredactie LISSABON - De Fifa geeft de Portugese voetbalbond (FPF) nog tien dagen om met een ge degen oplossing te komen voor het probleem met Gil Vicente en Leixoes. Die twee clubs zijn naar cle bur gerrechter gestapt om hun plaats in de hoogste Portugese divisie af te dwingen. De we reldvoetbalbond verbiedt aan gesloten bonden en clubs ech ter gebruik te maken van de ge wone rechtspraak. De Fifa dreigt daarom alle Portugese clubs uit te sluiten van deelna me aan internationale wedstrij den. Dat zou kunnen beteke nen dat Porto, Sporting en Ben- fica niet aan de Champions League deel kunnen nemen. De opengevallen plaatsen zou den worden ingenomen door Ajax, Osasuna en Chievo. De problemen in Portugal ont stonden toen ontdekt werd dat Gil Vicente vorig seizoen een niet-gerechtigde speler (Ma- teus) had opgesteld. De FPF het de club daarna degrade ren. Daar verzet de club zich te gen. Leixoes is boos omdat niet zij maar Belenenses de plaats in de hoogste divisie kreeg toe gewezen. GPD/Reuters Arnold Scholten: Charisteas moet keihard werken ROTTERDAM - Arnold Schol ten, tegenwoordig jeugdtrainer bij Feyenoord, was een van de spelers die Charisteas voorging als het gaat om een transfer van Ajax naar Feyenoord. Zijn overgang was destijds ook beladen, maar niet te vergelij ken met de overgang van de Griek. „Het was echt anders. Na tuurlijk bekeek het publiek me wel met enige argwaan, maar het werd niet zo op de man ge speeld zoals nu bij Charisteas. Mijn overgang verliep hierbij vergeleken echt vlekkeloos." Toch begrijpt Scholten de ont stane commotie wel: „Een over gang van Ajax naar Feyenoord is niet niks. Het heeft wel iets Angelos Charisteas krijgt, voordat hij voor het eerst het trainingsveld van Feyenoord betreedt, een bemoedigend schouderklopje van een Feyenoord-fan. foto Guido Benschop/GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Hij leek amper onder de indruk van de ietwat gespannen sfeer gistermiddag bij Feyenoord. Rustig en kalm en veelvuldig lachend onder ging ex-Ajacied Angelos Charis teas zijn eerste werkdag in de Kuip. De negatieve reacties die hier en daar loskwamen onder de honderden aanhangers, nam hij grootmoedig voor lief. „Ik heb een goed gevoel bij de club. Ik wil zo snel mogelijk het vertrouwen van de supporters winnen", liet de 26-jarige Griek na de ontspannen training we ten in redelijk verstaanbaar Ne derlands. „Ik heb begrip voor de fanatie ke fans van Feyenoord. De riva liteit met Ajax is nu eenmaal groot. Maar in Griekenland is de strijd tussen de topclubs ook heel pittig. Dus ik ben wel wat gewend." Afgezien van enkele korte scheidpartijtjes waren er geen incidenten tijdens de eerste ken nismaking van de nieuwe spits met het legioen. De extra aanwe zige agenten en stewards hoef den niet in actie te komen. Slechts op één spandoek rond het trainingsveld viel een nega tieve tekst over de komst van Charisteas te bespeuren. Die Neus is niet welkom. Rot Op!, luidde de boodschap. Charisteas liet alle drukte rond zijn persoon laconiek over zich heen komen. Als een van de eer ste Feyenoorders kwam hij naar buiten voor de training. Hij sjouwde een grote ballenzak met zich mee, die hem had kun nen beschermen tegen onfrisse reacties vanuit het pubhek. Die extra voorzorgsmaatregel bleek echter niet nodig. Hij kreeg zelfs een voorzichtig applaus bij het betreden van het trainings veld. Kleedkamer Ook na de oefensessie kon Cha risteas op de nodige bijval reke nen. Slechts een enkeling schold hem nog uit. „Natuurlijk werd er in de kleedkamer wel een beetje gelachen over het onthaal dat me buiten te wachten stond. Maar dat viel me echt wel mee. Ik was zeker niet bang om door de haag van supporters naar het trainingsveld te lopen. Maar nu heb ik genoeg in de media ge zegd. Zondag zal ik in de uitwed strijd tegen Sparta op het veld antwoord geven. Met hard wer ken en hopelijk een paar doel punten." Feyenoord trok Charisteas don derdag aan, enkele uren voor het verstrijken van de transfer termijn. De international moet publiekslieveling Dirk Kuijt (Li verpool) doen vergeten. Het aan trekken van Charisteas viel slecht bij de Rotterdamse achter ban. Niet alleen hadden de fans een grotere naam verwacht als op volger van Kuijt, ook het feit dat de Griek de afgelopen twee seizoenen bij rivaal Ajax speel de, zette veel kwaad bloed. Eind vorige week hielden sup porters van Feyenoord al acties bij de Kuip. Met name voorzit ter Jorien van den Herik moest het daarbij ontgelden. Maandag was de preses opnieuw het mik punt van kritiek. Het inmiddels beruchte span doek met de tekst Van den Her ik Oprotten hing weer aan de hekken van het trainingsveld. Ook werd de 'Grote Kale Lei der' in vette blokletters te ver staan gegeven dat hij beter in het bestuur van Ajax kan plaats nemen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50