Leon Goossen laat winst liggen PZC Korfballers maken beste start Hulsterloo houdt Clinge van winst Bedrijfsvolleybal Hulst van start Sluiskilse biljarters spelen toernooi Egypte Desiré en Sophie zijn de beste Scheppers n Zelfs strafschop helpt AZVV niet aan een doelpunt tegen Kapelle (0-0) uitslagen agenda maandag 4 september 2006 door Frits Bakker TERNEUZEN - Drie biljarters van SBC uit Sluiskil spelen van morgen in de arena van een we reldbekertoernooi in Egypte twee partijen in de voorronden. 1 Zonder ook maar een schijn van kans te hebben om het hoofd- toernooi te halen, maar meer om I de hobby te combineren met een vakantie in het snikhete Hurgha- da. Meerten Dallinga en Jaap Hennekeij willen er bovendien de contacten aanhalen voor hun toernooi in Sluiskil. Louis en Meerten Dallinga en Koen Pöpsel hebben zich tege lijk ook maar ingeschreven voor de kwalificatiereeks. Daarvoor zijn in totaal 84 spelers inge schreven, die aan de lange reeks partijen beginnen voor twaalf plaatsen in het hoofdtoernooi. Vrijdag komen de twaalf beste spelers van de wereldranglijst pas in actie en acht spelers met een wildcard. Jean Paul de Bruijn reist mor gen af naar het Egyptische va kantieoord. Hij gaat proberen zijn gedeelde vijfde plaats op de wereldranglijst te verdedigen na zijn teleurstellende optreden op de Masters.. Het wereldbekertoernooi in Hurghada is het derde in de reeks van dit jaar. Dick Jaspers won het eerste in Sluiskil, Ro land Forthomme in de Griekse plaats Volos. Op de eerste dag van de kwalifi caties komt Meerten Dallinga in actie tegen de Tsjech Marek Faus en de Portugees Jorge Bas tos. Koen Pöpsel verschijnt van ochtend om tien uur al aan tafel voor zijn partij tegen de jonge Nederlander Jeffrey Jorissen. Daarna ontmoet hij ook nog Jor- daniër Hafez Alsaheb. Louis Dallinga, die als laatste aan de deelnemerslijst is toege voegd, begint vanmiddag om vier uur en zit in een poule met Nobuyasu Sakai uit Japan en Oswald Luksch uit Oostenrijk. De Sluiskilse biljarters streken gistermiddag al neer in het Sun rise Garden Beach resort, waai de biljartzaal nog maar in de steigers stond. „Ze zijn nog met tien man tot vannacht bezig om alles klaar te krijgen", vertelde Pöpsel, die een van de opening spartijen speelt. Meerten Dallinga en Jaap Hen nekeij zijn nog met een andere missie naar Hurghada gereisd. Ze willen voor het toernooi in Sluiskil (januari volgend jaar) jonge spelers uit alle wereldde len recruteren. Meerten Dallinga: „Meestal is zo'n trip naar Europa te duur en moeten die jongens ook nog voor een week een duur hotel be talen. Wij willen voor een moge lijkheid zorgen om een stuk of tien spelers uit Zuid-Amerika en Azië op onze kosten onder te brengen in een accommodatie in Sluiskil. Daarover gaan we hier met mensen van de bond pra ten." door Jack Begijn AXEL - De pennen lagen al klaar om 0-0 op het wedstrijd- formulier in te vullen, toen een schril fluitsignaal spelers en toe schouwers deed opveren. René van Boven beroerde in het straf- schopgebied een voorzet van Gert-Jan Kolijn met de hand. En de scheidsrechter wees on middellijk naar de stip. Leon Goossen mocht aanleggen om de winst in Axel te houden. Het buitenkansje bleef onbenut, waardoor dus toch een 0-0 ach ter AZW-Kapelle verscheen. AZVV-trainer Kurt Migom be- I rustte in de puntendeling. „Een strafschop missen kan gebeu ren, hè", verzuchtte hij. „We hebben nu een punt Dat is be- 1 ter dan niets. Ik geef toe dat Ka pelle de beste kansen kreeg. We mogen niet klagen." Migom begreep niet waarom Gerben Steijaert de strafschop .niet had genomen. „Ik riep het jnog. Gerben is een bijna hon- iderd procent zekerheidje in die situatie. Maar hij heeft tegen Leon gezegd dat hij er een beet je doorheen zat. Ik vond wel dat die keeper van Kapelle de bal |goed pakte. En als ik eerlijk moet zijn, is het gelijkspel wel terecht." Zowel AZW als Kapelle zag laan het einde van de voiige com petitie een aantal basisspelers vertrekken. Dat gemis aan kwa liteit vertaalde zich in angst om vooral niet te beginnen met een nederlaag. Veel balverlies kenmerkte het duel waarin nauwelijks vaste spelpatronen te ontdekken vie len. Met veel inzet probeerden de spelers dat gemis aan kwali teit en duidelijkheid te compen seren. Speldenprik De eerste speldenprikken kwa men van de bezoekers. Ferdi Til- roe en Tim Jakobusse misten scherpte om succesvol te zijn. Naarmate het duel vorderde, deed AZVV beter mee zonder dat het veel uitgespeelde kansen af wist te dwingen. Met een strak coachende Kurt Migom aan de zijlijn dwong de thuis ploeg het gevaar vooral af uit stilstaande spelsituaties. Ook de verre inworpen van Ger ben Steijaert zorgden regelma tig voor paniek in de defensie van Kapelle. Bij vrije trappen en doelschoppen werd het hoofd van de aanvoerder gezocht. Ach terin was de thuisploeg kwets baar tegen de gevaarlijke spit sen van de bezoekers. Ook was de opbouw van achteruit niet om over naar huis te schrijven. Veelvuldig balverlies en uitver dedigen door het midden leid den tot hachelijke situaties voor het doel van goalie Kim van de Wege. Kort voor de rust behoed de die zijn ploeg voor een achter stand. Een inzet van Erwin van Damme werd met de voet ge keerd. Nathalie de Schepper in actie tijdens de finale gemengddubbel in Vogelwaarde. foto Camile Schelstraete door Sven Bakker VOGELWAARDE - Desiré en Sophie de Schepper hebben op de finaledag van het Bossepie- len-dubbeltoernooi de titel vero verd in het gemengddubbelspel derde categorie. Op de banen van tennisclub Vo gelvlucht in Vogelwaarde ver sloeg het tweetal René van Gas sen en Nathalie de Schepper. Daarmee verzuimde René van Gassen een tweede overwinning in de wacht te slepen. Eerder al eindigde de speler, die afgelo pen voorjaar competitie speelde voor Phil ten uit Philippine, als eerste in de poule bij het man- nendubbelspel in de 3-catego- rie. Dat deed hij samen met Men- no van den Hout. In het gemengddubbelspel werd Van Gassen echter vrij kansloos weggespeeld. Desiré en Sophie de Schepper waren gewoonweg beter en brachten dat tot uit drukking in de setstanden: 6-1 en 6-3. Nathalie de Schepper greep naast twee hoofdprijzen. Behal ve het verlies in het gemengd dubbelspel eindigde De Schep per samen met Nienke de Haas als derde in de derde categorie van het vrouwendubbelspel. Die categorie werd gewonnen door Marianne Fraanje en Jeanine Holstelle. Zij verloren welis waar van Nathalie de Schepper en Nienke de Haas, maar omdat ook de overige twee duo's in de poule, Leontine Dingenouts met Stephanie de Schepper en Rens- ke Fraanje met Sophie de Schep per, minimaal één partij verlo ren, haalden Fraanje en Holstel le het voor de eindzege op game- saldo. Na de pauze was er druk van Ka pelle, waardoor AZW meer ruimte op het middenveld kreeg. Migom had Corné Lan- gendoen en Richard Wullems in geruild voor Leon Goossen en Bert Apperlo. Kort daarna werd Niek de Meijer ingebracht voor Emanel Pauwels. De verse krachten zorgden voor nieuw elan in de ploeg. Een schot van Niek Meijer werd door de doelman van Kapelle over de lat getikt. Beide ploegen probeerden een doelpunt te for ceren met een spelconcept dat gebaseerd was op de lange bal. Kapelle was het gevaarlijkst, maar evenals de thuisclub mach teloos. Zelfs een strafschop, een minuut voor het verstrijken van de speeltijd, was niet aan de thuisploeg besteed. „Het gebrek aan kwaliteit hebben we gecom penseerd met veel inzet", vond Migom. „Ons eerste puntje is binnen. Op meer konden we geen aanspraak maken. Deze groep moet nog veel leren in het seizoen dat overleven op dit ni veau als doel kent. Lukt dat, dan zit er nog veel rek in deze ploeg." AZW - Kapelle 0-0. Scheids rechter: J. van de Graaf (Schie dam). Gele kaarten: Leon Goos- Danny Aarnoutse (AZW) in duel met een speler van Kapelle. Gerben Steijaert (rechts) en Emanuel Pauwels (links) volgen het duel op de voet. foto Peter Nicolai door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van de Zeeuws-Vlaamse clubs zijn de veldcompetitie uitste kend begonnen. In Terneuzen won Luctor met 10-5 van Blauw Wit Kloetinge, BKC Breskens stuurde het bezoekende KVK met een 7-5-nederlaag terug naar Kapelle, Zaamslag won in en tegen Zevenbergen met 15-12. Luctor-Blauw Wit 10-5. Al na twee minuten keken de bezoe kers tegen een 2-0-achterstand aan door Ferry de Waele. In het qua veldspel evenwichtige ver volg liet Blauw Wit zien dat aan het afwerken van de kansen nog wel wat werk moet worden ver richt. Na 4-1 stond het toch 4-3 bij rust, omdat in de slotminu ten de verdediging van de thuis ploeg niet attent was. Even ging het in het tweede part nog gelijk op, maar na 5-4 begonnen de vrouwen van Luctor met scherp te schieten. Aanvallend machte loos werden de bezoekers toen naar 10-5 weggespeeld. Scores Luctor: Ferry de Waele 4, Evelien van den Dool, Sylvia Trouwborst en Marjolein Du- rink 2. BKC-KVK 7-5. Gebrek aan wed strijdritme had een matige start tot gevolg. Maar in een gelijkop- gaand duel benutte BKC de kan sen wel en liet KVK ze iiggen. Daardoor stond het 4-2 bij rust. In het tweede part wist de verde diging van BKC de aanvallen van de tegenstander te ontrege len. Na scores van Jolanda Dees (5-3) en Michiel Roest (6-3 en zijn vijfde doelpunt) kon de thuisploeg freewheelend naar het einde. Scores BKC: Michiel Roest 5, Marty de Vilder en Jolanda Dees 1. Zevenbergen-Zaamslag 12-15. „Aanvallend goed, verdedigend onvoldoende", vatte aanvoerder Marco van Reeuwijk het spel van Zaamslag samen. In de voor bereiding was veel aandacht be steed aan het afwerken op de korf. Dat kwam er met tien doel punten in de eerste helft hele maal uit. Zaamslag kreeg er ook negen tegen, omdat verdedigend teveel ruimte werd gegeven. Na rust liep het aanvallend wat minder, maar zat de verdedi ging van Zaamslag dicht. „Van deze ploegen moet je de punten pakken", gaf Van Reeuwijk na afloop aan. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 4, Annet Scheele en Linda Hamelink 3, Marjan Ver- hage en Frans Verpoorte 2, Wil- co van de Ree 1. sen (AZVV) en Jordan van Lan- gevelde en Rene van Boven (Ka pelle). Toeschouwers: 150. AZW: Kim van de Wege, Mar- tijn Bottinga, Jochem Marcus, Emanuel Pauwels (58. Niek Meijer), Danny Aernoutse, Gert-Jan Kolijjn, Jurgen de Reu, Gerben Steijaert, Come Langendoen (46. Leon Goos sen), Richard Wullems (46. Bert Opperlo), Jacco Koekkoek. door Rinus Verberkmoes NIEUW-NAMEN - Michaël Block, voetballer van Clinge, had de spelers van tegenstan der Hulsterloo met zijn uit spraken voor de wedstrijd be hoorlijk getergd. Hij vond op voorhand al dat Hulsterloo ei genlijk geen schijn van kans had. Dat kwam anders uit: Hulsterloo-Clinge, in de vier de klasse van het zondagvoet bal, eindigde in 2-2. Paul de Kort, trainer van Hul sterloo, kon achteraf dan ook vaststellen: „Ik hoefde mijn spelers niet te motiveren. Dat had De Block al gedaan." Of het daaraan lag? De derby tus sen de twee grensdorpen kreeg in elk geval geen win naar. Dat Clinge niet meer bracht, stemde coach Honny Claes- sens bepaald niet gelukkig. „Bar en boos, zo slecht was het", was zijn reactie. Clinge kwam in Nieuw-Na- men immers niet aan voetbal len toe. De trainer propageert opbouw van achteruit, maar daar was heel weinig van te zien. Sterker nog; er was abso luut geen sprake van. Tegenover een teleurgestelde Claessens stond een redelijk tevreden Paul de Kort. „Er was wellicht wat meer moge lijk geweest, maar ik kan wel met de uitslag leven. Wat me goed doet, is de constatering dat we over een bank beschik ken die moeiteloos inzetbaar is. Dat leidt ook niet tot kwali teitsverlies op het veld." De Kort doelde op het inbren gen van routinier Stefano de Vos, die in de 64e minuut zijn opwachting maakte voor de keihard werkende, maar moe gestreden Daan van Damme. Met de komst van De Vos kwam er wat meer rust in het spel van de thuisclub. Boven dien lag De Vos ook aan de ba sis van de 1-1. Hij liet de beke ken voorzet los waarop Clin ge-verdediger Ruben van Eet- veld zich verslikte. Voor de in lopende Dave de Booy was het daarna een koud kunstje de bal in de netten te tikken. Dat Clinge toch weer vlot op voorsprong kwam, had allé te maken met een uitgekiende actie van Thomas Leegwater, die de bal panklaar voor de voeten van Rody Luyks legde. Die kogelde de bal onhoud- baar voor doelman Jelle van Damme in de bovenhoek (1-2). Hulsterloo kwam echter op nieuw langszij. En andermaal vormde Stefano de Vos een be langrijke schakel. Hij kopte krachtig op doel, een katachti ge reactie van doelman Vin cent Martens voorkwam een treffer, maar tegen de re bound van Dennis Mangnus was hij kansloos. Hulsterloo voelde dat er meer mogelijk was tegen een ploeg die niet lekker in zijn vel zat Bovendien speelde de ploeg met de wind in de rug. Dat maakte het wat eenvoudiger het doel van de buren te zoe ken. Hulsterloo drukte ook, maar I toch kwam het niet verder I meer dan een keihard schot van De Booy, op aangeven van De Vos. Martens stond an dermaal op de juiste plaats om verder onheil voor Clinge te voorkomen. Hulsterloo-Clinge 2-2 (0-1). 10 Thomas Leegwater 0-1, 67. Da ve de Booy 1-1, 73. Rody Luyks 1-2, 83. Dennis Mangnus 2-2. Scheidsrechter: A. Bom (Sluis- kil). Gele kaarten: Michaél de I Block en Björn Luyks (beiden I Clinge). Aantal toeschouwen. I 150. Hulsterloo: Jelle van Dammef Jan Colleman, Marco ottjes, Yoe- H rie Verley, Niels Comelis, Dave de Booy, Alexander Praet, Ken-1 neth Mangnus, Dennis Mang- I nus, Daan van Damme (64. Ste- I fano de Vos), Tommy Bleyen- I bergh (26. Mano Vermeirssen), Clinge: Vincent Martens, Jur- I gen Ras, Jan de Visser, Peter Drumont (61. Ruben van Eet- i veld), Michael de Block, Tho- L mas Leegwater, Jean-Ruud de I Houck, Tristan van Acker, Da- I vy van Puyvelde, Rody Luyks, t Bjom Luyks. van onze sportredactie HULST - De bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst gaat morgen van start met in totaal 24 teams: acht mannen- en zestien vrou wenteams. Het aantal deelnemende ploe gen blijft daarmee licht achter bij het aantal dat vorig jaar in actie kwam in de Hulster' compe titie. Waar in de hoogtijdagen van het bedrijfsvolleybal nog in zes poules strijd geleverd, blijft het aantal poules dit jaar beperkt tot drie. Het aantal vrouwen teams is nog voldoende om twee poules van elk acht teams te vor men. Bij de mannen is voor het eerst sprake van slechts één pou le. Dat laatste is vooral een ge volg van het feit dat Brandax, Warnier Telecom en ROC Wes- terschelde zich hebben terugge trokken, zoals bij de vrouwen Cerestar, Rogiest Accountancy en Total de Beule de competitie hebben gelaten voor wat die is. Wat in vergelijking met voor gaande jaren niet gewijzigd is, zijn de speeldagen. Ook dit jaar Seniorencompetitie kanaalzone. Koewacht-De Vlaschaard 338-294, De Warande-'t Steen 380-330, Hulst-De Lie ve 323-285, Het Dorpshuis-Het Trefpunt 211-178, De Veste-Het Kasteeltje 183-162, St. Albert-Bachten Dieke 185-151, Het Meulengat-Gregorius Cen trum 227-211, De Lovenhoek-Malper- tuus 220-236. Stand aan kop: 1. De Warande 122,581, 2. St. Albert 102,210, 3. Het Dorpshuis 100,957, 4. 't Steen 100,917, De Lovenhoek 100,000. Ferry de Waele (links met de bal) zet een aanval op voor Luctor, Lizanne Hamelink (rechts) is goed ge volgd. foto Peter Nicolai Vogelwaarde. Bossepielendubbel- toernooi. Finales. HD3/4: R. van Gassen/M. van den Hout-S. de Braal/M. van Gastel 4-0 5-3. HD5: P. Baumgarte/R. de Pooter-M. Groffen/T. de Rijk 6-1 6-3. HD5/6: M. Sponselee/L. Verbunt-F. Lammens/H. de Letter 6-3 6-2. HD6: S. Millenaar/D. Vlassen- rood-W. Blokland/M. de Haas 6-4 5-7 7-5. DD3/4: M. Fraanje/J. Holstelle-R. Fraanje/Sophie de Schepper 4-0 4-2. DD5/6-35+: E. Dankaart/T. van Waar- denburg-T. de Kort/W. van der Starre 4-2 4-2. DD6: N. Burggrave/A. Her- mans-M. Bukkens/J. Ross 6-7 6-4 6-2. GD3/4: Sophie de Schepper/D. de Schepper-N. de Schepper/R. van Gas sen 6-1 6-3. GD5: S. Dees/P. Ysebae- rt-B. d'Hooghe/M. Groffen 4-1 5-3. GD5/6: A. Hermans/J. 'Hermans-M. Blanckaert/G. van Damme 5-3 4-1. GD6: Y. van Esbroek/P. Vonk-L. Dingenouts/R. de Booy 6-4 6-2, weer worden de wedstrijden op de dinsdag- en donderdagavond afgewerkt, nog altijd niet op één maar op drie locaties. In afwach ting van de bouw van een nieu we sporthal wordt gebruik ge maakt van de drie sportzak? van het Reynaertcollege aan de Zandstraat en de Gildestraat. De competitie duurt dit seizoeo tot en met dinsdag 26 april. Dit dag staan als vanouds de beker finales op het programma. De indeling van de diverse pou les is als volgt: Eerste klasse vrouwen: Didi, Voorwaarts. Vroome, Van Waterschoot, Fe- ket en de Maat, Zaman Sport SC Morres 1 en PC Place. Twee-I de klasse vrouwen: SC Morres f SC Morres 3, WC Rhodos, Tèn-< ce, Multiklus, SC Morres 3, Van. Wesemael, De Sterre en Wentz-, Ier Pauwels. Eerste klasse mannen:. Doolaege/Matthijs, Kole Luc tor, Ambulo, Versmarkt Taxa- do, Outokompu, Stuntmarki. Stuntmartkt/Rhodos, Party Mas /Smash 200. Spui opent met een overwinning GOES - Spui is de competitie in de vierde klasse van hel zater dagvoetbal goed begonnen. De ploeg versloeg in eigen huis met 1-0 van Wemeldinge. Cad- zand moest zijn meerdere erken nen in Apollo: 0-2. Spui-Wemeldinge 1-0: De gelijk- opgaande wedstrijd, met niet al te veel uitgespeelde kansen, werd een kwartier na rust door Remco Hamelink beslist. Cadzand-Apollo 0-2: Plalvenve- ge de eerste helft werd het 0-1 door Jean-Paul Harthoorn. Het slotoffensief van de thuisploeg leverde alleen voor de bezoekers succes op. In blessuretijd teken de Frans de Kok vanaf elf meter voor 0-2. maandag Tennis Zeeuwse dubbelkampioenschap- pen. Locatie: tennisvereniging 't Halve Maantje te Goes. Aanvang: 18.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48