PZC Tumultueus debuut van de Boys We hebben in elk geval een punt SSV'65 maakt hoopgevend debuut VCK debuteert met 3-0-zege bij Veere Arbiter Lindhout raakt in Meerkerk na rust de weg volledig kwijt Kesikbas heeft geduld maandag 4 september 2006 z25 r-jnnr Karei Pleunis j, MEERKERK - Zonder een spat jeschaamrood op de kaken stap- j i te arbiter Lindhout zaterdag de l bestuurskamer van Meerkerk j. binnen. Daar schudde hij voor- r-'r zitter Frans Willaert van Terneu- j; /.ense Boys de hand. Of die er zo blij mee was? is: De preses van de Zeeuws-Vlaam- L se debutant in de eerste klasse -voelde zich immers bestolen idoor de leidsman uit Goes. Na rust deed die de thuisclub zo- t? maar twee treffers cadeau: een ïlbuitenspeldoelpunt en een straf- schop. Daardoor verscheen 2-1 op het bord. „Waarom worden alleen voetballers geschorst ■wanneer ze over de schreef gaan", verwoordde aanvoerder Marco Bolleman zijn onmacht enkele meters verderop. „Waar- -om wordt een falende scheids ,nou nooit eens aangepakt door de voetbalbond? Dit was een schoolvoorbeeld." Trainer Dan ny van de Velde deed er nog een schepje bovenop. Lindhout had f hem, zo vertelde hij, bij het ver laten van het veld nog wat toege fluisterd. 'Jullie moeten natuur lijk nog wennen aan de arbitra ge op dit niveau'. Dat was bij de toch al licht verhitte oefenmees- ter in het verkeerde keelgat ge schoten. Lindhout ontkende la- h ter dat hij woorden van die i, strekking had gebruikt. „Dat •zou wel erg dom zijn geweest na reen duel met veel kaarten. Eerste helft Waarom Lindhout, die een voor treffelijke eerste helft floot, na rust fout op fout stapelde, was onduidelijk. Zelf vond hij alle verwijten uit het kamp van de Boys misplaatst. „Die laat ik 1 voor hun rekening." f Niettemin, bij de meest vreselij- ke schoppen en aanslagen deel- - de Lindhout stoïcijns een vrije trap uit en bij de lichte vergrij- pen wapperde hij met kaarten. 1 Veel inconsequenter kon het '.'niet. - Zo had de voor Van Opdorp in gevallen Louwiesse (Terneuzen- seBoys) onmiddellijk na rust di- Zaamslag maakt verschil al in de eerste helft GOES - Kampioenskandidaat Arnemuiden is de competitie in de tweede klasse van hét zater- dagvoetbal met een 1-1-gelijk- spel tegen Tholense Boys begon- nen. De eerste leider is Zaam- ji slag, dat Rillandia met 5-2 ver- 1 sloeg. Arnemuiden-Tholense Boys 1-1: tb De bezoekers waren er de hele P wedstrijd nog niet in geslaagd door te dringen in het straf- jschopgebied van de thuisclub, j maar in de laatste minuut teken- f - de Michael de Jong met een solo van eigen helft toch voor de on- verdiende gelijkmaker. Dit kon de thuisploeg zichzelf aanreke- nen, want het enorme overwicht V' leverde pas halverwege de twee- de helft door Bart van Stevenin- ck (voorzet van Corné van Bel li-' zen) de 1-0 op. Leon van Belzen reet rood moeten krijgen na een schop zonder dat de bal in de buurt was. En geen geel. Boom (Meerkerk) had hetzelfde lot moeten ondergaan toen die als een ware maaimachine voortdu rend op zoek ging naar Temeu- zense benen. Maar was die eerste treffer van De Waard nou wel of niet bui tenspel? Lindhout: „Buitenspel? Hoe komen ze daar nou bij. Wat een onzin. Ik stond op één lijn en kon de situatie zelf goed be oordelen." Een leugentje. De ar biter keek immers van ruim een handvol meters afstand tegen de spelfase aan en kon in die posi tie niet de juiste beslissing ne men. Assistent Rudi Nachtegaal wel, maar die haalde met zijn vlag niet eens 'de verhoorka mer'. Ook de tweede cruciale, dubieu ze en zwaar aangevochten beslis sing van Lindhout viel in het na deel uit van Terneuzense Boys. „Drie man namen die speler in de sandwich. Strafschop dus", oordeelde de man uit Goes. Wat hem ontging, was dat Van de Ha gen doelbewust, tussen enkele spelers in, op zoek ging naar een valpartij. Hij verspeelde de bal, deelde zelf een schop uit op de enkel van Bolleman en liet zich toen vallen. „Ik begreep er niets van", aldus Bolleman. „Ik dacht dat ik een vrije trap kreeg." Zo drukte de Bevelandse arbiter dus nadrukkelijk zijn stempel op het debuut van Terneuzense Boys in de eerste klasse. Al moest de ploeg ook bij zichzelf te rade gaan na een duel dat nooit het niveau van de tweede klasse ontsteeg. Respect Voor deze fysiek sterke, veel pro vocerende, maar beslist niet grootste tegenstander, toonden de Zeeuws-Vlamingen aanvan kelijk overdreven veel respect. Het speelde de eerste drie kwar tier met de intentie geen tegen treffer binnen te krijgen. Met enig geluk (schot op de paal en kopbal op de lat) stond dat doel bij rust nog overeind. Met Louwiesse voor Van Op- dorp dacht Van de Velde meer offensieve kracht voorin te krij gen. Het duurde echter tot de treffer van De Waard voordat de Boys uit hun schulp la-open. Daarna domineerde het ook en maakte Ruud Hoogesteger, na een fraaie solo van Matti Buijs- se, gelijk. De thuisclub raakte het spoor bijster, maar werd na een klein kwartier Zeeuwse do minantie door nota bene een an dere Zeeuw weer in het zadel ge holpen toen deze in het valletje van Van de Hagen tuimelde. Vuurens benutte de pingel. Het slotoffensief bracht Lou wiesse nog twee keer kansrijk voor Van de Berg. Twee keer won de goalie. Zoals hij ook een doelpunt van Oostdijk voor kwam toen die, bijna vanaf ei gen helft, een lob lanceerde. Meerkerk-Terneuzense Boys 2-1 (0-0). 61. Jeroen de Waard 1-0, 72. Ruud Hoogesteger 1-1, 81. Patrick Vuurens 2-1. Scheidsrechter: A- Lindho'ut (Goes). Gele kaart: Pas cal Boom, Lex Vonk, Jeroen van de Hagen (Meerkerk), Dennis van de BroekeTim Louwiesse (Terneu zense Boys). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzense Boys: Ronald Gort, Robert Bezerner, Ayhan Atmaca, Dennis van de Broeke, Jordy Goos- sen; Matti Buijsse, Marco Bolle man, Anrico van Hecke, Arjen Oostdijk, Ruud Hoogesteeger (78. Ryan de Regt), Evert-Jan van Op- dorp (45. Tim Louwiesse). Ramazan Kesikbas zoekt een opening in de defensie van Kloetinge. Rillandia-Zaamslag 2-5: De be zoekers profiteerden voor rust optimaal van slap verdedigen bij de thuisploeg. Peter Diele- man (20e minuut), Joris Radema kers (33e minuut) en Ugur Kah- vecy (38e minuut) tekenden voor cle geflatteerde ruststand: 0-3. Na een uur werd het door opnieuw Rademakers 0-4, voor dat vijf minuten later Ufuk Tu- ïan 1-4 maakte. Maarten de 'Groene maakte er een kwartier voor tijd 1-5 van en opnieuw Tu- ran zorgde voor 2-5. Zwaluwe-Bruse Boys 1-0: Al in de eerste minuut had Emiel 'horst de bezoekers op voor- sprong moeten koppen, maar '(voor open doel miste hij, De - wedstrijd ging vervolgens gelijk •op, maar tien minuten na rust 'kopte Konings de thuisploeg '-naar 1-0. De beste kans op de '•dikverdiende gelijkmaker was •••'daarna voor Mats Willemse, maar voor open doel maaide hij over de bal heen. De Meeuwen-Dinteloord 0-1: •De thuisclub creëerde de hele wedstrijd opgelegde kansen, maar een treffer leverde het niet op. In de laatste minuut voor rust werd het zelfs 0-1 door een schot van Van Beek. Heinenoord-GPC Vlissingen 2-2: In een uitstekende eerste -helft kwam de thuisploeg door 1 Groma op voorsprong, maar via De Pagter kwam GPC op gelijke ''hoogte. Jeroen Blom tekende nog voor rust voor 2-1, Pas in de - slotminuut van de tweede helft slaagden de bezoekers erin op- nieuw langszij te komen via Lunven Vermeer. door Jan Dapevos HOEK - Wat viel er zaterdag na de lauwe derby tussen Hoek en Kloetinge (0-Ö) te zeggen? Bitter weinig, zo moesten de hoofdrol spelers constateren. „Het moet voor het publiek heel saai zijn geweest", oordeelde Hoek-aan- valler Istvan Bakx. Iedereen had zich veel voorge steld van de negentiende onder linge ontmoeting op het hoogste amateurniveau. De wedstrijden tussen Hoek en Kloetinge zijn wedstrijden op zich. Het zijn duels die met veel sentimenten omgeven zijn en waar de von ken van afspringen. De derby van zaterdag kwam echter nim mer op gang. Het was voorzich tigheid troef. Twee kansen en twee mogelijk heden in 90 minuten, daar moes ten de 1300 toeschouwers het mee doen. „De ploegen kennen elkaar door en door", zei Bakx. „En wat ook meespeelt, is dat je zo'n eerste wedstrijd per se niet wilt verhezen." Taoufik Amezia- ne had zich ook meer voorge steld van de ontmoeting. „We hebben in de voorbereiding la ten zien dat we een heel goed voetballende ploeg hebben. Daar moeten we het ook van hebben, maar het kwam er niet uit. Of we ons te veel hebben aangepast aan de tegenstander? Dat is een te groot woord. Het had bij veel jongens te maken met de derbygevoelens. Die vin den dat je zo'n wedstrijd abso luut niet mag verliezen en voet ballen wat voorzichtiger." Vechtvoetbal Voor rust gaf John Schot, mid denvelder van Kloetinge, het duel nog enigszins kleru-. De Tholenaar eiste veel ballen op en probeerde zijn ploeg te stu ren. „Toen ook kregen we twee grote kansen", stelde Schot. „Toen ook hadden we het moe ten afmaken. Daarna werd het rommelig, een beetje vechtvoet bal." Ook Sehot kon daarna zijn stem pel niet meer op de wedstrijd drukken en ging mee in de grau we massa. „Wat dat betreft is het voor mij nog wennen in de hoofdklasse. Ik was wedstrijden gewend waarin het vooral om het technische vermogen ging, lekker het balletje rond tikken. Maar op dit niveau worden ook andere dingen gevraagd. Voor mij is dat heel leerzaam. Ik ben ervan overtuigd dat het goed gaat komen." Met Schot zelf en met Kloetin ge. „We hebben een goeie groep, die zich moet kunnen handha- door Bauke Boersma GOES - De uiteindelijke marge was vooraf door menigeen als normaal ingeschat. Maar wie SSV'65 zaterdag op het Goese sportpark Het Schenge tegen Quick Boys bezig zag, weet dat de grootmacht uit Katwijk goed wegkwam met een 2-0-zege. „Vooraf had ik hiervoor misschien getekend", zei SSV-speler Mevlud Eryürük. „Maar nu overheerst het gevoel dat er meer in had gezeten. We hebben het gewoon heel goed ge daan." Daar was geen woord aan gelo gen. Uiteraard was Quick Boys dominant, maar de debutant in de hoofdklasse kreeg zelf één grote kans en gaf maar weinig weg. Waarbij er een hoofdrol was voor Mevlud Eryürük. De verdedigende middenvelder stof zuigde als Willy van de Kerkhof in zijn beste dagen en was bij Katwijkse aanvallen steeds een hinderlijke sta-in-de-weg, De 23-jarige van AZW geko men Terneuzenaar maakt een stormachtige ontwikkeling door en lijkt nu al niet meer weg te denken uit het elftal. „Toen ik de kans kreeg hier te voetballen, greep ik die met beide handen aan. Maar eerlijk gezegd had ik niet verwacht al in de basis te staan. Ik ging uit van een leer jaar, met veel invalbeurten." Dat het nóg 25 wedstrijden van af de start worden, lijkt echter nu al geen gewaagde stelling meer. Eryürük is defensief een belangrijke pion voor de ploeg van trainer Marco Groeneveld en hoopt aanvallend ook nog zijn steentje bij te dragen aan handhaving. „Dat hangt ook van de tegenstander af", beseft hij. „Quick Boys speelde met de punt naar Voren, ik werd daar door in een louter verdedigende rol gedrongen. In andere duels komen er vast kansen om me meer van voren te laten zien." Dan kan hi j de nu nog la-achtelo ze frontlinie ondersteunen. Te gen Quick Boys kwam SSV, dat al na dertig seconden een straf schop werd onthouden nadat Glen van Dam Jorden Takiddi- ne naar de grond trok, slechts zelden in de buurt van doelman Peter Kromhout. Niels Paarde- kooper raakte voor rust pardoes de paal uit een vrije trap en Chiïstiaan Boon was negen mi nuten na de pauze niet scherp. Eerst raakte de spits de keeper, waarna hij in de rebound de zwaar gehinderde Arjan Koop- mans aanspeelde in plaats van zelf af te ronden. „Die had móe ten zitten", zei Marco Groene veld. „Maar dat zijn de finesses van de hoofdklasse, daarin mis sen we nog het een en ander." Wanhopiger Uit dat gebrek kwam ook de 0-1 voort. Quick Boys kreeg voor rust twee uitstekende kansen, maar Mike van Gooi (voor leeg doel naast gekopt) en Maarten Bak (fantastische redding SSV- doelman Christol van Campen hout) scoorden niet. Naarmate de tweede helft vorderde, werden de Katwijkers steeds wanhopiger en een 0-0-eind- stand leek op dat moment lo gisch. Tót Arjan Koopmans in korte tijd twee keer in de fout ging. Eerst stond hij aan de ba sis van een Katwijkse counter, en bij de vrije trap die erop volg de, verloor hij Marcel Pronk uit het oog. De verdediger kopte steenhard raak: 0-1. Groeneveld: „Negentig minuten foutloos voetballen kan niet. Maar afspraken moet je altijd nakomen. We hadden bij stil staande situaties steeds de con trole, maar één keer gaat het mis en dan is een ploeg als Quick Boys genadeloos," Een rode kaart (twee keer geel) voor Ricardo Appelman leek in de 73e minuut nog soelaas te bie den, maar het Goese offensief ontbeerde inventiviteit. En vlak voor tijd was Van Campenhout kansloos op een strakke schui ver van Maarten Bak: 0-2. „Plet verhes is zuur, maar ons spel was hoopgevend", stelde Groe neveld. „Al moeten we aanval lend nog groeien. De organisatie staat prima en we spelen goed compact. Nu moeten ze voorin slimmer gaan worden." SSV'65-Quick Boys 0-2 (0-0). 69. Marcel Pronk 0-1, 87. Maarten Bak 0-2. Scheidsrechter: W.H. Sch- netkamp (Nieuwegein). Rode kaart (2x geel): 73. Ricardo Appelman (Quick Boys). Gele kaart: Robert Stols (SSV'65), Giovanni Zebeda, Maarten Bak (allen Quick Boys). Aantal toeschouwers: 650. SSV'65: Christol van Campenhout Ronnie Hillebrand, Bram. Plomp (46. Jaimy van Bloppoel), Marcel Kole, Michel de Groote; Niels Paar- delcooper, Mevlud Eryürük, Arjan Koopmans, Robert Stols (74. Meh- met DolmaChristiaan Boon (70. Klialed Boufralvi), Jorden Takiddi- Björn Langeveld geblesseerd HOEK - Björn Langeveld ontbrak zaterdag in de opstel ling bij Hoek. De middenvelder raakte afgelopen dinsdag- geblesseerd op de training. Bij een onschuldig duel klapte zijn knie dubbel. Woensdag werd hij in het ziekenhuis, on derzocht en bleken zijn banden opgerekt te zijn. In. de voorbereiding stond Langeveld ook al enige tijd buiten spel vanwege een enkelblessure. Hij hoopt vandaag de looptraining te hervatten. Veere en RCS bekeren morgen GOES - Veere en RCS spelen morgenavond het inhaal- duel in poule 3 van de districtsbeker. De wedstrijd wordt om 18.45 uur afgetrapt op het veld van Veere. Winst is voor Veere voldoende om verder te bekeren, RCS moet drie goals verschil winnen voor een vervolg in de beker. Wint RCS met één of twee goals verschil, dan bekert het al uitgespeelde Arnemuiden op doelsaldo verder, Oostkapelle opent met nederlaag RIDDERKERK - Oostkapelle verloor in Ridderkerk zijn openingsduel in de eerste klasse C van het zaterdagvoet- bal met 1-0 van Rijsoord. Het doelpunt viel halverwege de tweede helft en kwam van de voet van invaller Ma- riusz Smolarek. Oostkapelle, dat dramatische bekerduels had afgeleverd, domineerde in het eerste halfuur, maar verzuimde de kansen te benutten. Het laatste halfuur kwam Oostkapelle niet meer in het spel voor. Rijsoord-Oostkapelle 1-0 (0-0). 66. Mariusz Smolarek 1-0. Scheids rechter: F. Vos (I-Iedel). Gele kaart: Rob van der Veen, Raymond Smit, John Brussé (Rijsoord), Padden van de Water (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 125. Zierikzee tevreden met puntje TILBURG - Zierikzee mocht gisteren de handen dicht knijpen met het 1-1-gelijkspel tegen Longa. De Tilbur- gers waren de betere ploeg, maar wisten dat niet in doel punten om te zetten. Via een benutte penalty van Mathijs Hage kwam de Schouwse ploeg tien minuten voor 'tijd langszij. „En dus gingen we tevreden naar huis", zei trai ner Gaby NiemantsvercLriet. Longa-Zierikzee 1-1 (1-0). 16. Bram Somers '1-0, 80. Ma.th.ijs Hage 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: J.W.S.M. van Tilburg. Gele kaart: Martijn van Grunsven, Wesley Goud (Zierikzee). Aantal toeschou wers: 200. RCS heeft geen kind aan Vlissingen OOST-SOUBURG - Bij de derby tussen RCS en Vlis singen bestond er gistermiddag, bij de seizoensouverture in de tweede klasse, weinig twijfel wie de meeste aan spraak mocht maken op de zege. Ook na de vroege onder- talsituatie (Youssef Af kir kreeg zijn tweede gele kaart) heerste RCS op alle fronten en won verdiend: 2-1. Na een urn- draaide Dennis de Nooijer knap weg en maakte 1-0. Rodi Uranie maakte op aangeven van De Nooijer 2-0. Met een afstandsschot maakte Pim Bruins de aansluitingstref fer. RCS-Vlissingcn 2-1 (0-0). 61. Dennis de Nooijer 1-0, 81. Rodv Ura nie 2-0, 83. Pim Bruins 2-1. Scheidsrechter J.M.E.M. Verpaalen (Rucphen). Rode kaart (2x geel): 17. Youssef AJIcir (RCS). Gele kaart: Gérard de Nooijer (RCS) en Daniël Pattinama (Vlissingen) Aantal toeschouwers: 400. door Jan Dagevos HOEK - Dertig minuten voor het einde van de wedstrijd te gen Kloetinge mocht hij zijn opwachting maken. Ramazan Kesikbas loste Wilco de Valk af en moest Hoek van nieuwe impulsen voorzien. Dat lukte aardig. Kesikbas toonde durf en ondersteunde als middenvelder de aanvalsli- nie. „Ik moet het van zo'n in valbeurt hebben", zei hij na afloop van de wedstrijd. „Daarin moet ik me bewijzen en zal ik lef moeten tonen. Ach, eigenlijk denk ik er niét bij na. Als ik speel, probeer ik altijd de kortste weg naar het doel te vinden." „Ik heb een gesprek gehad met de trainer en ik wist dat ik vandaag niet in de basis zou starten. Ik ben van Ter- neuzen overgekomen en kom nog maar net kijken. Het gaat hier allemaal net iets sneller. Ik heb geduld. Mijn tijd komt nog wel." foto Camile Sehelstraete ven in de middenmoot." Erwin van der Woerdt, de nieuwe aan voerder, had gezien dat zijn ploeg in de slotfase naar adem moest happen. „De voorberei ding is leuk, maar als je een maal met de competitie begint, merk je meteen dat dat de wed strijden op niveau zijn", vertel de de verdediger van Kloetinge. „Het is allemaal wat sneller en scherper. Tegen het eind raak ten we vermoeid. Hoek kreeg hierdoor enkele mogelijkheden, maar ook niet meer dan dat. We hebben in elk geval een punt. Dat is de enige winst van van daag. Op naar volgende week en gewoon lekker doorgaan." van onze sportredactie GOES - VCK debuteerde met een 3-0-uitzege op Veere in de derde klasse van het zaterdag voetbal. De andere twee gepro moveerde ploegen, Krabbendij- ke en Bevelanders, verloren hun openingsduel. SKNWK beleefde een eenvoudige middag tegen Duiveland en is door de 5-0-overwinning de eerste kop loper. SKNWK-Duiveland 5-0: SKNWK profiteerde van een aantal missers bij Duiveland achterin. Al na twee minuten zorgde Jurjen Vermeer voor 1-0 en twintig minuten later stond het al 3-0 door goals van Christi an van Vossen en Gert-Jan Tie- rie. Vlak na rust schoot Ronald van Vossen via een Duivelands been de 4-0 binnen en vlak voor tijd tekende Emiel Kuijten voor de laatste goal. Veere-VCK 0-3: In een slechte wedstrijd ging VCK beter om met de kansen. Al na twee minu ten profiteerde Bas de Regt van rommelig verdedigen bij Veere. Na een uur had een driedubbele wissel aan Veere-zijde geen ef fect, want in de 67e minuut scoorde Erik Damen 0-2. Der tien minuten voor tijd maakte Merijn Dek van buiten het straf schopgebied de mooiste treffer van het duel. Bevelanders-Serooskerke 0-3: Serooskerke was veel sterker, maar pas vijf minuten voor het einde van de eerste helft opende Frank Allaart de score. Daarna liet Michel Verburg voor rust een kans op de gelijkmaker onbenut. Na rust liet Seroos kerke het na om veel vaker te scoren dan de twee treffers die nog vielen. Een uitbraak leidde tot 0-2, gescoord door Nicky Holmes, en Frank Allaart zorgde vlak daarna met zijn tweede treffer voor de eind stand. Krabbendijke-Heinkenszand 1-3: Heinkenszand kwam na 25 minuten vanaf de strafschopstip via Johan Karelse op 0-1 eri nog voor het verstrijken van de eer ste helft was de stand door tref fers van Joeri Westrate en Gui- do Wiskerke opgelopen tot drie doelpunten verschil. In de 68e minuut maakte Danny Webex uit een vrije trap de eerste Krab- bendijkse treffer van het sei zoen. Noad'67-Nieuwdorp 0-3: Ne een kwartier opende Niels Mul der met een individuele actie dt score en die stand bleef lang op het bord. De van MZVC overge komen Sebastiaan Bom tekende na een uur voor 0-2. Tien minu ten voor tijd zorgde Ferhan To- pal met een fraaie lob voor de eindstand. WHS-Dauwendaele 2-2: Zes minuten voor rust kwam Dau- wendaele uit een vrije trap var Joirit Schuurman op voor sprong. Toen Ignacio Solimar na zeventig minuten 0-2 maak te, leek het duel beslist. Tien mi nuten voor tijd leidde een voor zet van Perry Snoep tot 1-2, ge- scooi'd door Patiick van Schet sen. Nadat Michel Mosselman korte tijd later namens WHS op de paal schoot, werkte Dauwen- daele-routinier Francis Lange- maire een voorzet van Piet;ei Lindhout achter zijn eigen doel man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47