Kritiek op parkeervak campers PZC In Ouwerkerk houden ze van een feestje Het lijkt wel carnaval aan de zeedijk Succesformule Sterrefeest blijkt weer te werken Metalliefhebber gaat 's middags al los Recron vindt reguleren van wild kamperen schadelijk voor toeristische sector Ballade aan de Schelde maandag 4 september 2006 z Twaalf kilometer in trek bij lopers AXEL - Ruim achthonderd wandelaars uit Nederland en vooral ook België deden zaterdag mee aan de 27e Vliegen de Hollandertocht, georganiseerd door Wandelsport vere-* niging Zelden Rust uit Terneuzen. Vanaf acht uur vertrok- ken de lopers vanaf cultureel centrum De Halle in Axel, voor een tocht variërend van zes tot veertig kilometer. De route van twaalf kilometer trok de meeste deelnemers (bijna driehonderd) terwijl zestig fanatieke wandelaars aan de start verschenen voor de veertig kilometer. De tocht voerde langs de molen, over de zaterdagmarkt en door het polderlandschap rond Axel en omstreken. Steekpartij in Sint-Maartensdijk ST-MAARTENDSIJK - In de nacht van zaterdag op zon dag vond er, buiten bij een cafe aan de Markt in Sint Maartensdijk, een steekpartij plaats. Hierbij zijn een 34-jarige man en een 35-jarige man, beiden uit de gemeen te Tholen, neergestoken. De mannen zijn overgebracht naar ziekenhuizen in Ber gen op Zoom (de Lievensberg) en Roosendaal (Fransis- cus). De 35-jarige man kon na behandeling het ziekenhuis verlaten; de 34-jarige man moest worden geopereerd maar verkeert niet in levensgevaar. In verband met de steekpartij is rond vier uur een 39-jari- ge man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den, nadat hij zich bij de politie had gemeld. Over de aan-^ leiding voor de steekpartij is nog niets bekend. De 39-jari- ge man is in verzekering gesteld. Aanhouding wegens belediging OOST-SOUBURG - Een 43-jarige Middelburger is zater dagochtend even voor tien uur aan de Karolingenbaan in Oost-Souburg aangehouden wegens belediging. De man beledigde agenten die aan de Karolingenbaan bekeurin gen aan het uitschrijven waren. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Meer antieke trekkers WILHELMINADORP - Puik ploegweer was het zaterdag. Dat is wel eens anders geweest tijdens de Zeeuwse Ploeg- kampioenschappen, die ook nu weer op de zware klei van de Wilheminapolder werden gehouden. Er waren dit jaar meer ploegers met antieke trekkers dan met moderne com^ binaties. De ouderwetse rondgaande en heen- en weer- gaande ploegen vinden bij steeds meer beoefenaars lief hebberij. Toch waren het de moderne combinaties die in Wilhelminadorp de Zeeuwse voorronde ploegden voor de Nederlandse kampioenschappen van volgend jaar. De ju ry vond dat er goed ploegwerk werd afgeleverd. Rond het middaguur trokken de deelnemers hun openingsvoor. De jury beoordeelde die apart, waarna het hele lapje zo recht en zo regelmatig mogelijk moest worden omgegooid. Bij de tweeschaar wentelploegen waren slechts twee deelne mers. Freek Boudeling uit Anna Jacobapolder won met een ploeg van Cappon en een John Deere-trekker. De cate gorie drie- en meerscharige ploegen werd gewonnen door Simon Baas, ook met een Capponploeg achter een John Deere. Bij de antieke tractoren, rondgaande ploegen won W. van Dijke uit Wolphaartsdijk met een tweeschaar Ran- somes, getrokken door een Someca-trekker. J. van Nieuw- endijk uit Sommelsdijk werd de heen- en weergaande winnaar op een Fendt met eenscharige Hert-wentelploeg. Hfinr Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Vereniging van Recreatieondernemers Ne derland (Recron) tekent be zwaar aan tegen het besluit van de gemeente Terneuzen om over nachtingsplaatsen aan te wijzen voor kampeerauto's. Burgemeester en wethouders hebben ten behoeve van cam pers enkel parkeervakken aange- Met je konijn of cavia naar de speeltuin TERNEUZEN - Kleindierver- eniging Terneuzen en Stich ting Speeltuin Oranjekwar- tier houden aanstaande zater dag een Knabbel en Babbel- dag. [Tijdens deze dag, die plaats vindt in de Speeltuin aan Mauritsstraat in Terneuzen, staan er in de speeltuin verschil lende informatiestands van stichtingen en verenigingen die 1 te maken hebben met kleine I huisdieren zoals konijnen, ca rta's en vogels. Kinderen worden uitgenodigd I om hun eigen konijn mee te I nemen naar de konijnen- keuring. Verder is er een konijnenhotel aanwezig, zodat de kinderen na afloop van de keuring zelf lek- ker in de speeltuin kunnen spe- I len. 's Middags vanaf 13.00 uur wor den er door Stichting speeltuin Oranjekwartier spelletjes geor ganiseerd, waaraan de kinderen gratis kunnen deelnemen. Na af loop krijgen ze een leuke atten- I tie. Paard De hele dag door zal er ook een paard en wagen aanwezig zijn, I die rondritten verzorgt door de (buurt. De Knabbel en Babbeldag be- I gint om 10.00 uur en eindigt om I 16.00 uur. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar- len; 13,30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur; Biljarten; 10,30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Jeu de boules, yoga; De i Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Koffieoch tend met voorlezen; 14.00 uur: Sjoelen, mannenpraatgroep; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten, 13.30 uur: SWO creatief, koersbal; Kerklaan 87, 19.00 uur: Crea tieve bijeenkomst; Schuttersterrein, 14,30 uur: Schieting; SAS VAI\I GENT - Centrum: Kermis; St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regen boog, 14.00 uur: ANBO koersbal; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; Café de Kroon, 14,00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Yo ga; 13,00 uur: Kaarten en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; ZANDBERG - Feesttent, 9.00 uur: Zand- bergse feesten met kaarten, schieting en mosselmaaltijd (19.00 uur); Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeui/vs-vlaaimdereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax; (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl wezen op de parkeerplaatsen Stuvesande in Terneuzen, Bern- hardstraat in Westdorpe en de Kinderdijk in Axel. Het districtsbestuur van Recron Zeeland vindt dat dit een slech te en ongewenste ontwikkeling is. Volgens de brancheorganisa tie is er voldoende aanbod aan camperplaatsen op bestaande re- creatiebedrijven. „Juist in overleg met de Zeeuw se gemeenten is het aantal cam- pervriendelijke recreatiebedrij- door Patricia de Ryck OUWERKERK - Onder het uit stoten van angstkreten deinst de achter dranghekken gepropte menigte als één man achteruit. Slangen, grote harige spin nen en krokodillen. Weer eens wat anders dan oude ambach ten om je dorpsfeest mee op te fleuren. De vijfde editie van het Krekenfeest in Ouwerkerk stond in het teken van sensatie De met camouflagenetten afge dekte dierenkisten die nauwlet tend door reptielenman Les Tor- rez in de gaten worden gehou den, zetten de toon. De onthul ling van de geschubde dan wel behaarde hoofdrolspelers van zijn reptielenspektakel blijkt vervolgens genoeg om het pu bliek in beroering te krijgen. Va riété gaat nooit verloren, ver moedt Kitty Hagen - vrouw ach ter organisatiebureau Back Sta ge Kitty Hagen waar de reptie lenshow onderdeel van is. Neem die reuzenslangen die daarnet op het Ouwerkerkse podium voorbijtrokken. „Het is eigen lijk alleen een visuele act, want die slang springt echt niet door een hoepeltje. Maar het is de be leving. Het spannende en vooral ook het persoonlijke wat de men sen raakt." Hagen weet het als geen ander. Ze bewerkt het publiek - en dat doet ze al jaren - succesvol met ven in Zeeland fors toegeno men", schrijft de Recron. „Het reguleren van wild kamperen op gemeentelijke parkeerterreinen is schadelijk voor het toeristisch product Zeeland en de Zeeuwse gastvrijheid. Het ter beschik king stellen van een gemeente lijk parkeerterrein als overnach tingsplaats voor campers, leidt tot branchevervaging en onei genlijke concurrentie." De Recron verzoekt de gemeen te daaron met Idem om geen par- nauwelijks meer dan haar lon kende ogen en het geijkte fakir instrumentarium; glas, spijkers, zwaarden en vuur. Ditmaal in de grote feesttent, niet echt een inspirerend decor voor een staal tje magie. „Ik haal op zo'n mo ment steun uit mijn eigen ding en uit de muziek. Maar verder zijn het de mensen die het doen en dat ging prima.Elders op de Ouwerkerkse ring werken jonge ren zich in het zweet om hun ba lans te vinden op touw of bal. Want ook zij kunnen zich een dagje circusartiest wanen; via een heuse circus workshop. Grootser Het Krekenfeest gaat steevast gepaard met een grote pu bliekstrekker op de middag. Het vijfjarig jubileum van het Ou werkerkse festijn was dit jaar echter reden nog eens grootser dan normaal uit te pakken, ver telt voorzitter Wim in 't Veld. Iets wat leuk is voor jong en oud. En jawel, de acts van Kitty en haar kornuiten blijken het won derwel te doen. Naast de magi sche elementen is er onder meer een braderie, demonstraties van kettingzaagkunst Peter Verlaan uit Kats en de scheepsmodel bouwclub in Vlissingen. En tot in de late uurtjes heel veel mu ziek. De PKN-kerk doet mee met een rommelmarkt en een spelletje, het dorpshuis is met een expositie en muziek bij het keerplaatsen in te richten als camperplaats. Volgens de Recron is de hand having en controle op de cam perplaatsen niet wettelijk gere geld, zodat ongewenste nevenef fecten optreden, zoals storten van huisvuil, afvalwaterlozin gen, ongewenste passanten en caravans. De brancheorganisatie wijst er op dat het besluit van Terneu zen haaks staat op de afspraken die met de politie Zeeland zijn evenement betrokken. Die be trokkenheid is geweldig, beves tigt In 't Veld. Sinds de eerste editie van het Krekenfeest, waar In 't Veld al bij betrokken was, is de jaarlijkse happening goed aangeslagen. Dat is aan meerdere dingen te danken, gemaakt en de inspanning van het piketteam illegale recreatie. Tenslotte, zo betoogt de Recron, schept de gemeente met het in richten van camperplaatsen rechtsongelijkheid ten aanzien van de gasten die wel toeristen belasting betalen op de regulie re campings. Kwaliteit De bestaande campings bieden volgens de Recron verschillende mogelijkheden die tegemoet ko- denkt de organisator. De plan ning net na het zomerseizoen, de afwijkende tijden (een feestje van twee tot twee uur) en het feit dat de organisatie elk jaar nog met een andere trekker op de proppen heeft weten te ko men, „Maar het dorp leent zich men aan de wensen van de cam- perbezitters. „Vanuit de cam pings wordt de kwaliteit van het toeristisch product gewaar borgd, waarbij het gaat om gastheer./gastvrouwschap, het verstrekken van toeristische in formatie, het aanbieden van service en faciliteiten, de in name van huisvuil en afval water en bovenal het waarbor gen van de persoonlijke veilig heid van de gast/toerist/recre ant." foto Camile Schelstraete er ook goed voor. We hebben een mooie ring met een groot grasveld. Het is compact en al les is binnen een relatief klein klein gebied te doen. En, dat speelt zeker mee: in Ouwerkerk houden mensen wel van een feestje." door Edy de Witte CLINGE - De laatste editie van het Sterrefeest was dit weekein de een doorslaand succes. De ac tiviteiten waren geconcentreerd in en rondom de feesttent bij het Hofplein en de kinderboerderij. De succesformule met onder meer kraampjes met oude am bachten, een Vlaamse kermis, kindervermaak en optredens binnen en buiten bracht veel volk op de been. „Het feest, dat tot doel heeft een bijdrage te leveren aan het sa menleven van mensen met en zonder verstandelijke handicap, is al ruim dertig jaar een schot in de roos", zegt J. van Hooij- donk van de stichting Samen werking Clinge de Sterre. „Al leen kost het in deze opzet, met artiesten van naam, steeds meer geld. Ook het ronselen van zo'n 250 vrijwilligers is geen sinecu re. We moeten duidelijk een stapje terug doen. Als organisa tie streven we wel naar een door start. Want voor de cliënten van de Sterre is het een belevenis. En daar doe je het allemaal door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De organisa toren van het Sasse hardrock- en metalfestival Opblaaspop wil den dit jaar eens kijken of het publiek ook 's middags hun festi val zou bezoeken. Dat probeer sel pakte zaterdag goed uit. En kele honderden metalliefheb- bers genoten al vanaf twee uur in de middag bij café Jeffrey's van de optredens. De Sasse band Dr Phil Needs Help had de primeur om na de lunch het spits af te bijten. Toen waren al een kleine honderd mu ziekliefhebbers in de zaal aan wezig. De band die is opgericht door oud-leden van de Small- towncynics beleefde daarmee haar podiumdoop. Het optreden vol ska-punk was het eerste voor een live-publiek, na maan- voor." De cliënten kwamen vrij dagmiddag al aan hun trekken met een disco en optredens van de gebroeders Ko en Ellen Min- derhoud. 's Avonds was er een dartstoernooi. Directeur B. Gebruers van de Sterre verrichtte zaterdagmid dag samen met vier wethouders van de gemeente Pluist en twee cliënten de opening. Plierna kwam het feest snel op gang. Een hapje en drankje op de ter rasjes werd omlijst met muziek van verschillende dweilbands. De jeugd kon een ritje maken op een quad. De allerkleinsten ge noten van de Vroem Vroem kin dershow. 's Avonds was het volle bak in de tent. Rose the Band warmde de zaal op voor de klapper: Tre ble. De meidengroep, onder meer bekend van het Eurovisie Songfestival, bracht voor zo'n 700 bezoekers een uur durend optreden. Copy Cat nam daarna het stokje over. Met een oecumenische dienst en een koffieconcert werd gisteren de draad weer opgepakt. Hét slotakkoord kwam van de plaat selijke zanger Bennie de Vet. den in de oefenruimte te hebben doorgebracht. Vervolgens was het de beurt aan- de bandleden van Elduderino, die lekker onbevangen speelden en het publiek trakteerde op sto- ner- en speedrock. Bij deze band speelde ook Bart Inghels van The Good, The Bad and Bart een stevig deuntje mee. Na deze twee bands 'van eigen bodem' traden nog acht bands op uit Nederland, België en Env, geland, met uiteenlopende muzi kale stijlen. De Belgische hea- vy-metalband Double Diamond sloot het festival laat in de avond af. „We zijn erg tevreden over het verloop van deze dag. Publiek en bands zijn zeer te spreken over het geheel. Dit krijgt hoe dan ook volgend jaar een ver volg", aldus Alexander de Vos van de organisatie. door Esme Soesman Enkele kaasmeisjes vrolijken het optreden van de Lamaketta's op. TERNEUZEN - Het was zaterdagavond een drukte van jewelste aan de zeedijk tussen de Griete en Terneuzen. Auto's stonden in een lang lint langs de dijk. Fietsers hadden meer geluk. Zij konden hun,rijwielen vlakbij de tent parkeren. Het was tijd voor de 'Ballade aan de Schelde'. stonden in een lang lmt langs de dijk. Fietsers hadden meer geluk. Zij konden hun,rijwielen vlakbij de tent parkeren. Het was tijd voor de 'Ballade aan de Schelde'. 'Leute in vrede!' is de boodschap van de organisatie. 'Vervelende mensen mogen niet komm'n.' Ballade aan de Schelde werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd door de Zeeuws-Vlaamse dialectband De Lama ketta's. Dit jaar gingen ze op herhaling en pakten nog grootser uit met een drie daags feest. Zo begonnen ze vrijdag met Cinema aan de Schelde. Zaterdag be gon het spektakel pas echt met een grootste barbecue. Veel bezoekers leg den alvast een bodempje met worstjes en sla. Om half negen was het zover. De Hulster volkszanggroep Ambras beet het spits af. Veel bezoekers bleven lek ker zitten op de stoelen die achter in de grote tent waren geplaatst. Na een uurtje was het de beurt aan rap per Swensee uit Breskens. Tijdens zijn optreden stroomden de bezoekers de tent in. Ze luisterden naar zijn West- Zeeuws-Vlaamse woordenrijm en klet sten met vrienden en bekenden. Een en keling stond hevig mee te bewegen op zijn nummers, zoals het bij velen beken de Superduts. Na zijn optreden dromden de mensen die eerst achter in de tent stonden naar voren. „We willen niets missen van het optreden van de Lamaketta's", lacht een oudere vrouw die eerst nog rustig zat te genieten van haar drankje. Onder tussen was het ook druk aan de kraam van de band. Veel bezoekers kochten een Lamaketta-shirtje. Het was nog een hele tijd wachten op de komst van kapitein Rooibos, die aange kondigd werd met een hilarisch filmpje. Onder het motto 'Er is maar één kapi tein' nam hij het op tegen 'De Vliegende Hollander'. Na zijn aankomst in de tent barstte het feest los. Iedereen zong mee met de tekst over deze 'dappere Zeeuw'. Beginjaren De Lamaketta's bestaan dit jaar tien jaar. Dat ze in die tijd een aantal jaar niets deden, maakt voor hun niets uit. Tijdens de ballade passeerden er een he leboel nummers uit hun beginjaren, zo als Mijn zuster krijgt een tweeling en Gonorroe. Na een aantal nummers volg de dan eindelijk de plaat waar iedereen op wachtte: iedereen blerde mee met zo wel de Nederlandse als Duitse versie van Joehoe\ Tijdens het nummer Biet-ie akum aai zorgde rapper Swensee voor een' extraatje. Het bier vloeide rijkelijk. Groepen jon geren haalden volle dienbladen. „An ders moet je weer zolang wachten aan de bar voor het volgende rondje." De Lamaketta's lieten nog weten dat zij niets aan de kater kunnen doen. „Dus niet zeuren als je morgen komt." 'De Vliegende Hollander' was ook van de partij in de tent. De zanger riep hem nog het podium op, maar hij moest het ontgelden toen keihard door de tent klonk 'Er is maar één kapitein! Eén ka pitein!'. Daarna werd het nummer Kapi tein Rooibos weer ingezet. Deze keer waren de Lamakketa's niet alleen, maar werden ze muzikaal on dersteund door de dweilband Tandsjen Bei. Het leek wel carnaval aan de zeedijk. Zelfs de polonaise werd inge zet. Een jonge bezoeker van de reptielenshow deinst terug voor een leguaan. foto Marijke Folkertsma en magie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45