Flitsende start voor SKNWK Eerste zege ZSC'62 sinds tijden PZC Yerseke vloert Brouwershaven Bruse Boys verliest van 'zwakke broeder' Zierikzee tevreden met punt bij Longa i WBBMBKÊÊÈ Wm MêêSZmêH ff' mmmm fjffl wmmsm fff mmmmrn fm mmm mmm- Trainer Leen Koster debuteert bij Duiveland met 5-0-verlies Dreischor toont weer veerkracht maandag 4 september 2006 s21 Oostkapelle opent met nederlaag RIDDERKERK - Oostkapelle verloor in Ridderkerk zijn openingsduel in de eerste klasse C van het zaterdagvoet bal met 1-0 van Rijsoord. Het doelpunt viel halverwege de tweede helft en kwam van de voetbal van invaller Ma- riusz Smolarek. Oostkapelle, dat dramatische bekerduels had afgeleverd, domineerde in het eerste halfuur, maar verzuimde de kansen te benutten. Het laatste halfuur kwam Oostkapelle niet meer in het spel voor. Rijsoord-Oostkapelle 1-0 (0-0). 66. Mariusz Smolarek 1-0. Scheidsrechter: F. Vos (Hedel). Gele kaart: Rob van der Veen, Raymond Smit, John Brussé (Rijsoord), Padden van de Water (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 125. Van den Berg evenaart oud record HULST - Tijden de Lr Knaap pupillencompetitie evenaar de Tom van den Berg uit Middelburg het twintig jaar oude Zeeuws record verspringen van Egbert Lacroes. Het lid van het Zierikzeese Delta Sport liet in zijn tweede beurt een afstand van 4 meter en 85 centimeter noteren nadat hij in zijn eerste poging al tot 4 meter en 81 centime ter kwam. Van den Berg wordt gesteund door Top Run ning Zeeland en gecoacht door Jan Kloet, die sinds kort ook Sandra de Block van RKHAV begeleidt in haar stre ven naar prestatieverbetering. Zonnemaire start met zege ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire hebben het seizoen geopend met een geflatteerde 4-2-overwin- ning op MOC'17 5. Via doelpunten van Steven Versesput, Leonardo Geelgoed (2x) en Peter Stouten liep de ploeg na een 1-0-ruststand uit naar 4-0. De bezoekers, die beter speelden, konden in de slotfase nog twee keer tegen sco ren. „Het spel was niet om over naar huis te schrijven", vond speler Ronald van Dongen, die voorlopig de taak van coach op zich neemt. De Leeuw wint Vierlindentoernooi 's-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw is winnaar ge worden van de 34ste editie van het Vierlinden damtoer- nooi in 's-Gravenpolder. De Goesenaar kwam met een ne derlaag en een gelijkspel langzaam op gang in de sterk be zette hoofdgroep. Dankzij een sterke eindsprint met vier overwinningen en een gelijkspel eindigde hij toch nog op de eerste plaats. Daaf Kasse uit Middelburg werd tweede met een punt achterstand. De derde plaats werd gedeeld door Andres van den Berge en Martijn Rentmeester. De andere groepen werden gewonnen door Martin van Dijk, Eric Boogert en Ronald van der Hart. Sluiskilse biljarters in Egypte TERNEUZEN - Drie biljarters van SBC uit Sluiskil spe len vanmorgen in de arena van een wereldbekertoernooi in Egypte twee partijen in de voorronden. Zonder ook maar een schijn van kans te hebben om het hoofdtoernooi te halen, maar meer om de hobby te combineren met een vakantie in het snikhete Hurghada. Meerten Dallinga en Jaap Hennedeij willen er bovendien de contacten aanha len voor hun toernooi in Sluiskil. Louis en Meerten Dallin ga en Koen Pöpsel hebben zich tegelijk ook maar inge schreven voor de kwalificatiereeks. van onze sportredactie -LAGE ZWALUWE - Na de ji-0-nederlaag van Bruse Boys degen Zwaluwe weigerde trai ner Gerjo Prins te spreken van een mislukte competitiestart in de tweede klasse E. „Eigenlijk meer van een onterechte uitslag, want een punt was zeker op ba sis van de tweede helft terecht geweest", was Prins' oordeel. Zwaluwe, dat vorig seizoen evenals Bruse Boys kampioen werd in een derde klasse, werd door Prins voorafgaand aan het seizoen als een van de zwakke broeders aangeduid. Bruse Boys begon zenuwachtig aan het duel en Zwaluwe werd vooral in de omschakeling gevaarlijk. Na een halfuur kreeg Bruse Boys de wedstrijd echter in handen, maar zowel Emiel Dorst, Peter Willemse als Marco Ketting liet voor het verstrijken van de eer ste helft kansen op een Bruse voorsprong onbenut. Na rust startte Bruse Boys rede lijk, maar Zwaluwe scoorde. Na drie minuten kopte Joey Ko~ nings uit een perfect aangesne den voorzet de bal achter doel man Mark Giljam. „In plaats van te voetballen gingen we iets teveel praten", sprak Prins over de fase daarna waarin zijn ploeg achterin één op één ging spelen. De ploeg uit Bruinisse kreeg nog mogelijkheden op de gelijkmaker, maar tot twee keer toe had Mats Willemse in de af werking het geluk niet aan zijn zijde. Zwaluwe - Bruse Boys 1-0 (0-0). 48. Joey Konings 1-0. Scheidsrech ter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Arnold Loomeyer en Joey Konings (Zwaluwe), Marco Ket ting en Olaf Willemse (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 125. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex An- deweg, Wilko Hanzen (80. Eric Gil jam), Olaf Willemse en Dimitri HooftmanRobin Meertens (65. Ben Schol), Marco KettingEmiel Dorst en Thomas Groeneveld; Mats Willemse en Peter Willemse. van onze sportredactie GOES - In de vierde klasse wer den slechts vier duels compleet uitgespeeld. Yerseke was met 2-0 te sterk voor Brouwerhaven en Kruiningen klopte SPS met 2-1. Waarde scoorde drie keer, maar ging vanuit Bergen op Zoom toch met nul punten huis waarts. ZSC'62 won de Schouw- se derby bij Mevo met 2-1. Kruiningen-SPS 2-1: Een ver diende overwinning, want thuis ploeg Kruiningen speelde net iets beter. Arno van de Berge opende de score. Door een doel punt van Willem Bevelander gin gen de ploegen rusten met een 1-1-stand. Na rust was Kruinin gen feller dan SPS en dat resul teerde in de winnende treffer van aanvaller Van de Berge. ZPR'84-Waarde 5-3: Waar- de-doelman Onno van Agtmaal stopte voor rust twee strafschop pen, maar kon toch niet voorko men dat zijn ploeg bij rust al te gen een 4-1-achterstand aan keek. Mourat Gucun, Mourat Bi- cil, Peter van Meer en Erdan Bi- cil scoorden voor ZPR'84 en Frank Lobbezoo was verant woordelijk voor de 2-1. Na rust kwam Waarde via Jan Willem van Veldhuijzen terug tot 4-2. Nadat Ercan Bicil de stand naar 5-2 had getild, bepaalde Van Veldhuijzen de eindstand op 5-3. Brouwershaven-Yerseke 0-2: De bezoekers hadden gezien het spelbeeld recht op de ovei'win- ning. Adriaan van de Plasse zorgde in de eerste helft, nadat Brouwershaven-doelman Mei vin van Ast niet goed uitverde digde voor de 0-1. In de tachtig ste minuut raakte Ivo Fonteine namens de thuisploeg de paal en in blessuretijd besliste Erwin van Houten de wedstrijd defini tief in het voordeel van Yerseke. door Bas Abresch TILBURG - Zierikzee mocht gis teren de handen dichtknijpen met het 1-1-gelijkspel bij Lon ga. De Tilburgers waren de bete re ploeg, maar wisten dat niet in doelpunten om te zetten. Via een benutte penalty kwam de Schouwse ploeg tien minuten voor tijd langszij. „En dus gin gen we tevreden naar huis", zei trainer Gaby Niemantsverdriet. De oefenmeester sprak van een slechte wedstrijd van zijn ploeg. „Er hing een bepaalde matheid over de groep. We verloren acht van de tien duels. Het ontbrak aan scherpte in alle linies." Het verschil tussen beide ploegen kwam niet tot uitdrukking in het aantal kansen. Zierikzee kreeg zelfs meer scoringsmoge- lijkheden dan de thuisploeg. Maar net zoals de rest van de ploeg hadden de aanvallers een off-day. Rutger Kooman kreeg drie honderd procentkansen, maar hij miste ze allemaal. Ook promovendus Longa was vaak niet scherp voor het doel, op de zestiende minuut na. Uit een perfect uitgevoerde counter- kwam de van JPS overgekomen topschutter Bram Somers (vorig jaar scoorde hij 32 keer) goed voor zijn man en tikte binnen: 1-0. Tien minuten voor tijd kreeg Zierikzee toch de gelijk maker waar niet meer op gere kend was. Ingmar Quist brak door op links, sneed het straf schopgebied in en werd neerge legd. De toegekende strafschop werd benut door goaltjesdief Mathijs Hage. „We mogen dus blij zijn met een puntje", vond Niemantsverdriet. „Maar de jon gens weten wat ze volgende week tegen Dongen te doen staat. Ze hebben wat recht te zetten." Longa-Zierikzee 1-1 (1-0). 16. Bram Somers 1-0, 80. Mathijs Ha- ge 1-1 (strafschop). Scheidsrech ter: J.W.S.M. van Tilburg. Gele kaart: Martijn van Gmnsben, We sley Goud (Zierikzee). Aantal toe- schouivers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha- ge (30. Vincent Bakker), Erwin Ne- lissen, Mariko Rouw, Martijn van Grunsven; Wesley Goud (72. Wer ner Boot), Freek Torensma, We sley Quist, Ingmar Quist; Rutger Kooman, Mathijs Hage. «WAzy/y/-' GOES - In de bekerduels met ZSC'62 en DFS had Dreischor al blijk gegeven van zijn veer kracht. Op achterstand komen is voor de ploeg van trainer Jos Wesdorp niet per definitie de in leiding tot een nederlaag. In de competitieopening ondervond Kaaise Boys dat gisteren. Duiveland-speler Dennie le Comte probeert met SKNWK-verdediger Frank Boere in de rug de bal te controleren. foto Marijke Folkertsma s door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK - toonde in de ouverture van de competitie direct aan dat ook dit seizoen de verdediging het zwakste deel van Duiveland zal zijn. Met speels gemak konden Nieuwerkerkse voetballers bij vlagen alles doen wat ze wilden. 'Uiteindelijk won SKNWK de Duivelandse ontmoeting dan ook afgetekend met 5-0. „Misschien komt deze wedstrijd voor ons wel op het juiste mo ment", sprak SKNWK-trainer Adriaan Nieuwenhuijse vooraf. Dat bleek zo te zijn. Na een zwa re bekerindeling, met de 9-1-ne- derlaag tegen Papendrecht nog vers in het geheugen, was het voor hem een peulenschil om zijn ploeg op scherp te zetten. „Het scoreverloop verliep voor ons nu wel heel gunstig", gaf Nieuwenhuijse nadien toe. Gelijkwaardig Al na twee minuten scoorde SKNWK 1-0. Na een corner van Léon Goedegebure stompte Dui- veland-doelman René Zwart de bal voor de voeten van Gert-Jan Tierie die op zijn beurt Jurjen 'Vermeer de mogelijkheid bood om af te ronden. „Eigenlijk vond ik de eerste helft verder wel gelijkwaardig", oordeelde Nieuwenhuijse. Duiveland-trai- ner Leen Koster: „Alleen kost- -ten twee communicatiestoornis- sen achterin ons twee goals." Na de vroege goal werd de leven- dige openingsfase verlengd. Wil- mar van der Sande was uit Dui- velands eerste corner in de vijf de minuut vlak bij de gelijkma ker en nog binnen de eerste tien minuten kregen Ronald van Vos sen en Martijn Neele kansen op 2-0 en liet Barry Steenpoorte een kans op 1-1 onbenut. Na ruim een kwartier maakte Christian van Vossen, na voorbe reidend werk van Jurjen Ver meer en Gert-Jan Tierie, zijn eerste seizoenstreffer. Korte tijd later kon Tierie na een fraai af standschot juichen. Via Leon Goedegebure en Christian van Vossen (kopbal op de paal) kreeg SKNWK voor rust nóg meer kansen om verder uit te lo pen. Waar Duiveland voor rust men taal al flink op de proef werd ge steld, kreeg het vlak na rust op nieuw een dreun te verwerken. Een schot van Ronald van Vos sen verdween in de 47e minuut via een Duivelands been achter Zwart. Daarna wisselde Nieu wenhuijse drie van zijn vier doelpuntenmakers en ook Kos ter bracht nog verse krachten. Nieuwenhuijse: „Ik vond ons de tweede helft ook nog heel erg goed spelen." Koster vulde aan: „En wij leden teveel balverlies." Het mooiste moment van de mid dag werd bewaard tot de 89e mi nuut. Een dieptepass van de uit blinkende linksback Maarten Padmos belandde voor de voe ten van Emiel Kuijten. Met een verwoestende uithaal bepaalde hij de eindstand op 5-0. Voor Duiveland is het goed dat de schorsing van Lex Zwang er ein delijk op zit. Met de tegen SKNWK ontbrekende Marcel de Bruine (knieblessure) kan hij Duiveland een kwaliteitsinjec tie geven. En SKNWK, dat ook nog drie spelers miste, kan nu al zeggen dat het in het voetbalsei zoen 2006-2007 koploper is ge weest. SKNWK-Duiveland 5-0 (3-0). 2. Jurjen Vermeer 1.-0, 16. Chris tian van Vossen 2-0, 22. Gert- Jan Tierie 3-0, 47. Ronald van Vossen 4-0, 86. Emiel Kuijten 5-0. Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinisse). Gele kaarten: Frank Boere en Ronald van Vossen (SKNWK), John Bolle (Duive land). Aantal toeschouwers: 135. SKNWK: Léon Quik, Lex Folmer, Frank Boere, Marlijn Neele en Maarten Padmos; Léon Goedege bure, Léon de Bruine, Gert-Jan Tierie en Jurjen Vermeer (80. Rem- co Veenboer); Rotiald van Vossen (61. Emiel Kuijten) en Christian van Vossen (46. Robbert Padmos). Duiveland: René Zwart, Mark de Reus (69. Erik Fierens), Mark IJze- lenberg, John Bolle en Jan-Willem Bolle; Jan IJzelenberg (60. Chris 1.1- zelenberg), Leen IJzelenberg, Wil- mar van der Sande en Marcel Zwa ger; Dennie le Comte en Barry Steenpoorte. Dreischor won na een 1-0-ach- terstand bij rust alsnog met 2-1. - Daarmee was het de enige - Schouwse vijfdeklasser die pun ten vergaarde. Renesse en Dreischor verloren. Jong Ambon-WW'67 2-1: Na een kwartier profiteerde Keven van Loon van de zwakke start van de Middelburgers: 0-1. Nog 'voor rust bracht Martin Waisa- -'■- py zijn ploeg' langszij: 1-1. De tweede helft was voor Jong Am- bon dat via een strafschop van jEmiel Laisina op 2-1 kwam. Vivoo-Robur 3-2: De Zeeuwen openden via Ralf Beije de score - (0-1), maar via twee treffers van i Pieter Burremans stond het 2-1 bij rust. Quassim Hamoudi maakte gelijk, maar kort voor tijd werden de bezoekers op nieuw op achterstand gezet door opnieuw Burremans: 3-2. Hansweertse Boys-Renesse 1-0: Een gelijkspel zou de verhoudin gen betere hebben weergegeven "van deze wedstrijd waarin de be zoekers driemaal de paal trof- -fen. Nu was het Tim Reijnhout L die kort na rust matchwinnaar werd door uit een vrije trap van zo'n dertig meter de enige tref fer binnen te schieten. Kaaise Boys-Dreischor 1-2: De ploegen waren in dit sportieve duel aan elkaar gewaagd. Bij rust leidde de thuisploeg door een treffer van Friso Veenstra: 1-0. In de tweede helft trok Dreischor het initiatief wat meer naar zich toe, wat via tref- - fers van Frank van der Helm en Sander Uijl de eerste overwin- hing van dit seizoen opleverde. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 3-0: Een stei'ker Lebo leidde na T een kwartier al met 2-0 door doelpunten van Roel Franse en B-junior Thomas van Oudheus- den. De bezoekers konden hier eigenlijk de hele wedstrijd niets tegenover zetten. Hoewel de tweede helft zich vrijwel geheel op de helft van Ouwerkerk af speelde, verzuimde de thuis ploeg verder uit te lopen. Het werd uiteindelijk nog 3-0 via de c tweede treffer van Roel Franse. door Ko de Ridder ZIERIKZEE - Na de 22 verloren competi tieduels van vorig seizoen is ZSC'62 za terdag voortvarend gestart. In de derby tegen Mevo was het bij rust 0-1 en ging de winst uiteindelijk met 1-2 mee in de tas richting Scharendijke. Een echte derby is de wedstrijd in Zierik zee echter geen moment geweest. Plicht matig, zonder passie en zonder voetbal hoogstandjes kwamen de bezoekers een voudig aan de volle winst. Trainer Cock Konijnburg (Mevo): „Heel de week is de dei'by onderwerp van gesprek, maar op het moment dat die gespeeld wordt, ge ven teveel spelers niet thuis. Er was to taal geen beleving. Het was slecht; en dan te bedenken dat we langzaam naar boven in het linkerrijtje willen kruipen. Voor het zover is, zal er nog heel wat moe ten worden bijgestuurd." Mevo-aanvoerder Jeroen Volkeri deelde die mening: „We moeten de fout bij ons zelf zoeken; te timide, te weinig onderlin ge coaching. Snel vergeten en volgende week een versnelling hoger draaien." Zijn collega Werner Klaassen (ZSC'62) was in een beter humeur. „Zag je de ont lading bij het eindsignaal? Eindelijk weer eens winst en drie punten. Dat geeft goede moed en vertrouwen voor de komende weken. Het resultaat drukte ge lukkig ook ons niet zo spetterende spel een beetje naar de achtergrond." Trainer Rini Verwest, debuterend bij ZSC'62, was vooral blij met de zege. „We moesten eerst over het dode punt van het wachten op de eerste overwinning heen. Daardoor was er een bepaalde vorm van spanning in het team geslopen. Maar ge lukkig hebben we de eerste driepunter binnen en nu maar verder uitbouwen op dit fundament." Na twee minuten kwam ZSC'62 op voor sprong. Na een sluwe pas door het hart van de Mevo-defensie prikte Arjan Smal- heer de 0-1 al binnen. In de negende mi nuut zag Michel Hendrikse geen kans te profiteren van een foutje in de ZSC-de- fensie. In de 22e minuut sloeg voor Mevo even het noodlot toe. Erwin Fonteijne werd met een behoorlijke enkelblessure ZSC-speler Yoeri Vogelzang (nummer 9) zet Michel Hendrikse van Mevo onder druk. ZSC'er Rini Hart kijkt toe. foto Marijke Folkertsma van het veld gedragen. Zoals het er naar uit ziet, zal hij zeker een aantal weken uit de running zijn. Slordig Mevo gaf veel ruimte weg en daar lag de mogelijkheid voor ZSC'62 de score op te laten lopen. De ploeg ging echter nogal wat slordig met de kansen om. Mevo pro beerde het wel, maar was niet bij machte de wedstrijd te doen kantelen. Twee minuten na rust speelde Mevo-ver- dediger Leon Groenleer terug naar Huib Smits, maar die bal werd opgepikt door opnieuw Arjan Smalheer. Die nam ech ter zoveel tijd en deed zo ingewikkeld dat het uiteindelijk door een overtreding van Mevo tot een strafschop kwam. Van af elf meter klaarde Smlaheer de klus als nog: 0-2. De wedstrijd kabbelde verder, maar in de 77e minuut schrok vooral ZSC'62 even wakker. Uit een corner van Eelco Berrevoets bracht Michel Hendrikse de spanning terug (1-2), maar ZSC'62 gaf de eerste competitiezege sinds april 2005 niet meer uit handen. Mevo-ZSC'62 1-2 (0-1). 2. Arjan Smalheer 0-1, 47. Arjan Smalheer 0-2 (strafschop), 77. Michel Hendrikse 1-2. ScheidsrechterV.M. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Lee Mol, Wou ter Fioole (Mevo), Jos Kristalijn, Gerard Ver hoek (ZSC'62). Aantal toeschomvers: 100. Mevo: Ruud van der Linden, Huib Smits, Pieter van der Neut, Leon Groenleer, Robert Verwijs (70. Mark van der Linde), Lee Mol, Erwin Fonteine (28. Jan Thijs Berrevoets), Michel Hendrikse, Wouter Fioole, Jeroen Volkeri, Ricky Janse (60. Eclgar Louwerse). ZSC'62: Luc van Bremen, Rini Hart., Barry Dorreman, Taco Post, Werner Klaassen, Michiel van de Hoek (75. Joost Weeda), Jos Kristalijn, Sebastiaan Vaane(45. Thomas Petiet), Gerard Verhoek, Yoeri Vogelzang, Arjan Smalheer (57. Edgar Louwerse).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41