All Ready terug op aarde RCS heeft aan tien man genoeg PZC Weinig animo bij tennissers voor titelstrijd dubbel Luc Krotwaar ziet sport als spel Leo Brands wint toernooi Scaldina Winnende rentree Wilco Nieuwenhuizt Delta Sport gaat diep in België Fikse nederlaag tegen Swift (8-16) bij debuut in eerste klasse uitslagen agenda maandag 4 september 2006 WAASMUNSTER - Het nieuwe seizoen is nog pril voor de hand ballers van Delta Sport. De eer- ste handbaltrainingen zijn net achter de rug. De voorbereiding op het nieuwe seizoen staat nog .maar net in de steigers. Aan de ^resultaten is daar echter weinig van te merken. Bij de zuiderburen kunnen ze daar sinds dit weekeinde over meepraten. Het trainingsweek end bij voormalig Delta - Sport-trainer Alex de Brauwer ;'was uiterst vruchtbaar. De nip- - te zege van Delta Sport op hoog- vlieger Denderbelle 21-22 was nog wel het mooist. Trainer Bert Nuijens erkende dat de spannende strijd in Waas munster geen minuut langer had moeten duren. Op de slot- dag van de oefenstage bij de zui derburen zaten de blauwhem- -• 'den er na een pittige strijd im- 'mers flink doorheen. De reser ves moesten worden aangespro- ken. Nuijens: „De pijp was volle- dig leeg. Dat moet nog verbete- ren", vond hij. „Maar daar wordt in de komende weken hard aan gesleuteld." ;De Zierikzeeënaar heeft er ver- -trouwen in dat de eersteklasser conditioneel zijn mannetje zal -staan. „We hebben nog een 'week of vier." Zaterdag werd een mix van Waasmunster 2 en 3 eenvoudig aan de kant gescho- 'ven. Opvallend was het degelij- i ke optreden van de dekking. Te- gen de routiniers werden slechts 22 treffers geïncasseerd. Voorin "was een aantal fraaie combina- ties te zien van het trio Merijn de Vos, Nico Juen en Kenneth Mellaart. De teller bleef uitein delijk steken op 30 scores. De beloften van Waasmunster toonden zich in het slotakkoord 'van hun beste kant. Het strakke tempo was funest voor Delta Sport: 17-11. „We hadden moe- - ten temporiseren tegen die jon- 'ge brigade, maar al met al is voor ons de oefencampagne hoopvol begonnen", concludeer- de Nuijens. Komend weekeinde "staat er in sporthal Onderdak een gasttraining van Nico Stet (trainer van eredivisionist Hel las) op het programma. Wind hindert dressuurruiters Vrouwenpolder door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dres- suurwedstrijd van de RV Sé-Ros werd gisteren sterk beïnvloed door de wind. De stem van de voorlezers werd veelal overtrof fen door de met windkracht ze ven over het terrein van manege De Eendracht in Vrouwenpol der razende storm. De wedstrijd in Vrouwenpolder maakte nog maar eens duidelijk dat je de gevraagde proef uit je ■hoofd moet kunnen rijden. Want menige ruiters die op De 'Eendracht afhankelijk was van de stem van het hulpje aan de zijlijn ging de fout in, met een aantal kostbare aftrekpunten Babette Bookelaar had daar geen last van. De amazone uit Koudekerke stuurde in de eerste proef van de klasse Z1 de schim melmerrie Laviena met 217 pun- ten naar de overwinning. In de tweede proef eiste Bookelaar met de dertienjarige Gra- fiet-dochter met 206 punten de derde plaats op. De net als Bookelaar voor de rui- terclub Sé-Ros uitkomende El- na Ridderbos was in Vrouwen polder goed op dreef. De amazo- ne uit Koudekerke eiste met Loe- lap in de klasse Z1 in beide proe wen de tweede plaats voor zich op. En in de klasse LI stuurde Ridderbos de pas vijfjarige ruin Unonegro twee keer naar een overtuigende overwinning. Expressief door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready zijn bij hun de buut in de eerste klasse tegen een fikse nederlaag aangelopen. Het Middelburgse Swift, gepokt en gemazeld op dit niveau, was zaterdag veel te sterk: 8-16. „Ach", zei trainer/speler Dennis Voshart, „misschien was het ook wel een keer goed dat we verloren." In de afgelopen twee jaargangen konden er bijna alleen maar mooi-weer-verhalen worden ge schreven over All Ready. De Zie- rikzeese formatie reeg de winst partijen aaneen en promoveerde zowel op het veld als in de zaal twee keer achter elkaar. Swift zette de ploeg zaterdag weer met beide benen op de grond. De Middelburgse ploeg, die voor het tweede jaar onder leiding staat van Ralph Gillis sen, was op technisch en tac tisch gebied beduidend de bete re. „We zijn zowel als team als individueel afgetroefd", vond Voshart. „Swift had prachtige aanvallen en schoot ons met na me in de eerste helft helemaal weg." Al na 25 minuten leidden de gas ten met 2-10, voornamelijk door ijzersterk spel van Rob Sander- se en Anita Hoekstra. Voor All Ready, dat verbluft was door het snelle samenspel van Swift, hadden op dat moment alleen Jan Willem van Nieuwenhuyze (van grote afstand) en Esther Snoek (vrije bal) de korf gevon den. Na de rust, waarbij de stand 4-11 was, bleef Swift de boven liggende partij, maar zag All Ready de kans om wat dichter bij te komen. Van Nieuwen huyze schoot nog een paar keer met scherp en maakte de eind stand nog enigszins draaglijk. „En nog vond ik het verschil te groot", zei Voshart, die het ove rigens geen schande vond om van titelkandidaat Swift te ver liezen. „In de eerste helft hebben we in de korfzone een paar grote fou ten gemaakt, waardoor zij zo drie of vier doelpunten van ons cadeau kregen. Waren we op die momenten alerter geweest, dan was de ruststand misschien 4-7 en telden we nog wel mee." Vos hart zat zelf ook totaal niet in de wedstrijd. Niet vreemd ook, aangezien hij een week op va kantie was geweest in Grieken land en pas een paar uur voor de wedstrijd landde op Schip hol. Normaal gesproken is dat not done voor een hoofdtrainer die tevens één van de belangrijk ste spelers in het veld is, maar hij kon er niet onderuit. Moeder „Mijn moeder is zestig jaar ge worden. Zij heeft ons min of meer verplicht om mee te gaan. Tja, daar kun je dan niet onder uit, hè." Voshart begon daar door 'brak' aan de wedstrijd, die speciaal voor hem en zijn zus Desiree ook nog eens een kwartier was uitgesteld. Dat hij slechts één keer scoorde, zei al genoeg. De speler/trainer vond dat geen enkele korfballer van All Ready zaterdag op zijn of haar niveau had gepresteerd. Hij verwacht dat zijn ploeg dan ook nog wel punten gaat pakken en serieus kans maakt op lijfsbehoud. „Door dit verlies weten we waar we aan moeten werken. Als het goed is leren we veel van deze wedstrijd." Of zoals een toe schouwer fijnzinnig opmerkte: All Ready is nóg niet klaar voor de eerste klasse. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuyze 4, Henk de Graaf, Remy Quist, Esther Snoek en Den nis Voshart allen 1. Anouk van Tiggelhoven geeft de bal over aan haar ploeggenoot van All Ready, Remy Quist. Souburgers verslaan gelaten Vlissingen bij seizoensopening In de klasse Z2 bewees Santou- -cha van der Meij met Beer dat je als je de basis beheerst in staat 'bent met ieder paard hoog kan 'scoren. De amazone uit Leiders dorp, uitkomend voor de •Schouwse Ruiters, stuurde de •expressief bewegende Haf linger in de eerste proef met 222 pun ten naar het oranje erelint. Goed voor twee winstpunten. En in de tweede proef eindigde 21-jarige amazone met de ruin, die qua stokmaat ook gerech tigd is voor deelname aan pony- wedstrijden, met 203 punten op de derde stek. Maaike Hamelink toonde yzichmet Square Dimension in deze proef met 212 punten de beste. Niet gewonnen maar toch dik te vreden, dat toonde zich de inhei de proeven met No Mercy als tweede geëindigde Sandra van der Hoofd. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Bij de der by tussen RCS en Vlissingen be stond er gistermiddag, bij de sei zoensouverture in de tweede klasse, weinig twijfel wie de meeste aanspraak mocht maken op de zege. Ook na de vroege on dertal-situatie heerste RCS op alle fronten en boekte de Sou- burgse ploeg een meer dan te rechte overwinning: 2-1. Veel toeschouwers waren er op af gekomen, maar van een derby waar de vonken vanaf spatten was nauwelijks sprake. Vanaf de eerste minuut pakte RCS het initiatief tegen een vrijwel de he le wedstrijd mat opererend Vlis singen. Niet alleen qua felheid en beleving was RCS de boven liggende partij. Ook had de thuisploeg in iedere linie één of meerdere spelers die beduidend meer klasse in huis hadden dan de bezoekers uit Vlissingen. „Onbegrijpelijk", was één van de eerste reacties van Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings. „Mijn ploeg startte heel gelaten, zonder enige bezieling. Dat de spanning even meespeelde kan ik begrijpen, maar de meesten konden dat niet van zich af zet ten." Zelfs toen RCS na een kwartier door het wegzenden van Yous- sef Af kir in ondertal kwam, was Vlissingen nauwelijks dreigend. „Ook toen was er veel te weinig initiatief", oordeelde Pennings. Dat kon van RCS niet gezegd worden. Al in de eerste minuut liet Raymond Wolff een verra derlijke knal los en even later punterde Dennis de Nooijer net naast het doel van Wilfred Po- ley. Vlissingen had zich duide lijk aan RCS aangepast en schonk daarbij de thuisploeg nog alle ruimte om te spelen ook. Kort na de rode kaart van Af kir trof Dennis de Nooijer bij zijn tweede goede kans de paal en kwam Vlissingen dus op nieuw goed weg. Enige dreiging Aanvallend kon de ploeg van Pennings nauwelijks potten bre ken. Pas tien minuten voor rust wist Chiel Maranus koppend voor enige dreiging te zorgen. Direct na de hervatting was het opnieuw Dennis de Nooijer die een grote kans kreeg, maar dit maal lag Wilfred Poley goed in de weg. „Wij brachten onszelf in de problemen door zo slordig met de kansen om te springen", zou aanvoerder Gérard de Nooijer na afloop terecht opmer ken. Toch kwam RCS na een uur verdiend op voorsprong. Eerst hielp invaller Hoessein Bouzambou een grote kans om zeep, maar daarna was het toch raak via Dennis de Nooijer, die knap wegdraaiend van zijn di recte tegenstander keeper Wilfred Poley klopte: 1-0. Bij Vlissingen werden de nagenoeg onzichtbare nieuwkomei'S Mark Minderhoud en Chiel Maranus afgelost door Roepesh Bhagola en Jerome Riverola. maar ook die ingrepen van trainer Pennings brachten zijn ploeg weinig verder. Tien minuten voor tijd leek Rodi Uranie RCS op aangeven van Dennis de Nooijer in veilige haven te schie ten: 2-0. Twee minuten later was de span ning echter terug toen Pim Bruins van twintig meter ver woestend uithaalde: 2-1. Zo waar ontwikkelde Vlissingen - vooral door de naar het front ge stuurde Peter de Jong - nog een offensief. De overtuiging ont brak simpelweg om de gelijkma ker op het scorebord te brengen. „We zijn bijna niet in de proble men geweest, alleen hadden we meer rendement uit de kansen moeten halen", verklaarde Alexander van Keulen. RCS-Vlissingen 2-1 (0-0): 61. Den nis de Nooijer 1-0, 81. Rodi Uranie 2-0, 83. Pim Brums 2-1. Scheids rechter J.M.E.M. Verpaalen (Rucphen). Rode kaart: 17. Youssef Ajkir (RCS/2xgeel). Gele kaart: Gérard de Nooijer (RCS) en Daniel Pattinama VlissingenAantal toe schouwers: 400. ZIERIKZEE - Tijdens de clinic voor het Masterplan Atletiek Zeealand vertelde Luc Krotwaar (tweede van rechts) gisteren over zijn zoektocht naar het lopen in een 'flow'. Atleten en trainers die zich willen ontwikke len, waren in Zierikzee één en al oor. De marathonloper, met brons op zak van het afgelopen EK, vertelde over de flow die hij voor het eerst voelde tijdens het EK voor junioren. Later was hij dat speciale gevoel kwijt. Om het terug te krijgen dook hij on der meer de psychologie in. „Blijf dicht bij jezelf, sport met plezier, dan kan je in de flow komen." Zoals Krotwaar tijdens het EK denkt aan zijn teamgenoten, denkt hij ook aan de jeugd. „Jeugd haakt niet alleen af door stu die of vrienden, maar door verlies van het plezier in de sport. Er worden vaak korte termijndoelen gesteld, competitiegericht, waardoor het speelse effect weggaat. Atle ten raken overbelast en verliezen hun moti vatie." Hij vindt het belangrijk dat de trai ner een rustige, speelse opbouw maakt waar bij het doel na verloop van jaren gehaald kan worden. „Zie sport als spel. Je kan dan makkelijker met verlies omgaan, want ook dat hoort bij een spel. Het is sociaal en ont spannend. En wat stelt het nou eigenlijk al lemaal voor?" Heel makkelijk vergelijkt Krotwaar de ma rathon op het Europees kampioenschap met de Kustmarathon. „Beide marathons kan je lopen op intensi teit. Richt je enkel op zaken waar je invloed op hebt: op jezelf, op je eigen gevoel. Je bent dan niet afhankelijk van de wind of de on dergrond. Daar kan je toch niets aan veran deren. Breng jezelf zo fris mogelijk in de laatste kilometers, maar is er een groepje waar je wellicht net bij kan aansluiten, is het misschien wel waard wat extra koolhy draten te verbranden en mee te gaan. Lo pend in de flow maak je de juiste beslis sing." foto Marijke Folkertsma door Sven Bakker GOES - Op de banen van tennis vereniging 't Halve Maantje in Goes start vandaag het Zeeuws dubbelkampioenschap tennis. Net als voorgaande jaren kampt het toernooi met een laag aantal inschrijvingen vanwege geringe promotie en een ongunstige plaats op de tenniskalender. De afgelopen jaren werd het Zeeuws dubbelkampioenschap op de banen van DOS in Vlissin gen gehouden, maar de KNLTB besloot om het toernooi dit jaar in Goes te organiseren. „Het is de eerste keer dat het toernooi bij 't Halve Maantje wordt ge speeld en dus was het afwach ten hoeveel inschrijvingen er binnenkwamen. Dat zijn er uit eindelijk 140 geworden", vertelt organisator Robert Baart. „We hebben eerlijk gezegd ook niet veel aan promotie gedaan. Al vind ik dat de promotie ook van uit de KNLTB moet komen." Het Zeeuws schap dreigt zo langzamai het lelijke eendje van del«s kalender te worden. En dsh wijl er voor zo'n evenement] sen liggen om groter en aai kender te worden. Zo a KNLTB in de zomerkaj rond eind-augustus een i vrij kunnen maken vooi Zeeuws kampioenschap nu. wel het enkel- als dubbdj Bij de tennistoernooien diev afgaand aan het ZK words speeld, zouden - afhanfc van de sterkte van het toem punten gehaald kunnen L die toegang verschaffen tot telstrijd. Op deze manier m alleen de betere spelers 'Zeeuwse masters' deelnemj Bij de aanstaande Zeeuwse) pioenschappen zijn de sis categorieën matig mannendubbelspel in de i categorie telt vier 1 Harold Schipper en Dennis 't Westeinde als eerste g< te spelers. ZIERIKZEE - Tijdens het toer nooi van tafeltennisvereniging Scaldina deed de jeugd van zich spreken. Zo moest toernooiwin- naar Leo Brands (ttv Oude Ton- ge) in de finale alle zeilen bijzet ten om jeugdspeler Danny Tan- ge van ttv Yerseke, van het lijf te houden. Ook de strijd van de veertienjari ge Koen van Velthoven (Scaldi na) om de derde of vierde plaats tegen Wim van Eeren (Tavenu) mocht er zijn. Bovendien zaten er onder de dertig deelnemers di verse sterke spelers waardoor het dringen was om in de hoofd groep te komen en er sprake was van veel kwaliteit in de breedte. In de klasse IA eindigde Leo Brands met vier punten eerste plek. Hij moest één afstaan aan de jeugdige Kodde die met 6-11,11-6, 1-11 en 11-9 won. Als tnj eindigde Koen van Veltb) met drie punten. In g pakte Danny Tange de met vier punten en Wim va ren de tweede plek, even met vier punten. De finale ging uiteindelijk tussen Brands en Danny Ti Brands won met 11-4, 13-15, 11-3 en 11-8. Des om de derde en vierde plet digde met 3-11, 8-11, 13-11 en 11-8 in het vott van Van Eeren doordat 1 van Velthoven een matclj in de vierde game niet ven? de. foto Marijke Folkertsma RCS: Arvid Pieterse; Youssef Aflcir, Gérard de Nooijer, Alfaro Pentury, Zico Tomassoa; Aschraf Elhrouz, Raymond Wolff (75. Alwin van Ham), Rodi Uranie; Joey van der Zweep (80. Dangelo MartienDennis de Nooijer en Josimar Pattinama (58. Hoessein Bouzambou). Vlissingen: Wilfred Poley; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacgues Blijlevens, Sander Goedegebuure; Pim Bruins, Randy de Dreu, Men- no van Tilburg (45. Tim van de Vlies); Chiel Maranus (68. Jerome Riverola), Mervin Niemantsver- driet en Mark Minderhoud (63. Roepesh Bhagola). door Rinus Verberkmoes EINDEWEGE - In de sterk be zette regioklasse voor wagens met een cilinderinhoud tot twee liter, maakte Wilco Nieuwenhui- ze in zijn Opel Astra een uitse- kende rentree. De coureur uit 's-Heer Arendskerke won bij Eindewege alle vier manches van een wedstrijd om het Zeeuws kampioenschap auto- Nieuwenhuize relativeerde zijn dikke overwinning. „Ik had ge luk dat een crosser die voor me lag een stuurfout maakte. Daar door kon ik de eerste manche op mijn naam schrijven. In de twee de ging bij mijn voorganger de aandrijfas kapot zodat ik ook de ze reeks won. Alleen de laatste twee manches heb ik gedomi neerd. Zonder één van de vier manches te winnen, werd Nico Riemens uit Uzendijke winnaar van de re gioklasse. Achter hem werd Ed dy Ghenne uit Colijnsplaat twee de en Piet Pluiskens uit 11 weert derde. Ghenne liep zijn hoge klassering wat p» in op Huiskens, die op del! de plaats staat. Bij de snelle jongens, de sp ters, was de deelname gt Voor klassementsleider Led van de Ven was het een! kunstje allevier manches te' nen. Eddy Ghenne deed in de tot 1950 cc eveneens goed? ken door te winnen. Hij i daarmee een fikste concui voor kloploper Ben de Es uit Vlissingen, Hij finisht! het negenhonderd meters parkoers, als tweede. Goed) de dag kwam eveneens: Baans uit Vlissingen in de! se boven de 1950 cc. Door zijn dagzege schoof lij in het klassement. Hij vonö een bedreiging voor klassen sleider Arthur van Merriën! uit Oost-Souburg. Luc deVi uit Rucphen was de snelslf de kevers en verstevigdej mee zijn k Walcheren bridge-fietstocht. I. Dms Hurkmans - v.d Laan 74.16, 2. Hr/Mw Bolderhey 73.41, 3. Mw v Leeu wen - Hr Schoof 68.75, 4. Dms Martens - Cijvat 65.48, 5. Dms Killan - Hegge 64.92, 6. Hrn Krappen -Trampe 63.59, 7. Dms Jetten - Nieboer 63.03, 8. Hrn Ha genaars - Hertogs 62.92, 9. Hr/Mw Hop mans 62.28, 10. Hr/Mw de Zwart 61.03, II. Hr/Mw Lansdorp 60.34,12. Mw Mar tens - Hr Pielat 60.06, 13. Hrn Heemskerk - Ravensberger 60.00, 14. Hr/Mw Rijkers 59.51, 15. Hr/Mw Leef- lang 59.30, 16. Hrn Brouwer - Caljouw 59.23, 17. Hr/Mw Hoogenboom 59.03, 18. Hr v.d Laar - Mw Lem 58.94, 19. Dms v Ginneken - Vogelaar 58.90, 20. Dms Reijnhoudt - Riemens 58.82. Groep 1: 1. J. de Leeuw 10; 2. D. 9; 3. A. van den Berge en M. Rentmees ter 8; 5. H. Gunter 7; 6. J. van de Wete- ringh 6; 7. A. Kousemaker en C. Rijk 4. Groep 2: 1. M. van Dijk 11; 2. J. Veer- hoek 10; 3. R. Rentmeester 9; 4. J. van Akkeren 7; 5. A. van de Schraaf 6; 6. J. Louwerse en N. Roelofsen 5; 8. W. Kop- pejan 3. Groep 3: 1. D. Boogert 10; 2. D. Huis- soon 8; 3. J. van der Hart en J.W. van der Hart 7; 5. P. Geelhoed 6; 6. H. Mol en N. de Winter 2. Groep 4: 1, R. van der Hart 10; 2. R. Nijsse 7; 3. L. Stouten 5; 4. J. Straayer 4. Sint Philipsland. Open dubbeltoer- nooi Ruucstoppelen. Finales. HD3/4: J. van Loon/J. Bakx-C. Huizer/D. Huising opg. HD5: F. den Engelss van der Peet-A. Wischlinskï/H.J.® gebure 6-0 1-6 6-4. HD6: P. Willetf Neele-S. Buijs/M. van der Est 6-1. HD7: K. Ploeg/J. Toussaint/F. Klaassen 6-4 0-6 7-6.0 L. van Schilt/B. van Schilt-I. Geil Geilings 6-4 6-3. DD6: A, Knop-M. Parren/B. de Koek fr DD7: M. Walpot/A. Jansen-J. Cingel/M. van Dongen 4-6 M GD5: B. de Bruine/H.J. Goeds re-B. van Schilt/A, van Schilt 6-3« GD6: P. de Graaf/J. de j Jongejan/J. de Boed 6-4 6-3. GC Boogaart/W. Bosters-A, Jansen® sen 7-6 4-6 7-5. Zierikzee. Toernooi Scaldina, Poule A: 1. Leo Brands, Oude Te 2. Danny Tange, Yerseke; 3, W« Eeren, Tavenu. Poule B: 1.( Smalheer, 2, Arthur Schenk, van Oers, Kapelle. Poule C: 1. de Man, HE/Luveto, 2. Jan Remfl Bert de Jong. Poule D: 1YourfV ken, 2. Kees Sonneveld, 3. Mi»! maandag Tennis Zeeuwse dubbelkampio0nS' pen. Locatie: tennisvereniging Maantje te Goes. Aanvang: 18.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40