Ouwerkerk houdt van een feestje Ik ben nieuwsgierig, veelzijdig, kleurrijk, leerzaam, informatief. PZC Hé verplegende Zin in een werkvakantie? papieren karton Yvonne van Gennip reikt prijzen uit bij ringrijwedstrijd Druk op toeristenpas Schouwen-Duiveland de Zonnebloem® AJorkfw/ijlt, pdpier en l^rbon' Meer informatie? maandag 4 September 2006 wbl door Sandra van de Vreugde AAGTEKERKE - In Aagteker- ke was er zaterdag een spannen de ringrij wedstrijd met 44 deel nemers, die in drietallen waren verdeeld. De gestoken ringen werden bij elkaar opgeteld voor de eindzege. Voor de middagpauze lagen ze ven drietallen gezamenlijk aan kop. Het drietal van Freddy Blaas (19), Lianna Brouwer (11) en Wilco Maranus (15) won uit eindelijk de wedstrijd met 1 ring voorsprong op het drietal van Tjirke Blaas (15), Floris Moens (14) en Miriam Coomans (15). De pollepel werd dit keer 's mor gens verreden en werd gewon nen door Johan van den Broeke, die als enige de 20 mm wist te steken. Deze prijs en de versie- ringsprijzen werden uitgereikt door oud-Olympisch kampioene Yvonne van Gennip, die voor de opnames van een nieuw televi sieprogramma van SBS6 ter plaatse was. Ook probeerde zij zelf te paard een ring te steken, maar zonder succes. Lianna Brouwer won een speciale prijs in verband met het 55-jarig jubi leum van de vereniging in de kamp op 20 mm. Damesbeker Cor Janse is na 30 ingestoken beurten gehuldigd als winnaar in Oost-Souburg. Ook won hij na een korte kamp met Sjaco de Visser de eerste beker. Om de derde tot en met de vijfde beker moest worden gekampt met een vijftal rijders. Rian Asscheman won deze kamp en daarmee de derde beker. De damesbeker werd op 26 mm. gewonnen door Bianca Vuyst. Het puntenklasse ment met beurten op 26, 20 en 14 mm. werd gewonnen door Sjaco de Visser. Het mooist ver sierde trekpaard was van Sas- kia de Werk en bij de overige rassen won Eliza Dieleman. Sjaak Janse, die in het dagklas sement met 28 ringen twee rin gen te 'kort kwam voor de over winning, won wel de pollepel. In Gapinge werd tijdens de jaar lijkse braderie weer met sj- gereden. Vijftien koppels dj een gooi naar de prijzen, n maakten weinig kans tegen duo Angelina Kaufman enB: Francke. Als je van de 80 Ie; ken ringen geen enkele j mist, ben je een terechte t naar. Daarachter werden Na: ja en Daniël Eckhardt tuu met 78 ringen na een kamp; Lieneke en Adriaan Reijniers De pollepel werd in vier rot afgereden op een punten; teem. Ook nu was Angel Kauffman onverslaanbaar won de pollepel. Er waren i drie versieringsprijzen die uil deeld werden door een jury, staande uit drie bewoners; Gapinge. Op de eerste plaats van de; siering eindigden wederom' gelina Kauffman en Bram Fn eke. Cora de Visser en Wimli jers waren tweede en Bis Dieleman en Ingmar Alewij eindigde op de derde plaats. Ronald Geertse won in Grijj kerke de wedstrijd met 29;; de 30 ringen. Ook won hij doe ste beker en de pollepel, S sterke prestatie werd neerga door Edward Dingemanse,! in de kamp om de reserve! Pieter Dingemanse versloeg. B de rijders staken 27 ringen,ft won Edward Dingemanse i tweede beker, voor Rene Wis Debutante Sandra Wijs re met 17 ringen ook een ste wedstrijd en ze won daarna ook de wisseltrofee voor mooist versierde paard. Pie Geertse werd gehuldigd ome hij 25 jaar actief deelnemer ij Grijpskerke. Zijn loopte werd in vogelvlucht besprok en vervolgens kreeg hij t mooi tinnen bord uitgeré! waarna hij uiteraard werd gé nast: Agenda ZRV Zaterdag 9 september; jubita wedstrijd ringrijden in Koudé ke op het Dorpsplein van 8.00 17.00 uur. Sjezenrijden op Markt in Goes tijdens Monum tendag van 12.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 16 september: afsluit van het seizoen met de grote S zenwedstrijd in Gapinge van S tot 17.00 uur. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Recron Schou wen-Duiveland gaat gericht on dernemers benaderen voor deel name aan de Schouwen-Duive- landpas, beter bekend als de toe ristenpas. Wethouder A. Verseput heeft de brancheorganisatie tot 15 okto ber de tijd gegeven om circa vijf tig ondernemers te vinden. Als dat aantal niet gehaald wordt, zullen de partijen zich op hun positie moeten beraden. Deze ondernemers moeten ver spreid over het eiland zitten en liefst zoveel mogelijk branches omvatten. Recronvoorman P. van Oost meent dat. als deze mensen eenmaal aan de slag gaan met de pas, anderen zullen volgen. De Schouwen-Duive- landpas is bestemd voor zowel toeristen als inwoners. De pas, met een chipknip, moet onder meer gebruikt kunnen worden voor het betalen van de bus, de parkeermeters en het transferium. Het is de bedoeling dat de gebruikers van de pas be paalde voordelen of kortingen kunnen krijgen bij de deelne mende bedrijven. Ook Zeeuwland en Allévo ne men deel aan de stuurgroep die zich met de invoering van de pas bezighoudt. Zij onderzoe ken welke mogelijkheden de pas kan bieden voor hun huurders, respectievelijk cliënten. Wethouder Verseput is niet van plan de invoering van de pas eenzijdig stop te zetten. De da tum is meer bedoeld om vaart in het proces te krijgen. „We zijn nu bijna een jaar bezig met de tweede fase van de invoering van de pas. De laatste maanden zijn we niet veel verder geko men. De bal ligt nu bij het be drijfsleven. De raad heeft duide lijk aangegeven achter de invoe ring van de pas te staan en facili- terend op te willen treden. Maar de ondernemers moeten zorgen voor de financiering." Een jonge bezoeker van de reptielenshow deinst terug voor een leguaan. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman OUWERKERK - Onder het uit stoten van angstkreten deinst de achter dranghekken gepropte menigte als één man achteruit. Slangen, grote harige spinnen en krokodillen. Weer eens wat anders dan oude ambachten om je dorpsfeest mee op te fleuren. De vijfde editie van het Kreken- feest in Ouwerkerk stond in het teken van sensatie en magie. De met camouflagenetten afge dekte dierenkisten die nauwlet tend door reptielenman Les Tor- rez in de gaten worden gehou den, zetten de toon. De onthul ling van de geschubde dan wel behaarde hoofdrolspelers van zijn reptielenspektakel blijkt vervolgens genoeg om het pu bliek in beroering te krijgen. Va riété gaat nooit veiioren, ver moedt Kitty Hagen - vrouw ach ter organisatiebureau Back Sta ge Kitty Hagen waar de reptie lenshow onderdeel van is. Neem die reuzenslangen die daarnet op het Ouwerkerkse podium voorbijtrokken. „Het is eigen lijk alleen een visuele act, want die slang springt echt niet door een hoepeltje. Maar het is de be leving. Het spannende en vooral ook het persoonlijke wat de men sen raakt," Hagen weet het als geen ander. Ze bewerkt het publiek - en dat doet ze al jaren - succesvol met nauwelijks meer dan haar lon kende ogen en het geijkte fakir instrumentarium; glas, spijkers, zwaarden en vuur. Ditmaal in de grote feesttent, niet echt een inspirerend decor voor een staal tje magie. „Ik haal op zo'n mo ment steun uit mijn eigen ding en uit de muziek. Maar verder heel veel muziek. De PKN-kerk doet mee met een rommelmarkt en een spelletje, het dorpshuis is met een expositie en muziek bij het evenement betrokken. Die betrokkenheid is geweldig, be vestigt In 't Veld. Sinds de eer ste editie van het Krekenfeest, waar In 't Veld al bij betrokken was, is de jaarlijkse happening goed aangeslagen. Dat is aan meerdere dingen te danken, denkt de organisator. De plan ning net na het zomerseizoen, de afwijkende tijden (een feestje van twee tot twee uur) en het feit dat de organisatie elk jaar nog met een andere trekker op de proppen heeft weten te ko men. „Maar het dorp leent zich er ook goed voor. We hebben een mooie ring met een groot grasveld. Het is compact en al les is binnen een relatief klein klein gebied te doen. En, dat speelt zeker mee; in Ouwerkerk houden mensen wel van een feestje." zijn het de mensen die het doen en dat ging prima." Elders op de Ouwerkerkse ring werken jonge ren zich in het zweet om hun ba lans te vinden op touw of bal. Want ook zij kunnen zich een dagje circusartiest wanen; via een heuse circus workshop. Grootser Het Krekenfeest gaat steevast gepaard met een grote pu bliekstrekker op de middag. liet vijfjarig jubileum van het Ou werkerkse festijn was dit jaar echter reden nog eens grootser dan normaal uit te pakken, ver telt voorzitter Wim in 't Veld. Iets wat leuk is voor jong en oud. En jawel, de acts van Kitty en haar kornuiten blijken het wonderwel te doen. Naast de magische elementen is er onder meer een braderie, demonstra ties van kettingzaagkunst Peter Veiiaan uit Kats en de seheepsmodelbouwclub in Viis- singen. En tot in de late uurtjes Wil jij de Zonnebloem helpen om 7.200 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van ruim 7.000 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. NATIONALE VERENIGING Postbus 2100, 4800 CC Breda Postbank 0 98 510 E-mail info@zonnebloem.n,l Internet www.zonnebloem.nl Oók deze krant werd gedrukt op verantwoord en gerecycled papier. Meer weten? Kijk op onze website. t informatiecentrum www.papierenkarton.org Bel (076) 564 63 65 of kijk op www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34